dagen Historie SPORT ZATERDAG 21 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 SPAAK GESLAAGD IN DE VORMING VAN EEN NIEUWE BELGISCHE REGEERING. MUSSOLINI ALS SPHINX. ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN PARIJS EN ROME VLOTTEN NIET— DE CHINEEZEN EN DE JAPAN- NEEZEN. Spaak. In België hebben we thans weer een nieuwe regeering. Het is den socialist Spaak gelukt een kabinet te vor men, dat een regeeringprogram ontwik keld heeft, waarop het 't vertrouwen zoo wel van de Kamer als van den Senaat heeft weten te krijgen. Spaak is de eerste socialist, die minister president in België is geworden. Hij is evenwel een zeer verschoten socialist, zoo zeer afgedwaald van de Marxistische be ginselen, dat hij zelfs het dogma van den klassenstrijd verwerpt. Theoretisch prijkt het etiket .socialist" nog wel op zijn jas, maar feitelijk is hij een practisch man, die zich niet al te veel gelegen laat liggen san roode theorieën. Maar hoe hij zich ook gelieft te noemen, de groote moeilijkheid zal voor hem zijn: hoe red ik mij uit de moeilijkheden, waarover mijn voorgangers zijn gestruikeld? Het financieele evenwicht van den staat is het kardinale punt, waarop hij zijn aan dacht moet concentreeren. Het is een spe ling van het lot,, dat Spaak geroepen wordt de gevolgen van het gebrek aan fi nancieele staatsmanskunst van zijn partij genoot De Man, den man van het Plan van den Arbeid, te herstellen. De Man heeft als minister van financiën, met verwaar- loozing van de teekenen, die wezen op een ongunstige wending in de economische conjunctuur, nagelaten bijtijds het roer om te gooien en aldus het déficit der Schatkist tot bijna twee milliard francs doen oploo- pen. Minister Soudan, die De Man op volgde, is er niet in geslaagd, afdoende middelen te beramen tot het herstel van het financieel evenwicht. Het kabinet-Jan- son is daardoor gevallen. Terwijl minister Spaak het financieele probleem denkt op te lossen door een herziening van het be lastingstelsel, zoekt hij voor het sociale en economische probleem een oplossing in een politiek van „industrieele tucht". Hoe hij daarin zal slagen, zullen wij met belangstelling tegemoet zien. Plannen ma ken is nog wat anders dan er uitvoering aan geven. Mussolini. Toen Hitier vorige week Italië verliet, waar ter gelegenheid van zijn reis tevens belangrijke besprekin gen waren gehouden, wist de wereld niet veel van de eventueel gemaakte afspraken tusschen de twee dictators. Men giste er naar, doch wist niets met zekerheid. De Duce had te kennen gegeven, dat hij zich in een rede te Genua nader zou uitspre ken. De rede is Zaterdag j.l. gehouden, maar veel wijzer zijn wij er niet door ge worden. Mussolini heeft ondubbelzinnig verklaard, dat wat hem betreft het front van Stresa voorgoed dood en begraven is en dat de as-RomeBerlijn onverzwakt blijft voort bestaan. In weerwil van het op 11 April met Engeland gesloten verdrag weigert hij de sancties te vergeten; wat betreft de in lijving van Oostenrijk bij Duitschland is hij bereid, deze als de meest-natuurlijke zaak te beschouwen, die Italië niet raakt. Ofschoon er derhalve geen twijfel- aan kan bestaan, of de as blijft voortbestaan, zoo blijft men toch zoeken naar de grenzen van haar werkingssfeer, die voor den toe schouwer vaag blijven. Mussolini verze kert de wereld, dat thans „twee werelden, de Germaansche en de Romeinsche, recht streeks met elkaar in contact staan" en dat „de samenwerking tusschen twee revolu ties, bestemd haar stempel te drukken op deze eeuw, niet anders dan vruchtbaar kan zijn", 't Zijn mooie groote woorden, maar wat beteekenen ze nu practisch? Het „Hbld.". zegt er dit van: „Mussolini's jongste rede kenmerkt zich door het raadselachtige van de taal der