RECHTZAKEN Wilt U iets weten? SPORT OMGEVING MAANDAG 2 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ZOETERWOUDE fH. R.l Uitvoering. Met veel belangstelling togen wij gisteravond naar de zaal van het patronaat, waar door de tooneelisten der St. Josephsgezellenvereeniging nog eens zou worden gegeven een wat men noemde ech te tooneelavond; het zou iets extra's zyn en dat is het ook geworden. Wat in geen jaren gebeurd is, het was een tjokvolle zaal, de zaak was uitver kocht en vele moesten met een staanplaats genoegen nemen. Aanwezig waren o.m. de zeereerw. heer pastoor van Vastenhoven, de weleerw. heer G. v. d. Poel, leeraar aan het Seminarie „Hageveld", oud-burgemees ter Wap en de heer en mevrouw Ruize- veld. Na een kort openingswoord van den vice- praeess, kapelaan P. Krom, werd opge voerd het spel in drie bedrijven „De laatste tocht", door B. C.-Sherrif Het stuk geeft een afbeelding hoe het is gegaan in een be paalde kazemat in de Britsche loopgraven in 1918. Het stuk werd goed gespeeld. De juiste uitbeelding van de karakters in het oorlogsrumoer was voor enkele spelers wel eens een moeilijkheid. De combinatie van „Hardy" de officier en Mason, de kok, in dezelfde persoon, was minder gelukkig gekozen. Het was echter een mooie avond. De ernst waarmede dit spel door een zoo tal rijk publiek werd gevolgd was daarvoor het beste bewijs. Dat constateerde ook de vice-praeses, kap. Krom, die in zijn slot woord het was reeds na middernacht de spelers en regisseur dankte. Deze welgeslaagde avond moge een aan sporing zijn voor de tooneelisten om te blijven werken en hun best te blijven doen, en voor de parochianen om belangstelling te blijven toonen voor het werk in eigen kring. LEIMUIDEN O. D. I. Gisteren speelde ODI I met 4 junioreninvallers tegen ODI II, dat door eenige nieuwe spelers zeer versterkt was. Er werd vlug gespeeld. Het spel werd ech ter niet genoeg open gehouden, vandaar, dat het lang duurde eer de eerste goal ge maakt werd en wel door ODI H. Even voor rust scoorde ODI I de gelijkmaker. Na rust speelde ODI II voor den wind en was in de meerderheid. Dit bleek wel uit de drie opeenvolgende doelpunten van ODI I. Nu werd het ODI I toch wel wat mach tig en met alle inspanning gelukte het hen den eindstand op 43 voor ODI II te bren gen. 't Was een mooie training en de nieuwelingen van ODI II hebben eenigs- zins getoond wat in hen stak. ODI II be looft een aardig ploegje te worden. NIEUWKOOP Lezing watersportvereniging. In ho tel „Het Vliegende Paard" werd voor de leden van de Watersportvereniging „Noord-Zuid" alhier een lezing gehouden over het zeilreglement.' De heer van Schel ven uit Gouda had zich voor deze lezing belangloos beschikbaar gesteld. Na door den voorzitter, den heer de Graaf, te zijn ingeleid, zette de heer Van Schelven in zijn causerie duidelijk uiteen hoe ingevolge de bepalingen van het zeil- reglemten bij wedstrijden gezeild mag en moet worden en maakte dit door tal van voorbeelden en teekeningen nog begrijpe lijker. Voor deze lezing bestond veel belangstel ling. Aan de leden van „Noord-Zuid" zal een zeilreglement worden afgegeven en bij den eerstvolgenden wedstrijd zullen de deelnemers zich dus diene te houden aan dit reglement. NOORDFN „De zedenverwildering in de hedendaagsche maatschappij". Dit was het onderwrep, dat de alom ge vierde redenaar, de weleerw. heer Henri de Greeve, op initiatief