STADS Burgerlijke Stand DINSDAG 24 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 „KATHOLIEK LEIDEN". Onder voorzitterschap van den heer W. Kriek hield gisteravond de vereeniging „Katholiek Leiden" haar jaarlijksche alge meene vergadering in den foyer van hotel „Den Burcht". Na een woord van welkom tot den hoog- eerw. heer deken Homulle en kap. Berne- feld, wees de voorzitter er op, da* het af- geloopen jaar niet ongunstig voor de ver eeniging is geweest, want weer traden vyf vereenigingen als lid toe. Spr. zeide, dat dit een prachtig resultaat was en hij hoop te, dat de vereeniging ook in de komende vijf jaar even succesvol moge groeien. Herdenking eerste lustrum. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat ter gelegenheid van het eerste lustrum op Zondag 26 Juni in alle parochiekerken een Hoogmis zal worden opgedragen, in de dekenale kerk een plechtige Hoogmis. Dien middag van 3 tot 4.30 uur zal het bestuur receptie houden in café-rest. „In den Vergulden Turk". Op den laatsten Zondag van September zal een feestavond in de Stadsgehoorzaal worden gehouden, waarvoor Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal worden uitgenoo- digd. Verder zal als spreker worden aange vraagd de weleerw. heer Henri d® Greeve en ter opluistering zullen de verschillende hier ter stede bestaande koren- Pulchi Studio, het Alma Mater-koor en de kerk koren der verschilenre parochies worden aangezocht hun medewerking te verleenen. Getracht zal worden uitgevoerd te krijgen de Missa van Diepenbrock. De toegangs prijs voor dezen avond zal 0.75 bedragen, sted. belasting inbegrepen. Verdere mededeelingen. De voorzitter vestigt vervolgens de aan dacht op een bijzondere uitgave van de K. J. M. V., ide op 26 Mei een groote bonds dag te Utrecht houdt, en vervolgens op den Eucharistischen dag, a.s. Zondag te Den Haag te houden ter gelegenheid van de slui ting van het Eucharistisch Congres te Boe dapest. Hierna brengt spr. dank aan de commis sie voor het R.K. Winterprogram, dat goed geslaagd mag heeten. Aangemoedigd door dit succes heeft het bestuur van K. L. de commissie wederom gevraagd haar aandacht te besteden aan het Katholiek Winterprogram 19381939. De heer Zandbergen deelt hierover een en ander mede. Het ligt wederom in de be doeling drie avonden te organiseeren. De eerste zal bestaan uit een tooneel- avond van Jan Museh, die waarschijnlijk zal uitkomen met de „Sabynsche Maag denroof", op 25 of 30 October te geven; de tweede avond zal een filmavond zijn, waar van de datum later zal worden vastgesteld; de derde avond is wederom een tooneel- avond van Pierre Balledux, wiens gezel schap zal opvoeren „Als ik jou was", wel ke avond vastgesteld is op den laatsten Zondag voor de Vasten. De prijs voor deze drie avonden is vastgesteld op 1.25, doch daarbij is inbegrepen een St. Nicolaasmid- dag voor de katholieke kinderen. Over dit programma ontspon zich eeni- ge discussie, waarna het programma voor- loopig werd vastgesteld. Vervolgens vestigde de voorz. nogmaals de aandacht van alle Katholieken op de R.-K. Leesbibliotheek aan de Loreptzkade. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. De secretaris, de heer J. v. d Fluit, bracht vervolgens een uitvoerig verslag uit over de wérkzaamheden van het afge- loopen jaar. Daaruit bleek, dat er door „Katholiek Leiden" zeer veel vruchtbaar werk is ver richt. Thans zijn 26 vereenigingen aange sloten met 3540 leden. De secretaris uitte in zijn jaarverslag zijn teleurstelling over het feit, dat de katho lieke vereenigingen nog te weinig haar ver gaderingen en feestavonden opgeven voor de katholieke agenda, 't Komt nog maar al te veel voor, dat verschillende vereenigin gen op eenzelfden avond haar bijeenkom sten houden, waardoor het succes dikwerf voor beide niet veel minder dan een fiasco is. Het keurig en uitvoerige