dagen Historie SPORT ZATERDAG 30 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 DRUKKE DAGEN VOOR DE BUITENLANDSCHE DIPLO MATEN. DE BESPREKINGEN TE LONDEN. DE BE DREIGING VAN TSJECHO-SLOWAKIJE. VER-GAANDE EISCHEN VAN HENLEIN. HET DUITSCHE ANTI-SE MIETISME. Activiteit. Er heerscht drukte in de diplomatieke wereld; er moet hard ge werkt worden. Allerwegen hebben er be sprekingen plaats, zit men te confereeren en te delibereeren en straks wordt het nog erger. De Britsch-Italia'ansche besprekin gen zijn reeds achter den rug; zij vormden de inleiding van de huidige diplomatieke activiteit. Zoo juist zijn ook de Fransch- Engelsche onderhandelingen te Londen met een goed resultaat geëindigd, terwijl de gedachtenwisseling tusschen Parijs en Ro me nog wordt voorgezet. Volgende week komt Hitler met een heele staf van hoog geplaatste personen naar Rome en deze reis is ook niet louter een beleefdheidsvisi te.. Dan komt Genève weer aan de beurt en verderop in het verschiet liggen nog de weer aan te knoopen besprekingen tus schen Londen en Berlijn en nog enkele andere minder op den voorgrond tredende onderhandelingen. Uit al deze diplomaten-activiteit moet een nieuwe orde in Europa voortkomen. Londensch accoord. De bespre kingen, welke de Fransche ministers Da- ladier en Bonnet te Londen hebben ge voerd met hun Engelsche collega's, heb ben tot overeenstemming geleid, o.a. op het gebied van defensie^samenwerking. Hoe die samenwerking eruit zal zien, weet men natuurlijk nog niet, men gist er slechts naar. Wij zullen ons daarin niet verdiepen, want dergelijke gissingen berusten gewoon lijk slechts op de befaamde journalistieke duim, maar dat dit accoord van groot be lang is en van invloed zal zijn op even- tueele latere besprekingen, staat als een paal boven water. Een andere kwestie, welke gisteren te Londen ter sprake is gekomen, is de kwes tie van eventueele hulp aan Tsjecho-Slo- wakije, voor het geval dit land van buiten of van binnen met een afscheuring van Bo- hemen bedreigd zou worden. Tot nu toe kenden wij alleen een bedreiging van bui ten af, doch sinds de overweldiging van Oostenrijk weten we, hoe men ook een aanval van binnen uit kan ondernemen. De actie van Henlein wijst er op, dat ook in Tsjecho-Slowakije een politiek van het zelfde gehalte als in Oostenrijk jaren lang gevoerd is, is ingezet. Ten slotte wordt de wereld op het gunstigste moment weer voor een fait accompli gezet en dan is het on doenlijk om dat weer ongedaan te maken. Geen wonder, dat men te Londen en Pa rijs (Parijs is nog door een verdrag met Praag verbonden) een herhaling van deze voldongen-feiten-politiek voor Tsjecho-Slo wakije wil voorkomen. Daarom zal men trachten: eensdeels een vorm te vinden voor militaire of economische hulp bij een aan val, anderdeels de oorzaak van het con flict met de Sudeten-Duitsche partij weg te nemen, door de regeering te Praag te overreden tot het doen van concessies. Te rechter tyd wat toegeven is dikwijls een blijk van juist en verstandig beleid. Van den anderen kant maakt de inter ventie van Berlijn de oplossing van de hangende kwesties uitermate moeilijk. Let men op de uitdagende en dreigende uitlatingen van de persorganen in het Der de Rijk, dan kan men nauwelijks nog twij felen, of de acht eischen, die Henlein Zon dag j.L aan de Tsjecho-Slowaaksche re geering heeft gesteld, zijn in overleg met Berlijn geformuleerd en bedoeld als voort zetting van de Duitsche expansie-politiek in Midden-Europa. De Tsjecho-Slowaaksche regeering heeft de eischen van Henlein, wat de nationaal- socialistische aanspraken betreft, als strij dig met 's lands grondwet, wat de bui- tenlandsche politiek ten aanzien van Rus land betreft, als indruischend tegen den wil van de meerderheid des volks, verwor pen. Zij heeft haar zaak in een memoran dum samengevat aan het oordeel van Lon den en Parijs voorgelegd en bekend ge maakt, dat zij voortgaat