FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 41) Michael, ik heb deze boerderij aan jou vermaakt. Je moet hier 's zomers met Virginia komen. Zij kan dan voor mijn eendjes zorgen. Jullie kinderen.... zullen dol zijn op mijn eendjes, Michael. Zij glimlachte gelukkig. Hij was blij, dat hij haar nog niet verteld had, dat Virginia voor hem verloren was, dat zij met Tony Bleecker zou trouwen. Zul je haar eens gauw meebrengen, Michael? Hij loog dapper: Ja. Daarna scheen zij weer te slapen. De pleegzuster kwam en fluisterde: Zij heeft slaap noodig. Als zij dien zou kunnen krijgen, misschien.... Het klonk hoopvol. Michael vroeg aan den dokter of die hoop gerechtvaardigd was. Zij kon er wel doorkomen. Zij is sterk, maar ze heeft zichzelf nooit ont zien. Ik geloof, dat zij liever zou sterven door anderen te helpen, dan zichzelf te ontzien, zei Michael heesch. De dokter knikte. Hij kende de oude da me al jaren. Zij heeft kou gevat in een nacht, dat ze naar de lammeren is gaan kijken om te zien of ze geen kou leden. Toen Michael later over het erf wan delde, zag hij de eenden, die rustig in den halfbevroren vijver zwommen. Wat had tante Molly ook weer gezegd? Breng Virginia hier zij kan voor mijn eenden zorgen jullie kinderen zul len dol zijn op mijn eendjes, Michael Dien nacht kwam er een gunstige wen ding in de ziekte van tante Molly. Zij her stelde echter maar heel langzaam en zij wilde Michael veel bij zich hebben. Hij reed daarom op en neer tusschen New-York en Winchester en was er, zooveel hij maar eenigszins kon. Hij leerde zoo langzamer hand alle vrienden en buren van tante Molly kennen en bemerkte, hoe groot de plaats was, die zij in aller harten innam. Zij had altijd voor anderen geleefd, niet op een bekrompen manier, maar oprecht en met heel haar liefde, met vreugde in hun vreugde en smart in hun verdriet. Mi chael begreep in die dagen dat dit de sleu tel was tot het ware geluk: jezelf niet af sluiten van de wereld, maar er deel van worden en de wederwaardigheden des le vens déelen met rijk en arm, als gezamen lijke reizigers op weg naar een gemeen schappelijk doel. Er volgde een tijd van voorjaarsweer en Michael voelde ook in zichzelf den invloed van het komende jaargetijde, nu hij zoo dikwijls buiten was. Overal zag je het: de kleine kabbelen, in beschutte hoekjes sproot al wat teer groen uit de donkere aarde, er vlogen vogels uit het Zuiden aan, er wa ren al kalveren en lammetjes, biggetjes en jonge eendjes, die hun eerste onderzoe kingstochten waagden in de onbekende, heerlijke wereld. Wat zou Virginia van dat alles genoten hebben! Toen tante Molly-opzat, begon zij op een dag weer over Virginia. Wanneer komt zij nu eens? Michael staarde uit het raam en ant woordde met een heesche stem: Zij komt niet. Waarom niet? Hij vertelde haar van den Kerstavond op Derekdale; van haar briefje en haar plot selinge verdwijnen en van wat Rickey had gezegd over haar huwelijk met Tony Bleec ker. Tante Molly zat heel stil, haar kalme oogen staarden naar de voorbij vlietende wolken. En heb je haar zoo laten gaan? Ja. Waarom? Omdat ik begreep, dat zij net was als alle anderen, zeide hij. Waarom zou ik nog geloof hebben in een vrouw? Wees niet zoo kortzichtig, Michael. Haar toon lokte zijn verzet uit. Ik ben niet kortzichtig. Dat ben je wel! verzekerde zij met een heftigheid, diê- hij niet van haar ken de. Om een vrouw als Virginia te beoor- deelen naar den maatstaf, waarmee je He len oordeelde. Hij staarde haar aan, maar zag haar niet. Wat hij zag was zijn vrouw Helen en haar koude schoonheid en daarnaast Virginia's lieflijkheid, haar warmen, helderen, kin derlijken blik En plotseling bekende hij: Ik ben een dwaas geweest, tante Molly. Een lieve dwaas, zei ze en reikte hem glimlachend haar hand, maar toch een dwaas. Toen hij zijn tante verlaten had, wan delde Michael met een licht hart onder de blauwe lucht. Hij