OMGEVING DE LAATSTE LES VAN LANCELOT VRIJDAG 13 MEI 1938 DE LEÏDSCHE COURANT i WEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-overzicht De winterproducten gaan thans aanzien lijk in kwantum verminderen waartegen over staat dat de voorjaarsproducten van den kouden grond dagelijks in kwantum toenemen. Waspeen blijft tot het einde goed gevraagd en een prijs van meer dan 4 per kist van 20 K.G. zal wel tot de hooge uit zonderingen blijven behooren. Ook Witlof ging, in tegenstelling met den aanvang van het seizoen van dit product, toen de prijs veel te laag bleef, den laatsten tijd en ock nu voor goeden prijs weg. Vooral wat van goede kwaliteit was bracht mooie prij zen op, van 1013.50 per 100 K.G. Zelfs wat afwijkend was kon nog tot 6.50 per 100 K.G. opbrengen. Selderie ging voor 0.65 tot ƒ1.per 100 bos en Prei bracht prachtige prijzen op. Aangezien uien ook steeds duur bleven lag het voor de hand dat het artikel Prei goed gevraagd zou blij ven. Het artikel kon dan ook gemakkelijk van 5.50 tot 7.50 per 100 K.G. opbren gen. Pieterselie ging voor 0.80 tot 1.10 per 100 bos en bosuitjes van 1.80 tot ƒ4.50, ook een besten prijs. Van de voor jaarsproducten noemen we allereerst Spi nazie welke al voor zeer ongeregelde prij zen ging, n.l. van ƒ1.50 tot 7.50 per 100 K.G. naar gelang van kwaliteit of kleinere of grootere aanvoer. De prijs van Radijs be woog zich steeds tusschen 1 tot 1.70 per 100 bos. Het koude weer is wel oorzaak dat van dit product nimmer iets door draaide. Ook komt het zelden voor, dat de genoemde prijs in dezen tijd van het jaar gehandhaafd kan blijven. Evenals de an dere producten gingen ook Raapstelen voor redelijke prijzen, n.l. van 1 tot 1.30 per 100 bos. Sla bracht in de goede kwaliteit tot ƒ4 per 100 stuks op, en wat iets min der was in kwaliteit bracht toch nog van ƒ1.40 tot 2.50 op. Het staat er in den tuinbouw voor wat betreft de gewassen slecht voor; we zou den wel durven beweren zoo slecht als het niemand heugen kan. Dit als gevolg van de droogte en de nachtvorsten. Tot drie maal toe zijn de vroege aardappelen reeds afgevroren. Dit product is van nu af aan zeker drie weken later dan vorig jaar toen het trouwens nogal vroeg was. En met de bospeen is het niet beter gesteld. Aanvan kelijk stond het er voor of deze erg vroeg zou zijn. Doch 's nachts en overdag droogt het, en het gewas komt steeds dunner te staan. Dammen. Gisterenavond had de uit reiking plaats der prijzen, gewonnen met de wedstrijden van „Steeds Hooger". De voorzitter, de heer J. Fennes, opende den avond met eenige toepasselijke woor den van gelukwensch aan de winnaars. Van de promotie- en degradatiewedstrij den waren de 1ste en 2de prijswinnaars L. v. d. Valk en C. v. d. Laken. Van de borden- wedstrijden P. v. d. Valk en P. Mulder. Na eenige bespreking werd nog besloten het seizoen als gesloten te beschouwen tot Sept.; echter met doorbetaling van con tributie. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. KATWIJK AAN ZEE Badseizoen. Door B. en W. is bepaald, dat het badseizoen dit jaar op 26 Mei als geopend beschouwd zal worden. LEIDSCHENDAM Kostelooze vaccinatie. B. en W. van Leidschendam maken bekend, dat de ge legenheid zal zijn opengesteld tot koste looze vaccinatie of revaccinatie voor kinde ren uit deze gemeente, beneden het jaar. De vaccinatie en revaccinatie zal geschie den in de voormalige O.L. school te Leid schendam aan de Delftschekade en in de O.L. school te Leidschendam aan den Prin ses Julianaweg op Woensdag 18 Mei 1938 des namiddags tusschen 2 en 3 uur. Voor een juiste vermelding in de vac- cinebewyzen van de namen en geboorte datums der kinderen is het noodzakelijk, dat de trouwboekjes der ouders of geboor tebewijzen der kinderen worden medege bracht. LISSE L.T.B. De afdeeling van den LtT.B., hield gisteravond in een der zalen van het K.J.C.