MAANDAG 23 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Clubnieuws der KaSh. Sportvereenlgingen R.K. Sportvereen. „Docos". Afd.: Junioren: Het A-elftal speelde vriendschappelijk tegen een B. en C.-jun. comb. Maar de A-boys zijn sterker wat ook uitkwam in de doelpunten: 63 was de eindstand. De D-jun. trokken naar KatwijK voor een medaille-wedstrijd en speelden daar heel verdienstelijk tegen de K.R.V.a- boijs, en alhoewel K.R.V.a wel in enkele mooie kansen beter verdiend had, won ten slotte toch Docos met niet minder dan 5l. Met een hartelijke felicitatie en 'enkele hartelijke woorden over en weer, werd de beloofde medaille uitgereikt, waarna de boijs nog genoten hebben van het verma kelijke „K.R.V." gecostumeerde voetbal spel. De D-res. speelden voor de comp. te gen Docos F en deze wedstrijd werd ge wonnen, niet zonder moeite, door de D- boys met 31 Tenslotte trokken onze C- jun. naar Sassenheim en speelden tegen Teijlingen b. Teylinger b bleef echter met 10 de baas. R.-K. Sportver. „Trekvogels''. Zondagmiddag had de ontmoeting plaats^ tusschen het 2e elftal der Trekvogels en het 2e elftal van Esto uit Bodegraven. Het mooie weer werkte aanstekelijk op de getrainde en naar beweging hunkerende spieren der voetbalbeenen en de stemming was perfect. Het was Esto die de leiding nam en de eerste goal noteerde, wat voor de gastheeren natuurlijk aanleiding was- om er wat meer aan te gaan werken, zoo dat na een feilen strijd, welke sportief en technisch niets te wenschen overliet, de stand gelijk werd (11). Nu was het de beurt van de Trekvogels om de leiding over te nemen, welk doel prachtig werd bereikt met een keihard onhoudbaar hoekschop, waarbij de Esto-keper zoowel in als achter het net kon visschen. Met dezen 21 voorsprong werd de strijdlust der gasten dermate opgewekt, dat zij het er niet bij lieten zitte nen niet rust ten voordat de stand weer quitte was. Na de rust werd de stryd met nieuwen moed hervat en het duurde niet lang of de gasten wisten voor de 2de maal de leiding op zich te nemen en de stand 23 te ma ken, Het bleek echter voor de Trekvogels een steeds moeilijker taak te worden hun achterstand wederom in te halen en aanval na aanval werd op touw gezet doch zonder resultaat. Hier kwam echter - jammerlijk een andere vijand in het spel. Al klinkt het wat onbescheiden, het publiek begon wat ongeduldig te worden en begon het spel met minder gewenschte uitingen te inter- pelleeren. Of nu scheidsrechter verkeerd handelde, of dat de spelers elkaar niet goed begrepen, daar blijven wij liever buiten, een feit is, en jamer genoeg, dat in de laatste 10 minuten de verhoudingen wel iets te wenschen overlieten, wat ook aan het spel op zichzelf een inzinking bracht er» de sportiviteit in het gedrang bracht. Toen echter het einde werd geblazen was de stemming weer „Oké" en konden de gasten met een verdiende 32 overwin ning naar Bodegraven terugkeeren. R.-K. Sportver. „Meerburg". Hoewel het programma van Meerburg heel sober was, is door de junioren toch weer een goede prestatie verricht. Het elftal heeft kans gezien de junioren van SJCa met een 60 nederlaag naar Noord- wijk te sturen. Gaat zoo voort, wellicht kunnen jullie het kampioenschap halen. Het 2de senioren-elftal speelde een vriend- schappelijken wedstrijd op het terrein van St. Bernardus en moest de punter» in Ha- zerwoude laten (32). A.s. Donderdag (Hemelvartsdag) gaat Meerburg I zijn 2e promotiewedstrijd spe