Burgerlijke Stand ZATERDAG 14 MEI 1938 HE IFWSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAO. 3 GEMASKERDE BURGERS TREKKEN DOOR DE STAD Doch met de meest vreedzame bedoelingen Onder leiding van een der bestuursleden van de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming werd gisteravond in de daartce van gemeentewege ingerichte gas kamer aan de Pieterskerkgracht aan een 15-tal deelnemers een gascursus gegeven. Deze cursus, welke in totaal drie avonden in beslag neemt, wordt sinds eenigen tijd verstrekt aan Leidsche burgers en burge ressen, die daartoe aan het secretariaat van bovengenoemde vereeniging Boerhaa- velaan 37 den wensch te kennen geven en daarna in volgorde van aanmelding in groepen van 15 voor opleidng in aanmer king komen. De bedoeling ervan is een liefst zoo groot mogelijk aantal ingezetenen vertrouwd te maken met de werking en het dragen van het gasmasker, hun ook in een met traon- gas gevulde ruimte practische ervaring te geven om ze na afloop dezer korte oplei ding in te deelen in diverse werkgroepen, welke in het onverhoopte geval van een toekomstigen gasaanval aan de burger bevolking onontbeerlijke en onschatzare diensten kunnen bewijzen. Wij denken hierbij aan ploegen voor eerste hulp bij ongelukken, brandweer, ontsmetting, gasverkenning en opruiming die in alle in geval van oorlog onderge schikt zijn aan het van overheidswege aan gewezen hoofd van den luchtbeschermings dienst, in casu den commissaris van politie. In dit verband is het wellicht dienstig er nogmaals en met nadruk op te wij- zenn, dat de Ver. voor Luchtbescherming volstrekt geen militair of militaristisch karakter draagt, doch enkel en alleen in het leven is geroepen door en vcor de burgerbevolking, die de droeve erva ring in Spanje leert het! in een toe komstigen oorlog aan heel wat grootere gevaren zal zijn blootgesteld dan in het verleden, hoe afgrijselijk de herinnering daaraan ook moge zijn. De les van gisteravond begon met een korte uiteenzetting door den leider van de werkdag en behandeling van het gasmas ker, waarna een korte gasproef in de gas kamer, volgde, welke door alle deelneem sters en deelnemers glansrijk werd door staan. Tot befeluit werd een korte wandeling door de 'stad gemaakt, waarbij hoewel „stille paden" werden bewandeldhet aan belangstelling niet ontbrak. HET ZILVEREN JUBILEUM DER R.K. MEISJESSCHOOL AAN DEN HAARLEMMERSTRAAT. Tot onze spijt is in den oproep tot oud- leerlingen der Maria-Meisjesschool, giste ren in ons blad geplaatst, het gironummer van mej. van Deene verkeerd geplaatst. Dit nummer-is niet 31552 doch31553. Tevens kunnen wij nog mededeelen, dat hét in de bedoeling ligt een herinnerings album met de namen der schenksters te vervaardigen, welk een blijvende herinne ring aan dit feest zal zijn. EINDEXAMEN GYMNASIUM. De minister van Onderwijs, K. en W. heeft bepaald, dat de eindexamens zullen worden gehouden. voor het gemeentelijk gymnasium alhier op 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14 en 15 Juni en tot gecommitteerden aangewezen dr. B. J. H. Ovink, te Utrecht, wonende te Groe- nekan; dr. C. G. M. Pompen te Nijmegen; dr. J. F. Koksma te Amsterdam; aan wie op 3, 4, 7, 8 en 9 Juni zal worden toege voegd dr. I. M. van der Vlerk, te Leiden. voor het R.K. Lyceum voor meisjes te 's Gravenhage op 13, 14, 15, 16 en 17 Juni, en tot gecommitteerden aangewezen: R. Ca- simir, 's Gravenhage; dr. J. L. Palache, Amsterdam; dr. G. J. Sizoo, Amsterdam; aan wie zal worden toegevoegd: op 15, 16 en 17 Juni dr. A. E. van Arkel te geiden. NATIONAAL KAPCONCOURS. De Leidsche Dames Kapclub, onderaf- deeiing