OMGEVING RIJNSTREEK ÜW EMAILLE KEÜKENUITZET VAN DÉR STOK! DONDERDAG 12 MEI 1938 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 16 KATWIJK AAN DEN RIJN Seinen. Zooals bekend is de tijdsduur dat de tram noodig heeft voor het traject KatwijkLeiden, iets bekort Dit heeft waarschijnlijk als oorzaak dat op een paar gevaarlijke kruispunten als Achterkerk- weg, waarschuwingsborden zijn geplaatst. De vroege aardappelen laat. Daar de vroege aardappelen al tot driemaal toe zijn afgevroren is van nu af aan al met zekerheid te zeggen dat het rooien aan merkelijk later zal aanvangen dan vorige jaren. Het dreigt een record te worden wat het late tijdstip betreft. LE1DSCHEN DAM KoperdiefstaL De 38-jarige C. C. S. te Delft, die door de politie werd aange houden wegens diefstal van koperen aard- leiding op een baanvak der Ned. Spoor wegen onder de Gemeente Nootdorp, bleek zich bij een nader ingesteld onder zoek ook in deze Gemeente aan een derge- lijken diefstal te hebben schuldig gemaakt. Momenteel is S. opgesloten in het huis van Bewaring. „Verduistering van een schuit!" Door <ie politie alhier is tegen den 48-jarige J. v. d. V. procesverbaal opgemaakt, verdacht van verduistering van een schuit. Van der V. had een schuit in huurkoop van den heer H., alhier en kon momenteel niet op geven waar de schuit zich bevond. Na ver hoor is hij op vrije voeten gesteld. Staatspartij, afd. Leidschendam. Don derdag 19 Mei a.s. des avonds te 7.45 uur komt de R.K Staatspartij in algemeene Ledenvergadering bijeen in het R.K. Ver eenigingsgebouw aan de Damlaan. De agenda vermeldt: Aanpassing der reglementen van de voormalige afdeelin- gen Leidschendam en Veur tot een regle ment voor de nieuwe afdee-ling Leidschen dam. Vaststelling van de contributie voor het Boekjaar 1938. Bestuursverkiezing we gens en bloc aftreden van alle bestuurs leden der beide voornoemde afdeelingen en vorming van een nieuw bestuur voor de samengevoegde af deeling Leidschen dam. Verkiezing van een voorzitter. Ver kiezing van afgevaardigden en plaatsver vangers naar de vergaderingen der R.K. Kamercentrale Leiden en R.K. Statenkring Gouda. NOORDWIJK Het a.s. internationaal schaaktoumooi. Gelijk bekend werd in de raadsvergade ring van 7 April j.l. besloten tot deelname iii het garantiefonds voor het in onze ge meente te organiseeren internationaal schaaktoumooi, en wel tot een bedrag van 250.Ook zal men zich nog herinneren, dat het voorstel van B. en W. daartoe, in die vergadering aanvankelijk nogal eenige tegenkanting ontmoette, omdat door som mige leden gevreesd werd, dat ook op de Zondagen tijdens dit tournooi zou worden gespeeld. Toen nog tijdens die vergadering bleek, dat dit niet het geval was, werd het voorstel met 12 tegen 3 stemmen aangeno men, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat niet op de Zondagen zou worden ge speeld. Intusschen is van het uitvoerend comité voorgenoemd schaaktoumooi een schrijven ingekomen, waaruit blijkt, dat noodzake lijkerwijze toch op Zondag zal moeten worden gespeeld en wel om de navolgende redenen. Op de eerste plaats, omdat an ders niet op de deelname van Dr. Max Euwe kan worden gerekend, welke deelna me voor het slagen van een in Nederland te organiseeren internationaal schaaktour- nooi van groot belang is. De ex-wereld kampioen die zooals men v/eet leeraar is aan het meisjeslyceum te Amsterdam, moet dan na schooltijd en na