De wedstrijd voor den Bloedtransfusie dienst te Den Haag VRIJDAG 27 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 SPORT Uil hel katholieke kamp Brabantia wint van H B C, Volendam verspeelt een punt aan V O S T A Dat de strijd in de kampioenscompetitie van den IVCB een strijd is tusschen vrij wel gelijkwaardige krachten is gisteren op nieuw gebleken. HBC bij Brabantia op bezoek, moest daar met 32 het onderspit delven, maar de Heemstedenaren dienden na afloop een protest in, zoodat nog verandering moge lijk is. En Vosta, bij Volendam op bezoek, slaag de er ook' daar zoowaar in, een goed resul taat te behalen en haar eerste gelijk spel te boeken. De stand is nu als volgt: Brabantia 6 3 12 1613 7 Volendam 6 2 2 2 1111 6 HBC 5 2 12 14—13 5 WH 5 2 12 10—14 5 Vosta 6 113 14—14 5 De uitslagen Wedstrijd ten bate van den Bloed transfusiedienst: Den Haag: HaarlemRK F-elftal 4—7. Kampioenscompetitie: Eindhoven: Bra bantiaHBC 3J2 (pr. HBC); Volendam: VolendamVosta 22. Promotie en degradatie: le klasse: Be QuickChevremont 13; SCOSCE 32, DongenBoxmeer 25; R.VWBWO 32. VAN DE DHVB-VELDEN Meerburg's kans op promotie De 2e klasse kampioen der Rijnstreek, Meerburg, doet het niet slecht in de pro motie-competitie Nadat de eerste wedstrijd tegen Unio met 4—1 werd gewonnen, speelde NVC in Oudewater gelijk (11) en gisteren ge lukte het Meerburg weer een 31 zege in Noordwijkerhout te behalen. De stand is daardoor als volgt: Meerburg 2 2 72 4 Unio 2—11 2—5 1 N VC 2—11 2—4 1 Op het mooie terrein van Concordia te Hillegom vond gisteren bovenvermelde wedstrijd plaats. Een flinke nederlaag van de Leidsche vertegenwoordigers was het resultaat, en het spreekt van zelf, dat men onmiddellijk naar de oorzaak daarvan ging zoeken. Vorige week speelden de jongens een flinke partij voetbal, zoodat wij met belangstelling dezen strijd tegemoet za gen. v. Werkhoven was vervangen wegens op- geloopen blessuur van de vorige week, doch verder was het elftal compleet. Een feit is het, dat wij niet met het sterkste elftal kon den uitkomen, daar Meerburg, NVC en Lisse geen spelers konden afstaan, maar waren onze spelers op normale sterkte ge weest, zeker zou de stand niet zulk groot verschil gegeven hebben. Onder leiding van scheidsrechter Zoet werd begonnen. Leiden zat er dadelijk goed op en was in den beginne in den aanval, doch deze werden door de Haarlemsche de fensie afgeslagen. Daarna komen de Haar lemmers in den aanval, doch hun schoten zijn slecht gericht. Als de Leidsche rechts half aan den midvoor doorzet, geeft deze een laag schot op doel, de keeper grijpt, doch laat den bal door zijn handen gaan (01). Weer lost Leiden een goed schot, doch nu grijpt de Haarlemsche keeper in. Langzamerhand worden de Haarlemmers sterker en Leiden moet alle zeilen bijzet ten. Uit een der aanvallen weet de mid voor keurig in te schieten (1—1). Aan bei de kanten ontstaan gevaarlijke situaties, waarbij de keepers steeds met succes in grijpen. Bij een aanval van Haarlem krijgt de rechtsbuiten den bal in buitspel-positie toegespeeld, deze zet voor en het is de rechtsbinnen, die in buitenspel van eenige meters den bal in doel plaatste. Leiden blijkt hierdoor wat ontdaan en het spel verslapt geweldig. Hierdoor ontstaan vele Haarlemsche aanvallen, waaronder ver schillende in buitenspel-positie worden ge leid, zoodat den Leid en-spelers de moed in de schoenen zakt. Uit verschillende aanval len weten de Haarlemmers voor de rust nog 2 maal te doelpunten, zoodat de stand met de rust 41 is