RIJNSTREEK ZATERDAG 30 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fi HILLEGOM Eerste prijs. Bij de te Haarlem gehou den Bakkerswedstrijd behaalde onze plaatsgenoot B. J. Meiland in de klasse lux brood den eersten prijs. Kerkeveiling. Donderdag a.s. zal de 24e bloembollenveiling worden gehouden len bate der St. Josephsparochie en voor de armen. Het behoeft niet gezegd te wor den, dat we gaarne opwekken deze liefda digheidsveiling (waarbij men bovendien nog eerste klas waar krijgt vcor zijn geld) te steunen. Vanaf 1915 t.m. 1937 waren de opbrengsten resp. 3104, 1765, 1192, 1765, 2408, 2625, 2197, 2158, 2158, 2762, 3127, f 4669, 4163, 3916, 4993, 4872, 3785, 2579, 1725, 2000, 1512, 1548, 1679, totaal 62703, ge middeld per jaar 2612.62,5. Hopen we, dat dit gemiddelde ditmaal wordt overtrof fen. NOORDWIJKERHOUT Dammen. In café „De Zwaan" had een damwedstrijd plaats tusschen „Amicitia" van het St. Bavogesticht en „Onspanning" uit Noordwijk. De wedstrijd had een pret tig verloop. De uitgeloofden prijs kwam in het bezit van „Amictia". Hieronder volgt de uitslag: L. TöthJ. van Houten 20 Th. JansenJ. van Schie 20 H. de ReusL. de Ridder 0»2 W. J. v. d. OetlaarJ. Pesschier 02 P. de HaasJ. van Schooten 01 R. PeetersM. v. d. Berg 02 J. v GijlswijkL. v. Haaster 151 A. StreepJ. Zwetsloot 11 A. HesselinkC. Vink 2—0 Th. v. AkenP. Caspers 20 11—9 Emmabloemcollecte. Morgen wordt alhier de Emmabloem-collecte voor de t.b. e.-bestrijding gehouden. Geboren: Maria Petronella Maria d. v. J. A. Braat en A. M. Hertogh Henri- cus Laurtenius Corneuis z. van A. Augus- tinus en J. M. Heemskerk Hendrikus Theodorus z. van H. F. de Kan en J. C. Caspers Joanna Antonia Maria d. van C. L. Heemskerk en A. M. C. Voorn Jo hannes z. van P. van der Zwart en L. Iloek Hendrika Barbara Maria d. van N. H. Duivenvoorde en C. J. Sprokkelen- burg Nicolaas Theo z. van W. Zand bergen en G. M. van den eBrg Maria Mathilda Johanna d. van A. Smit er. Th. P. Hogervorst Johannes Carolus Petrus Cornelis z. van P. A. M. Sengers en C. A. C. Wösten Johannes Antonius Maria z. v. H. E. Pompe en C. M. Huiebosch Theodorus Nicolaas z. van Th. de Groot en C. J. de Klerk Catharina Helena d. v. Th. den Elzen en D. Spigt Jihanna Ag- ntes d. v. G. J. van den Rotten en M. A. Franken. Ondertrouwd: H. B. Keijzers jm. 26 j. en M. J. van der Putte jd. 23 j. J. G. Meeuwenoord jm. 29 j.'en C. Q. Romijn jd. 31 j. C. J. Duivenvoorde jm. 31 j. en P. G. van Schoten jd. 26 j. Overleden: P. L. G. Warmerdam 17 j. Alida M. Wessels 22 j. C. Bakker 82 j. wed. v. J. H. Greeve J. C. M. Breij 50 j. G. S. van Oosten 78 j. J. P van Zijl 50 j. J. Lamers lj. J. C Meiir.an 60 j. echtgen. van P. J. Broekhof Jac. Dalebout 33 j. echtgen. van G. Jonker Jac. van der Horst 67 j. echtgen. van M. M. Esser H. H. Finkenflugel 58 j. echtgen. van W. van de Ven. OEGSTGEEST Rectificatie. Het bericht, voorkomende in dit blad, d.d. 27 April j.l. betreffende een cp te richten Handelsavanuscucrl voor den Middenstand, gaat niet uit van de Middenstands-Centr. „Oegstgeest" en staat ook niet onder de auspiciën van genoemde Centrale. De cursus gaat uit van den heer Verhulst, accountant te Leiden. Burgerwacht. Gisteravond hield de Burgerwacht een alg. jaarvergadering in „Het Witte Huis." De voorzitter verwel komde bij de opening de talrijke aanwezi gen speciaal burgemeester v. Gerrevink en den commandant, de heer Palm. De heer B. J. v. d. Meer bracht financieel verslag over 1937 uit. Ontvangsten 7.6715. Uitgaven 751,99. Batig saldo 156.16. Vervolgens werd de begrooting 1938 die in ontvangst en uitgaaf aangaf f 655, besproken en goedgekeurd. De pe riodiek aftredende leden, de heeren J. M. Vos, H. W. Collee en C. Kok werden met bijna alg. stemmen herkozenn. De commandant bracht een nieuw orga nisatieplan naar voren en besprak dit uit voerig. Het is de bedoeling ook vrouwelij ke Burgerwachtleden te werven. De commandant reikte vervolgens de prijzen uit, die behaald werden met den K.S.O.