OMGEVING DONDERDAG 5 MEI 1938 nF fcmcrHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR LISSE Personalia, De heer Landkroon slaag de voor het examen Mercurius-machine- schrijven. Hij werd opgeleid door den heer van Lierop te Hillegom. Brand in rietschelf. Gisteren ontdekte eenige werklieden van de fa. F. de Meulder en Zonen, dat een op den tuin aan den Loosterweg staande rietschelf in brand stond. De schelf brandde geheel uit, als mede een in de nabijheid staand land- schuurtje alwaar eenig gereedschap was geborgen. De verzekering dekt de schade. Diefstal. Ten nadeele van den heer B. L. aan den Lisserdijk is uit zijn rijwielher- stelplaats een partij goederen ontvreemd ter waarde van ongeveer ƒ300. Des nachts zijn de dief of dieven binnengekomen en des morgens ontdekte L. deze ontvreem ding. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bouwen. Aan den heer H. Rooijers te Noordwijk is vergunning verleend tot het bouwen van een 30-tal woningen aan een door hem aan te leggen straat, aansluiten de op de Julianastraat. LEIDSCHEN DAM Hanze. Gisterenavond kwam de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" on der voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes in algemeene ledenvergadering bijeen in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan. Na een kort openingswoord van den voorzitter, waarin hij o.m. mede- deeling doet van verhindering van den geestelijken Adviseur en enkele bestuurs leden, werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Enkele mededeelingen, o.m. dat een wij ziging zal worden gebracht in het Santos- bestuur en de Santcecommissie; over het vacantieoord voor middenstandskinderen en over de opbrengst ad 40.50 van de Han- zébusjes, worden voor kennisgeving aan genomen. Besloten wordt een retraite-commissie te benoemen, die het op te richten spaarfonds zal regelen.; de gelegenheid bestaat dan een maandelijksche bijdrage ad 1.10 te storten in het Spaarfonds voor de retraite. Door het bestuur zal een commissie Worden benoemd. In bespreking komt een bezoek aan de K.R.O.-studie. Het is de bedoeling de Stu dio te bezoeknednie dio te bezoeken in de maand Juli of Augus tus en tevens dien dag ook Schiphol te be zoeken of een toer te maken door het Gooi. De kosten voor een autocar zullen bedra gen pl.m. 2.In beginsel wordt besloten tot deze trip, terwijl het bestuur de plan nen nader zal uitwerken. De diverse voorstellen voor den Voor- Jaars-Centrale Raad worden zonder nadere bespreking goedgekeurd; aan den te be noemen afgevaardigde voor deze vergade ring wordt vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardigde naar deze Centrale- Raadsvergadering woAït met algemeene stemmen benoemd de heer Sormani. In behandeling komt het collectief adver- teeren. De voorzitter deelt mede, dat er ge legenheid is tot collectief adverteeren in de Kerkklok; er moeten dan een bepaald aan tal regels (5000) per jaar gegarandeerd worden, waarvan de regelprijs zeer laag is gesteld. Het bezwaar wordt geopoerd, dat de Kerkklok niet alle menschen in de ge meente bereikt en niet door eenieder gele zen wordt. Na enkele bespreking verklaar den zich een 6-tal leden bereid aan dit col lectief adverteeren deel te nemen. Een voorstel van het bestuur geen adver tenties meer te plaatsen in z.g. gelegen heidsprogramma's wordt met algemeene stemmen aangenomen. Van dit besluit zal mededeeling worden gedaan aan alle Han dleden en aan de verschillende plaatselijke vereenigingen en organisaties. Het voorstel om geen cadeaux te zullen geven voor gratis verlotingen, bazars, enz. vindt