Academienieuws STADS NIEUWS TELEGRAMMEN Laatste berichten De brand te 's-Hertogenbosch AGENDA Burgerlifke Stand DONDERDAG 12 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 BODEGRAVEN DE OVERNAME VAN DE WATERLEIDING. In de eergisteren gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Bod. Waterleiding is, op voorstel van Commis sarissen, met bijna algemeene stemmen, besloten de gemeente een vraagprijs voor de overname van het bedrijf te doen van 412.500. Zooals bekend, had de Raad in zijn jongste vergadering een overnamesom aangeboden van 400.000. Een uit de vergadering gedaan voorstel om een vraagprijs van 425.000 te doen, kon geen meerderheid vinden. Badmeester. In plaats van den heer P. Leenheer, die inmiddels heeft bedankt, heeft het bestuur van het Zwembad al hier, tot badmeester benoemd de heer J. Bröggel te Amsterdam. HOOGMADE Afsluiting weg. Met de werkzaam heden aan den nieuwen weg Woubrugge- Hoogmade wordt groote haast gemaakt. Men is reéds zoover, dat enkele wégge deelten buiten gebruik zijn gesteld en ver voer over tijdelijk aangelegde weggedeel ten plaats vindt. Teneinde zooveel moge lijk ongehinderd voort te kunnen werken is deze weg tijdelijk voor alle verkeer ge sloten gedurende de uren, dat hierop wordt gewerkt. Enkel de autobus en enkele an dere personen hebben vergunning om de zen weg te blijven berijden. Komende van Leiderdorp zal men, om naar Woubrugge te gaan, zijn weg moeten nemen langs den Rijn via 's-Molenaarsbrug. terwijl het ver keer in de richting Hoogmade zijn weg be hoort te nemen over Alphen aan den Rijn. TER AAR Toediening H. Vormsel. Gistermorgen werd in onze parochie door Z. H. Exc. de Bisschop vap Haarlem, Mgr. Huibers, aan 350 kinderen het H. Vormsel toegediend, nadat eerst de Bischop de H. Mis had op gedragen om negen uur. Als peter en meter fungeerden de heer en mevrouw P. v. RijnWarmerdam. T. A. Z. rendeert niet. Dezer dagen vergaderde de commissie van Ter-Aarsch Algemeen Zwembad in het café 't Cen trum. Na opening kwam bij het financieel verslag ter berde, dat ondanks de op brengst der gehouden loterij, er een tekort was van ruim tachtig gulden. Niettegenstaande dit nadeelig saldo, stelde de commissie voor, de tarieven voor het komende seizoen te verlagen, in de hoop, dat dit meer belangstelling zal trek ken. Aan het slot van deze bijeenkomst werd besloten het zwembad op 21 Mei a.s. te openen voor het publiek. Geboren: Adriana Johanna Suzanna, d. van J. Lankhaarden Hertog Dirk Cornells z. van D. van VlietVoorthuizen Gerrit z. van G. BoekensteijnWest maas Cornelia Elisabeth d. van J. de BruynAmbagtsheer Laurentius Petrus z. van H. Sassenv. Dam. Overleden: P. Springintveld 70 jaar. Gevestigd: A. Vermey van Nieuw koop J. J. Bosland van Voorhout H. C. de Jong van Voorhout P. v. Steijn van Zevenhoven P. Schijf van Alphen W. Hofstede van Driebergen. Vertrokken: E. Klop naar Amster dam J- A. v. Vliet naar Nieuwveen P. Jansen naar Weesperkarspel C. E. Aengenent naar Oegstgeest Joh. Franse naar Nieuwveen J. J. v. d. Zwet naar Lisse. WOUBRUGGE DE LEIDSCHE VAART WORDT UITGEDIEPT. In werkverschaffing. Het zal bekend zijn, dat de regeering al le mogelijke moeite doet om werkobjecten te vinden voor de werkloozen. Medewer- king van overheidslichamen is daarbij on ontbeerlijk. Wij vernemen, dat het Hoogheemraad schap van Rij mand voornemens koesterde tot het uitdiepen van de Leidsche vaart, liggende onder de gemeenten Woubrugge, Rijnzaterwouie en Ter Aar. Tot het uit voeren van deze werkzaamheden is de me dewerking verkregen van den Minister van Sociale Zaken, zoodat dit werk een werk verschaffingsobject is. Met de werkzaamheden zal reeds a.s. Maandag een