met de uitwerking van het Minderhedenstatuut, hetwelk vol gens haar de oplossing van het probleem der Sudetenduitschers, evenals dat van an dere belangrijke minderheden, moet bren gen, maar dat Henlein bij voorbaat ver werpt. De „Berliner Börsenzeitung", die nauwe yerbindingen met de Wilhelmstrasse onderhoudt, waarschuwt dreigend, dat de Sudetenduitschers „voor de laatste maal" hebben gezegd wat er dient te gebeuren. Men wordt herinnerd aan het dramatisch onderhoud te Berchtesgaden, waar Hitier persoonlijk aan „den man" Schuschnigg eveneens heeft te verstaan gegeven, dat het „de laatste maal" was, dat hij waar schuwde. De „Börsenzeitung" trouwens trekt, den loop der gebeurtenissen in Oos tenrijk in het geheugen terugroepend, een parallel voor Tsjecho-Slowakije. Het blad waarschuwt Frankrijk voor „verrassingen en teleurstellingen". Berlijn werpt Frankrijk aldus opnieuw in Midden-Europa den handschoen toe en daardoor maakt het een vreedzame oplos sing wel buitengewoon bezwaarlijk. Acht eischen. Voorloopig ziet het er ook niet naar uit, dat Praag de door Henlein geformuleerde acht eischen zal in willigen. Wij hebben er reeds op gewezen, dat deze acht eischen ook inderdaad zeer ver gaan en voor allerlei uitleg vatbaar zijn. In 't bijzonder is de achtste eisch wel haast onaanvaardbaar voor iedere regee ring. Deze luidt: „volledige vrijheid om zich lid van de Duitsche volksgemeenschap te noe men en de Duitsche wereldbeschouwing te belijden." In het geval der Sudetenduitschers zou dat neerkomen op officieele erkenning van het recht om het nationaal-socialisme te omhelzen en op erkenning derhalve van nationaal-socialistische bevolkingsgroepen als integreerend deel van de democratische republiek. De staatkundige verwikkelin gen, die hieruit zouden voortvloeien, zijn niet te overzien: de Sudetenduitschers zou den zich hoogstwaarschijnlijk eer beschou wen als een vooruitgeschoven post van het nat.-socialistisch Derde Rijk dan als thuis- behoorend in het staatsverband der Tsje chische republiek. Het gevaar voor politie ke onrust en botsingen in Tsjecho-Slowa kije zou duurzaam bestendigd worden, de drang bij de Sudetenduitschers naar aan sluiting bij het Derde Rijk, dat nog steeds de „vereeniging van alle Duitschers in een Groot-Duitschland" nastreeft, versterkt. De vrees voor inmenging van Berlijn in de bin- nenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije zou voedsel vinden in de bepalingen van de Tsjechische grondwet zelf. Anti-semietisme. Ten slotte nog iets over den toestand der Joden in Groot- Duitschland. Het wordt er daar niet pret tiger op voor de Israëlieten. Men heeft ze eerst vernederd, uit de gemeenschap ge- stooten en van hun broodwinning beroofd, thans gaat men ook het restant van him vermogens aantasten. Er is een decreet uitgevaardigd, welke het recht geeft tot al lerlei maatregelen. Begonnen zal worden met een inventarisatie van het Joodsche bezit, en een absolute controle op alle be wegingen in de Joodsche bezittingen. Bei de middelen moeten er toe leiden, dat de Duitsche regeering een nauwkeurig inzicht krijgt in de werkzaamheid en de versprei ding van het Joodsche kapitaal in het be drijfsleven, waarover men tot dusver maar zeer onvolledig was ingelicht. Men moet vreezen, dat dit overzicht wel als basis zal moeten dienen voor nieuwe maatrege len ter beperking van de activiteit der Jo den in het oeconomische leven. De Joodsche bezitter komt hierdoor in een glazen huisje te zitten, waar hij geen beweging onopgemerkt zal kunnen maken. Tegelijkertijd geeft men de Joden te ver staan, dat zij goed zullen doen om maar zoo spoedig mogelijk te emigreeren, doch gemakkelijk wordt hun dat ook al niet ge maakt Want de Jood, die op het oogenblik Duitschland wil verlaten, moet niet alleen een vierde deel van zijn vermogen als emi gratiebelasting betalen, maar ziet boven dien de rest op sperrkonto's geplaatst, wel ke hij