HET EEUWFEEST VAN ARTIS Sic transit. Na een diensttijd van 14 jaar zal het tram-viaduct over het Gulpdal bij Gulpen wegens opheffing der tramlijn Maastricht Vaals, worden afgebroken. De bouw van het viaduct kostte destijds meer dan een millioen gulden Belangstelling voor het miniatuur van een ouderwetsche paardentram verkeerstentoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam op de President Vargas met andere Braziliaansche autoriteiten op het balcon van het regeeringsgebouw te Rio de Janeiro tijdens het huldigingsdefilé na de onderdrukte revolutie-poging 3)e £cicbdie (Bouiïwnt Voorafgegaan door het muziekcorps van het 1ste Reg. Veldartillerie deden de reünisten, die deel nemen aan de viering te Utrecht van het 25-jarig bestaan der School voor Reserve-Officieren der Onbereden Artillerie hun intrede in de Domstad Bloeiende hyacinthen, speciaal door prof. Van Slogteren behandeld, zullen den tuin van Artis te Amsterdam sieren bij het eeuwfeest van den hoofd stedelijken dierentuin. De hyacinthen worden in perken gezet De burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, opende Vrijdag de ten toonstelling van de Ned. Ver. voor Tramwegen en Autotransportdiensten Marine-bezoek aan de hoofdstad. De .Van Meerlant" is in de Amsterdam- sche haven aangekomen FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar he* Engelsch door THEA BLOEMERS. 17) Zy is nog niet.de mijne. Zij staarde hem verbaasd aan. Denk je heusch, dat ze ooit de jouwe zal zijn? Waarom niet? Durf je haar vragen je armoede te deelen? Ik zal haar toonen, dat geld niet noodig is om gelukkig te zijn, zei Rickey warm. Maar Mary was het niet met hem eens. Geld maakt wel gelukkig, dat weet je heel goed, Rickey. Je zou niet eens naar Marty van Duyne kijken, als zij niet de middelen bezat om haar schoonheid op z'n voordeeligst te doen uitkomen. Je hebt in zekeren zin gelijk gaf hij na een oogenblik toe. Maar ik ben haar aan het leren, dat er ook dingen zijn. die met geen geld te koop zijn. Ik kan ze haar ge ven en Tony Bleecker niet. Schrijf je nog in dien tijd? Ja, ik denk wel, dat ik een beetje zal werken. Maar het voornaamste is, dat ik nieuwe ideeën zal opdoen. Heeft Virginia je verteld, dat ze naar de bovenste verdieping verhuist? Ja. En vind je dat goed? Maar m'n lieve kind, wat kan ik er tegen doen? Jinny drijft toch haar eigen zin door. Zijn stem klonk een beetje heftig. Maxy Lee keek hem scherp aan. Ik zal je maar niet vertellen wat ik van je denk. Hij haalde zijn schouders op. Niets vleiends, denk ik. Je bent een zelfzuchtig wezen. Het genie is altijd zelfzuchtig. Genie! Zij had moeite om het woord niet uit te schreeuwen. Ja, dat heb ik ook eens gedacht, maar ik heb veel geleerd. En één ding dat ik geleerd heb is, dat er een hemelbsreed onderscheid is tusschen genie en talent. Ik dacht dat ik een stem had, maar ik heb niet meer dan een beetje geluid. Dit was een tragische Mary Lee, de Ma ry Lee van het Chineesche liedje. Rickey voelde plotseling sympathie voor haar. Je bent méér waard, dan je zelf ver moedt, Ik heb het je daarnet nog gezegd.... Dat weet ik, maar ik verlang geen roem, ik verlang geluk Rickey Geluk verlangen wij allemaal. Ik ook, het groote, het allesoverweldigende het geluk dat je zal verheffen ver boven de aarde Zijn oogen straalden. Mary Lee legde haar hand op zijn arm. Rickey, als je vleugels gebroken- zijn, kom dan terug bij mij. Hij keek haar aan. Wat bedoel je? Dat je nog naast mij kunt fladderen als je niet meer vliegen kunt. Zij lachte een beetje bitter. Begrijp je me niet? Ik geloof het niet. antwoordde hij en zij ging er niet verdèr op in. Voor hij wegging had Rickey nog maar een oogenblikje voor Virginia alleen. Ik zal je niet meer zien vóór ik ga, Jinny. Je moet me niet zelfzuchtig vinden. De dingen zijn sterker dan ik ben Je bedoelt je gevoelens voor Marty van Duyne? Ja, Jinny, ik geloof, dat ik wel kans heb. Niemand heeft haar ooit de dingen gezegd die zij mij laat zeggen. Hij haalde snel