DINSDAG 17 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HAZERSWOUDE Geboren: Cornells Maria, z. van Th. J. Straathof en M. A. van Dijk Herma-, nus Antonius Maria, z. van J. Borst en A. M. Boere Willem, z, van A. A. Boevé en H. Veenman Atze, z. van L. J. Zand- stra en P. van Vliet. Gehuwd: J. A. Straathof 23 j. en M. Th. van Wieringen 22 j. J. van Pijlen 27 j. en M. Buitenhuis 27 j. Vertrokken: C. M. Noordman naar Zoeterwoude Wed. J. Zwemstra naar Leiden Th. Louwers naar Haaren G. Kerkhoven naar Hillegersberg M. Th. van Wieringen naar den Haag M. Bui tenhuis naar Geldermalsen. Gevestigd: C. Verbeek van Waddinx- veen A. J. van Kampen van Koudekerk a. d. Rijn C. M. Vink van Zoetermeer. J. W. de Jong van Zoeterwoude Th. J. v. d. Zon van Terheijden Th. Meijer van Koudekerk. NIEUWVEEN Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Nieuwveen op Donderdag a.s. des avonds half negen ten Raadhuize. Agenda: 1. Opening en lezing notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onder zoek geloofsbrief van den heer P. van An keren. 4. Verkoop van gemeentegrond. 5. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 6. Vaststelling van pensioensgrondslagen. 7. Besluit tot verzekering van gemeentegelden. 8. Even tueel nagekomen stukken. 9, Rondvraag en sluiting. Gevestigd: J. Fransen en gezin uit Ter Aar D. Bruyne uit Huizen J. Be- dij n uit Harmeien A. Seimer uit Hooge- veen W. v. d. Toor uit Boskoop J. Roll uit Woudenberg J. Wals uit Lands meer D. H. S. Bulten uit Bennebroek J. A. Bom uit Amsterdam C. Krom hout uit Haarlemmermeer. Vertrokken: F. A. Kamhuis naar Lisse. Geboren: Cornelis Hubertus, z. van Joh. v. Rossenberg en M. Hoogervorst. Ondertrouwd: Joh. Venne en Corn. Ej's H. van Leeuwen en M. Lagerwey. TER AAR Gemeenteraad. Woensdagmiddag om twee uur komt de gemeenteraad in open bare zitting bijeen ten gemeentehuize voor de behandeling der agenda, luidende als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Beschik- boarstelling gelden voor extra-steun aan werkloozen (steunverleening B aan werk- loozen). 3. Schrijven van Ged. Staten in verband met de aanvulling van de Alge- meene Politieverordening. 4. Voorstel van B. en W. tot het leggen van een nieuw wegdek op een gedeelte van den Lange- raarschen weg en het verbeteren van een gedeelte van den Korteraarschen weg. 5. Voorstel tot het plaatsen van een electri- sche klok nabij Aardam. 6. Voorstel de door de woningbouwvereeniging geëxploiteerde woningen over te nemen en de exploitatie in handen te geven van een stichting. 7. Voorstel een stichting op te richten ter ex ploitatie van de onder 6 bedoelde wonin gen met vaststelling van statuten. 8. Aan gaan van een rekening-courant-overeen komst voor buitengewone uitgaven over 't jaar 1938. 9. Wijziging van de begrooting over de diensten 1937 en 1938. Arti naar het concours. Op Hemel vaartsdag wordt te Warmond een muziek concours georganiseer donder auspiciën van den R.-K. Bond van Harmonie- en fan faregezelschappen Zuid-Holland. Onze R.K. muziekvereeniging zal aan dit concours deelnemen en komt uit in de eerste afdee- ling, waarin zij vorig jaar de eerste prijs wist te behalen. Zal zy haar reputatie we ten te handhaven? Aan ernstige voorberei ding heeft het niet ontbroken. WOERDEN PRINSES BEATRIX-MONUMENT ONTHULD. Zaterdagmiddag heeft de plechtige ont hulling van het Prinses-Beatrix-monument aan de Prinsenlaan onder zeer groote be langstelling, niet alleen van „Woerden- West", doch ook van de zijde der andere stadsbewoners plaats gehad. De talrijke vlaggen gaven „Woerden-West" 'n feeste lijk aanzien. Even drie uur weerklonken