len bij NVC I te Noordwijkerhout. Als er gespeeld wordt als tegen Unio, zal het ons tegenvallen als beide puntjes nie+ mede komen naar Zoeterwoude. Opgepast dus er speelt Donderdagmiddag een fairen en rnooien promotiewedstrijd. De. reis wordt gemaakt per autobus. Als er supporters zijn, die de spelers willen vergezellen, kun nen zij zich tot Dinsdagavond opgeven bij het bestuur, Hooge Rijndijk F96. Het ver trek is bepaald om 1.15 uur van het Patro naat. R.K. Sportver. „V.V.L." Gisteren was het eerste te gast bij S.J.C, en moest daar het onderspit delven met 6—1. Het 3de had thuis Quick Steps, op be zoek. Met de rust was de stand 22, doch Quick Steps, werd tenslotte met een 42 nederlaag naar de Residentie gestuurd. Denken de leden, die een aanschrijving hebben ontvangen, eraan, dat de trainin a.s. Woensdag 8 uur aanvangt? R.K. Sportver. „Teylingen". Het Sporthof was gisteren wel druk be zet, daar niet minder dan vier wedstrijden plaats vonden. Om 12 uur speeden Teylingen bDocos e voor de competitie, welke op 't nippertje werd gewonnen met 10 door Teylingen, Daarna om-1.15 uur een medaille-wed strijd tusschen de A-jun. van Teylingen en v. Nispen, welke door v. Nispen met. 20 werd gewonnen, die hierdoor in het bezit kwam van de medaille, welke met eenige toepasselijke woorden werd uitgereikt door den secretaris. Om 2.30 uur een mooie wedstrijd tus schen een A en B-elftal van het Leidsche District, waarin het A-elftal iets beter spel te zien gaf hoewel het verschil minimum was. Daarna om 4.15 uur Teylingen 2 tegen 'n scheidsrechters-elftal van het district Lei den. Laten wij dadelijk zeggen, dat Teylin gen A sterk was voor de scheidsrechters. Voor de rust was de stand 2—1 voor Tey lingen. Na de thee daalde het spel van on ze arbiters, alhoewel toch nog 2 doelpun ten door hen werden gemaakt. Teylingen scoorde er lustig op los, zoodat het dozijn wel vol was. Kon. Nederlandsche Voetbalbond PSV door Be Quick geklopt Hermes DVS handhaaft zich, DOS eerste klasser De strijd in de kampioenscompetitie neeft gisteren de vijfde nederlaag opgele verd voor PSV. De Groningsche kampioe nen hebben hierdoor hoewel zij evenmin nog eenig belang bij dezen wedstrijd had den dan alleen om de laatste plaats te ont- loopen een goede prestatie geleverd. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feyenoord 7 5 2 187 12 Heracles 7 6 1 22—9 12 Be Quick 7 2 14 12—15 5 DWS 6 3 3 3—7 3 PSV 7 2 5 7—23 2 De strijd der promotiecompetitie heeft in het Westen gelukkig beslissingen ge bracht, doch de uitslagen wijzen er reeds op, dat het krachtsverschil miniem was. In Afd. I heeft dan toch Utrecht zijn eer ste klasser weergekregen. DOS won met 21 van het A'damsclie DWV en neemt daarmede de plaats van Excelsior in. De einctetand is nu: DOS DWV Excelsior 5 4—1 14—8 5 3—2 13—11 4 4 3—12 In Afd. n is de strijd nog spannender ge weest. Langen tijd bl^f het onzeker wie uiteindelijk winnaar zou worden, er moest zelfs verlengd werden, doch de Schiedam- sche eerste klasser was tenslotte de ge lukkige en behield daardoor haar plaats in de eerste klasse. De eindstand: HDVS 5 3 11 14—10 7 Emma 5 2 1 2 98 5 Overmaas 4 1 3 611 2 In het Zuiden is Bleyerheide voortge gaan op den goeden weg. De Zuid-Lim- burgsche eerste klassers versloegen Hero met 40 en werden door hun buurtge- noote Miranda nog 'n beetje verder ge holpen, wijl De Valk daar met 32 het onderspit moest delven. Bleyerheide 4 4 175 8 Miranda 4 2 11 12—10 5 De Valk 5 2—3 10—11 4 Hero 5—14 3—16 1 De uitslagen Om het kampioenschap: PSVBe Quick 2—5. AFDEELING I Prom. Comp. 2e klasse: DOSDWV 21. AFDEELING 11 Prom. Comp. 2e kl.: Hermes DVSEm ma 32 (na verl.). 