eenige bestrijding. Na lanee bespre kingen wordt besloten in deze geen bindend besluit te nemen, doch zich echter alleen te beperken voor vereenigingen met een charitatief doel. Na rondvraag sluiting. Geboren: Pieter Adriaan, z. van A. de Ruijter en M. van Dam Johanna Mar- garetha Wilhelmina. d. van J. P. v. d. Ham en P. H. de Jong Petrus Hendricus. z. van W. J. v. Benten en B. M. Bolleboom Jo hanna Maria Petronella, d. van M. Ver- hage en A. M. Verkeijke Johannes Fre- dericus, z. van J. F. v. d. Geest en G. Schra- ma Willem André, z. van E. H. v. Eijns- bergen en A. H. Hüsen Hendrik, z. van H. Groenevelt en T. van Mastrigt. Ondertrouwd: J. C. Wooning en M. J. Belt N. M. van Leeuwen en J. C. de Vet Th. G. van Heiningen en J. C. Vincenten A. v. d. Stelt en N. Kleinge;d -J. Stevens en J. M. Schneider P. J. Mooijman en C. C. M. v. d. Helm. Gehuwd: L. J. H. Koot en W. J. Nieuw- land B. H. v. d. Werf en J. H. v. d. Horst P. v. d. Bos en D. M. den Haan. Overleden: F. W. Egeling 62 j. J. Th. v. Bohemen 5 d. NOORDWIJK Parkeerverbod. Naar wij vernemen hebben B. en W. een parkeerverbod vast gesteld door de Douzastraat te Noordwijk- Binnen en voor het gedeelte Jan Kroons- weg te Noordwijk aan Zee, gelegen tus- schen de Hoofdstraat en het Café van de Wed, van Schie aan den Noord Boulevard. Voor dit gedeelte Jan Kroonsweg beperkt het parkeerverbod zich echter alleen tot de Oostzijde. Loterij. B. en W. hebben aan de sup portersvereniging van de R.K. Voetbal vereniging „SJ.C." toestemming verleend tot het houden van een loterij ten bate van de kas dier vereeniging. Kostelcoze vaccinatie. Op Woensdag 18 Mei a.s., des middags te 3 uur zal in een der lokalen van de openbare lagere school aan de van Panhuijsstraat gelegenheid worden gegeven om zich kosteloos te laten inenten en herinenten. Zij die van deze gelegen heid gebruik willen maken, moeten vóór 13 Mei a.s. ter secretarie daarvan kennis ge ven, met medebrenging van het trouw boekje. Bloembollenveiling. De prijzen, be steed op de Bloembollenvei'.ing alhier, zijn als volgt voor bedden van 2.5 R.R., E.l.T. Golden Harvest f 39.Jaune d'Esor 6, Br. T. Huchten burg. 32 reg. 26.Tan talus 29 reg. 40.— Sonate 31 reg. 16. E.v.T. Couleur Cardinal f 9.per bed, Olympiade 24.Star of the East 11 Gen. de Wet f 18.—, v. d. Neer 9.—, Gla diator 8.—, Flamingo 7.Cullinan 6 50, Procerpine 8.Grand Due ƒ18. D.T. Vuurbaak 11.Salmonette 6 Scar'.et Cardinal 32.Morning Glow 7 50, Oranje Nassau f 15.Oranje Globe 7.50, El Toreador 6.50, M. T. Virginia 7.Vera 7.50, Leonidas 10.Queen Augusta 11.Zenober 7.Backhou se 25.—, T.T Spring Dream 16.—, Ursa Minor 10.Telescopuum 16. Geboren: Elisabeth Hendrika, d. van A. R. Overvelde en A. J. Duivenvoorde Jan Adriaan, z. van D. A. van Beelen en B. J. Muller Gijsbertha, d. van J. Kor- bee en T. Rip Petronella Sophia Mar- garetha, d. van A. Th. Mooijekind en A. J. v. d. Berg Adrianus Leonardus, zoon van J. Steenvoorden en J. P. Schrama. Ondertrouwd: F. F. Voorma en N. v. Duin C. Schaap en A. E. Roest J. M. Verhoeven en B. Slippens Th. F. de Coo en J M. Kret. Getrouwd: F. L. J. M. Versantvoort en W. M. Westgeest J. S. Zoet en M. A. v. d. Berg J. Reijarkerk en F. M. Hoek. Overleden: Jan Adriaan van Beelen 1 dag Cornelis v. d. IJssel 66 jaar wednr van M. Cozijn Albertus van Beelen 7 mnd. Joh-nna v. d. Plas 73 jaar geh. met B. Schaap Ida Schaddee van Doo- ren 56 jaar geh. met F. Barnhoorn. OEGSTGEEST St. Jcsephsgez ellen. Alle leden deel ik mede, dat hedenavond een zeer belangrij ke vergadering zal worden gehouden, waarin door den Weled. heer Bosch