Vereeav. Nat. Veiligheid RIJNSTREEK liecteh£ancl (Mêag! DONDERDAG 5 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 in Boekvorm, prachtkleurendruk, wederom verkrijgkaar. Door de zeer vele aanvragen genoodzaakt, zijn wij er toe overgegaan van het beroemde verhaal „Het Betoverde Bos" een herdruk te doen verschijnen Het boek bevat303 illustraties, uitgevoerd in pracht kleurendruk. Prijs slechts 35 cent afgehaald aan ons bureau, Papengracht 32 of bij onze agenten. Franco per post 4272 cent- Wacht er niet mee te bestellen. De oplaag is beperkt en op een tweede herdruk valt niet te rekenen. i 43. Dien middag werd er een gemeenteverordening uit gevaardigd, waarin het aan iedereen verboden werd om oude koffiepotten en emmers op de vuilnisbelt te gooien. Vóór alles wilde de burgemeester een herhaling van de gebeurtenissen in dezen nacht voorkomen en de dikste veldwachter moest rondgaan om de bevelschriften op de zuilen te plakken. 44. De koffiepot, die langzamerhand begrepen had, aan welk een kwaad en straatschenderij hij zich had schuldig gemaakt, was stilletjes naar een ketellapper gewandeld en had daar alle gaatjes netjes laten soldeeren. En berouwvol kwam hij heelemaal hersteld bij grootmoeder binnenwan delen. Deze was weer blij, dat ze haar oude koffiepot terugzag. _vT- NIEUWE-WETERING FANFARE „DOOR GUNST VERKREGEN" Viering van het 25-jarig jubileum. Gisteravond hebben in het café van den heer B. Faneman de feestelijkheden plaats gehad, welke waren georganiseerd naar aanleiding van dit zilveren jubileum. Omstreeks 8 uur arriveerde de Roelof- arendveensche Harmonie „Liefde voor Harmonie" aan de grens van dit dorp, en vergezelde de jub I -rende fanfare van hier af met verschillende marsch-nummers naar het feestlokaal aan de Ringvaart. Hier hadden zich reeds het huldiging comité en verdere genoodigden in de fees telijk versierde zaal verzameld, waar de rood-wit-blauwe kleuren overheerschten, en waar bovenuit het prachtige vaandel van de fanfare prijkte met de vele medail les en eereteekenen eraan. Aan de wand symboliseerde een fraai uitgevoerd schild op duidelijke wijze het doel en streven van het corps, alsmede de beteekenis van het feest, terwijl ons op het vaandel juist nu boven de lauwertakken de zon trof, die voor deze fanfare niet meer onder bedoelt te gaan. Dr. v. d. Bijl heette aan het begin van de bijeenkomst alien van harte welkom, en sprak enkele bijzondere woorden aan gaande het Nieuwe-Weteringsche Corps. Spr. herinnerde eraan, dat „Door Gunst Verkregen" steeds voor anderen heeft klaar gestaan om luister aan te brengen en vroolijkheid te scheppen. Daarom zul len vanavond de rollen eens worden om gedraaid en zullen wij het den muzikanten eens aangenaam trachteD te maken. Met dit doel hebben wij ons comité gevormd er we hopen, dat het een genoegelijke en onvergetelijke avond moge worden. Hier na leidde spr. de conferencier Louis Con- tran en z'n pianist bij de aanwezigen in, welke meteen begon met een „Proloog op het 25-jarig bestaan van het muziekcorps", waarin de historie werd uitgebeeld in de vorm van welluidende verzen. In de pauze, welke hierop volgde, wijd de de woordvoerder van het huldigings comité dr. v. d. Bijl allereerst enkele woorden aan de innige band, welke steeds bestaat tusschen de muziekverenigingen van Roelofarendsveen en Nieuwe-Wete ring en welke vanavond bijzonder treffend is geweest. Gelukwenschen van burge meester Mr. J. W. Peek: „Het is mij een voorrecht u bij deze mijne gelukwen schen bij gelegenheid van uw 25-jarig ju bileum te mogen aanbieden, hierbij dank baar gedenkend de vele verdiensten en de groote beteekenis, die uw vereeniging zich in den loop der jaren voor de ingezetenen dezer gemeente heeft verworven. Moge zij in de komende jaren hare tradities ge trouw blijven en haar schoone taak met dezelfde onbaatzuchtige toewijding blijven vervullen." Behalve bovenstaand schrijve waren gelukwenschen ingekomen van Ds. Hein, van de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", van