een reis van A'dam naar Noordwij k, nog gaan spelen, hetgeen voor hem te vermoeiend is om nog een behoorlijk resultaat te verwachten. Voor het verkrijgen van een behoorlijk resultaat acnt de heer Euwe minstens 2 rustige dagen om te spelen noodig en dat zijn voor hem alleen de Zondagen. Op de tweede plaats ontmoet het niet schaken op de Zondagen bezwaar, omdat de A.V. F O., die op al haar zenddagen, hetgeen te Noordwijk voorvalt, zal uitzenden, alsdan twee uitzendingen moet missen, wellicht oe belangrijkste. Hierdoor zou de interes- st voor het schaaktoumooi dermate ver minderen, dat de A.V.R.O. van medewer king zou afzien, waardoor een groot deel van de propagandistische waarde voor het schaaktoumooi voor de badplaats verlo ren zou gaan. Het comité verzoekt daarom, de voor waarde van op Zondag niet spelen, te ver vangen door: op Zondag niet spelen tij dens de godsdienstoefeningen.- De meerderheid van het college van B. en W. kan de door het comité ge voerde bezwaren volkomen billijken en stelt den raad thans voor aan de deelneming van de gemeente in het garantiefonds de voorwaarde te ver binden, dat op Zondagen niet gespeeld mag worden vóór des middags 12 uur. De minderheid van het college is daarentegen van meening, dat de eer der gestelde voorwaarde, dat op Zon dag in het geheel niet wordt gespeeld, behoort te worden gehandhaafd. De heer R. KI under gaat heen. Naar wij vernemen, heeft de heer R. Klunder, hoofd van de openbare lagere school, alhier bij den Raad tegen 1 Octo- 'ber a.s. ontslag aangevraagd, wegens het alsdan bereikt hebben van den pensioen gerechtigden leeftijd (60 jaren). Eindexamen krankzinnigenverpleging Diploma B. Geslaagd de Eerw. Zuster Clothildis (M. Golücke), de Eerw. Zuster Christophila (A. Waasdorp) en de verpleegsters: C. Hermeling, A. Pompen, C. Schoenmaker, M. van Schoten, A. Strotmann. Afgewe zen 2. Oranje-vereeniging. Woensdagavond vergaderde de O. V. van Noordwijk a. Zee in „De Landbouw5' onder voorzitterschap van den heer G. v. d. Luijt; de opkomst was zeer matig. In zijn openingswoord werden de aanwezigen welkom geheeten, terwijl ten zeerste werd betreurd, dat door de leden zoo weinig belangstelling wordt betoond; dit is onprettig voor het bestuur, terwijl ook niet altijd de noodige activiteit kan ontplooid worden. De secretaris bracht een keurig jaarverslag van de zeer belang rijke gebeurtenissen in het afgeloopen jaar en tevens gaf het verslag nog een beknopt overzicht van de 10-jarige periode, dat de O. V. te Noordwyk a. Zee bestaat. Het jaar verslag van den penningm., afgesloten per September 1937, sloot met een batig saldo van 25.67. In de controle-commissie wer den benoemd de heeren W. F. Choufour en J. v. d. Haak. Door het bestuur werd mededeeling ge daan, dat de heer W. Baalbergen zijn func tie als secretaris had neergelegd en thans de heer P. Plug het secretariaat heeft over genomen. De voorzitter bracht dank aan den heer Baalbergen Voor het vele werk, wat hij als secretaris voor de vereeniging steeds heeft gedaan en het verheugt hem en zijn medebestuurders dat hij zijn man daat voor het bestuurslidmaatschap niet heeft opgezegd. De bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van de heeren W. Baalbergen, P. v. d. Deijl en P. Kranenburg, had tot uit slag, dat zij met alg. st. werden herkozen. Bij de bespreking over de feesten dezen zo mer moest het bestuur mededeelen, dat met het oog op de viering van het 40-jarig Re- geeringsjubileum op 6 September e.s., de Oranjefeesten op 31 Augustus nog niet de finitief vast staan. Mochten de ,finantiën het niet toelaten, dan zal alleen op 6 Sep tember feest worden gevierd, maar dan op een grootsche wijze. Over deze voornemens gaf de voorz. een beknopt overzicht, terwijl ook uit de vergadering nog enkele wen- schen ten dien opzichte werden geuit, ter wijl ook werd verzocht in contact te tre den met het O.V.