ïüe Liturgie der Kerk] R.K. VOLKSBOND ZATERDAG 14 MEI 1938 DE LEFDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN COMMISSARISSEN AFD. GEH. De tweemaandelijksche vergadering van de commissarissen van de afd. gehuwden kon Donaerdag wegens de recoiiectieoelé- ning niet doorgaan; deze wordt gehouden Maandagavond om half negen. GEZELLENVERGADERING. Dinsdagavond vergadering van de afd. ongeh. gezellen.' De opkomst kan veel be ter zijn. Vergeten wij niet het lidmaat schap van een vereeniging brengt altijd verplichtingen mede; zelfs van een ver eeniging, welke alleen maar ontspanning beoogt, zeker dus van de St. Jos. Gezel len, die Veel meer wil dan een gepaste ontspanning. De St. Jos. Gezellen wil de vorming van den jongen man, wil de gods dienstige, maatschappelijke en cultureele vorming, welke men toch zeker niet be reikt door kaarten, biljarten, tafeltennis en andere gepaste ontspanning; dit doei wordt alleen bereikt, wanneer men de vastgestelde bijeenkomsten bijwoont, zich opgeeft aan een of meerdere onderafdee- lingen, de kernformatie, de retraiteclub, de recollectieclub, tooneel, muziek, zang. Wij kunnen niemand verplichten toe te treden tot deze onderafdeelingen, maar wij kunnen wel zeggen, dat, wanneer deze onderafdeelingen de belangstelling van onze Gezellen hebben, onze vereeniging een goede Gezellenvereeniging is. Waartoe wel iedere Gezel verplicht is: is het bijwonen van onze bijeenkomsten op de le en 3e Dinsdag van iedere maand. Gezellen toont voortaan uwe belangstel ling v.-Pr. BESTUREN ONDERAFDEELINGEN. Nog lang niet alle secretarissen hebben zich in verbinding gesteld met den v.- Praeses om af te spreken, wanneer in de komende maand de jaarvergadering zal plaats hebben. Zoo eenigszins mogelijk moet aan deze jaarvergadering een be stuursvergadering voorafgaan. FAMILIERAAD. De bijeenkomst van alle bestuurderen van alle onderafdeelingen enz. zal plaats hebben in de maand Juli, wanneer eerst de verschillende jaarvergaderingen zijn gehouden. DE DISTRICTSCONTRIBUTIE. De Gezellen vereenigingen van het dis trict Leiden worden vriendelijk verzocht, zoo spoedig mogelijk de districtscontribu tie van dit jaar te willen voldoen op giro nummer 176553. De contributie bedraagt 10 cent per persoon per jaar. ONZE LEIDERSDAG. Morgen wordt in het Retraitehuis van Noord wij kerhout onze districts-Leidersdag gehouden. De bijna 70 deelnemers komen er om 8 uur te zamen om den dag te be ginnen met een H. Mis. Het programma vermeldt 2 vergaderin gen. In de ochtendbijeenkomst, welke om 10.15 begint, spreekt allereerst een Pater Redemptorist over „Godsdienst vooraan"; en na de koffietafel van 11 uur is de beurt aan J. Eyckelhof, senior te den Haag, die zal behandelen „Wij en onze verhouding tot andere organisaties". In den namiddag spreekt onze districts senior, Steph. Menken. Deze zal de triologie „Kolping zijn werk onze taak'' uit eenzetten. Er is ruim gelegenheid voor gedachten- wisseling, zoodat vruchtdragende bespre kineen zeer wel mogelijk zijn. Te circa kwart voor vier zal deze kader- dag met een plechtig Maria-Lof besloten worden. ONZE DISTRICTS-AVOND. Mededeelingen. 1. Kaarten 35 cent zullen morgen avond aan de Gehoorzaal verkrijgbaar zijn vanaf half acht en op den dag bij deze adressen: Rapenburg 52, Pasteurstraat 20a en Kapteynstraat 10. 2. Dringend verzoeken wij vóór acht uur aanwezig te zijn! 3. Fietsen kunnen op diverse plaatsen gestald worden; ook vlak bij de Gehoor zaal Echter niet in ons Gezellenhuis. 