den heer v. d. Kaay, van den heer Oostenbroek, van J. J. v. d. Meer uit Noordwijk en L. v. d. Meer uit Lisse. Vervolgens werden de heeren B. en H. Bouwmeester, vader en zoon, geëerd, die beide al de 25 jaren ijverig lid zijn ge weest. De heer M. Spring in 't Veld sprak met waardeering en lof over het schitte rende voorbeeld, dat deze twee jubilaris sen steeds aan de andere leden hebben ge geven wat betreft offervaardigheid, vol harden en ijverig bezoek der repetities. Hierna reikte hij aan beiden 'n fraaie her inneringsmedaille uit. Directeur de Haan herinnerde aan de perioden van op- en neergaan, welke in de 25 jaren waren doorloopen en prees de ijver bij de studie en de energie der leden, waardoor tot zoo'n hooge afdeeling kon worden opgeklommen. Spr. dankte vooral de oudere leden voor hun voorbeeld aan de jongeren en hoopte, dat ondanks kleine meeningsverschillen de goedé verstand houding steeds zoo mocht blijven. Dan overhandigde hij aan de twee jublila- rissen een verrassend cadeau, en aan de vereeniging een ouverture. De directeur van „iefde voor Harmonie" bracht namens de Veensche vereeniging gelukwenschen over. Volgden verder nog de heer Los namens het Groane-Kruis, een vertegenwoordiger van „Excelsior" uit Noordwijk, de heer van Akkeren namens „Ijsvermaak is ons genoegen", en notaris Lohman namens de Oudeweteringsche Oranjevereeniging „Prins Bernhard." De verschillende sprekers deden hunne felici taties en woorden van dank vergezeld gaan met het aanbieden van keurige cadeaux, zooals lauwerkrans, medaille en muziek stukken. Louis Contran luisterde den avond ver der op met humoristische voordrachten en Lederen, welke goede stemming verwek ten. Omstreeks half één uur dankte dr. v. d. Bijl allen voor de goede medewerking tot slagen, waarna de heer M. Spring in 't Veld als voorz. van N.-W. fanfare aan alle personen dank bracht voor de sympathie en hulde. NIEUWKOOP Lustrum. Donderdag, 5 Mei is het 5 jaren geleden, dat Pastoor Th. P. Blom zijn intrede deed als pastoor van deze porochie. De Leiding van de Graal en Kruisvaart namen het initiatief om dezen dag niet on opgemerkt te laten voorbijgaan. In het Parociehuis hebben zy een feestavond ge organiseerd met een zeer afwisselend en aantrekkelijk programma, waarbij de be stuursleden van de R.K. Vereenigingen zijn uitgenoodlgd. Met het oog op de ruim te heeft men zich een beperking moeten opleggen. NOORDEN Groene Kruis. Op Vrydag 6 Mei a.s. s avond half acht wordt in het café „De Noordsche Piassen" alhier de jaarverga- c.ering gehouden van het Groene Kruis. Behalve de gewone jaarverslagen moet voorzien worden in niet minder dan 5 va catures, wegens bedanken van de heeren G. A. J. van der Weyden, J. G. Vroonhof, J. Pieterse, J. Terstèeg en B. Kuijf. TER AAR Het Gouden Avontuur. Inderdaad is het vijftig-jarig bestaan van de Loterij- vereeniging „Avontuur", niet zonder meer gepasseerd, maar op eenvoudige wijze her dacht, door een feestavond te organisee- ren voor de leden met hunne dames in het café van den heer D. Hoogendijk. De voorzitter% van deze jubileerende ver eeniging, de heer P. Hoogervorst-Damman, kon het in zyn openingswoord niet nala ten bij dit heuglijk feit even stil te staan en een terugblik te werpen over de afge- loopen jaren, die steeds zijn verloopen in een prettige stemming. Nadat spreker nog gewaagd had van een „gelukje", dat de vereeniging in staat stelde een genoeglij ke avond te hebben, kwam het amuse- n.entsgedeelte aan de orde. De humorist Haus uit Alfen en de pia- nst Kees van Dam konden er al heel spoe dig een vroolijke geest in brengen, welke door hun afwisselend programma, o.m. voordrachten, moppen, populaire lidjes, enz. bleef tot het einde toe. Verschillende versnaperingen werden gedeeld en op tijd zorgde men dat de keel het niet al te benauwd kreeg. De officieele feestdag was al gepasseerd, toen de voorz. overging tot sluiting, met een dankwoord aan allen voor hun pleizie- rige medewerking, bizonder den