aanvang worden gemaakt. In de kosten van het werk, voorzoover (betreft de loonen der arbeiders, kosten van regenverlet, rentezegels, kosten ziektewet, voor zoover niet verhaalbaar, zal door het Kijk en de betrokken gemeenten, die me- oewerking zullen verleenen, 90% worden bijgedragen, zot dat ten laste van het Hoog heemraadschap blijft 10% der loonen enz. vermeerderd met materiaalkosten. De tewerkstelling geschiedt onder de bestaande voorwaarden betreffende werk loosheid. Het toezicht op het werk berust bij de Ned. Heide Maatschappij. Wellicht zullen beslissende motieven aanleiding zijn geweest dit werk reeds thans uit te voeren. Beter ware het echter geweest, indien dit in het najaar had plaats gevonden. Eerstens zijn er dan meer werkloozen, die voor dit werk geschikt zijn en er, in verband met den omvang van het gezin, voor in aanmerking komen; tweedens zullen geen moeilijkheden ont staan voor dxé gemeenten, die rrieenèn de steunverleening eenigen tijd te moeten (en te kunnen) stopzetten. De omvang van het werk zal echter niet groot zijn, hetgeen blijkt uit het totale overheidssubsidie, dat f 1215.bedraagt. In ieder geval blijkt uit dit voornemen van het Ministerie van Sociale Zaken het ernstige streven om voor de werkloozen „werk" te zoeken. Bedrijfsvereenig-ing „Rijnstreek-West." De bedrijfsvereeniging „Rijnstreek- West" heeft weliswaar voor eenigen tijd haar laatste algemeene vergadering ge houden, waarop de voorzitter, de heer A. C. Paardekooper mededeelde, dat het win terseizoen teneinde was en de activiteit der vereeniging op het gebied van verga deringen was beëindigd, doch het bedrijfs leven blijft de volle belangstelling vragen. Lit blijkt thans wederom uit het aanwen den van pogingen om te komen tot het houden van kaasdagen in haar gebied. Zoo had dezer dagen, onder voorzitterschap van den voorzitter der vereeniging in café ,Ik leer nog' aan den Hoogen Rijndijk een vergadering plaats van het bestuur der bedrijfsvereeniging en de verschillen de landbouworganisaties (L.T.B.; C.B.T.B. e:i Holl. My. van Landbouw), teneinde de mogelijkheid te bespreken van zulke kaas dagen. Ir. Huisman, die mede ter vergadering aanwezig was en als rijkszuivelconsulent deze kaasdagen zeer aanbeval, stelde voor twee kaasdagen te organiseeren, n.l. een te Hoogmade en een voor Leiderdorp, Kazerswoude, Hooge Rijndijk en Koude kerk. Een tweetal tot dat doel gevormde er gedeeltelijk nog te vormen commissies zullen de mogelijkheid van zulk een kaas dag onderzoeken. Wij hopen hierop nader terug te komen. ZOETERWOUDE Reclasseering. De in deze gemenete ge houden collecte ten bate van den Nationa- len Reclasseeringsdag heeft een bedrag van 40.33 opgebracht, hetgeen ongeveer 7 meer is dan het vorig jaar. Kleine tuinders. Het gemeentebestuur alhier heeft besloten de steunregeling voor kleine tuinders, zooals deze door het Dep. van Sociale Zaken is ontworpen, toe te passen. Secretaris der commissie is de heer Sieverding, die zitting houdt ten raadhui- ze, tot wien aanvragen kunnen worden ge richt. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP Waterleiding. Door verbreeding van den Rijksstraatweg in de gemeente Ha- zerswoude moet ook een gedeelte hoofd buis waterleiding van de aanvoerleiding voor de gemeenten Zoeterwoude, Leider dorp en Hoogmade worden verlegd. De aansluiting van dit nieuwe gedeelte zal geschieden morgen, Vrijdagavond; hiertoe zal de waterleiding moeten worden afge sloten van des namiddags vijf tot twaalf uur. Deze afsluiting geldt voor alle percee- len in de gemeenten Zoeterwoude, Lei derdorp en Hoogmade en voor de percee- len in de gemeente Hazerswoude vanaf de R.K. kerk in Groenendijk tot aan