trompet signaal en tromgeroffel, waarop de Edel- achtb. heer Burgemeester, vergezeld van zijn eehtgenoote en gevolgd door de of- ficieele personen, w.o. wij opmerkten de beide wethouders, kapitein Oldert en ver schillende raadsleden, uit de Nijverheids avondschool naar voren trad. De Chr. Zangver. „Oefening en Stichting" bracht nu onder leiding van haar directeur, de heer J. v. Beek, een meerstemmig Wilhelmus ten gehoore, dat door het publiek onder eerbiedige stilte werd aangehoord. Hierop hield de heer J. Jansen, voorzitter van de .Wijkver. „Woerden-West", een toespraak. Spr. bracht dank aan den heer G. W. Im merzeel, onder wiens leiding het monument is tot stand gebracht en aan de vele ande ren, die met liefde en opoffering aan die tot standkoming hebben meegewerkt. Met den wensch, dat het monument tot sieraad moge strekken van de gemeente en tot blij vend symbool van „Oranje en Nederland één", bood hij de burgemeesters, als hoofd der gemeente, het gedekenteeken aan, hem verzoekend tot de onthulling over te gaan. De burgemeester, hierna het woord ver krijgend, zeide, dat het hem een groot ge noegen was dit Prinses Beartix-monument te kunnen onthullen en voor de gemeente te aanvaarden. Spr. ging in 't kort de groei na van de wijk „Woerden-West" en consta teerde met groote vreugde de hartelijke sa menwerking, die er steeds heerschte, sa menwerking die leidde tot de oprichting der Wijkver. en die zich nu weer mani festeerde in de oprichting van dit monu ment. Hierna trok de burgemeester de Oranje-vlag, die het monument bedekte, aan de mast in top, waarop het gedenktee- ken zich aan aller blikken vertoonde. Te gelijk klaterde een fontein hoog op. Luid applaus volgde op deze onthulling. De mu ziek speelde het Wilhelmus en tal van fo tografen deden hun werk. Het Prinses Beatrix-moument is in fraai gemetseld steenen massief, gedekt met pla ten Fransch marmer en vanonder uitloo pend in een rond bassin, eveneens van Fransch marmer, waarin een fontein hoog opspuit. Het monument draagt een marmer plaat met inscriptie in goud: Beatrix 1938. Een forsche vlaggemast maakte daarmede één geheel uit. Inderdaad een fraai stuk van Woerdensche handarbeid. Na de onthulling zong de Gemengde Zangver. „Oefening en Stichting" het fees telijke Oranjelied van Carl Hotte, waarna nog volgde het plechtige Domine Salvam Fac v. A. Giessen. Hierna verkreeg de heer C. de Blanken, als vertegenwoordiger van de Vereeniging Koninginnedag het woord. Spr. bracht hul de aan de Wijkver. „Woerden-West" voor het genomen inititatief. Tenslotte voerde nog de heer Weltevre den het woord namens alle wijkbewoners om dank te zeggen aan den voorzitter der Wijkver., den heer Jansen, die bergen werk verzet heeft en van de oprichting af immer de juiste man op de juiste plaats gebleken is te zijn. Dan sloot de voorzitter met en kele welgekozen woorden de plechtigheid van dezen middag. „Excelsior" maakte er een muzikaal slot aan met een pittige marsch. Des avonds was 't monument door 'n drietal schijnwerpers hel verlicht en kwamen vele Woerdenaars nog een kijkje nemen. Over den bouw nog het volgende: Het ontwerp was van den heer M. F. v. d. Heij den, architect. Leiding van het metselwerk had de heer G. W. Immerzeel. De waterlei ding was aangelegd door den heer P. Hoo- gendoorn en het smeedwerk door den heer Wiemelink. De handvormsteen werd gele verd door de firma de Lange, de natuur steen door de firma Cool te Utrecht en de metselspecie door de firma A. J. v. d. Hey- den. Ouderavond. Een zeer geslaagde Ouderavond werd dezer dagen gehouden in het Patronaat voor de ouders van de meisjes