3e kl. A: PostduivenCeleritas 10. Prom. Comp. 4e kl.: OBBodeegraven 1—2. AFDEELING IV Prom. comp. 4e kl.: HeroBleyerheide 04, MirandaDe Valk 32. P. S. V.—BE QUICK 2—5. In een erbarmelijk slechten wedstrijd heeft PSV op eigen veld ook voor de ver tegenwoordigers van het vijfde district van den KNVB de vlag moeten strijken. Na 26 minuten spelen, kreeg PSV het doelpunt, waarop zij allang recht had: Wallaart kopte den bal uit een hoekschop hoog in den hoek (10). De tegenaanvallen, die de Groningsche GOUDSCHE DISTRICTSWEDSTRIJDEN. Zondag a.s. zullen op het V. E. P.-terrein te Woerden door het district Gouda van den D. H. V. B. wedstrijden worden geor ganiseerd tusschen juniores-proefelftalli ter samenstelling van twee elftallen van het district Gouda, welke op Zondag 12 Juni a.s. tegen elftallen van het Leidsche district zullen uitkomen. De proefelftallen zijn als volgt samenge steld: A.elftal: Doel: C. Carlier (D. O. N. K.); achter: H. Diependaal en H. v. d. Kruis (Esto); midden: G. van Egmond (A Boys), S. Ber- tels (D. O. N. K.) en A. Haverkamp (A. Boys); voor: B., v. d. Hadelkamp (V. E. P.), Th. .van Hofwegen (D. O. N. K.), F. Bahlman (Alph. Boys), J. Martens (V. E. P.) en P. van Ruiten (D. O. N. K.). B-elftal: Doel: E. v. d. Aar (Alph. Boj's); achter: A. Boumans (Unio) en G. de Vos (D. O. N. K.); midden: C. Toor (Trekvogels), T. v. d. Louw (Trekvogels): Th. Rodenburg (Trekvogels); voor: W. Rietveld (Esto), W A. Duits (Unio), I. van Waas (D. O. N. K.), P. van Zeijl (Alph. Boys); Twaalf hoven (Esto). C-elftal: Doel: A. Straver (Trekvogels); achter: J. v. d. Klauw en A. van Ardenne (W. S. E.); midden: G. v. d. Vliet (V. E. P.), B. van Bueren (D. O. N. K.), A, Vos (V. E. P.'-: voor: J. Winkel (Alph. Boys), J. de Lange (Esto), P. Walraven (Esto), B. Stal- voort (Unio), J. Dongelmans (W. S. E.). D-elftal: Doel: C. Rutting (D. O. N. K.); achter W. Stolwijk (V. E. P.) en J. Schrijvershof (R V. C.); midden: Th. van Eek (Unio), A. Bode (Unio), G. Schiebroek (R. V. C.); voor: H. Ballering (R. V. C.) en A. v. d. Wal (R. V. C.), J.' Schalkwijk (V. E. P.), C. de Wit (R. V. C.), J. Niekerk (R. V.C.). Reserves: Jac. Twaalfhoven (Esto), C. de Knoop (D. O. N. K.)f W. Overbeek (R. V. C.5. J. Verbakei (W. S. E.). Het programma is als volgt: 1 uur: A- elftal—B-elftal.2.15 uur: C-elftal—D.- ■Jftal; 3.30 uur: Winnaar A—Winnaar B. voorhoede ondernam, waren niet talrijk, doch gevaarlijk. Dit bleek toen de beide Blijhams in de 40e minuut getweeën door de Eindhovensche verdediging liepen; een goed staaltje samenspel, dat met een kop bal van den midvoor der zwartwitten be kroond werd (11). Twee minuten voor rust deden de zwart-witters een uitval over rechts, waarbij Blij ham Lanegger passeerde en een voorzet gaf, welken Fabels met een goed schot benutte (12). Reeds na vier minuten in de tweede helft stormde Blijham sr. na een voorzet van zijn broer op het doel af en bij zijn pogingen om dien stormloop te stuitten, trapte Lanegger in eigen doel (13). PSV deed daarna een uiterste poging om de balans in haar voordeel te doen om slaan en nadat doelman Wachters schoten van Hunting en van der Ven op sublieme wijze had gestopt, slaagde de rood witten er inderdaad in, den achterstand te ver kleinen, toen