-bestuur te Noordwijk- binnen, om zoo mogelijk enkele plannen gezamenlijk te doen uitvoeren. Het bestuur deed de toezegging zulks te doen en zich met ernst te beraden, of ook nog op 31 Aug. feest kan worden gevierd. Bij de rondvraag informeerde de heer Gooi naar de reden, waarom of de straat- versierings-commissie de toegezegde jaar- lljksche subsidie niet ontving; het bestuur was zich niet bewust, dat een dergelijke toezegging ooit was gedaan, doch zal deze kwestie nader onderzoeken. Intusschen was het bestuur zeer dankbaar voor het werk, dat deze commissie steeds heeft gedaan en zal, waar mogelijk, deze commissie zoo veel mogelijk ter zijde staan. Het bestuur vertrouwt, dat deze commissie ook bij de komende feesten allerwege haar groote ac tiviteit zal ten toon spreiden. Hierna volg de sluiting onder dank voor opkomst en de aangenaam gevoerde besprekingen. OEGSTGEEST Recïasseering. De gehouden collecte voor het Nationaal Reclasseeringswerk heeft in de gemeente Oegstgeest opgebracht 386.06 K. RIJNSBURG Burgerwacht De gehouden wedstrij den van de Burgerwacht hadden de vol gende uitslagen: Klasse A: Joh. v. Iterson 244 p., 2. A. v. d. Meij 244 p., 3. H. Ravensbergen 242 p., 4. J. Oudwater 232 p., 5. C. Haasnoot 232 p., 6. T. Heemskerk 226 p., 7. C. v. Klave ren 222 p., 8. G. Vos 209 p., 9. P. Zeilstra 209 p,, 10. G. Vos Pz. 204 p., 11, J. Rootse- laar 201 p., 12. Joh. v. d. Gugten 191 p., 13. P. v. d. Kwaak 143 p. Klasse B: 1. M. den Haan 233 p., C. v. d. Gugten 230 p., C. v. Delft 227 p„ Joh. Momster 220 p., A. v. Delft 219 p., L. Lind- hout 201 p., Jac. v. Egmond 185 p., H. v. d. Gugten 173 p., J. de Rover 84 p. Klasse C: J. Kromhout 210 p., Jac. Heemskerk 188 p., Joh. Driebergen 183 p., Jac. Heemskerk 183 p., J. Rootselaar 122 p., A. Hoogduim 49 p., J. Veldman 28 p. SASSENHEIM Personalia. Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd heeft de heer J. P. du Croux per 31 Aug. ontslag aangevraagd. De heer du Croix heeft als bedrijfsmeester van het gas- en waterbe drijf vanaf de oprichting in 1907, aldus 31 jaren, deze functie vervuld. Tot technisch ambtenuaar bij de Rijks waterstaat is benoemd onze plaatsgenoot A. Zanen. Bouwen. De heer Jac. L. van Reisen heeft aan het aannemersbedrijf C. J. Kie- bert opdracht gegeven tot het bouwen van een landhuis aan de Hoofdstraat in „Ter Leede" waarvoor hem reeds in 1930 bouw vergunning was verleend. Geboren: Cornelia Maria Jacoba d. van Q. M. Bentvelzen en G. C. H. Salman Leonardus Joseph z. van J. W. Korte- NATUURLIJK VAN De 3 beste merken D R.U., - B K. en EDY zijn in alle kleuren voorradig!! (In onze huishoudzaak BREESTAAAT 152) kaas en A. M. Onderwater Johannes Jacobus Hendrikus z. van V. Turenhout en C. M. van Leeuwen Antonis Maria z. van A. van der Eist en M. C. van Roode Egbert z. van E. Dijkstra en P. Jouwsma Ondertrouwd: C. A. J. de Kloet 26 j., te 's-Gravenhage, en M. C. Bouw meester 29 