de Kip- penbrug. Men zorge er dus voor water in voorraad te nemen. ZEVENHOVEN Volksbond. Woensdagavond kwam de R.K. Volksbond in het bondsgebouw bij een. De voorz., de heer A. J. de Groot H.P.z., heette alle welkom, in het bijzonder den heer Haver, secr. van „Herwonnen Levens kracht". De voorz. zeide, dat deze bijeen komst is belegd om een geschil te bespre ken aangaande het uitzenden van een lid naar „Berg en Bosch". Hierna kreeg de heer Haver het woord. Deze zeide, eerst den brief te bespreken, die hij van de afd. Zevenhoven had ontvangen, en vervolgens het reglement. Het reglement zegt, dat leden, om voor plaatsing in het sanatorium in aanmerking te kunnen komen moeten zijn leden, van de stands- en vakvereen:- ging, en dat deze persoon, waar het schrij ven over ging, geen lid is van zijn vakor ganisatie. Het bestuur van H. L. erkent ten volle, dat uitzending hard noodig was, maar reglemeïitair kan en mag men hem niet opnemen. Thans zijn alle bedden, 420, bezet. Vervolgens besprak de heer Haver de wachtlijst met 150 namen, die de volle rechten hebben. Spr. beval de vrijwillige stuivers-actie aan en zeide, dat „Berg en Bosch" het beste en grootste sanatorium is in Nederland. Spr. verzocht het bestuur van den Volksbond om op zijn program te plaatsen een avond om over „Herwonnen Levenskracht" te komen praten in het na jaar. Een lid verzocht tevens een film te vertoonen. De voorz. riep in zijn dankwoord den spreker een tot weerziens toe. Hierna sloot de voorz. de vergadering. LEIDEN. G es 1 a a g d: doctoraal-examen Indisch Recht: de heer E. M. Maitimo, Den Haag. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 r kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! DE PLANNEN VAN MINISTER ROMME. Woensdag 18 Mei des avonds 8.15 uur spreekt in een ledenvergadering van de R.K. Gezinshoofden het H.B.-lid dr. Jos. de Boer over de plannen van Minister Rom- me, met name diens kindertoeslag-ontwerp. Daar het bestuur van meening is, dat deze rede voor alle katholieken van groot be lang is en een uiteenzeting van zoo des kundige zijde als van dr. de Boer zeker zeer leerzaam zal zijn, is deze vergade ring toegankelijk gesteld, kosteloos, voor alle Katholieken, werkgevers en werk nemers in den ruimsten zin. De vergadering wordt gehouden in den Foyer van „den Burcht" des avonds 8.15 uur. DOCOS AFD. JUNIOREN. In afwijking van het bericht van gister avond wordt hierbij aan alle junioren me degedeeld, dat aan allen een kaart voor den feestavond wordt toegezonden. A.s. Woensdag Zaterdag kan men een kaart of kaarten be komen voor ouders op de plaatsen en uren die bekend zijn gemaakt op de circulaire, dus niet bij den voorzitter der jun.-com- missie P. J. Blokstraat 26 (niet 18 zooals abusievelijk is vermeld). OUD-LEERLINGEN DER AMBACHTSSCHOOL. In feestavond bijeen. De Vereeniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool hield gisteravond in de Stadsgehoorzaal een geslaagden feestavond. De zaal was geheel gevuld met belang stellenden, toen de voorzitter, de heer J. J. van Weerlee, alle aanwezigen welkom heette, in het bijzonder den heer ir. J. J. G. v. Hoek, voorzitter van het bestuur der Leidsche Ambachtsschool, den heer G. E. E. Kuijntjes, directeur dier school, den heer H Mulder, oud-voorzitter der vereeniging van Oud-leerlingen, verder de afgevaar digden van M.S.G. en van de Ver. van Ma- thesianen en van de zustervereeniging uit Den Haag. Vervolgens was het woord aan Willy Walden en Piet Muyselaar, de bekende juf frouw „Snip en Snap" van de radio, die te zamen met enkele andere artisten een uit stekend in elkaar gezette non-stop-revue voor het voetlicht bracht, genaamd „Sou venir-Express". Als juffrouw Snip en Snap oogstten de radio-artisten het meest succes, doch ook hun collega's Gerard Walden, Cis- ca Harms en Pim de la Fuente brachten uit stekende kunst, terwijl hetzelfde gezegd kan worden van Jean du Béla, die een uit stekend liederenrepertoire ten gehoore bracht. Alles bijeen een uitstekend geslaagde avond, waaraan men nog lang met voldoe ning zal terug denken. EXAMEN LAND- EN VOLKENKUNDE VAN NED.