een verslag zal worden gegeven over het fi- nancieele jaar. Vervolgens zullen er mede deelingen worden gedaan over het feest van St. Joseph, hetgeen a.s. Zondag zal worden gevierd en ook over ons nieuwe zomerpro- gram. De vergadering zal aanvangen om negen uur, opdat dan allen, zonder uitzondering aanwezig kunnen zijn. Krachtig spoor ik daarom allen aan te komen en reken op aller aanwezigheid. Tot van avond. Kap. A. SANDERS, Pr. Schuit aangevaren. Gisterenavond wilde de zandschipper J. v. O. uit Leiden, door de tolhekbrug varen. Achter de zand schuit kwam met snelle vaart een motor boot, die nog voor den zandschipper door de brug wilde. Gevolg hiervan was, dat door de golfslag de zandschuit water schepte en zenk. De schipper wist door zwemmen den walkant te bereiken. De politie maakte procesverbaal op. Een gestolen auto. Op den nieuwen Rijksweg werd door de politie aangetrof fen een auto, waarvan de lichten nog brandden. Bij onderzoek bleek deze auto te zijn van iemand uit Delft, alwaar de avond te voren de auto was ontvreemd. Geboren: Bernardina Catharina Ma ria d. van J. C. Zandvliet en J. C. Hoger- verst Catharina Elisabeth Adriana Ma ria d. van A. van Noort en M. M. Vlas veld. Ondertrouwd: K. v. Klaveren en D. Schaap. Overleden: C.-de Groot 72 j. Govestigd: C. J. Binnendijk, tuin der, van Rijnsburg F. Leder en gezin, schoenmaker, van Leiden A. M. van der Werf, db., van Voorschoten J. W. Schaap, db., van Leiden M. P. Schaap, h. i. d. h., van Leiden M. A. Verhoog, tandtechnvan Leiden K. Backer, van Leilen C. Koster, telefoniste, van Leiden J. van Egmond, db., van Leiderdorp E. N. E. Thijssen, van Amersfoort H. Offenhaus, sec. Kcl. Bank Soerabaja, van Amsterdam J. J. Brijker van Leiden A. J. Koppeschaar geb. van de Ven, van den Haag A. M. Vermij db., van Rijns. - burg. Vertrokken: H. C. Duyvendak naar Helmond D. de Graaff naar Amsterdam C. M. Haksing naar Warmond H. Kleibrink en vr. naar Leiden H. W. v. d. Steeg naar Leiden S. Jh. Gregprius naar Velsen E. Kroes naar Leiden E. Zill naar Eisenberg (Duitschland) A. Eshuis naar Gasselte F. G. Faber geb. Vellekoop naar Leiden E. Cornet gb. de Vries naar Leiden P. J. van de Loosdrecht naar Hillegersberg J. W. Zandbergen naar Noordwykerhout G. C. W. Balk naar Tilburg M. G. H. naar Vianen A. J. Scheer na.r Koudekerk A. Holverda naar Leiden. SASSENHEIM Transportarbeidersafdeeling blijft voortbestaan. De R.K. Bond van transportarbeiders ,.St. Bonifacius" hield gisterenavond een leden vergadering in een der zalen van het K.S. A.-gebouw. Deze vergadering was belegd Woensdagmorgen hield de Raad dezer ge meente een openbare vergadering onder voorzitterschap van den Burgemeester. Al le leden waren tegenwordig. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken werd behandeld een voorstel tot verzekering van het personeel bij den luchtbeschermingsdienst, hetwelk werd aangenomen. Het lyceum. Hierna was aan de orde een voorstel, om onder hypothecair verband te garan deeren de betaling van rente en aflossing van een door de stichting „Het Rijnlands Lyceum" te Wassenaar te sluiten geldlee- ning ten bedrage van ten hoogste 65.000 en rentende maximaal 4 pet. ten behoeve van den bouw van een lyceum. De heer Wildt Meijbocm wenscht de ge meente en het bestuur geluk met deze voordracht. De school heeft zoo hier als elders een groote reputatie verworven. Hij hoopt, dat de school zal groeien. De heer Breedvelt betreurt, dat het be stuur bij deze gemeente heeft aangeklopt. De voedingsbodem der school is te zoeken onder de kapitaalkrachtigen. In Christelijke inrichtingen