4 Men lette op de kaarten, die aan de stoelen bevestigd zijn. 5. Met kracht wordt gestreefd naar een tijdig einde. IN EENDRACHT VOORWAARTS. Na een wekenlange voorbereiding wordt morgenavond in de Stadsgehoorzaal onze districts-avond gehouden. De belangstel ling is dermate, dat we een goed succes mogen verwachten. Is die avond een afsluiting van het win- terprogram? In zakeren zin wel, al wil dit geenszins zeggen, dat we daarmede een punt zetten achter alle activiteit. Want dat zou een grove fout worden. Maar wat voor beteekenis zulk een dis tricts-avond vooral heeft is de bezieling voor eigen kring en de propaganda naar buiten. Bezieling voor eigen kring is op zijn tijd gewenscht. Het sterke besef van de geheel eigene taak der Gez. Ver. zou kunnen ver flauwen; het idealisme voor de godsdien- stig-sociale taak zou mogelijk voor pessi misme plaats maken. Dat mag niet e i mag nooit. Van de opvoeding der ka holieke jongemannen hangt het af, of ons nage slacht trouw aan geloof en Kerk zal blij ven èn of het zijn nationale roeping be- NEDERLANDSCHE AFDEELiNG LEIDEN PLAATSELIJKE CENTR R.K. ARBEIDERSBEWEGING HET WERKEN IN DUITSCHLAND. De drang van verschillende Overheidsin stanties vóór het werken in Duitsohland is voor ons aanleiding om ten dien opzichte de grootste activiteit te betrachten. Het bestuur van het R.-K. Werklieden verbond in Nederland dringt daarop ten zeerste aan, waarom wij de besturen der resp. af deelingen van den R.-K. Volksbond bij deze verzoeken, aan het secretariaat: Verlengde Bloemistenlaan 45; onmiddellijk te berichten of er leden van hun organisa tie in Duitschland te werk zijn gesteld. De wijze, waarop U de betrokkenen be reikt, laten wij geheel aan U over. Mis schien weet U, wanneer zij thuis komen, of mogelijk kunt U van huisgenooten of kennissen te weten komen het adres waar zij eventueel zijn te bereiken. Gezien de verhoudingen in DuitschTand, acht het R.-K. Werkliedenverbond het van het grootste belang om te worden inge licht over de omstandigheden, waaronder de Nederlandsche arbeiders in Duitschland werken. Daartoe doen wij een beroep op uw aller medewerking. Daarom vragen wij, ingeval leden onzer Katholieke Arbeidersbewe ging ten onzet in Duitschland werken, ons dit onmiddellijk te melden. Wij wachten af!? DE ENCYCLIEKMEETING. Deze wordt dit jaar, 22 Mei a.s. te Voor hout op het terrein van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool gehouden. Onze leden mogen daar niet ontbreken, waarom wij hen verzoeken, zich tijdig van program ma's, tevens toegangsbewijs, te voorzien, welke op het kantoor verkrijgbaar zijn. Voor de werkloozen heeft het bestuur ge meend, iets extra's te moeten doen. Zie voor nadere gegevens publicatie in het kastje Bondsgebouw. De reisgelegenheid naar Voorhout is voor ieder naar verkiezing. Men kan dit doen per trein, vertrek 12.15, per tram N. Z. H. T. M. om de 20 minuten tot Postbrug waarna 20 minuten loopen of wel per fiets. De rijwielstalling is gelegen tegenover de kerk. Aan werkloozen wordt reductie verleend, terwijl de opbrengst der rijwielstalling wordt afgedragen aan „Her wonnen Levenskracht". De vaandels van de deelnemende organisaties, natuurlijk al lemaal, kunnen worden gezonden aan het Parochiehuis te Voorhout, hetgeen het ge makkelijkst per bode kan geschieden. De deelnemers zorgen er voor dat zij uiterlijk 2.15 uur te Voorhout aanwezig zijn, want het openingslof net Veni Creator begint te half drie. Leden van de St. Josephgezel- lenvereeniging, die de meeting wenschen bij te wonen, kunnen zich individueel of als vereeniging bij de Leidsche deelnemers aansluiten. Dat de opkomst zoo groot mo gelijk zij! „ST. RAPHAEL". De afdeeling Leiden van „St. Raphaël" herdacht Dinsdag 10 Mei 1.1. in „Den Burcht" in een feestelijke bijeenkomst haar 35-jarig bestaan. De opzet is uitstekend ge slaagd! Er heerschte een echte St. Ra- phaël-geest van begin tot eind, dat voor velen helaas al te spoedig daar was. Van deze plaats aan bestuur en leden onze har telijke geluk wenschen bij dit zevende lus trum, maar ook een woord van dank aan Bondsvoorzitter Witman, die in zijn feestrede een krachtig pleidooi hield voor de standsorganisatie en in zijn betoog het groote nut daarvan aantoonde. Hiervan