-INDIë. Op nader te bepalen data in de maand Juni a.s. zal gelegenheid bestaan tot het afleggen van deexamens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het ge ven van middelbaar en lager onderwijs in Nederlandsch-Indië in de land- en vol kenkunde van Nederlandsch-Indië en in de inheemsche talen van den Oost-Indischen Archipel. Zij die aan deze examens wenschen deel te nemen, moeten daarvan voor 19 Mei 1938 schriftelijk kennis geven aan: a. professor dr. C. C. Berg, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; voor wat betreft de examens voor de middelbare akten; b. de afdeeling B, eerste bureau, van het Commissariaat voor Indische Zaken bij het Departement van Koloniën (onder over legging van hun akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer of onderwijzer en hun geboorte-akte), voor wat aangaat de exa mens voor de lagere akten. Dl. JOSEPHUS JITTA OVER „ARBEIDS BEMIDDELING." Op uitnoodiging van de juridische facul teit van Leidsche studenten sprak gister avond de rijksbemiddelaar dr. Josephus j'itta over het onderwerp: „Arbeidsbemid- celing" in het klein auditorium der Leid- 34 he universiteit. Spr. gaf een uiteenzetting van het stel sel der Nederlandsche Arbeidsgeschillen- wet en vergeleek deze met dergelijke wet ten zooals die in het buitenland gelden. Aan de hand van een reeks gevallen lichtte prof. Josephus Jitta de practijk toe en hij zette hierbij uiteen waarom het stel sel van de Nederlandsche wet het beste is. In het bijzonder stond spr. stil bij de rede- ren, waarom verplichte" bemiddeling de voorkeur verdient boven „verplichte" ar bitrage. Een aandachtig gehoor woonde deze voordracht by. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 489. Naamlooze Ven- rootschap Boekdrukkerij voorheen L. van Nifterik Hzoon. Leiden, Kaiserstraat 9. Uitt. Comm.: F. E. Farwerck, Hilversum. 6474. Gebroeders W. en J. Jongedijk. Leiden, Vondellaan 17. Aannemers- en bouwbedrijf. De zaak is verplaatst naar: Wassenaar,' van Zuylen van Nijeveltstraat 289. - ..Nieuwe inschrijving. 7182 Dro gisterij W. F. Berkhout. Noordwijk, Mo lenstraat 31. E.: W. F. Berkhout, Noord- wijk. Gisterenavond vond in de Centrale Ont spanningszaal van Endegeest c.a. een uit voering plaats, welke gegeven werd door de kinderen van Voorgeest en met mede werking van de Zustersgymnastiekvereeni- ging „O.D.I.". De begeleiding was in handen van mevr. Doorn en met mej. M. Blok met een strijk je. Het geheel stond onder leiding van het onderwijzend personeel der school. Het uit gebreid programma werd op voortreffelij ke wijze uitgevoerd. De directeur der in richting, dr. F. J. Stuurman, betuigde den medewerkenden allen hartelijk dank. De heer J. Elshof, Kort Papenburg 11, behaalde het diploma voor etaleeren, uitge reikt door de School ter Opleiding van Winkelpersoneel te den Haag. FRANSCHE BANK VERLAAGT HAAR DISCONTA. PARIJS, 12 Mel (A. N. P.) De band van Frankrijk heeft het dis conto verlaagd van 3 tot 2 2/2 procent. DE NEGUS TE GENEVE. GENEVE, 12 Mei. (A. N. P.). Om kwart over tien vanochtend is de Negus met zijn medewerkers onder strenge be waking by het Volker.bondspaleis aange komen. De Negus werd door een zijdeur toegela ten om te voorkomen, dat hij gehinderd zou worden. DE BRAND IN DE OOSTZEEBADPLAATS TE LITAUEN. KAUNAS, 12 Mei. (A.N.P.) Pas gis teren is men erin geslaagd den grooten brand in de Litausche Oostzeebadplaats Polangen meester te worden. Bijna de helft der plaats heeft onder het vuur ge leden. 