Sphinx. Hij cultiveert de Italiaansche vriendschap met Duitschland, blijkbaar teneinde den Italiaanschen invloed in de internationale politiek zoowel tegenover Engeland als Frankrijk te handhaven; hij cultiveert tegelijk de vriendschap met En geland blijkbaar om zoo noodig gewapend te zijn tegen een te groote vaart van de Duitsche politiek in Midden-Europa. De woorden, die hij te Genua heeft gesproken, zijn omfloerst; door het floers heen kan men slechts hun waarde en beteekenis op de tast bepalen. Mussolini neemt bij het bepalen van zijn politiek klaarblijkelijk een zekere rekbaarheid in acht, teneinde de richting te kiezen, die het Italiaansche belang op een gegeven oogenblik vereischt. Zooals ook in 1915, toen de Italiaansche regeering, in weerwil van een formeel mi litair bondgenootschap met Duitschland, den kant van Frankrijk koos". M.a.w. Mussolini is een realist van het zuiverste water. Hij praat groote woorden, maar wil voorloopig nog niets zeggen. Zoo de wind waait, hangt mijn rokje. Par ijsR ome. Op het oogenblik wait de wind van Frankrijk af. De onder handelingen tusschen Frankrijk en Italië, welke zoo hoopvol begonnen waren, wil len niet meer vlotten; zij dreigen vast te loopen en wel op de klip, waarop al meer besprekingen gestrand zijn, n.l. de Spaan- sche kwestie. „Wjj staan", zeide de Duce te Genua, „elk aan een andere zijde van de barri cade. De Franschen wenschen de overwin ning van Barcelona; wij wenschen de over winning van Franco". Engeland doet al z'n best om de Italiaan sche „vrijwilligers" eruit te krijgen en Ita lië doet voortdurend toezeggingen, maar weet ook telkens de uitvoering van zijn beloften op de lange baan te schuiven. Met Engeland was Italië to overeenstemming gekomen, onder voorwaarde, dat het ac- coord pas in werking zou treden zoodra de Italianen uit Spanje zouden zijn terug getrokken. Over die terugtrekking werd ook met Frankrijk onderhandeld, maar nu beschuldigt de Italiaansche pers Frankrijk, dat het zijn uitvoer van oorlogsmateriaal tiaar Spanje ten behoeve van de linkschen, sedert het begin van de Fransch-Italiaan- sche onderhandelingen te Rome instede van verminderd weder heeft versterkt. Natuurlijk denkt Italië bij dezen stand van zaken niet aan terugtrekking van zijn vrijwilligers! Het is wel eigenaardig, dat deze houding van Mussolini weer samenvalt met een in zinking van Franco's offensief bij Teruel. Mussolini zou nu gaarne zien, dat Frankrijk zijn grens hermetisch sloot voor alle uitvoer naar linksch Spanje, waar door natuurlijk de overwinning van Franco bespoedigd zou worden. Maar Frankrijk houdt zich aan het niet-inmengingsaccoord en wil in dit opzicht geen stap verder gaan. Zoo kan het nog een tijd duren voordat de rust in Europa is weergekeerd. Chin aJ a p a n. De worsteling tus schen China en Japan kan eveneens nog een heelen tijd duren. De Japanners be reiken telkens wel het onmiddellijke doel, dat zij zich gesteld hebben, maar het kost hun een geweldige inspanning. De Chinee- zen vallen niet mee en verdedigen zich tot bet uiterste. Dat is nu ook weer gebleken bij de inmenging van Soetsjau. Maanden lang is hardnekkig gestreden om het bezit van den Loenghai-spoorweg en met afwis selend succes. Van den aanvang van dit jaar af is het directe doel van de Japansche legerleiding gericht geweest op het tot stand brengen van een vereeniging van de beide door hen veroverde gebieden, welke Peking en Nan king tot hoofdsteden hebben. Zou dit doel bereilkt zijn, dan zou de mogelijkheid van een aanval op Hankau open staan, waar door de Japanners ook de hand zouden kunnen leggen op den spoorweg naar Kan ton, op het oogenblik een der strategisch belangrijkste verbindingen van China. Tal van pogingen om den