j. Getrouwd: H. Kühn 25 j. en J. Kat- tenberg 19 j. J. P. Lelieveld 24 j. en M. van der Zwaan 20 j. J. Vonk 29 j. en P. P. Boekesteijn 23 j. Overleden: J. J. Nicola 73 j., echtg. van E. Kromhout. Gevestigd: J. Bekkers, Charbonlaan 13, van Haarlem D. Lubbert, Hoofd straat 245, van Engeland B. Th. Voor- endt, Hoofdstraat 82, van Bussum M. Crama, Rijksstraatweg 46, van Noordwijk G. J. Wolfs, Rijksstraatweg 34, van Haarlemmermeer. Vertrokken: H. Kühn, Teylinger- laan 71, naar Warmond J. Kattenburg, Rijksstraatweg 28, naar Warmond M. van der Zwaan, Jac. van Beierenlaan 25, naar Zoeterwoude M. Tukker, Iepen laan 48, naar Wassenaar A. van den Bosch, Oosthaven, naar Voorhout. VOORSCHOTEN Coöp. Boerenleenbank. Onder voor zitterschap van den heer J. Rodenburg Sr. vergaderden in hotel Deurloo de leden der Coöp. Boerenleenbank. De heer J. M. de Reyter las de notulen en gaf als Kassier het jaarverslag over 1937. Op 1 Januari 1937 was in de spaarbank ingelegd een een bedrag van 395.702.37. Gedurende het afgeloopen jaar werd inge legd en aan interest bijgeschreven 646.421.12, terwijl werd terugbetaald 553.030.zoodat op 31 December 1937 aan spaarpenningen schuldig was i 489.093.49. Aan rente voor spaargeliden werd uit betaald of bijgeschreven 12.918.63. Op 1 Januari 1937 waren aan 23 leden voorschotten verstrekt tot een bedrag van 38.125.—. In 1937 werd daarbij gegeven 6.750.terwijl werd terugbetaald 490.zoodat op 31 December 1937 aan voorschotten te vorderen was 40.385.—. Aanrente werd daarvan gekweekt 1.564.03. Op 1 Januari 1937 had de Centrale Bank te Utrecht in loopende rekening een vor dering van 34.097.07. GFeduernde het jaar 1937 werd naar Utrecht verzonden 3 456.410.89 en van Utrecht ontvangen 371.534.17, zoodat het credit-saldo bij de Centrale Bank op 31 December 1937 50.779.65 bedroeg. Aan interest werd aan de Centrale Bank betaald 175.99 en ont vangen 1.648.79. Aan de leden was op 1 Januari 1937 verstrekt 406.320.81 en hadden deze te vorderen f 14.384.92. In 1937 werd daarbij gegeven 115.617.24 en terug ontvangen 114.783.08, zoodat op 31 December 1937 aan de leden verstrekt v/as een bedrag van 410 943.33 en deze te vorderen hadden 18.173.28. Aan interest werd daarvan genoten een bedrag van 19.383.57. Uitgegeven werd aan rente 522.27. De totaal omzet bedroeg 3.356.308.57. Het reservefonds bedraagt thans 46.099.47. Na gehouden bestuursverkiezing werd door de commissie voor het nazien der re kening en balans bij monde van den heer A. J. Turion tot goedkeuring geadviseerd. De rentevoet blijft ook voor 1938 onge wijzigd en werd bepaald: voor spaargelden op 3%, waarvan in speciale gevallen door het bestuur kan worden afgeweken, ter wijl deposito's voor een jaar vast kwamen tc vervallen, voor voorschotten en in loo pende rekening op 4 1/2% Na rondvraag volgde sluiting. WASSENAAR Geboren: Arnolda Ca'tharina Marga- retha, dochter van L. Kohlenberg en W. H. C. de Koster. Elisabeth Hendrika Jaco ba, dochter van A. P. Bunnik en W. M. van Leeuwen. Juliette Jacqueline, dochter van A. H. M. van der Plas en A. J. A. Si mons. Elsje Petronella, dochter van J. van Laar en H. Bouwmaris. Johanna Cornelia Leonarda, dochter van L. P. G. Paardekooper en M. J. Verhart. Corne lls Laurentius, zoon van H. F. Kolff en A. G. Hannema. Bernard Arnoud, zoon van /V C. de Vet en I. J. A. Redelé. Andries Karei, zoon van G. van Huizum en H. S. F Tol. Maria