HET DAMSPEL m 9 MAANDAG 30 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Uit het katholieke kamp Wat het resultaat moet worden van de kampioenscompetitie in den I.V.C.B. is moeilijk te zeggen. Zelden zagen we zulk 'n spannend verloop als dit jaar. Herhaal delijk werden verrassingen genoteerd en de clubs wisselden telkens van plaats. Thans heeft Volendam zij het met een wedstrijd meer gespeeld dan Brabantia de leiding doordat HBC op eigen terrein werd geklopt met 64, nadat de Noord Hollanders aanvankelijk met 42 achter stonden. HBC was aanvankelijk iets sterker en na tien min. wist v. d. Linden uit een hevige worsteling voor het doel de thuis club de leiding te bezorgen. De Heemsteed- sche achterhoede kwam echter toch dik wijls voor ernstige moeilijkheden te staan, zoodat Volendam voor er een half uur was gespeeld door middel van den uitstekend spelenden mid-voor Sier gelijk maakte (11). Toch bleef de thuisclub het beste van het spel behouden en vooral de voor hoede, waarin Toledo een uitnemende par tij speelde, vergastte dikwijls op keurig voetbal, dat even voor de rust met een fraai doelpunt van Drayer werd beloond toen deze een prachtig aangegeven bal van Toledo onverwacht hoog in het doel schoot (2—1). Na de hervatting voerde HBC den stand op tot 31. doch Volendam antwoordde met 32. HBC behield echter de overhand en Van Bakel scoorde nummer vier. Met nog 25 min. te spelen scheen de taak voor Volendam hopeloos, doch wat niemand ver wachtte gebeurde: de gasten wisten de overwinning uit het vuur te sleepen door nog viermaal te doelpunten, zoodat het einde een 64 zege voor Volendam bracht. Ook Vosta hield zich gisteren weer uit stekend en won voor de derde maal, waar door de Limburgers thans de laatste plaats bezetten. gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Volendam 7 3 2 2 17—15 8 Brabantia 6 3 12 1613 7 Vosta 7 3 13 17—16 7 H. B. C. 6 2 13 18—19 5 V. V. H. 6 2 13 12—17 5 De beslissingswedstrijd in West I om een plaats in de eerste klasse tusschen Forti- tudo en VVY is in het voordeel der Culem- borgers geëindigd, zoodat VVY haar plaats voor Fortitudo moet inruimen. De uitslagen. Om het kampioenschap: HBCVolendam 4—6; Vosta—WH 3—2. Prom. Zuid I 2e kl.: Be Quick—'Waubach 01; ChevremontAlmania 72. Prom. Zuid II 2e kl.: SCE—Zwaluw 1—6; BoxmeerSCO 41. Prom. Oost. 2e kl.: BWO—Huihuizen 7—0 Prom. West I 2e kl.: Fortitudo—VVY (be slissingswedstrijd) 32. D. O. S.—B. S. M. 1—1. Met den wedstrijd Graaf WillemVVP en het promoveeren van DOS naar de eer ste klasse IVCB heeft ook dit competitie verlengstuk haar beslag gekregen en kun- ifen we verleden Zondag gevoeglijk als het einde van het voetbalseizoen beschou wen. Thans is aan alle spanningen een einde gekomen; een weldadige rust is in getreden, welke den spelers slechts ten goede kan komen. De boog is ontspannen, wat niet verhindert, dat de spelers zich door alzijdige training dezen zomer kun nen voorbereiden op een bij uitstek mooie competitie welke in September zal be ginnen. Ondertusschen worden weliswaar nog enkele voetbal-partijtjes ingelascht voor liefdadige doeleinden enz.; en hierbij zien we meteen weer een van die schitte rende strevingen in de sportbeweging n.l. de sport dienstbaar maken aan hoogere belangen, zooals de missie, steun voor groote gezinnen, bloedtransfusie-dienst en dergelijke. Herhaaldelijk lezen we den laatsten tijd van dergelijke