Loenghai-spoor weg te bereiken waren intusschen mislukt. Op verschillende plaatsen, nu eens meer Westelijk, dan weer meer Oostelijk werden oeze aanvallen ondernomen. De plaats van het offensief langs deze lijn verplaatste zich als de slinger van een uurwerk, waar bij het centraal offensief telkens door kleine aanvallen op andere plaatsen werd ondersteund, zonder succes nochtans, tot dat de Japanners met behulp van nieuwe versterkingen een beslissing konden for- ceeren. Met het bezit van Soetsjau zijn de Ja panners echter nog niet waar zij wezen willen. De Chineezen zijn niet verslagen en zullen het hun vijanden nog lastig genoeg kunnen maken. Maar aan den anderen kant mag men ook niet over het hoofd zien, dat de Japanners thans een flink stuk van China in bezit hebben en dat het voor de Chineezen onbegonnen werk is, om ze er weer uit te krijgen. Uit het katholieke kamp VOSTA— BRABANTLA OM HET KAMPIOENSCHAP. Graaf Willem's laatste kans. De wedstrijden zijn morgen niet talrijk, maar daarom niet minder belangrijk. Dat is in de eerste plaats het geval met den kampioenswedstrijd VOSTABrabantia. De Oostelijke kampioenen verdedigen mor gen practisch hun laatste kans. Slagen zij erin te winnen, dan zou hieruit nog dui delijker blijken, dat de kampioenen aan elkaar gewaagd zijn, want na vijf wed strijden zou het krachtsverschil dan in één punt worden uitgedrukt. Evenwel zal Bra bantia alle krachten wel inspannen om de voor haar zoo kostbare punten te verove ren, want alleen hierdoor zullen de Braban ders hun kans tegen HVC ten volle kun nen verdedigen. Voor de promotiecompetitie der 2e klasse in West II krijgt Graaf Willem haar laatste kans te verdedigen. Het zal morgen in de zen thuiswedstrijd tegen WP zeer vermoe delijk wel danig spannen, doch als de Gra felijken hun zenuwen de baas zijn, kunnen zij deze moeilijkheid wel overwinnen. Al leen dan ook heeft zij kans op behoud, want dan is er een beslissingswedstrijd met DOS uit Roelofarendsveen noodig. In West I spelen Fortitudo en VVY den strijd van hun leven, want beide, resp. de kampioen der 2e klasse en de degradatie- candidaat der le klasse hebben vier pun ten uit drie wedstrijden en dus kan de be slissing vallen, maar slechts dan wanneer een van beide clubs wint. Van de overige wedstrijden memoreeren we nog even den missiewedstrijd te Am sterdam tusschen de vertegenwoordigende ploegen van de bisdommen Haarlem en Den Bosch. VAN DE D.H.V.B.-VELDEN. NVC moet haar le klasseschap verdedigen. De voornaamste wedstrijd welke morgen in den D.H.V.B. gespeeld wordt is die te Oudewater tusschen Unio en NVC. De club uit Noordwijkerhout moet thans haar le klasseschap verdedigen en we ho pen voor haar met succes. Daarvoor moet er in Oudewater minstens gewonnen wor den. Immers, Unio verloor haar eersten wedstrijd reeds van Meerburg, zoodafc deze Rijnbewoners sterker geacht kunnen wor den. Daarmede dient NVC zeker rekening te houden en we verwachten daarom, dat alle spelers zich tot het uiterste zullen ge ven. Junioren-Competitie. Programma voor morgen: Afd. C: Teylingen bDocos e, 12 uur, M. v. d. Klauw; Meerburg aSJC c, 12 uur, J. Hoogduin; Docos dDocos f, 1 uur, M. v. d. Berg. Clubnieuws der Kaih. Sportvereenlglngen Docos: In de proefelftallen van den D. H. V. B. zijn twee Docos-spelers gekozen. Deze spelen te 2.30 uur in Sassenheim. Le den die deze spelers vergezellen vertrek ken per fiets om 1.30 uur vanaf de Haar lemmertrekvaart hoek Maresingel. Docos: Afd. Jun. Morgen een druk programma. Ons A-elftal speelt tegen een comb, van B en C-spelers. Doet je best B en C-Boys en het wordt vast een heel mooie wedstrijd, maar speelt fair hoor. Aanvang 12.30 uur. Docos d gaat naar Kat wijk en moet probeeren dezen wedstrijd te w