van het comité van actie „Roomsch Noorden" Vrijdagavond op de St. Franciscuszaal besprak. De voorzitter, de heer P. Pieterse, riep met voldoening de vele aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor W. J. J. A. Bors- boom, den geest, adv., kapelaan C. Stet, het lid van de Tweede Kamer, den heer M. P. v. d. Weijden en diens echtgenoote en den a.s. neomist Groenendijk en diens vader. Daarna verkreeg onmiddellijk de weleerw. heer Henri de Greeve het woord, aie aanving met er op te wijzen, hoe wan hopig het vaak is te strijden tegen de ze denverwildering om deze eenvoudige re den, dat men nooit met goede tegenargu- men ten komt, maar zijn tegenstander in de hoek wil zetten met beweringen, die hij, als Katholiek, nooit heeft gedaan. Toch wil de spreker dit onderwerp diep en funda menteel behandelen, want wij moeten ons steeds bewust zijn, dat wij leven temid den van gevaren en verleiding, maar bo vendien eischt de naastenliefde, dat wij tegenover anderen ons standpunt kunnen verdedigen. Spreker stelde dan allereerst als feit vast, dat er een groote zedenverwildering bestaat: de maatschappij is op zedelijk ge bied doodziek. De naoorlogsche mentaliteit is aldus, dat men b.v. op het gebied van sport, zoekt naar overprikkeling, naar ver- dooving en narcose van de natuur. Om die innerlijke ellende, die niet voortkomt uit zelfbeheersching, maar uit de vrije uitle- ving van de lagere instincten, haten wij de recordzucht van de zesdaagsche en de smeerboel van het badleven. Genezing moet over twee terreinen plaats hebben: een sociale en een godsdienstige oplossing. Spreker wil nu niet handelen over de sociale oplosing, zooals daar is de werkverschaffing, welks belang e n moge lijkheid men in vele gemeenten nog steeds niet bij gebrek aan een goed doorzicht schijnt te begrijpen. De godsdienstige oplossing moet ons per soonlijk standpunt bepalen. Wij eischen staatsbemoeiing en verordeningen van ge meentebesturen, die de openbare zeden be schermen en op wier 'naleving streng dient gelet te worden» Daarnaast is noodig, dat wij de menschelijke waardigheid kennen, den mensch, die door zijn verstand en zijn liefde een Godsgelijkenis is, den mensch, die geschapen is voor het bovennatuurlijk geluk van den hemel, de mensch, wiens vleesch is geheiligd, door de Mensch wor ding van Christus. Daarom eischen wij be scherming van de zeden. Na een korte pauze vervolgde de 6pr. met er op te wijzen, hoe wij te staan heb ben tegenover die liberale geest, die heel pieus ook zegt te strijden tegen zeden- excessen, maar ons Katholieken zoo gaar ne bekrompen en achterlijk noemt. Met een schouderophalend leggen wij dat totaal ge mis aan eenig inzicht in de zedelijkheids kwesties naast ons neer en wij verwijzen die stakkers, die niet beter weten, naar het Evangelie, dat tintelt van ware en echte levensvreugde en onze diepste ziele verlan gens kan voldoen. Ja, de keuze is vaak God of de boter ham! Maar God weegt zwaarder: eeuwig gaat voor oogenblik. Wij, Katholieken, eischen bescherming van den volledigen mensch en eischen daarom strengere be palingen dan die liberalen ook soms on der Katholieken die meer letten op gel delijk voordeel. Eert de seizoenen en onteert ze niet! Een daverend aplaus bewees, hoe de ge- heele vergadering met de enthousiast uit gesproken rede instemde. Sportnieuws. De DSV junioren speel den weer hun eerste wedstrijden