der Kappersvereeniging „IIulp en Vriendschap" houdt naar aanleiding van het 10-jarig bestaan der club op Zondag en Maandag a.s. een Nationaal Kapcon- cours in den Foyer der Stadsgehoorzaal. De wekenlange voorbereiding voor de zen op ijzer, kam en schaar te betwisten vredigen wedstrijd, wettigt het vertrou wen, dat we een bezoek kunnen aanbeve len. Immers reeds meerdere concourses heeft bovengenoemde club hier ter stede gehouden. Dat zij ter voltooiing van het 2e lustrum de kroon op 't werk wil zet ten, getuigen de vele ingekomen inschrij vingen van nabij en vèrwonende vakbe oefenaars, die zullen mede kampen om den wisselbeker, welke ten derde male moet worden verdedigd. Twee bijzonderheden mogen nog ver meld: dat op dit concours in de damesaf- deeling de modellen bij loting worden toegewezen. Derhalve wordt in die afdee- ling met het veroordeelde systeem van eigen modellen medebrengen gebroken. Ten anderen wordt als attractie aan de aanwezige dames en heeren door middel van biljetten gelegenheid geboden hun oordeel over het fraaiste kapsel uit te spreken, waarvoor prijzen worden be schikbaar gesteld, oordeel en uitspraak blijven den jury voorbehouden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 257. Leidsche Textiel fabrieken Gebrs. van Wijk en Co. N.V. Leiden, Heerengracht 46. Overl. Dir.: W. F. Verhey van Wijk, d.d. 21 April 1938. 6433. J. H. C. Zantvoort. Leiden, Haar lemmerstraat 71. Rund-, kalfs-, varkens- en lamsslagerij, fijne, vleeschwaren. Uittr. eig.: J. H. C. Zandvoort, Leiden, d.d. 14 Mei 1938. R. K. S. V. „DOCOS". Nog even moeten wjj .er op wyzen, dat alle Docos-leden zoowel voor Voetbal, Athletiek, Gymnastiek als Wandelsport de kaarten en extra kaarten voor den feest avond op Woensdag 18 Mei a.s. in Zomer- lust, Stationsweg zelf af moeten halen bij de secretarissen van hun afdeelingen. Al leen de voetbal-junioren krijgen hun kaar ten thuisbezorgd. Verder zal er gelegenheid tot plaatsbe spreken zijn morgen van 12 tot 1 uur in de zaal van Zomerlust, Stationsweg. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN EN GEBREKKIGE KINDEREN. Woensdag- en Donderdagochtend 11 en 12 Mei was er van 10 tot 12 uur inschrij ving voor den autotocht voor ouden van dagen, maar om 8 uur zaten reeds tiental len hoogbejaarde menschen in het gebouw van den geneeskundigen dienst, om toch de kans niet mis te loopen, deel te kunnen ne men aan dien éénen vreugdedag van het gansche jaar. Zeventig, 80 ja, zelfs 90-jari- gen, gebogen, op wankele voeten, maar mat een jong hart en van vreugde tintelende oogen, gaven hun naam op en ja in een auto als het kan, zuster, de dierentuin in den Haag, daar ben ik nog nooit geweest en misschien is het mijn laatste jaartje. Ja voor velen is het misschien het laatste jaar, we misten ook vele oude vrienden. Wie zou, dit lezende, niet gaarne een kleinigheid bijdragen om het comité dit jaar mogelijk te maken alle oudjes naar 'den dierentuin te brengen. Autobezitters, één middag om een lach te tooveren op oude vermoeide gezichten en thuis te komen met een hart vol dank baarheid over eigen jeugd en gezondheid Bioscoopbezoekers, gedenkt in de pauze de collecte voor onze oudjes: gedeelde vreugde is dubbele vreugde en stadgenooten, als men u een gift vraagt op onze lijsten, een kleine of groote gift, laten uw gedachten dan 3040 jaar vooruit vliegen naar uw eigen ouden dag, een levensperiode, waar in men zoo vaak alleen staat en een ge schonken vreugde ons hart nog zoo dagen lang verwarmen kan. Zoo wordt deze jubileum-autotocht door aller vrijgevigheid een triumphtocht van onze Leidsche oudjes. Het gironummer van het