-wedstryd. Burgemeester van Gerrevink zeide voor eenige jaren niet beste te spreken te zijn geweest over de organisatie van den Bur gerwacht. Thans echter is daar verande ring in gekomen, en is zij een bruikbaar instituut. Het aanwerven van damesleden moet volgens spreker voorloopig althans alleen uitgaan van commandant en be stuur. De voorzitter is dankbaar voor de waar- deerende woorden van den burgemeester, daaruit blijkt, dat de burgerwacht thans op den goeden weg is. Voorts bracht spreker r.og dank aan den instructeur Hoogeveen. Hierna sluiting. RIJNSBURG Veiling. De omzet aan de Rijnsburg- sche Groentenveilng bedroeg de somma van 248.490.53. De voornaamste produc ten van aanvoer waren bloemkool, gele en roode kool, aardappelen, uien, kroten en waspeen. STOMPWIJK Feestavond. Donderdagavond werd in de zaal van „Het Blessepaard" een feest avond gehouden, door de Propaganclub „St. Paulus" ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan. Er was in de zaal geen plaats meer onbezet, toen de Zeereerw. heer Pastoor Floor de avond opende en na burgemeester Keyzer verwelkomd te heb ben en de Prop. club dank bracht voor het nuttige werk tijdens haar 20-jarig be staan verricht. Het wordt dan daarna aan den heer Aug. de Laat overgelaten en de aanwezigen voor eenige uren bezig te houden, hetwelk hem en zijn gezelschap uitstekend afging. Met het eerste optreden weet het ensem ble de Laat al direct de gezellige sfeer te scheppen en in een beschaafd programma afwisselend van ernst en humor, de aan dacht van het talrijke publiek tot het ein de te boeien. Na de pauze neemt de voorz. van de Prop.-club, de heer C. v. d. Zyden, het woord, en wijst op het feit, dat de heer G. Vurens heden 12 1/2 jaar penningmees ter is van de propaganda-club en deze taak met groote ambitie en nauwkeurigheid vervuld heeft. Verder wijst spr. op de plicht van de aanwezigen heeren, om aan te sluiten bij de voor hen bestemde Stands organisaties en de hiervan gehouden ver gaderingen trouw te bezoeken. Op het einde van den avond krygt bur gemeester Keyzer het woord. Deze onder streept de woorden door Pastoor Floor en den heer v. d. Zyden gesproken, en brengt als oud-Brabander in een Brabandsch dia lect hartelijk dank aan het ensemble de Laat. De Brabandsche humorist, die reeds af scheid van het publiek genomen had, kon niet nalaten in een Brabandsch spee hje ouk burgemeester Keyzer te danken voor zijn vriendelijke woorden. Het was bij het nachtelijk uur toen het publiek zeer voldaan huiswaarts keerde. VOORSCHOTEN Vrouwenbond. Gisteravond werd de laatste les van den Moedercurcus door Zus ter Hoskam van het Wit-Gele Kruis gege ven, welke door 23 cursisten was gevolgd. Na de lichamelijke zorg van de baby, welke door Zuster Hoskam op keurige en bevattelijke wijze was behandeld in de zes voorafgaande lessen, was de laatste avond gewijd aan de geestelijke opvoeding van den kleinen mensch. De weleerw. heer ka pelaan Perquin toonde aan, waarom en hoe de moeder reeds vroeg moet beginnen haar kindje met kleine gebedjes te leeren bid den, het eigen willetje te buigen, en het zoodoende op te voeden tot een braaf gods dienstig mensch, om eenmaal zijn einddoel, den