wedstrijden van de vertegenwoordigende clubs uit de verschillende Bisdommen en ook de vereenigingen op zich stellen zich steeds meer ten dienste voor al dit goede. Gisteren was DOS te gast bij BSM in Bennebroek. Door vertegenwoordigers van beide vereenigingen zijn vloeiende spee ches afgestoken, waarin felicitaties werden uitgewisseld, bloemen overhandigd. BSM is nog een goede bekende uit het vorige jaar, nadat DOS uit den DHVB was ge stapt, werd voor deze club de kans gebo den om ook een greep te doen naar het kampioenschap: het is gelukt, en als we ons niet vergissen, wijzen de voorteeke- nen erop, dat ze het volgend jaar de eer ste schreden zullen gaan zetten in de re gionen van den IVCB. Ondertusschen is DOS haar alweer ontsnapt door de voor spoedige promotie, maar daarom kwamen BSM ën DOS toch nog eens bij elkaar voor een vriendschappelijken wedstrijd, welke na anderhalf uur onbeslist eindigde. Voor de rust speelde BSM zeer enthousiast en was vele malen in den aanval, terwijl DOS opviel door technisch goed verzorgd spetl; een sportieve en vinnige strijd, maar geen doelpunten. Na de hervatting was het BSM, die het eerst scoorde. Van beide zijden werden nu vele mooie aanvallen opgezet, waarbij ongeveer 10 minuten voor het einde v. Es gelijk kon maken. Aldus eindigde deze wedstrijd met den stand 11, waarna beide clubs vijf elf meter-schoppen moesten nemen om de partij beslissend te doen zijn. Hierbij doorboorde DOS tweemaal het doel van BSM, terwijl de Bennebroekers reeds na vier elfmeterschoppen met drie treffers de beslissing vaststelden. DOS II speelde vriendschappelijk uit tegen VDO I en behaalde 22. DOS III—VDO II eindigde 4—2. DOS VTeylingen III 3—2. LIS SE—O.I. V. 5—3. Lisse heeft zijn elftal grondig gewijzigd door een aantal jonge spelers op te stellen en dat dit een verbetering was blijkt wel uit den eindstand van dezen wedstrijd. Wel was het veldspel van O.I.V. beter ver zorgd en daardoor had O.I.V. dan ook eenig voordeel, doch de voorhoede van Lisse bleek productiever te zijn, wat hun dan ook uiteindelijk de overwinning bracht. Zou dit het elftal zijn voor de toekomst? Over den wedstrijd het volgende. Lisse trapt tegen den wind in af, doch O.I.V. neemt den bal over en krijgt al direct een mooie kans om te doelpunten doch het schot gaat over. Het duurt eenigen tijd eer dat Lisse er eens aan te pas komt. maar dan blijkt ook al direct, dat de voorhoede uiterst gevaarlijk is en de keeper kan ter nauwernood redden. Dan noteeren we een fel vleugelschot van den Lisser rechtsbui ten, doch dit gaat over. Snel golft het spel heen en weer met O.I.V. in de meerderheid, doch de Lisser achterhoede heeft er goed het oog in en zij geven de O.I.V.-ers geen kans om een behoorlijk schot te lossen. Als de wedstrijd 25 minuten oud is, for ceert de O.I.V. rechtsbuiten een corner. Deze komt mooi voor doel en met een lagen kopbal is de Lisser keeper geslagen (01). Lisse geeft den moed niet op en de aan vallen worden nog gevaarlijker, zelfs zoo, dat de O.I.V.-keeper eenmaal door op het juiste moment uit te loopen, een zeker schijnend doelpunt kan voorkomen Toch houdt O.I.V. een zeker overwicht, maar ze kunnen dit niet in doelpunten uitdrukken. De eerste helft verstrijkt en de tijd is zoo goed als om. De rechtsbuiten krijgt den bal toegespeeld een pracht voorzet volgt en met een kopbal maakt de Lisser mid- voor gelijk (11). Op hetzelfde moment is het rusten. Na de thee heeft Lisse windvuordeel en ze zwerven dan ook direct voor het O.I.V.