comité is: 78364. AHLITARIA Bij Kon Besluit is aan den res. Ie luite nant L. C. Nadort van het 4e Regiment In fanterie eervol ontslag verleend met gelijk tijdige benoeming tot reserve officier van gezondheid der 2e klasse. Heden werd voor het front van het Ie Bataljon van het 4e Reg. Infanterie in de Morschjpoortkazerne, het eereteeken vcor 24 jqren trouwen dienst uitgereikt aan den adjudant-onderofficier instr. B. Visser. Gisteravond.te 7 uur is het 7-jarig meis je P. S. bij het oversteken van de Genestet- straat door een wielrijder aangereden. Met een gebroken linkerbeen werd het kind naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Hedennacht te 12 uur heeft de politie as sistentie moeten verleenen, om een veertig tal studenten uit een café aan den Stations weg te verwijderen. Daarbij moest van den gummistok gebruik worden gemaakt. Ook op straat moest de politie nog optreden. Een der agenten kreeg daarbij een klap in het gelaat, waarbij hij een bloedneus op liep. Bioscopen. Luxor. Wie heeft in zijn jeugd het boek „De Kleine Lord" niet gelezen? En wie zou het nog kunnen navertellen? Onze heugenis uit de kinderjaren bleek niet sterk, want het romantische verhaal van een Ameri- kaansch jochie, dat plotseling de mededee- ling thuis krijgt tot Peer van Engeland verheven te zijn, was ons weer geheel nieuw. Wij zouden willen adviseeren: gaat u dit aardige verhaal eens zien! In het begin zult u zich vermaken over de wat dik-opgelegde Victoriaansche senti mentaliteit, maar aan het einde zijn alle toeschouwers zóó in de ban gekomen van dat bekoorlijk spel en zijn zij zelve zóó sentimenteel geworden even sentimen teel als de barsche, nijdige graaf van Do- rincourt dat het hun spijt, dat er aan deze idyllische film toch ook een einde ko men moest. Het onbevangen spel van Freddie Bartholomew treft de toeschou wers. Wij durven wedden, dat menigeen in de donkere zaal, met de oude pacht boeren van het trotsche kasteel, van vreug de een traantje gelaten heeft.... Martha Eggerth speelt in de filr^ ,Ar- tistenbloed" ook een sentimenteele rol, doch dit sentiment is van anderen aard. Een revue-ster wordt schandelijk verliefd op een heerboer (Frits van Dongen); het was te voorzien, dat het huwelijk, uit deze liefde voortgekomen, gereede aanleiding zou worden voor conflicten, en dat blijkt ook inderdaad het geval te zijn. In deze film, waarvan de twee hoofdpersonen al vechtende vrede sluiten, spelen mede, be halve de reeds genoemden: Hans Moser, Paul Hörbiger en Theo Lingen, welke na men reeds voldoende onthullen, dat, al is het tusschen man en vrouw geen pais en vreê, deze echtelijke oneenigheid het goed humeur van de film niet heeft kunnen verstoren. Het is een vroolijke film in vlot tempo, met schoon gezang van Mar tha Eggerth ep hupsche balletten. Trianon. Het programma van Trianon is deze week van het komische genre. „De groote Gambini" lijkt een vreeselijk spannende en geheimzinnige film en wij zullen niet Van onze Adverteerders GEBR. KOOREMAN. De Gebr. Kooreman hebben met ingang van heden hun zaak in tweedehandsch goe deren verplaatst van Heerengracht 25 naar Botermarkt 1, het pand op den hoek Koorn- brugsteeg, waarin vroeger het London- kleeding-house gevestigd was. Hierdoor zijn zij meer in het centrum der stad gekomen, wat den verkoop wel zeer ten goede zal komen. Want ook wat in de zaak der Gebr. Kooreman ten verkoop zal worden aange boden is de moeite waard. Er zijn moderne maar ook antieke meubelen, oude hang- en staanklokken, schilderstukken, prachtig ko perwerk, maar ook fietsen, naaimachines, piano's en allerlei kleine snuisterijen. Kort