Petronella, dochter van j. Bekooij en E. W. van Halderen. Overleden: Mathilde Maria de Ries, 63 jaar, echtgeroote van A. J. Gantevoort. Eduard Karei Alexander Peiger, 72 ja ren, echtgenoot van A. Rembges. Theo dora Charlotte Gieben, 78 jaren onge huwd. Ondertrouwd: M. M. Lourens en M. de Keijzer. G. Ruiter en W. Hoog- teijling. Getrouwd: R. Drucker en A. M. Steingass. W„ van der Heijden en A. Gils. J. C. van Santen en J. Zonneveld. Gevestigd: A. Becker, vreemd, R.K,, dienstbode, uit Michelsbergen, Eikenlaan 18 K. M. Berendes, vreemd, R.K., leerl.- kokkin, uit Salzkotten, Eikenlaan 35 O. van den Berg en "vrcnTW, -geen, employé Ned. Handelsmij., uit Maastricht, Laan van Koot 3 J. G. Brammer, N.H., zonder be roep, uit den Haag, Lange Kerkdam 49 Th. Brammer en gezin, N.H., kok, uit den Haag, Lange Kerkdam 49 D. H. W. Broekhoff, R.K., assistente in een meisjes internaat, uit Bloemendaal, Papeweg 2 J. C. van der Berg, N.H., huishoudster, uit Zoelen-Kapel Avezaath, Teylingerhorstl. 9 J. G. Brouwers en vtouw, R.K., agent in meel, uit den Haag, van Zuylen van Nije- veltstraat 77 (inw.) A. C. Coenen, N.H., zonder beroep, uit den Haag, v. Züylen van Nijeveltstraat 122 J. Cornel, N.H., dienst bode, uit Almelo, Prins Frederiklaan 2 M. A. Eelkema, geen, zonder beroep, uit Dordrecht, Rijksstraatweg'538 J. G. van Ewijk, N.H., dienstbode, uit den Haag, Klein Hoefijzerlaan 1 C. H. Ferrée en vrouw, geen, zonder beroep, uit Loosdrecht, Schouwweg 81 34 H. Franzen en vrouw, geen, vreemd, directeur Deensche Handels- Mij., uit den Haag, Bremhorstlaan 19 J. A. F. Gelauff en gèzin, R.K., chauffeur, uit den Haag, Laan van Hoogwolde 6 E. Glatzel, vreemd, R.K., dienstbode, uit Lan- gendorf, Storm van 's Gravezandeweg 77 I. de Graaf, N.H., zonder beroep, uit eZist, Jonkerlaan 72 L. Grosshenny, vreemd, R.K., dienstbode, uit Bentzenheim, Laan v. Rh. v. Rheemnshuizen 12 A. H. S. M. Haaring en vrouw, geen, teekenaar B.P.M., uit Mexico, Storm van 's Gravesandeweg 19 (inw.) M. Hejc, vreemd, R.K., dienst bode, uit den Haag, Park Oud-Wassenaar 1 L. Hancock, vreemd, Eng.K., kinderjuf frouw, uit Nyon (Frankrijk), Duinweg 1 L. J. van Helden, geen, winkelbediende, uit Delft, Langstraat 111 J. C. Jansen, N.H., dienstbode, uit den Haag, Buurtweg 109 E. D. Molijn geb. Kan, N.H., zonder beroep, uit Heerlen, Burchtplein 8 L. J. Kohn, N.H., zonder beroep, uit den Haag, Santhorstlaan 55 A. Kritschej, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Meijboom- laan 2 Th. G. L. Kroner en vrouw, D.Ev., zonder beroep, uit den Haag, St. v. 's Gra vesandeweg 97 H. Krouwel, N.H., dienst bode, uit Laren (N.H.), Duinrell 2 Th. E. ter Kuile, geen, oor-, neus- en keelarts, uit Eindhoven, Heerenweg 13 F. A. Kuy- pers, R.K., banketbakker, uit Helmond, Cornelis de Wittstraat 20 W. Noorder- vliet geb. Kuijt, N.H., zonder beroep, uit Katwijk, Havenplein 20 A. Mannert, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Prinses Marielaan 10 P. J. J. Mounier en gezin, geen, journalist, uit den Haag, St. v. 