na en kele maanden rust. Ze kregen de VDO- jun. uit Uithoorn op bezoek. Een kwartier voor het eind stond DSV met 42 voor, waarop VDO het veld verliet, na toch al een tamelijk ruwe wedstrijd gespeeld te hebben. Om 2.30 Uur speelde DSV II tegen VDO II. Rust trad in met een 20 voor sprong voor DSV. Na rust scoorde DSV nog tweemaal tegen VDO eenmaal. Ook bij deze wedstrijd verlieten vier spelers het veld. Deze wedstrijden waren dus geen bewijs voor de sportiviteit van de VDO- spelers. ALKEMADE Geboren: Martina Clementia Petro- nella d. van N. Dongelmans en C. M. Op- HILLEGOM Zwemmen. De gemeentelijke zwemin richting wordt op Maandag 9 dezer weder voor het publiek opengesteld. Bezoek aan de Bloemenvelden. Dins dag zal een groep Belgische schoolkinde ren een bezoek brengen aan de bloemen velden alhier. In de pakplaatsen der firma's A. C. v. d. Schoot, Rijnveld en Zn., Freriks Co. en Gebrs. van Zanten zullen zij de lunch gebruiken. Het reclasseeringswerk. A.s. Zaterdag zal alhier de jaarlijksche collecte voor het reclasseeringswerk gehouden worden. Waar de opbrengst verdeeld wordt onder alle gezindten mag vertrouwd worden, dat er voor dit mooie sociale werk ruim gegeven zal worden. KATWIJK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 4 Mei a.s., des avonds te half acht. Punten der agen da zijn: 1. Vaststelling der notulen. 2. Me- dedeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het benoemen van een voor zitter en leden van de commisie van toe zicht op de arbeidsbeurs. 4. Voorstel tot het verhuren van de woning Duinstraat 38. 5. Voorstel tot wijziging van de Precario- verordening voor het Kampeerterrein. 6. Praeadvies met betrekking tot den aanleg van een rijwielpad door de duinen. 8. Prae advies inzake de stichting van een Volks badhuis. 9. Voorstel tot het aangaan van een grondruiling met Gebrs. Kruyt. 10. Voorstel om: 1. machtiging te verleenen tot het indienen van een bezwaarschrift te gen den aanslag in de Grondbelasting. 2. tot delegatie van bevoegdheid te besluiten ten aanzien van het reclamerecht tegen aanslagen in de belastingen. 11. Voorstel tot het intrekken van de verordening op de Wijkmeesters. 12. Voorstel tot het intrek ken van de tariefsverordening voor de voormalige gemeentezaal. 13. Voorstel tot het verleenen van dispensatie van het be paalde in artikel 22 der bouwverordening. 14. Rondvraag. Geboren: Alfred Cornells z. v. A. de Groot en M. Verhoeven. Helena d. v. P. Delft en H. van Klaveren. Johanes z. v. C. v. d. Spijk en P. Rijsdam. Neltje d. v. D. v. Duijn en D. v. d. Bent. Aldert z. v. M. Varkevisser en A. J. v. Zwet. Pietje Maria d. v. A. Ouwehand en A. v. d. Sleet. Jan z. v. A. v. d. Meij en J. v. Beelen. Ondertrouwd: M. Zuyderduin en W. v. Duyn. A. v. d. Plas en T. v. d. Plas. J. v. Duyvenbode en N. v. Rijn. A. v. Dijk en A. Varkevisser. A. Krijgsman en A. v. d. Holst. Getrouwd: N. v. Duyn en K. Dijk huizen. L. v. d. Oever en A. Dijkdrenth. Overleden: Alida Kuyt 42 j., wed. v. E Schoneveldt. Jacob v. d. Plas 83 j. W. v. Duyn 65 j. KATWIJK AAN ZEE Arbeidsbemiddeling. Stand der werk loosheid: Mannen 430, jongens 14, meisjes 17. Totaal 461. Stand der werkloosheid van de overeenkomstige week van het vorig jaar 540, waarvan 486 van 18 jaar en ouder. dam. Johanes Gerardus z: van M. W. Pie terse en J. M. van der Krogt. Gehuwd: J. G. M. Hoogduin jm. 24 j. en J. A. Verhaar 22 