hemel, waarvoor het bestemd is, te bereiken. In de pauze werd een heerlijk kopje kof fie aangeboden met een versnapering, wel ke door een der bestuursleden was mee gebracht. Na beëindiging van de lezing, welke door de cursisten met de grootste aandacht was gevolgd, bedankte de presi dente zijneerw. voor zijn welwillendheid om deze actueele lezing voor de cursisten te houden. Vervolgens sprak zij een harte lijk woord van dank aan Zuster Homan voor de lessen, op een prettige en aange name wijze gegeven, en sprak den wensch uit, bij een volgenden moedercursus op haar te magen rekenen. De cursisten wil den het echter bij een dankwoord alleen niet laten en boden de Zuster een ontbijt- laken met vingerdoekjes aan, uit dankbaar heid voor de lessen en goede raadgevingen, waarna de Zuster het woord vroeg en den kapelaan bedankte voor zijn mooie lezing en het bestuur van den Vrouwenbond voor het doen geven van den moedercursus en de cursisten voor de verrassing haar aan geboden. Hiermede was deze nuttige cur- cus geëindigd. De presidente deelde nog mede, dat de leden hoogstwaarschijnlijk de K. R. O-studio op één der Woensdagen in Juli zullen kunnen bezichtigen en sloot met den chr. groet. Oplichting. Een sigarenwinkelier heeft aangifte gedaan, dat er in zijn automaat looden plaatjes in plaats van kwartjes ge worpen zijn. WARMOND St Josephsgezellen. Maandag 2 Mei sluiting van het winterseizoen. De bijeen komst begint precies 8.30 ur. Voor vlotte afwerking van het program worden alle gezellen verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer Th. Heemskerk, is met ingang van 1 Mei benoemd tot tijdelijk agent van politie te Noordwijk. Gered. De 14-jarige v. Schagen uit Leiden had het ongeluk met fiets en al vanaf de Padoxbrug alhier te vallen en kwam terecht in het vaarwater „De Leede". Mej. v. d. Struys, die het zag gebeuren, be dacht zich geen oogenblik en sprong de knaap te hulp, waarbij zij met veel moeite het genoegen mocht smaken de knaap op het droge te brengen. Inmiddels snelden ook eenige omwonenden toe, die met be hulp van een haak ook de fiets weer op het droge brachten. Leest met aandacht de advertenties In Uw Dagblad! ALPHEN AAN DEN RIJN Gouden Huwelijksfeest. Op 10 Mei a.s. hoopt het echtpaar van Egmondde Neef, wonende in de Emma- laan zijn 50-jarige echtvereeniging te her denken. Verjaardag Prinses Jiiliana. Bij gun stig weder zal hedenavond bij gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een muzikale rondgang worden gehouden door de Oranjegarde. Emmabloemcollecte Dinsdag a.s. zal de jqarlijksche Emmabloemcollecte worden ge houden. Uitgesteld. De plaatsing van de beide heftorens ten behoeve van de hefbrug over de Gouwe aan Gouwsluis, welke aanvan kelijk zou geschieden op 29 en 30 April, moest worden uitgesteld, omdat men niet de beschikking had over de kraan, welke de torens op him standplaats moesten brengen. Het werk zal thans uitgevoerd worden op 6 en 7 Mei, onvoorziene om standigheden voorbehouden. HOOGMADE Hanze. Donderdagavond vond in café van der Hulst te Oude-Ade een vergadering plaats der Hanze, afd. Hoogmade, Rijpwe- tering en Oud-Ade. Nadat het bestuur, dat behoudens de secretaris, die ongesteld was, en de geest, adv., die bericht van verhin dering had gezonden, voltalig was, eenigen tijd alleen had vergaderd, werd om pim. 8.30 uur met de ledenvergadering aange vangen. In zijn openingswoord wees de voorzit ter er op, dat hoewel het een langen tijd was geleden, dat er was vergaderd, het toch volgens velen nog niet noodig was, gezien de uiterst geringe opkomst (incl. bestuur waren 9 leden aanwezig). Hij sprak echter de hoop uit dat de besprekingen vlug en zakelijk zouden verloopen, waarna werd overgegaan tot punt drie, aangezien noch secretaris noch notulen ter vergadering aanwezig waren. Bij dit punt 3: ingekomen stukken en me- dedeelingen, werd allereerst mededeeling gedaan van een wijziging in het Santos reglement. Tot nu toe was de geest, advi seur n.l. ambtshalve ook voorzitter. Dit is nu niet meer zoo. De geestel. adv. is nu ad- viseerend lid. Tevens werd gewezen op de bepaling dat aanvragen voor verpleging al leen voor die vereenigingen in behande ling konden worden genomen, waar een actief werkend Santos-comité is. Een aan sporing dus om hiervoor zooveel mogelijk te ijveren. Hierna volgde nog voorlezing van een reclame-schrijven van Micanto (Middenstands-informatie en incassobu reau), dat nog aanleiding gaf tot eenige besprekingen. Hierna was het voornaamste punt aan de orde, n.l. bespreking bondsvoorstellen. Op de eerste plaats werden de dagorde en de agenda van deze op 18 Mei a.s. te hou den Centrale Raadsvergadering bekend ge maakt, waarbij ook nog voorlezing zal plaats hebben van het Rapport van Ziekte kostenverzekering en een voorstel van het hoofdbestuur, om Micanto om te vormen in een N.V., over welk eerste punt nogal gediscussieerd werd. De door verschillen de afdeelingen van den Middenstandsbond gedane voorstellen behelzen o.a. verplich tend stelling van verlof voor winkeliers, en tabaksvergunning voor cafés e.d.; het com- poneeren van een nieuw bondslied; enquête naar het percentage georganiseerde mid denstanders; de steunverleening aan geor ganiseerde middenstanders; verhooging winstmarge crisisboter; beteugeling onge motiveerde concurrentie die door het Rijks- inkoopbureau bij het verstrekken der dis tributiegoederen wordt ontketend; verbod tot levering aan derden door gemeenten en goedkooper handelsonderwijs. Deze punten met de daarbijgaande toelichting en het praeadvies van het hoofdbestuur ga ven aanleiding tot langdurige besprekingen waarbij over verschillende kwesties op prettige wijze van gedachten werd ge wisseld. Medegedeeld werd, dat eventueel op de as. Centrale Raadsvergadering te stellen vragen uiterlijk 6 Mei schriftelijk door het afdeelingsbestuur moeten zijn ingediend, zoodat deze vragen door de leden uiterlijk 4 Mei bij bovengenoemd bestuur moeten zijn bezorgd. Hierna werd overgegaan tot punt 5: Ver kiezing afgevaardigde en plaatsverv. afge- vaardige Centrale Raadsvergadering. Ge zien het kleine aantal aanwezigen was de keuze niet groot en met 4 der 8 uitge brachte stemmen werd de heer J. v. d. Geest tot afgev. en met 5 der 8 uitge brachte stemmen de heer J. v. d. Wereld tot plaatsverv. afgev. gekozen. Tijdens deze stemming kwam ook de geestel. adv. nog even kijken, die harte lijk in den kleinen kring werd welkom ge- heeten en die na van het verloop der ver gadering op de hoogte te zijn gebracht, di rect begon met het antwoord te geven op het vraagteeken dat als punt 6 op de agen da stond. Zijneerw. begon met te wijzen op het al jaren in Frankrijk en België en ook al hier en daar in ons land ingebur gerde schoone gebruik om op één dag in het jaar onze moeder, die haar heele leven voor ons werkt en ons op den goeden weg brengt, die ons leert bidden en praten, op een zeer bijzondere wijze te eeren. Hier voor is gekozen de tweede Zondag in Mei, de maand gewijd aan onze hemelsche Moe der, en dus hiervoor het meest toepasse lijk. Spreker wilde hierop nu wijzen om tegen dien tijd door aardige hiervoor pas sende reclame en