STADS NIEUWS RIJNSTREEK ZATERDAG 7 MEI 193a DE LEIDSCHE COUKANi TWEEDE BLAD - PAG. 7 WASSENAAR KINDJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Ernstig gewond. Gisteravond stak de 3 y2-jarige F. D., ko mende van achter een stilstaande auto, plotseling den weg over, op den hoek Ach terwegSchoolstraat, tengevolge waarvan de kleine werd aangsreden door een luxe auto, bestuurd door B. uit den Haag. De kleine bekwam een breuk aan het rechter-bovenbeen en vermoedelijk een hersenschudding. Na eerste hulpverleening is de kleine overgebracht naar het St. Eilsabeth-gast- huis te Leiden. NOOTDORP Bouw Noodkerk. Door Burgemeester en Wethouders is aan het R.K. Kerkbestuur vergun ning verleend om de overdekte speel plaats van de R.K. School door ver bouwing in te richten tot noodkerk, welke gebruikt zal worden gedurende den tijd, dat aan de R.K. Kerk de noo- dige herstellingswerkzaamheden wor den uitgevoerd. DIEFSTAL VAN AUTO ONDERDEELEN. Daders gevat. In de nacht van 21 op 22 April 1.1. zyn uit een scnuur by den heer A. S. Post aan cien Laakweg ain.er 7 wielen met banden \an 2 vracntauto's gehaagd en met een bus olie ontvreemd. Doordat de Rijkspolitie dien nacht een vrachtauto opgemerkt had, waarvan het achlerl.cht plotseling gedoofd werd, kreeg n en den volgenden dag bij het betcenh v/orden van ae diefstal het vermoeden, dat ce eigenaar van deze auto, weike bekend was bij de politie, wel eens by de d.efstal fcetrokxen kon zijn. De vrachtauto bleek in den vroegen morgen van den 22en April reeds te zijn vertroken naar 't Nooiden. De politie in den omtrek werd onmid- Oe.lijk gewaarschuwd, terwijl Ook een be richt ter plaatsing in het Algemeen Po.i- tieblad werd gezonden met hst resultaat, oat eenige dagen later in Z os termeer een autoband, vermosdelijk toebehoorende aan A. S. Post. in beslag werd genomen. Deze band was afkomstig uit Pu.ten. Het voortgezette onderzoek bracht aan het licht, dat inderdaad d-cze band was ver voerd met bovengenoemde vrachtwagen. Het naspeuren der Rijrispolitie leidde tol aanhouding van een drietal personen, t.w. J C. D. B. en J. B. de K. van Leidschen- dam en E. F. J. v. d. B uit Voorburg. Na voorgeleiding voor den burgemeester van Nootdorp en bij verhoor door de Rijkspo litie onder teiding van den Brigadecom mandant R. van der Scneer te Delft heeft B. volledig bekend; v. B heeft erkend bij oen verkoop in Putten te zijn geweest, ter- Cwijl de K., ondanks beschuldiging van B., bxijft ontkenner iets met den diefstal te n aken te hebben. Inmiddels slaagde Rijkspolitie erin alle gestolen ondsrdeeien, welke by diverse handelaren in 's-Gravenhage en Putten zich bevonden, op te sporen en in beslag te nemen. Nadat de 3 arrestanten gedurende eeni ge dagen ingesloten zijn gebleven, zijn zy Woensdag j.l. naar Den Haag overgebracht, alwaar B. en v B. verzekerde bewaring zijn vastgehouden en de K. wegens gebrek aan bewijs op vrye vosten is gesteld. De Rijkspolitie, die voldoende materiaal vist te verzamelen om over te gaan tot de arrestatie van genoemde minder gunstig bekend staande personen, mag zeer zeker een woord van hulde voor zijn activiteit ivet onthouden worden. Vermoedelijke dader koperdiefstal gear resteerd. Herhaaldelijk is in den last- sten tijd van de Nederlandsche Spoorwe gen onder de gemeente koperdraad gesto len en tot dusver was men er nog niet in geslaagd een spoor van de(n) dader(s) te vinden. Door de recherche te Delft was de Rijks politie te weten gekomen, dat een zekere S. te Delft op 28 Apri' j.l. koperdraad te koop had aangeboden, wat bleek van het zelfde soort te zijn als in den nacht van 27 op 28 April ontvreemd was bij de Ned. Spoorwegen. Op grond daarvan werd S. gisteren aangehouden en na voorgeleiding voor den burgemeester van Nootdorp aan een verhoor onderworpen S. kan niet tot eenige bekentenis, weshalve hy in verze kerde bewaring is gesteld in een cel te Delft, waar hij nog rustig den tijd heeft cm na te denken of hij tegenover den Of- f c;er van Justitie een andere verklaring zal afleggen. VOORSCHOTEN Eindexamens H.B.S. Het eindexamen H.B.S. aan het Instituut Wullings is vast gesteld op 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14. 