j. P. N. J. van der Geest 30 j. en W. J. van der Poel 22 j. Ondertrouwd: W. F. van der Geest jm. 30 j. en Th. M. Wesselman jd. 28 j. Th. C. W. Bakker 28 j. en B, M. Warmer dam 26 j. Overleden: K. van der Meer 76. - G. van der Meer 74 j. TER AAR Personalia. Vandaag slaagde te Ouderkerk voor het diploma „Lingerie" cnze plaatsgenoote, mej. Rika van Kints, D.d. Zij heeft haar opleiding genoten bij de Eerw. Zusters alhier. HAZERSWOUDE fG-o*nendiik) MISLEIDENDE ACTIE VAN DE N.S.B Zaterdagavond is hier het Strijdblad der N.S.B. huis aan huis bezorgd. Bovenaan prijkt natuurlijk de welbekende strijd leuze: „Vrijheid, Arbeid, Brood", en dan wordt er danig op 't sentiment van 't Ne- derlandsche volk gewerkt. Dergelijke ma noeuvres zijn nu niet direct zoo gevaarlijk, omdat ze te doorzichtig zijn. Maar bij dit strijdblad was een blaadje gevoegd, geti teld: „Poels en Rongen tegen Innitzer", waar van het schrijven van Kardinaal In nitzer, aan allen wel bekend, gebruik wordt gemaakt, om de menschen op een dwaal spoor te brengen. Temeer, omdat uitspra ken -van mgr. dr. Poels en Pater Rongen O.C.R., die direct en indirect een waar schuwing bevatten tegen de N.S.B., als ver keerde voorlichting worden gebrandmerkt. Onoordeelkundigen zien al gauw een te genspraak in de aangehaalde woorden van Kardinaal Innitzer en beide genoemde priesters. Mogen de Katholieke Nederlan ders want tot hen is dit blaadje gericht, zich niet van de wijs laten brengen door dit minderwaardig geschrift, en het de „eer" bewijzen, die 't toekomt. Onze leiders zijn de Bisschoppen, en die volgen we, ook al worden volgens dit pamflet de Ned. Bisschoppen sedert jaren systematisch over het nat.-socialisme verkeerd voorge licht. We weten beter, God zij dank! LISSE Gouden bruiloft Op Zondag 8 Mei a.s. hoopt het echtpaar C. VreeburgC. VreeburgLangeveld, den dag te herdenken, dat het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. Beide jubilaris sen, welke resp. 82 en 76 jaar oud zijn, ge nieten een goede gezondheid. Het zal hun op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken! OEGSTGEEST Radio-toestel gestolen. Zaterdagavond is door de politie op de tennisbaan „De Krocht" gearresteerd A. v. d. H. uit Lei den, welke uit het clubhuis aldaar een ra dio-toestel had ontvreemd. Het toestel is in beslag genomen en v. d. H. ingesloten. Hij zal voor den Officier van Justitie wor- den geleid. SASSENHEIM Tegen een auto opgeloopen. Gisteren is een inwoner van Voorhout, de heer Mon de, die op de Postibrug uit een bus stapte, tegen een passeerende auto opgeloopen. Be wusteloos werd hij naar het St. Bernardus gesticht overgebracht, waar bleek, dat hij een lichte hersenschudding had opgeloopen. De patiënt maakt het goed, doch moet nog eenige dagen in het St. Bernardus-gesticht rust houden. Stille Omgang. Zaterdagavond trok ken van hier twee autobussen met 40 per sonen op, voor den Stillen Omgang ter eere van het mirakel van het H. Bloed te Alk maar. Dit aantal werd nog met eenige per sonen uit Lisse vermeerderd. Te 12 uur had in alle drie de parochiekerken 'n lof met predicatie plaats, waarna de omgang werd gehouden. De hoofdintentie was „Eenheid onder de Katholieken". Op de verschillen de plaatsen in de stad werden nog inten ties opgegeven. Evenals alle jaren was de relikwie van het H. Bloed in het heeren huis van den heer Keesom ter vereering uitgesteld. Te ongeveer 2 uur