OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 21 MEI 1938 .)E LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Ofilcieële Crisispublicaties PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 23 Mei a.s. aan haar te leveren varkens, bestemd voor bacon- bereiding tot wederopzegging als volgt zijn vastgesteld: Prijs per K.G. geslacht gewicht in centen Kwaliteit ben. van van van van van boven jO 50 54 58 76 81 85 tot tot tot tot tot kg 53 57 75 80 85 kg kg kg kg kg IA naar 69 73 75 73 69 65 IB IIA kwali- 67 71 73 71 67 63 IC IIB IIA teit 65 69 71 69 65 61 IIC IIIB max. 63 67 69 67 63 59 IIIC 59 61 65 67 65 61 57 CC cent 59 63 65 63 59 55 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 pet.). De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April 1937 zijn ongewijzigd gebleven. 's-Gravenhage, 20 Mei 1938. WASSENAAR EERSTE SLACHTOFFER VAN ZOMERSEIZOEN. Delftsch student in zee verdronken. Donderdag j.l. is op het strand ter hoogte van het Groene Huisje te Sche- veningen het lijk aangespoeld van een onbekend man, gekleed in bad-cos- tuum. Vrijdag daarop vond een 16-ja- rige jongen aan het strand van de Wassenaarsche Slag een colbert-jasje, een paspoort voor Indië. ten name van F. A. N., 19 jaar, wonende te Buiten zorg. Een Wassenaarsche agent van politie heeft met zijn hond een nader onderzoek in gesteld, waarbij .de hond eenige kleedingstukken apporteerde, terwijl voorts het rijwiel werd gevon den. Gebleken is, dat het slachtoffer, een student uit Delft, en wonende al daar, bij het zwemmen is verdronken. KATWIJK HET VISSCHERIJCONFLICT. Er is sinds gisteren weinig verandering gekomen in den toestand van het conflict tusschen reeder en visschers. Zooals be kend hebben eenige Katwijksche visschers gemonsterd. De reeders besloten geen ver dere concessies te doen. De leden van de Centrale en Moderne Bonden weigerden tot heden te monsteren, zoodat de beëin diging van het conflict nog niet is te be zien. Intusschen is inmiddels ook te Maas sluis één schip uitgevaren, doch te Vlaar- dingen en Scheveningen is nog geen toe nadering te bespeuren. Personaiia. Met ingang van 1 Juni a.s. is de heer H. Gheremeijer, alhier, benoemd tot agent van politie te Dordrecht. De heer J. Verkerk, vroeger alhier, thans te Medan, is benoemd tot inspecteur van politie, aldaar. E. H. B. O. Dr. J. Cleveringa, arts te Katwijk aan Zee, is met ingang van heden aangewezen als medisch adviseur van de Ned. Ver. E. H. B. O. Voor den a.s. winter te geven cursus in E. H. B. O. te Valken burg zal als docent optreden dr. H. Hue- ^ing te Katwijk aan den Rijn. Examens E. H. B. O. (eenheidsdiploma). Bij het op 19 dezer vanwege de afdee- ling Rijnland van het Roode Kruis gehou den examen in de Anna-kliniek te Leiden slaagden de volgende candidaten: dames N. Moerkerk, S. Moerkerk, J. Schaken- bos te Warmond, S. G. Bruring te Rijns- burg, N. Warmbrunn, H. Hoenders, N. Ramp te Leiden, F. Bouters, C. Schouten, E Deme te Oegstgeest en de heeren H. Me- dendorp te Oegstgeest en A. A. Rijnsent te Katwijk aan Zee. Drie candidaten werden afgewezen. Het examen werd afgenomen door dr. H. J. M. Boonacker en den docent dr. J. Zel- denrust beiden te Oegstgeest. Geboren: Adriaantje d. v. J. v. d. Oever en J. Groen. Jacobus Arie Anto- nius Gerardus z. v. J. Timmers en A. Hus. Lydia Cornelia d. v. C. Ouwehand en L. van Duyvenvoorde. Hillegonda Cathari- na d. v. W. M. v. Beden en C. D. Estoppij. Arie z. v. J. de Best en D. Haasnoot. Ondertrouwd: J. J. G. Cler en R. den Duik. J. J. Hoek en C. P. v. d. Zwan. C. Maagdelijn en G. Haasnoot. B. Krijgs man en C. de Jong. P. v. Duyn en A. v. Duyn. Getrouwd: J. Haasnoot en A Ouwe hand. Overleden: W. de Vreugd 68 j. Levenloos aangegeven kind van H. Haas noot en D. Hoek. LEIDSCHEN DAM B.V.L. Onder voorzitterschap van bur gemeester Keijzer hield de afdeeling