humorist en pianist. EnAvontuur gaat door, al dus besloot de heer Hoogervorst. WOUBRUGGE Arbeidsbemiddeling. Bij het orgaa-n der arbeidsbemiddeling stonden op het laatste van de afgeloopen maand inge schreven 62 werkloozen, verdeeld over de volgende beroepen: bouwbedrijven 11, me taalnijverheid 8, landarbeiders 33, trans portarbeiders, ongeschoolde handarbei ders 8. Geboren: Johanna Adriana, dochter van A. Kempenaar en N. C. Verlagen. Maria Cornelia, dochter van W. v. d. Lub- be en H. L. j_,ieverse. Hillegonda, doch ter van W. H. van Leersum en M. van 't Wout. Cornelia Maria T! i resia, dochter van H. H. Baak en C. M. Bax. Magdale- na. dochter van G. de Bruyn en H. Kinkei. Overleden: Jacob Roos, 76 j. wed. van A. A. v. d. Luit. Ondertrouwd: T. J. van Goozen, 28 j. en H. T. F Baak 24 j. C. Oudshoom 25 j. en C. M Terhorst 22 j. Getrouwd: C. Oudshoorn 28 j. en C. M. Terhorst 22 j. T. J. van Goozen, en H. T. F. Baak. DE LAATSTE LES VAN LANGELOT Steunt Luehtverdedigingsfondsi Postgiro Den Haag ten name van Hr. Ms. kruiser .Java" vertrok Woensdagmiddag van Den Helder naar Ned. Indië. De .Java" verlaat de haven, nagewuifd door een belangstellende menigte Ingekomen: W. J de Boer en echt- genoote aan boord, uit Mijdrecht. C. J. van Roode, uit Leiden. H. Loomans uit Hazerwoude. J. C. Heemskerk uit Alke made. M. Kammeraat uit Alphen aan oen Rijn. C. Bouwmeester uit Lisse. M. M. Voorhout uit Moordrecht. Vertrokken: D. Verhaal naar Oegst- geest. A. J. Bervosts naar Wassenaar. C. W. den Oude naar Bergschenhoek. P E. Disseldorp naair Voorburg. J. J. van Tol naar Bakel. W. Verburg en gezin naar Alphen aan den Rijn. W. van Scheppingen en gezin naar Alkemade. A. Lems en echtgenoote naar Alkemade - G. Overvliet naar 's-Gravenhage. J. Bloemberg naar Maasland. C J. Baal naar Leidschendam. A. M. Eykel van Dort naar Utrecht. C. J. Krom naar Ter Aar. W. J. Roos naar Den Helder. J. G. Lems naar Den Haag. E. Grandia naar Zoetexmeer. ZWAMMERDAM Arbeidsbemiddeling. Bij de arbeids bemiddeling stonden ingeschreven: 31 rrannen, 4 vrouwen. Verdeeld naar de be roepen: Steenfabr.arb. 3, Bouwbedr. 7. Houtbew. 1, Kleeding 1. Metaalnijverh. 3, Voed. en genotm. 1, Landb. bedr 11, Han del 1, Verkeerswezen 1, Huiselijke diensten 3, Ongesch. arb. 3. Totaal 35. Aantal steun- trekkenden 23. SPORT PAARDENSPORT HET RUITERFEEST OP GROOT-HASEBROEK TE WASSENAAR Naar ons wordt medegedeeld bestaat voor het kampioenschap veelzijdigheids- proef voor burgerruiters en het daaraan verbonden ru'terfeest op Zaterdag 7 en 8 Mei op Groo t-Haesebroek te Wassenaar groote belangstelling in ruiterkringen. Voor het kampioenschap zijn 22 inschrij vingen, waarbij de bekendste combinaties van Nederland, o.a. de heeren dr. van Schaik met Slienenanom, Siem met Rosi- ne, Kahn met Esquire en mej. Tack met Mystery. Dit kampioenschap bestaat uit 3 onder- deelen, waarvan Zaterdagmiddag om 1 uur met da dressuurproef zal worden aange vangen. Ook het tweede onderdeel, de ter reinwedstrijd (steeple en cross) zal Za terdag worden afgewerkt, terwijl het laat ste gedeelte, het springconcours, voor Zon dagmiddag op het programma staat tijdens het concours hippique. Voor het dan te houden groote spring concours hebben zich 40 deelnemers la ten inschrijven, voor de klasse schoonste rijpaard 22, terwijl ook de verdere num mers goed bezet zijn. Op beide dagen wordt voorts een wan delrit gehouden, waaraan telkens onge veer 73 ruiters deelnemen. „De Snelvlucht" (Bodegraven) De Postduivenver. „De Snelvlucht" te Bodegraven hield deze week een concours vanuit Vilvoorden, met bewolkte lucht en sterke Noordenwind tegen. De prijzen wer den als volgt gewonnen: 1, 32, 35 G. H. Uittenbogaard, 2, 11 P. Zeilstra; 3, 4, 6, 8, 18, 29, 21, 34 L. Wolswijk; 5, 19 25, 28, 31 S. F.; 7, 9, 22, 23, 26, 35 F. de Jong; 10, 13, 33: P. Beens; 12 W. Dagenhardt; 14, 27 Chr. Oostveen; 15 D. Kaptein; 16 A. v. d. Meij; 17 R. v. d. Star; 24. R. Overkamp, 29, 30 T. Sterk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10