voor Haarlem. Na de thee heeft Leiden zijn elftal ge wijzigd, doch dit brengt nog geen verbete ring, integendeel, het spel van Leiden wordt nog minder, zoodat Haarlem vrij spel krijgt. Waar dan ook de bal is, is een Haarlemmer en dit ontbreekt bij Leiden. Als Haarlem dan weer bij het Leiden- doel komt, loopt de Koning uit en de rechtsbuiten van Haarlem zet mooi in (51). Dit wordt Leiden, te bar en in een gezamenlijken aanval weet de linksbuiten den achterstand te verkleinen (52). Dit geeft weer moed, maar spoedig is het af- geloopen en weer is het Haarlem, dat het spel in handen neemt om dit niet meer af te staan. Geleidelijk wordt de stand opge voerd tot 82. Na afloop werd in het Vereenigingsge- bouw gezamenlijk een verversching ge bruikt, waaronder de voorzitters van Haar lem en Leiden alsmede van Concordia woorden van dank uitten voor dezen mooien propagandadag, waaraan Hillegom zeker behoefte had. Om 1 uur had vooraf deze ontmoeting plaats en laten wij dadelijk zeggen, dat de Junioren een mooie partij hebben gegeven, al is hun spel dan ook niet volmaakt. Eigen aardig is het, dat de Leidenaars geenszins de minderen waren, doch gebrek aan schut- Na 'n spannenden wedstrijd wint de Rest van Nederland met 7-4 van Haarlem Voor ruim 5000 bezoekers werd op He melvaartsdag in het ADO-Sportpark te 'sGravenhage een wedstrijd gespeeld ten bate van den Bloedtransfusiedienst. On danks het vriendschappelijke karakter, dat deze wedstrijd uit den aard der zaak droeg, hebben de duizenden toeschouwers van een zeer goede partij voetbal geno ten. De RKF-rest van Nederland, die wel iswaar met groote cijfers won, heeft deze overwinning van de Haarlemmers niet ca deau gekregen. Ofschoon de uitslag zou doen vermoeden, dat het RKF-elftal over wegend sterker is geweest, hebben de Haarlemmers toch over het algemeen zeer goed partij geven en golfde de strijd vrijwel op en neer. De wedstrijd Even over half drie floot scheidsrechter Broos uit Helmond de volgende elftallen binnen de lijnen: Haarlem: W. Alsemgeest (DHL) A. Noom Gigengack (GVO) (DHL) Troost H. Letschert F. Overtoom (Excelsior) (WA) (De Meer) W. Letschert Van Riel C. Alsemgeest (WA) (TYBB) (DHL) Wijbenga Kaldenbach (WZ) (Santpoort) De Hosson Schings (HMS) (Kerkrade) Breemen Beerenschot Dams (Kerkrade) (DNL) (Kolping) L. v. d. Linden Pik Coolen (Zwal. Vooruit) (VDZ) (RKTVV) Oelers Van Bree (RIOS) (Kolping) Pot (HMS) Rest RKF. Gigengack wint voor de Haarlemmers den toss en Beerenschot brengt den bal aan het rollen, doch reeds aanstonds ne men de Haarlemmers het leer over, Kal denbach rent langs de lijn en vlak bij de hoekvlag geeft hij een voorschot, dat onge lukkigerwijze achter gaat. Aan de andere zijde krijgt het RKF-elf tal een corner te nemen, die echter geen resultaat oplevert. Als het spel acht mi nuten oud is krijgt de Kolping-man Dams den bal toegespeeld; hij breekt snel door, geeft een goeden voorzet en via den ach terspeler Noom verdwijnt het leer in het Haarlemsche doel. De Haarlemmers lieten zich hierdoor echter niet ontmoedigen en wanneer een oogenblik later Coolen bin nen het doelgebied een blunder maakt, is de stand weer gelijk (11). Dan golft het spel heen en weer. Wanneer er ongeveer 16 minuten gespeeld is heeft Schings den bal op den Techtervleugel gekregen, de Kerkerade-man zwenkt naar binnen en lost een schuiver, waar Alsemgeest totaal overheen grijpt (12). Nu komt het RKF- elftal geducht opzetten en nauwelijks drie minuten later ziet Breemen kans om Wim Alsemgeest andermaal