—gebouw haar jaarvergadering on der presidium van den heer Th. F. van Rijn. De opkomst had grooter kunnen zyn. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat het bestuur de leden niet lastig valt met druk vergaderen, weshalve het meende dat van de leden op dit punt wel meer medewerking mocht worden be toond. Voorts deelde hij mede, dat noch de secretaris noch de penningmeester dezen avond aanwezig konden zijn, weshalve de notulen door den voorzitter werden gele zen en onveranderd werden vastgesteld. Uit het financieel verslag bleek voorts, dat ontvangen was 125.80 en uitgegeven 33.18, zoodat een voordeelig saldo viel te boeket van 92.62. Dit financieel verslag ging, aldus de voorzitter, over twee jaren en 193637. Door de heeren B. Warmer dam en J. Clemens zullen de bescheiden gecontroleerd worden. In het bestuur wa ren aftredend de heeren H. J. v. d. Berk en J. Pijnacker, die beide bij enkele can- didaatstelling werden herkozen. Aan de orde is hierna bespreking sier- teeltbelangen voor de in Juni a.s. te hou den algemeene vergadering. Een der leden vroeg, hoe het stond met garantie en mi nimumprijzen. De voorzitter antwoordde, dat zoowel voor binnen- als buitenland geen mimumprijzen meer zijn. Vervolgens werd gevraagd, of de korting voor het sur plus gehandhaafd blijft, waarop door den voorzitter bevestigend werd beantwoord; deze korting blijft gehandhaafd op 24 pro cent. Op een vraag of de minimumprijzen al bekend zijn, kwam een bevestigend antwoord, doch deze zijn niet verplichtend. Het bestuur, aldus de voorzitter, stelt zich de vraag: is het wel wenschelijk om met de garantieprijzen het handelsseizoen in te gaan, of zou het niet geraden zijn de regeering te verzoeken voor het seizoen weer mimumuprijzen vast te stellen. De vergadering onderschreef deze meening ten volle. Op een desbetreffende vraag zeide de voorziter, dat de minimumprijzen alleen gelden voor 't binnenland, hetgeen wel tot gevolg zal hebben minimumprijzen voor het buitenland. De voorzitter zeide voorts, dat het op 't oogenblik voorkomt, dat bloemisten, wel ke een nevenbedrijf in Breezand hebben, in verband met het coll. contract hier te Lisse lid moeten zijn van hun vakgroep van den L.T.B. en evens van Breezand, hetgeen voor velen een bezwaar is. Dit punt zal mede op de algemeene vergadering ter sprake worden gebracht. Tot afgevaardig de naar de alg. vergadering werd herbe noemd de heer J. W. A. Lefeber, terwijl daarnevens een lid van het bestuur zal worden aangewezen. Hierna kwam aan de orde de vaststel ling van de Statuten der afdeeling Lisse. Na voorlezing door den voorzitter en am pele bespreking werden deze vastgesteld. Bij de rondvraag maakte de heer P. Schuil bezwaar tegen de contributie, welke geheven wordt van de tweede of meer dere personen uit hetzelfde gezin, welke contributie op de helft is gesteld; hij vond dit te hoog en niet bevorderlijk voor toe treding. De voorz. wees erop, dat men, bij verlaging, in conflict komt met de algemee ne statuen van den Bond. Op een vraag van een der leden, of er voor de boete- processen naar Heiloo weer een bus be schikbaar wordt gesteld, antwoordde de voorzitter, dat men zich dan tijdig moet opgeven bij den secretaris, om te zien of er voldoende deelname is. De geestelijk adviseur, kapelaan J. H. M. van Ingen, sprak een aanmoedigend woord tot deel name aan deze bedevaart. Daar kunnen we vragen om Gods zegen, immers aan Gods zegen is alles gelegen. Dit jaar wordt de bedevaart gehouden op Maandag 23 Mei, hetgeen, aldus de voorzitter, voor den bollenkweekers, wegens den beurs-dag, een lastigen dag is. De heer v. Rooyen vroeg, of er niet aan kon worden gewerkt, dat ook de Katholieken in aanmerking kunn- ne komen voor landmeter by de Sierteelt centrale. De voorzitter zeide, dat men in deze plaatselijk geen oordeel kan vellen, omdat de benoemingen over het geheele