1500 mënschen zijn dakloos. De schade bedraagt twee millioen litas. De regeering heeft groote credieten uitge trokken om de slachtoffers te helpen. GROOTE SCHADE DOOR WOLKBREUK IN TSJECHO-SLOWAKIJE. PRAAG, 12 Mei (A.N.P.) In de Oos telijke Karpathen is door een wolkbreuk en overstroomingen groote schade aange richt. Twee kinderen verdronken en vele huizen werden vernield. Bruggen werden weggeslagen en de verbinding met het district is verbroken. Een groot zigeuner kamp is volkomen verdwenen, militairen werken mede aan de hulpverleening. Lakfabriek en Sigarenfabriek met portierswoning af gebrand. Vele woningen ontruimd. Omtrent den enormen brand in 's-Her togenbosch (men zie 4de blad) vernemen wij nader: Ondanks het krachtige optreden van de brandweer, is het gebouw van de firma Voets met inboedel geheel verloren, even als de naastgelegen fabriek van de firma v.h. Goulmy en Baar en de portierswoning. Vijf minuten nadat de gemeentelijke brandweer het eerste alarm had gekre gen, verscheen zij met het eerste materiaal op het terrein van den brand. Zooveel mogelijk werden slangen aangekoppeld op de waterleiding, waarvan de druk reeds verhoogd was, terwijl na een kwartier al het in de stad aanwezige materiaal volop water gaf uit de Dommel. Toen wij om kwart voor acht op het ter rein van den brand aanwezig waren, steeg uit het midden van het platte dak der fa briek en magazijnen een rookzuil, die deed denken aan een vulkanische uitbar sting. Geweldige rookmassa's stegen op. Aan redden van materiaal en machines viel reeds lang niet meer te denken. Om vyf minuten voor achten begonnen de vlammen door de gesprongen ruiten aan de kozijnen te likken en het lot van dit groote gebouwencomplex was toen reeds bezegeld. De brandweer stond machteloos en kon zich alleen bezig houden met het nathouden van een gevelmuur, die na korten tijd, gelukkig naar binnen, instort te. De wind kwam uit zuidelijke richting, wat in dit geval zeer gelukkig genoemd mag worden voor de talrijke woningen, die aan de zuidzijde liggen. Vanzelfspre kend waren de menschen daar zeer ge schrokken, omdat in de voorkamers een onhoudbare temperatuur heerschte en de verf als het ware van de deuren werd af geschroeid. Terwijl men bezig was met het nathou den der belendende perceelen, bleek de brand nog niet bezworen te zijn. De Ne derlandsche. sigarenfabrieken van de fir ma v.h. Goulmy en Baar en de portierswo ning, gelegen langs den Westwal, werden aangetast en wel in die mate, dat ook dit gebouw grootendeels een prooi der vlam- LEIDEN. Donderdag, 3 October Vereeniging, alg. vergadering, In den Turk, 8.15 u. Donderdag, De Hanze, feestavond Foyer Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Zondag, Fritz Hirsch Ensemble „Die Lusti ge Witwe", Leidsche Schouwburg, 7.30 uur. Woensdag, R.-K. Ver. van Gezinshoofden, ,.dr. Jos. de Boer over: de plannen van minister Romme, Foyer „Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Z a t e r d a g 7 tot en met Vrijdag 13 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstr. 35 tel. 136 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. LEIDEN. Geboren: Bartholomeus zn. van G. Velthuyzen en M. v. d. Tuin Jansje dr. van J. P. v. d. Hoogt en J. Webbers Willy zn. van P. Dubbelaar en C. J. On derwater Aletta dr. van W. v. Slinger land en A. de Graaf Jacob zn. van D. v. d. Tu(jn en J. Blok Karei Christiaan zn. van H. Boeff en Th. Marquenie Willem Cornelis zn. van W. Penseel