's Gravesandeweg 50 A. J. L. Mouton, Ev. L., zonder beroep, uit Karlsruhe, Hoo- geweg 13 D. W. van Niekerk, R.K., can- didaat-notaris, uit Renkum, Rijksstraatweg 282a H. Nowak, vreemd, R.K., huis houdster, uit den Haag, Bloemcamplaan 16 B. van Orden, R.K., dienstbode, uit Wa- geningen, Schouwweg 57 W. H. N. Pre- nen, R.K. chauffeur, uit den Haag, Victo- rialaan 1 M. E. B. L. van Rijn, R.K., kinderjuffrouw, uit den Haag, Wittenbur- gerweg 110 J. G. A. Sauer en gezin, N.H., zonder beroep, uit Nice, Prinsenweg 32 A. M. Drucker geb. Steingass, N.H„ zonder beroep, uit Düsseldorf, Bloemcamp laan 28 C. Voöijs, N.H., zonder beroep, uit Katwijk, Oranjelaan 1 A. H. Wolt- man, N.H., verpleegster, uit Haarlem, Duin rell 4a E. D. Baronesse van Tuijl van Serooskerken en zoon, N.H., zonder beroep, uit Nyon (Fr.), Duinweg 1 B. J. War ren, R.K., zonder beroep, uit den Haag. van Calcarlaan 3a J. C. den Duik geb. Wassenburg, N.H., zonder beroep, uit Lei den, Dr. Mansveldkade 20 J. Weinber ger, vreemd, R.K., dienstbode, uit Nieuwer- Amstel, Gr. Haesebroekscheweg 51 L. Wever, geen, huishoudster, uit Eindhoven, Heerenweg 13 M. J. Zaalberg, N.H., dienstbode, uit Leiden, Prinsenweg 73. Vertrokken: H. Glatzel naar Lan- gendorf (Did.) A. M. van Heezik, naar den Haag, Harteveldstraat 2 H. J. E. Dekker naar den Haag, van Blankenburg- straat 31 W. Kirrwald naar den Haag, ALPHEN AAN DEN RIJN DE ZAAK TEGEN DEN JUWELIER M. Raadsman legt verdediging neer. Naar de „Rijnbode'' verneemt, heeft mr, H. Parfumeur te 's-Gravenhage, raadsman van den juwelier S. M., die, zooals bekend, Donderdag 19 Mei a.s. wegens uitlokking tot meineed voor de Haagsche rechtbank zal terecht staan, de verdediging neerge legd. Als raadsman van M. zal thans optreden mr. P. van 't Hof Stolk te Amsterdam. BOSKOOP Personalia. Met ingang van 16 Juni 1938 is aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor te Soest (U.) de commies bij den post-, telegraaf- en tele foondienst H. Bloemink, thans directeur van het post-, telegraaf, en telefoonkan toor alhier. Retraite-club „St. Theresia". Gister avond hield deze onderafdeeling van den R.-K. Vrouwenbond in het Verenigingsge bouw haar ledenvegadering. Mevrouw Pannebakkerde Jong opende deze ver gadering en heette de aanwezigen van har te welkom. Nadat de notulen waren voorgelezen was bestuursverkiezing aan de orde. Aftre dend waren mevr. Pannebakkerde Jong en mej. M. Uittenbroek, die beiden wer den herkozen. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat wanneer over den Vrouwenbond gesproken wordt, men onwillekeurig denkt aan een aantal dames, die er hun beroep van ma ken op de vlugst mogelijke manier het van Blankenburgstraat 31 M. H. Muller naar Oegstgeest, Dorpstraat 8 H. Mul-, der en gezin naar Haren Glimmen, Rijks straatweg 158 J. van der Gugten naar Tilburg, Bredascheweg Kazerne K. Eichelpoth naar den Haag, J. v. Nassau- laan 56 A. Röckl naar den Haag, Wasse- naarscheweg 27 H. Beltman naar Zwolle, Schoolstraat 37 E. F. Reitsma naar Dordrecht, K. Scheidingsstraat 17 A. van Amerongen en gezin naar Voor burg, Hadrianusstraat 29 E. F. Wiardi naar Voorburg, Hadrianusstraat 29 J. G. Eisses naar Amsterdam, Osdorperweg 685, post Halfweg H. Ursenbach naar den Haag, Weissenbruchstr. 243 J. van San ten géb. Zonneveld naar Leidschendam, Smidslaan 24 L. J. Weijers naar den Haag, Laakkade 80 W. v. d. Heijden naar den Haag, Namenschestraat 77 C. A. Noordermeer naar Sassenheim, Hoofd straat 124 W. J. Koek en gezin naar den Haag, Soestd.kade 665 M. Stutzer naar den Haag, Carel Reinierskade 157 M. W. Karstens en dochter, naar Haren, Botani cuslaan 24a J. H. Kenniphaas naar den Haag, Bosschestraat 110 Wed. M. C. Hon- dius van Herwerden geb. van Beuningen van Helsdingen naar den Haag, van Blan kenburgstraat 31 L. C. Govaarts