rayon geschieden. De voorzitter zeide ten slotte, dat bij den L.T.B. inlichtingen zijn te bekomen voor heel goedkoope boek- houd-tarieven, hetgeen voor de leden een prachitge instelling is. Hierna sluiting. Aanbesteding. Bij de gehouden aan- testeding voor het herbestraten van een gedeelte der Kanaalstraat met bijkomen de werkzaamheden zijn een drietal in schrijvingen mgekomen, n.l. van de Gebr. A. J. en A. Schouts te Leiderdorp voor de som van 2115.C. Godschalk te Leiden 2160.L. Visser, Lisse 2246.en de fa. A. Schoon te Haarlem 2300.Naar wij hebben vernomen zal het werk wor den gegund aan den laagsten inschrijver. Geboren: Geertruida Catharina d. van A. F. Schenk en G. H. van Dij"k. Wilhel- mina Eilsabeth dochter van C. J. Schrama en J. M. van der Reep. Anna Cornelia Agatha Maria dochter van C. J. Lijten en A. A. van Kesteren. Wilhelmus Huber- tus zoon van C. G.'Kerkvliet en J. M. A. van der Zon. Ondertrouwd: Jan Hendrik de Nier 32 j. met Suzanna Elizabeth Pot 20 j. te Eindhoven. Cornells Wilhelmus Tim- mers 27 jaar te Haarlemmermeer met Ma ria Johanna van den Berg 25 j. Arie Adrianus Schipper 29 j. met Antje Bons 30 jaar. Getrouwd: A. van Eeuwen 26 j. met S. Goulooze 26 j. te Meemstede. Gevestigd: J. J. van der Zwet en ge zin uit Ter Aar. J. Tegelaar uit Am sterdam. A. Barnhoorn en kind uit Enk huizen. A. J. M. van Oosterwijck uit Vught. G. C. Schenk uit Loon op Zand. J. J. J. van Noort uit Utrecht. M. Al ders uit 's-Gravenhage. J. M. Slijker- man uit Haarlem. Vertrokken: S. Imans naar /fels- meer. M. P. Sprengers naar Hillegom. W. van der Klauw naar Haarlemmer meer. W. J. Olijerhoek naar Bennebroek. L. F. Zeiss naar Roermond. D. T. Dam- hat naar Roermond. G. M. Weijers naar Oude water. J. J. Janssen naar Rotter dam. N. C. Zonneveld naar Noordwijker- hout. NOORDWIJKERHOUT Naar het concours. De muziekvereni ging „De Harpe Davids" zal op 2en Pink sterdag a.s. te Beverwijk deelnemen aan het muziekconcours. Zij zal uitkomen in de 1ste afdeeling fanfare. NOORDWIJK De burgemeester met verlof. Naar wij vernemen zal burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel vanaf Maandag 16 Mei tot en met Dinsdag 7 Juni a.s. met verlof bui ten de gemeente vertoeven. Als loco-bur gemeester treedt op: wethouder E. L. de Witt. De raadsagenda aangevuld. De agenda voor de raadsvergadering van heden is met een viertal punten uitgebreid, te weten: 11. Eervol ontslag hoofd der openbare la gere school. 12. Voorstel tot het pachten van een gedeelte duingrond aan de Q. van Uffordstraat voor parkeerterrein. 13. Op name van B. Schaap in het gasthuis te Noordwijk-Binnen. 14. Voorstel tot verbe- ring en verhuur van de woning School straat 2b. Uitbreiding van het vaste politiecorps. B. en W. stellen den Raad thans voor zulks onder intrekking van hetgeen bij de begrooting 1938 te dien aanzien is besloten het aantal vaste agenten van politie uit te breiden met 2 en het aantal tijdelijke agenten (zomeragenten dus) verminderen met 3. Alzoo zal de gemeente bij aanneming van dit voorstel 12 vaste agenten van poli tie tellen en 3 tijdelijke agenten voor het zomerseizoen. Het feit, dat tijdelijke agen ten in het algemeen nog voldoende practi- sche ervaring missen hebben B. en W. tot dit voorstel, dat een wijziging in de „ver ordening gemeentepolitie Noordwijk" met zich brengt, geleid. De werkloosheid. Het aantal werkloo- zen in deze gemeente is vergeleken met 14 dagen geleden met 24 gedaald en bedraagt thans 502. Intusschen is dit nog 28 meer dan verleden jaar op dit tijdstip, toen het aantal werkloozen 474 bedroeg. De groote droogte van den laatsten tijd en de daar door nog geringe werkgelegenheid in het bloembollenbedrijf zal hier wel de oorzaak van zijn. Van deskundige zijde verzekerde men ons althans dat er in dit bedrijf b.v. nog heel weinig „wiedwerk" was. Het aantal vrouwelijke ter arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen bedraagt 24, dit is 30 minder dan 14 dagen geleden. OEGSTGEEST Hanze. Onder goede belangstelling hield de Hanze in St. Willibrord een alg. vergadering. De voorzitter sprak bij de opening zijn voldoening uit over de goede opkomst. Spr. hoopte, dat dit in de toe komst steeds zoo moge zijn. Wanneer ech ter door een ieder aanwezig lid nog een ander lid werd medegebracht, zou men eens kunnen spreken van gezond mede leven. Vervolgens werd voorlezing gedaan deT vxragen die bij den Centralen Raad zijn ingediend. Als afgevaardigden zullen de heeren Elshof en Nouwens de afdeeling Oegstgeest vertegenwoordigen, terwijl zoo mogelijk de voorzitter eveneens mede zal gaan. Besloten werd een adres te richten aan het Gemeentebestuur om de leveranties en werkzaamheden voor de gemeente te doen verrichten door georganiseerden pa troons. Door reorganisaties van S.A.N.T.O.S. oest de commissie worden uitgebreid en werd als nieuw lid benoemd de heer W. Hienkens, zoodat deze commissie thans bestaat uit de heeren J. v. d. Post, M. C. v Gent en W. Hienkens. Tot voorzitter werd de heer Hienkens aangewezen. Bij de rondvraag besprak men de mis leidende reclame, die in advertentie-bla den meermalen voorkomt. Een wettelijke regeling daartegen werd bepleit. De afge vaardigde naar den Centralen Raad zulij len er met het bondsbestuur eens over spreken. Besloten werd nog totaal 35. te reserveeren voor attracties op de maan- delijksche vergaderingen. De attractie zal echter niet op de convocatie staan vermeld. Voor dit bedrag kan natuurlijk niet op iedere vergadering iets bijzonders worden aangeboden. Nadat nog eenige huishoude lijke zaken waren besproken, volgde slui ting. Naar wij nog vernamen zal op de eerst volgende bijeenkomst, dus op Woens- cag 8 Juni door Pastoor Looyaard een in leiding worden gehouden. RIJNSBURG Tuinbouw. Er komt hier nog wat was peen. Het is hier het land van de waspeen. En die tot het einde bewaarde heeft het getroffen. We mogen niet zeggen „heeft het goed gezien", want dat is niet te beka ken. Het is een gokje. En men heeft thans gewonnen. Den laatsten tijd bracht waspeen van 17.5021.50 per 100 K.G. op, een on gekende prijs. Het zijn er maar enkelen die hiervan geprofiteerd, zooals zulks in derge lijke gevallen altijd het geval is. Prei ging ook hoog in prijs, tot 7.60 per 100 K.G. De uienvoorraad is op. De bosuitjes komen, die ook duur gaan, tot ƒ4.20 per 100 bes. Witlof was best te verkoopen voor een prijs van 10 tot 13.40 in de goede kwali teit. SASSENHEIM „St. Ambrosaus." -r- Aan de oproep, om mee te zingen aan het oratorium, hebben vele dames gehoor gegeven, zoodat het aantal dames-zangeressen nu is gestegen van 19 tot 60. Het bestuur verwacht, dat allen trouwe bezoeksters van de repetities zullen blijken te zijn. Inmiddels hebben Gisteravond kwam de raad der gemeen te Leidschendam onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer in openbare ver gadering bijeen. Secretaris is de weled. heer H. J. van Delft. Aanwezig zijn alle leden, behalve wethouder van Dijk. Ope ning geschiedt met gebed. Nadat de voorzitter den heer Willemse heeft gelukgewenscht met zijn herstel wor den de notulen onveranderd goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken, o.m.: Goedkeu ring van Géd. Staten van de wijziging annuiteit woningbouwvereniging „St. Wil- librordus", van de kasgeldleeningen en van de wijziging begrooting 1937 der voor malige gemeente Stompwijk, worden voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot het verleenen van een aanvullend subsidie aan het Burgerl. Arm bestuur der voormalige gemeente Stomp wijk voor het jaar 1937, wordt na een opmerking van den heer Willemse en een toelichting van den voorzitter, z.h.s. goedgekeurd. Aan de orde komt het voorstel tot het verleenen van een aanvullend voorschot