adem. Ik zeg haar de waarheid over haar zelf en dat zal ik altijd blijven doen. Zij waren in zijn klein kamertje in Vir ginia had haar armen om zijn hals gesla gen. Rickey, ik ben blij, dat je vanavond gekomen bent. Wat er nu ook gebeurt, ik zal altijd deze herinnering hebben..,, Wat kan er gebeuren, Jinny? O, zooveel. Kom, moed houden, kindje. Ik zal te rug zijn vóóh je het weet. Hij had een paar dingen in een koffertje gepakt en nam het nu op. Zij bracht hem niet naar beneden, maar liet dat aan Mary Lee over. Denk er dus aan, zei Mary Lee, toen zij de laatste trede had bereikt, als je niet kunt vliegen, kun je altijd nog fladderen. XVIIL Tony gaat naar de markt. Toen Virginia den dag na haar terug komst in New-York in Rickey's manuscript bladerde, dat zij op zijn bureau had gevon den, kwam er plotseling een gedachte in haar op. Zou zij misschien kunnen doen wat Ric key niet gedaan had? Zou zij zijn boek kunnen omwerkeh en voltooien? Zou zij in haar eenzaam zolderkamertje geen inspi ratie krijgen? In ieder geval was het wel de moeite waard het te probeeren. Zij had met mrs. Leonardi over het ver huizen gepraat, en de goedhartige Italiaan- sche had dadelijk voor onderverhuurders gezorgd: een schilder en zijn vrouw die de kamers wilden hebben, zooals zij waren. Zoo trok Virginia dan met een paar stoe len en wat kussens en Michael's potje naar haar zolderkamertjes. Michael! Virginia wilde niet aan hem denken. Noch hij, noch Tony mochten we ten, dat zij nog in het oude huis woonde. Zij had mrs. Leonardi nauwkeurige instruc ties gegeven. Ik moet werken en ik wil heelemaal niet gestoord worden. Als er iemand komt, zegt u dan maar dat ik verhuisd ben. Zoo maakte zij zich een thuis van de beide kamertjes onder het dak. De kleine hond en het poesje dwaalden eerst een dag rusteloos rond, maar wenden toen al gauw aan de nieuwe omgeving en sliepen even leker bij het kleine vulkacheltje als eertijds bij den open haard. Dagen aan één stuk werkte Virginia koortsachtig aan Rickey's boek. Zij leefde zich met hart en ziel in het gegeven en de personen in en schreef vanuit haar mede leven met hen, zoodat de marionetten lang zamerhand tot wezens van vleesch en bloed werderi. Zij vond het heerlijk werk en schreef dikwijls tot diep in den nacht. Tot de onvermijdelijke reactie kwam Op een avond laat verliet de inspiratie haar. Zy had een gevoel, alsof zy nooit meer een regel zou kunnen schrijven. Het heele ding leek haar zoo droog als zand. Zij wilde leven liefhebben by Mi chael zijn! Waarom kwam hij niet naar haar toe? Zij was onredelijk, dat wist zij, want zy had het hem zelf onmogelijk ge maakt haar te vinden. Maar zy had een ondragelijke behoefte aan gezelschap. Zou mrs. Barlow nog op zijn? Zij klopte zachtjes aan de deur en ging binnen op het hooren van de stem van de vrouw. Roger sliep. Komt u een beetje by my zitten? vroeg Virginia. Met pleizier. Ik wilde graag wat met iemand pra ten, zei Virginia, toen zij samen by het kacheltje zaten.... Ik werd opeens bang, toen ik hier alleen zat en den wind hoorde huilen. Mrs. Barlow knikte. Ik weet het, ik heb dat ook gehad, toen ik pas hier woonde met Roger. En hebt u het nu ook nog wel eens? Niet dikwijls. De tijd helpt. Heusch? Virginia greep haar band. O, ik voel mij zoo ongelukkig. Ik heb de lief de uit mijn leven gesloten. Ik weet niet waarom ik er nu over praat, ik moest het niet doen. Ik dacht dat ik sterk genoeg was Plotseling begon zij hartstochtelijk te snikken. Mrs. Barlow sloeg haar arm om haar schouders. Huil maar, zei ze, het zal u goed doen. Het komt omdat u zich steeds zoo flink en dapper fiebt gehouden, nu moet u even uw hart luchten. U zult het wel leeren, even goed als ik het heb geleerd. Mrs. Barlow was een klein, tenger mensch- je, met lieve, grijze oogen en een bleek, smal gezicht. Zy droeg altijd zwart, wat haar veel ouder deed lijken dan haar dertig jaar. Maar ook haar verdriet had daartoe bijgedragen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9