- doel, waar de keeper handen vol werk krijgt. Zoo zien we een schot van den mid- half buiten het bereik van den keeper tegen den paal belanden en een oogenblik later moet hij ingrijpen bij een schot van den midvoor. Toch wordt het eerste doel punt gemaakt juist aan den kant waar men het niet verwachtte, want als O.I.V. met een snelle doorbraak den keeper uit zijn doel lokt, herneemt O.I.V. de leiding (12). Even daarna ziet Lisse zijn kans schoon en de rechtsbinnen bedenkt zich niet en met een mooie schot is de stand gelijk (22). Steeds weer komt Lisse terug en de achter- spelers van O.I.V. trachten door ver op dringen de situatie te redden, doch dit wordt hun juist noodlottig, want als de linksbuiten op een ver naar voren ge plaatsten bal doorloopt, kan hij schitterend voor doel plaatsen en de midvoor brengt den stand op 32. Toch kan Lisse niet ver hinderen, dat O.I.V. in het veld door goed kopwerk de Lisser aanvallers de baas is, maar dit neemt niet weg. dat de voorhoede toch vurig op den bal zit. Zoo komt dan ie bal van links voor het O.I.V.-doel, een tikje van den rechtsbinnen en de rechts buiten scoort onhoudbaar 42. Dit wordt O.I.V. toch te bar en menige vinnige aan val wordt ondernomen totdat de rechtsbin nen door een kluwen van spelers doelpunt (43). Nog heeft Lisse er niet genoeg van en ook het verre opdringen der O.I.V.-ach- terhoede is hiervan de schuld., want als de linksback mist is de rechtsbinnen van Lisse er als de kippen bij en met twee O.I.V.- spelers op zijn hielen maakt hij keurig het 5e doelpunt. DIOC. HAARL. VOETBALBOND De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. Prom. res, 3e klasse: SJC HlNic. Boys II 6—0. Res. 4e kl. G: St. Bernardus IIEsto II 3—2. Prom. res. 4e klasse: Odi IIVan Nispen II 2—2. AFDEELING ZUID. Res. 4e kl. Bb: WL IV—GDS IV 2—1. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgingen Gisterenvond op het Sportpark van SJC te Noordwijk bovenvermelde wedstrijd plaats. Door omstandigheden waren niet alle spelers vertegenwoordigd, zoodat ver schillende anderen invielen, welke nu da delijk geen openbaring waren. De elftal commissie stelde beide elftallen als volgt op, welke uitkomen tegen een A- en B- elftal van het District Gouda op 12 Juni e.k. op het terrein van SJC te Noordwijk: Elftal A: Doel: J. v. Bakkum (SMC). Achter: W. Varkevisser (Docos) K. Gei tenbeek (Docos). Midden: L. v. Berge Henegouwen (Do cos) H. Commandeur (SJC) G. Hooger- vorst (Teyl. aanv.). Voor: v. d. Berg (Lisse) G. v. Kesteren (Teyl.) v. Lith (Docos) H. Groenewoud (SJC) F. v. d. List (SJC). Elftal B: Doel: J. v. d. Mey (Teyl.) Achter: H. 't Hart (Lisse) L. Zandber gen (Teyl.) Midden: J. Hoogervorst (SJC, aanvoer der) B. v. d. Mey (Teyl.) v. d. Veek (Lisse). Voor: v. Dorp (Docos) P. Dubbelman (Docos) N.N. P. Rossenberg (Docos) H. ter Beek (Docos). Reserven: Doel: v. d. Steen (Docos) H. v. d. Zalm (SJC) Kienjet (Docos) P. Otto (Teyl.) F. Groenewoud (SJC) A. Wolvers (Teyl.). H. HOOGERVORST, secretaris. Derde Lustrum B.S.M. De fiere Bennebroeksche kampioensclub der 1ste klasse D.H.V.B. vierde gisteren haar 15-jarig bestaan. Met een door Rector v. Zon geleid triduum was dit heuglijke feest ingezet, welk triduum Zondagmorgen besloten werd met een plechtige alg. H. Communie, waaraan