kunnen de leden niet genoeg doordrongen worden, waarom wij 't voorbeeld, door „St. Raphaël" gegeven, ten zeerste bij onze andere afdeelingen aanbevelen, want er heerscht ten dien opzichte nog wel eens eenige onbekendheid. seft en beleeft. Daarom volharden tot het einde. P:opaganda naar buiten. Och, de Gezel len zoeken het niet van de straat; maar zij willen meerdere broeders in hun rijen trekken om hen deelachtig te maken aan de levensblijheid, die voortkomt uit de aanvaarding van je leven als roeping Gods met eeuwigheids-bestemming. He*, is om deze tweevoudige reden, dat onze districts-avond plaats heeft. Het is daarom, dat we alle Gezellen bij deze nog eens toeroepen: Hoort de klaroenstoot van den nieuwen tijd Treedt allen aan en vult de rijen Opdat ons huis vol worde met Kolping's zonen! Distr. Senior. DE DISTRICTSAVOND DER GEZELLEN Laatste mededeelingen. 1. De bijeenkomst begint precies acht uur. 2. De zaal wordt te half acht geopend. 3. In de zaal duiden plaatsnamen de be stemde vakken aan. 4. Morgen den geheelen dag zijn a 35 cent kaarten verkrijgbaar bij: v. d. Meel, Pasteurstraat 20a; Boogers, Rapenburg 52; Roelands, Kapteynstraat 10. 5. Aan de zaal zullen ook nog kaarten verkrijgbaar zijn vanaf half acht. 6. Terwille van de billijkheid is het on mogelijk om plaats te laten bespreken. 7. De leden der afd Leiden kunnen uit sluitend vanavond nog een lid-kaart be komen, aan de zaal tusschen 8 en 9 uur. HET GOUDEN FEEST. Morgen wordt op feestelijke wijze te Haarlem het 50-jarig bestaan herdacht van den Ned. R.-K. Volksbond. De dag vangt aan met het opdragen van een Pon tificale H. Mis te 10 uur, door Z.H.Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem in de Kathedrale Kerk te Haarlem. Om 12.30 uur receptie en herdenkingsvergade ring in St. Bavo, Smedestraat, nam. 6 uur gezamenlijk diner in café-restaurant Brinkman, Groote Markt en te 8.30 uur feestelijke bijeenkomst in St. Bavo (Bon te avond). De Leidsche deelnemers aan de herden kingsplechtigheden worden verzocht te half negen uiterlijk aan het station aanwezig te zijn. R.-K. VEREENIGING VOOR GEZINS HOOFDEN. Bovengenoemde vereeniging houdt Woensdag 18 Mei, 's 'avonds te 8.15 uur in den Foyer van den Burcht een bijeenkomst waarin het hoofdbesturslid dr. Jos. de Boer een uiteenzetting zal geven van de plan nen van Minister Romme betreffende de kindertoeslag-ontwerpen. Een alleszins ac tueel onderwerp voor alle Katholieken. Met genoegen maken wij er melding van, dat deze vergadering kosteloos voor alle Katholieken toegankelijk is, waarom wij onzen leden aansporen, dezen leerzamen avond te bezoeken! JAARVERGADERING „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Deze wordt gehouden Woensdag 18 Mei a.s. des avonds te 8.15 uur in het Bondsge bouw. Naast de verschillende jaarversla gen komen tevens nog eenige actueele za ken ter tafel. Alle comitéleden worden ver wacht. In de maand April werden geheel of ge deeltelijk voor rekening van „Herwonnen Levenskracht" 17 personen uitgezonden naar het Sanatorium Berg en Bosch te Bilt- hoven, 3 naar Hornerheide, 4 naai Maria Auxiliatrix. Op 30 April waren in verple ging 73 mannen, 55 vrouwen, 155 kinderen en 22 patiënten in den nazorg. U DENKT ER WEL AAN op tijd de Volksbond-contributie af te dragen aan den penningmeester. Dit moet geschieden voor de 15e van iedere maand. 43STE JAARVERSLAG VAN DEN NED. R.-K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN, OVER HET JAAR 1937. n. (Vervolg). Eind Augustus vroeg de heer Beurze, sinds 21 October 1894 bode van den R.