der Jeugd-Derde Orde. De Zeer- eerw. Pater Parmenius Büller O.F.M., Visi tator, sprak in zijn openingswoord een har telijk welkom tot alle aanwezigen, waarna hij in het kort het deel van dezen avond uiteenzette. Ze moet het contact bevorde ren tusschen ouders en meisjes, terwijl de ouders kennis kunnen nemen van wat er in de Derde Orde leeft en beweegt. Na het zingen van het Adelaarslied werd een komisch stukje opgevoerd door de groo te meisjes, getiteld „Eind goed al goed". Hierna hield Pater Parmenius een speech waarin hij in 't kort de Derde Orde uiteen zette en verklaarde hoe zij een steun is voor het meisje in de moeilijke jaren. Vooral in verband met de gevaren van onzen tijd met zijn gemengde verkeerin gen, de verslapping van het inwendig le ven, heeft de D. O. zoo'n groote beteekenis. Pater Parmenius vroeg tenslotte de steun en waardeering, de medewerking der ouders om 't leven van het jonge meisje in goede banen te leiden. Spr. van zijn kant, zou ook al zijn krachten geven, om de meisjesafdeeling steeds op hooger peil te brengen. Mej. Forsthövel dankte pater Parmenius voor zijn mooie toespraak, en zijn hartelijk medeleven. Onder de pauze, die nu volgde, werden alle aanwezigen getracteerd op koffie met koekjes. Daarna werden nog eenige zeer geestige en geslaagde tooneelstukjes opge voerd. Zoowel de jongere, als de oudere meisjes speelden zeer goed. Pater Parmenius, die in de pauze de aan wezigen ook nog gezellig wist bezig te hou den, dankte aan het slot en sloot met den christelijken groet. Zij nog vermeld dat de muzikale opluistering verzorgd werd door Jo Forsthövel. Lezing over de Missie. Een mooie le zing met lichtbeelden over zijn Missie werd gisterenavond gegeven door den binnen kort vertrekkende missionaris pater Sopho- nias Balvert O.F.M. Voor een flink aantal aanwezigen vertelde pater Balvert over zijn leven en werken in Brazilië, over de bij zondere eigenaardigheden der landstreken in zijn uitgestrekt Missiegebied. Een en an der was voor de aanwezigen een zeer inte ressante, maar ook leerzame avond. En ze ker een, die de Missieliefde onder hen zal hebben doen toenemen. WOUBRUGGE Steun tuinders. Naar wij vernemen hébben B. en W. besloten medewerking te verleenen aan de uitvoering van de steun verleening voor kleine tuinders, welke re geling met ingang van 1 Juni a.s. in wer king zal moeten treden. Alhoewel de steunregeling voor kleine robeen practisch geen toepèSsing kon vin den, omdat degenen die zich voor steun aanmeldden, blijkens berekening, geen steun konden ontvangen, voor de tuinders staat de zaak anders. Dit aantal is belang rijk grooter en het gemeentebestuur stelt alle mogelijke moeite in het werk om de zen groep tegemoet te komen. De vraag zal echter zijn of in het korte tijdsbestek van 14 dagen de regeling geheel in kannen en kruiken is gegoten. Het administratief per soneel ter secretarie wordt voor een zware taak gesteld, welke het hopelijk tijdig zai vervullen. Werkverschaffing. Stond het gemeen tebestuur aanvankelijk minder optimistisch RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeersovertredingen. F. H., slager te L i s s e, had zich des nacht op een rijwiel voortbewogen te Voor schoten. Dit voortbewegen was voor het andere verkeer niet duidelijk zichtbaar ge weest, want zoowel voor als achter brand de er geen licht. Twee veldwachters uit Voorschoten hadden zulks duidelijk gecon stateerd en hadden den wielrijdenden sla ger aangehouden om hem een bonnetje te overhandigen. De aangehoudene echter was een andere meening toegedaan en had om de straf te ontloopen een valschen naam op gegeven. Het was uitgekomen en zoodoen de werd de straf veel erger voor hem want nu werd de totale eisch 12.50 subs. 8 da gen. Uitspraak conform. Th. C. B., reiziger te Leiden, had op 't kruispunt RhijngeesterstraatwegRijks straatweg te Oegstgeest geen voorrang ver leend aan verkeer van rechts met het ge volg, dat er een ernstige botsing was ge volgd tusschen de beide auto's. Bovendien was nog gebleken, dat de remmen van ver- dachte's auto niet behoorlijk werkten, want bij een snelheid van 30 K.M. bedroeg de remweg „maar" 17 M. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen. H. van 't W., kapper te Noordwijk, heeft de verkeersregelen overtreden te Oegstgeest door in de Prins Frederik Hen driklaan met zijn auto links te gaan rij den terwijl ook het portier van zijn auto wagenwijd open stond. Het openstaande portier was met een fik- schen klap terecht gekomen tegen een drie- wielige carrier bestuurd door L. Haasnoot uit Katwijk. Verdachte gaf het feit toe, waarna het O. M. een boete eischte van 15.— subs. 5 dagen. Uitspraak conform. G. M., bloemist te Lisse, had te eLi- den gereden met een auto, die eigenlijk den naam auto niet meer verdiende. Afge zien van de diverse rammelende gedeelten waren de banden dusdanig versleten, dat er geen rubber meer aanwezig was, zoodat hij op het canvas reed. Verdachte vertelde, dat het een oud „beesie" was, maar van op het canvas rij den was geen sprake geweest. Dus werd de zaak maar aangehouden om de getuigen te hooren. J. M. te L e i d e n had met zijn auto in een file andere auto's gereden te Leiden en was tr plotseling uit de file te voor schijn gekomen om een eindje verder weer in dezefde file te verdwijnen maar niet dan nadat hij een andere auto gecoupeerd had. Dit kwam hem te staan op een eisch van 7.50 subs. 3 dagen. Uitspraak conform. P. A. W. v. d. M. uit Leiden had te Voorschoten op een rijwiel gereden zon der voor- en achterlicht, hetgeen door veld wachter Gij zen was waargenomen. Verdachte bleef pertinent ontkennen maar de veldwachter bleef even pertinent verklaren, dat het wel zoo was geweest, zoodat de eisch werd 4 subs. 2 dagen. Uit spraak conform. tegenover de werkzaamheden aan de Leid- sche voort (uitdiepen), mede in verband met het voornemen tot stopzetting van de steunregeling zoo spoedig de gelegenheid zich hiervoor kon doen gelden, nader heeft het gemeend enkele arbeiders te moeten zenden om hierdoor gevolg te geven aan het verlangen van den Minister tot mede werking aan werkverschaffingsobjecten. 25-jarig jubileum, Het zal in het be gin van September a.s., tegelijkertijd met de viering van het 40-jarig regeeringsju- bileum van H. M. de Koningin, 25 jaren ge leden zijn, dat het gemeentelijk museum is ingericht geworden. In verband met de onafhankelijkheids- feesten van 1813, zoo schrijft de oprichter, de heer O. C. v. Hemmessen, werd ook te Woubrugge de behoefte gevoeld den histo- rischen zin op te wekken met hetgeen het voorgeslacht naliet. Was aanvankelijk de duur van de ten toonstelling van tijdelijken aard bedoeld, de groote en groeiende belangstelling voor dit keurig ingerichte museum deed de ge- gedachte opkomen aan deze tentoonstelling een permanent karakter te geven. Tot de tentoonstelling werd o.m. mede werking verkregen van den heer dr. mr. J. C Overvoorde, oud-archivaris van Leiden, in wiens archief vele op Woubrugge be trekking hebbende stukken zijn gevonden kunnen worden. Verdere mededeelingen over dit museum komen voor in het door het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen in 1938 uitgegeven boekje „De Neder- landsche musea". ZWAMMERDAM Personalia. In