zou naar Virginia toe gaan en haar vragen hem te vergeven. Laat mij je toonen wat ik je te geven heb, zou hij haar zeggen. En hij zou haar op de boerderij van tan te Molly brengen en zij zou begrijpen, wat hij bedoelde. Dat hij haar geen wereldsche goederen aanbood, maar een schat voor de ziel en het hart. Derekdale had zijn schu ren en zijn akkers en zijn veestapel, maar nier op tante Molly's boerderij was een ge meenzaamheid met de natuur, die ginds inbrak. Op Derekdale verzorgden gehuurde knechts het geheele landgoed, maar hier drong je zelf door tot het hart der din gen, hier kende ieder dier zijn meesteres en had haar lief. Jij en ik, zou hij tegen Virginia zeg gen, wij zullen het leven beleven, zooals tante Molly het heeft beleefd. Zooal niet hier op de boerderij, dan in een ander plek je op deze aarde, waar wij zullen leven en het leven liefhebben en een geluk zaaien, dat tot aan het einde onzer dagen bloem en vrucht zal dragen. Een week later ging hij naar het oude huis in Washington Square. Hij trad de hal binnen en zag den bronzen ridder met zijn toorts. Zijn hart bonsde heftig, toen hij aan de deur van Virginia's kamer klopte Miss Farquhar heeft mij verzocht haar adres niet bekend te maken, antwoordde zij op zijn vraag. Waarom was Virginia zoo verdwenen? En waarheen? Aan het einde van de week ging hij naar Annapolis. Het huis van de Farquhars was gesloten en droeg het bordje: Te koop. De Maartwind deed de droge bladeren in den ouden tuin ritselen. Hij vroeg aan de vrouw, die er naast woonde, of er iemand van de familie Farquhar in de stad was. Zij zeide hem van niet, toen hij vroeg of hij het huis mocht zien, gaf zij hem den sleutel. Zijn voetstappen echoden dreunend door het leege, donkere huis. Hij stiet in de woonkamer de blinden open en het dag licht stroomde naar binnen en verlichtte de kamer en de hall die er aan grensde. Mi chael stond doodstil. Hij zag Virgina weer, zooals hij haar hier voor het eerst had ge zien, in het sjofele groene jumpertje en met de beide zilveren kandelaars beschermend in haar armen geklemd. XX. De pantomime Er kwamen een paar van die koude vochtige dagen zoals men die zelfs in Flo rida kent, en die het verblijf op het wa ter verre van aangenaam maken. Het hu meur van het gezelschap op het Van Duyne-jacht leed er sterk onder. De re gen viel kil en'miezerig en onophoudelijk, zoodat er geen mogelijkheid was om zich op het dek te amuseeren; en den ganschen dag kaarten in de kajuit was ook niet al les. Marty was tot na de lunch blijven lig gen, en toen zij, in haar bontjas gehuld het dek op ging, trof zij daar Jane even eens in bontjas en zich doodelijk verve lend. Ik word nog gek, als dat weer zoo blijft, zei Jane nerveus. Ik heb geen geluk bij het spel, en de mannen zijn in een vree- selijk humeur. Zelfs Tony snauwt me af. (Wordt vervolgd). 3)e Op enthousiaste wijze werden de spelers van Feyenoord na afloop van den beslissenden wedstrijd tegen Heracles, waarin de Rotterdam mers door een 2—0 overwinning den nationalen titel veroverden, ge huldigd Mej. Stevens op J'Oisseau" in het concours d'élegance tijdens het groot concours hippique, dat Donderdag te Breda is gehouden Aan boord van de „Normandie" zijn te Havre kisten met een enorme hoeveelheid goud ingescheept voor Amerika als be taling door de Spaansche republiek voor gedane leveringen De beroemde violist Yehudi Menuhin is te Londen in het huwelijk getreden met miss Nola Nicholas, een Australi sche jongedame. Het bruidspaar na de plechtigheid De Engelsche Koninklijke Familie heeft de opening bijgewoond der internationale bloemententoonstelling te Chelsea H. M. de Koningin sloeg Woensdag voor het paleis 't Loo het defilè gade van de derde compagnie motordienst, welke voor het nieuwe garnizoen te Apeldoorn gelegerd is Mr. A. Rombach, de nieuwbenoemde advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9