van den Bijzonder Vrijw. Landstorm gisteren avond in het schietlokaal alhier een bij eenkomst van donateurs en begunstigers. Het doel van deze bijeenkomst was een hechtere band te vormen tusschen den B. V.L. en hen, die dit instituut steunen. In zijn openingswoord heette de burgemeester alle dames en heeren hartelijk welkom. Spreker vortd het jammer, dat niet meer personen aan de uitnoodiging hadden ge hoor gegeven, daar het bestuur van den DENATURATIE VERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 16 tot en met 21 Mei 1938, 1.per 100 kg zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C, en 0,50 per 100 kg voor voe dererwten, door de telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in ge noemd tijdvak zal 2.30 per 100 kg be dragen. 's-Gravenhage, 20 Mei 1938. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bi) 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! B.V.L. dezen avond alle begunstigers had willen laten zien, op welke doelmatige wijze hun gelden worden gebruikt. Spre ker brengt dank aan kapitein v. d. Zande voor zijn eminente leiding en aan de hee ren Veenenbos en Perquin voor de vele medewerking, welke zij aan de afdeeling verleenen. Er zal hedenavond, aldus spre ker, een schietwedstrijd worden ge houden, uitsluitend voor de bezoekers, dus niet voor leden, waarvoor ver schillende prijzen kosteloos zijn be schikbaar getseld. Hij doet een be roep op de dames en heeren om het beste beentje voor te zetten, waarna hij de schiet wedstrijd voor geopend verklaart. Het was vermakelijk de dames en hee ren, die nog nooit een geweer in handen hadden gehad, te zien schieten. Door de meesten hunner werd de schijf niet ge raakt, hetgeen vanzelf ten goede kwam aan degenen, die wel eens een geweer hadden gehanteerd. De prijs voor de dames viel ten deel aan mevr. Zandwijk en de pjrijzen voor de heeren aan Veenenbos, Perquin en burgemeester Keijzer. Tot slot kregen ook de dames, welke dien avond voor thee en koek hadden gezorgd de ge legenheid een prijs te winnen. Mej. de Langen bleek hierbij de gelukkige, Met een opwekkend woord voor den B. V.L. en na nogmaals dank gebracht te heb ben aan de verschillende medewerkers, sloot de voorzitter deze gezellige bijeen komst. Kapitein v. d. Zande dankte na mens de afdeeling den burgemeester en den heer Perquin vcor hun volle mede werking. K.J.M.V. Maandag 23 Mei: Sociëteits avond. Donderdag 26 Mei (Hemelvaarts dag): Eerste Nationale Verbondsdag te Utrecht. De Leidschendamsche deelnemers gaan met den trein van 10.15 uur uit Den Haag station S.S. St. Josephsgezellen. Morgen te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Maandag 23 Mei te 8 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 24 Mei te 8 uur Maria-Congre- gatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 26 Mei te 8 uur biljartclub ADO en Zaterdag 28 Mei na het Lof bijeenkomst. STOMPWIJK Ongeval. Donderdagmorgen kwam tijdens het speeluur op het schoolp'ein van de Jongenschool de 7-jarige Jantje v. d. Meer zoodanig te vallen, dat hij niet meer op kon staan. Dr. Kortman consta teerde dijbeenbreuk. Nadat de eerste hulp verleend was, werd het patiëntje naar het St. Elizabeth-Ziekenhuis te Leiden ver voerd. NOORDWIJK Gemeenteraad. Onder vcorzitlerschap van den loco-burgemeester E. L. de Witt kwam de raad gisteravond te acht uur in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer P. Vink, door ongesteldheid. De agenda vermeldde slechts één punt, n.l. het voorstel van B. en W. tot vaststelling van schadevergoeding aan den heer L. Graaf van Limburg Stirum, in verband met de Woensdagsche Watering. Nauwelijks was de vergadering aangevangen, of de heeren gingen over in een zitting met gesloten deu ren. De taak der pers was derhalve wel zeer sreedig geëmdi^d! Onderwijs. Tot kweekeling aan de openoare lagere scaool