AGENDA Nieuwe uitgaven VRIJDAG 6 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5Ü per kwartaal. By onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag eri Zaterdag. UQE WORDT HET WEER? IETS KOELER. De Bilt seint i Verwachting: Meest matige Noord-Wes telijke tot Noordelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, wellicht eenige re gen in het Noorden, in het Zuiden weinig of geen regen, iets koeler. Hoogste barometerst.: 774.8 te Akureyri. Laagste barometerst.: 752.1 te Ingö. De depressie, die gistermorgen ten Noor den van IJsland lag, vormde de afsluiting van het gebied van lagen luchtdruk in de Poolzee. Zij bewoog zich in Oost-Zuid- Oostelijke richting en bevindt zich thans op de Noorsche Zee. Aan de achterzijde breidde het gebied van hoogen luchtdruk zich naar het Noorden uit, zoodat thans een strook van hoogen luchtdruk zich uit strekt van de Azoren over Groenland tot hoog in het Noorden. De arctische winden deden op IJsland en Janmayen de tempe ratuur weer tot beneden het vriespunt, resp. onder min vijf graden dalen. De kou- de-inval is de Faroer nog niet gepasseerd. Geheel Scandinavië is thans onder invloed der depressies en de temperatuur is op verscheidene plaatsen sedert gisteren nog gedaald. In het Oostzeegebied en in Cen- traal-Europa veranderde de temperatuur uiteenloopend. De depressie in het Zuiden blijft stationnair. Zij gaf gisteren in het Zuiden van Frankrijk aanleiding tot on weer en zwaren regen in de Pyreneeën en in Provence. In het Kanaal en Noord- Frankrijk blijft de wind uit Oost. In het geheele waarnemingsgebied nam de be wolking toe. In de Alpen werd het weer iets kouder, Het station op de Saentis meldt lichten sneeuwval. Het is te voorzien, dat de wind in het Noorden zal blijven met koel bewolkt weer, mogelijk later met eenigen lichten regen. LUCHTTEMPERATUUR. 10.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 8.03 uur tot Zaterdagmorgen 3.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 7 Mei vc-orm. "8 en nam. 8.25 uur. Maan op 11.56 uur Zaterdagmorgen. Maan onder 1.36 uur Zondagnacht. KERKNIEUWS EERSTE STEENLEGGING KLOOSTER GEMMA GALGANI. In Sittard heeft deken H. J. J. Hanraets den eersten steen gelegd van het klooster der Zalige Gemma Galgani, van de Zusters Passionisten, het eerste klooster van deze Congregatie in ons land. Deken Hanraets wees op de beteekenis van het klooster, 'waarin de zusters Passio nisten, afgezonderd van de wereld, een leven lijden van boete en bidden, eerherstel brengend voor de zonden van de mensch- heid. Het slot-dank woord werd gesproken door den Provinciaal der Passionisten, den Hoogeerw. pater Dominicus Bongers. Vele geestelijke en wereldlijke autori teiten waren getuige van de plechtigheid. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week géén audiëntie verlee- nen. Academüemeuws LEIDEN. Bevorderd: Tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „Lin Tsê-Hsü, een biographische schets", de heer G. W. Overdijkink, geboren te Zwolle. Bevorderd .tot arts: Mej. J. H. Klein, en de heeren J. J. van Eijle, L. J. J. ten Haaf en R. G. Wijmans, al.en Den Haag. Geslaagd: Arts-examen le gedeelte: de heeren W. C. Burger, Nieuw- en St. Joostland, Th. J. Damsté, Oegstgeest. BINNENLAND DE DOOP VAN PRINSES BEATRIX. De aanwezigheid van Koning Leopold en andere gasten. Behalve de reeds eerder genoemde pe ten, t.w. de beide grootmoeders, prinses Alice van Groot-Brittannië, hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, de prinses van ErbachSchoenberg en gravin Kotzebue, zal ook de prins van Erbach-Schoenberg bij den doop van Prinses Beatrix tegen woordig zijn. In tegenstelling met de