FATALE MUUR-INSTORTING H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard brachten Woensdag een bezoek aan de Groote Kerk te Den Haag. Het Prinselijk echtpaar bij het kerkgebouw De ruïne na de fatale instorting van den ouden muur in de Hoogstraat te Rotterdam, waarbij zeven personen om het leven kwamen In vijf weken tijds moet de restauratie van het interieur van den Stadsschouwburg op het Leidscheplein te Amsterdam voltooid zijn. De werkzaamheden zijn in vollen gang De delegatie van Haile Selassie ter zitting van den Volken bondsraad. De afgevaardigden met hun raadslieden De zitting van den Volken bondsraad te Genève. Een overzicht van de zaal Meer dan 2000 leerlingen van middelbare scholen te Amsterdam bezochten Woensdag de tentoonstelling „Gedenck-Clanck" in het Stedelijk Museum ter gelegenheid van het gouden jubileum van het Concertgebouw FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 29) Dat zal je wat kunnen schelen, Marty. Je had immers heelemaal geen plan om met Tony te trouwen. Maar Marty sprak in ernst. Dat weet ik nog zoo zeker, niet ant woordde zij. Ik ben niet verliefd op hem, als je dat bedoelt. Maar Tony past zoo goed bij mij en ik vind de gedachte afschuwelijk om hem te verliezen. Niet dat ik hem zoozeer voor myzelf verlang, maar ik wil niet, dat een ander hem krijgt. Achter het scherm. Veilig alleen in haar lila-en-ivoorkleu rige kamer tooide Virginia zich met de goudkanten avondjurk en bekeek zichzelf in den grooten spiegel, die haar geheel weer kaatste, van haar gouden haar tot haar gouden schoentjes. Zij kon bijna niet gelooven, dat zij dit zelf was. Nooit tevoren was zij zich be wust geweest van haar eigen schoonheid, maar hier, in deze omgeving van weelde en comfort, kwam die schoonheid ook be ter dan ooit tot haar recht. Zij hield haar adem in. Over een paar minuten zou Mi chael haar zien. Michael! Toen zij even later de breede trap af- I daalde, viel er een stilte onder de gasten, j die in de hall verzameld waren. Zij was alleen op de trap en achter haar op den overloop hing een purperrood Perzisch ta pijt, dat haar schoonheid koninklijk deed uitkomen. Tony Bleecker, die naar haar op keek, dacht: Zij is een dame, meer dan mijn moeder of een van de andere vrou wen hier. Maar Michael McMillan; die haar óók zag dacht: Zij is mijn liefde. Voor Mrs. Bleecker was het algemeene opmerken van Virginia's schoonheid op dit oogenblik als een slag. Tot nu toe had zij niet geweten hoe aantrekkelijk het meisje was. Al was zij dan arm, Tony zou in ieder geval trotsch op haar kunnen zijn als zij zijn vrouw werd. Het was Marty, die uitte wat Jane dacht: Tony is smoor op haar, Jane. Hoe heb je het in je hoofd gehaald haar hier te vra gen? Hij zei dat hij niet zou komen, als ik haar passeerde. Zoo. Je stelt zeker al je hoop op het feit, dat zij absoluut niet op hem verliefd Mrs. Bleecker keek haar verbaasd aan. Zij niet op hem? Wat maakt dat voor verschil? Zij zal hem om zijn geld nemen. Maar Marty had een goeden kijk op an deren. Dat zal ze niet. Een vrouw als zij trouwt uit liefde of heelemaal niet. Virginia zag noch Tony, noch zijn moe der of Marty. Zij zag alleen maar Michael, Michael die haar met zijn lachende blauwe oogen aankeek en haar door de menigte meetrok, nog vóór dat Tony beslag op haar kon leggen. Ik zit naast je aan tafel, vertelde Mi chael haar, heb je ooit van zoo'n bof ge hoord? Ik heb je massa's te vertellen. Zij lach te gelukkig en was alles om haar heen vergeten. Wij hebben nog tien mnuuutjes. Waar is een rustig plekje? Zij nam ham mee naar de biblotheek, waar een lage divan voor het vuur stond, aan één kant gemaskeerd