15 en 16 Juli. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Philips van Marnix. In de maandelyksche vergadering van de maatschappij der Nederlandsche Letter kunde heeft gisteravond prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink gesproken over Philips van Marnix. Het onderwerp is niet gekozen, omdat de spreker van meening is, dat Philips van Marnix in het jaar 1538 is geboren, zoo dat het jaar 1938 aangewezen zou zijn om zijn vierde eeuwfeest te vieren. Sedert de biografie van Elkan staat het vast, dat Marnix in de eerste helft van het jaar 1540 is geboren, zijn broeder Jan in 1533, wel ke jaartallen thans algemeen aangenomen zijn. Da herdenking van Marnix door een Belgisch comité te Antwerpen, in den aan staanden zomer berust in zooverre op een vergissing, evenals de te West-Souburg door een Zeeuwsch comité in aansluiting daaraan ontworpen herdenking. Deze laat ste brengt er bovendien de vergissing in, dat Marnix in het voormalige kerkje zijner ambachtsheerlijkheid West-Souburg is be graven. In werkelijkheid is zijn graf op 't hooge koor der Pieterskerk te Leiden, van waar een eerst tegen het einde der acht- tiende eeuw opgekomen legende zegt, dat zijn gebeente naar West-Souburgh zou zijn overgebracht. Een bewijs daarvoor is nim mer geleverd: de grafboeken der Pieters kerk wijzen er het tegendeel uit, de am bachtsheerlijkheid werd trouwens na 1624 niet meer bewoond, in 1638 door Marnix' kleindochter aan Middelburg verkocht. En geen der oude geschiedschrijvers meldt er iets van. Na uiteenzetting van deze kwesties, be handelt spr. een deel van Marnix' godge leerde polemiek, namelijk die met den be roemden Leuvenschen hoogleeraar en kan selier Michael Baius uit de jaren 1577 1579, respectievelijk 1581. Het belang van deze discussie is drieëerlei. Vooreerst is zij een model van hoffelijke gedachtenwisse- ling, omdat men er een gemeenschappe lijk uitgangspunt, namelijk in de kerkop vatting, vindt en tevens van objectiviteit, omdat men inziet het ook daarover niet meer dan slechts ten halve eens te zijn. Vervolgens toont zij de theologische zelf standigheid van Baius, wiens genadeleer, waarmede Marnix hem in dit debat niet dwars zat. door de Kerk veroordeeld was als hij zich verdedigt tegen de terecht wijzing van den Franciscaan Orantes en niet met Marnix medegaat, maar zonder zich een andere strijdmethode te laten op dringen dan hij zich zelf gekozen had, den strijd voortzet. Ten slotte is zij een tref fende illustratie van de tragiek van het kerkelijk conflict der zestiende eeuw, waarin de leer over de Kerk en de prac- lijk voor den cultus de geesten voortdu rend en scherp scheiden. Om het geheel te kunnen overzien móeten de brieven, die men in Baii opera (Coloniae 1693) vindt, vermeerderd worden met een van Baius (in: Responsio 1579) en een van Marnix (Franeker, 1589). Bioscopen. Trianon. Wie van grcotsch opgezette en magistraal geregisseerde avonturenfilms houdt en wie heeft in zijn hart niet een zwak voor het romantische en het avontuurlijk, voor- él wanneer men die avonturen op een ge makkelijke en ongevaarlijke manier kan meemaken kan deze week zijn hart op halen in Trianon met de film „De Boeka nier". Het is het verhaal van den brutalen gentleman-zeeroover Jean Lafitte, die een rol gespeeld heeft in den Amerikaanschen vrijheidsoorlog. Rondom dezen vrijbuiter hangt de sfeer van een legendarische fi guur en in de woelige historie van het begin van Amerika's onafhankelijkheid heeft de fantasie ruim spel. Cecil de Mille heeft dan ook een goed gebruik gemaakt van de mogelijkheden, welke het gegeven hem bood. Hij heeft zelf verscheidene we ken rondgezworven in de baaien en moe rassen van Barataria, waar de romantische zesrocver zijn schuilplaats had en met zijn zin voor massa-regie heeft hij