te passeeren (13). Dat vinden de Haarlemmers toch wel wat te bar en ze oefenen thans een sterken druk uit op het RKF-doel, doch de ach terhoede weet hier van geen wijken. Zoo wel van Bree als Oelers spelen een uitste kende partij en in laatste instantie blijkt doelman Pot alleszins voor zijn taak bere kend te zijn. Telkens weer zwermen de Haarlemmers voor het RKF-doel en einde lijk zwenkt Tok Alsemgeest zigzagsgewijze door de verdediging heen, geeft een afge meten pass naar Kaldenbach, die het leer onhoudbaar langs Pot jaagt (23). Er is dan vijf en twintig minuten gespeeld. We noteeren thans enkele pittige aanvallen van het RKF-elftal; Beerenschot betrekt de vleugels goed in het spel, doch voorloo- pig weet Wim Alsemgeest de schoten van Dams en Breemen te keeren. Na 36 minu ten krijgt Beerenschot juist binnen het strafschopgebied den bal toegespeeld; hij lost een vurigen kogel, die Alsemgeest blijkbaar te machtig is (24). De tweede helft Onmiddellijk na de rust zijn de Haar lemmers buitengewoon actief en nauwe lijks is er 6 minuten van de tweede helft verstreken, of Kaldenbach ziet kans om Pot ten derde male te passeeren (34). Intusschen is Dam geblesseerd en wordt hij vervangen door Seykens van Kolping. Doch ook het RKF-elftal laat het er niet bij zitten. Wanneer Beerenschot den bal krijgt toegespeeld, lost hij weer een van zijn bekende kanjers en Alsemgeest kan het leder niet goed in zijn macht krijgen en de snelle de Hosson is er als de kippen bij en nummer vijf ligt in de touwen (35). Er is dan tien minuten van de tweede helft gespeeld. Dan zijn de Haarlemmers in den aanval, doch doelman Pot keert straffe schoten van Letschert en van Riel. Aan de andere zijde heeft de Hosson opnieuw succes wanneer hij een prachtig toegespeel- den bal keihard' inschiet (36). Nog geven de Haarlemmers zich niet ge wonnen, doch van Bree speelt thans op volle kracht en de kalme Oelers staat hem keurig ter zijde, zoodat voorloopig alle ge varen bezworen worden. Na 19 minuten heeft het RKF-elftal weer succes en wordt een doelpunt van den voet van Seykens geboren (37). Fanatiek vallen de Haar lemmers nu aan en weer is het Tok Alsem geest, die een zuiveren pass aan Kalden bach geeft, die geen fout maakt en de stand is 47. Van beide zijden worden nog enkele goede aanvallen ondernomen, doch tot doelpunten komt het niet meer, zoodat deze ontmoeting eindigt met een 74- overwinning voor de RKF-Rest van Ne derland. In de voorhoede bleek de Hosson zeer goed op dreefen zijn doelpunten waren van zeer goed gehalte. Schings moet snel ler starten en niet te scherp voorzetten. Dams zoowel als Breemen zijn zeer goede verbindingsspelers. Beerenschot verdeelde het spel weer keurig ,doch met zijn scho ten was hij niet bijster gelukkig. Ondanks de nederlaag hebben de Haar lemmers goed spel geleverd. Hun doelman Wim Alsemgeest had echter zijn dag niet. We vermoeden dat de DHL-man op retour is. Gigengack had zijn handen vol aan den rechtervleugel, doch was in ieder geval voldoende. Noom maakte enkele fouten, zoodat zijn partner niet veel steun in hem vond. De middenlinie bestond uit harde werkers, vooral Letchert scheen onver moeid. Als geheel voldeed deze midden linie beter dan de halfs van de RKF-ploeg. Over de voorhoede kunnen we eveneens tevreden zijn. Alleen werd het spel tekort gehouden, doch Alsemgeest van van Riel hadden met hun schieten niet veel fortuin. Kaldenbach bleek een gevaarlijke vleugel speler, terwijl Wijbenga stukken beter speelde dan tegen R.K. België. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT De jimiorencompetitie Competitie-programma voor a.s. Zondag Afd. C: Teijlingen bDocus f: 12 uur, M. v. d. Berg; Teijlingen c Meerbudg a: 3.15 uur, J. G. Turk. Oefenwedstrijd District Jun. AB Terrein SJC; aanvang 1 uur. ters was de oorzaak, dat zij verloren. Dat de strijd wel spannend was, blijkt wel hier uit, dat de stand juist voor de rust 10 werd voor Haarlem. Na de thee ging de strijd weer gelijk op en na 10 minuten spelen wisten de Leide naars gelijk te maken (11). Ondanks Lei den het meest in den aanval was, moest zij toezien, dat Haarlem nog 2 doelpunten maakte, waartegen Leiden verschillende kansen onbenut liet, zoodat het einde aan brak met een overwinning voor Haarlem. Het was een buitengewone prettige wed strijd en het zal een aansporing zijn voor Leiden om zich voor te bereiden voor 12 Juni als Gouda op bezoek komt. De elftal-commissie der Junioren besloot dan ook a.s. Zondag 29 Mei om 1 uur op het terrein van SJC te Noordwijk het A en B-elftal een oefenwedstrijd te laten spe len, waarvoor alle spelers worden opge roepen welke zijn opgesteld in het num mer van de „Leidsche Courant" van Maan dag 16 Mei. H. HOOGERVORST, secretaris. Clubnieuws der Kaih. Sportvereenigingen R.K. Sportver. „Docos" Afd. Jun. Docos E speelde haar laat ste competitewedstrijd tegen het le Jun.- elftal, wat als eindresultaat een 20 winst opbracht voor de E-Jun. Docos b speelde vriendschappelijk tegen Foreholte a met als eindresultaat 42 voor de B-Boys en het C-Jun.-elftal trok naar St. Bernardus en wist daar de puntjes te deelen, wat gezien de sterke tegenstander, voor de C-Boys toch een prestatie mag genoemd worden. R.K. Sportver. „N.V.C." Gisteren speelden NVC I en Meerburg I den vastgestelden promotiewedstrijd. Na dat scheidsrechter Vergeer beide teams in het veld had geblazen, raadde NVC goed.- Nadat er drie minuten gespeeld was, maakte de NVC-rechtsbuiten, na den bal mooi vrij gemaakt te hebben, op schitte rende wijze het 1ste doelpunt. Al gauw blijkt, dat Meerburg groote plannen heeft, doch de NVC-keeper beschikt over goede talenten. Toen het spel een half uur oud was, maakt Meerburg gelijk, neemt daarna het spel in handen en 7 min. voor rust ver hoogt zij de score en in het 12. Na de rust zien wij een gelijk opgaand spel, doch er gaat van Meerburg meer uit dan van NVC. 't Duurt dan ook niet lang of uit een door braak maakt Meerburg no. 3. Dachten wij, dat NVC op zou halen, ondanks de pogin gen hiertoe blijkt op het juiste moment de schutter zoek te zijn en verschillende kan sen gaan verloren. Het einde breekt aan met een verdiende Meerburg-overwinning, waarmede wij hen van harte geluk wen- schen, want hiermede is hun 1ste klasse schap zeker. A.s. Zondag speelt NVC I tegen Unio I. Als NVC er in mocht slagen dezen wed strijd te winnen, blijft zij in haar afdee- ling; zoo niet, dan is degradatie naar de 2de klasse hun lot. Hoe 't a.s. Zondag ook zij, wij hopen, dat wij, ondanks de belang rijkheid van den uitslag van onze jongens 't zelfde sportieve spel mogen zien als in dezen wedstrijd. R.K. Sportver. „Meerburg". Zoo toog dan Meerburg I onder ideaal voetbalweer vol goeden moed naar Noord wijkerhout, om aldaar voor de promotie den strijd aan te binden tegen NVC. Met 31 voor Meerburg kwam het einde van dezen goed gespeelden wedstrijd, welke Meerburg I wederom een stap nader bracht in de richting van haar promotie. Onze junioren, die hun uitwedstrijd te gen DOS b te Roelofarendsveen met 