verband met ziekte van mej. A. G. van der Made, is tot tijdelijk onderwijzeres aan de Christelijk Nationale School, hoofd de heer A. R. Koster, be noemd mej. C. M. J. van Dijk te Dokkum. ZEVENHOVEN Paardenvordering. De voor 1938 vast gestelde lijst van te vorderen paarden in geval van mobilisatie draagt de namen van 47 eigenaars met in totaal 118 paarden. Het getal benadert dat van één per gezin. Een niet te onderschatten voordeel ingeval van een algemeene vlucht indien het ergste zou gebeuren! S. A. D. uit Den Haag had te Voor schoten, op den Veurschen weg, een ernstige autobotsing veroorzaakt door een andere auto te snijden. Verdachte ontkende en omdat gehoorde getuige niet positief kon verklaren wat er gebeurd was, werd er vrijspraak gevraagd door den ambtenaar. Uitspraak conform. N. de W. uit L e i d e n had begin Januari gereden zonder brandend achterlichtje op zijn rijwiel. Eisch 2 subs 1 dag. Omdat de wet toen pas in werking was gegaan werd de uitspraak 1 subs. 1 dag. J. M., kruidenier te Leiden, had des nachts om 4.30 uur twee knechts werkzaam heden laten verrichten in zijn pakhuis, wel ke werkzaamheden bestonden uit het af wegen en inpakken van kruidenierswaren. Eisch 10.subs. 4 dagen. Uitspraak conform. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Trek in konijnenvleesch. In Januari van dit jaar miste A. A. Jon- gebreur, veehouder te Bodegraven, vier konijnen. De politie had het zaakje uitgezocht,' zoodat als verdachte van de zen diefstal terecht moest staan de chauf feur W. C. de B. te Woerden, Het feit werd volmondig toegegeven, terwijl de benadeelde als getuige werd ge hoord, die vertelde, dat het vier halfwas konijnen waren ter waarde van 3. Omdat verdachte nog nooit gestraft is geweest, eischte de Officier, mr. Cohen Tervaert, een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand. De politierechter was het daarmee eens, maar vond dat verdach te het ook wel in zijn portemonnaie mocht voelen en veroordeelde hem tot een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand en een geldboete van 5.subs. 5 dagen en terugbetaling aan Jongebreur van een 'bedrag van 3.voor zijn ko nijnen. Om een oude koekenpan. De tuinder Chr. Eggink te Voorscho ten had wat ouden rommel achter een mestbelt leggen zooals een oude „koeke- pan en eenige stukjes staaf ijzer, alles bij elkaar voor eenige centen waarde. Toen de koopman L. H. van D. uit Den Haag het ijzer had zien liggen, had hij ge dacht, dat het een oud „zoodje" was, het geen toch maar op de mestvaalt lag en had het voor goeden buit verklaard. Dat heet echter diefstal en. moet gestraft worden. Omdat het hier geen ernstigen diefstal be trof eischte de Officier een geldboete van ƒ5.subs. 5 dagen. Omdat verdachte thans toch een gevan genisstraf van een maand ondergaat en geen geld heeft om een boete 'te betalen, stelde de politierechter maar voor om eenige dagen aan die maand toe te voe gen. De verdachte vroeg heel beleefd om een geldboete, want die kan hij als hij zijn maand opgeknapt heeft wei betalen. De uitspraak werd toen conform den eisch zijnde een boete van 5.subs 5 dagen. .Oneerlijke mededinging. P. B. expediteur te Bodegraven had in Maart een bodedienst gehad genaamd „De Toekomst". Om klanten te winnen had hij aan een aantal menschen en zaken kaarten uitgereikt, dat hij de goederen kon vervoeren voor minder en had daartoe .eenige kaarten onderteekend met de na men van andere personen. Het was oneerlijk mededinging, meende de Officier na den anderen houder van den bodedienst gehoord te hebben en eischte 10.sübs. 10 dagen. De uitspraak werd conform. Hooivork contra mestvork. Wat een drukte en herrie er toch ont staan kan om een kleinigheid bewees wel bet geval van J. C. Z., landbouwer-expedi teur te Rij nsburg voor den Haagschen Politierechter. Ik kreeg ongeveer 20.