opschriften deze zoo mooie actie te steunen en hierdoor, maar als tweede doel natuurlijk, een 'extra-ver koop te krijgen. Deze woorden werden met applaus be groet door de aanwezigen en bij monde van den voorzitter werd dank gebracht aan den geest. adv. voor dit mooie en voor velen ook nieuwe denkbeeld, de hoop uitspre kende, dat hieraan door velen gevolg zou worden gegeven. Alvorens hierna tot de rondvraag over te gaan, deed de geest. adv. het voorstel om bij de Centrale Raadsvergadering op 18 Mei a.s. de vraag te stellen of de maat staf van de examens voor de vestigings- eischen niet verschillend kon worden ge steld voor hen die onderwijs hebben geno ten op een stadsschool en voor hen die onderwijs hebben genoten op een platte- landsschool, omdat, volgens de toelichting, laatstgenoemd onderws door verschillende oorzaken zooals lgndbouwverlof e.d. nog niet op het peil der stadsschool staat. Zeer terecht werd hierop door een der aanwezigen de opmerking gemaakt, dat dit toch eigenlijk treurig is en toch ge tracht moet worden dit euvel van school verzuim uit den weg te ruimen, doch na eenige besprekingen wordt toch besloten deze vraag in te sturen. By de hierna volgende rondvraag wer den enkele vragen betreffende kostenverg. naar de Centrale Raadsverg. en het nut van het bijwonen hiervan alsmede het le veren aan sommige personen, die toch eigenlijk bij den Middenstand moesten koopen, naar algeheel genoegen beant woord en hierna sloot de voorzitter met een woord van dank voor het aangename en prettige verloop der besprekingen deze vergadering met den christelijken groet, De Santos-collecte bracht op 1.38. Geitenfokvereeniging. Donderdag avond hield bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in café van den Eng. De voorzitter, de heer Lieverse opende de vergadering met een woord van wel kom tot de aanwezigen en zette de reden van het bijeenroepen van deze vergadering uiteen, n.l. het verhoogen der contributie. Hierna verzocht hij den secr., den heer B. Borreman, de notulen der vorige vergade ring voor te lezen. Bij de ingekomen stukken en mededee- lingen werd een schrijven voorgelezen van den rijkveeteelt-consulent, waarin werd medegedeeld, dat de jaarlijksche keuring van geiten zal gehouden worden op 2 Augustus des avonds om 7.30 uur. Tevens werd een schrijven voorgelezen betreffen de aanbieding van het jaarverslag van den Prov. Bond a 5 ct. per exemplaar. Hierna was men gekomen aan de bespre king van het cardinale punt n.l. contribu- tieverhooging. Tot nu toe betaalde de ver eeniging aan den Kring Leiden een contri butie van 5 cent per lid en per jaar, aldus de voorzitter. Zeer begrijpelijk kan hier voor niet veel worden gepresteerd, en daarom wordt besloten deze te verdubbe len en te brengen op 10 cent per lid en per jaar. Tegelijkertijd werd besloten geen wijziging in het regiemten te brengen. De voorzitter doet hierna mededeeling, dat de contributies in de eerste helft van Mei door den penningmeester zullen wor den geind en tevens dat de heer J. B. Borst candidaat zal worden gesteld voor de verkiezing in de vacture van wijlen den heer van der Moolen te Leiden. Na rondvraag sluiting. Emmabloemcollecte. Morgen zullen door eenige ijverige dames weer Emma- bloempjes worden aangeboden bij de R.K. Kerk. Het is natuurlijk overbodig te wij zen op het aan u allen bekende groote nut van de met de opbrengst dezer collecte ge dane arbeid ter bestrijding der t.b.c. en wij vertouwen dan ook dat niemand mor gen zal verzuimen van een der dames te gen een flinken prijs zoo'n bloempje te koopen. Namens de t.b.c.