ZATERDAG 30 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KON. NED. GROFSMEDERIJ. De jaarvergadering. In de gistermiddag gehouden jaarlijksehe vergadering van aandeelhouders der Ko ninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden, waren vertegenwoordigd 11 aan- deelen uitbrengende 13 stemmen. De di recteur, de heer N. C. F. van Ginkel, heeft het jaarverslag uitgebracht, waaraan is ontleend, dat de algemeene verbetering van het bedrijf, welke eind 1936 inzette, besten digd werd in 1937. Alle afdeelingen waren goed van werk voorzien. In den scheeps bouw en de constructiewerkplaatsen moes ten in 1937 echter nog werken worden uit gevoerd tegen de lage prijzen van 1936. De bedrijfsuitkomsten waren echter belangrijk beter. Aan verschillende werken werd in 1937 uitgevoerd voor een bedrag van ƒ1.367.210 tegen ƒ717.781, ƒ577.929 en ƒ532.704 in de jaren 1936, 1935 en 1934. Het voordeelig saldo der fabricagereke- ning, de z.g. bruto-winst bedraagt 132.959 tegen 74.300 in 1936. Na aftrek van afschrijving, van intrest, ongevallenverzekering etc. blijft een be drag van ƒ9084 over, zoodat met inbegrip van het onverdeeld gebleven dividend ad ƒ72.25 een bedrag van ƒ9157 beschikbaar is ter verdeel ing. Voorgesteld wordt uit deze winst 6 pet. dividend uit te keeren op de prioriteitsaan- deelen over de jaren 1932 tot en met 1937, waarna ƒ5195 als onverdeeld dividend op nieuwe rekening overgaat. Het jaarverslag en de verdere jaarstuk ken werden goedgekeurd. Als commissaris werd herkozen de heer J. H. Zeeman. mHjItaria De tot reserve adjudant-onderofficier in- sructeur aangestelde res. serg. maj. instr. B. Visser van het 4e Regiment Infanterie, wordt met ingang van 2 Mei a.s. in ac tieve dienst hersteld en in zijn nieuwen rang ingedeeld bij het Ie Bataljon van Re giment. De kapitein P. G. A. Fortanier wordt met ontheffing van werkzaamstelling bij de Koninklijkwe Militaire Academie te Breda overgeplaatst bij het 4e Reg. Infanterie en ingedeeld bij het He Bataljon te..Weert. In verband hiermede wordt de kapitein A. J. R. de Vos van zijn c'ommando over 2—n ontheven en bestemd als commandant 2I4 R. I. te Leiden. De resrve 2e luitenant M. Trouwborst komt 2 Mei a.s. vrijwillig onder de wape nen voor opletiding tot beroepsofficier en wordt ingedeeld bij I4 R. I. te Leiden. De res. 2e luitenant F. Touber van het 4e Reg. Infanterie is met ingang van 2 Mei 1938 benoemd en aangesteld tot 2e luitenant plaatselijk-adjudant te Ede. - De 2e luitenant Schriabel van het Be H. V. A. wordt op een nader te bepalen tijd stip overgeplaatst naar bij 2e R. V. A. te Den Haag. De opperwachtmeester van Oosteromt en de wachtmeester Timmers hebben met goed gevolg examen afgelegd als magazijnbe heerder en zijn met ingang van heden bij hun korps (6e R. V. A.) teruggekeerd. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris H. M. Markus- se alhier: Huis met tuin Hooge Morschweg (Oegst- geest) in bod 3.250, kooper de heer P. J. Vein der Kleij q.q. te Leiden voor 4000. Schoolgebouw met erf aldaar in bod 4000 kooper de heer J. J. de, Cler q.q. te Lei den voor 4000. Huis en erf Levendaal 153 in bod 2150, kooper de heer J. N. Bouter qq. te Leiden voor 2190. Huis en erf Levendaal 123 in bod 1625, kooper de heer C. F. de Kier q.q. te Leiden voor 1632. Huis en erf Voldersgracht lOd in bod 1250, kooper de heer H. D. van Wei zen q.q. te Leiden voor f 1320. Huis