had een H. Mis plaats met predikatie, waarna te 3 uur de omgang, welke door circa 4000 perso nen is bezocht, was afgeloopen. Ook op dien dag is door de parochianen van Alk maar de omgang gehouden. VOORSCHOTEN Jubileum. Op Donderdag, 5 Mei a.s., hopt de heer T. Hoek, den dag te herden ken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad als bloemistarbeider bij de firma de gebroe ders Eggink alhier. VOORHOUT ZUSTER MARIA WILHELMI IN DE MISSIE OVERLEDEN. Dezer dagen bereikte ons het bericht, dat de eerw. Zuster Maria Wilhelmi (in de wereld mej. G. M. Prins) in den ouderdom van 43 jaren in de Missie van Borneo is overleden. Zij was ingetreden 8 Jan. 1918 bij de Zusters Franciscanessen van Liefde te Veghel. Zij vertrok 10 Maart 1928 naar de Missie van Borneo te Pontianak. Na langdurige ziekte is zij thans overleden. HAAGSCHE POLITIERECHTER. X Nog goedkooper dan de opruiming. C. en A. is toch voordeeliger luiden de advertenties maar zoo voordeelig als juf frouw H. M. J. H. S. uit L e i d e n het ge dacht had was het toch niet. Want deze juffrouw had tijdens een opruiming kans gezien om een modeproduct, hier een ja ponnetje, in haar tasch te „moffelen". Zoo onziohtbaar was het ook weer niet gegaan, want de directrice had het feit geconsta teerd. zoodat de juffrouw hevig huilend in het bankje plaats moest nemen. De po litierechter, prof. mr. Van Bemmelen, vroeg aan de directrice of het niet mogelijk was om aan „klanten", die een ongunstigen indruk maken door uren achtereen in het gebouw rond te wandelen gewoon te vra gen of zij wat willen koopen of anders het gebouw te verlaten. De directrice kon dar geen pertient antwoord op geven. Want het is nu een maal heel moeilijk om brutaal tegen klan ten of everitueele klanten te zijn. Niettemin vond de politierechter dat dit punt zeer zeker overweging verdient. Het ingewonnen rapport was gunstig voor verdachte, reden voor den Officier, mr. Cohen Tervaert, om een voorwaarde lijke gevangenisstraf te eischen voor den tijd van één maand met een proeftijd van een jaar. De poliflierechter maakte het nog beter met verdachte, die zeer onder den indruk was van het feit, en veroor deelde haar tot een geldboete van 25. subs. 15 dagen maar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Mep uitgedeeld. De 24-jarige monteur M. B. uit Al phen a. d. R ij n, had tijdens een voetbal wedstrijd een toeschouwer een mep in zijn aangelaat gegeven, omdat hij een bal, die „uit" dreigde te gaan tegen had gehouden op de „out-lijn". „Binnen de lijn gestopt", toeterde ver dachte, want de scheidsrechter gaf- een stuitbal. Even later was er weer een bal, die „out" dreigde te gaan en weer had de fabrieksarbeider het „bruine ding" tegen gehouden. Corner, brulden eenige jongens. „Out" schreeuwden eenige anderen. En fin, de fabrieksarbeider trapte als toe schouwer maar naar de cornervlak en dat was niet naar den zin van verdachte ge weest. Want er was toen een goal gepro duceerd en daarna een mep op het achter hoofd van den bereid willigen en medele venden supporter. De politierechter meende, dat getuige zich niet met de „uitgaande" ballen had behooren te bemoeien. De verdachte ver telde daarna triomphantelijk, dat de mee levende toeschouwer niet meer op het voet balterrein mag komen. „Mooi zoo", meende de politierechter, „maar u had toch niet mogen slaan". De Officier eischte maar een lage geld boete