verslag werd met hartelijk applaus door de vergadering bekrachtigd. Het financieele verslag over 1937 gaf aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 508.34 1/2, met een saldo van 214.65 1/2. De begrooting 1938 sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 623.87 1/2 Rekening en begrooting werden zonder bemerkingen vastgesteld. In de kascommissie werden benoemd de heeren Bierlaagh, v. Zijl en Visser. Na eenige besprekingen over het be stuursvoorstel werd een korte pauze gehou den. Causerie van den voorzitter. De heer Kriek hield hierna een korte causerie over de vijf jaar „Katholiek Lei den" en besprak daarna de oprichting, het werken in de eerste vyf jaar en ten slot te de toekomst. Spreker begon met er aan te herinneren, dat in het begin van 1933 enkele personen bijeen kwamen om de mogelijkheid van meer samenwerking op Katholiek organisa tiegebied onder de oogen te zien. Het initia tief daartoe ging uit van de Hanze Aan een uitnoodiging tot een verdere bespreking gaven 16 organisaties gehoor, er heerschte een prettige sfeer en als naam werd geko zen „Katholiek Leiden". Dankbaar herinnert spr. hierbij aan het werk der pionniers, den heer v. Deene z.g. en rector Reynen. De heer v. Deene heeft wel het leeuwenaandeel in de oprichting gehad, terwijl met waardeering wordt ge memoreerd al hetgeen rector Reynen voor Katholiek Leiden heeft gedaan. Twaalf organisaties traden onmiddellijk toe. In Jan. 1934 werd de eerste Sociale Zondagmorgen op initiatief van den R.-K. Voksbond gehouden. Reeds dadelijk na haar oprichting mocht de ver. de belangstelling en sympathie van Leiden's Katholieken verwerven, evenals trouwens van de geestelijkheid ter plaatse. Dat was een gevolg van de goede samen- wrking tusschen bestuur, geestelijk advi seur, aangesloten besturen en katholieke Pers. Over de werkzaamheden deelt spr. me de, dat steeds onder groote belangstelling de Sociale Zondagochtenden zijn gehouden, de Christus-Koning-herdenking trok tel kens volle zalen, te weinig plaatsen had men steeds bij de georganiseerde sociale avonden, een goed geslaagde openlucht middag werd gehouden en thans een schit terend Katholiek Winterprogram. Over de vijf jaren van het bestaan groei de het aantal aangesloten vereeniging als volgt: 1933 12, 1934, 6, 1935 3, 1936 0, 1937 3, zoodat het totaal thank 26 bedraagt. Wat de toekomst betreft, zegt spr., dat „vooruitzien is besturen" steeds het parool is geweest en dat zal het ook blijven. De toekomst in het algemeen ziet er zeer droevig uit, voor Katholiek Leiden echter is een goede toekomst mogelijk als allen maar samenwerken om het vooropgezette doel te verwezenlijken. Spr. hoopt, dat de komende vijf jaar ruimschoots gelegenheid zullen geven dit nader uit te werken. Met een hartelijk applaus der vergade ring werd deze causerie van den voorzitter beloond. Ingekomen voorstellen Hierna werd de agenda verder afgewerkt met de ingekomen voorstellen Het eerste daarvan was een voorstel van net bestuur stappen te ondernemen tot het oprichten van een lichtend kruis op een eer parochiekerken hier te stede. De voorzitter deelt mede, dat de Volks bond het 'nitiatief nam om hiertoe te komen en dooi de A.R.K.A. en de Hanze werd het voorstel ondersteund. Het bestuur heeft daarna toestemming verzocht aan den Bisschop van Haarlem, die een gunstige beschikking nam, mits de kosten voor rekening van de vereeniging kwamen. Bij informatie is gebleken, dat de jaarlijksche kosten plm. r 35.zullen be dragen. Het bestuur meende deze kosten voor rekening van de vereeniging te nemen. De vergadering keurde dit voorstel goed. waarna het bestuur gemachtigd werd het plan nader uit te werken Het volgende voorstel was van de Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman": le. De bij „Katholiek-Leiden" aangeslo ten vereenigingen of organisaties, welke voor een vergadering of bijeenkomst in groot verband, bijv. een bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal, een beroep doen op de Katholieken van Leiden, worden verplicht te voren de Katholieke agenda te raadple gen. 2e. Vast te stellen hoeveel groote bijeen komsten per week mogen worden gehouden. 