en erf Laneestraat 34 in bod 1020, kooper de heer A. J. Kloots q.q. te Oegstgeest voor 1070. Winkelhuis met bovenwoning en werkplatas met bovenwoning Molensteeg 8-8a en 10-10a zijn uit de hand verkocht. Winkelhuis en erf Janvossenteeg 42 is niet gegund. Huis en erf Waardkerkplein 4 is niet afgeslagen. Ten overstaan van notaris J. C. van Eek alhier: Winkelhuis met bovenwoning c.a. Hooge woerd 99 en iWelmakersteeg 2-4 in bod 5000, kooper de heer D. Kaay c.s. te Oegstgeest voor 5160. Heerenhuis met erf en tuin Rijnsburgerweg 101 in bod 6000, kooper de heer J. J. de Cler q.q. te Leiden voor 6090. Heerenhuis met erf en tuin Schelpenkade 48 is niet gegund. Ten overstaan van notaris A. A. van Haaften alhier: Winkelhuis met woning en erf Haarlemmerstraat 87 in bod 9700> koaper de heer Th. L. J. Zitman q.q. te Zoeterwoude voor 9700. Winkelhuis en erf Haarlemmerstraat 91 in bod f 4000, kooper de heer H. van Riet q.q. te Leiden voor 4350. Huis en erf Maredijk 64 in bod 2550, kooper de heer G. van Zeist te Leiden voor 2552. Garage met bovenwo ning en pakhuis le iBnnenvestgracht 27- 26 en Narmstraat 39 in bod 4000, kooper de heer J. C. van der Leeden te Oud-Beier land voor 4075. Huis en erf Voldersgracht 22 is niet gegund. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage alhier: Woonhuis en erf Waard- gracht 92 in bod 730, kooper de heer C. J. van der Zeeuw te Leiden voor 730. Heerenhuis en erf Stadhouderslaan 25 in bod 5000 is niet gegund. Winkelhuis en erf met afzonderlijke bovenwoning Magda- lena-Moonsstraat 1-la is niet afgeslagen. Tén overstaan van notaris C. J. F. Dolk te Leiden: Huis Waardgracht 134 in bod 670, kooper de heer M. van Berge Hene gouwen q.q. te Leiden voor 680. Huis le Gortestraat 20 in bod 540, kooper de heer N. van der Star c.s. te Leiden voor 540. Huis le Haverstraat 38 in bod 90 kooper de heer G. Hendriks te Leiden voor 110. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 12.798.15 aan de Rijksontvangers afgedragen, bene vens 914.20 aan den Gemeente-Ontvan ger. '-•? - - De aandacht wordt er op gevestigd-, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig - mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten wor den ingeschreven. Tooneel UITVOERING „LITTERIS SACRUM". esperanto-wedstrijd. In Zomerlust waren de leden van de drie Leidsche Esperanto-Vereenigingen met vele genoodigden en belangstellenden bijeen, alwaar de uitslag bekend gemaakt zou worden van den ook dit jaar weer ge houden vertaal wedstrijd, waarvoor de heer Grolleman uit Culemborg de eindtaak had opgegeven, nadat de 3 werkstukken gecorrigeerd waren door den heer Mooij te Den Haag, Cefdeligito de I.E.L. De heer v. d. Kroll, voorzitter van het feestcomité opende dezen festavond en heette in het bijzonder welkom de heeren Mooij en Weeke uit Den Haag, alsmede mevr. Isbrücker, directrice van het Cseh Instituut in Den Haag, dè bestuursleden van de Haarlemsche Katholieke Esperan- to-Vereeniging en de leden uit Alphen en Hillegom, waarna de leider van den feest avond, de heer van der Meijden, voorzit ter van de Katholieke Esperanto Vereeni- ging, den avond inzette met eenige vroo- lijke nummers. Hierna werden wij vergast op Hawaiamuziek door Aart Boender en zijn medewerkers, welke muziek zeer in den smaak viel. Mej. Grönloh, op de piano begeleid door mevr. v. Silevoldt, verhoogde de feestvreugde door de opvoering van een