aihier is toegela ten de heer G. Crama uit Leiden. Bouwen. B. en W. hebben aan mei C. M. de Lange, alhier, vergunning ver leend tot het verbouwen van haar woon huis aan den van Hardenbroekweg No. 10 te Noord wijk aan Zee, en aan den heer G. C. van der Burg, tot het verbouwen van zijn bakkerij Bronckhorststraat 50 te Noordwijk-Binnen. Aan laatstgenoemde is tevens een vergunning verleend ingevol ge de hinderwet voor het plaatsen van een nieuwen oven ter vervanging van een be zande oven'in die bakkerij. Eenmaal dan moet je gaan varen! B. n W. hebben aan den heer B. Cramer, al- :er. verrt"inin<» verleend tot het exploitee- ren van één zeilboot, aan den heer A. van .er Wiel, alhier van twee zeilbooten en nan den heer D. van der Niet, alhier van ■i motorboot azn het streed. OEGSTGEEST DE JEUGDDAG. Avonduitvoeringen. Vooreerst verzoeken wjj aan alle paro chianen, vóór 8 uur aanwezig te willen zijn, teneinde aldus te bevorderen, dat om 8 uur kan worden begonnen. Na het Priester-declamatorium van Ga briel Smit, van welke declamatorium de muziek speciaal voor deze gelegenheid door Joop Schouten werd gecompagneerd, zal Rector H. Sondaal een korte, pittige rede houden over 't gezin. Onder de hierop volgende pauze kan 'n houtzaagwerk-expositie van de Kruisvaart worden bezichtigd. De schoone avonduitvoeringen, die samen met den „Bond voor Groote Gezinnen" worden georganiseerd, zoodat speciaal ook de leden van dezen bond worden ver wacht, zullen besloten worden met het „Lied van den Arbeid", uit te voeren door de Kruisvaart, en de „Geheimen van Ma ria's leven", te zingen door een koor, be staande uit het parochiale zangkoor, het koor van de beide afdeelingen der jongens congregatie, dat van de beide afdeelingen der meisjes-congregatie, alsmede het St. Odo-knapen-koor. Ten slotte er blijven nog kaarten be schikbaar aan de zaal, speciaal voor de Maandagavond-uitvoering. Nog enkele wenken voor alle Congrega- nistcn. Alle leden van alle afdeelingen worden verzocht, deel te nemen aan de al- gemeene H. Communie na de H. Mis van 7 uur, tot intentie van het parochiale jeugd werk. Als deelnemers aan de middagplechtighe den, worden zij verzocht om kwart voor drie aanwezig te zijn, in den pastorie-tuin. Staatspartij. Gisteren hield de R.K. Staatspartij haar algemeene jaarvergade ring in St. Willibrord. De voorzitter, de heer A. J. Vester, verwelkomde bij de ope ning de weinige opgekomen leden, speciaal Pastoor Looijaard en de Kath. Raadsleden, de heeren Smit, Paardekooper en v. d. Post. Spreker betreurde het, dat van de onge veer 500 leden er slechts een twintig tal blyk van belangstelling gaven. Het is toch niet voldoende alleen zijn belangstelling te toonen in verkiezingstijd. De slechte opkomst geeft ook zijn terug slag op de activiteit van het bestuur. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de heeren F. Blonk en W. Spitzen, waarbij deze als bestuurslid hun ontslag namen. De voorzitter dankte beide heeren voor de werkzaamheden in het be lang der vereeniging gedaan. Voorts wsa er ingekomen een schrijven der afdeeling Jongeren, om ontheffing van de afdracht van 15 cent per lid. De verga dering ging hiermede accoord. Na voorle zing der notulen bracht de secretaris, de heer van Elzen, een welverzorgd jaarver slag uit. Naar aanleiding van dit verslag ontstond er een bespreking over de be strijding der werkloosheid. De penningmeester, de heer P. den Boer, rapporteerde den financieelen toestand. Er bleek over 1937 een batig saldo van 20. De kascommissie, de heeren W. den Dub belden en J. Dofferhof stelde voor den penningmeester te déchargeeren. Het pe riodiek aftredend lid, de heer A. J. Vester, werd herbenoemd, terwijl in de plaats van den heer P. den Boer, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, werd aangewezen de heer J. v. d. Poel. In de vacatures werden vervolgens gekozen de heeren J. Sommeling en P. v. d. Voort. Tot afgevaardigde naar de ver gaderingen der Kamer- en Staten-Centrale wees de vergadering aan de heer Vester, van Elzen en Spitzen en tot plaatsvervan gers Pastoor Looijaard en C. P. Paardekoo per. Bij de rondvraag, die overigens niets belangrijks ter sprake bracht, wees de voor zitter op de verkiezingen voor de Gemeen teraad in 1939. SASSENHEIM Oranjevereeniging. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft plannen beraamd voor het vieren van een feest ter gelegen heid van het a.s. 40-jarig regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin. Een pro gramma zal binnen! ort verschijnen. De kwitanties zullen spoedig worden aange boden! Ook zal dit jaar weer iets worden gedaan voor de ouden van dagen. Het ligt in de bedoeling op 16 Juni a.s. een geheelen dag uit te gaan, waarvoor een mooie route is vastgesteld. Ook voor dit doel zal een rondgang worden gedaan ,ter Inzameling van geld en gaven. Speldjesdag. De gehouden collecte ten bate der tuberculosebestrijding „Sonne- vanck", heeft opgebracht de somma van 79.67. Zondagsdienst doktoren. De dienst op Zondag 22 Mei wordt waargenomen door de doktoren Dommisse en Le Grand. VOORSCHOTEN Luchtbeschermingsdienst. Gister avond is te Voorschoten, onder leiding van den Burgemeester dezer gemeente, den eer M. F. Berkhout, een afdeeling van de Tederlandsche vereeniging voor luchtbe- :cherrring opgericht. Bij deze oprichting werd de heer D. J. Brinks als hoofd van de Luchtbeschermingsdienst aangesteld. Het voorloopig bestuur is door den bur gemeester geinstalleerd en als volgt samen gesteld: C. W. Stans, Leidsche weg 166, voorzitter. C. de Munnik, Leidscheweg 240, ecretaris. J. P. v.d. Marei, Leidscheweg 40, enningmeester, C. van Dorsen, Leidsche- veg 107, dr. A. T. Eelkema, Voorstraat 39, V. Glastra, Rijndijk 152, C. L. v. d. Graaf, Mfre'T'veg 17". B. Hoogwerff Kroon, Pa pelaan 156. P. H. Jukema, Burg. Treubstr. 19, D. J. Brinks, Hofweg 20 (hoofd lucht beschermingsdienst) Steunverleening kleine tuinders. Bur gemeester en wethouders hebben besloten den raad dezer gemeente voor te stellen, over te gaan tot de invoering van de steunverleening aan kleine tuinders, over- mkomstig de desbetreffende circulaire van den minister van sociale zaken, zulks met 'ingang van 1 Juni a.s. Zij die meenen voor dezen steun in aan merking te komen, kunnen zich vóór 25 Mei a.s. ter secrtarie aanmelden. VOORHOUT „Herwonnen Levenskracht". Ten bate van Herwonnen Levenskracht is door B. en W. ver^nnninc verleerd tot het houden van een collecte met aanbieding van speldjes op Zondag 22 Mei a.s. Concert. Aan de R.-K. Harmonie ,.St. Cecilia" alhier is vergunning verleend tot het geven van een concert vanaf de open bare muziektent oo Woensdag 25 Mei a.s. des avonds cm half negen. Het water van de Zilk. Blijkens een deskundig onderzoek voldoet 't water het welk door het waterleidingbedrijf in de Zilk wordt geleverd aan alle daarvoor re delijk te stellen eischen en is dan ook reeds voor consumptie vrijgegeven. Bouwen. Door B. en W. is vergunning verleend aan mevr. de wed. C. J. Prins tot den bouw van een uit steen op te trek ken greote blcembollenschuur. Geboren: Comelis Maria Adrianus z. v. A. M. Mulder en G. M. v. Steijn. Ondertrouwd: Cornelis van den Berg 29 j. te Noordwijkerhout en Jacoba Hendrica Vink 26 j. Pieter Joannes Meijers 33 j te Noordwijk en Anna Ma thilda de Boer 26 j. Gehuwd Nicolaas Bernardus van der Eist 28 j. te Sassenheim en Cornelia Ge- rarda van der Zon 25 j. WARMOND HET CONCOURS VAN „ST. MATTHIAS". Op Hemelvaartsdag. Dat dit jaar het jaarlijks door den Bond van R.-K. Muziekgezelschappen in Zuid- Holland te houden concours in Warmond plaats vindt, is een bewijs, dat de R.