nnen. Of het gelukken zal is een vraag, welke wij a.s. Maandag beantwoorden. In eik geval zal Docos d het KR V-lustrum feest met een mooien wedstrijd opluisteren. Aanvang 1.30 uur, vertrek 12.45 uur vanaf het station. Let hierop D jun., de aanvangs tijd is een half uur verzet. Docos d res. spelen voor de comp. tegen Docos F, maar zullen in elk geval niet met zulke belang rijke cijfers winnen; aanvang 1 uur. En onze E. Boys spelen haar laatsten uitwed strijd tegen Teijl. b om 12 uur. Docos e dce je best al is 't maar 1 puntje, breng iets mee naar Leiden; vertrek 11 uur van af het station. 66 Spelers in het veld en 66 missie-centen? Iedere jun.-wedstrijd moet een missie-wedstrijd wezen, vergeet dat nooit junn. Van Docos! Teijlingen: Morgen speelt Teylingen II tegen het scheidsrechters-elftal van het district Leiden om 4.15 uur op Sporthof. Om 2.30 uur komen de districtselftallen A en B op Sporthof, wat zeker een mooie wedstrijd belooft te worden. Om 1.10 uur speelt het elftal A Jun. een medaillewedstrijd tegen v. Nispen a uit Zilk. Om 12 uur een competitie wedstrijd van de B-Jun. tegen Docos E uit Leiden. SMC: Voor morgen staat het volgende programma op de agenda: Er zal een vriendschappelijke wedstrijd worden ge speeld cp het terrein van SMC tusschen Ju nioren NVC en Junioren SMC. Aanvang 1 uur. Ook zal dien dag een dergelijke wed strijd plaats vinden tusschen NVC II en SMC I. Aanvang 2.30 uur. Tevens zij er vanaf deze plaats op gewe zen, dat de training zoowel voor de Senio ren als voor de Junioren zal worden uitge steld tot nader aan te kondigen datum, zulks in verband met het te houden mu ziekconcours op ons terrein. Foreholte: Thuis te 2.30 uur speelt Fo- reholte I tegen Vogelenzang I. Op den UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Districtswedstrijden. Op Donderdag 26 Mei a.s. speelt alleen het A-Junioren-elftal van het District, dus niet het B-elftal. Nu ligt het in de be doeling om het B-elftal nog een oefen wedstrijd te doen spelen voor 12 Juni, wanneer dit uitkomt tegen het Goudsche Districts B-elftal. Vervolgens is in de opstelling van het B-elftal van den DHVB, dat morgen tegen het A-elftal een wedstrijd speelt een kleine wijziging gekomen, omdat eenige spelers hebben afgeschreven wegens ver hindering, zoodat dat nu als volgt is sa mengesteld: midhalf is vervangen door J. Vaas (Lisse). Reserven zijn: v. d. Berg (VVSB), C. Verklei (St. Bern.), P. Rodewijk (DOS), A. de Elzen (Lisse), W. Barendse (ODI), W. Kraan (Docos), K. Compeer (KRV). 2den Paasohdag werd het in Vogelenzang gelijk spel. Nu kan dit weer. Aangepakt! De Jun. gaan naar Hillegom om Concor dia te ontmoeten. Voor deze Foreholters was het thuis j.l. Zondag eveneens gelijk. Of 't nu weer gaan zal? Doet je best, spe lers. Vertrek per fiets 12 uur vanaf Pa rochiehuis. Leider W. Heuzen. WL: Morgen gaat het eerste de reis on dernemen naar Noordwijk om daar SJC te ontmoeten. Thuis werd er verloren, maar nu? Jongens laten we hopen, dat het een zomersche dag is, dan is het een mooie fietstocht. Vertrek per fiets 1 uur. Het derde gaat nu weer verder met de competitie. De eerste promotie-wedstrijd werd verloren, maar deze laatste competi tiewedstrijd moet tot een goed eind ge bracht worden. De wedstrijd wordt ge speeld tegen Quick Steps. Aanvang 12.30 ODI: Morgen zijn weer alle drie elftal len van ODI in 't veld. ODI I speelt thuis tegen Concordia; aanvang 2 uur. ODI II speelt thuis tegen Concordia II; aanvang 4 uur; ODI a speelt uit tegen DSV a; aan vang 12.30. Nic. Boys: Het eerste speelt morgen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Al- phensche Boys II. Aanvang 2.30 uur. Na den wedstrijd training voor de junioren. Volgende week belangrijke ledenvergade ring, waarvan