van ƒ3 subs. 3 dagen. De uitspraak werd 3 subs. 6 dagen. Landbouwers-oneenigheid. De landbouwer P. M. H. uit V o o r- schoten had den los werkman J. Rood- akker met kracht om zijn hals gepakt, niet op Italiaansche manier, om hem een kusje te geven, maar om hem door nijpen ster retjes te doen zien en zijn ademhalings organen mogelijk tijdelijk buiten dienst te stellen. Er zat natuurlijk een landkwestie aan vast. Jantje liep over het land van Pietje en Pietje vond. niet goed wat Jantje deed en daarom zette Pietje onverwachts een hèk met groote kettingen en sloten, waar door Jantje niet op zijn land kon komen, hetgeen hij van Pietje gehuurd had. Maar Jantje, ook niet mis, vernielde de hekken, sloten en prikkeldraadversperringen en ging toch op het land van Pietje, maar in werkelijkheid was het land van Jantje, dus was Jantje wel degelijk gerechtigd om op het land van Pietje te komen, want in den grond van het geval was het land van Jantje, want die had het gehuurd, van de erven van Pietje, zoodat Pietje niet alle zeggenschap over het al of niet betreden van het land door Jantje had. Tot zoover was het nog tamelijk helder, maar er kwam een neveltje opzetten aan de Westerkim, genaamd Kees. Wie Kees was kwam per slot van rekening niet ge heel naar voren, zoodat die maar terug ver wezen werd naar het rijk der fabelen. Op een vraag of hij er pijn van gekregen had moest getuige Roodakker verklaren, dat hij wel gedurende een week pijn in zijn keel gehad had, maar of het door het nijpen of daar de „senuwe" geweest was, kon hij niet zeggen. Dan vrijspraak, eischte de Officier, want er is van mishandeling geen sprake. De politierechter ging daarmede accoord, zoodat verdachte naar huis kon vertrekken, maar heelemaal helder was het geval niet geworden. Vraag inzake audiëntie bij den Minis ter van Waterstaat. Antwoord: De Minister van Water staat verleent iederen eersten en derden Vrijdag der maand audiëntie om 2.30 uur op zijn departement Binnenhof 20 te Den Haag. VOETBAL* R.K. HAARLEM—R.K. NED. ELFTAL 1-1 Als we even 2 uur het keurige H.B.C.- terrein betreden, is de R.K. Harmonie „De Spaarnebazuin" reeds bezig de in flin ke getale aanwezigen met eenige vroolijke marschen bezig te houden. Intusschen komt het Haarlemsch elftal aan die voor- loopig even door de elftallencomm. in het vereenigingsebouw bij elkaar geroepen worden. Het R.K.F. elftal was intusschen ontvangen door de reg. com. in café-res taurant „Royal", waarbij aan de koffie tafel een welkomstwoord werd gesproken door de voorz. der comm. J. Loerakker. Hierna werd met een bus de reis gezamen lijk naar het H.B.C.-terrein gemaakt. Rond 2.30 uur stelt de Spaarnebazuin zich cp het middenterrein op enzijn plm. 2500 toeschouwers aanwezig. Op de off. tribune is de gastheer het volledige districtsbe- stuur, terwijl we verder nog opmerken de voorz. Ir. Höpster, den heera Putten voorz. D.H.V.B., Goorse Technisch comm. v. Veen, Verstege, Roskam, Hubaty, Mr. A. H. Bo- mans en verscheidene heeren geestelijken. Als eerst het IV.C.B. elftal en daarna het H. elftal zich voor de tribune opgesteld hebben speelt do muziek ons volkslied. H. wint den toss en trapt tegen de schuin over het veld staande wind in af en onder neemt direct eenige goede aanvallen, voor- loopig over rechts, waar de jeugdige TYB' er v. Berkel zich als een handig speler laat zien, waardoor v. Berkel een vliegend schot naar den bovenhoek jaagt, wat Al- hemgeest even keurig overtipt. Het spel raakt meer verdeeld als ook de nationale voorhoede wat ingespeeld raakt. Al heel spoedig is echter te zien dat het parool bij de nat. is: mooi spel met winst als bij zaak. Hun binnentrio is wel handig, maar met het korte spel weet de robuste H.