om er is iets voor ieder, die iets zoekt. En op dit punt, waar vooral op de markt dagen zooveel vertier is, zal deze zaak dan wel flinke belangstelling trekken. ontkennen, dat zij dit ook inderdaad is. Maar deze film is meer dan een „thriller", meer dan een sensatie-geval, zij is ook in optima forma een lachfilm. Zelden heb ben wij zoo'n geslaagde combinatie gezien, waarbij spanning en ontspanning zich zoo logisch en volkomen natuurlijk afwisse len. In 't kort komt het hierop neer, dat een meisje op het punt: staat te trouwen met een minderwaardig individu, doch dit huwelijk gaat niet door, want de man wordt in den nacht vermoord. Wie deed dat? Er zijn verdachten genoeg, die alle maal zeer serieus in aanmerking komen en de goochelaar en telepaath Gambini draagt het zijne er toe bij om het raadsel te ontwarren. De oplossing daarvan raadt u in geen tien keer. Akim Tamiroff, de man met de 1000 gezichten, die ditmaal niet zoo zwaar vermomd is, speelt hier den „Grooten Gambini" en hij doet het buitengewoon, verbluffend en geestig. Vóór de pauze gaat een film, die even eens van komischen inslag is, zelfs meer naar den kant van de klucht uitgaat. Les lie Howard, Bette Davis, Olivia de Havil- land vervullen er de hoofdrollen in en zij draagt tot titel „Als vrouwen verliefd zijn". Het zijn tenslotte maar twee vrou wen, die elkaar de liefde van den acteur Basil Underwood betwisten, terwijl de ac teur zelf bovendien alles doet om de ver liefdheid van één van haar te doen op houden. Hij stelt zich onbeschoft aan, maar het helpt niets; totdat het opeens ge heel onopzettelijk gebeurt en dan volgt vanzelf het blijde einde. De humor is niet altijd even fijn en dat noopt ons tot een voorbehoud voor volwassenen. Een teekenfilm en het gebruikelijke journaal vormen de inleiding tot dit pro gramma, dat voor velen een aantrekke lijkheid zal zijn. Casinh. De hoofdfilm „De vlucht naar het geluk" geeft een romantisch verhaal weer, waarin Dick Powell de hoofdrol vervult, terwijl hij uitstekend wordt terzijde gestaan door de bekende actrice Josephine Hutchinson. Het gegeven behandelt de opstandigheid van een rijk meisje tegen haar ouders, dat van feestjes in haar kringen niets hebben moet. Op Oudejaarsavond trekt zij er in haar eentje op uit en brengt een bezoek aan een Chineesch cabaret, waar zij kennis maakt met Bob Lane (Dick Powel), een arme jongen, die in een glazenwasscherij werkt. Zij worden op elkaar verliefd doch Joan (Josephine Hutchinson) verzwijgt haar ware naam en adres en gaat op ka mers wonen. Als Bob na eenigen tijd geld gebrek heeft om voor zichzelf te gaan be ginnen, weet Joan van haar vader, die zij al haar geheimen heeft verteld, een chèque te krijgen om Bob te helpen. Uit dankbaar heid omhelst zij haar vader, doch dit wordt door Bob gezien, die juist aan het glazen- zeemen was. Met zulk een meisje wilde hij niets meer te doen hebben, doch door tus- schenkomst van haar vader, die interesse voor den jongen heeft, wordt de zaak in het reine gebracht en zorgt hij voor een hap py-end tusschen deze twee. Het programma voor de pauze is van een geheel ander genre en biedt het publiek volop sensatie en spanning. Men ziet hier Richard Talmadje in „Agent Larry", die strijd voert tegen een geheime bende, waar mede hij zijn handen vol heeft, doch die hij na verwoede gevechten, waaruit blijkt dat hij over een stel stevige vuisten beschikt, onschadelijk weet te maken. Over den in houd van deze film schreven wij reeds uit voerig in onze filmrubriek van j.l. Don derdag. Het journaal is zooals steeds, zeer goed verzorgd. Behalve het binnen- en buiten- landsche nieuws