zangspel door kinderen „Al paco kaj felico" (Naar vrede en geluk), wat een waar succes was. Hierna werd de uitslag van den vertaalwedstrijd bekend gemaakt. Winnaar van den wisselprijs werd nu voor de 3e maal de Katholieke Esperanto Ver- eeniging, waardoor zij nu eigenares van de wisselster is geworden, en wel met een meerderheid van 6 punten. In de pauze was er gelegenheid mooie prijsjes uit de grabbelton te veroveren. Na de pauze voerde de Esperanto Club „Fajrero" een tooneelstukje op, getiteld: „Kiel la mastro, tiel la servisto" (zoo baas, zoo knecht), waarna Aart Boender de aan wezigen weer gezellig bezig hield met mooie muziek. De heer Eggen Jr. zorede vo'or vroolijke muziek tusschen de verschillende num mers. Sro v. d. Kroll sloot met de woorden, dat hij hoopte, dat de leden trouw de club avonden zouden bezoeken en dat de avond bijgedragen zou hebben tot meerdere be kendheid met de wereldhulptaal „Espe ranto". Voor het examen van apothekers-adsis- tent alhier zijn geslaagd de dames J. M. Brumelkamp, A. J. H. G. Klein en A. H. van der Waa, .allen te Rotterdam. Op het laatste nippertje van het tooneel- seizoen heeft „Litteris Sacrum" zijn tweede uitvoering gegeven in den Schouwburg, „Litteris" is een club van dilettanten, maar deze club heeft in de beoefening van de tooneelkunst zulk een hooge graad be reikt, dat het geen gebruik is om bij de critiek (gelijk wij plegen te doen bij andere amateur-gezelschappen) de volle hand voor het ééne oog te houden en met het andere door de vingers te zien. „Litteris" heeft recht op onverbloemde lof, doch ook op on verbloemde critiek. Voor beide geeft de uitvoering van gisterenavond ons aanlei ding. De keuze van het stuk „Het Geheimzin nig Pension" was niet bizonder gelukkig. Ongetwijfeld kwamen er aardige momen ten in voor, met name aan het slot, doch de „midden-moot" eigende zich beter voor een boeren-vastenavorid. Scènes als het weg dragen van een lijk op een draagbaar, on der algemeene vroolijkheid van de toe schouwers waren zelfs beneden het peil, dat men aan zulke opvoeringen kan stellen. Het stuk was opgebouwd met een foefje, dat reeds Schakespeare doch met meer succes! heeft toegepast: een tooneel in het tooneel. Een schrijver zet voor zijn aan gebedene een tooneelstuk op en deze be leeft de fictie als een werkelijkheid. Voor haar geest ziet zij, in het rustige, echt-En- gelsch houterige pension van haar moeder een gruwelijk drama zich afspelen, een moord en een zelfmoord. Aan het slot blijkt, dat haar eigen vader de schuldige is. Haar ontwaken uit deze „trance" is ver makelijk en vormt het zeer goede en ori- gineele slot het eenige gedeelte van het stuk, dat ons heeft kunnen bekoren. Het scheen ons toe, dat ook de spelers zelf de zwakheid van het stuk aanvoelden, want hun prestaties stonden verre ten ach ter bij voorgaande uitvoeringen. Zij heb ben hun best gedaan het stuk te redden, en, van dat standpunt geschouwd, hebben zij het er keurig afgebracht. Want gered is het, al gaf de redding geen overvloedige voldoening. Van de spelers en speelsters komt de eer ste prijs toe aan Rosien Gaykema, die als „Miss Snell" een onverbeterlijke typeering gaf van een zoete, bemoeizieke oud-vrijster. Bateman zou haar in deze transfiguratie prachtig kunnen gebruiken voor een van zijn humoristische schetsen. Goed volge houden was ook de rol van J. W. Nieuwen- huizen Segaar, èn als