naar Tilburg, Ged. Kromhoutkazerne, Breda scheweg P. J. Cornelissen naar idem E. P. Ross en gezin naar den Haag, Stad houderslaan 26 W. van Dijk, naar den Haag, Terschell.str. 64 N. Brouwer naar Rotterdam, Klein Koolstraat 11 C. Nell naar den Haag, Hugo de Grootstraat 17. WARMOND Kunstzaal. De directie van „Kunst van onzen Tijd" te Den Haag zal op Zater dag 14 Mei a.s. des namiddags te 3 uur in het huisje van Jan Steen te Warmond een 2de kunstzaal openen waarin, gedurende de zomermaanden, regelmatig tentoonstel lingen zullen worden gehouden. Het ligt in de bedoeling ook hier uitsluitend kunst werken van onzen tijd ten toon te stel len. Geëxposeerd worden werken van H. H. Kamerlingh Onnes en W. Hussem. De offi- cieele opening zal geschieden door mr. dr. W. J. C. A. Nygh. ZOETERMEER Autobusdiensten. Door de opheffing van het station der Ned. Spoorwegen al hier, op 15 Mei a.s. is men als reiziger aan gewezen op autobusdiensten. De alhier gevestigde autobusdiensten hebben maat- ïegelen getroffen ten gerieve van de rei zigers. Zoowel op Den Haag, Gouda en Delft zijn aansluitende 'bussen ingelegd. Eenige keeren per dag zullen langs den nieuwen Rijksweg diensten worden gere den op Den Haag en Gouda. Ondertrouwd A. van der Eist, oud 27 j. en M. van EHeswijk oud 25 j. J. Roos oud 28 j. en G. Nieuwenhuijsen oud 24 jaar. Getrouwd: L. van den Bos oud 22 jaar en A. Klos oud 24 jaar. Gevestigd: J. M. Boon van Ridder kerk. M. Nieuwets van Hazerwoude. D. de Kooter van Duitschland. W. J. Bijsterveld van Benthuizen. - J. van Reeuwijk van Voorburg. E. Grandia van Woubrugge. W. P. Koot van Berker c.a. J. C. van der Nat en gezin van 's-Gra venhage. P. C. Rijkse van Goes. H. Al- phenaar van Barendrecht. Vertrokken: A. Jacquemijns en ge zin naar Gouda. W. Cnossen naar Alk maar. M. van den Elzen naar Delft. C. H. Vink naar Hazerswoude. C. M. J. Duivesteijn naar Voorburg. J. M. Vee- lenturf naar Zwammerdam. grootst aantal schortjes, jurkjes, kousen enz. te fabriceeren, met het doel deze op de fancy-fair uit te deden of te verlo ten. In plaats hiervan werd gisteravond een verloting gehouden voor enkele vrijkaar ten welke aan de volgende gelukkigen ten deel vielen. Mevr. van Fulpen, mej. Ster- kenburg en mej. A. Verhoef. Terwijl onder de aanwezigen nog een kaart verloot werd met als gelukkige winnares mej. A. Rate- land. Na nog wat „huishoudelijke" bespre kingen werd deze geanimeerde vergade ring gesloten. Koning voetbal. -Wie kan er tegen woordig nog leven zonder het bruine le der. Hetzij in beoefening van de sport zelf, hetzij in het aanschouwen van of het luis teren er naar? Zoo dachten de St. Josephsgezellen er ook over, toen zij het besluit namen om jaarlijks een wedstrijd te spelen tegen de „Trekvogels". Zondag 14 Mei a.s., zal het Trekvogel team met een bezoek vereerd worden van de Gezellen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat deze wedstrijd de clou zal vormen voor het af geloopen en volgende voetbalseizoen en geen rechtgeaard Boskoopsch voetbalmin naar zal dit rollende schouwspel willen missen. Denken de Terkvogels er gemakkelijk af te komen, dan hebben zij het mis, want.... neen, dat geheimpje zullen we nog even bewaren en na afloop van den wedstrijd zal wel blijken of het nog te pu- blioeeren is. We wenschen de Gezellen zoowel als de Trekvogels het beste succes.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10