heeft men zich tal van jaren zelf moeten helpen. Hij hoopt, dat de school zal groeien maar ver langt waarborgen, dat bij den bouw er op wordt toegezien, dat het onderpand der gemeente evenwel voor andere doeleinden bruikbaar zal zijn. De heer Hendriks ondersteunt dit laatste. De heer Kieviet de Jonge betoogt, dat hetgeen de heer Breedvelt heeft opgemerkt afwijkt van hetgeen in het praeadvies wordt opgemerkt, waarin wordt gezegd, dat al jaren lang behoefte bestond in deze gemeente aan een dergelijke inrichting van onderwijs. Dan is de school voor ieder een toegankelijk, ook voor de kinderen wier ouders niet kapitaalkrachtig zijn. Het schoolgeld is hierop ingesteld. Verder is het risico voor de gemeente uiterst ge ring. Een bewijs, dat de school goed mar cheert, ziet men in het plan tot bouwen van een lyceum. Het voorstel wordt aangenomen. Een Sportfondsenbad. Vervolgens is aan de orde het voorste] om te garandeeren de betaling van hoofd som, rente en aflossing van een door de N.V. Sportfondsenbad Wassenaar te slui ten geldleening, minimaal groot 43.000, tegen hoogstens 4 pet. rente, onder ver schillende voorwaarden o.m. dat hypotheek wordt verleend op het te bouwen zwem bad, dat ten minste 300 spaar inschrijvin gen zijn ingescheven, waarop ten minste ƒ30.000 is gestort, dat gemengde zonne baden verboden zijn, dat familiebaden ver boden zijn, terwijl gemengd zwemmen zal zijn toegestaan. De heer Van der Stoel vindt, dat de exploitatierekening te .optimistisch isc op gezet. Verder wil hij verbieden, dat op Zondagen wedstrijden worden georgani seerd. De heer Dresselhuys voelt veel voor de zwemsport, maar op zakelijke gronden kan hij met dit voorstel niet medegaan. Hij meent, dat in een gemeente van ruim 17000 zielen geen sluitende exploitatierekening is te verkrijgen. De heer Boender ziet niet in, dat de ex ploitatie zal tegenvallen. Hij zou het er voor over hebben, als er jaarlijks een be paald bedrag zou moeten worden toegelegd, ook voor de concurrentie is hij niet zoo be ducht. Hij protesteert tegen het verbod van wedstrijden op Zondag. Dat zou de exploi tatie drukken. Verder wil hij gemengd zwemmen niet geheel verbieden. Hij wil naar aanleiding van het aftreden van het geheele bestuur. Ook kwam de vraag aan de orde de afdeeling al of niet op te hef fen. Een hoofdbestuurder was aanwezig en heeft de noodzakelijkheid van het voortbestaan der vereeniging aangetoond, waarna een nieuw bestuur werd gekozen. Het bestuur is als volgt samengesteld: W. L. Overmeer, voorzitter; L. v. d. Willik, secretaris en Th. Franken, penningmeester. Na de verkiezing sprak de Geest. Ad viseur zijn voldoening uit over het bevre digend resultaat. De voorzitter dankte Kap. Redeker voor de waardeerende woor den, waarna deze vergadering werd ge- sloten. Ernstige botsing. Gisteravond te ruim 6 uur had ter hoogte van de J. P. Gouver neurlaan een botsing plaats, waarbij een motorbestuurder, afkomstig uit Haarlem, een been brak. Het ongeval schijnt hier aan te wijten te zijn, dat de bestuurder van de vrachtauto, welke uit de richting Menneweg kwam, den motorbsrijder niet voldoende voorrang gaf. Dr. Hueber was spoedig ter plaatse en verleende de eer ste hulp. De politie heeft de schuldvraag in onderzoek. Geboren: Cornelia, dochter van. G. J. Kühn en van J. C. Vos Petrus, zoon van J. M. Berg en van G. Grimbergen Mathijs, zoon van J. M. Berg en van G. Grimbergen Teunis Hubertus, zoon van N. van Eijk en van M. Hoogenes. Overleden: M. Broekhuizen, oud 87 jaren, weduwe van G. van der Heiden J. G. Bontje, oud 51 jaar echtgenoot van A. M. Vreeburg