EEN GEHEIMZINNIGE EXPLOSIE TE ROTTERDAM. In de Westerkerk te Amsterdam werd Maandagavond onder leiding van den heer W. van Tol de eerste repetitie gehouden voor de groote langhulde, welke op 7 September a.s. aan H. M. de Koningin zal worden gebracht Op het trottoir voor het gebouw .De Nijverheid" te Rotterdam ontplofte Maandag een bom, die door een man in een koffertje werd meegedragen. - De man werd gedood. - Eenige andere personen liepen verwondingen op. De plaats der explosie Aanhangers van Konrad Henlein bewaren de afzetting gedurende een der Sudeten-Duitsche demonstraties van de laatste dagen in Tsjecho Slowakije De eerste honderd kantjes „Hollandsche Nieuwe" zijn Maandag per auto van IJmuiden te Vlaardingen aangevoerd. De gebruikelijke belangstelling ontbrak niet en het .zeebanket" bleek van prima kwaliteit te zijn De aankomst der genoodigden voor de herdenking van het eeuwfeest van Artis te Amster dam. Tweede van links, de commissaris der Koningin in Noord Holland, de heer A. baron Röell. Tweede van rechts: burgemeester dr. W. de Vlugt Ter herdenking van den 75sten jaardag der vrijverklaring van de slaven in Suriname worden van 1 Juni tot 31 December in Suriname zgn. Emancipatie herdenkingspostzegels uitgegeven FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het. Engelsch door THEA BLOEMERS. 39) De huishoudster glimlachte, toen zij Vir ginia naar boven bracht om zich te ver- frisschen. Mr. Tony weet, wat hij wil, zei ze en meestal krijgt hij het ook. Toen Virginia even later bij Tony terug kwam nam hij haar mee naar de schilde rijengalerij en koos een zitje aan het einde van het vertrek, zoodat zij langs de heele i*_ij imposante schilderijen ter rechter en ter linker zijde keek. Weet je waarom ik je hier heb ge bracht? vroeg hij. Neen. Omdat ik wil, dat je al deze mooie vrouwen bekijkt en jezelve tusschen haar voorstelt. Tusschen haar? Ja, geschilderd als de vrouw van den achtsten Anthony Bleecker, in goudkant met een purperrood tapijt achter je, zoo als ik je dien avond op de trap heb zien staan. Virginia zal heel stil. Zij zag zichzelf plotseling tusschen al die anderen. Hoeveel generaties van vrouwelijke afstammelin gen der Farquhars waren niet in hun glo rie en schoonheid vereeuwigd, hadden als koninginnen geregeerd over beroemde hui zen, zooals nu ook haar werd aangeboden? Wat een toekomst zou zij hebben als de vrouw van den achtsten Anthony! En zij weigerde die toekomst....? Omdat er in haar leven een man was gekomen naast wien Tony met al z'n geld en aantrekke lijkheid in het" niet verdween. En om dien man zou ze teruggaan naar haar zolder kamertjes en haar eigen potje koken en haar eigen borden wasschen, teruggaan naar haar zorgelijk, eentonig bestaan, ploe teren over Rickey's boek en eenzaam zijn. En Tony kon haar dat alles besparen. Zij hoefde maar een woord te zeggen, en hier in dit groote huis zonden tal van bedien den zich uitsloven om 't haar gemakkelijk te maken. Het huis zou van haar zijn, het. park, de bosschen, de heuvels en einde- looze akkers! Meesteres van Derekdale. meesteres van Derekdale.... de wereld zou voor haar open liggen! Waarom eigenlijk niet? Zij aarzelde. Toen kwam de oude Anthony en redde haar .Hij verscheen plotseling in de deur van de galerij. Dat noem ik nog eens geluk hebben Virginia. Ik ben onverwacht hier aangeko men. Virginia snelde op hem toe. Ik ben geschaakt door uw zoon Zij lachte, maar de oude Anthony voel de, dat er een diepere beteekenis achter haar worden schuilde. Hij legde zijn arm beschermend om haar schouders. Nu ik er ben, ben je veilig. Maar vader, bent u dan niet op mijn hand? protesteerde Tony. Ik heb getracht haar aan het verstand te brengen, dat zij hier hoort, tusschen al de anderen. Met een armbeweging duidde hij naar de schil derijen. Er is niemand, die het liever zou zien dan ik, zei zijn vader hartelijk. Maar wat denk jij er van kindlief? Van een bepaalden kant zou ik het wel prettig vinden, zei