Je datum nog nader vori* bekend gemaakt. Kon» Neder landsche Voetbalbond SLECHTS ééN KAMPIOENSWEDSTRIJD. Thans beslissingen in den promotiestrijd? Voor het kampioenschap wordt morgen alleen de wedstrijd PSVBe' Quick ge speeld, een strijd die hoegenaamd niet meer van belang is. Voor de promotiecompetitie der 2e klasse krijgt Afd. I den beslissingswedstrijd tus schen DOS en DWV te Hilversum, voor Afd. n eenzelfden enerveerenden kamp tusschen Hermes DVS en Emma te Rot terdam. Of zij inderdaad beslissingen zul len brengen? In het Zuiden wordt de promotiestrijd voortgezet tusschen HeroBleyerheide en MirandaDe Valk. Als Bleyerheide ook de zen wedstrijd weet te winnen is zij zoo goed als ervan verzekerd, dat het eerste klasseschap voor haar behouden blijft. Om den Luxor-Wisselbeker. A.s. Maandagavond speelt op het Zwarte- pad om bovengenoemde beker LOV tegen Leidsch Dagblad. Aanvang 7 uur. Om den Z.H.B.-Beker. A.s. Maandag beginnen de nederlaag- wedstrijden -om bovengenoémden beker op het Zwartepad, aanvang 4 uur LOV nH. Böys. Vereenigingen, die aan deze wedstrijden nog deel willen nemen, gelieven zich op ie geven Hooigracht 30c. ATHLETIEH Zeer groote deelname uit geheel Nederland Morgen, 22 Mei, zullen te Roelofarends veen op het DOS-terrein atletiekwed strijden worden gehouden van een om vang, zooals hier nog nooit is geschied. Niet minder dan veertien vereenigingen, met in totaal ongeveer honderd athleten, hebben ingeschreven. Van overal uit den lande zullen de athletiek-beoefenaars morgen elkaar ontmoeten: Docos, Leiden: ALO, Rotterdam; Holland, Haarlem, Jong Leven, Amsterdam; verder komen nog en kele cracks uit Tiel, Roozendaal en Bus- sum. Met alle reden kunnen we thans spreken van een nationalen athletiekdag, en wanneer we de verschillende deelne mers op de lijsten nagaan, dan blijkt, dat het puikje uit de Nederlandsche Katholieke Athletieksport morgen in Roelofarends veen zal komen demonstreeren. Dit is zeer zeker van groote beteekenis, omdat de jeugd nu direct kan zien, wat in deze sport bereikt kan worden. Daar is voor eerst het polsstok-hoogspringen: hiervoor hebben verschillende athleten ingeschreven die goed zijn voor 3 meter hoog, maar een klasse apart vormt hier ongetwijfeld W. Kaptein van DEM uit Beverwijk, die met 3.50 M. nog steeds het wereldrecord bezit. Het polsstokhoogspringen wordt één der hoogtepunten van den middag. Op de 1500 en 3000 meter hardloopen zien we wederom het beste van Neder land: J. v. Rooden, Dubbelaar, Jansen van Docos met Vessies en Kluyskens en vooral ook Coblenz van Holland, Haar lem. Op deze nummers zal het geducht spannen en er is onmogelijk een gissing te doen, wie hier uiteindelijk met de over winning er vandoor zal gaan. Het is niet te doen om de geheele groep deelnemers in het kort voor te stellen; we deden maar een greep. DOS treft het wel uitstekend, dat zij de opening van het athletiek-seizoen mag verzorgen, en om het vroege van het seizoen is het ook te verklaren, dat zoovelen van onze beste athleten naar Roelofarendsveen komen. Dat het organiseeren van deze wed strijden het DOS-bestuur veel moeite kost is alleszins te begrijpen. Docos uit Leiden biedt bij alles uitnemenden steun, zoo wel wat betreft materiaal als de regeling van het verloop van dezen middag. Door verschillende personen zijn voorts belangrijke prijzen beschikbaar gesteld, o.a. door Burgemeester mr. J. W. Peek, kap. von Fisenne, kap. Hofstede, kap. Buys, dr. P. C. G. van Doorn en W. H. van Harteveld, gemeente-secretaris. Toen wij dezer dagen naar het DOS-ter rein gingen, zagen we, hoe alles in ge reedheid werd gebracht om de bekende voetbal-terreinen te veranderen voor de athletieksport. Rondom liggen een viertal krijtlijnen, waarlangs de