- achterhoede wel raad, hoewel het vooral voor de rust bleek, dat het niet medespelen van Kortekaas wel een verzwakking bleek. Massa van O.G. viel hiervoor in, waardoor Slok van Santpoort de m. h. plaats be zette. Ook de invaller voor Wijbenga bij de nat Schenk van Kerkrade, speelde niet direct op volle kracht en liep boven dien herhaaldelijk buitenspel. Al spoedig valt bij de I.V.C.B. ploeg ook v. Lingen uit, doch wordt spoedig uitstekend vervan gen docfr de Leeuw van Cosanna (Breda). Het wordt intusschen een aantrekkelijke strijd. H. zet herhaaldelijk goede aanval len op, een daarvan kopt Marten schitte rend in, doch minstens zoo solied grabbelt Alsemgeest het leder uit den hoek. Plots is de nat. aanval weer aan bod en Beeren- schot knalt ineens een voorzet van Sey- kens, juist over de lat. De laatste min. voor rust zien we keurige combinatie in de H. voorh. en op onbegrijpelijke wijze ontkomt het nat. doel. Met een overwicht van H. gaat de rust in. Hierna blijkt, dat de I. V. C. B'ers op winst willen gaan spelen althans worden de H.Temmers geheel terug gedrongen. In deze periode komt vooral de bteere kwa liteit der nat. tot uiting, bovendien staat H. achterhoede wel te verdedigen maar het is meer afbrekend werk, daar de weg gewerkte ballen te slordig afgegeven wor den. Door een aanval van rechts komt de bal bij Tok die keurig afgeeft aan Beeren- schot die met een enkele schijnbeweging een H.-back ontloopt en hoog in het H.-doel jaagt. Toch wordt H. nu iets sterker, hoewel verschillende spelers het teveel alleen wil len doen, waarbij de snelle rechtervleugel geheel genegeerd wordt, maar als niemand een schot verwacht heeft plotseling van Riel (TYBB) het leder te pakken en lost op 20 M. afstand een effectvol schot van Alsem geest verrast. H. wordt hierop luid aange moedigd, maar komt als ploeg geheel te kort, terwijl de nationalen steeds iets ster ker gaan spelen, zoodat Kochs heel wat krijgt te verwerken, wat hem uitstekend afgaat. Tegen het einde daalt het spelpeil aan- merkelik, zoodat als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit dit niemand ook al om de wintersche koude, berouwt. Ala wedstrijd viel het geheel tegen, daar de voor velen zoo onmisbare spanning ont brak, terwijl als kijkspel het niet boven een le kl. I.V.C.B. match uitkwam. POSTDUIVEN „De Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Neufvilles 1 Mei losge laten 10.15 uur. Eerste aank. duif 2, 24, 53. Laatste aank. duif 4.0044 uur. G. de Graaff 1, 20 30. D. v. d. Niewen- tlijk, 2, 3, 29. A. Vijlbrief, 4,18,28. A. Fasel 5, 23. N. Hazevoet, 6, 12, 13. H. v. Alphen, 7, 25. J. J. Philippo, 8, 11. K. Stikkelorum 9 10. 14. F. v. d. Nieuwendijk, 15. A. Lan- cel, 16. N. de Meij, 17, 21. G. Mank 19. H. Seriier, 22, 24. J. Benning 26. J. v. d. Wijn gaarden 27. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 3 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIKTEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Sigarenmagazijn „DE HALTE" Hoogewoerd 100

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14