bovengenoem- den, zullen verschillende andere vorste lijke genoodigden en familieleden van Prins Bernhard niet aanwezig kunnen zijn, o.a. is het twijfelachtig of Prins Aschwin voor den doop kan overkomen. Tot de verdere genoodigden zullen be- hooren: de ministers, de leden van den Raad van State en andere hooge colleges van staat, de Staten-Generaal, het corps diplomatiqué, het Int. Hof van Justitie, het gemeentebestuur van 's-Gravenhage, de commissarissen der Koningin, een aantal leden van de rechterlijke macht en hoog geplaatste militaire autoriteiten. Het programma is nog niet vastgesteld. Naar men aanneemt, zal de plechtigheid om kwart voor twaalven beginnen. Over de regeling, de indeeling van den stoet, enz., zullen dezer dagen nadere bijzon derheden worden bekend gemaakt. Hofbericht H. M. de Koningin is voornemens mor gen (Zaterdag) in den loop van den dag van het Loo naar 's-Gravenhage te ver trekken voor een kort verblijf in het pa leis Noordeinde in verband met de doop plechtigheid van Prinses Beatrix. VLEESCH VOOR WERKLOOZEN. Kan verstrekking van versch inlandsch vleesch niet bevorderd worden? Het R.K. Tweede Kamerlid Ruijter heeft aan de ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken gevraagd, of het juist is a. dat dezer dagen een proeforder is ge geven voor de levering van 100.000 K.G. bu§senvleesch dat beschikbaar wordt gesteld voor werkloozen gemaakt uit bevroren buitenlandsch vleesch, aan de firma Van Zwanenberg te Oss; b. dat deze proeforder verband houdt met een bestaand \&ornemen om 10.000.000 K.G. buitenlandsch bevroren vleesch te importeeren en dit voor bussenvleesch te bestemmen. Zoo de vorige vraag in bevestigenden zin moet worden beantwoord, zijn de mi nisters dan niet van meening, dat een en ander is te betreuren en wel: 1. omdat er in ons land voldoende vleesch is voor de voorziening van ons eigen volk, waardoor de import van een hoeveelheid vleesch, gelijkstaande met het vleesch van pl.m. 60.000 Nederlandsche koeien, mede met het oog op de reeds gedurende eenigen tijd dalende vleeschprijzen, totaal overbo dig is; 2. met het oog op de bestrijding der werkloosheid, daar voor de verwerking en distributie van dit vleesch in de vleesch- verwerkende bedrijven pl.m. 1200 arbei ders geregeld werk zouden kunnen vin den; 3. met het oog op den slechten toestand in het slagersbedrijf, daar dit beteekent tien millioen K.G. minder omzetmogelijk- heid; 4. met het oog op de voedselverstrek- king aan de gezinnen, gezien de beperkte gebruikmogelijkheid van het z.g. bussen vleesch? Willen de ministers overwegen of het niet beter is via een ander systeem, b.v. het verstrekken van geldswaardige bonnen aan de werkloozen, te bevorderen, dat: a. het werklooze gezin versch inlandsch vleesch, spek of vet bij een slager kan koopen, wat voor elk gezin het voordee- ligste en meest gewenschte is; b. de werkloosheid wordt bestreden en de omzet van den slagersstand wordt ver groot; c. onze eigen vleeschmarkt wordt ver ruimd en de kwellende teeltbeperking van kalveren kan worden verminderd? VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. Verplichte voorraadvorming door de importeurs. Vanwege het Rijksbureau ter. voorberei ding van de voedselvoorziening in oorlogs tijd, worden thans onderhandelingen ge voerd met de importeurs van voedings- en veevoederstoffen. Het Rijksbureau, dat onder leiding staat van den regeeringscommissaris voor de akkerbouw en de veehoudery, ir. S. L. Louwes, heeft plannen ontworpen, die neerkomen op verplichting aan de impor teurs tot voorraadvorming. Zij zullen, vol gens de plannen, geen vergoeding krijgen voer de kosten van opslag en het risico van kwaliteitsvermindering en daling van de marktprijzen. Deze kosten zouden uiteindelijk door de verbruikers opgebracht moeten worden. De basis, waarop deze plannen steunen, is de Landbouwcrisiswet. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat men spoedig tot een resultaat denkt te ko men. De plannen zullen dan ter goedkeu ring aan de regeering worden voorgelegd. In afwachting daarvan kon men ons thans geen nadere mededeelingen verstrekken. KATHOLIEKE NEDERLANDSCHE BOEREN- EN TUINDERSBOND. Deze dagen kwam te Utrecht het hoofd bestuur van den Katholieken Nederland- schen Boeren- en Tuindersbond in verga dering bijeen. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd treedt de Utrecht- sche hoogleeraar prof. dr. Sjellema eerst daags af. Uit de kringen van den land bouw en de veeartsenijkunde is een comi té gevormd tot huldiging van den afge treden hoogleeraar. Besloten werd, aan deze huldiging deel te nemen en een bij drage voor het aanbieden van een hulde- bluijk ter beschikking te stellen. Ten aanzien van de instelling van plaat selijke commissies betreffende de vaste bedrijfslasten in den tuinbouw werd op gemerkt, dat het plaatselijk karakter de zer commissies vaak ondoelmatig zal bly- ken. De voorkeur werd gegeven aan pro vinciale- en streekcommissies. Voorts werd gevraagd of ook voor andere bedryven (akkerbouw en veeteelt) dergelijke com missies niet gewenscht zouden zijn. Een en ander zal te bevoegder plaatse worden besproken. Besloten werd het door den secretaris ontworpen statuut voor een landbouwraad goed te keuren en in de vergadering van de dagelijksche besturen der drie centrale landbouw-organisaties krachtig mee te werken aan het in het leven roepen van dit lichaam. Van de ontstellende cijfers, welke de enquête naar de „werkloosheid" onder de jonge boeren en tuinders heeft opgeleverd, werd met ontzetting kennis genomen. Be sloten werd, in aansluiting hieraan, na te gaan, wat er kan worden gedaan, om in dezen nood te voorzien en t.z.t. voorstel len te doen aan de regeering. Met groote erkentelijkheid werd kennis genomen van een mededeeling van den minister van Economische zaken, dat er dit jaar vier nieuwe katholieke lagere land- en tuinbouwscholen kunnen worden gesticht. Besloten werd de goedkeuring van den minister te vragen op het plan, om zulk een school te stichten te Horst (L.), welke school reeds in 1937 is voor bereid, te Amersfoort, te Raamsdonk (N. Br.) en te 's-Heerenhoek (Z.). Reeds eenige jaren geleden hebben de drie centrale landbouworganisaties stap pen gedaan, om de moéilijkheden te ver lichten, waarin de boeren, die op een met rijksvoorschot op woesten grond gestichte boerderij zitten, verkeeren. Thans heeft de minister van economische zaken in overleg met zijn ambtgenoot van financiën de burgemeesters van de gemeenten, waar in ontginningsboerderijen gelegen zijn, medegedeeld, dat de rente tot 3J^ pet. ver laagd kan worden en dat onder zekere voorwaarden ook uitstel van aflossing kan worden verleend. Met dankbaarheid werd van deze beslissing van den minister ken nis genomen. Ingekomen was een klacht over het ge lijktijdig verlagen van den exporttoeslag op boter en het verhoogen der monopolie heffingen. In plaats van een compensatie voor het laatste, krijgt de veehouderij nu nog een verlaging van den exporttoeslag. Besloten werd deze kwestie te bevoegder plaatse aan de orde te stellen. CENTRALE LANDBOUW ORGANISATIES. In de jongste vergadering van de dage lij ksche besturen der drie centrale land bouworganisaties werd als pl.v. lid in den raad van beheer der stichting landverhui zing Nederland aangewezen dr. H. Mol- huysen, secretaris van het Kon. Ned. Land- bouw-comité. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld omtrent een van den minister van Econ. zaken ontvangen schrijven, waarin deze mededeelt in beginsel bereid te zijn te bevorderen, dat een zelfstandige in stelling door den georganiseerden land bouw in het leven geroepen, op dezelfde wijze als de nijverheidsraad en de midden- standsraad wordt behandeld. De bedoeling hiervan is, at de landbouw op volkomen dezelfde wijze als de andere takken van volksvlijt in den arbeid van den econ. raad zal worden ingeschakeld. Een en an der zal nader onder de oogen worden ge zien. Besloten werd het bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp tot wijziging van de omzetbelasting in studie te nemen. Het voornemen bestaat zich tot de volksverte genwoordiging te richten met een adres, waarin wordt aangedrongen op vrijstelling van omzetbelasting voor verschillende land- en tuinbouwproducten met het doel den binnenlandschen a'fzet dier producten te vergrooten. 13e NATIONALE ST. BONIFACIUS- BEDEVAART NAAR DOKKUM. Bij gelegenheid van de 13e Nationale St. Bonifacius-bedevaart naar Dokkum op Zondag en Maandag 2425 Juli a.s., zal Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, op de avond van Zondag 24 Juli in de St. Bonifaciuskerk te Leeuwar den een Pontificaal Lof celebreeren. Tijdens dit Lof zal de W.E. Pater Bor- romaeus de Greeve O.F.M. de predikatie houden. Sterfgevallen tengevolge van het mond en klauwzeer. In de week van 24 t./m. 30 April zyn tengevolge van het mond- en klauwzeer gestorven 3 runderen en 8 kalveren. Het totaal aantal dieren, dat sedert 19 September 1937 aan deze ziekte is bezwe ken, bedraagt 10.450 te weten 3128 runde ren, 3972 kalveren, 3058. varkens en big gen, 242 schapen en 50 geiten. STRIJD TEGEN HET VUIL. Vergadering van samenwerkende vereenigingen. De behoefte naar ontspanning en rust buiten de huizenblokken wordt steeds grooter en daarmee zien we ook de ver ontreiniging van de natuur toenemen. Ge brek aan gevoel voor netheid en onver schilligheid bij den menschen komen hier maar al te duidelijk tot uiting. Juist de mooiste punten worden ont sierd door verpakkingsmateriaal van snoe perijen en maaltijden. Ook het stadsbeeld wordt meer dan vroeger ontsierd door papieren, doosjes, schillen, kortom door alles, wat voor den voorbyganger op een oogenblik waarde- locs is geworden. Ter bestrijding hiervan is op voorstel van het hoofdbestuur der Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging een bijeen komst gehouden van vertegenwoordigers van den Bond Heemschut, de commissie voor heemkunde onder de jeugd, den Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B., den Ned. Natuurhistorische Vereeniging, en de Ver. tot behoud van Natuurmonume,iren, op velke bijeenkomst besloten werd, een ver gadering bijeen te roepen yan alle perso nen, vereenigingen en bonden, die direct cf indirect met de natuur in aanraking ko men. (Als ze allen komen zal heel Utrecht wel te klein zijn! Red. L. Crt Deze vergadering zal gehouden worden Zaterdag 14 Mei 1938, om half drie, in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Uitgenoodigd zijn wandel- en sportorga nisaties, reisvereenigingen, grondbezitters, staatsboschbeheer, Ned. Heide Mij., de ver eeniging van rentmeesters, voorts docen ten, jeugdvereenigingen en politieambte naren. Er zullen verschillende inleidingen wor den gehouden: J. Drijver: verontreinigfing der natuur. W. A. M. Westerouen van Meeteren: de toerist en de verontreiniging in de natuur. E. Vogelenzang: het verblijf van de stadsbewoners in de natuur. S. H. Frederiks: stadsverontreiniging. Ir. W. Burdet: het werk van de Gooische natuurwacht. Na een korte pauze