E. Vonk, oud 72 jaar, weduwe van H. Herreur. Gevestigd: J. W. de Goeij en ge zin, Zuiderstraat 28 van Alkemade A. M. W. Laurentius, Hoofdstraat 82, van 's Gravenhage H. J. M. Eldering en ge zin, Hoofdstraat 346, van Velsen J. Zeijerveld, Hoofdstraat 103, van Leiden. Vertr'okken: G. Snip en gezin, Lin delaan 10, naar Lisse A. Groenen en gezin, Berkenlaan 24, naar Noordwijker- hout P. Th. van der Lans en gezin, J. P. Gouverneurlaan 54, naar Voorhout. op bepaalde dagen gelegenheid geven. Aan het strand zwemt men ook gemengd. De heer Kiewiet de Jonge vraagt, ,of het bedrag van 30.000 aanwezig is. Voorts is hij huiverig geworden door de cijfers van den heer Dresselhuys. Het komt hem voor, dat de exploitatie-rekening wel erg naief is opgesteld. De heer Wildt Meijboom is ook huive rig geworden en vreest, dat de zaak een fiasco wordt. Hij komt ook op tegen het verbod van gemengd zwemmen. Een praatje over zedelijkheid en onzedelijkheid. De heer Idenburg geeft toe, dat er risi co's zijn. Toch is hij niet in die mate als anderen onder den indruk gekomen van de cijfers van den heer Dresselhuys. De si tuatie is hier anders. Hier zijn veel beter gesitueerde inwoners, zoodat verwacht mag worden, dat het aantal baden grooter mag zijn. Een enquête in 1934 ingesteld wees er op, dat 34000 baden konden worden ge nomen. Intusschen is de gemeente grooter geworden, zoodat een aantal van 50.000 baden niet zoo heel vreemd is. Wat de voorwaarden betreft, meent hij ook, dat geen wedstrijden op Zondagen moeten worden toegestaan. Hij vindt geen bezwaar in familiebaden. Wat gemengd baden betreft, moet men onderscheid ma ken tusschen zorg voor de eerbaarheid en zedelijkheid. De taak van de overheid ligt op het gebied der eerbaarheid, het gedrag naar buiten. De heer Breedvelt vraagt of de Raad ge boden is aan het besluit van 1934. Verder meent hij, dat de financieele opzet niet zonder meer te aanvaarden is. Hij meent, dat hier minder gebruik zal zijn dan in de steden. Hij komt voorts op tegen hetgeen de heer Idenburg heeft opgemerkt omtrent het standpunt, door zekere zijden ingenomen, ten opzichte van de eerbaarheid. De heer Idenburg heeft vergeten, dat geen mensch zondeloos is. De heer Hendriks had niet verwacht, dat deze zaak zooveel stof zou doen opwaaien, temeer waar de aanvankelijke begrooting van 135.009 tot 65.000 is teruggebracht. Hij begrijpt de oppositie niet. Hij meent, dat, wanneer garantie wordt gegeven on der hypothecair verband en er goed wordt opgelet bij den bouw en ook vooral om trent de keuze der plaats, die van groot be lang is, er dan alle reden is de zaak uit een oogpunt van de gemeenschap te bezien. Hij komt op tegen de mesnir.g van den heer Idenburg omtrent het gemengd zwemmen. De heer van Moorsel bestrijdt eveneens het betoog van den heer Idenburg. De natuur van den mensch is geneigd tot het kwade. Daarom moet alles worden voor komen, wat tot het kwade leidt. Hij stelt verder de vraag, waarom de heer Iden burg wel tegen gemengd zonnebaden en niet tegen gemengd zwemmen is. De heer Kolff vindt de exploitatie-reke ning'ook niet goed aanvaardbaar. Ander zijds kan hij zoo maar niet de cijfers van den heer Dresselhuys accepteeren. Voorzitter verdedigt het voorstel. De voorzitter meent, te mogen consta- teeren, dat men het belang van een behoor lijk niet-overdreven zwembad van belang acht. Eenige jaren geleden is besloten me dewerking tot stichting van een bad te verleenen, als een voorwaarde werd ver vuld, n.l. van de spaargelden. Dit is ge schied, terwijl de lasten voor rente en af lossing beduidend lager zijn geworden. Dat komt tot uitdrukking in de exploitatie- begrooting. Gezegd is, dat het aantal ba den te hoog opgevoerd zou zyn. Dit is een gevolg geweest van de pogingen om de prijzen lager te stellen. Dan wijst hij er op, dat de gemeente momenteel 17536 zie len telt. Bij een aantal baden per persoon en per jaar van 2 1/2 bereikt men reeds bijna 43000 baden. Daarbij neemt de bevol king jaarlijks met 600 a 700 inwoners toe, zoodat verwacht mag worden, dat dan het aantal baden de 50.000 wel te boven zal gaan. 