van Kooyk, na een goede combinatie tusschen Wallaart, Hunting en Maessen, den bal in het net stopte (23). Het bleek echter tevergeefs te zijn: de Groningers antwoordden onmiddellijk met een tegenaanval over links waarbij van Run en van der Meyden stokstijf bleven staan, zoodat Blijham jr. zonder veel moei te een voorzet van den linksbuiten in den hoek kon koppen (24). Zevenminuten voor het einde loste Fa bels, tusschen drie PCV'ers staande, van wel 25 pieter afstand een zóó verbijste rend hard schot, dat de bal in het net lag, voordat Boumans er naast kon grijpen (2-5). D. O. S.—D. W. V. 2—1. DOS was de gelukkige, DWV, dat ovèri- gens beter voetbal speelde voorzoover goed spel mogelijk was, de ongelukkige. De eerste helft van den strijd verliep zon der doelpunten. In de tweede helft nam DWV weer het initiatief en belaagde het DOS-doel, doch de backs en in laatste instantie Veenen- daal weerden zich goed. Toch wist Kreu- ger na 8 minuten van vrij grooten af stand geheel vrijstaande den Utrechtschen doelman met een mooi schot te verrassen (01). Lang profiteerde DWV evenwel van dezen voorsprong niet, want nog geen twee minuten later wist B. van der Leur na goed overzetten van Dumortier via keeper Kwak de partijen op gelijken voet te brengen (11). Wat gehoopt was, n.l. wie het eerst scoorde is winnaar ging niet in vervulling. De Boorder van DWV moest uitvallen en werd vervangen door Korte, die linksbinnen ging spelen, omdat Boon op de plaats van de Boorder kwam. Bij DOS werd Brouwer nog ver vangen door Veldmeyer, hetgeen ook weer verandering in de opstelling bracht. DOS kwam tegen het einde, na tal van vrye schoppen tegen zich, geweldig op zetten en met nog acht minuten spelen in zicht slaagde B. van der Leur er in met een diagonaal schot via den binnenkant van de paal een tweede doelpunt te ma ken, hetgeen den Utrechtenaren het le klasseschap bracht. Door deze overwinning herbergt de vierde stad van het land weer een eerste klasser. Bijna tien jaar is het geleden, dat Utrecht het voorrecht had een 1ste klas voetbalvereeniging te bezitten. Het oude Hercules speelde jaren lang in de eerste klasse van den KNVB en heeft tal van sterren naar voren gebracht. In 1911 degradeerde Hercules, dóch een jaar later werd UVV kampioen van de tweede klasse. Het bekende trio Vos, Wout Buitenweg en van Dillen kon in de promotiewedstrijden tegen het oude HBS evenwel nog niet het gewenschte resultaat bereiken. Toch zette UVV door en het volgende jaar, in het seizoen 19121913 werd op nieuw het kampioenschap behaald in de tweede klasse. Nu had men meer succes in de promitiecompetitie. Na een zwaren strijd tegen RAV en WA beide Amster- damsche vereenigingen werd toen het kampioenschap in de tweede klasse be haald en in de promotiecompetitie succes vol gestreden tegen 't Zesde uit Breda en Velocitas. Op 25 Mei 1913 telde Utrecht wederom een eerste klasser. Met afwisselend succes heeft UVV jaren lang in de eerste klas gestreden. In 1S161917 werd het weste lijk afdeelingskampioenschap behaald. Na een strijd tegen Go Ahead en Be Quick eindigde UW in den strijd om het lands kampioenschap op de tweede plaats na Go Ahead. In 1914 wist Hercules het eerste klasse schap te heroveren, dank zy het buiten gewone werken van dr. J. T. Kroener. Maar in 1919 degradeerde Hercules we derom door den laatsten wedstrijd tegen UVV met 10 te verliezen na een zeer sensationeelen strijd. UVV, dat versterkt was