-patiënten bij voorbaat hartelijk dank. Cursus ziekenverpleging en babyverzor ging. Donderdagavond werd, zooals aan gekondigd, een aanvang gemaakt met de door Zuster Hoskam, enquetrice van het Wit-Gele Kruis, te geven cursus in zieken verpleging en babyverzorging. Zeer jam mer was de belangstelling hiervoor niet bijzonder groot, slechts 14 dames gaven zich op. Er is echter ook volgende week Donderdag nog gelegenheid om zich hiervoor op te geven, in de R.K. Par. School, waar deze cursus wordt gegeven, van welke gelege.n- heid, near wij vertrouwen, nog door velen zal worden gebruik gemaakt. ZOETERWOUDE HET 10-JARIG BESTAAN VAN DE K.G.V. Morgen wordt het tienjarig bestaan ge vierd van de K. G. V. en op den vooravond van dit herdenkingsfeest beschouwen wij ■het als een eere-plicht, enkele feiten uit •het schoonde Kolpingswerk te laten getui gen, te laten spreken van het idealisme, dat zoovelen bezield heeft te werken voor de godsdienstige en cultureele ontwikke ling van de Gezellen die zich stellen onder de bescherming van Sint Joseph. Op den avond van 12 October 1927 kwa men op uitnoodiging van den weleerw. heer Joh. J. Boon, kapelaan van de Sint Jans parochie een aantal jongemannen bijeen om tot oprichting van een Gezellenvereeni- ging te komen. Al aanstonds bleek deze kern van gezel len zich geestdriftig te willen verbinden aan het groote gezin eenmaal door Adolf Kolping in Keulen gesticht en wel met een ernst en vaste hoop bezield nog eenmaal hun getal aangegroeid te zien tot een krach tige vereeniging. Zy waren degenen die het eerst begonnen, alzoo de oprichters en geboekstaafd als, zij zijn op de eerste bladzijde van het geschiedboek van de vereeniging, mogen hunne namen hier met eere vermeld worden. Deze eerste Gezellen waren C. van der Krogt, Jac. van Benne- kom, J. Slootweg, Jac. van Klink, J. van Bemmelen, A. Pieterse, W. Vlasveld, P. v. d. Krogt en J. Koek. De hoogeerw. Deken J. C. F. Jansen z.g. werd Praeses en de weleerw. heer Joh. J. Boon Vice-Praeses. Tot Senior werd gekozen C. van der Krogt en tot commisarissen Jac. van Ben- nekom en J. Slootweg. De Fiaad van Bestuur werd gevormd door de heeren A. van Bennekom en C. P. J. Paardekooper. Op den Hen Maart 1928 had de plechtige installatie plaats, waarbij de Centraal- Praeses Th. v. Galen tegenwoordig was en zijn bezielend woord heeft gesproken. Deze dag wordt als de oprichtingsdatum van de afdeeling beschouwd. Omdat deze datum in de Vastentijd viel werd de viering uit gesteld tot 1 Mei. Snel groeide de vereeniging maar ook vele moeilijkheden moesten telkens weer overwonnen worden. Eenige maanden na de oprichting werd de Vice-Praeses Boon, die zooveel voor de oprichting had gedaan overgeplaatst en op gevolgd door kapelaan van Dael, die met zijn krachtige leiding gedurende een drie- parig praesidium de vereeniging tot groo- ten bloei heeft gebracht Toen in alle opzichten tot overeenstem ming was gekomen en het zeker was, dat de K. C. V. als de eenige jeugdorganisa tie zou blijven werken, werd door Praeses van Dael een plan gevormd tot het stichten van een eigen gebouw. Een eigen gebouw zelf gebouwd door de Gezellen, by dag bij avond en tot in den nacht. Dat was het glorietijdperk van de Sint Joseph Gezellenvereeniging, na de vor ming was een offergeest vaardig gewor den die de heipalen in den grond liet slaan, muren deed ophalen en het dak vermocht te leggen van het Eigen Huis: het Gezellen- huis. Een ganschen winter lang was er ge werkt en met Paschen van het jaar 1931 had de feestelijke opening plaats, een tref fende