door alle leden werd deelgenomen. Aan het ontbijt hierna werden al hartelijke woorden gesproken door Rec tor v. Zon en de feestcommissie. Te half twee was gelegenheid om het bestuur te complimenteeren waarvan door velen ge bruik gemaakt werd, de meesten onder overhandiging van bloemen. We merkten o.m. op v. Turnhout namens het district, den directeur der Broederschool, afgevaar digden van T.Y B.B., Vogelenzang, Concor dia, Alliance en andere. Van de plaatselijke vereenigingen waren alle afdeelingen van den R. K. Volksbond „St. Jeroen", Kunst r a Arbeid en anderen vertegenwoordigd. 's Middags was niemand minder dan de kampioensclub uit de Veen de gast, waar door dit hoofdnummer van het feestpro gramma een van de beste soort is gewor den. Inderdaad vertoonden de Venen een keurig sluitend spel met harde schoten van de vleugelspelers Nadat het einde met 11 was aangebroken, werd door strafschoppen uitgemaakt wie den fraaien beker mag remen. D.O.S kon er slechts 2 van de 5 in krijgen, B.S.M. deed het beter door Ver- nooy, n.l. 3. Na afloop werden de prijzen op toepasselijke wijze uitgereikt De dag werd besloten met een mooien feestavond in hét R. K. Vereenigingsge- bouw onder leiding van Alb. Kleijn, terwijl ook het Bennebroeks Dubbelmannen Kwar tet het programma opluisterde, R-K. Sportver. „Docos". Afd. Junioren: Van de vastgestelde wedstrijden en het jun. programma is he laas niet veel terecht gekomen. Alleen een vriendschappelijk partijtje tegen VCH-boys kon doorgang vinden, welke wedstrijd met 31 door onze boys werd gewonnen. Jun., wij vragen even aandacht voor de reeks wedstrijden georganiseerd en vast gesteld door de R.K. Sportver. GDS te Rijs wijk op 2den Pinksterdag a.s. Docos heeft ingeschreven voor 3 elftallen, maar rekent op deelname van alle junioren. Jun., deze dag is aller belangstelling woord, wij or- ganiseeren een grooten massalen fietstocht. Alle jun. gaan mede, want er moeten spelers zijn en supporters. Wij rekenen ze ker op de belangstelling van al onze jun., en er worden op Dinsdag geen wedstrijden vastgesteld voor onze jun. in eigen district. Houdt daarom dezen dag gereserveerd voor den mooien fietstocht en sportmiddag. Wij vertrekken om 11.15 en zijn pl.m. 7 uur weer thuis. De Jun., die werkelijk verhin derd zijn mede tp gaan, worden verzocht hiervan even bericht te geven met opgaaf van reden aan den jun.-secr. De spelers, die deelnemen, spelen op dien dag vier wed strijden. Duur der wedstrijden is voor de afd. A 2 maal 15 min.; voor de afd. B en C 2 maal 10 min. De eerste wedstrijd vangt aan 12.55 uur en het einde is pl.m. 5.10 uur, waarna de prijsuitdeeling plaats vindt. Na dere berichten volgen nog in „De Leidsche Courant" van a.s. Woensdag. Docos-Jun. toont dezen dag door massale en enthousiaste deelname en aller activiteit buiten het district wat jullie in ons district gepresteerd hebt. Wij gaan trainen! De Jun., die in het volgend seizoen over gaan naar de Senioren, trainen vanaf a.s. Woensdagavond van 79 uur en de overige Jun. trainen vanaf Vrijdagavond a.s. van 78.30 uur. Boys, verzuimt nooit die training, zéker niet zonder reden, en hebt gij reden verstaat u dan met 't bestuur. Bij even- tueele verhindering verwacht het bestuur ook een bericht, dat doorgegeven wordt aan des-dichtstbijzijnde Jun.-leider. Kun nen wij op jullie rekenen? Wij zullen zien. A.s. Zaterdag vervalt natuurlijk de buiten training. R. K. Sportver. „Concordia". Een sterke S.J.C.