betweterige handels reiziger èn als misdadiger. W. F. van der Reyden was, althans op het tooneel, een voorbeeld van een sullige echtgenoot, een echt „doetje", in tegenstelling tot zijn vrouw (Annie Driessen-Hofman), die vlot speelde, doch haar typeering niet steeds wist vol te houden. Van de nieuwe gezich ten onder de iLtteris-spelers hebben zoowel K. Enklaar (Frank Bromilow) als P. Snorn (Yam Singh) getoond reeds aardig bedre ven te zijn op de planken. Bromilow vond in Sylvia (Guus Meyer) een goede tegen speelster, doch hun karakteriseering was zwakjes. Guus Meyer was als het dienstmeisje Cylvia hoegenaamd niet op dreef, terwijl de brigadier van politie en de inspecteur zulke kleine rollen vervulden, dat beoor deeling moeilijk is, maar veel brachten zij er niet van-terecht. „Litteris" late zich door de lichte inzin king in spel en door deze, goedbedoelde, critiek, niet ontmoedigen. De keuze van het stuk was minder juist, en daaraan is toe te schrijven, dat niet met het gewone élan werd gespeeld. Doch iedereen kan wel eens een vergissing maken. Agenda KRUISVAART. Cohort St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 7.15 uur Aantreden van den Tarcisiusban. 4.30 uur Lustrumviering voor het geheele cohort. 8.30 uur Scha ken. 8.30 uur Dammen. Maandag: 8 30 uur Godfriedban. Dinsdag: 6 uur Sleutelkoor. 8 uur Kard. Faulhaberban. Woensdag: 8.30 uur Tarcisiusban. Donderdag: 8 uur. Kath. Actieclub. 8 uur Trommelen. Vrijdag: 6 uur Sleutel koor. 8.30 uur Franciscusban. 9 uur Petrusban. Zaterdags 7 uur K. J. C.-Mis voor Kruisvaarders, Sleutelkoor en Kath. Actie leden. 3.30 uur Huisvlijtclub. 7 uur Lodewijkban. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Kruisvaarders, we krijgen een drukke week. Je weet het hè, de laatste loodjes.. Maar we pakken natuurlijk allemaal flink aan niet? Denk erom: deze week kan nie mand op de repetities gemist worden. Kijk dus het program hieronder goed na. Dit is nog niet eens alles! Er zijn nog een paar andere repetities, waar de betrokken kruis vaarders nog wel bericht van krijgen. Verder nog een dringend verzoek: Komt allen op tijd! En mocht je om een dringen de reden verhinderd zijn, laat het dan bij tijds even weten. Succes allemaal.! Zon dag: 6.45 uur Algemeene H. Communie. Al len om half zeven present! 11.30 Dansen. 3.30 Minstreels. 5.00 Repetitoe voor het kampvuur. Daarbij worden alle kruis vaarders verwacht. Alleen de „oude da mes" behoeven niet te komen. 8.00 Re petitie klepperen. Alle repetities in den burqht. Maandag: 7 üur Gedialogeerde H. Mis, 8.15 Minstreels. 9 uur Tum bling. Dinsdag: 8 uur Ballade. 9 uur Tumbling. Woensdag: 8 uur Dansen. 8.30 uur Minstreels. 8.30 uur Tumbling. Donderdag: 8 uur „Oude dames". 8 uur Kampvuurrepetitie. Vrijdag: 8 uur Ballade. 8.45 Minstreels. Zaterdag: 56 uur Afrekenen, 3 Centsfonds en Spaar bank. Dit is tevens den laasten dag van de kaartverkoop. Zorgen we allemaal dat we dan onze kaarten kwijt zijn? Geen en kele teruggeven hoor! Burcht St. Antonius Clubhuis Cohort „Aeternus Pater". Zaterdag 8.15 uur Tromemlen Oegstgeest. Zondag: 3 uur Wandelclub 3.30 uur S. K. van he Vendel van St. Jan 4 uur Ontspanning 4 uur Paschalis Franciscus- 5 uur Bibliotheek 7.45 uur Ontspan ning. Maandag 7.30 uur Antonius Hu- bertus en Arnoldusb'Sn Dinsdag 8.15 uur uur Esperantoclub Woensdag 3.30 uur Tarcisius-ban 7.30 uur Oranjeavond voor Martinus-, .Servatius-, Paschalis-, Francis- cus- en Tarcisius-ban Donderdag 7 uur Zaagclub Zaterdag 3 uur Wandelclub 3.30 uur Zangclub Afhalen prijzen loterij Zondag 5 uur, Woensdag 8 uur. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus. Burcht: R. K. School. Zondag: Algemeene H. Communie om 7 uur; geen gemeenschappelijk ontbijt. Denk om de St. Elizabethpenning 5 uur Recreatie van het ringverband. Dinsdag 7.30 uur vendelbijeenkomst. Woensdag: 7 uur houtzagen. Donderdag: Repetitie voor de jeugddag. Kruisvaarders laat zien wat je kunt! Zaterdagavond: Marialof alle jongens.zijn natuurlijk aanwezig. Eerste Kamer ONDERWIJSBEGROOTING AANGENOMEN (Vervolg vergadering van gisteren). De MINISTER VAN ONDERWIJS, KUN STEN EN WETENSCHAPPEN, de heer SLOTEMAKER DE BRUINE vervolgt zijn rede. Omtrent het communisme van prof. Minnaert te Utrecht zegt spr., dat hij dit communisme niet bewezen acht, aangezien de hoogleeraar bij geen partij of organi satie als lid is aangesloten. Indien de hoogleeraar bij een begrafenis de gebalde vuist heeft geheven, wijst spr. er op. dat dit slechts een uitweg is van anti-fascis- me, in dit geval te bezien als een tegen- demonstratie tegen het op fascistische wijze groeten van den op de begraafplaats aanwezigen „fascistischen Jeugdstorm Men heeft gezegd, dat spr. in den mi nisterraad geen geld heeft kunnen loskrij gen. Spr. wijst op hetgeen hij voor het hooger onderwijs en het kweekschoolon- derwijs, heeft bereikt, voor het nijver-.. MEDEDEELING „ZOMERZORG" De B3.C. London England zendt uit: HARRY ROY DE BEROEMDE KAPEL MET HUN HARP EN HAWAIIAN MUSIC. WIJ hebben „THE MINSTRELS" Deze hebben met hun HARP- en HA WAIIAN MUSIC een ongekend succes! Men verzuime niet deze kapel te hooren. DE direcTIE. heidsonderwjjs, voor de ziekteverlofrege ling van de onderwijzers. Eenige tonnen zijn dus wel verkregen. Dat neemt niet weg, dat spr. ernstig streeft naar bezuini ging. Dit is kabinetspolitiek. Spr. zou het dan ook juist hebben gevonden, dat by zijn begrooting niet over de leerlingen- schaal was gesproken evenmin als bij so ciale zaken over de ouderdomsverzorging. De verlaging der leerlingenschaal kan men alleen verdedigen op paedagogische gronden, maar niet op grond van het aan tal werklooze onderwijzers. De terugkeer tot de leerlingenschaal van 1923 zou 2000 onderwijzers in de school brengen (de mi nister heeft er 700 in te brengen); het aantal werklooze onderwijzers is echter 13.000 en meer. De verlaging der leerlin genschaal moet men dan ook alleen van paedagogisch standpunt bezien. De correcties op de leerlingenschaal, die spr. zal aanbrengen, zullen zich aanpassen aan geval tot geval. Het toepassen van al gemeene normen zou door een achterdeur een verlaging der leerlingenschaal invoe ren. De algemeene lijn. welke zal worden gevolgd, is deze. Indien de capaciteit der aanwezige lokalen onderbrenging der kin deren moeilijk maakt, zal spr. artikel 56 der L. O.