DE SPAANSCHE BURGEROORLOG Japanners dringen door tot Soetsfau BUITENLAND BINNENLAND WOENSDAG 18 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fi MEDEDEELINGEN VAN HET TERUEL- FRONT. Het groote hoofdkwartier van Franco deelt mede, dat de opmarsch aan het front van Teruel blijft voortduren, hoewel het regenachtig is. De rechtsche troepen heb ben het dorp Mosqueruel en stellingen bij Lahorca en Pouza bezet. Aanvallen van den vijand, vooral op de stellingen by Milano Ségundo, werden af geslagen met zware verliezen voor de aan vallers. Luchtaanval op Alicante. Gistermiddag hebben vijf rechtsche vlieg tuigen Alicante gebombardeerd. Men weet nog'niet, hoeveel slachtoffers er zijn te be treuren en hoe groot de schade is. DE JEZUÏETEN WEER IN SPANJE. In Spanje zijn de Jezuieten weder her steld. De „Osservatore Romano" publiceert een decreet, waarbij de wederoprichting wordt geregeld. DE NIET-INMENGING. Dc terugtrekking der vrijwilligers. De Fransche ambassadeur te Londen, Corbin, heeft een bezoek gebracht aan het Londensche foreign office ter bespreking van den niet-inmengings-toestand. Naar verluidt zijn de verschillen tusschen de Engelschen en de Franschen ten opzich te van de terugtrekking der vrijwilligers in categorieën thans overbrugd. Het sche ma, ten opzichte waarvan Engeland en Frankrijk tot overeenstemming gekomen zijn. moet thans voorgelegd worden aan de andere mogendheden, voordat de niet-in- mengingscommissie bijeen kan komen. Het is derhalve niet waarschijnlijk, dat de com missie voor de volgende week bijeen zal komen. ZWARE GEVECHTEN OM DE STAD. Onder krachtigen weerstand der Chineezen Te oordeelen naar de berichten, die te Sjanghai van het strijdtooneel rond Soet sjau binnen zijn gekomen, heeft zich in den loop van den dag de tegenstand der Chi neezen versterkt. Verscheidene Chineesche tegenaanvallen hebben de Japanneezen versterkt. Verscheidene Chineesche tegen aanvallen hebben de Japanneezen afgesla gen. Volgens Japansche berichten kunnen de Chineezen zich nog slechts naar het Oos ten of Zuid-Oosten terugtrekken. Het meest bedreigde punt in de Chineesche verdedi gingslinie ligt ten Z.W. van Soetsjau, waar het succes der Japanneezen vooral te dan ken is aan het verrassend optreden van hun pantserdivisies. Van Japansche zijde verluidt, dat de Chi neezen besloten hebben, de dijken van de Gele Rivier ten N.W. van Soetsjau op te blazen en zelfs dat zij hiermede reeds be gonnen zijn. De Chineezen op de vlucht geslagen? Volgens een ander bericht uit Japansche bron beginnen de 100.000 man Chineesche troepen, die bij Soetsjau een zeer bloedigen slag hebben geleverd, zich in Z.W. en Z.O. richting terug te trekken. Deze slag was buitengewoon hevig en de erin geleden ver liezen zijn grooter dan in eenigen anderen tot nu toe tijdens den Japansch-Chineeschen oorlog ge voerden strijd. De Japanneezen voegen aan hun bericht toe, dat te Soetsjau terreur en verwarring heerscht. De Japanneezen beweren, dat zij de Wes telijke wallen bij Soetsjau hebben door broken. De artillerie heeft hierbij het groo te werk gedaan door 21 uur lang onafge broken van Pawansjan uit de stad te be schieten. De Chineesche militaire autoriteiten leg gen er den nadruk op, dat het niet noodig is zich overdreven ongerust te maken, aan gezien, naar zij zeggen, wanneer een terug trekken uit Soetsjau noodzakelijk wordt, de Chineesche troepen volkomen voorbereid zijn tot het innemen van stellingen op een nieuwe verdedigingslinie. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Rechtvaardigheid en Lieide Nooit zal de rechtvaardigheid in staat zijn om de maatschappelijke verhoudingen te ordenen, wan neer nie' een liefhebbende ziel in haar woont, die niet ziet naar het loon en de grenzen van den plicht, maar die grootmoedig is en zich omwille van God tot de menschen keert. Fr. Muckermann S.J. TSJECHO SLOWAKIJE ONDERHANDELINGEN MET HENLEIN AANSTAANDE GEACHT. Reuter meent te weten, dat de onderhan delingen tusschen Henlein en de Tsjecho- Slowaaksche regeering spoedig een aan vang zullen nemen, daar h et oogenblik daartoe hoogst geschikt wordt ge acht. Henlein zou het opzeggen van het pact met Sov-Rusland niet ales essentieele voorwaarde stellen voor het welslagen der onderhandelingen. De toe stand wordt hoogst netelig geacht, doch niet onhoopvol, daar Henlein zich, naar men ge looft, wel bewust is van de gevaren van een volkomen onbuigzame houding. Samenwerking der regeeringspartijen. Seteka meldt, dat de partijen der regee- ringscoalitie besloten hebben voor de ge meenteraadsverkiezingen te Brastislava één gemeenschappelijke lijst in te dienen. Deze partijen zyn de boerenpartij, de so ciaal-democratische, de nationaal-socalis- tische, de Tsjecho-Slowaaksche Roomsch- Katholieke partij, de Handwerkespartij en de Nationale Unie. Zij hebben een ge- meenschappelijken oproep uitgevaardigd, waarin tot eenheid gemaand wordt in den strijd tegen Henlein en de Hongaarsche separatisten. De Duitse he groet De Sudeten-Duitsche afgevaardigde Kundt heeft in een rede medegedeeld, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering de Su deten-Duitsche bevolking heeft toegestaan den Duitschen groet te brengen. Bij een plechtigheid aan de Duitsche universiteit te Praag werden de hoogleeraren gisteren met opgeheven rechteram gegroet MEXICO HET IS KALM IN MEXICO, In diplomatieke kringen te Washington verlaart men, dat het volgens de laatste inlichtingen kalm is in Mexico, waar de be volking het regime van Cardenas trouw blijft, ondanks de economische crisis. Het is ook gebleken, dat de geruchten over een breuk tusschen Cardenas en generaal Ce- dillo onjuist zijn. BRAZILIË DOODSTRAF INGEVOERD. Voor misdrijven tegen de veiligheid van den staat, in het bijzonder poging tot op stand met buitenlandschen steun, is in Bra zilië de doodstraf ingevoerd. NA HET AUTO-ONGELUK VAN PRINS BERNHARD. Diemenaren, die hulp verleenden, krijgen aandenken. Op het raadhuis te Diemen werd in een korte plechtigheid Dinsdagmiddag aan de heeren G. en P. Roest, en den heei G. Bak ker namens Z. K. H. Prins Bern hard door den burgemeester jhr. mr. De Geer van Oudegein een aandenken uitgereikt voor de hulp, die zij den Prins verleenden bij het auto-ongeluk, dat hem op den vroegen morgen van 29 November 1937 overkwam. Met een korte toespraak overhandigde de burgemeester den heer G. Roest een foto van den Prins in zijn uniform van kapi tein der Grenadiers, voorzien van een eigenhandig onderschrift van Z. K. H. „Met dank voor uw hulp op 29-ll-'37, Prins Bernhard". Den beiden anderen heeren werd een zilveren aschbak uitgereikt, ver vaardigd door de firma De Geer. waarin de datum van het ongeluk gegraveerd staat. De plechtigheid werd bijgewoond door de wethouders Staal en Westerbek en den se cretaris M. Silfnout. HET CONFLICT IN HET HARING- VISSCHERSBEDRIJF. De reedersvereeniging besloot de vlsschers in de gelegenheid te stellen te monsteren. In de gisteravond gehouden buitengewo ne algemeene vergadering der reedersver eeniging voor de Nederlandsche haringvis- schery is met algemeene stemmen besloten, ten aanzien van het conflict met de opva renden aangaande de loonvoorwaarden voor de teelt-1938 het volgende standpunt in te nemen, nadat te voren, eveneens met algemeene stemmen, was overwogen, dat van verder minnelijk overleg met de be sturing der vakbonden, gezien de in dit op zicht tot dusver opgedane ervaring, geen