-combinatie was bij Con cordia te gast waar ze een prettigen wed strijd speelde. Wel waren ze in spel-quali- teit een klasse sterker, doch slechts tegen hex einde was dit aanleiding tot een vooral van Concordia-zijde slap partijtje. De Noordwijkers, die den sympatieken Vos in hun midden hadden, bleken stuk voor stuk uitstekende balcontrole te hebben en eerst genoemde zorgde voor een goede spel opvatting. De Concordia-defensie was er al heel slecht in, zoodat het na den aanvang al gauw 10 was, waarna C. op dezelfde manier door een hoekschop gelijk maakte. Door snelle uitvallen werd het voor rust nog 41. In de eerste min. loopt het C. niet mee als een hard schot van v. d. Hulst de lat probeert, terwijl de terugspringende l>al juist naast getrapt wordt. Toch is C. iets actiever. Wel wordt het nog 51, doch de steeds terugkeerende C.-aanval kan het tot 53 brengen. Hierna schijnt das Lied aus. Zonder dat er een C.-speler aan te pas komt, loopt de S.J.C.-voorhoede no. 6 tus schen het houtwerk. Hierna werd het een eenzijdgie vertooning, waardoor het 83 werd. Intusschen was hier voor Concordia iets te leeren. Scheidsrechter Broekhof floot tot ieders genoegen. R. K. Sportver. „Van Nispen." Voor Van Nispen was het Zondag een bijzonder drukke dag. Het eerste trok naar Amsterdam om India I te bekampen voor den Bisschopsbeker. Deze wedstrijd werd door de onzen gewonnen met niet minder dan 62. Met rust was de stand 22 en viel aan een overwinning voor de rood zwarten, die met een invaller speelden, nog geenszins te denken. Na rust ging het echter beter en werd het Zilkerkanon in werking gesteld. Het was Theo van Maris geholpen door v. d. Drift en de overige voorhoede-spelers, die Van Nispen aan een zoodanigen voorsprong wisten te hel pen, dat de overwinning niet meer te ont- Kon. Nederlandsche Voetbalbond BLEYERHEIDE HANDHAAFT ZICH. B.M.T. promoveert. De laatste strijd om het kampioenschap is in een 61 zege van DWS op Be Quick geëindigd. De Amsterdammers scoorden in dezen laatsten wedstrijd nog een punt meer dan zij in de zeven voorgaande wedstrijden bij elkaar wisten te brengen. De eind stand is: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feyenoord 8 6 2 207 14 Heracles 8 6 2 21—11 12 D. W. S. 8 2 3 3 11—9 7 Be Quick 8 13 4 13—21 5 P. S. V. 8 2 6 8—25 2 Bleyerheide heeft in den beslissenden wedstrijd tegen de Valk een gelijk spel weten te behalen, waardoor de Zuid-Lim burgers hun eerste klasseschap handhaaf den. Ook Miranda en Hero deelden de punten, zoodat de stand is: Bleyerheide 5 4 1 186 9 Miranda 5 2 2 1 1412 6 De Valk 6 2 13 11—12 5 Hero 6 2 4 518 2 Voor de promotiecompetitie der 3e klasse wist BMT door een schitterende 50 zege op RDM zich de plaats in de 2e klasse, wel ke door H. v. Holland was verloren, te ver zekeren. De eindstand is hier: B. M. T. 4 3 1 14—7 7 R. D. M. 4 2 11 11—8 5 H. v. Holl. 4 4 8—18 0 De uitslagen. Om het kampioenschap: Be QuickDWS 1—6. AFDEELING II. Prom. 3e klas: BMTRDM 50. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: De Valk—Bleyerheide 11; MirandaHero 22. glippen was. Aan het spel was goed te zien, dat de jongens reeds Zaterdagavond een zwaren strijd achter den rug hadden tegen Wilskracht I, welke ook door hen gewonnen werd met 92. Het tweede trok naar Leimuiden om O. D. I. II te bekampen voor de promotie wedstrijden. Hoewel de reserves tot kort voor einde nog voor stonden met 21, wist de thuisclub kort voor einde nog gelijk te maken. (22). Een derde elftal, bestaande uit reserve- spelers en eenige junioren trok naar Noord- wijkerhout om op 't Bavoterrein een com binatie te bekampen van Bavospelers en oud-patiënten. Hier moesten de rood zwar ten het onderspit delven met 53. Maandag, tweeden Pinksterdag a.s., speelt Van Nispen 1 thuis tegen B. S. M. I uit Bennebroek een bekerwedstrijd ten bate der ouden van dagen). -R. K. Sportver. S. J. C. Gisteren speelde het 3e elftal zijn eer ste wedstrijd voor de promotie en degra datie tegen Nic. Boys II. Hoeveel van deze wedstrijden hiervoor nog volgen is ons ten eenmale onbekend, maar als de rest is naar het gehalte van dezen wedstrijd, dan heeft het degradatiespook niets te be- teekenen. Voor rust hadden de Noordwij kers reeds een veilige 30 voorsprong behaald, terwijl in de tweede helft een zelfde aantal doelpunten wei*d gescoord. De Nic. Boys wisten het niet tot doelpun ten te brengen, doch zij toonden prettige tegenstanders te zijn. Intusschen is de training in vollen gang. Alléén deze week worden de oefenavon den verzet. De spelers van Woensdag ko men nu hedenavond, terwijl a.s. Woens dagavond de spelers komen, welke anders Vrijdags komen. R. K. Sportver. „Meerburg." Het is Zondag een rustdag geweest voor Meerburg I. Het tweede elftal heeft een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld bij Docos-combinatie te Leiden en wisten daar te winnen met 5—2. Ook de Junioren heb ben niet teleurgesteld, want deze waren met goeden moed naar Sassenheim gegaan om daar Teylingen c. te bekampen en be haalden een 7—2 overwinning. Woensdag avond om 8.30 uur veldtraining voor het eerste en tweede elftal. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Het is gisteren St. Bernardus II mogen gelukken den laatsten competitiewedstrijd met een 32 overwinning te beëindigen, en wel van den kampioen der afdeeling, n.l. „Esto" II uit Bodegraven. Het was een spannende stijd, waarin de thuisclub zich wel van haar besten kant liet zien, want wij hebben de spelers in de afgeloopen competitie nog niet zoo zien spelen als de zen middag. Was dit misschien om de sup porters eens te verrassen?, of was het dat de tegenpartij ook een zeer goed spel gaf? Voor de rust werd er door de thuisclub tweemaal gescoord, de bezoekers wisten den St. Bernarduskeeper slechts eenmaal te verschalken. Na de rust waren de be zoekers het eerst in het offensief, maar de thuisclub wist al spoedig nummer drie binnen de touwen te jagen, nadien werd er op spannende wijze gezwoegd om een gelijk spel te behalen, maar door het su blieme ingrijpen van keeper en backstel kwam onder groote spanning het einde. R. K. Sportver. „V.V.L." Het 3e ging op den goeden weg voort, want zij bleef meester over Graaf Willem met 92. Het 4de stuurde G.D.S. 4 met een 21 nederlaag naar de Residentie terug. Het bestuur maakt de Junioren er op at tent dat er eer.ige spelers van het 1ste be reid zijn gevonden de junioren te 'trainen. Deze training vangt aan a.s. Dinsdagavond 8 uur. DE OLYMPISCHE DAG. De korte gymnastiek-uitvoering. Aan de 15 minuten gymnastiek, waar mede op 26 Juni om half twee het geva rieerde programma van den Olympischen Dag in het olympisch stadion te Amster dam geopend wordt, zal deelgenomen wor den door 1600 a 1800 turnsters vanaf 14- jarigen leeftijd van denAmsterdamschen turnbond, den Kennemer en den Zaan- schen turnkring, den turnkring Noord- Hollandsch Zuiderkwartier, den Sticht- schen turnkring en den turnkring Leiden en omstreken. Men krijgt een snelle, massale op- marsch, een korte allen goed bekende uit voering op de muziek van de K.L.M.