die woelige dagen in alle kleur en fleur in groote breede trekken geschetst. De rol van Lafitte wordt vervuld door Fredric March en hij speelt dezen outlaw met al de brutaliteit en de verve, welke de figuur vereischt. Francisca Gaal is het Hol- landsche meisje uit Doorspijk aan de Zui derzee en zij spreekt zoo nu en dan een woordje Hcllandsch, dat weliswaar in onze Hollandsche ooren wat wonderlijk klinkt, maar dat ons toch voor haar inneemt. Dan is er nog Akim Tamiroff, onherkenbaar vermomd als een ruig brokje rcover met een klein hart. Allen tezamen doen zij ons inleven in een romantische periode van een avontuurlijken tijd. Vóór de pauze draait een dolle en dwa ze geschiedenis, welke men de Hoogvlie gers gedoopt heeft. Een verhaal dat on mogelijk kan worden naverteld. Poppsy the Sailor met zijn papegaai en zijn bus spinazie en natuurlijk het gebrui kelijke journaal voltooien dit zeer aan trekkelijke programma. Luxor In de bioscoop weet men zich altijd wel te amuseeren, doch zelden zal men van z'jn entrée-geld zóóveel genoegen beleven a s deze week in Luxor. Genoegen ja genoegen neen want e'gsnlijk is het een zonderling genoegen om een moord te zien plegen, zóó geraffineerd als in de film „Moord in de gevangenis". Een der gevan genen wordt dood in zijn bed gevonden, een journalist de rol van de snuggere, ter ming van dit raadselachtige geval speelt een journalits de rol van de snuggere, ter wijl aan de politie de op de film gebruike- liike rol van August den Domme is toe vertrouwd. De journalist weet het raadsel te ontraadselen, echter niet zonder dat op- r.euw eenige moorden zijn gepleegd en hij zelf er bijna zijn hachje bij had inge schoten. Het is een ongeioofelijk spannen de film, waarbij herhaaldelijk koude ril lingen op en af kruipen en rennen langs de ruggen van alle toeschouwers. Deze ijskoude elecfrische ontladingen worden getransponeerd tot een prettige gloed dcor de daaropvolgende operette „Die Fledermaus", een geestige moderni seering van Strauss' beroemde werk, waarbij men genieten kan van vroolyk spel, vroolijke dansen en vroolijk gezang. De vlotte Strauss-melodieën weerklinken r.og in de ooren, terwijl men in bed stapt en 's nachts droomt men champagne-droo- men zooals ook de hoofdpersoon uit deze f lm droomde. De film is een-en-al jolig heid. De aanstekelijke pret van deze ver tooning deelt zich aan de toeschouwers mede; het geheele theater geniet opnieuw van Strauss' onsterfelijke operetten. Casino. Hét programma van Casino is deze week "ol afwisseling en biedt zelfs den meest verwenden bioscoopbezoeker een aangeaa rd en avond. Begonnen wordt met hst als steeds interessante Polygoon-journaal, c'at deze week bijzonder actueel is o.a op- rame van het bloemencorso te Noordwijk or de eerste opnamen van Prinses Bea trix, die uitstekend gesiaagd zijn. Vervol gens worden enkele geslaagde opnamen vertoond van de huwelijksplechtigheid van den eigenaar van het theater waarvan het slot een „happy end" te zien geeft van het jeu-dige echtpaar. De film „Sutters Goud" geeft een stuk ristorie te zien uit het Verre Westen, zoo als het er toe ging in de vorige eeuw. De ze spannende en sterk gespeelde film, vol humor en spanning vangt aan in 1836, waarin John Sutter dooi omstandigheden gedwongen .wordt, zijn vaderland, Zwit serland overhaast te verla'.en Hij besluit zijn fortuin te zoeken in Californië en scheept zich in aan boord van een zeilschip, v/aar hij in contact komt met Pete Per kins. De kapitein van het schip, die slavenhan delaar is, exploiteert zijn slaven op on- menschelijke wijze. Sutter komt tusschen- fceide en weet de slaven te bevrijden. Het schip bereikt Californië waar Sutter van den gouverneur een uitgestrekt gebied krygt tosgewezen, dat hij door zijn yze- rei. energie tot een cultuur-centrum weet ie maken, v^an den commandant van een Russische nederzetting koopt hij fort Ross en zijn rijkdom neemt met den dag toe. Hij wordt krachtig gesteund door een gravin dit zich tot hem