oplssing der huidige moeilijkheden is te verwachten. Met ingang van heden zal worden gemon sterd op de navolgende voorwaarden: De loonregeling van 1937 wordt aange,- vuld met de volgende concessies: Binnen liggen en rusttijden. Tydens de zoutharingvisschery zal gedu rende den tijd, dat met een vleet wordt ge- vischt, waarvan de totale bovenspeerreep- lengte 1970 meter niet te boven gaat, tus schen twee reizen twee maal 24 uur wor den binnengelegen, warvan de bemanning 24 uur vrij zal zijn. Indien 25 of meer last haring wordt aangevoerd: driemaal 24 uur binnen, waarvan 48 uur vrij. Boven 1970 M. speerreeplengte tot 1 October: driemaal 24 uur, waarvan 48 uur vrij, na 1 October: 60 ur binnen, waarvan 36 uur vrij. Verbeterde gage bij aanvoer van versche haring. Over hetgeen aan versche haring wordt besomd, zal aan de bemanning 1/4 procent extra-gage per matrozendeel worden uit betaald, welke vervalt met ingang van 9 December. Vervroeging van den datum, waarop een nieuw garantie loon ingaat. Deze datum is bepaald op 9 December in plaats van 16 December. Verbetering van het boetloon. Het boetloon is gebracht op resp. ƒ3 en 2.50 per week in plaats van resp. 60 en 50 per teelt. R.K. BOND VAN ZANGVEREENIGINGEN IN N.- EN Z.-HOLLAND. In het Paviljoen „Kinheim" te Alkmaar werd Zondag een druk bezochte bondsver gadering gehouden ter voorbereiding van het bondsconcours te Hoorn. De bondsvoorzitter, de heer J. A. Spigt uit Hoogkarspel, opende met een kernach tig woord de bijeenkomst. De deelname aan het concours door 41 vereenigingen is een prachtige uiting van ons eigen organisatie-leven. Het is verblij dend, dat wederom een 3-tal nieuwe koren tot den bond is toegetreden, n.l. „Eendracht maakt macht" uit Ursem,,, Josephgezellen Mannenkoor Kunstgenot" uit Wormer en het R.K. Mannenkoor „St. Ignatius" uit Den Haag, zoodat thans 43 koren met circa 2000 zangers en zangeressen zijn aangesloten. Dan deed de voorzitter eenige mededeelin- gen. Allereerst dat door bijzondere omstan digheden de volgende koren niet aan het concours kunnen deelnemen: „St. There- sia", Blokker, „St. Ursula", Delft, Dord- rechts R.K. Gemengd Koor, „Zanglust", Zaandam, „St. Hildegardis", Rotterdam en „St. Ambrosius" te Sassenheim. De voorzitter deelde voorts mede, dat een nieuw bondsembleem is ontworpen en uitgevoerd. Het stelt voor een opgaande zon met Christusembleem in het midden. De daaromheen wapperende vereenigings- vlaggen vertolken de vreugde van het ver- eenigd zijn in den bond. Het ontwerp ver wierf aller goedkeuring. Het blijkt, dat met de nieuw toegetreden koren er thans 41 aan het concours zullen deelnemen. Na uitvoerige besprekingen, waarbij met tal van wenschen rekening moest worden gehouden, kwam ten slotte de volgende dagindeeling tot stand: Eerste concoursdag 26 Juni. 4e afdeeiing Gemengde Koren: 1. Utile Dulci, Zaandijk, 2. Con Amore, West woud; 3. Sursum Corda, Wormer; 4. Zang en Vriendschap, Bovenkerk. 3e afdeeiing Mannenkoren: 1. Gezellen- koor „Kunstgenot", Wormer. 3e Afdeeiing Gemengde Koren: 1. Inter Nos, IJmuiden-Oost; 2. Magnificat, Beem- ster; 3. St. Caecilia, Goorn. 2e Afdeeiing Mannenkoren: 1. St. Caeci lia, Zaandam. 2e Afdeeiing Gemengde Koren: 1. Stree- ker Gemengd Koor, Grootebroek. Ie Afdeeiing Vrouwenkoren: 1. St. The- resia, Wervershoof. Afd. Uitmuntendheid Vrouwenkoren: 1. Cantate et Jubilate, Den Haag. Afd. Uitmuntendheid Mannenkoren: 1. St. Caecilia, Den Haag; 2. St. Caecilia, Haarlem; 3. Streeker Mannenkoor, Groote broek. Afd. Uitmuntendheid Gemengde Koren: 1. St. Gerard us Majella, Rotterdam; 2. St. Caecilia, Spanbroek; 3. Wijk aan Zee's a capella koor, Wyk aan Zee; 4. Helders R.K. Gemengd Koor, Den Helder. Eere-afdeeling Gemengde Koren: Nieuw Leven, Medemblik, Tweede concoursdag 3 Juli. 3e Afdeeiing Vrouwenkoren: 1. St. Cae cilia, Nederhorst den Berg; 2. St. Theresia, Goorn; 3. Streeker Dameskoor, Grootebroek. 