zal gelegenheid worden gegeven van gedachten te wisse len over de thans gevolgde methoden van bestrijding en nader te overleggen, welke nieuwe wegen ingeslagen kunnen wor den. RECLASSEERING VRAAGT HULP EN STEUN. Jaarlijksche nationale collecte op Zaterdag a.s. In het geheele land wordt Zaterdag a.s. wederom de Nationale Reclasseeringsdag gehouden. Deze collectedag,, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Reclas- seeringsinstellingen van alle gezindten, mag zich verheugen in een steeds groeien de belangstelling. Zoo vernamen wy van de Centrale Leiding te Amsterdam, dat men aldaar met niet minder dan 883 plaat selijke comité's en collecteleiders in con tact is, die de inzameling regelen in 832 gemeenten, omvattende 1067 plaatsen. Zeer is het daarby toe te juichen, dat de reclasseeringsinstellingen nu eens niet ieder afzonderlijk hun financieele pogin gen ondernemen, maar gekomen zijn tot centralisatie. Wanneer nfen op Zaterdag dus aan de reclasseering offert, moet men als het goed is, het 10-voudige geven van hetgeen men doorgaans vluchtig in elk willekeurig col lectebusje gooit, want de 22 samenwer kende reclasseeringsinstellingen in Ne derland komen één dag per jaar tegelijk bij ons aankloppen! En dat er veel geld noodig is kan een ieder verstaan. Komen er niet minder dan 3000 rapporten jaarlijks uit? De volgende cijfers over het aantal voor waardelijke veroordeelingen in de jaren 1930 t./m. 1935 en waaruit blijkt hoe groot het percentage is van hen, wier proeftijd een gunstig verloop had, spreken voor zich zelf. Tot. aant. Afl. in v.h. tot. gev. w.i. gunstig ongunstig proeftijd eindigde (Bij misdr.) 1930 1588 83.8 16.2 1931 1686 84.7 15.3 1932 1707 82.9 17.1 1933 2179 85.4 14.6 1934 2679 86.0 14.0 1935 3331 86.4 13.06 Wanneer men nu nog weet, dat over het algemeen 40 pet, van alle veroordeelden recidiveert en van de tot gevangenisstraf veroordeelden ongeveer 55 pet., dan vor men deze getallen wel het sprekendst be wijs van de heilzame werking van de voor waardelijke veroordeeling, zoowel voor den betrokkene als voor de gemeenschap. En dan blijft daar nog het belangrijke deel van den reclasseeringsarbeid, die be gint bij het zoo gewaardeerde celbezoek en die eindigt in hulpverleening en na zorg. Voorts is er nog het benoodigde geld voor de instandhouding van de doorgangs huizen en landkoloniles, zooals verschil lende instellingen onderhouden, terwijl ook enkele reclasseeringsinstellingen een be gin hebben gemaakt met het oprichten van werkkampen voor jeugdige voorwaar delijk veroordeelden. Het gaat dus om het leven van duizen den landgenooten, wanneer de reclassee ringsinstellingen Zaterdag a.s. een beroep doen op de openbare vrijgevigheid. En dat gaat om arbeid, die niet alleen aan de gereclasseerden, maar ook aan onze gehee le gemeenschap ten goede komt. Is hier een aanbeveling om de collecte van harte te steunen, nog noodig? Zondag. Voorstelling „Jeugd zoekt werk" door Het Schouwspel. Schouwburg 8.15 uur. Maandag. 1250ste opvoering van „De Ro zenkrans" door het gezelschap De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 30 April tot en met Vrijdag 6 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest Tel. 274. VEREENIGING R.K. HERSTELLINGS OORDEN VOOR LONGLIJDERS EN ZWAKKE KINDEREN. Sanatorium „DekkerswaLd" en Sanatorium „Heliomare". Gisteren werd in Amsterdam in het ge bouw van de Vereeniging, Oosterpark 63. de Algemeene vergadering gehouden. De balans, verlies- en winstregening der vereeniging werd goedgekeurd. Deze sluit met een klein batig saldo, dat naar de nieu we rekening werd overgebracht. "Voor „Dekkerswald" werd voor vebrou- wingen en verbetering in het afgeloopen jaar een bedrag uitgegeven van bijna ƒ33.000.en voor „Heliomare" van ruim 14.000.