is er deze week een bij zondere reportage van de doopplechtigheid van Prinses Beatrix, zoodat men deze be langrijke gebeurtenis via het witte doek van zeer nabij kan medemaken. Het geheel een aantrekkelijk programma, waarmede men een pleizierigen avond kan beleven. Rex. De hoofdschotel van het programma in het Rex Theater is deze week „Drie han dige meisjes". Hierin treden een drietal alleraardigste meisjes, op, waarvan vooral het spel van de veertienjarige Diana Dur- bin, de aandacht trekt. Niet alleen haar spel, doch ook haar prachtige stem valt in deze film te bewonderen. Deze film, die een aaneenschakeling is van dolle situa ties, wordt door het drietal met jeugdig enthousiasme gespeeld en biedt een uur kostelijk amusement. De film vangt aan in Zwitserland, waar Mrs Craig, die ge scheiden van baar man leeft met haar dochters Joan, Kay en Penny woont. Op zekeren dag leest zij in de courant een be richt over het voorgenomen huwelijk van haar man met Donna Lyons. De drie doch ters beramen nu een plan om dit huwelijk te verijdelen en vertrekken naar Amerika. Hier maken zij al spoedig kennis met de a.s. echtgenoote, die het bij de eerste ken nismaking al hard te verduren heeft. Alle mogelijke middelen worden aangewend om dit huwelijk te verhinderen, doch ook de tegenpartij neemt haar maatregelen. Verschillende misverstanden ontstaan, waarbij ook een Lord betrokken wordt, die van het heele geval niets weet. Hij voelt zich echter aangetrokken tot Kay en werkt in het complot mede. Donna weet het echter zoover te krijgen, dat de huwelijksdag bepaald wordt,-- waardoor de meisjes ten einde raad zijn. Doch Penny beraamt een plan en loopt 's nachts weg, waardoor haar vader, die dit op zijn trouwdag bemerkt, de geheele huwelijks ceremonie vergeet en slechts aan het ver dwenen kind denkt. Donna's moeder merkt wel op, dat het huwelijk belangrij ker is, waarop hij antwoordt in het geheel niet meer te willen trouwen. Hier was het juist om besonnen en wanneer Penny door de politie wordt teruggebracht, vindt zij een gelukkigen vader. Een telegram meldt, dat zijn vrouw met het eerstvol gende schip in Amerika zal aankomen, waarna men een hereeniging ziet tusschen man en vrouw, dank zij de bemoeiingen van het trio. Voor de pauze draait een spannende renbaanfilm, vlot gespeeld door Harrey Carey en Ann Dvorak. Lido. In het filmjournaal van deze week tref fen we een prachtige opname van de doop plechtigheid van Prinses Beatrix aan. Po lygoon heeft hier voor de historie een op name van bijzonder waarde gemaakt. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „De Zwarte Spin" met William Powell, Jean Arthur en Eric Bloye. Deze film geeft een van die geheimzinnige renbaan-geschie- cienissen weer, waarbij de gokkers zich n.et ontzien zich van de jockeys te ont doen om prijzen te winnen. Maar wanneer dit op zeer geheimzinnige wijze geschiedt, krijgt het verhaal altijd nog meer bekoring. William Powell nu als dr. Bradford heeft zich tot taak gesteld deze mysterieuze ge schiedenis tot klaarheid te brengen en als hij tot de ervarmg komt, dat de vergift-ge spin „de zwarte weduwe" in capsule vorm aan de jockeys wordt overgegeven heeft hij een prachtig spoor, dat tenslotte tot de ontdekking van den dader leidt. Na de pauze kunnen de toeschouwers genieten van een Amerikaansche knock- film. „Wereldstad" n.l. is de Metro Gold- wyn Mayerfilm, die den strijd laat zien tusschen twee concurreerende autobus maatschappij, waar herhaaldelijk knok partijen voorvallen, die niet zuinig zijn. Daar tusschen door is een aardig ver haal geweven van een der „Onafhanke- liike"-taxi-chauffeur