3e Afdeeiing Gemengde Koren: 1. Een dracht maakt macht, Ursem; 2. Cantate et Jubilate, Hillegom. 3e Afdeeiing Mannenkoren: 1. Onze Ge zellen, Beverwijk; 2. St. Ignatius, Den Haag. 2e Afdeeiing Vrouwenkoren: 1. Arti et Religioni, Naaldwijk. 2e Afdeeiing Gemengde Koren: 1. St. Ambrosius, Nibbixwoud; 2. St. Caecilia, Onderdijk. Ie Afdeeiing Mannenkoren: 1. Semper Crescendo, Voorburg; 2. St. Caecilia, Weesp. Ie Afdeeiing Gemengde Koren: 1. Kunst genot, Assendelft; 2. St. Theresia, Wervers- hoof; 3. Zang en Vriendschap, Hoogwoud; DE GEHEIMZINNIGE MISDAAD Dien morgen was detective Bossart niet zooals ik van hem gewend was. Hij ver keerde in een hoogst ongenoegelijke stem ming, die hij direct bij zijn binnentreden op mij trachtte over te hevelen. Ik was in dien tijd zijn assistent, en bij gevolg aangewezen om zijn luimen en gril len te ondergaan. Veel last had ik daar niet van. Hij was in den regel opgewekt en vroolijk, zelfs bij de grootste problemen. Benieuwd wachtte ik af, tot hij uitleg zou geven. Hij aarzelde net lang. „Mouchon, wat weet je van de doodsoor zaak van Maurice Sintault?" vroeg hij me?" „Mij niets van bekend, mijnheer. Res sorteert niet onder onze afdeeiing. Of, wan neer hy wel in dit departement woonde, is hij een natuurlijken dood gestorven", ant woordde ik. Ik had te goed de verschillen de namen in het hoofd, dan dat ik me zou kunnen vergissen. „Ressorteert wèl by onze afdeeiing, en is geen natuurlijken dood gestorven". Hij bonsde met de vuist op tafel, maar onmid dellijk daarna ging hij kalmer voort: „En toch, jij bent niet de eenige, die deze veronderstelling oppert." „Zoudt u mij er meer van willen vertel len?" ,,'t Is zoo klaar is de dag. Oogenschijn- lijk tenminste. Maurice Sintault stierf den 6den Juli. Hij had een hartziekte, en de dokter constateerde hartverlamming ,'t Is de meest waarschijnlijke oplossing. Maar ik geloof er niet aan. Neen, duizendmaal neen. Laat hy voor mijn part aan hartverlam ming gestorven zijn, maar wat is dan de ooi-zaak, dat-ie die kreeg? Die dokters ne men maar direct aan wat hun als 't gewoon ste voorkomt, maar ze vergeten dat ook aan een schijnbaar logisch einde van een ziekte een misdaad ten grondslag kan lig gen. Ze slaan geen acht op de omstandig heden." Bossart liep wel erg van stapel, vond ik. Eenigszins met leedvermaak vroeg ik daarom, onder welke omstandigheden die mijnheer Sintault dan wel gestorven was. Hij keek me een oogenblik aan, dan glim lachte hij wrang-zoet. „Je hebt gelijk, Mouchon. Ik weet er net zoo min iets van. Een dokter is tro.uwens geen detective. Maar laat mij even verder vertellen. Maurice Sintault was een vriend van me, die ik de laatste maanden eigenlijk zoo'n beetje uit het oog verloren had. Je weet het: druk in mijn werk, enz. Gisteravond vernam ik toevallig van zijn dood. Maar nogmaals, ik weiger te gelooven, dat hij tengevolge van een natuurlijke oorzaak van zijn ziekte is gestorven, eanvoudig door hartverlamming zonder meer. Er is iets, dat me zegt, dat er wat anders achter steekt. Verleden week Vrijdag, terwijl hij voor zijn radio-toestel zat te luisteren, is het ge beurd. 