-K. Volksbond, zijn ontslag wegens gezond heidstoestand. Deze ontheffing van het bo deschap, 44 jaar door hem verricht, werd eervol verleend, terwijl een deputatie uit het bestuur hem persoonlijk bedankte voor alles in het belang van den Bond ver richt. Begin Sept. werd, in samenwerking met andere afd. van den Volksbond, een adres gericht aan de N. Z. H. T. M. in zake aan stelling conductrices., enz. 28 Sept. had in „Den Burcht" alhier een filmavond plaats, aangeboden door de Maggie N.V. directie, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. In de maand October werd bij „Katho liek Leiden" het voorstel ingediend, om het daarheen te voeren, dat hier te Lei den een „Lichtend Kruis" geplaatst wordt. Met groote instemming van „Katholiek Leiden" en geestelijkheid, werd dit voor stel ontvangen, en toezegging gedaan de zaak zoo spoedig mogelijk haar beslag te doen krijg-en. Met belangstelling zien wij tot op heden nog de verdere afwikkeling tegemoet. Zondag 7 Nov. werd het 43ste stichtings jaar van de afd. Leiden herdacht in de Stadsgehoorzaal, welke tot in de uiterste hoeken was bezet. „Vondel" verleende medewerking en voerde op: „De familie van Ingen". Des morgens werd in alle pa rochiekerken een H. Mis opgedragen voor levende en overleden leden. Eind Dec. werd het Kerstnummer, gra tis door de „Volkskrant" beschikbaar ge steld, onder deleden verspreid. Wij willen dit overzicht, de standsorga nisatie zelf betreffende, besluiten met de mededeeling, dat de verstandhouding tot het R.-K. Werkliedenverband. uitstekend is, eveneens die met het Centraal Bestuur, voorts, dat de rubriek van den R.-K. Volks bond in de „Leidsche Courant" zich in stij gende belangstelling mag verheugen, dat deze rubriek sinds Augustus thans om de 14 dagen verschijnt, daartoe in staat ge steld door de redactie van „De Leidsche Courant", waarvoor wij haar hier oprecht dank brengen, eveneens voor de plaats ruimte ons ingeruimd voor alle Volks- bondberichten. Voorts dank aan allen die ons hebben bijgestaan in de moeilijke taak, in het bijzonder aan de geestelijk adviseur, Prof. A. Cleophas. Al moge het jaar 1937 nog veel te wen schen overlaten wat anders had kunnen zijn, toch gaan wij met vertrouwen 1938 te gemoet, waarbij wij de hoop uitspreken, dat alle leden, zonder uitzondering, zich van hun taak bewust zijn, en de doel stellingen van de Volksbond meer en meer helpen bevorderen tot het algemeen welzijn der leden en hun gezinnen! Maar de godsdienstige en zedelijke verheffing bovenal!! Spaarbank: Ingelegd in 1937 1578.95 en terugbetaald ƒ1117.05. Aan rente werd bijgeschreven 116.93. Vijf boekjes wer den afgelost, terwijl vijf nieuwe werden uitgegeven. ST. AUFRIDIUS, BISSCHOP VAN UTRECHT N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria,- geen Credo. Prefatie van Paschen (invullen: vooral in dezen tijd). Kleur: Wit. ZONDAG, 15 Mei. Vierde Zondag na Pa schen. Mis: Cantate. 2e gebed v. d. H. Joannes Baptista de la Salie, Belijder. Credo. Zooals op iedere Zondag na Paschen is ook vandaag de Liturgie weer vol van de Paaschgedachte. Wonderbare dingen heeft God gedaan! Door eigen kracht is Chris tus van de dooden opgestaan en sterft niet meer. (Introitus, Alleluja-vers). Ook wij, de ledematen van Christus, zijn met ons Hoofd, Christus, verrezen. Komt en hoort gij allen, die het hooren wilt, wat de Heer aan onze zielen gedaan heeft. Wij doen niets te veel, als wij de geheele aar de üitnoodigen om een dankpsalm uit te jubelen. (Offertorium), maar bovenal: dankbaarheid van de DAAD! Afleggen alle onreinheid en boosheid (Epistel), ons steeds meer en meer zuiveren van onze gebreken (Postcommunio), in één woord: onze levenswandel heiligen (Stilgebed), opdat, als de H. Geest zal komen, (Evan gelie) Hij ons niet van zonde overtuige. (Communio). MAANDAG, 16 Mei. Mis v. d. H. Ubal- dus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e ge bed ter eere van Maria (Concede); 3e voor Kerk of Paus. In de reguliere kanunnik van den H. Augustinus had de deugd van zachtmoedig heid een ijverig beoefenaar. Niet alleen ver droeg hij de ergste beleedigingen, maar toonde tegenover zijn beleedigers zelfs de