door de oud-Ajaxieden Fortgerrs, Gillisse en Swarttouw hield het tot 1929 als eerste klasser vol. Haarlem wipte tenslotte toen in 1929 ook UVV uit de eerste klasse, waarna geen enkele club uit Utrecht meer in staat was iets behoorlijks te bereiken, waardoor het eerste klasseschap wederom kon worden veroverd. Wel werd in 19351936 door Velox en DOS het kampioenschap in de tweede klasse behaald, doch HDVS wist zich in de promotiecompetitie te handhaven, zoo dat de kans voor Utrecht was verkeken. Sportman (Adsp.)De Zwaluwen (Adsp.) Dinsdagavond spelen de Zwaluwen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Sport man (adsp.). .Aanvang 7 uur. De Zwalu wen komen dezen zomer als volgt uit: Doel: W. Verhoeven; achter B. Smits. Fr, Fr. Smits; midden: J. Fuchs, J. J. Montag- ne, Vis; voor., v. d. Broek, C. Verhoogt, P. de Groot, W. de Groot, J. Dombrug. De wedstrijd staat onder leiding van den heer J. de Groot. SPEELVERBOD VOOR SPELERS VAN NED. ELFTAL Naar de „Courant" verneemt, heeft de K.N.V.B. een speelverbod uitgevaardigd voor alle spelers, die zijn ingeschreven voor de wereldkampioenschappen. Een uitzondering is gemaakt voor de wedstrij den om het landskampioenschap. Dit besluit is een gevolg van de verwon ding, die Smit de vorige week opliep in den bekerwedstrijd van Haarlem. In den heden gespeelden wedstrijd HaarlemCVV heeft De Winter niet gespeeld en ook Cal- denhoven en Ocms (DWV) is verboden morgen in den serie-wedstrijd van Wilhl. Vooruit uit te komen. HERMES- D.V.S.EMMA 3—2. In een uiterst spannenden wedstrijd, welke door 18000 toeschouwers werd be zocht, is HDVS erin geslaagd om van Emma te winnen en haar eerste klasse schap te behouden. Na 17 minuten nam HDVS dan ook de leiding toen L. Janse een voorzet van Bor- rani via de Jong kreeg toegespeeld. Op korten afstand van het doel had hij wei nig moeite te doelpunten. Dat was het sein voor Emma om het tempo wat te ver- hoogen en een serie van uiterst gevaar lijke open aanvallen moest door de HDVS- verdediging worden verwerkt. Eerst lukte dat wel, doch onder den voortdurenden druk begon de verdediging wat te ver slappen. Een ver schot van Verschoor stuitte buiten bereik van Beun tegen de lat. maar na een klein half uur kwam toch uit een hoekschop van van der Rest door een fraaien kopbal van Verschoor de ver diende gelijkmaker (11). Bij een poging van Breitner in de twee de helft om den bal na een voorzet van linksbuiten Ochenburg, die de beste spe ler van het veld was, weg te werken be ging de HDVS'er een overtreding tegen den* middenvoor der Dortenaren. De straf schop werd door Zwaan onhoudbaar in- gekogeld (12). Maar v#f minuten later plaatste Bos een vrijen schop prachtig hoog in het doelvlak waar L. Janse den bal even over de lijn kreeg voordat doel man Hartog hem te pakken had (22). In den resteerenden tijd waren beide par tijen beurtelings sterker. Doelman Hartog deed eenige malen prachtig werk. Het einde kwam met gelijken stand. Dus moest er verlengd worden. Hoewel de inspan ning het spel minder vlug deed worden was het toch nog steeds zeer spannend. In de tweede 7J4 minuut maakte Welze- nes voor Emma een doelpunt, echter in buitenspelpositie. In de derde 7 y minuut kreeg Emma weer een paar mooie kan sen. die jammerlijk werden gemist. Ein delijk in de vierde 7 y minuut schoot Borrani na een hoekschop van B. Janse den bal schitterend onhoudbaar langs den hartog. HDVS was voor de eerste klasse