's Avonds. Zijn huihoudster vond hem dood in zijn stoel. Dit feit is authen tiek." „En wat voor geheimzinnigs zoekt u daar achter. Hij heeft natuurlijk een beroerte gehad, terwijl hij zat te luisteren. Derge lijke menschen kunnen niet veel verdra gen." „Kunnen niet veel verdragen. Neen. Maar wèt kón hij niet verdragen? Hij zat alleen in de kamer met zijn radio. Zooals eiken avond. Wat moest er dan gebeuren, wat hy niet kon verdragen? Ga mee, ik wil die huishoudster eens spreken, en de kamer opnemen." Zij was een vrouw met een eerlijk open gezicht, die niet in staat mocht worden ge acht, iets verkeerds te bedrijven. Zij ant woordde oprecht, zonder de minste aarze ling op de vragen van Bossart, dien zij kende van vroeger „Vertel mij eens, juffrouw Ladret, heeft mijnheer Sintault dien avond dat hij ehstierf, geklaagd over zijn ziekte? Had hij dien avond bijzondere last van zijn hart, of heeft u opgemerkt, dat hij opge wonden was?" „Integendeel. Hij was heel blijmoedig en vroolijk. Hij had 's middags bezoek gehad van zijn neef, het eenige familie-lid, dat hij nog had, en die schijnt hem nog al goed te hebben bezig gehouden. Ze hebben sa men hartelijk gelachen." 4. Arti et Religioni, Enkhuizen; 5. Zang en Vriendschap, Wognum. Afd. Uitmuntendheid Vrouwenkoren: 1. St. Caecilia, Noord-Scharwoude. Aid. Uitmuntendheid Gemengde Koren: 1. Viribus Unitis, Hoorn. Eere-Afdeeling Gemengde Koren: 1. St. Caecilia, Krommenie; 2. St. Caecilia, Noord- Scharwoude. Besloten werd op voorstel van het be stuur het collectief contract met B.U.M.A. inzake auteursrechten te vernieuwen. NORMALISATIE VAN RIJWIELBANDEN EN -VELGEN. De hoofdcommissie voor de normalisatie in Nederland heeft een commissie inge steld voor de normalisatie van rijwiel banden en -velgen. Met deze normalisatie wordt beoogd beperking te brengen in de bestaande verscheidenheid van modellen en afmetingen en het vaststellen van zoo danige vorm en grootten van velgen, dat het behoorlijk aanleggen van de band af doende verzekerd is. Aan deze eisch wordt thans veelal niet voldoende voldaan, waar van onnoodige bandenslijtage het gevolg is. De commissie vormt tevens de ver tegenwoordiging uit de Nederlandsche be drijfsleven ten aanzien van het Internatio nal Standard Association, van welke de hoofdcommissie deel uitmaakt. Voorzitter der commissie is de heer H. W. O. de Bruyn, directeur van de Kon. Ned. Toeristenbond. (A.N.W.B.). „En die neef is weer vertrokken? Hoe laat?" „Ik denk, dat het zes uur geweest is, mynheer." „En tijdens het diner heeft mijnheer Sin tault heelemaal niet geklaagd?" „Absoluut niet. Hij voelde zich opper best, en vertelde me, dat zyn neef, Adrien Monneret, hem kostelijk geamuseerd had." „Zoo, zoo. En nu wat anders. Weet u mis schien iets omtrent het testament? Wie zijn de erfgenamen?" „Volgens de laatste beschikking van mijn patroon zou Adrien Monneret zijn geheele vermogen erven. Voor mij had hij een flink legaat terzyde gesteld, zooals hy mij meermalen zeide. 't Was toch zoo'n beste man...." De vrouw slikte een paar tra nen weg. „Dus hij zat hier, zei u?" Bossart liep op een stoel toe, die vlak bij het radio-toe stel stond. „Staat die stoel hier altijd?" „Neen mijnheer Bossart. Dat vond ik het eenige vreemde in deze kamer. Mijnheer Sintault hield er niet van, het geluid van zoo dichtbij te hooren. Maar dien avond zat hy hier. Ik heb nog geen moed gehad, hier orde te brengen'.' „Begrijp jij dat, Mouchon?" wendde hij zich tot my. „Waarom ging hij dien avond vlak bij het toestel zitten? Natuurlijk om het een of ander duidelijk te hooren, en niets te missen! Dat is toch logisch! Dat moet zelfs jou duidelijk zijn!" Bossart had de onaangename gewoonte, om grof te wor den, en een ander ongeveer als een ezel te behandelen, wanneer hem plotseling iets te binnen schoot. „Moest uw vroege patroon erg voorzich tig zijn in verband met zijn hart?" Hy wendde zich zonder overgang tot juf frouw Ladret. „Had hij bijzondere voor schriften?" „Behalve dat hy op dieet leefde, was hy voorzichtig voor invloeden van buiten. Schrik bijvoorbeeldmaar dat zult u zelf ook