- marsch en een snel afmarcheeren, alles binnen het kwartier. Op den dag zeiven wordt des morgens nog een generale re petitie gehouden, doch de vrije oefenin gen die uitgevoerd worden, zijn allen deelneemsters bekend en er valt dan ook niet aan te twijfelen, dat het K.N.G.V. voor iets heel goeds zorgt, waarmede het verbond eer inleggen kan. Het springconcours. Om 5.10 uur begint het springconcours, dat om half zes beëindigd wordt. Dat is dan het slot van den zeer gevarieerden sportdag en zeker zullen de tien beste Ne- derlandsche ruiters, die hiervoor nog na der aangewezen worden, zorgen voor een slot dat pakt. BELGIë—ZUID-SLAVIë 2—2 In het Heyssel-stadion te Brussel speelde het Belgisch elftal gisteren zijn laatsten voorbereidingswedstrijd voor de wereld kampioenschappen tegen Zuid-Slavië. De Belgen zetten den talrijken toeschouwers een weinig bevredigend spel voor, zij zul len het de volgde week, als zij te Parijs in de achtste finale tegen Frankrijk zullen uitkomen, heel wat beter moeten doen dan gistermiddag om een eervol resultaat te verkrijgen. De wedstrijd eindigde in een 22 gelijk spel, terwijl ook bij rust de stand gelijk was, n.l. 11. Bij de Belgen zorgden Capelle en van de Wouwer voor de doelpunten, terwijl rechtsbinnen Ma- tochitch de twee doelpunten voor Zuid- Slavië scoorde. RUIM 46.000 GULDEN VOOR ANDREOLO. De befaamde spil van het Italiaansche elftal, Andreolo, is door de F. C. Bologna „overgedaan" aan de F. C. Milano voor de somma van 480.000 Lire (ruim 46.000 gul den). Dit is het grootste bedrag, hetwelk tot nu toe in Italië voor een voetbalspeler is betaald. BILJARTEN. Gisteravond zijn de wedstrijden om het Nederlandsch kampioenschap hoofdklasse klein biljart, welke door de B. V. „Wil- helmina" en „De Unie" te Amsterdam zijn georganiseerd, beëindigd. Het is den Alk maarder H. J. Hoogland niet gelukt het kampioenschap ongeslagen te behalen. In de laatste partij van het tournooi verloor hij van de Bruin, maar hij had den titel reeds des middags veroverd, door van Damman te winnen. Daar alleen de Utrechtenaar .Vreeswijk met zijn algemeen gemiddelde boven de 20 kwam, promoveerde deze speler naar de tweede klasse groot biljart. De eindstand van het tournooi is: Hoogland (Alkm.) 6 2776 141 112 19.68 Vreeswijk (Utr.) 4 1 2718 124 118 21.91 De Bruin (Amst.) 4 1 2466 160 116 15.41 Beekhof (Amst.) 4 2514 129 121 19.48 Poyck (Kerkrade) 4 2441 134 146 18.29 Damman (Amst.) 4 2522 178 99 14.16 Mulders Sr. (Utr.) 1 1673 158 65 10.58 Mulders Jr. (Utr.) 0 1540 162 82 9.50 Damredacteur: W. J. v. d. Voort, Rust oordstraat 3, Nieuw Vennep. RECTIFICATIE. In de rubriek van Vrijdag j.l. is in pro bleem no. 557 een fout geslopen. Er be hoort nl. op ruit 35 nog een wit stuk te staan. Hieronder zullen wij nog even den juisten stand laten volgen: PROBLEEM No. 557. Auteur: B. de Zwart, Sassenheim. f i i;ÏOi:-; 2 9 si 9. 7] Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 7, 8, 10, 20/24, 27, 29, 36. Wit 10 schijven op, 16, 32, 35, 38/41 en 43/45. v. V.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10