grootste welwillendheid. DINSDAG, 17 Mei. Mis v. d. fl. Paschalis Baylon, Belijder: Os Justie. De heilige Paschalis is de heilige van het Allerheiligste Sacrament. Zijn godsvrucht tot de H. Eucharistie bleek Wonderbaar na zijn dood. Want op zijn doodsbaar sloeg hij onder de opheffing van de H. Hostie tweemaal zijn oogen naar de H. Hostie op. Door Paus Leo XIII is hy verheven tot Patroon van alle Eucharistische werken. WOENSDAG, 18 Mei. Mis v. d. H. Ve nanti us, Martelaar: ProtexistL Kleur: Rood. Als knaap van 15 jaren aangeklaagd bij keizer Antiochus als belijder van de chris telijke godsdienst, onderging Venantius de gruwzaamste folteringen, waarvan hij telkens wonderbaar herstelde. Tenslotte is hij - onthoofd en stierf hij met velen den marteldood, die op het zien van de standvastigheid van Venantius en de won derbare genezingen het geloof in Jesus Christus hadden omhelsd. DONDERDAG, 19 Mei. Mis v. d. H. Pe trus Coelestinus, Paus en Belijder: Sta tuit. 2e gebed v. d. H. Pudentiana, Maagd. De heilige Petrus Coelestinus heeft een mooi voorbeeld gegeven van ootmoed. Te gen zijn wil tot Paus gekozen om wille van zijn deugden, moest hij zich de keuze laten welgevallen. Vier maanden later legde hij in een consistorie te Napels, in te genwoordigheid van de koning zijn waar digheid neer en ging opnieuw zijn kloos terleven beginnen. VRIJDAG 20 Mei. Mis van de H. Ber- nardinus van Siëna, Belijder: Os Justi. 2e gebed ter eere van Maria (Concede); 3e voor Kerk of Paus. Hulp in Nood: Dit fonds leed een kwij nend bestaan. Enkele malen kor. slechts worden geholpen in moeilijke omstandig heden der leden, door het verstrekken o.a. van melk en eieren. Het batig saldo be droeg ƒ36.04. Bibliotheek: Een zevental maanden is dezen in 1937 opengesteld geweest. Een 40-tal lezers stonden ingeschreven. Hon derd nieuwe boeken werden aangeschaft, andere opnieuw ingebonden. Meerdere be langstelling van de zijde der leden is geen weelde! Het beheer over de Bibliotheeek werd gevoerd door de Prop.club „St. Pe trus", en stemt tot tevredenheid. Ziekenkas: Deze onderafdeeling lijdt een kwijnend bestaan. In 1937 overtroffen de uitgaven de inkomsten, zoodal weder om een nadeelig saldo geboekt moets wor den. Pogingen, om de financiën in even wicht te brengen, zijn dus zeer urgent. „St. Barbara": Er werden 2 bestuurs- en 1 ledenvergadering gehouden. Twee le den zijn overleden waarvoor H. Missen werden gelezen. Het ledental bleef station- nair. Zooals ieder ander jaar werden in de Novembermaand bidstonden op het R. K. kerkhof gehouden, terwijl 4. H. Missen in de parochiekerken werden opgedragen voor levende en overleden leden. Prop.club „St. Petrus": Naar buiten is door deze club niet veel bereikt, de huis houdelijke zaken werden gaande gehou den, terwijl de inkomsten gelijken tred hielden met de uitgaven. Retraiteclub „St. Clemens": Namen in 1936 44 personen aan de Retraite te Noord- wijkerhout deel, in 1937 bedroeg dit aan tal 33, hetgeen zeer zeker voor verbete ring vatbaar is. De financieele toestand laat. niets te wenschen over. Herwonnen Levenskracht: Het uitvoe rend comité moest afgeloopen jaar in Oc tober zijn voorzitter missen, omdat de Den 8sten September werd uit een edele familie te Massa geboren de heilige Ber- nardinus van Siëna, één van de grootste sieraden van de Kerk in de 15de eeuw. Zijn moeder stief toen hij pas drie jaar oud was. Toch ontving hij een zeer vrome opvoe ding van twee van zijn tantes, zoodat hij van dag lot dag groeide in godsvrucht, wijs heid en liefde jegens God en de menschen. In het jaar 1404 legde hij in de Orde v»« de Capucijnen de gelofte af en legde hij zich op verlangen van zijn oversten toe op het predikambt. Vooral heeft hij den Zoe- ten Naam gepredikt in Italië als een tee- ken van verzoening en vrede in die da gen van strijd en verdeeldheid. ZATERDAG 21 Mei. Mis v. d. H. Aufri- dus, Bisschop en Belijder. Statuit. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom op 13 Mei). 2e gebed ter eere van Maria (Concede); ,3e voor de Kerk; 4e voor den Paus. Aufridus, ook wel Ansfried genoemd, was geboren „graaf van Leuven". Zijn op voeding ontving hij van twee Aartsbis schoppen, van wie één zijn oom was. Als twintigjarige kwam hij in militaire dienst, waarin hij altijd geijverd heeft voor eer en deugd. Begunstigd door keizer Otto I, die voor Aufridus een bijzondere voorlief de had, werd hij zeer spoedig een machtig edelman in de Nederlanden. Hij sloot een huwelijk met Hereswit, gravin van Strijen, die hem een dochter schonk, n.l. Benedicta. Na den dood van zijn echtgenoote vatte Ansfried het plan om, om in een klooster te streven naar hoogere volmaaktheid. Be nedicta was reeds in een klooster, door haar ouders gesticht te Thorn, abdis. Maar keizer Otto III verlangde dat Ansfried de opvolger zou zijn van de gestorven bisschop van Utrecht, Balderik. Ansfried verzette zich. Hoe zou hij, de militair, de bisschops staf kunnen voeren! Hij moest evenwel zwichten en na zijn heilige bisschopswij ding aanvaardde hij het bisschoppelijk be stuur, dat voortreffelijk geweest is. Het godsdienstig leven van zijn onderdanen werd bevorderd zeer krachtig door zijn eigen voorbeeld. Veel heeft hij hersteld, wat door de invallen van de Noormannen was verwoest en veel deed hij om zijn bis dom tegen de Noormannen te beschermen. Ansfried overleed in de door hem gestich te Abdij „Hohorst" bij Amersfoort den 3den Mei van het jaar 1000. Zijn stoffelijk over schot werd bijgezet in de St. Maarten te Utrecht. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DINSDAG. Mis v. d. H. Paschalis Bay lon: In omni. Credo. WOENSDAG. Mis v. d. H. Felix van Cantalicië, Belijder: Dominus. 2e gebed v. d. H. Venantius. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d^ H.H. Theophilus van Corte en Ivo, Belijder: Confiteantur. 2e gebed v. d. H. Petrus Coelestinus; 3e v. d. H. Pudentiana. ZATERDAG. Mis v. d. H. H. Ladislaus van Gielniow, Crispinus van Viterbo en Vivaldus, Belijder: Confiteantur, 2e gebed voor den Paus. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. heer H. Lombert zich daarvoor niet lan ger beschikbaar kon stellen wegens bijzon dere omstandigheden. Een woord van dank voor den arbeid, ten dienste van het comité verricht, is hier op zijn plaats. Als zijn opvolger werd in Dec. geko zen de heer D. Haverkorn. 13 Febr. werd een filmavond in het Bondsgebouw gege ven voor medewerksters en -werkers van Herwonnen Levenskracht. Eveneens op 21 Nov. een gezellige bijeenkomst. Beide avonden waren druk bezocht. Op 15 Aug. hield het comité een excursie naar „Berg en Bosch" welke geslaagd mag heeten, evenals de gehouden bloempjesdag in Sep tember, welke een batig saldo van ƒ425. opbracht. Werkloozen-zorg: Voor de werkloozen werden een aantal ontwikkelingsavonden gehouden. Idem voor de vrouwen. Bij slui ting van het seizoen 19361937 werd een Triduum gehouden, waaraan 242 perso nen deelnamen. Van 11 Oct. 1936 tot en met 28 April, een tijdvak van 24 weken, was het ontspanningslokaal voor de werk loozen geopend. Gedurende dat tijdvak werden 37324 kop koffie en thee geschon ken. Hiervoor waren benoodigd: 130 pond koffie, 42 pond thee, 440 pond suiker, 24 busjes Buisman en 413 liter melk. Voorts werd uitgegeven 100 pond tabak boven dien werden dagelijks vele brooden ver strekt, Inplaats van vermindering moes ten wij constateeren, dat het aantal werk loozen grooter was dan voorgaande jaren. Niet erg bemoedigend dus. (Wordt vervolgd). VAN DE REDACTIE. De volgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Alle correspondentie deze rubriek betreffende, moet gezonden worden aan het redactie-adres: Verl. Bloemistenlaan 45.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10