gebeurtenis; een zegening van de handenarbeid, een zegening van het eigen huis, het eigen huis, dat Deken Jansen noemde: de plaats waar de jonge man ge sterkt zal worden voor de voornaamste strijd in het leven, de strijd voor het H. Geloof. En het Kolpingswerk ging verder; Prae ses van Dael ging heen en werd opgevolgd door Praeses Brans, die het Kolpingspro- gram uitwerkte, liet beleven tot steeds hoo- ger peil. Jonge Gezellen kwamen en de ouderen stichtten hun gezinnenen de eerste Senior Nelis van der Krogt was ook de eerste die voorging om op zijn sterfbed aan den goeden God den hemel te vragen als loon voor zijn trouw aan Kolping en ook vergeving vroeg voor mogelijke verzuimen tegenover het schoone Kolpingswerk. Zijn jeugdig apostolaat blyft een voorbeeld en in eerbiedige nagedachtenis zullen de Ge zellen hem steeds blijven gedeniken-. nu vooralby het tienjarig bestaan van zyn levenswerk. Wel zwaar hebben de tijdsomstandighe den van de laattse jaren ook de Gezellen vereeniging beproefd; de werkeloosheid bij de jongeren heeft veel enthousiasme ver woest. Het honderdtal leden is nooit bereikt, hoewel dit zoo gemakkelijk bereikt had kunnen worden. Men waardeert niet altijd het werken van de werkers en de zwoe gers, hetgeen dan ook onder deze vaak tot inzinkingen brengt. In het feeslprogram schrijft de Vice- Praeses A. H. Duyvestijn: Laten wy ons niet blind staren op de glorie van ande ren. Velen zijn heengegaan. Wij de jonge ren hebben onze eigen taak. Die taak is niet, in gezellig nietsdoen te verteren wat anderen hebben aangesjouwd. Onze taak is, met onze arbeidslust, met onze offergeest, met ons Katholiek enthousiasme te bezielen het Kolpingsge- zin van nu. Daarin vooral kunnen wij werkelijk zijn Aan Kolping Trouw. Wij willen hier, bij dit feestgetij een bij zondere hulde brengen aan het lid van den Raad van bestuur, de heer A. van Benne kom, die als de eenige van de oprichters in alle eenvoud voor het Kolpingswerk bleef arbeiden en in zyn zeventiger jaren nog steeds de moeilijke taak van penning meester vervult. Zijn offervaardigheid en groote ijver voor het Gezellenwerk is een zeer groot voor beeld voor de jongeren. Het slechtste weer heeft hem nooit weerhouden uit de Wei- poord te komen om zyn taak in het Gezel- lenhuis te vervullen. Het program van den feestdag vermeldt 's morgens 6 uur H. Mis met algemeene H. Communie, waarna het gemeenschappelijk ontbijt in Eigen Huis en uitreiking van de competitieprijzen. Om tien uur wordt een Plechtige Hoog mis opgedragen waaronder de feesüpredi- catie wordt gehouden door den zeereerw. heer Rector Joh. J. Boon, oprichter van de vereeniging. 's Avonds te half acht (een half uur vroe ger als het program aangeeft) zal de too- neelclub „Sint Genesius" een uitvoering ge ven. Deze uitvoering is uitsluitend toeganke lijk voor de ouders en de genoodigden, le den en donateurs. Opgevoerd wordt het mooie Indische too- neelspel: „Oessin Blanda". De regie is in handen van den heer J. van Aalzum. ZOETERWOUDE fH. R.) St. Josephsgezellen. In verband met de repetitie voor de opvoering van morgen avond is er vanavond (Zaterdag) geen zaal voor de gezellen. Morgenavond zyn natuurlijk alle gezel len met hun ouders present. De uitnoodi- gingen heben jullie je ouders doen toeko men en er nog 'n extra aansporing bij ge daan. 't Belooft op 't tooneel goed te worden. Zorgen jullie er voor dat 't in de zaal 'ok goed wordt. En denken de leden van den Volksbond er aan dat voor hun de toegangsprijs maar 20 cent bedraagt. P. KROM, p

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6