aangetrokken voelt en demonstreert op ondubbelzinnige wijze baar liefde tot hem. Zijn vriend Perkins bi engt echter een verkoeling tusschen hen teweeg door mede te deelen dat Sut ter reeds gehuwd is. Intusschen is bekend geworden dat zijn grondgebied goud be- \ai en zijn soldaten en arbeiders worden door de goudkoorts aangegrepen. Zijn bezittingen worden door het ge peupel verwoest en al zyn grondge bied ontnomen. Vergeefs vecht de ouder wordende Sutter tegen het on recht, hij procedeert tegen den staat, zelfs bij den President in Washington klopt hij aan. Jaren gaan voorbij en de totaal versufte en oude Sutter kan den schok niet ir.eer weerstaan wanneer krantenjongens ter. grap uithalen en roepen Jat Sutter zijn p:oces gewonnen heeft. Op de treden van bet gerechtshof blaast hij, die eens de rijk- ite man van Californië was den laatste adem uit. De film na de pauze „De Stem in den nacht" speelt zich af in een particuliere telefoon maatschappij waai Tim Mc. Coy strijd .heeft te voeren tegen een bende, dif een belangrijk werk willen vernieti gen. Hij weet deze bende te overmeesteren dcch niet nadat er hevige gevechten aan vooraf zijn gegaan waarbij rake klappen v orden uitgedeeld. Een programma, dat wij volwassenen kunnen aanbevelen. Lido. De hoofdfilm van deze week is de grootsch opgezette en fantastische film De mijnen van Koning Salomo" naar het verhaal van Sir H. Rider Haggard. Een imposante film met een ongelooflijk grootsch artistieke uitvoering en met me dewerking van honderden en honderden Indianen uit het meest onbekende gedeel te van Afrika. Wie „Sanders of the River" gezien heeft, moei ook deze machtige rolprent gaan be kijken en men zal er ongetwijfeld van on der den indruk komen. We zien in deze film en als we zijn im posante figuur niet zouden zien zouden we hooren, hoe de fameuze negerzanger Paul Robeson deze film beheerscht. Nog nim mer hoorden we 'n dergelijk imponeerend geluid, dat tusschen de bergen van Zuid Afrika op ongelooflijk schoone wijze in echo wordt herhaald. Paul Robeson speelt hier de rol van den zwarten koningszoon Umbopa, die mid dels eenige avontuurlijke d.amantzoekers cpnieuw in het bezit komt van de hem coor zijn vaders vermoording ontnomen koningskroon. We weien niet wat we in deze film het meest moeten roemen: de massaregie van zoovele negers, die oorlog met elkaar voe- Van onze Adverteerders KLEERTJES VOOR BABY. Kleine witte, of zacht gekleurde klee- dingstukjes, helderwittel uiers, lakens en sloopjes, met hoeveel liefde en zorg wor den ze gemaakt hoeveel droomen wor den er omheen gesponnen. Voor den kleinen wereldburger is het beste maar nauwelijks goed genoeg! Neem óók voor het wasschen van baby- goed het beste:.... Persil! Luiers moeten worden uitgespoeld; veel vuil wordt daardoor reeds verwijderd. Daarna kookt u de luiers volgens de Per sil- waschmethode, die op ieder pakje nauwkeurig staat aangegeven en spoelt ze eerst in heet water, vervolgens zoo dik wijls in koud, tot alle zeepdeeltjes ver dwenen zijn. Dit is van het grootste be lang, want zeepdeeltjes die in het goed achterblijven worden hard en zouden schrijnen en een rood huidje kunnen ver oorzaken. Spoelt u dus vooral tot het wa ter volkomen helder blijft. Een belangrijk punt is. dat Persil bij een temperatuur van 44 46 gr., dus in een lauwwarm sop, desinfecteerend werkt, wat bij jonge winderen, die veel vatbaar der zijn voor besmetting dan ouderen, al héél belangrijk is. Eovendien blijft wollen goed in een koud Persil-sop zacht en soepel een eer ste vereischte voor het teere babyhuidje. Wanneer u éénmaal Persil voor uw ba- bywasch hebt genomen en hebt onder vonden, hoe hagelwit het goed wordt, hoe frisch het ruikt en hoe heerlijk zacht het aanvoelt, dan wilt u nooit meer een ander waschmiddel gebruiken het is in het belang van uw baby! ren of de prachtige uitbeelding van de verschrikkingen der woestijn dan wel de imposants mijnenbergen, waar de legen darische schatten van koning Salomo ver borgen