3e. De niet bij „Katholiek-Leiden" aan gesloten organisaties te verzoeken met de agenda rekening te willen houden. Het prae-advies van het bestuur luidde hierop: le. Het bestuur kan zich hiermede ver eenigen. Het steeds raadplegen van de Katholieke agenda, door de diverse besturen, is van groot belang, meer overleg dienaangaande is gewenscht. 2e. Het bestuur is van meening aan dit verzoek niet te kunnen voldoen. Als het onder sub 1 goed wordt toegepast, zal het onder sub II bedoelde zichzelf regelen. 3e. Alle R. K. organisaties hier ter stede oi-tvingen steeos voor het Winterseizoen een circulaire omtreht het raadplegen der R. K. agenda, dus ook de niet aangesloten orga nisaties. Deze gedragslijn zal men blijven volgen. Na eenige discussie werd dit voorstel met het prae-advies van het bestuur aangeno men, waarna de voorzitter nogmaals een ernstig beroep deed op ahe organisaties om rekening te houden bij het'vaststellen van vergaderingen en bijeenkomsten met de Katholieke agerda, welke in handen is van den secretaris van „Dr. Schaepman", den heer A. van Dijk, v. d. Waalsstraat. Bij de rondvraag bracht de heer Bier laagh ter sprake een motie van den lan- aelijken bond van R. K. Handelsreizigers in zake de kwestie Oss, waarbij teleurstelling v;ordt uitgesproken over de verdachtmaken- de houding van de Telegraaf en het N. v. d. Dag en wordt besloten deze bladen uit de Katholieke gezinnen te weren Daarnaast stelde spr. voor dat Katho liek Leiden adhaesie betuigt aan een motie van de afd. Leiden der R. K. Handelsrei- zigersvereeniging inzake pornografie in reclame. Dit laatste voorstel vooral onder vond een langdurige discussie en besloten werd naar aanleiding van een pas plaats gehad hebbende uitgave de betrokken fir ma dringend te verzoeken dergelijke re clames niet meer uit te geven. De eerstgenoemde motie werd met alge meene stemmen aangenomen. De heer Zandbergen wees de aangesloten organisaties vervolgens op het Katholiek teroepstoon'eel der Ver. Haagsche Spelers onder leiding van Pierre Balledux. Tal van afgevaardigden voerden hierna nog het woord over verschillende kwesties, waarbij de heer v. Dijk o.m. nog wees op ce Katholieke Actie voor God en op den Van onze Adverteerders MIDZA-COMBINATIE OPGERICHT. Aaneensluiting van middenstands- bedrijven. In navolging van enkele andere plaat sen in ons land is hier ter stede een Mid- za-combinatie opgericht, een aaneenslui ting van een 70-tal bekende Leidsche mid- denstandsbedrijven, die gezamenlijk een actie zullen voeren om het publiek te animeeren zijn inkoopen te doen in mid denstandszaken. De aangesloten bedrijven moeten lid zijn van een der bestaande middenstands organisaties en zullen kenbaar zijn door een rood-wit-zwart Midza-schild, dat op in het oog vallende wijze aan hun zaken zal worden aangebracht. Bij eiken contanten aankoop ontvangt de cliënt een bon ter waarde van het be stede bedrag; deze bons worden uitgege ven in de waarden van 1.0.50 en 0.25. Elke week worden voor hen, die in een der onderscheiden waarde-groepen, de hoogste totaal-bedragen aan bons in leveren, premies beschikbaar gesteld, in den vorm van geldbons, waarvan de ge zamenlijke waarde iedere week eenige honderden guldens beloopt. De namen der prijswinnaars zal men geregeld in de ad vertentie-kolommen van dit blad kunnen aantreffen. De bedoeling dezer actie is de aandacht van het koopend publiek te vestigen op de veelzijdigheid, de kwaliteitsproducten en de „service" van den Leidschen midden stand. stand welke „Dr. Schaepman" op de Za- terdagavondmarkt voor deze actie heeft opgericht. De voorzitter wees tenslotte nog op een circulaire van de Bescherming van Meis jes met adressen in het iand van vacantie- huizen voor dames en jonge meisjes, aan te vragen, Rapenburg 82, deed vervol gens mededeeling van een ingekomen stuk over het opnemen van katholieke zieken in niet-katholieke ziekenhuizen, welk stuk in handen van het bestuur werd gesteld om prae-advies en sloot hierna onder dank te half 'twaalf de vergadering. R. K. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. „St. Christoffel" hield in „De Harmonie" een ledenvergadering. De opening ge schiedde als gebruikelijk. Nadat de voor zitter Geest. Adv. en leden een hartelijk welkom had toegeroepen werden de no tulen onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde een zeer duidelijk en uit gebreid verslag van de algemeene verga dering van 14 Mei j.l. gehouden te Utrecht, uitgebracht door den heer J. v. d. Fluit. Na een warm applaus sprak de voorzitter zijn bijzondere waardeering uit voor de juiste weergave. Vervolgens werd door ae vergadering een resolutie aangenomen, waarin afkeuring 7/erd uitgesproken over „pornografie in reclame" en besloten werd, om als protest dergelijke aanbevolen artikelen, alsook in ede zaken, welke op deze wijze reclame ma ken, niet te koopen. Deze resolutie werd door de vergadering met algemeene instemming goedgekeurd. Den heer Conijn werd nu gelegenheid ge geven tot het uitbrengen van zijn verslag van Vakgroep I. Hierin werd de vergade ring een juiste kijk gegeven op de celangen van dezen vakgioep. De voorzitter dankte den afgevaardigde voor het keurig verslag, en hoopte meer verslagen te hoo- ren, ook van de andere vakgroepen. Het verkoop kwartiertje „Verkoopspoli- tiek", was ditmaal zeer uitgebreid, doordat 't vier onderwerpen bevatte, welke door de volgende heeren werden ingeleid. E. J. de Jong onderwerp „Merkartikelen"F. J. M. Jirka onderwerp „Gromlstoffen"; L. H. v. d. Meel onderwerp „Machinerieën en Tech nische artikelen", en J. A. Bierlaagh onder werp „Advertienties". Deze heeren toonden allen, dat zij een grondige studie van het enderwerp gemaakt hadden, wat de voor- z.tter dan ook in zijn dankwoord constateer de. Nadat de vragenstellers tot hun genoe gen waren beantwoord, werd bij de rond vraag een opwekking gehoord tot het bij wonen van de sluitingsplechtigheid van het Eucharistische Congres op Houtrust op Zon dag 29 Mei a.s. welke zal verricht worden door den Pauselijken Internuntius, Mgr. Giobbe, met als spreker de zeereerw. pater Peeters, terwijl medewerking verleend wordt door den Haagscher Korenbond. Als- mi volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Alle Zusters geslaagd. Voor het examen ziekenverpleging A, dat gisteren in het St. Elisabethgesticht werd afgenomen, zijn alle candidaten ge slaagd. Het diploma werd uitgereikt aan de eerw. zusters Marie Alacoque, Berti- lia, Sabina, Hildegardis, Wenceslaus, Ger- trudis, Angelina, Zita. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 6144. Joh. A. Mooy Gzn. Leiden, Hugo de Grootstraat 14, agentu ren en handel in meel, bakkersartikelen, chocolade en suikerwerken. Assistentie van H.H. Kerkzangers wordt verzocht voor een plechtig Gez. Huwelijksmis op morgen Woensdag te 10 uur in de parochiekerk van den H. Leo- nardus aan den Haagveg. LEIDSCH MUZIEK LYCEUM. V oordrachtsoef ening. ..Kleine Stadszaal" was Zaterdag avond vol met belangstellenden en vrien den en vriendinnetjes van hen, die zoo aanstonds op 't podium zouden stappen om te laten hooren wat zij in 't afgeloopen jaar hebben gestudeerd. Klokke half acht en Professor Lam neemt als voorzitter van Commissie van Advies het woord, om allen, die gekomen zijn, welkom te heeten. Omdat het „Muziek Lyceum" dit jaar zijn le Lustrum gaat vieren is deze uitvoering op meer beschei den voet gehouden aldus spreker. Het aantal scholieren is sinds verleden jaar flink gestegen. 