't Is mogelijk, dat de eerste jaren een kleiner aantal baden worden genomen, zoodat er geld bij moet. Echter bedraagt de rente maar ongeveer 1500 en de aflos sing 2480, zoodat er geen sprake kan zyn van overneming door de gemeente. Al zou er iets bij moeten per jaar, acht hij dit ver antwoord. Het is in het belang der volks gezondheid en hygiëne, men moet het niet voorstellen, alsof de gemeente een molen steen om den hals zou hebben. Wat gemengd en familiebaden betreft wil de N.V. Sportfondsen zich richten naar de practijk in andere plaatsen, die tot geen klachten aanleiding geeft. Voorts zullen B. en W. nog tal van voorwaarden stellen. Hij gaat verder nog kort in op enkele vragen. Er wordt dan gerepliceerd, waarbij niet veel nieuws naar voren komt. De heer Lankhorst doet het voorstel de voordracht terug te verwijzen naar de fi nancieele commissie. Dit voorstel wordt verworpen met 10 tegen 5 stemmen. Een voorstel van den heer Wildt Meij boom om familiebaden toe te staan, wordt met 8 tegen 7 stemmen aangnomei. Een amendement-Idenburg-van der Stoel, om op Zondagen geen wedstrijden of vermakelijkheden toe te staan wordt verworpen met 12 tegen 3 stemmen. Hierna komt de geheele voordracht in stemming en wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen, zocdat het zwembad, althans voorloopig weer van'de baan is. Tegen het gewijzigd voorstel stemden 2 Katholieken, 1 A.-R., 1 Vr. Dem., 1. Nat. Herstel en 3 Liberalen. Vóór het voorstel 3 Katholieken, 2 Chr. H., 1 S. D. A. P. en 1 Nat. Herstel. Een door een commisie ad hoe ingediend rapport omtrent herziening van het sys teem der werkverschaffing, wordt om praeadvies in handen gesteld van B. en W. Overgenomen wordt in eigendom een aantal perceelen bestemd als bouwweg. Op een aantal verzoeken om ontheffing van bepalingen der bouwverordening wordt gunstig beschikt. Besloten wordt de huur van een der lo kalen van de openbare school aan de Bloemcamplaan, in gebruik als particu lier kleuterschool, op te zeggen tegen 1 Augustus 1939. Goedgekeurd worden eenige besluiten tot wyziging der begrooting. Aanleg van den weg Deyler- oordDe Lus. Ten slotte komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot aankoop van diverse per ceelen grond, gelegen tusschen Den Deijl en Deijleroord. Reeds geruimen tijd lie pen onderhandelingen omtrent aanleg van een verbindingsweg tusschen beide oorden met de N.V. Den Deijl, de NiV. Rijnland en het R.-K. kerkbestuur van St. Joseph. Deze onderhandelingen waren vastgeloo- pen. De gemeente is nu in de gelegenheid de gronden voor deze nweg en de aanlig gende terreinen aan te koopen. Over dit voorstel ging de Raad in beslo ten zitting. Na heropening der openbare vergadering werd besloten aan te koopen van: de N.V. den Deijl een complex voor ƒ265.000, de N.V. Rijnland voor ƒ200.000, en de N.V. H. T. M. een perceel voor ƒ2600, tot ruiling van enkele perceeltjes grond, en werd een crediet van 147.000 toegestaan voor aanleg van den weg Deij- leroardDe Lus. Hierna werd de vergadering gesloten. VOORSCHOTEN Een hamer op den