— van den land bouwer A. B. uit Leiden. Dit bedrag had Z. tegoed wegens gedane werkzaamheden. Maar aangezien hij vond, dat het geld wel wat lang weg bleef was hij naar B. getogen om alsnog zijn centjes op te vorderen. Be leefd doch dringend had Z. toen aan B. ge vraagd om zijn geld, omdat hij zelf „vast" liep. Toen zichtbaar resultaat uit bleef, had Z. het nog eens aan B. gevraagd nu het be leefde weg latende, dus alleen maar drin gend. Er waren vervolgens dreigende woor- gende woorden gaan vallen en toen had B. belangstellend gevraagd aan Z. „Wat wil jij nu eigenlijk met dat beetje asem in je d...." hierbij doelend op een kwaal van verdachte. Enfin, het geval had zich dusdanig toegespitst, dat B. op zeker mo ment zijn stal in rende om even later weer te verschijnen gewapend met een hooi vork, daarbij aan Z. aanbiedende, dit pik- instrument in zijn ingewanden te porren. De vrouw van B. inmiddels aangeland op het tooneel van den strijd, had geprobeerd haar man en der kinderen zorgzame vader te behoeden voor het dreigend gevaar, maar manlief had zijn vrouw even op zij geschoven om toen aanstalten te maken de daad bij het woord te voegen. Maar Z. niets voelende voor deze operatie, had def tig de staldeur dichtgegooid waardoor de neus van B. in onzachte aanraking kwam met het hout van deze deur. B. was toen raar boven gehold en had via een boven raam het zijne van het geval uiteengezet, m a.w. hoe hij over Z. dacht. Deze laatste had toen maar een nieuwe mestvork, welke op het erf stond, waarde 3.opgenomen en B. uitgenoodigd van zijn uitkijkpost te komen, opdat hij hem, op zijn beurt, een kleine ingewandsbehan deling kon doen ondergaan. Dat was nog al bruut gegaan, want wie zegt er nu toch: „je bent een flinke vent als je van de hooi zolder afkomt dan zal dk een spa in je d. steken." B. had er dan ook niets voor ge voeld en was veilig boven gebleven met de hooivork nog steeds in zijn armen ge klemd. Z. was toen afgedropen zonder de 20.waarom hij gekomen was maar met demestvork. En de wét noemt dat nu eenmaal wederrechterlijke toeeigening. Z. voerde aan, dat hij het ding niet had willen stelen. Hij had het meegenomen om een wapen bij zich te hebben voor het ge val B. hem achterop mocht komen met de hooivork om alsnog de operatie te doen slagen. Tot zoover de lezing van Z. B. als getuige gehoord verklaarde daar entegen, dat hij in het geheel niét had ge scholden, daarin ondersteund door twee zoons die ook „gehoord" hadden, dat hun vader „niet" gescholden had. Hoe bestaat het, zou Napoleon gezegd hebben. Wat zij wel gehoord hadden was, dat Z. tegen hun vader gezegd had: „-ik steek je kapot" en gezien hadden zij, dat de mestvork of mest- spa, of hoe zulk een instrument nog meer mag heeten, door Z. was ter hand geno men om de operatie bovengenoemd te doen slagen. De Officier van Justitie vond het feit nogal ernstig en de gevolgen hadden min der prettig kunnen zijn. Spr. eischte dan ook twee maanden ge vangenisstraf. De verdediger was natuurlijk een ande re meening toegedaan en geloofde, dat het niet zoo erg is als het wel lijkt. Z. was al leen maar een beetje boos geworden. De politierechter wilde het nog wel eens met Z. probeeren en legde een geldboete op van 20.subs. 20 dagen. Gezellige toestanden. Het zal best een leuke boel geweest zijn in de Alexanderstraat te Leiden toen er eens eenige geschillen op een afdoende manier uit wereld werden