-K. Muziek-, Tooneel-, en Zangvereeniging „St. Matthias" in de muziekwereld een zeer goeden naam heeft. En deze naam verdient zij ten volle, im mers haar uitstekende reputatie is haar zoo maar niet in den schoot geworpen, maar is slechts verkregen na moeizamen arbeid en eerlijken strijd. „Matthias" mag in dit concours een bekroning van haar werk zien en wij twijfelen niet of dit con cours zal een eclatant succes worden. Onder de bezielende leiding van de hee ren Th. R. de Vroomén en mr. J. J. G. M. Walenkamp, respectievelijk voorzitter en secretaris van de ingestelde concourscom missie, is door de commissie een uitvoerig programma samengesteld, waarin dit con cours in alle onderdeelen tot in de perfec tie is geregeld. Volgens dit programma zullen niet min der dan 19 muziekkorpsen aan het con cours deelnemen, waaronder gezelschap pen met een prachtigen staat van dienst. Al is het hoofddoel van een concours een gedocumenteerde waarde-bepaling te krij gen van eigen en anderer prestaties, een oordeel dat gegeven wordt door een ter zake kundige jury, het bevordert boven dien de kameraadschap en saamhoorigheid en versterkt de band tusschen de korpsen onderling. Ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen het concours bij te wonen, is de toegangsprijs tot het terrein zoo laag mo gelijk gesteld en bepaald op 30 cent per persoon. ALPHEN AAN DEN RIJN Opening Paviljoen Martha-stichting. Gistermiddag, heeft de plechtige opening plaats gehad van het Prins Bernhard- schooljongens-paviljoen. De opening ge schiedde door den heer F. W. A. J. van Peski. Vervolgens werd een toespraak ge houden door ds. Meyer. Ook burgemeester P. A. Cólijn sprak een woord var geluk- wensch. Nadat de kinderen eenige zang- en gymnastische oefeningen hadden ten beste gegeven, werd het gebouw bezichtigd. Posterijen. In verband met de invoe ring van den zomerdienst op de Neder landsche Spoorwegen op 175 Mei j.l., von- dpn in de uitvoering van den Postdienst verschillende wijzigingen plaats. Belangrijk is vooral de wijziging, die de laatste avondverzending ondergaat. Deze heeft met ingang van 16 Mei plaats ge vonden met den trein van 22.30 in de richting Leiden, zoodat de hiermede te verzenden correspondentie uiterlijk 22 uur ten hoofdkantore gepest moet zijn. De op deze verzending aansluitende lich ting, wordt uitgevoerd als volgt: Emmalaan van de nu bestaande vierde en vijfde lich- tirg wordt uitgevoerd als volgt: Emmalaan 20.35, De Ruiterstraat 20.40, Keus en Co. 20.45, Heul 20.55, Leerhoeve 21.00 Van Mandersloostraat 21.02, Hortensiastraat 21.05, Raadhuisstraat 21.10, Station N. S. 21.18 en Fr. Hendrikstraat 21.20. De bus aan het station wordt om 22.20 nogmaals gelicht. De laatste verzending in de richting Lei den om 22.55, welke geen aansluiting meer gaf op het nachtpostnet, vervalt. Daarte genover wordt nu de lichting voor de aan- Warmond is gereed de vele muzieklief hebbers binnen haar veste te ontvangen om heh een paar prettige en mooie dagen te bereiden. Want leent deze gemeente, die met betrekking tot het vreemehngenbe- zoek zoowel in het binnen- als buitenland zulk een klinkende naam heeft, zich niet bij uitstek voor een dergelijk concours? Daarom zal Warmon 1 deze dagen te klein zijn om de vele bezoekers te ontvangen, doch men zij gerust, een goede service is verzekerd, daar staat Warmond met zijn uitstekende outillage van café's en hotel restaurant borg voor. De burgemeester heeft zich terstond be reid verklaard het concours officieel te openen en deze opening zal plaats vinden op Hemelvaartsdag des midags 12 uur ten Raadhuize, terwijl het terrein eveneens om 12 uur voor het publiek zal worden ge opend. Aan de ingezetenen zouden wij met klem willen vragen, steunt „Matthias" in haar streven om dit concours voor Warmond tot een evenement te maken, toont door het uitsteken van de Vaderlandsche driekleur dat U medeleeft met dit groote gebeuren. Dit zal „Matthias" nieuwen moed geven op den ingeslagen weg voort te gaan. Laat deze, dagen in het teeken staan van „Welkom vreemdeling" en laat Warmond zijn goeden naam als gastheer waardig too nen. St. Josephsgezellen Gisteravond speel de de tafeltennisclub Warmond een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Leiden. De uitslag was: Warmond Leiden J. van TongerenTh. van Dijk 02 B. van WinsenC. van der Meel 11 B. BeugelsdijkJ. Deventer 02 N. StijnmanD. Devile 02 N. DuijnhovenJ. van Haastrecht 02 A. LampoK. Slierings 20 zoodat Leiden deze wedstrijd heeft gewon nen met 93. ZOETERMEER Zoetermeerschen Meerpolder. In café „De Gouden Leeuw" vergaderden de stem gerechtigde ingelanden van den Zoeter meerschen Meerpolder, onder de gemeenten Zoetermeer en Stompwijk, welke vergade ring werd geleid door den voorzitter, den heer S. van der Salm. De rekening over het dienstjaar 1937 sloot met een voordeelig saldo van 484.23. De ontvangsten waren 8763.46; de uitgaven 8279.23. Tot vaststelling werd besloten. Vervolgens werd de begrooting voor 1938 in bespreking gebracht en vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 10799.07. De om slag werd bepaald op 9.per H.A.; vo rig jaar 10. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot het doen van de vereischle af- en overschrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhandsche aanbesteding of uit voering van werken in eigen beheer. Benoemd werden tot leden van de com missie voor het onderzoek der in het vol gend jaar over te leggen rekening de hee ren Joh. van Haastert; G. L. de Groot en A. H. van Santen; tot plaatsvervangende le den G. van Staalduinen, A. van Wijk en J. J. van Schie. Besloten werd de zekerheidsstelling van den penningmeester onder te brengen bij de Nationale Borg-Maatschappij, en daar toe een overeenkomst aan te gaan. Tegen het ontwerp-wachtgeldverorde- ning voor ambtenaren van waterschappen wordt geen bezwaar gemaakt en aldus vast gesteld. Besloten werd tot verkoop van 259 M.2 water aan de Provincie Zuid-Holland. Over 1937 werd aan den machinist van den polder een gratificatie van 60.toe gekend. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren Q. Onderwater en C. R. Olsthoorn werden met algemeene stemmen herko zen. Schouw. Op Zaterdag 4 Juni wordt de eerste tochtenschouw gedreven in den Zoetermeerschen of Nieuw Drooggemaak- ten Polder. sluiting op het nachtpostnet 50 min. later gesteld. Dit biedt het groote voordeel, dat alle correspodentie, vóór 22 uur ten hoofd kantore of wat de bijbussen betreft voor de bovengenoemde tijdstippen gepost, den anderen morgen overal in den lande in de eerste bestelling kan worden opgeno men. Wat de bestellingen betreft wordt mede gedeeld, dat de eerste om 8.30 zal zijn af- geloopen wat betreft de kom. De tweede (middag-)bestelling kan eerst om 15.05 uitgaan en is om plm. 10 30 afgeloopen. Deze bestelling wordt dus 50 min. verlaat. De laatste bestelling van expresse-stuk ken zal later plaats vinden in verband met de aankomst van den laatsten posttrein om 22.30. BODEC-R 4 VEN Triduum. Deze week werd in de pa rochie het jaariijksche triduum gehouden voor de meisjescongregatie. Het triduum werd gegeven door den weleerw. heer C. Rijken uit Alphen. Na afloop van dit tri duum deden, voor het met bloemen en licht versierde Mariabeeld, 14 meisjes hun plechtige opdracht aan Maria, waarna de pastoor tot SJien nog een kleine toespraak hield, waarin hij de meisjes aanspoorde om Maria tcch vooral als haar voorspreekster en bescneiniöter aan te roepen. Hierna werd nog een kort Lof gecele breerd, waarmede dit triduum werd beslo ten. Moge deze bloeiende Congregatie, wel ke t iiaiis 200 leden telt, onder leiding van den pastoor in de toekomst steeds blij ven aangroeien en onze liefde tot Maria vergiooten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7