Virginia. Maar ik kan toch niet met een man trouwen, al leen omdat hij mijn portret in zijn verza meling wil hebben? Tony kleeg een kleur. Als je er zoo over denkt. Zij stak haar hand naar hem uit. Het spijt mij, Tony Hij bracht de hand naar zijn lippen. Het spijt je niet half zoo erg als mij Zij lunchten met hun drieën en Virginia zuchtte toen zij eindelijk moest gaan. Ik heb een geval als Aschepoester die het bal moet -erlaten Maar je hoeft het toch niet te verlaten. Jawel, het moet, Tony. Maar het was heerlijk. Toen Tony den wagen uit de garage ging halen, was zijn vader een oogenblikje met Virginia alleen. Mag ik je iets zeggen? vroeg hij. Je zou slechter kunnen doen dan met mijn zoon trouwen. Dat weet ik. Misschien volg ik ook wel den verkeerden weg. Maar ik moet het doen. Toen zij met Tony naar huis reed praat ten zij over alles, behalve over dat waar hun hart vol ven was. Pas toen zij River side weer bereikt hadden, en de rivier, die nu het laatste goud van de ondergaande zon droeg, vroeg hij met een stem, die heersch klonk van emotie: Is er iemand anders? Zij keek hem niet aan. Ja. Michael McMillan? Zij knikte Hij boog zich naar haar over. Maar ik geef je nog niet op, onthoud dat, Virginia. Ik zal je nooit opgeven. Toen zij het huis bereikt hadden, smeek te hij haar in de hal: Laat me nog eens terugkomen. Zij schudde van neen. tf» Ik kan het niet doen. Komt McMillan? Neen. Niemand komt bij mij, behal ve, Mary Lee. En Tony als je Michael ont moet, zeg hem dan niet..., Dat je hier woont? Ja. Zij hief afwerend haar hand op. Tony, stel geen vragen, alsjebblieft. Ik zal het niet doen, lieveling. Plotseling nam hij haar in zijn armen en kuste haar op haar wangen,toen snelde hij naar de deur en verdween. Virginia stond heel stil en keek naar den bronzen ridder. Zij vroeg zich af of hij een vrouw zóó zou gekust hebben zonder dat zij het wilde. Maar de dagen der ridderlijkheid waren voorbij. Tony en zijn vader zaten dien avond nog laat bij het haardvuur in de groote hal van Derekdale. Buiten woei een hevige storm, maar het stevige huis ondervond er niet den minsten hinder van. Zij zou zooveel voor mij kunnen doen, zei Tony. Zij zou niet om mijn geld geven als ze van mij hield, zij zou een goede trou we kameraad voor mij zijn. Zij zou mij al les kunnen geven, wat ik verlang. U weet, wat ik bedoel, vader; u hebt het gemist. De oude man knikte. Ja, ik heb dat gemist. Ik heb nooit een thuis gehad, zoolang ik getrouwd ben. Ik kan het eerlijk zeggen jij weet het en ik weet het. Ik heb huizen genoeg ge had, maar je moeder en ik hebben nooit samen ergens gewoond, gelukkig, dat wij met z'n tweeën konden zijn. Toen wij trouwden verlangde ik naar een eigen haard, je moeder verlangde genot en op winding. Zij heeft wat zij verlangt, en ik tracht mijn leven zoo goed mogelijk in te richten als het gaat. Ik wil niet klagen, ik heb haar zelf gekozen., en als het een vergissing is geweest, dan is het mijn eigen schuld. Maar dit wilde ik je zeggen Tony: als je Virginia Farquhar niet krijgt, doe dan geen ondoordachte dingen. Je kunt be ter je heele leven alleen blijven dan de verkeerde vrouw trouwen. U doelt op Marty? Ja. Niet de minste kans, dat zij mij zou willen, zelfs al wilde ik haar. Dat is niet waar, en dat weet je zelf heel goed. Zij zou het prettig vinden, als de twee fortuinen één werden, zelfs al had ze geen greintje liefde voor je. Tony voelde een rilling van onbestem- den angst. Wat Jane Bleecker wilde, dat kreeg zij meestal. Het was natuurlijk dwaas om te denken dat zij hem met iemand zou kunnen laten trouwen, die hijzelf niet wilde. Maar als Virginia onbereikbaar voor hem bleek, zou hij dan niet zoo on verschillig kunnen worden, dat hij den lust niet meer had om zich tegen de wil van zijn moeder te verzetten? Hy wierp de ge dachte van zich af. Noch zijn moeder, noch Marty konden hem tot iets dwingen. Hij was meester over zyn eigen leven. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9