behouden. ZWITSERLAND—ENGELAND 2—1 Het Zwitsersche elftal heeft den 25.000 toeschouwers Zaterdagmiddag te Zürich een groote verrassing bereid: na een prach- tigen wedstrijd heeft 't op volkomen ver diende wijze met 21 van Engeland ge wonnen. De rust ging met gelijken stand in De Zwitsers, hebben, sedert het gedenk waardige olympische voetbaltcurnooi te Parijs in 1924, toen zij in den eindstrijd met 03 door Uruguay werden verslagen, gisteren zeker hun besten wedstrijd ge speeld. In 't bijzonder viel de schitterende samenwerking op tusschen de achterhoe de en de middenlinie, waarin Vernati dit maal als spil fungeerde. Dti spel was waarlijk voor weinig verbetering vatbaar en het is voor het grootste gedeelte aan dit elkaar begrijpen en aanvullen te dan ken geweest, dat de befaamde Engelsche voorhoede, die de vorige week in precies dezelfde samenstelling te Berlijn tegen Duitschland nog zes doelpunten had gefa briceerd, nu nauwelijks een kans kreeg om een behoorlijk schot te lossen. Na ruim een half uur spelen nam Zwit serland de leiding, toen de linksbuiten Aebi een zuiveren voorzet van rechts in het doel kopte. Vier minuten later werd de Engelsche rechtsbinnen Robinson in het strafschopgebied ten val gebracht. De Duit- sche scheidsrechter Bauwens wees naar de beruchte stip, Bastin plaatste zich achter den bal en gaf den Zwitserschen doelman geen kans (1—1). Hoewel de Zwitsers nog talrijke goede scoringkansen kregen, kwam er voor de rust toch geen verandering meer in den stand. Ongeveer een kwartier voor het einde hield de Engelsche rechtsachterspeler Sproston een voorzet van den Zwitserschen linkervleugel met de hand tegen. Thans kende de scheidsrechter den Zwitsers een strafschop toe, welken linksbinnen Trello Abegglen op de juiste wijze benutte (21) POLEN—IERLAND 6—0 Gisteren is te Warschau een voetbal landenwedstrijd tusschen Polen en Ierland gespeeld, welke in een verdiende 60- cverwinning der Polen eindigde. Het Pool- sche elftal had een goeden dag en speelde uitstekend voetbal. De voorhoede was snel en doortastend. ITALIë—ZUID-SLA Vïë 4—0 De verdedigers van den voetbalwereld- tiel speelden gisteren te Genua een wed strijd tegen Zuid-Slavië, welke zij met 0 wonnen. Als voorwedstrijd speelde een Italiaan- sche b-ploeg tegen een Zuid-Duitsch elftal. De Italianen wonnen met 52, na bij rust met 02 te hebben achtergestaan. HAN HOLLANDER GEHULDIGD AVRO's radioreporter Han Hollander versloeg Zaterdagmiddag met de ontmoe ting NederlandSchotland zijn vijftigsten interlandwedstrijd. Ter gelegenheid van dit feit vormde zich onlangs een comité, dat zich tot taak stel de den heer Hollander na diens vijftigste reportage van een wedstrijd, waarin het Nederlandsch elftal de nationale driekleur had te verdedigen, op hartelijke wijze te huldigen. Deze huldiging, welke gistermiddag in het Amstelhotel plaats had, is voor den jubilaris in alle opzichten onvergetelijk geworden. Vertegenwoorigers van vrijwel alle tak ken van sport waren naar de hoofdstad ge komen om dezen populairen sportverslag- geve geluk te wenschen. Namens het hul digingscomité sprak dr. Euwe, die den ju bilaris namens zeer vele dankbare luis teraars en sportvrienden een cadeau onder couvert aanbood. Dit geschenk ging verge zeld van een album met de namen der gevers. HET INDISCHE VOETBALELFTAL IN NEDERLAND Onderhoud met den heer v. Bommel Het Indische voetbalelftal voor de we reldkampioenschappen, dat Woensdag j.L in ons land