door een hoog scherm, dat hen verborg voor het oog van binnenkomenden. Ben je blij me te zien, Virginia? Blij!! Hij nam haar in zijn armen en drukte zijn lippen op haar wang. Even liet zij hem begaan, toen trok zij zich, ademloos, te rug. Ik moet je nog iets over Rickey vertel len. Hij is een nieuw boek begonnen, het heet, „De Zilveren Tooverfee, naar Marty van Duyne". Hij heeft er gisteren en van nacht als een bezttene aan gewerkt. Wat kan mij Rickey schelen? Michael! Wij kunnen hier niet langer blijven zitten. Het is tijd voor het diner. Hij lachte en drukte haar weer tegen zich aan. Zeg: Michael, lieveling, het is tijd voor het diner. Zij herhaalde het zachtjes: Michael, lieveling Toen zij in de hall terugkeerde kwam Tony op hen af. Je zit naast mij! zei hij tegen Vir ginia. Moeder had mij tusschen een wedu we en een bakvisch gezet, maar ik heb haar gezegd, dat ik hoofdpijn zou hebben en bo ven zou blijven als ik niet naast jou mocht zitten. In Tony's oogen smeulde nog vuur. Hij had hooge woorden met zijn moeder ge had en haar enkele dingen gezegd, die haar den schrik op het lijf hadden gejaagd. Zoolang zij hier is, heb je niets anders gedaan dan haar van mij gescheiden ge houden, had hij gezegd, als je daarmee door blijft gaan, trouw ik haar vóór je het weet! Hij had zijn zin gekregen en Virginia en Michael waren gescheiden. Maar zij had den hun kostbaar oogenblikje toch gehad, en Tony vermoedde niet, dat de schitte ring in Virginia's oogen en haar gelukkige glimlach niet voor hém maar voor Michael waren. Maar Michael wist het en al zijn twij fel was nu verdwenen. Hij vreesde Tony niet meer als een mededinger. En Tony zei op dat oogenblik: Trouw morgen met me. Dwaas! Ik ben geen dwaas. Alles zou ineens geregeld zijn, zonder herrie. Midget zou natuurlijk razen, maar ze zou niets kunnen doen. En vader vindt je een schat. Dat heeft hij mij zelf gezegd. Hij haat moderne vrouwen. Virginia keek hem verwonderd aan. Je wilt toch niet zeggen, dat hij je moeder haat? Dat niet precies. Maar de manier, waarop zij leeft, bevalt hem toch absoluut niet. Maar waarom is hij dan met haar ge trouwd? O, dat zal ze wel handig hebben weten te maskeeren vóór haar trouwen, was het koele antwoord. Toen, met snelle verandegng van stem, voegde hij er aan toe: Trouw morgen met me. Ik ben heelemaal niet van plan met je te trouwen, morgen niet en nooit. Hij lachte. Dat denk je maar, maar je vergist je. Herinner je je nog wat ik je gezegd heb. „Je zult de meesteres van Derekdale wor den?" Virgina had plotseling een gevoel, alsof haar een onheil boven het hoofd hing. Zou zij heusch met Tony trouwen? Maar neen, dat was immers onmogelijk! Michael had haar lief. Dat was het eenige wat er voor haar op aan kwam. Na het diner schaarden de logé's zich om het vuur in de hall, in afwachting van de gasten voor het bal. De oude Anthony had Virginia naast zich in een hoekje, van waaruit zij Michael, die op den rug van een stoel leunde, goed kon zien. Marty van Duyne zat op een laag haa.rdstoeltje, met Rickey aan haar voeten. Hij zat op een groot rood kussen, en zijn krullen raakten bijna haar knie. Marty daagde Michael uit. We hebben het er juist over gehad, dat er tegenwordig absoluut geen kans is voor jonge schrijvers." Wat vind jij daar van? Voor het genie is er altijd een kans. Rickey vatte vlam. Welke uitgever kan het genie erken nen als het zich aan hem voordoet?* Marty tikte met haar vinger op zijn wang. Niet onbeleefd zijn, kleine jongen. Je praat tegen Michael McMillan! Ga door, Michael. Ik vraag je excuus voor je tegen stander. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9