geholpen. Er v/as zelfs bijj geschoten al was het dan maar met een windbuks. De losser van dit schot was de Leidsche timmerman A. T. Het feest had zich ongeveer als volgt af gespeeld. Op zekeren dag drong mej. d© ja R., vergezeld van haar echtgenoot, d© woning van den vader van den verdacht© T binnen. Dit bezoek gold niet om uit t© maken of de geraniums goed in bloei ston den of dat het kanariepietje haar derde ©1 gelegd had. Niets van dit alles; het bezoek had andere oorzaken. Want er zou iemand behandeld moeten worden voor welke be handeling eenige stokken hunne medewer king zouden verleenen. Met andere woor den, er zouden klappen vallen. Als proloog werd er een ruit aan „diggelf jes" geslagen* Zoolief had het geval aan zien komen en, nam een windbuks en 'had in het wilde weg een schot gelost. De politierechter vond zulks knap gevaarlijk. De recalcitrante juffrouw, die de woning was binnengedrongen, vertelde, dat zij last had van de spruiten van verdachte T. Toen alles al lang achter den rug was, had T. pas geschoten, wat dus zoo ongeveer waa als mosterd na den maaltijd. Het voornaamste voor de juffrouw en het onaangenaamste voor verdachte waa wel het feit, dat het schot in het wilde weg gelost nog doel getroffen had ook, n.l. in het meest dikke gedeelte van mej.'s R. arm, waardoor een lichte verwonding was ontstaan. Het binnendringen in een andermans woning werd ten zeerste afgekeurd door de magistraten, maar nog erger werd het schieten gevonden, want nadat de Offi cier als prijs voor dezen treffer een -geld boete had geeischt van 25.subs. 25 da gen, veroordeelde de politierechter ver dachte tot een geldboete van 20.subs. 20 dagen. Vervolg. Het geval had nog een vervolg en dit vervolg was de man van de binnendrin gende juffrouw en wel de glazenwasscher A. de la R. te Leiden. Hij moest ver- schijnen als zijnde de indrukkker van het ruitje bij den ouden T. Het „behandelen" van het ruitje werd volmondig toegege ven. Om de ruitenvernielerij goed te pra ten had deze verdachte nog iets in het vat, want hij vertelde heel nuchter, dat de be woner hem een trap in zijn maag gege ven had, wélke trap hem wel eenig© oogenblikken den adem zal hebben beno men gehoord de nadruk, die er op het woord trap gelegd werd. Om zich het hee- le geval te besparen, want het was een getrouwe copie geworden van de vorig© zaak, werden de getuigen zonder te zijn gehoord huiswaarts gezonden. De Officier eischte een geldboete van. 5.subs. 5 dagen. Nadat verdachte nog verteld had, dat het ruitje inmiddels voor zijn kosten gere pareerd was, vonniste de politierechter tot een geldboete van 1.50 subs. 3 dagen. Maar on de buurt zal het laatste woord over deze zaak nog wel niet gezegd zijn. De gever van den trap. Daarna verscheen in alle rust H. T. uit Leiden. Hij was het geweest, die in de vorige zaak de door de la R. genoemde trap had gegeven. Volmondig werd dit door verdachte erkend maar hij voegde er aan toe, dat hij het als afweer had bedoeld vanwege den stok, die gehanteerd werd door de la R. Allen in de zaal aanwezigen waren zoo langzamerhand doordrongen, dat het een hardnekkig geval was, het geen men een interne familieaangelegen heid pleegt te noemen. Burenruzie klinkt zoo bruut hé! De Officier geloofde wel, dat er aanlei ding was geweest voor het geven van den tTap voornoemd, maar toch mag het niet en daarom werd de eisch 5.subs. 5 dagen. De politierechter nam noodweer aan, omdat de la R met anderen de woning was binnen gedrongen en met een stok had ge dreigd. De uitspraak werd dien ten gevol ge vrijspraak.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10