vinger. De heer P. Dijkman, werkzaam aan de Zilverfabriek alhier, had het ongeluk met den top van één zijner vingers onder een valhamer te komen. Onmiddellijk is hij vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar de vinger is geamputeerd. Een tentoonstelling. In de gehouden bestuursvergadering van de Koningin Wil- helminavereeniging is besloten om ter ge legenheid van het a.s. regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in deze gemeente een tentoonstelling te houden op allerlei gebied. Geboren: Teunis, z. van A. Groot en G. Zwijnburg Johanna Frederika Ger- dina, d. van P. Boef en E. Huisman Ma ria Johanna Jacoba, d. van J. J. Pijnnaken en J. Labordus Cornelis Theodorus Ma ria, z. van P. J. Karremans en C. T. van Haastrecht. Ondertrouwd: T. G. van Heiningen 28 j., wonende te Leidschendam en J. C. Vincenten 22 j., alhier J. Verboon 22 j. en S. E. M. Haneveld 23 j„ beiden alhier G. C. Duijnisveld 29 j. en A. E. Ouwer- ling 24 j., beiden alhier. Gevestigd: J. Mulock Houwer, van Bergen op Zoom, Leidscheweg 181 A. Tittel en gez. van den Haag, Oranjekadë 21 K. B. Teppema en gez. van Haarlem, Burg. de Kampenaerstr. 30 M. Naijmann van Leiden, Burg. de Kempenaerstr. 1 G. C. F. Scheffel en gez. van den Haag, Oranjekade 41 C. H. Eldering en gez. van Bennebroek, Leidscheweg 174 J. van der Meij van Rijnsburg, Valkenburgsche- weg 3 Mej. M. A. den Hollander van Leiden, Veurscheweg 3 N. E. R. Meyer van Groningen, Leidscheweg 493. Vertrokken: C. A. Rientsma en gez. van Papelaan 120 naar Voorburg, Looiers laan 41 Mej. A. M. van der Werf van Rijndijk 32 naar Oegstgeest, Wijtenbach- weg 75 Mej. A. van der Zwan van Burg. Vernèdepark 65 naar den Haag, Populier- straat 70 C. H. Opdam van Voorstraat 11 naar Leidschendam, Noortheylaan 2 J. P. Belt van Bijdorpstraat 3 naar Loon op Zand J. Taal en gez. van Tulpstraat 1 naar Apeldoorn, Mercuriuslaan 88 J. P. F. van der Horst en gez. van Leidscheweg 194 naar Weert (L.) St. Antoniusstraat 20 Mej. J. C. Korswagen van Leidscheweg 141 naar Leiden, Wasstraat 17 C. A_ Langeveld van Leidscheweg 541 naar den Haag, Loosduinschekade 353 Mej. M. Muller van Leidscheweg 191 naar Duis burg, Dl. C. van Dam van Burgemeester Vernèdepark 31 naar Weert, Wilhelmina- singel 52. WASSENAAR Orkestvereeniging. Ten bate van de Commissie van samenwerking voor bij zondere nood en werd door de Wassen aar- sche Orkestvereeniging in Kasteel Oud- Wassenaar een concert gegeven, dat zeer geslaagd mag heeten. Er was een groote belangstelling. Gegeven werden Branden- burgsch Concert No. 4 in G van J. S. Bach. Variaties in fuga van Hendrik Andriessen, Tweede Concert voor fluit en orkest van W. A. Mozart en Suite in alten Stil van E. H. Grieg. Het orkest werd beluisterd door een dankbaar publiek. De voorzitter van de Commissie voor bij zondere nooden, Burgemeester Wiegman, sprak aan het einde van den avond een dankwoord. Geboren: Maagje, d. van C. Stigter en C. v. Wijk Leendert Huibert, z. van H. Huogendoorn en L. v. Staalduinen Hendericus Antonius Gerardus, z. van H. A. W. Overdevest en E. A. J. Niersman Lucie Josepha Maria, d. van I. C. M. Schaepman en L. Beijerinck Gerardus Johannes, z. van J. G. de Kievie en B. A. Grundeken Emilio Cesare Pietro, z. van B. E. San Giorgi en C. C. J. M. Huibers. Ondertrouwd: J. A. Vogels en W. M. Dersjant. Overleden: Christina Wilhelmina Wijk, 20 j., ongeh. Aaltjen Broekhuijzen 90 j., weduwe van G. J. Kreber Richard Paraui 77 j., echtgenoot van M. Tassemeijer Eilsabeth Visser 27 echtgenoote van B. Steenbergen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9