met zijn jonge vrouw, die tenslotte ais ongewenschte vreemdelin gen over de grens moet worden gezet. Haar vrienden weien haar echter langen tijd verborgen te houden, doch als zij ver neemt, dat haar man voor haar gearres teerd is, meldt zij zich aan. Zij zal dan uprden gedeporteerd, doch op het nipper tje komt dan een bekentenis los, waar door de onschuid van de jonge vrouw aan het licht komt en het geheel eindigt in een knokpartij, zooals we nog zelden op de film aanschouwden. TELEGRAMMEN BLOEDIGE ONLUSTEN IN COLUMBIA. BOGOTA, 14 Mei. (A.N.P.) In ver schillende universiteitscentra van Colum bia zijn ernstige onlusten voorgevallen, toen |takijde studenten betoogingen hiel den tegen de gewijzigde voorschriften van het staatsexamen. Te Posto deden de sta kers een aanval op het regeeringspaleis. De troepen beantwoordden dezen aanval, met als gevolg vier dooden en vertig ge wonden. Te Popoyan zijn tijdens een be tooging twee dynamiet-patronen ontploft, waardoor vijf studenten werden gekwetst. MIJNONGELUK IN DUITSCHLAND. Zes arbeiders vermist. CAARBRUECKEN, 14 Mei. (A.N.P.) In den afgeloopen nacht is in de mijn „Waeldersfreude" van de Saargruben A.G. op een diepte van 40 M. een instorting ontstaan. Zes mijnwerkers worden vermist. Het bergingswerk is terstond ter hand ge nomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Mei. Groentenveiling. per 100 kg.: prei 7.5010.90, rabarber ƒ7 kroten, gekookt 10, aardappelen 1419, andijvie 1017, sla 511, aardbeien 115152, stamboonen 80, doperwten 6470, peulen 4868, postelein 13 20, spinazie 38, tomaten 3854. per 100 stuks: komkommers 4.709.90, bloem kool 2.0020.10, salade 1.004.90, per ziken 6.knolrelderie 7.70, per 100 bos: pieterselie 0.401.00, radijs 0.50 2.20, selderie 0.301.10, uien 2.60, peen 7.2019.70, rabarber 2.309.9.0, raap stelen 0.401.40. 14 Mei. Boter. Aanvoer 2545 kg. prij zen: prima fabrieksboter 1.44 en prima boerenboter 1.271.35 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 9 Mei tot en met 14 Mei. Aanvoer 130.000 stuks lange turf, prij zen 79 per 1000 stuks. UTRECHT, 14 Mei. Vee. Totaal aange voerd 4645 stuks vee, w. o. 735 runderen, Prijzen: stieren 28—32 cent per pond, han del matig, prijzen onveranderd. Slacht koeien 2e soort 2731 en 3e soort 3236 cent per pond, handel kalm,, dezelfde prij zen; vaarzen f 160230, Pinken 100— 145, melkkoeien 170290, Kalfkoeien LEIDEN. Geboren: Maria Wilhelmina d. van J. H. H. Borgerding en C. A. Kurpershoek Nicolaas z. van S. Holswilder en W. Keij- zer Emma d. van H. v. Zonneveld en H. J. Lourense Helena d. van E. Ver mond en M. H. Arens Anneliese d. van E. Vermond en M. H. Arens Dirk Johan nes z. van D. J. Bonnet ij J. v. Atten Bertha d. van P. Post en J. Bruins Su- zanna Lijdia d. van T. Oostrom en E. C. Knook Adriana Wilhelmina d. van C. Gcoszen en M. Vleghaar Jannetje d. v. J. Boon en M. Sonneveld Rita d. van Pha N. Huizing en W. Verzijlberg Inge borg Charlotte d. van A. v. Gijn en M. M. Rebentisch. Ondertrouwd: P. A. v. d. Steen jm. 37 j. en B. Huurman jd. 34 j. Overleden: H. C. Provo Kluit m. 64 jaar. 180—300, Varekoeien 140—210, hanaei iets vlugger, prijzen niet hoogea. 1080 nuch tere kalveren 710, handel vlug, prijzen iets hooger; 410 magere varkens 2748, schrammen 2027, 700 biggen 1419, handel flauw, prijzen iets lager; 120 mage re schapen 1627, handel kalm, prijzen gelijk; 1600 weidelammeren 611 per stuk. Handel matig, prijzen onveranderd. LEIDSCHENDAM, 13 Mei. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort f 7.10 9.20, 2e soort f 4.906.80, 3e soort 3.50 4.50, stek 0.701.00, gele komkommers le soort 8.209.50, 2e soort 5.707.80, 3e soort 4.60—5.30, stek 1.00—1.20, kropsla le soort f 2.103.90, 2e soort 1.50 2.00, stoofsla 4.006.10, peen 14 90 18.70, bloemkool le soort 10 2016 50, 2e soort 7.109.60, uitschot 3.505.20, tomaten midd. 21.5023.60, gr. ronden 2224, 2e soort f 20.6022 10, 3e soort 13.1015.—, bonken 1921, rijp f 20 22, andijvie per 100 2 805.90, andijvie per kg. 1426 cent, spinazie per 4 kg. 821 cent, postelein 14.1014.1016.80, raap stelen 0.901.10, rabarber per 100 bos 4.806.00, snijboonen 6678 cent, sper- cieboonen 8285 cent, radijs f 1.501.80, prei 5.10—5.60, selderie 1.20—1.30. BOSKOOP, 14 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 30 50 cent, wendland 4095 cent, Hadley 40 65 cent, Briarclif 2026 cent. Butterfly 2035 cent, Wilh. Kordes 3042 cent, Mme Jules Bouché 4064 cent, Rosalandia 20—40 cent, Florex 2040 cent, Phoebe 3045 cent, Chas. B. Kilham 2025 cent, Edith Helen 3043 cent, Aug. Noack 4032 cent, Else Poulren 2035 cent, Ellen Poul- sen 1528 cent, Rosa Mundi 4075 cent, In par Ohlson 2030 cent, Queen Mary 30 52 cent, Rhod. in soorten 3042 cent, Aza^a 40 cent. Genista 9 cent, Lathyrus- 618 cent. Iris 11 cent, Leeuwenbekken 3643 cent, Clematis Prins Hendrik 1.00 1'.30. LEIDERDORP, 13 Mei. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 3.303 50, eenden eieren 2.40 per 100 stpks, kaas 1730 cent en boter 6272 cent per pond, kiopen f 0.601 00, jonge hanen 6 cent, konijnen 0 24—1 25 per stuk. VINKEVEEN, 13 Mei. Groentenveiling. Peulen 5666, spinazie 1.505.50, pos telein 1417, stoofsla 6.508.80, prei 6.507.60 per 100 kg.; tomaten 1324 per pond, bloemkooly 321, komkom mers 811, kropsla 1.504.70, rabarber 7.70—9.60, radijs 0 60—0.80, kervel 1.20 1.40, selderie 1.30 per 100 bos, aard beien 1517 cent per doosje, violen 24 cent per bak. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 1.504.50,, prei 7.5010.witlof 9.5010.sla 7.20—7.90, uien 1.60—1 80, per 100 bos: radijs 0.751.80, raapstelen 0.901.00, rabarber 5.506.50, bospeen 13.14.50 kervel 2.303.50, selderie 0.700.80, peterselie f 0.340 36. ALPHEN a. d. RIJN, 13 Mei. Groeteu- veiling. Per 100 kg.: spinazie 1.508.30, poste^in 13.6018.30, per 100 bos radijs 0.80—1.20, selderie 1.70—2.30, peen f 10.10—15 20. andijs per 100 kg. f 19.60— 20.20, per 100 stuks: kropsla I 2 104.60, idem II 1.202.komkommers f 6.10 8 60, bloemkool I 11.30—19.60, idem II 4.20—10.80. Eierenveiling. Aanvoer 7000 stuks: Prijzen: kiooeneieren 3.003 30, eenden eieren f 3.003.10 en ganzeneieren 8. per 100 stuks. LOOSDUINEN, 13 Mei. Groentenveiling. Bloemkool le soort 816.30, 2e soort f 6 3012.40, kaskommers 1ste soort 7 8.90. 2e soort 3.70—6 40, 3e soort f 4 50— 5 20, rijen komkommers le soort 6 90 8.00, 2e soort 4.905.70, gele komkom mers le soort f 8.909.perziken le sootr 9—16, 2e soort 5—8. 3e soort 2.90— 3.00 per 100 stuks, meloenen 1.45—1.25 eer stuk, Tomaten A 4047, B f 3338, C 40—50, CC 30—44. Bonken f 25—34, o'ruiven, blauwe, le soort f 162 per 100 kg., spinazie 622 cent per 4 kg., postelein 68— 85 cent Der 6 kg.: salade le soort f 1 20 3.50 en 2e soort 1 001.50 per 100 krop, peen f 1521. radijs f 1.201.50, rabar ber 4 605.70, selderie 0.801.20. pe- terseHe 1 80 per 100 bos: orei f 8.10 2.20 Der 100 kg., andijvie f 2 504 00 idem, andijvie 1114 per 100 struik, komkom- merstek .f 27 oer 100 kg., stoofsla 1845 cent per 6 kg:; Aardbeien I f 1.50 en idem II 1.02 per kg. Wl *SM,NOTEERINGEN (AMST» ROAM* Londen 8.98% Berlijn 72.57112 Parijs 5.05% Brussel 30.: 9 Zwitserland 41 23 Kopenhagen 40.12% Stockholm 46 321/.-, Oslo 45.15 New York 1.80% Praag 6,29

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3