ingevolge de woningwet aan de R.K. Bouwvereniging „St. WiJIibrordus". De heer Vink vindt het zeer doelmatige verbe teringen en de raad zal daarom z.i. het voorstel niet afwijzen. Het is hem bekend, dat er bij de leden van de vereeniging eenige tegenstand is over de voorgestelde huurverhooging van 0.15, doch z.i. moe ten de leden ook iets doen. Nadat spreker zijn standpunt heeft uiteengezet, vraagt hij B. en W. om bij de nieuwe begrooting een eenvoudig overzicht te geven over de afgeloopen jaren, opdat de nieuwe raad eenig overzicht heeft over den toestand, enz. der vereeniging. De heer de Langen vraagt, als het voor stel wordt goedgekeurd, dat B. en W. wil len bevorderen, dat de uit te voeren werk zaamheden zooveel mogelijk door inge zetenen zullen worden uitgevoerd. De voorzitter licht het voorstel nader toe en merkt op, dat de werkzaamheden niet direct zullen worden uitgevoerd, doch zeer waarschijnlijk pas in Juli of Augustus, doch B. en W. doen thans dit voorstel, op dat, wanneer de Minister dit goedkeurt, di rect kan begonnen worden. Wat de werk zaamheden betreft, zegt de voorzitter, dat de Minister heeft medegedeeld, dat deze publiek moeten worden uitbesteed. Moge lijk kan het nog op een andere wijze ge daan worden, in elk geval zullen B. en W. alles doen om het werk in eigen ge meente te houden. Hierna wordt het voor stel z. h. s. aangenomen. Het voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de gemeen te Nootdorp omtrent de toelating van kin deren tot de O. L. School aan den West- vlietweg, alsmede de wijziging gemeente- begrooting dienst 1937, worden z. h. s. goedgekeurd. In behandeling komen enkele vragen van z ch in den loop van de week nog eenige cames opgegeven, zoodat de directeur en het bestuur tevreden kunnen zijn. Ook de heeren laten zich niet onbetuigd. Ook hun aantal is inmiddels nog gestegen, zoodat het eerste honderdtal medewerkenden bij na compleet is Op de tweede repetitie, die heden, Vrijdag, gehouden wordt, kunnen zij, die nog getalmd hebben, zich komen aanmelden. Bij voorbaat echter is de deel name een succes. VOORSCHOTEN K. J. M. V. De bijeenkomst van de Voorschotensche K.J.M.V. op Woensdag j.l. is een zeer geslaagde geweest. Als spre ker trad op de Weleerw heer Kap. Paap, moderator van de Leidsche K.J.M.V. Deze behandelde het laatste onderwerp van het gezinsprogramma, n.L „Toekomstige ge- 2insstichters." Op zeer interessante en dui delijke wijze gaf hij een beeld van de ge schiedenis van het huwelijk vanaf de schepping der menschen, van het diepste wezen" van het huwelijk, de verheven op dracht van vader of moeder te zijn en van hetgeen er tegenwoordig zooveel van ge maakt wordt. Voor onze K.J.M.V., die nog maar zeer kort bestaat, is dit het eenige onderwerp van het gezinsprogramma, dat nu behan deld is, en mede daardoor stond het in het trandpunt van de belangstelling, hetgeen ook wel bleek uit de goede opkomst en het aandachtige toehooren. Ookvop dezen avond is weer een nieuw bd toegetreden tot de K.J.M.V., zoodat we nu totaal 18 .eden tellen, d.i. ongeveer de helft van het bereikbare aantal in Voor schoten. den heer Vink, n.l. Ie is het juist, dat de werkloozen, die uit deze gemeente naar de werkverschaffing' bij Steenwijk gezonden worden, per week ƒ1.50 broodgeld ontvan gen en de werkloozen uit Rotterdam 2.50? 