wel weten. U kende hem toch zeer goed?" „Inderdaad, inderdaad. Nu nog een vraag juffrouw. Welk station had Sintault, toen hij stierf, 's avonds om 9 uur?" „Hij luisterde steeds naar Parijs. Hij had er een hekel aan, andere stations te zoe ken, omdat hij bang was, dat dan het ge luid niet meer zuiver te krijgen zou zyn. Daarom liet hij de afstelling altijd onver anderd." „Volgens u moet dus op het oogenblik Parijs hoorbaar zijn?" „Het zou my ten minste ten zeerste ver wonderen, wanneer u een ander station hoorde." Zonder verder iets te zeggen of te vra gen, schakelde Bossart het toestel in. On middellijk kwamen de muziek-tonen door. Wij wachtten enkele oogenbliken tot de omroeper het station zou melden. Bossart was een en al aandacht. Wat verwachtte hij? En wat zou hij concludeeren, wanneer het Parijs niet was, maar een ander om- roep-station? „Wanneer mijn verwachting bewaarheid wordt, Mouchon, dan...." „Hier ToulousePyrénées.Eén oogenblik zag ik Bossart bleek worden, dan pakte hij mij bij den arm. Op straat sprak hij weer pas tot me. „Waarom had hij dien avond Toulouse in plaats van Parijs? Waarom? Is het toeval, dat dit gebeurde na het bezoek van Adrien Monneret zijn neef? Nou zeg eens wat? Sintault is gestorven tengevolge van van een hartverlamming. Waardoor krijgt iemand, die aanleg voor beroerten heeft een hartverlamming? Inspanning, ver moeidheid, uitputting en nog enkele andere oorzaken. Maar ook door schrik. Een he- vigen schrik. Wat had Toulouse dien avond? Muziek? Redevoeringen? Waren er moge lijk ook berichten, Mouchon? Wat voor be richten? We komen er dichter bij. Ik zal direct telefoneeren." En nu bleek, dat Bossart goed gevoeld had. Van de directie kwam het bericht, dat er dien avond inderdaad berichten ge geven waren. Een er van luidde: „De heer Sintault, wonende te Parijs, 5de arrondisse ment, rue de Bordeaux, wordt verzocht, zich onmiddellijk te begeven naar Boyel. Zijn neef, Adrien Monneret, werd beden- avond tengevolge van een auto-ongeluk zeer ernstig gewond. Na korten tijd is hij overle den na een kort maar vreeselijk lijden...." „Begrijp je nu, Mouchon, dat Sintault met opzet móest luisteren naar Toulouse? Dat deze afstemming plaats had door of op voorstel van Monneret?" „Maarwat bedoelt u? Monneret is toch overleden volgens dat bericht?" „Ga mee. Ik ga dien Monneret opzoe ken." We vonden hem aan zijn woonhuis. Hij viel spoedig door den mand. Hij had zijn oom weten over te halen, dien avond naar Toulouse te luisteren omdat hij zoo genaamd een redevoering zou houden. In werkelijkheid had hij een der bedienden omgekocht, die van de afwezigheid van den omroeper gebruik zou maken, het bericht te lanceeren. Monneret had gespeculeerd op de gevoeligheid van zijn oom. Mocht hij niet door den schrik sterven, dan was er immers nog niets verloren? Dan zou het eenvoudig een grap geweest zijn, een lugu bere grap door een buitenstaander. Azend op het geld, dat zooals hij wist, zijn oom zou nalaten aan hem, had hij dit plan be dacht. Hij wilde niets riskeeren door nogmaals te verschijnen in het huis van zijn oom. Dit werd zijn ongeluk, want daardoor kon hij het toestel niet afstellen op Parijs, waardoor zyn arrestatie mogelijk verhin derd zou zijn. M. D. FINANCIËN EN ECONOMIE. 33 y2 pet. Voorburg. Naar de „N.Rcrt". verneemt, worden de inschrijvingen op de gisteren gehouden emissie van 3.000.000 33 y, pet. gemeen te Voorburg, 2de leening 1938, ten volle toegewezen. Het gaat er bij Kreymborg niet om U voor één maal een Kleedingstuk te verkoopen, maai om U door voortreffelijke Waarborg-Kleeding èn 'n Keurige bediening als Klant te behouden. ölle'en bij KREYMBORG

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6