en J. J. M. v. d. Tuin Petronella Johanna Maria dr. van J. W. Blote en G. W. v. Schaik Cornelia Johanna dr. van H. C Koek en G. C. J. v. Dijk Aldert zn. van J. Hoek en Z. Varkevisser. Gehuwd: B. A. Guldemond jm. en H. Cambier jd. D. de Gunst jm. en M. Ju jd. H. S. Ites jm. en J. M. Korenhof jd. W. Z. de Jong wedr. en C. v. Houten jd. J. Neuteboom jm. en J. B. Otto jd. J. Schouten jm. en A. Buitendijk jd. C. W. Sebel jm. en C. H. Doll jd. P. B. v. d. Zeeuw jm. en A. A. Rathgeb jd. G. v. d. Pol jm. en Chr. v. d. Pol jd. men werd. De brandweer was zoover mo gelijk tot den vuurhaard doorgedrongen en met meer dan tieri slangen werd ge werkt, om een catastrofe te voorkomen. Toch zag het er naar uit, dat de brand weer het vuur in haar macht kon krijgen. De sigarenfabriek, met een dak, dat groo tendeels onderschoten was met planken en riet, was echter een gretig voedsel voor het vernielende werk. Zooveel moge lijk werden de groote voorraden tabak in veiligheid gebracht, maar men moest toe zien, dat machinerieën en een groote par tij grondstoffen in de vlammen opgingen. Intusschen was ook het geheele maga zijn van de firma Voets met den grond ge lijk gemaakt, terwijl het kantoorgebouw en woonhuis van de firma regelmatig werd nat gehouden, zoodat door de plafonds wa tervallen van lauw water naar beneden stortten. Nadat achter de boogaard door de brandweer al het mogelijke gedaan was om de vuurzee te stuiten, werden slangen gelegd door een garage in de Berenwoud- straat, welke parallel loopt met achter de Boogaard. De garage moest geheel ont ruimd worden, evenals eenige perceelen aan den Westwal. Daarmede hoopt men te voorkomen, dat ook de perceelen aan de Berenwoudstraat en die aan de voor zijde der sigarenfabriek in de vlammen zullen opgaan, want aanvankelijk maakte het vuur den indruk, een catastrofe te veroorzaken op den Westwal, waar, be halve de genoemde fabrieksgebouwen, ook het Beren woudhofje met zijn vele bewo ners staan. Met koortsachtige ijver werden de brandweerlieden geholpen door burgers en arbeiders van de fabrieken, terwijl de Tilburgsche brandweer en die uit Vught ter assistentie zijn aangekomen. Zeer gelukkig mag het geacht worden, dat de brand niet vroeger is uitgebroken. Zooals begrijpelijk, werden de aangrenzen- de perceelen zooveel mogelijk ontruimd en wat maar eenige waarde had, in veilig heid gebracht. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets met zekerheid bekend, maar er wordt gefluisterd, dat heden morgen een ontploffing heeft plaats gehad in de lakafdeeling van de fir ma Voets, van waaruit het vuur zich verder zou hebben verplaatst. Deze lezing lijkt ons juister, dan die, dat de brand in het archief zou zijn ont staan. Een der employé's heeft vanochtend nog boeken overgebracht uit het archief der door brand vernielde fabriek naar een andere zaak. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet voorgekomen. Er ontstond nog even een opschudding, toen een jongetje werd vermist. Het bleek later, dat het ventje bij kennissen was gebracht. Het vuur bedwongen. Om half twaalf was het vuur bestreden en was het tevens een feit, dat de maga zijnen en fabrieken der firma Voets ge heel vernield waren. De fabriekgebouwen van de Nederlandsche sigarenfabriek v/h Goulmy en Baar zijn geheel uitgebrand en alleen de voorgevel van dit gebouw staat nog overeind. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Het is ons gebleken dat er een misver stand bestaat omtrent de opvoering van „Die Lustige Witwe" door. het Fritz Hirsch ensemble. Wij wijzen er daarom met nadruk op, dat deze avond voor iedereen toeganke lijk is.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11