—. Uitbreiding van „Heliomare" werd be sproken, waartoe onderhandelingen loopen- de zijn met grondeigenaren. Als leden van den Raad van Bestuur werden herkozen de heeren: Anton Leeu wenberg, Haarlem: dr. L. A. M. v. d. Spek, Amsterdam; Eere-Kanunnik L. Stolk, Am sterdam; Deken-Pastoor J. L. van Mulu- kom, Nymegen; E. J. M. L. Schaepman, den Haag; mr. M. J. Berger, den Haar, Procureur-Generaal. Terwijl als nieuw lid van den Raad van Bestuur werd gekozen: dr. J. ten Brink, Amsterdam. DE HEFFING OP BOTER. Het bedrag van dê heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tus- schentijdsche wyziging, voor de week van 5 tot 12 Mei vastgesteld op 45 cent per K.G. (onveranderd). Het Schild. Apologetisch maandschrift. Uitg. A. V. Pe trus Canisius. De Mei-aflevering van het Schild opent met het vervolg van de artikelen-serie van prof. dr. K. Steur over het H. Misoffer. Vóór het Concilie van Trente is het ge loof in het H. Misoffer ongeschokt geweest, hetgeen wordt aangetoond door de gering heid van het aantal kerkelijke uitspraken. Toen de Reformatie evenwel het offerka rakter van de H. Mis begon te loochenen, heeft het Concilie van Trente zich op dui delijke wijze uitgesproken en hierover han delt dit jongste artikel van prof. Steur. De Reformatie, die behalve het algemeen geloof aan de waarde va nhe tH. Misoffer, zoovele andere heillooze gevolgen heeft ge had, is niet opeens uit de lucht komen val len, doch heeft haar voorloopers en weg bereiders gehad. In het aanwijzen van zul ke bewuste voorloopers is men wel eens al te kwistig geweest, maar er zijn ook on bewuste wegbereiders geweest, die hervor men wilden zonder den band met de Kerk te verbreken, maar toch een strooming ver oorzaakten, welke onbedoeld anderen heeft gedreven naar een hervorming buiten en tegen de Kerk. Zoo heeft men bijv. ook verband gezocht tusschen de Reformatie en de z.g. moderne devotie, waarvan Geert Groote c.s. aanhangers waren. Deze kwestie wordt door prof. dr. N. Greitemann belicht, waaruit blykt, dat men dit velband niet maar zonder meer als vaststaand kan aan vaarden, al wordt de mogelijkheid van zulk een verband niet uitgesloten geacht. Jan Taal bespreekt voorts in zijn beken de korte schetsjes over St. Petrus, den mar teldood van dezen Apostel, terwijl J. Lam- mertse Lzn. de historische beteekenis uit eenzet van de Statenvertaling, die onge- twijefLd een niet te onderschatten invloed heeft uitgeoefend op onze taal en onze cul tuur. Wij, Katholieken, ondervinden het als een groot voorrecht, dat wij het H. Geloof van kindsaf hebben meegekregen. Doch Adol- phine Gelderman vestigt er de aandacht op, dat het katholiek-word en op later leef tijd toch ook een voordeel heeft en wel dit: men begrijpt de mentaliteit van andersden kenden zooveel beter. Dat dit voor apolo getisch aangelegde naturen van groot nut kan zijn, laat zich begrijpen. Aan het slot van de artikelenreeks vin den wij toch nog een herinnering aan het feit, dat wij in de Meimaand zijn. Pastoor J. Poels uit Venlo wijdt n.l. een artikel aan de Christus-feesten en de Maria-fees- ten. In de rubriek „Op den Uitkijk" treffen wij o.a. aan een In Memoriam voor pater Hendrichs door prof. J. P. Verhaar, terwijl in de Vragenrubriek o.a. is opgenomen een waarschuwing voor een Portugeesch boek (ook in het Nederlandse!» vertaald) over St. Paulus, dat door prof. Greitemann wordt veroordeeld als gevaarlijk voor theologisch onontwikkelden en als een mislukking voor wat betreft de poging om een beeld van St. Paulus te ontwerpen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2