3)e £cid^clve(Boii^omt NIEUWE REGENT VAN SOERABAJA In historisch costuum tijdens de generale repetitie voor het traditioneele „lelietjes-van-dalen-feest" te Compiègne Het hotel, waar Haile Selassie gedurende zijn verblijf te Genève zijn intrek had genomen, stond onder speciale bewaking. Zwitsersche gendarmes op post Jhr. Loudon, Nederlandsch gezant te Parijs, betreedt het departement van Buitenlandsche Zaken te Den Haag voor de gezanten-conferentie met minister Patijn FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 81) Virginia keek naar 't groote schilderij. Zy had het dien middag niet gezien. Het stelde Jane Bleecker voor, in een statig blauw sleeptoilet, met een hoog kapsel, waarin een diamanten diadeem fonkelde. Zij zat in een gebeeldhouwden armstoel, en haar echtge noot stond achter de leuning er van. De oude Anthony was toen nog een jonge An thony, en hij leek zóó sprekend op Tony, dat Virginia er bijna van schrok. Tony, een jongetje van acht jaar, zat op een kussen aan zijn moeder's voeten en tegen Jane Bleecker's knie geleund stond een klein meisje in een wit jurkje. Het kleine meisje, was ons dochtertje, verklaarde Anthony. Zij stierf, toen zy vijf jaar was. Zij heette naar mijn groot moeder uit Maryland, Cynthia Howard. To ny aanbad haar. Ik geloof, dat hij er nooit overheen is gekomen. Het is juist om wat hij voor Cinthia was, dat ik weet, wat hij voor jou zou kunnen zijn. Hij was altijd heel teeder en beschermend. Zij legde haar hand op zijn arm. Ik wou dat het waar kon zyn. Kun je onmogelijk? Zij schudde het hoofd. Ik geef to'-h alle hoop niet op, zei hy glimlachend. Ik zou niemand liever als de meesteres van Derekdale willen zien. De meesteres van Derekdale.... de meesteres van Derekdale. Tony's woerden schoten haar weer te binnen en zij had wéér het gevoel van een dreigend onheil. Een stem in de deur zeide. Anthony! Het was Jane Bleecker. Zij droeg een tulen, bleekrose avontoilet, dat glinsterde van de opgestikte kralen. Zij zag er jong genoeg uit, om voor de kleindochter van de dame op het portret te kunnen door gaan. Over een paar minuten gaan wij sou- peeren, kom je niet beneden, Anthony? En tegen Virginia: Michael McMillan vroeg naar u. Zij zei niet, dat Tony' ook naar haar vroeg. Zij is weggeloopen van onze mistle toe-cotillon, Jane, legde haar man haar uit. Het was een beetje te luidruchtig naar haar smaak. Jane haalde haar schouders op. Beste Anthony, wij- leven niet meer in den tijd van koningin Victoria! Virginia had een scherp antwoord op haar lippen, maar zij hield zich in. Uw man heeft mij uw schilderij la ten zien, mrs. Bleecker. U ziet er nu jon ger uit dan toen. Dat komt door het korte haar en mijn kleeren, zei Jane. Zij keek op naar de da me in het blauw en plotseling rustten haar oogen op het meisje in het wit. Als Cynthia er nog was, zou zij nu bijna twintig zijn, ze ze, en het leek Vir ginia of haar stem zachter klonk. Zij vroeg zich af, of er ook een mistletce-cotillon zou zijn geweest, als de dochter van Jane Bleecker dit Kerstbal had meegemaakt. Jane wendde zich af van het schilderij. Kom Anthony, wij moeten naar be neden. Met hun drieën gingen zij de trap af. Maar bij de deur van de balzaal verliet Virginia hen en begaf zich naar de biblio theek. Vóór zij er binnentrad, sprak zij in de halle een bediende aan. Kent u mr. McMillan? En toen de man bevestigend antwoord de: Zoudt u hem willen vragen om in de bibliotheek te komen, bij miss Farquhar? Toen de man zich omdraaide, voelde Virginia haar wangen gloeien. Wat zou hij wel van haar denken? Zij zette zich op den divan achter het scherm en wachtte. Dadelijk zou hij voor haar staan, haar toelachen met zijn lieve, blauwe oogen. Hij kwam inderdaad even later, maar niet alleen, en niet in ant- wo.ord op haar boodschap. Rickey was bij hem. Uit haar schuilplaats hoorde zy hun stemmen; eerst die van Michael: Als wist ik het, dan zou ik het u nog niet zeggen. Het spijt me, dat je er zoo over denkt, Farquhar. Hoe zou ik er anders over kunnen denken? Het is niet mooi van u, om Jinny uw attenties op te dringen, alleen omdat ik u duizend dollar schuldig ben. Zij hoorde Michael's scherpen uitroep: Als je jezelf was, zou ik je dat la ten terugnemen! Ik neem niets terug, en ik ben bereid met u te vechten. Virginia sprong op. Zy voelde, dat zy nu moest te voorschijn komen, maar Mi chael's volgende woorden hielden haar te rug. Laat ons vrienden zyn, Farquhar. Dank je voor de eer. Ik zal je je geld terugbetalen, maar ik wil niets met je tijdschriften te doen hebben, noch met jou! Doodsche stilte, waarna Michael weer sprak: Er is geen reden, om dit onderhoud voort te zetten, is het wel? Misschien zul je je excuus komen maken, als je weer jezelf bent. Rickey begon te lachen en plotseling bemerkte Virginia, dat het lachen verder en verder weg klonk. Zij kwam haastig van achter het scherm te voorschijn, maar de beide mannen waren weg. In de hall klonk nog de flauwe nagalm van Rickey's lachen. Zy stond stokstijf midden in het ver trek, wit en bevend, alles om haar heen scheen te draaien. Wat had Rickey bedoeld toen hy zei, dat hij Michael duizend dol lar schuldis was? XV. Zoo vroeg in den morgen! Rickey volgde Michael en haalde hem ten slotte in. Luister eens, zei hij en legde zijn hand op de arm van den ander. Je doet beter Jinny met rust te laten. Zij gaat met Tony Bleecker trouwen. Michael draaide zich woedend naar hem om. Je liegt. Vraag het haar zelf als je mij niet gelooft Ik hoef het haar niet te vragen. Zy is evenmin verliefd op Bleecker als ik. Rickey zag bleek. Wat zou het nóg, al is ze niet ver liefd op hem? Hij heeft haar wat te geven. Zy zal de meesteres van Derekdale zyn. Dat beteekent wel iets voor een meisje, zou ik denken. Michael staarde hem aan. Dat beteekent wel iets voor een meis je maar niet voor Virginia Farquhar. Hij had veel zin om Rickey als een kwa jongen door elkaar te schudden, maar hij hield zich kalm. Ik wensch daar niet over te praten, zei hij en ging naar de balzaal terug. Hij zocht Virginia overal, maar kon haar nergens vinden. Ook anderen zochten haar; Tony en zijn vader. Ten laatste bracht een dienstmeisje mrs. Bleecker de boodschap, dat miss Farquhar zich niet wel voelde en naar haar kamer was ge gaan. Deze teleurstelling was Michael als een slag in zijn gezicht. Hij had zóó gerekend op de oogen blikken, die zij nog samen zouden hebben. Hij had har nog zooveel te zeggen De rest van den avond duurde hem ein deloos lang en eenmaal in bed wilde de slaap niet komen. Hij riep zich het gesprek met Rickey weer voor den geest, diens in sinuatie, dat Virginia met Anthony Bleec ker zou trouwen. Zij zal de meesteres van Dederkdale worden, en dat beteekent wel iets voor een meisje. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9