130 leerlingen is het insti tuut rijk. Na deze korte inleiding werd met de openbare les (die wij voor 't eerst sinds het oprichten der school meemaakten) aan gevangen. Het kleuterklasje maakte zijn entrée en zong twee malen. Eerst de aar dige fleurige liedjes van Kreutzlin en Tie- rie; later een van Antoinette van Dijk. De directrice, mejuffrouw Westendorff had hier de leiding; en met genoegen werd er toegeluisterd en toegezien, want de kleu ters verschenen ten leste in boerenpakjes en wonnen aller hart met hun charmante maniertjes ter onderstreeping van hun voordracht in „Bij de boeren". De koorklasse had een Daleroze num mertje en twee Hollandsche liedjes op haar reportoire. Piano, zoo bleek ook hier is een geliefd instrument. Het eene piano num mertje volgde op het andere. De eene élève slaagde beter, dan de ander. Maar wie geeft wat hij heeft, is waard dat hij leeft. Elkeen deed z'n best en telken konden wij dan ook weer wat aardig constateeren, ook in no. 8. Na de pauze kwamen de meer ge vorderde leerlingen, die onder leiding van den heer van der Meulen studeeren. Daar waren het nummers van Schubert, van von Büllow-Cramer, Brahms en voor twee piano's werken van Chr. Bach en Mos- kowski. De Brahms walzer werden muzi kaal voorgedragen en in de werken voor twee piano's speelde de leeraar de neven partij. Verder bewogen zich op 't glibberig pad der vioolkunst een viertal violisten kleintjes vóór en grooteren daarna. De laatste jonge violist spande de kroon en verraadt muzikalen aanleg. Een opmerking worde vergund, Verdient 't geen aanbeve ling de violen in de stemkamer te stem men, en alleen het nastemmen op 't podium te doen? Tot besluit vermelden wij, dat de beide onlangs benoemde leeraars de heeren de Roos en Gebhart zich deden hoo ren. De heer de Roos speelde „Polonaise as dur" van Chopin en in zeer wel voorbe reid ensemblespel werd de cello sonate van „de Fesch" vertolkt door den heer Gebhart cello en de Roos klavier. Ten laatste besloot genoemde pianist den avond met „Fantasie f moll" van Chopin. Onge twijfeld heeft het Muzieklyceum in beide heeren een paar uitmuntend geschoolde leeraars gekregen. Mogen zij succes heb ben met hun leerlingen! Na elk nummertje of nummer was er een warm applaus. De beide nieuwe leeraren werden meerdere keeren teruggeroepen en mejuffrouw Wes tendorff kreeg een paar mooie bloemstuk ken door kleine handjes toegereikt. J. K. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. Lustrum Bondsdag te Utrecht. K.J.M.V.'ers denkt er om: a.s. Donder dag kwart voor negen alle deelnemers aanwezig in de Kapel van het St. Liduina- huis Zoeterwoudsche Singel 34. 9 uur Al gemeene H. Communie. Daarna gezamen lijk ontbijt waarvoor je zelf je ontbijt moet medebrengen, voor de rest wordt, gezorgd. Daarna gezamenlijk vertrek naar het station waar de trein naar Utrecht 10.14 vertrekt. Denkt er verder vooral om, om de spoorkaartjes tegen vertoon van je deelnemerskaart aan het station van te voren te koopen, dat vermijdt a.s. Don derdag onnoodig oponthoud. Op den dag zelf zijn natuurlijk alle deelnemers getooid met hun insigne, ter wijl de jeugdleiders en Verkenners wor den verzocht in uniform te komen. Verder worden jullie verzocht propa ganda te maken voor het Lustrumnummer v. d. „Keten", dat voor ieder belangstel lenden niet-abonné zeer veel wetenswaar digs bevat én verkrijgbaar is a 10 cent bij de Fa. Geyer en aan het secretariaat. DE KAPEL VAN HET „PESTHUIS". De mededeelingen van AJO in de „Leid sche Courant" van 19 Mei j.l., betreffen de het leeghalen van het kerkje van het v.m. Pesthuis, mogen, naar ik meen, niet onbeantwoord blijven. Zoo onbelangrijk als deze schrijver meent, dat deze zaak is, is zij, naar mijn