kwam, bevindt zich momen teel in hotel Duinoord te 's Gravenhage. In een onderhoud dat we met den alge- meenen leider, den heer v. Bommel had den, prees deze de medewerking, die men van alle zijden ondervindt. Wat de trai ning betreft, aldus de heer van Bommel, ik voel my er eerlijk gezegd wat verle gen mee, zooals H.B.S. voor onze ploeg zorgt. Dat gaat ook al boven alle verwach ting uit. De stemming onder onze jongelui is op perbest; hiertoe werkt ook de groote be langstelling mee, welke wij van alle zijden ondervinden en wel speciaal van dan kant van oud-Indische voetballers. De training is voornamelijk in den morgen. Van den eersten dag af waren onze menschen zon der eenige vermoeidheid, maar ze hadden in den beginne wat last met de ademha ling, een gevolg van de ijle lucht, waaraan ze niet zoozeer gewend zijn; maar ook daar zijn ze al overheen. Alleen het weer valt nog niet mee; het is nog wat te koud en we moeten onze spelers met alle zorgen omringen om ge vrijwaard te zijn tegen kou-vatten. Vooral moeten wij daarvoor maatregelen nemen bij bezoek aan wedstrijden, zooals Zater dag, toen zij den wedstrijd Nederland Schotland zagen Wij gaan 31 Mei en 1 Juni naar Reims. En dan maar met goeden moed tegen de Hongaren, zoo eindigde de heer van Bom mel zijn gesprek. SCHOOLWEDSTRIJDEN A. S. C. Het A.S.C.-schoolvoetbaltournooi 1938 is Zatardagmiddag beëindigd. De beker voor het hoofdtournooi, welke in het jaar 1928 voor het eerst als inzet gold, werd blijvend eigendom van het elf tal van „Kennis is Macht", dat den beker in 1928, 1936, 1937 en 1938 won; die voor 't juniox-entournooi werd in den kortst mo gelijken tijd, n.l. 2 jaar gewonnen door de R.-K. Ulo aan het Pieterskerkhof, die in den eindstrijd de nabuurschool van den heer van Rijswijk met liefst 110 kraakte. De beker met de inscripties dér vele win naars is dus van het schoolvoetbal-too- neel verdwenen, doch er komt een nieuwe. De prijzen werden als volgt gewonnen: Hoofdtournooi: le prijs (zilv. wisselbeker en 11 zilv. draagmedailles van het „Leidsch Dagblad) „Kennis is Macht". 2de prijs (zilv. plaquette van het L. V. B.-bestuur): Chr. H. B. S. (Alphen aan den Rijn). 3e prijs (medaille van den heer W. Erou- wer) Kamerlingh Onnes-laboratorium. 4e prijs (idem van den heer J. P Maar- tense) Ulo-school van Rijswijk. Juniorestournooi: le prijs (zilv. wisselbe ker van L.D. en zilv. plaquette van A.S.C.) R.-K. Ulo-school. 2e prijs (zilv. med. van A. S. C.) Ulo school v. Rijswijk. 3de prijs (med. van A. S. C.): R.-K. H.B.S. 4de prijs (idem) Ambachtsschool I. LEIDSCHE VOETBALBOND DE ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE HaarlemLeiden Het Zaterdag-elftal van den LVB speelt a.s. Zaterdag 28 Mei een wed?trijd tegen het Haarl. Zaterdag-elftal, des namiddags half vijf op het terrein der vereeniging „Heemstede". De opstelling is als volgt: A. Kamphues J. Krijger SLF SCO M. Windhorst A. Windhorst C. Dorsman Woubrugge Woubrugge Ter Leede H. Barnhoorn F. v. Duyn P. Barnhoorn Quick B Rijnsb B Quick B E. Binsbergen IJ. de Wilt (aanv.) SCO Quicak B H. Glasbergen Rijnsb. B Reserve: Fr. Smittenaar (Ons Clubje), F. Perfors (SCO), C. v. Rijn, H Rol (C$uck B), A. v. Breda ,(Ter Leede). Wedstrijdprogramma voor a.s. Donderdag. ASC IILugd. III 11 uur. Wedstrijdprograrama voor a.s. Zaterdag Rijnsb. B II—LRC Hl, 3.30 uur (LRC- terrein); Sleutels II—Ter Leede III, 3.30 u-

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15