60 wisten te winnen, maken ook nog een goe de kans op 't kampioenschap. Jongens, nog twee wedstrijden die gewonnen moeten worden en 't kampioenschap is binnen; doet je best. R.K. Sportver. „Alph. Boys". Het is Alph. Boys a gelukt in den be slissingwedstrijd tegen Donk a het kam pioenschap te bemachtigen. Met 32 wis ten zij deze wedstrijd te winnen. Te 1.15 uur wordt op het terrein van Esto te Bo degraven begonnen en direct wordt van beide zijden hard aangepakt. Toch is het Alph. Boys, die het eerste succes heeft als bij een mooi doorgespeelden bal de mid voor onhoudbaar inschiet, welke voor sprong nog voor de rust vergroot wordt door den rechtsbuiten, zoodat de rust in ging met 20 voor Alph. Boys. Na de rust pakt Donk direct fel aan en menige aanval wordt opgezet, maar voorloopig weten de backs en in laatste instantie de keeper van Alph. Boys erger te voorkomen. Toch lukt het Donk na ongeveer 15 minuten den ach terstand te verkleinen, als bij een ver inge schoten bal deze door effect over 's keepers handen in het net verdwijnt. Alph. Boys beantwoordt dit met eenige goed opgezette aanvallen en als bij een dezer Alph. Boys een strafschop krijgt toegewezen op het middenveld, wordt deze schitterend benut en de stand is 31. Donk geeft zich niet gewonnen en zet er alles op om dezen ach terstand in te loopen en als ongeveer 3 mi nuten voor het einde Donk een strafschpp krijgt toegewezen, wordt deze benut en de stand op 32 gebracht, welke stand on danks het harde zwoegen van Donk, ge handhaafd blijft. Alph. Boys a legde hier mede beslag op het kampioenschap. Alph. Boys I toog naar Noordwijk om SJC II te bekampen in een vriendschappe- lijken wedstrijd, welke met 53 gewonnen werd. Ruststand was 41. Kon. Nederlandsche Voetbalbond Feyenoord kampioen van den KNVB Feyenoord heeft gisteren den grooten strijd gehaald. Met 20 werd Heracles op eigen terrein overwonnen en dit resultaat op de sterkste medeconcurrente onder de kampioenen bewijst wel ten duidelijkste, dat de Rotterdammers den titel verdienen. D.W.S. slaagde er in een 21 overwin ning op P. S. V. te behalen, waarmede de Amsterdammers hun eerste zege boekten en waardoor P. S. V. definitief op de onderste plaats blijft. De Eindhovenaren hebben het er niet te best afgebracht. gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feyenoord 8 6 2 307 14 Heracles 8 6 2 2211 12 D. W. S. 7 1 3 3 5— 8 5 Be Quick 7 2 14 12—13 5 P. S. V. 8 2 6 8—25 2 HERACLES—FEIJENOORD 0—2. Als men zegt, dat Feijenoord deze ont moeting verdiend gewonnen heeft, dan sluit dit nog niet in, dat het spel op bij zonder hoog peil stond. Wel waren er veel fraaie momenten vooral aan de zijde van Feijenoord, maar ook aan den kant van Heracles, wier voorhoede telkens aan vallen opbouwde, waaruit de technische geschooldheid bleek. Haar groote fout was echter, dat het spel voortdurend te kort gehouden terwijl er ook te veel tijd noo- dig was om tot afwerking van de aanval len te komen, hetgeen ten deele te wij ten was aan het feit, dat van der Veen, die een geblesseerden enkel had overge houden uit zijn eersten interlandwedstrijd, op halve kracht speelde. Na circa een half uur kwam het eerste doelpunt voor Feijenoord, dat echter sterk aan buitenspel deed denken. Volkerink bleef appelleerend staan en daarvan maak te Vrauwdeunt gebruik om onhoudbaar in te schieten (01). Voor rust speelde Feijenoord zeer agres sief verder. Voor het Almelosche doel ont stonden benauwde momenten. Een kogel van Vente stompte Dekkers corner. Met