bescheiden meening, niet. Het kerkje, dat ook schrijver dezes uit eigen aanschouwen goed kent, moge in zijn al te eenvoudige uitvoering niet „mooi" zijn geweest, merk waardig was het zeer zeker. Waar toch treft men in den lande een kerkgebouw aan, zooals het bewuste kerkje tot voor kort was, n.l. een gebouw, speciaal inge richt voor den R. K. en den Protestant- schen eeredienst? Zegt het AJO voorts niets, dat zoowel de prachtige preekstoel als het altaarstuk vermeld staan op de Voorl. Lijst van Nederlandsche Monu menten voor Geschiedenis en Kunst? Bei den waren afkomstig van de R. K. Kerk aan de Haarlemmerstraat (Haven). Dat de eigenaresse van het gebouw met het leeghalen niet bekend was, is gemak kelijk te begrijpen, indien men weet op welke wijze een en ander heeft plaats gehad! Haar treft geen blaam. X. LEIDEN. G eboren: Cornelia Antonius zn. van C. Griffioen en N. Immink Susanna Johanna Francisca dr. van C. de Haas en J. Spierenburg Hendrika Margaretha Minke dr. van J. B. Molenaar en S. E. de Waard Cornelia dr. van M. Honsbeek en C. Petiet Wilhelmina Maria dr. van C. v. d. Linden en W. Massaar Johan na Catharina dr. van H. Vermeulen en J. Tegelaar Elias zn. van E. Sinteur en P. Westdorp Johanna Aurelia dr. van J. Bentveld en J. S. Kienjet Nicolaas zn. van J. Bentveld en J. S. Kienjet Cornelis Nolascus Maria zn. van J. C. v. d. Werf en J. M. Simons Catharina dr. van C. Boot en C. v. d. Zeeuw Helena Wilhelmina Maria dr. van G. J. Koet en J. B. v. Bemmel Willem Cornelis zn. van M. D. Spaargaren en J. Maarse Gerritje dr. van H. Lammers en P. Kers bergen Barend Hendrik zn. van H. G. Bosmann en Th. B. Jansen Catharina Petronella Rosa dr. van H. G. Bosmann en Th. B. Jansen Johannes Cornelis zn. van J. C. Burgersdijk en A. Harlaar Cornelia dr. van J. Guijt en E. v. d. Plas Willem zn. van B. Keijzer en L. Kor- pershoek Cornelis zn. van M. Geer- lings en A. v. Kampen Antje dr. van N. v. Egmond en A. P. v. d. Meij Leen- dert zn. van A. Verblaauw en M. Zwa nenburg Wilhelmus Theodorus Corne lis zn. van W. B. Romijn en J. J. Korte- kaas Anthonia Cornelia dr. van G. J. Turk en C. v. Hameren. Gehuwd: J. v. Wijk jm. en J. E. de Ridder jd. S. N. Zwetsloot jm. en M. Menken jd. Overleden: H. v. d. Klis m. 73 j. M. P. D. Lek m. 60 j. J. Willems m. 64 j. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. MELKVERSTREKKING OP LAGERE SCHOLEN. Aantal deelnemers groeiende. Het schoolmelkcomité-Leiden deelt ons mede, dat de belangstelling voor de melk- verstrekking op school groeiende is. Het aantal kinderen, dat aan deze melkver- strekking deelneemt, is sedert de vorige week met 150 toegenomen; het totaal aan tal der deelnemende kinderen is daardoor gestegen tot 4184 of bijna 70 pet. van de gezamenlijke bevolking der openbare en R. K. lagere scholen. Een merkwaardig verschijnsel is nog, dat ook hier gelijk elders gebleken is, dat kinderen, die thuis niet of ongaar ne melk drinken, deze op school onder hun kameraadjes met graagte nuttigen. VERKEERSEXAMENS VOOR DE JEUGD Met ingang van a.s. Zaterdag zullen we derom de jaarlijksche verkeersexamens voor de 6e klasse der lagere scholen plaats hebben. Tal van lagere scholen nemen aan dit examen deel. Het zal des morgens weer worden afgenomen in de Wasstraat en omgeving, des middags in de Kooy. Het duurt de geheele volgende week be halve Zaterdag voort en verder op Don derdag 9 en Vrijdag 10 Juni. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat eenieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daaraan kernis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 7—9 uur), Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den tfiad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld Deze bepaling geldt met alleen voor dienstpersoneel, doch nok voct l^gé's enz.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13