2e indien het antwoord bevestigend moet luiden, achten B. en W. zulks dan biliyk? en 3e indien B. en W. deze regeling on billijk vinden, hebben zij dan reeds po gingen bij den Minister voor Sociale Za ken aangewend om hierin verandering te brengen of zyn zij bereid dit alsnog te doen? De voorzitter antwoordt hierop, dat het aan B. en W. niet bekend was, dat dit ver schil in broodgeld bestond. Uit een door B. en W. ingesteld onderzoek is gebleken, dat het broodgeld voor de menschen uit de 3 grootste steden inderdaad 2.50 bedraagt, Dit geldt echter alleen voor 1938, daar het volgende jaar een meer uniforme regeling zal komen. B. en W. willen echter gaarne, indien de raad zulks wenscht, bij het de partement pogingen doen om hierin alsnog verandering te brengen. - De heer Vink zegt, dat de daar tewerk gestelde werkloozen over de ligging, het middageten, enz. tevreden zijn, alleen over de 1.50 broodgeld werd geklaagd. Spre ker kan het niet rechtvaardigen, dat voor die groote plaatsen 2.50 wordt gegeven en voor kleine plaatsen 1.50. Hij vindt 1.50 voor broodgeld te weinig en hij zou het op prijs stellen, dat het departement op deze z.i. onrechtvaardige bejegening werd gewezen, dan weten zij in ieder geval in Den Haag, dat er wenschen zijn en dat de menschen met ƒ1.50 niet kunnen rond ko men, en toch voldoende broodvoeding moe ten hebben. De heer Willems zou het beter vinden, als voorgesteld werd bij het departement, dat de broodvoeding aan de menschen ver strekt werd op dezelfde wijze als het mid dageten en dat aan de menschen geen broodgeld, doch voldoende broodvoeding, enz. gegeven werd. De voorzitter zet een en ander nog na der uiteen en zal hieromtrent gaarne een brief schrijven aan het Departement en wil ook deze zaak gaarne bij het departement verdedigen. Met een en ander gaat de raad geheel accoord. Door een commissie, bestaande uit de heeren Vink, Waaijer en Mooijman worden de geloofsbrieven van de benoemde leden van den Gemeenteraad onderzocht. De heer Vink brengt namens de. commissie verslag uit en verklaart, dat er niets#aan mankeert en alles in orde is bevonden en stelt voor als lid van den Raad toe te laten de heeren Th. J. Blokland, J. C. v. d. Bosch, J. ten Hoopen, G. Kerkhoff, J. Koerts, L. C. de Koning, G. Kranenburg, J. de Langen, A. J. Schrader, H. A. Smits, K. Vink, N. J. M. Willemse en F. J. Zuijdwijk, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangeno men. Hierna sluiting. VOORHOUT Geboren: Christianus Cornelis z. v. Th. v. d. Ploeg en C. M. Steenkamer. Overleden Nicolaas Franciscus Hetf- boom 70 j. echtgenoot van Theresia Bakx. Gehuwd: Jozef Johan Henri Klomp, 65 j predikant te Voorhout en Anna Pfeif fer 53 j. zonder beroep, wonende te 's-Gra venhage. Adrianus Cornelis Paardekoo- per 26 j., bloembollenkweeker te Oegst geest en Ottilia Valeria Guyrasko 26 j., zon der beroep wonende te Voorhout. An- thonius Johannes van der Lans 27 j., bloe mistknecht te Voorhout en Theodora Ceci lia Diemei 23 j. zonder beroep, wonende te Voorhout. Jagcobus Cornelis Berg 30 j., bloemistknecht te Noordwijkerhout en Cor nelia Johanna van der Lans 30 j. zonder beroep te Voorhout. WASSENAAR Ongeval. Doordat bij de kruising Schoolstraat-Oostdorperweg een kleine jongen plotseling den weg overstak, kwam gistermiddag, doordat hij een aanrijding wist te voorkomen, de motorrijder J. M. B,. met duopassagiere mej. G. M. J. V., beiden uit Rotterdam, te vallen. Beiden bekwa men verwondingen aan hoofd en handen, terwijl de heer B. bovendien een lichte hersenschudding kreeg. Na eerste hulp verleening door dr. X. zijn zij op diens ad vies per ziekenauto overgebracht naar hun woning te Rotterdam. De jongen, die de oorzaak was van dit ongeval, bekwam slechts een bloedneus. 57. Langelot schrok en greep ook een stok. Daarna vroeg hij: Wat moet je?, zóó hard dat het mannetje de stok liet vallen. Ik ben het mannetje uit de maan, sprak het ventje, en ik ben hier gekomen om de kaars een pak slaag te geven, die mijn huisje in brand heeft gestoken. Meteen kwam de kaars naar voren. 58. Ik ben niets bang, zei de kaars voor geen tien man netjes uit de maan! Meteen boog hij zich voorover zoodat de punt van de vlam het mannetje raakte. Het mannetje vluchte naar buiten en holde met zijn stok, die in brand was gevlogen het vrije veld in, gevolgd door de kaars.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6