Feijenoord in den aanval brak de pauze aan. In de tweede helft was Heracles meer in den aanval en haar spel was ook beter. Keurige staaltjes van samenspel werden ten beste gegeven, maar als men in het Feijenoord strafschopgebied belandde, werd er te lang getreuzeld, waardoor zeer fraaie kansen verloren gingen, zoo pas seerde Jaarsma de geheele Rotterdamsche verdediging, gaf een pass naar den naar binnen gezwenkten Schipper, doch deze werd op het kritieke moment den bal ont nomen door van Heel. Weer volgden snel le Heracles-aanvallen. Feijenoord liet zich niet van de wijs brengen en haar middenlinie stuwde ge leidelijk weer ten aanval. Het gevaar kwam dan ook voor het Heracles-doel, waar tot tweemaal toe de bal werd inge schoten. Dekkers weerde zich evenwel uitstekend. Het spelbeeld was nu meer verdeeld en het peil begon te zakken, en omdat men het snelle tempo niet kon volhouden en door de warmte, die afmattend werkte. Er was nog een gevaarlijk oogenblik voor het Rotterdamsche doel, toen Schipper doorbrak, maar hij werd ten val gebracht. Dit kwam Feijenoord op een vrijen schop te staan, welke door de thuisclub echter niet werd benut. Heracles deed alle moei te om het spel te verplaatsen en den ge lijkmaker te scoren, weshalve de midden linie mee ten aanval trok. Daardoor ont stonden wel gevaarlijke situaties voor het doel der tegenstanders, maar door het zelfde foutieve spel der Heraclieden en het uitstekend ingrijpen der Rotterdam sche backs werd het gevaar bezworen, zonder dat van Male er zelfs aan te pas behoefde te komen. Het verre opdringen der middenlinie van Heracles kostte ten slotte nog een doelpunt. Fraai combineerend ging de Feijenoord-aanval er van door en zag zijn NEDERLAND—NEDERLANDSCH INDIë Nederlandsch elftal zonder Vente en Wels Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 26 Juni a.s. in het kader van den Olym- pischen dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Nederlandsch Indië zal spelen, is door de keuzecommissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: van Male (Feijenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hov<? (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feijenoord), Ande- riessen (Ajax), van Heel (Feijenoord). Voor: Drager (D.W.S.), van der Veen (Heracles), Dumortier (D.O.S.), Smit (Haarlem) en de Harder (V.U.C.). De reserves zullen eerst later worden aangewezen. In dit Nederlandsch elftal zijn in de achterhoede en in de middenlinie de oude beproefde krachten opgesteld, doch de voorhoede is, op Smit na, volkomen ver nieuwd. De proefneming met Drager en Dumortier is ongetwijfeld interessant, ter wijl men verder met spanning het optre den van den vleugel SmitDe Harder te gemoet mag zien. Van der Veen speelt even goed links als rechts, al komt hij dan ook den laatsten tijd in zijn club meer als linksbinnen uit. moeite beloond door een goal, toen Vrauw deunt een schitterend schot in den hoek loste, dat voor Dekkers onhoudbaar was (0—2). DWS—PSV Door een 21-overwinning van DWS op de Zuidelijke kampioenen is de strijd om de laatste plaats in de kampioens-compe- titie beslecht: PSV staat definitief onder aan en heeft uit acht wedstrijden geen en kele maal een zege kunnen behalen. Zonder spanning en zonder sfeer verliep de ontmoeting. Een aardig voorval, dat in de eerste helft plaats greep, boeide de aan- dacni van de toeschouwers meer dan het spelletje voetbai, dat aan beide zijden wei nig te beteekenen had. Een haas was zoo stoutmoedig ziciv op het veld te