snelle sprinters zullen voortrazen en de lange afstandloo- pers met gelijkmatigen tred. Een geluidsinstallatie met electrische versterkingsapparaten wordt aangelegd, waardoor de deelnemers worden opgeroe pen en alle aanwezigen steeds op de hoog te worden gehouden van wat er gebeurt, terwijl in de tusschenruimten gramofoon- muziek wordt gegeven. Wanneer de wedstrijden om 1 uur aan vangen zullen de athleten zich verzame len en de strijd met elkaar aangaan, de groote persoonlijke strijd van man tegen man, prestatie tegen prestatie. Aan de jeugd vooral wordt thans een gelegenheid geboden, om eens en voor goed de mooie athletieksport te leeren kennen en liefhebben. Deze gelegenheid is met moeite verkregen, en ziet nu de schitterende medewerking van het keur corps onzer katholieke athleten. Moeten wij ook aan de anderen nog een extra- uitnoodiging doen om morgen te komen zien? Als men de lijst naziet, waarop de namen vermeld zijn van hen, die door het schenken van prijzen hun goedkeuring hebben gehecht aan deze sportbeoefening, dan zullen alle vooroordeelen wijken. Zooals steeds gewoonte is bij athletiek- wedstrijden, zal het morgen bij DOS zeer vriendschappelijk zijn: de heerlijke sfeer van den harden strijd. R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Morgen zullen onze athleten deelnemen aan de eerste wedstrijden van dit seizoen welke door „D. O. S te Roelofarendsveen georganiseerd worden. Daar het nog zeer vroeg in het seizoen is zullen deze keer slecht een 18-tal ath leten uitkomen, welke op de verschillende nummers zullen uitkomen. De athleten maken de reis naar Roe lofarendsveen per fiets en vertrekken om 10.30 uur vanaf het Havenplein. Dinsdag en Donderdag-avond van af 7 uur buitentraining op het R. K. Sportpark „Haagweg" onder leiding van den heer A. J. J. Duindam. WEDSTRIJDEN VAN HET DISTRICT ZUID-HOLLAND. Een 5000 Meter aflpssingswedstrijd. Op het D.H.C.-terrein in Delft vinden op Hemelvaartsdag de door het District Zuid-Holland der K.N.A.U. uitgeschreven jaarlij ksche driekampen en personeele wedstrijden voor dames en heeren plaats. In het programma komt voor een 5000 Meter aflossingswedstrijd voor 5 man. „Holland" komt hierop uit met een ploeg bestaande uit A. van Bakel, J. Deijn, A. Visser, H. van der Does en P. van Egmond of W. den Dopper. Voorts is door „Holland" nog ingeschre ven voor A. Visser en A. van Bakel, 1500 Meter B; H. van der Does, 1500 Meter C; J. Deijn, 400 Meter C. Deelname van „Holland". Morgen wordt te Rotterdam door de vereeniging Pro Patria de marathonloop georganiseerd om het kampioenschap van Nederland. Tijdens deze marathon, waar van de start om 12.30 uur plaats vindt op de sintelbaan bij de Nenijto, worden op dit terrein provinciale atletiekwedstrij den gehouden. Voor de A. V. „Holland" komen hierop uit: J. Nota, 400 Meter B; E. van de Wa ter, 200 M. C; J. Schuss, 200 en 400 Me ter B; J. Deijn, 400 Meter C; H. van der Does, 3000 Meter C; O. Kronig, 100 Meter B; A. Visser, 800 Meter B. Op de 80 Meter Junioren komen uit: D. Lams, A. Knuttel, W. Nota en P. Pont. Deze laatste vier vormen tevens de juniores-estafetteploeg 4 x 100 Meter. DE STUDENTFNKAMPIOENSCHAPPEN OP HEMELVAARTSDAG A.S. „Holland" schrijft in voor de Olympische Estafette. Aan de studentenkampioenschappen, welke op Donderdag 26 Mei a.s., door de Studenten Athletiek Commissie der K. N. A. U. op de sintelbaan aan het Olympia- plein worden gehouden komen de „Hol- land"-athleten O. Kronig uit op kogel- stooten en discuswerpen, A. ten Cate op de 800 Meter, J. Nota op de 200 en 400 Meter en A. Ernst op de 1500 Meter. Uit deze leden wordt tevens een Olympische Estafette-ploeg gevormd (800400200 200 Meter).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14