-wet hanteeren. Aan de inspecties is opgedragen een summier onderzoek in te stellen en daar uit is gebleken, dat er ongeveer zevenhon derd boventallige onderwijzers van Rijks wege in de scholen zullen worden ge plaatst. Omtrent het Katholieke Schoolblad, waarin de betrekkingen tusschen Oranje en Nederland worden behandeld, zegt spr., dat de door den heer De Rijke gewraakte uitlatingen over Willem den Zwijger door den verantwoordelijken redacteür zijn rechtgezet. Den onderwijzers het lidmaatschap van een politieke partij te verbieden is iets, waar spr. niet gaarne aan zou denken. Men zou met evenveel recht het lidmaat schap van kerkelijke organisaties kunnen verbieden. Liever, dat wij zijn wat wij zijn, met al onze verschillen, dan een bleeke nationale eenheid. Paedagogische cursussen aan universiteiten. Spr. zal trachten de mogelijkheid te scheppen voor subsidieering van paedago gische cursussen aan de universiteiten. In dat geval zouden de V. U. en Nijmegen in deze subsidie deelen. De begrooting werd na repliek goedge keurd zonder hoofdelijke stemming. De N S. en de S D. lieten aanteekenen te heb ben tegengestemd. De vergadering wordt te 15 uur 45 ge sloten. Laatste berichten NOORDEN Rede weleerw. heer H. de Greeve. Gisteravond heeft de weleerw. heer Henri de Greeve alhier een rede gehouden over de „Zedenverwildering in de hedendaagsche maatschappij". Het verslag dezer rede ontvingen wjj te laat voor ons heden vroeger verschij nend nummer. Wij plaatsen het a.s. Maandag. TELEGRAMMEN TAN TSJENG HEROVERD? HANKAU, 30 April (A.N.P.) De Chinee- zen melden, dat zij Tan tsjeng hebben her overd, na verwoede gevechten, die een dag hebben geduurd. 184 PERSONEN VAN IJSBREKERS GEëVACUEERD. MOSKOU, 30 April (A.N.P.) Drie vlieg tuigen, die waren opgestegen van hun ba sis te Bixis bij de monding van de Lena, hebben 184 personen geëvacueerd van boord van de ijsbrekers „Sedov", „Malyguine" en „Sadko". 35 mannen werden aan boord der schepen gelaten. Zij hebben levensmidde len, kleeding en brandstof voor twee jaren ontvangen. De „Sadko" en de „Malyguine" werden door den winter verrast en door het ijs in gesloten, toen zij op weg waren naar de Long-eilanden, waar een wetenschappelijke expeditie zou overwinteren. GESTOLEN SCHILDERIJEN TERUGGEVONDEN. LONDEN, 30 April (A.N.P.) Twee van de vijf oude schilderijen, die verleden week in den naoht op Zaterdag van Chilham Castle, bij Canterbury, uit de lijsten wer- Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Helena Maria d. v. M. La gendijk en H. M. Kroon. Martina Theo dora Maria d. v. c. G. Juffermans en Th. J. Vreeswijk. Maartje d. v. S. v. d. Meij en P. Noort. O v e r 1 e d e n: c. J. M. Held wed. van M E E. Mecklenburg 61 j. A. Jansen wedn. 62 j. J. Selier m. 28 j. W. Knotter wed. v. J. Labordus 82 j. J. v. Zeist wed. v. G. Hoogstad. Ondertrouwd: W. Z. de Jong wedn. 33 j. en c. v. Houten jd. 29 j. J. Neute boom jm. en J. B. Otto jd. den gesneden en meegenomen, zijn thans terecht. Het zy'n de portretten van William Pitt en Llady Clarges, beide werken van Gains borough, die een waarde vertegenwoordi gen van 30.000 pond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 4.206.90, kroten 6.10 kroten gekookt f 69, peen 12.1014.70, andijvie 1017, sla 512, Nero 6. aardbeien 194, peulen 6070, witloof 921, postelein 1622, spinazie 36 tomaten 78. Per 100 stuks: komkommers 2.2015, bloemkool 3.3016.10 sala de 1.004.30, per 100 bos: pieterselie 60— 90 cent, radijs 0.702.00, selderie 0.60 —1.10, uien 1.90—2.20, peen 11.60— 14.10, rabarber 1.406.90, raapstelen 40 90 cent, 30 April. Boter prima fabrieksboter 1.42, en prima boerenboter 1.261.30 per kg. Aanvoer 2260 kg. Handel kalm. Turfmarkt van 25 April tot en met 30 April. Aanvoer 100.000 stuks lange turf prijzen 8—9 per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 30 April. Groentenveling. Aardbeien 2428 per doosje. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 April Groentenveilin. Waschpeen per kist f 2.70 f 3.10. idem grove per kist f 2.00f 2.30. Radijs per 100 bos f 0.70f 1.30 Prei per 100 K.G. f 4.50—f 7.40. Kroten per 100 K.G. f 2.90—f 5.20. Witlof per 100 K.G. f 8.50— f 11.25. Sla pei 100 st. f 3.00—f 3.50. Spi nazie per 100 K.G. f 1.50f 1. VINKEVEEN, 29 April. Groentenveiling. Spinazie 1.506.50, postelein 1719, peulen 70, prei 4.10 per 100 kg. bloem kool 2.00—22.—, en kropsia 1.00—3.80 per 100 stuks, rabarber 2.406.60, radijs 1.301.90, raapstelen 1.101.40, pie terselie 2.80, kervel 1.00, selderie 1.00 per 100 bos, violen 1720 cent per bak. ZEVENHOVEN, 29 April. Eierenveiling Aanvoer 2442 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.803.75, eendeneieren 2.55, kieviits- ëieren 5.per 100 stuks, bananen 20 cent per 5 stuks, appelen 10 cent per 3 stuks. LEIDSCHEDAM, 29 April. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 9.80 10.80, 2e soort 7.408.50, 3e soort 5.30 6.90, gele komkommers le soort 10.50 —11.90, 2e soort f 8.30—9.20, 3e soort f 5.20 6.90, kropsla le soort 1.503.30, 2e soort 1.00—1.50, stoofsla 4.30—7.50, bloemkool le soort 10.1013.50, 2e-soort 7.10—9.60, uitschot 4.50—6.30, Tomaten midd. 3031, gr. ronden 3133, 2e soort 3031, 3e soort f 2930, andijvie per 100 4.106.00, andijvie per kg. 10 16 cent, spinazie per 4 kg. 924 cent, pos telein 15.1016.90. raapstelen 4070 cent, rabarber per 100 bos 6.107.00, snijboonen f 5468, spercieboonen 0.92 —1.08, radijs 2.00—2.30, prei 4.10—5.40, selderie f 0.70—1.20. UTRECHT 30 April. Vee. Totaal aan voer 4260 stuks, w.o. 1250 runderen. Prij zen: Stieren 2832 1/2 cent per pond. Han del kalm, prijzen onveranderd. Slachtkoeien 2e soort 32-r-36 ct., Slachtkoeien 3e soort 28 3l ct. per pond.. Handel kalm, iets lagere noteering. Vaarzen 160240, Pinken 95 150, Melkkoeien 180250, Kalfkoeien 190320, Varekoeien 150230 per stuk. Handel matig, prijzen niet lager. 1150 Nuch tere kalveren 57.50. Handel vlug, prij zen hooger. 430 Magere varkens 3050, Schrammen 2230, 980 biggen 1522 per stuk. Handels flauw, prijzen iets la ger. 160 Bargere schapen 1528 per st. Handel stil, lagere prijzen. 290 Weide scha pen 6.509 per stuk. Handel zeer kalm. Kleinhandel: 300 K.G. boter 1.60, 175 K. G. Kaas 0.500.70, per K.G. 52.000 eieren 2.803.50 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 29 April. Vrije vei ling. Kipeieren 2.603.40, eendeieren 2.302.40, konijnen 49 cent. STOMPWIJK, 29 April Eieren. Aanvoer 5693 stuks. Henneneieren 2.903, kip peneieren 3.053.50. eendeneieren 2.40 2.50, ganzeneieren 67 cent, kalkoen- eieren 8 ct. LEIDERDORP. 29 April. Eierenveiling. Kippeneieren f2.803.20, Een^neip-"o f2.60 per 100 stuks, Boter f0.610.75, Kaas f 0.180 32 p'er pond, Kippen f 0.35 1.Hanen f 0.250.90, Konijnen f 0.25 2.per stuk. BOSKOOP, 30 April. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per^bos van 10 stuks: Pechtold 80106, Wendland 5095, Had- ley 70, Claudius Pernet Duisburg 5090, Briarclif 2542. Butterfly 4064, Steward 70111, Wilh. Kordes 3054, Rosalandia 3054. Florex 3050, Edith Helen 5075, Else Poulsen 3045, Ellen Poulsen 25—36 Quen Mary 4061 ct., Rhod. Pink Pearl 6090 ct., idem in sorten 25 ct., Lathyrus 1721 ct., Clematis Prins Hendrik 100 130 ct., idem Le Coultre 100 ct., Horten sia's per stuk 2540 ct.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3