wagen. Het beest maakte in snel tempo een rondje om zich voor te stellen. De scheidsrechter staakte den wedstrijd en er begon een drijfjacht op het dier, waaraan vele hon derden jongens ijverig deelnamen. Lang hield de haas het tegen deze overmacht niet uit en na enkele minuten moest het vlugge dier zich gewonnen geven. Eerst togn kon de ontmoeting worden voortgezet. De Eindhovenaren hadden reeds binnen de minuut de leiding genomen, toen Maos- sen via de vuisten van Heekelaar tegen de lat schoot en de terugkomende bal door Drouen in doel werd geplaatst (01). Na de pauze was Melchers Sr. vervangen door van der Velde, hetgeen een kleine vertedering mocht worden genoemd. Een voorzet van Draeger werd door van der Velde keurig ingeschoten, maar de bal ging juist naast. Het bleek echter uitstel van executie te zijn, want een minuut later zette Draeger opnieuw keurig voor en van Stokken had den bal slechts voor het in trappen (11). Na een half uur kwam Bouman bij een doelworsteling tusschen de palen van daan, de bal belandde bij Draeger, die van de geboden kans dankbaar profiteerde en hoog in het verlaten doel plaatste (21). LEIDSCH KNVB XI—GOUDSCH KNVB XI 4—3 v. d. Heijden scoort alle doelpunten voor Leiden Niet velen zullen gisteren, toen zij de eerste helft van bovengenoemden wedstrijd gezien hadden, nog aan een Leidsche over winning hebben geloofd. Maar het on waarschijnlijke is gebeurd, want de tweede helft is nagenoeg geheel voor Leiden ge weest. Het Leidsch elftal telde eenige invallers aangezien de UVS-spelers Oosterom en v. Leeuwen niet verschenen waren. Hun plaatsen werden ingenomen door Herreur (LFC) en Piket (DVS). Laatstgenoemde heeft wel een bijzonder slechten wedstrijd gespeeld. Op de belangrijke middenvoor plaats was hij in het geheel niet op zijn plaats en het was goed gezien om hem na de rust linksbinnen te plaatsen. De Lugdu- num-speler v. d. Heijden smaakte het ge noegen, om alle vier de doelpunten te ma ken. Reeds vanaf den aftrap is Gouda veel sterker, maar toch duurde het twintig mi nuten alvorens de linksbinnen de score wist te openen (01). Vier minuten later was het al 02 door toedoen van den mid denvoor. Leiden mocht toen een strafschop nemen wegens ongeoorloofd aanvallen van Piket. Deze nam zelf de penalty, maar schoot tegen de paal. Even later kreeg v. d. Heijden een kleine kans en het was 1 2. Tot aan de rust bleef Gouda het beste van het spel behouden. De tweede helft dreigde eenzelfde ver loop te zullen krijgen want reeds na zes minuten spelens werd het 13, toen de linksbuiten een fout van Freyser afstrafte met een doelpunt. Dit doelpunt was te vens het keerpunt van den wedstrijd, want Leiden begon veel fanatieker aan te val len en toen er een corner geforceerd was, wist v. d. Heijden den bal ineens in te schieten. Leiden bleef aanvallen en een kwartier vóór het einde was het wederom v. d. Heijden, die den gelijkmaker wist te maken (33). Fel werd er om het win nende doelpunt gestreden en het was we derom v. d. Heijden, die het net deed tril len. In de resteerende minuten wist geen der beide partijen nogmaals te doelpunten, zoodat onveranderd het einde kwam. Na afloop reikte de voorzitter van den LVB, de heer Steenhauer, met eenige woorden den Van Spall-beker uit aan den aanvoerder van het Leidsche elftal. A.R.C.—Alphen 0—0. De gisteren op het ARC-terrein gespeel de vriendschappelijke ontmoeting tusschen bovengenoemde elftallen eindigde met den stand 00.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10