lagen. Regie, ensceneering, avontuur, muziek en zang, kortom alle factoren zijn in deze film bijeengebracht om er iets bijzonders van te maken, waarin men ten volei ge slaagd is. Voor de pauze .Zijne Excellentie" met George Arliss in de hoofdrol. Een ge slaagde film door het bijzondere spel van genoemde speler, die dank zij de gelijke nis met zijn tweelingbroer, die Engelsch minister van Buitenlandsche Zaken is, de zen vor 'n grooten blunder weet te behoe den. Een uitstekend verzorgd journaal vult het geheel aan. Rex. De film „The Jungle Princess", één der spannendste wildernisfilms van den laat- sten tijd, doet ons eenigszins denken aan de Tarzanfilms vol romantiek. In dsize film vervult Dorothy Lamour op onvergelijke lijke wijze de rol van de Jungle Princess. In deze wildernisfilm ligt een romantisch gegeven. Powel (Ray Milland), lid van een expeditie, vindt in het diepst van het oer woud een schoone vrouw, schuchter en „on getemd". De vrouw verzorgt den man, die in een gevecht met een tijger, welke met de vrouw Ulah is opgegroeid, zijn voet verwond heeft en er groeit een romance tusschen deze beide mensdhen. Deze ro mance komt sterker uit, doordat de opna men zijn geschied in de grootsche natuur der jungle met bergen, grotten en oer- woudmseren en is bijzonder aantrekkelijk door den rol, welke de wilde dieren hierin vervullen. Een enorme tijger, een chim pansee, groote kunnen luid trompetterende olifanten en een troep van honderden apen leveren unieke opnamen. Deze opnamen van in natuurstaat levende dieren zijn niet alleen buitengewoon interessant, maar zij dragen ook in niet geringe mate tot de spanning by. Olifanten en apen, die in toomlooze vaart door een dorp jagen en het met den grond gelijk maken en daar naast adembenemende gevechten van menschen tijger en tenslotte als Ulah, be kend onder de inlanders als de „lachende tijger", wordt gevangen genomen en levend begraven zal worden en het dreigende ge luid van de tam-tams de lucht vervult, komt op het critieke moment de ontknoo ping, bewerkstelligd onder aanvoering van Broko met zijn honderden apen. Alles bij een een spannende film, welke ieders be langstelling zeker zal trekken. De tweede groote film „New-YorkSan Francisco" is een schitterende en spannende vliegfilm dwars over Noord-Amerika, een route van 13 uur, waarbij de bekende vlieger Jack Gordon (Fred Macmurry) onder buiten gewoon moeilijke weersomstandigheden en opwindende gebeurtenissen, veroorzaakt door een interessant samenraapsel van pas sagiers, een vlucht uitvoert, waarin naast de groote spanning ons de vlieger als de moderne held wordt vertoond. Ook de ver dere rolbezetting is in deze film buitenge woon goed. Naast een goed journaal en een aardig teekenfilmpje, geeft Rex deze week een program waar spanning in zit. U hebt géén voorrang als u bij wegkruislngen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg! als u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. LE1MUIDEN „Symphonic". Het muziekgezelschap „Symphonie" maakte een muzikale rond gang door het dorp. Ter versterking van zijn kas collecteerde het een bedrag van 6.Aangezien de financieele toestand der vereei o ng weinig rooskleurig is, zal de geheele gemeente op deze wijze bezocht worden. Z0ETERVV0UDE Boerenleenbank. Gisteravond werd de verplichte algemeene vergadering van de Coüp. Boerenleenbank in het Patronaats gebouw gehouden. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van den Raad van Toe zicht den heer W. M. van der Salm en als secretaris fungeerde de heer C. H. de Boer. Na de opening en de notulen las de se cretaris het jaarverslag waaraan wij het volgende ontleenen: ledental: afge voerd 7, toegetreden 5, op 31 Dec. 183, Spaarboekjes: aantal 858 (854) saldo 1 Januari ƒ379.151.83. Er is ingelegd met bijgeschreven rent» ƒ221.597.90 en terug betaald ƒ188.409.68, zoodat het tegoed op 31 Dec. was ƒ412.340.05. Voorschotten: Op 1 Jan. liepen 149 voorschotten met een total van 308.814.85. Er zijn 10 voorschotten geheel afgelost en de totale aflossing was 26,395.93. Aan 4 nieuwe voorschotten werd totaal ƒ8500 verleend. Aan rente moest betaald zijn op 31 Dec. 17.603.20, waarvan te vorderen bleef ƒ5.524.67 (thans nog ƒ3007.97). Het ver slag dringt hierbij op afdoening van de rente aan waartoe het bestuur bereid is zelfs in kleine termijnen ontvangsten te boeken. „Het bestuur" aldus het verslag van den secretaris „had gehoopt dat vorige zomer, gezien dat over het algemeen de be- drijfsinkomsten in 1937 beter waren dan in 1936, dat rentebetaling en aflossing beter zouden gaan, maar toen kwam ook in deze gemeente het zoo gevreesde mond- en klauwzeer zijn intrede doen, toen werd dan onze grootste verwachting vaneen geslagen, toch meent het bestuur dat het by som mige onzer leden ook wel als een sleur kan beschouwd worden en maar geen haast bij te maken. Geachte leden, er zijn er onder u nogal enkelen die radio-distributie heb ben waarvoor iedere week betaald moet worden, is het dan ook niet mogelijk om iederen week een zeker bedrag ter zyde te leggen om zooveel mogelijk uwe opge nomen verplichtingen aan de Bank te vol doen! We hopen verder, dat u dat eens ter harte zult nemen, van onzen kant gevoe len wij ons verplicht de borgen zooveel mogelijk op de hoogte te houden met den stand uwer rekening." Rekening courant: Begin Januari stonden 46 personen met de bank in reke ning-courant, 3 afgeloopen en 3 nieuwe ge opend. De schuld van de leden was /103.878.43 en het tegoed ƒ34.387.63. Nog altijd klaagt het verslag zyn er vele bevoren credieten. Centrale Bank: De vordering op de Centrale Bank is dit jaar van 17.532.61 gestegen tot 74.113.16. Rentestandaard: Doordat de ren testandaard nog zeer laag is gebleven kon handhaven dan 2.8 pet, hetgeen toch nog het bestuur de rentestandaard niet hooger een verlies gaf door het oploopen van de spaargelden bij een belegging op de Cen trale Bank voor 2 1/2 pet. De voorschotne mers en rekening-couranthouders werd 4 pet. berekend. Reservefonds: Dit steeg met bijge schreven rente ad 1217.70 en winst 1936 van 1800.90 tot ƒ49.925.74. Volgens het reglement wordt ook de winst 1937 van 1002.43 toegevoegd waardoor de 50 mille bereikt wordt. Het is echter niet uitgesloten dat over 1938 een onvermijdelijk offer van dit fonds zal gevraagd worden. De C r i s i s-Z u i v e 1-C entrale heeft een omzet van ƒ76.996.12 gegeven. Het aftredend lid van het bestur, de heer Th. van Galen en het lid van den R. v. T. de heer J. Berk Gzn., werden met by na algemeene stemmen herkozen. De rekening over 1937 sloot op een be drag van 557.392. Aan de balans ontleenen wij het volgen de: Bezittingen: Inhoud der kas op 31 Dec 1937 ƒ12112. 42. Uitstaande voor schotten a. 283918.92, b. van de Centrale Bank ƒ74113.16, c. aandeelen van de Cen trale Bank 80, d. aandeelen Coöp. Centr. Bank 100, e. dep. obl. van de Centrale Bank ƒ2000, f. waardepapieren (effecten) 14760, g. Meubilair 200. Te goed in loo- pende rekening 193068.68. Nog te vorde ren rente van voorschotten 5524.67. Nog te vorderen rente van effecten ƒ216.66. To taal ƒ497841.35. Schulden: Schuld aan de Spaarbank (spaargelden) J 412340.05. Schuld in loo- pende rekening: a. aan de medeleden 34387.63, b. aan het reservefonds 49925.74, c. Crisis Zuivèl Centrale 185.50 Totaal 84498.87. Saldo of winst over 1937 ƒ1002.43. Totaal ƒ497841.35. De voorzitter doet mededeeling, dat de rente voorloopig is bepald op 2.7 pet. Bij de rondvraag wordt het wijzigen van de rentestandaard in den loop van het jaar ter sprake gebracht en togezegd dat de wijzigingen per advertentie zullen be kend gemaakt worden. Ook komt nog weer de achterstand in de rente ter sprake, waarbij gesproken wordt van een afschrijving die zal moeten plaats hebben. Nadat de voorzitter er nogmaals op aan gedrongen had met nieuwjaar vooral op de zittingen te komen die daarvoor bestemd zjjn voor de bijschrijving van betaling vau rente, wordt de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7