in het buitenland niet dan tegen een zeer klein bedrag kan verkoopen. Men moet in Duitschland wel zeer vermogend zijn om nog zooveel geld in het buitenland te krijgen, dat men zich daarmede een be staan kan opbouwen. Practisch zijn zij, die besluiten te emigreeren, tot een pauperis me gedwongen. Fn waar ter wereld is men heden ten dage nog op berooide immigran ten gesteld? VOETBAD Uit het katholieke kamp MOEILIJKE WEDSTRIJD VOOR VOLENDAM IN ZUID-LIMBURG. V.VJP.Graaf Willem voor de promotie West H. De wedstrijden om het R.K. landskam pioenschap worden morgen voortgezet met de wedstrijden BrabantiaVosta en WH Volendam. HBC heeft morgen dus 'n vrijen dag, doch hoe de resultaten van morgen ook zijn, de Heemsteedsche club zal in ieder geval de leiding behouden, wiji geen der andere candidaten voor den titel haar pun ten aantal kunnen overtreffen. Wat de kansen voor morgen betreft, we gelooven, dat de thuisclubs wel de beste kansen hebben. VOSTA werd vorige week door WH geklopt en Brabantia behoeft zeker niet zwakker geacht te worden dan de Zuid Limbrugers, wijl de Brabanders daar gelijk wisten te spelen. Of Volendam het tegen WH zal bolwer ken, valt moeilijk te zeggen. Volendam verloor van Brabantia in den eersten wed strijd met 3—0. Een gelijk spel tegen WH zal al een behoorlijk resultaat zijn. Ook het programma der promotie- en degradatiecompetitie wordt door West II voortgezet met den belangrijken kamp WP—Graaf Willem. Wat het resultaat hiervan zal zijn? We vermoeden, dat het een vinnige strijd zal worden, ook al doen ae twee gespeelden wedstrijden anders verwachten. Immers: VVP verloor van DOS en deze op haar beurt van Graaf Wil- 1- m. Theoretisch dus heeft Graaf Willem ongetwijfeld de beste kans maar of de j^actyk dit resultaat zal opleveren dienen we af te wachten. Evenwel staat dit vast: indien Graaf Willem erin slaagt te win- ren, heeft zij een redelijke kans om zich voor de eerste te handhaven. Ook in de andere afdeelingen zijn de kansen van promotie- en degradatie-candi- daten nog talrijk, zoodat we de uitslagen maar zullen afwachten. VAN DE D.H.V.B.-VELDEN. Beslissing N.V.C.-Vogelenzang. Het programma van den D.H.V.B. is thans wel heel klein geworden. Toch wordt er nog een belangrijke wedstrijd gespeeld, r-.l. N.V.C.Vogelenzang. Dit is de beslis singswedstrijd voor de bezetting van de laatste plaats der le klasse. Zooals bekend behaalde N.V.C. in haar laatsten wedstrijd tegen Docos een gelijk spel en verwierf daardoor een gelijk aan tal punten als Vogelenzang. Beide clubs moeten nu haar eerste klasseschap verde digen. Wat het resultaat zal zijn is moei lijk te zeggen. Beslissingswedstrijden zijn meestal van 'n geheel ander karakter dan competitiewedstrijden. Het gewicht van 'n dergelijken wedstrijd is dikwijls fataal voor de zenuwen der spelers. Welk elftal zich het eerst daaroverheen kan werken, heeft de beste kans. Wij hopen, dat hét een faire strijd worde, waarin de sterkste mo- g° zegevieren. Voor de rest- slechts twee wedstrijden in de lagere afdeelingen van het Centrum en acht ontmoetingen in de Afdeeling Zuid. De Juniorencompetitie. Programma voor Zondag 1 Mei: A2f2d C.: Meerburg aTeylingen b, 1 uur, J. Hoogduin; Docos fS. J. C. c, 2 uur M. v. d. Berg; D. O. s. bDocos d, 3 uur, G. Bouwmeester; Teylingen vDocos e, 4 uur, J. G. Turk. Finale Junioren-tournooi Teylingen: Teylingen aS. J. C. a, 12 uur, M. v. d. Klauw. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlglngen Docos: Morgen spelen Docos II en in in Sassenheim tegen Teijlingen II en III. Vertrek derde elftal 12.15 uur en het twee de 2 uur vanaf Gezellenhuis. D. O. S.: DOS I kan morgen rustig af wachten, wat de strijd in Den Haag tus schen haar beide concurrenten zal ople veren. De volgende week zullen onze jon gens VVP gaan opzoeken. DOS III speelt huis om 1.30 uur tegen Lisse III. Om 3 uur komen DOS IV en NVC II te gen elkaar in het veld. Jun. DOS bJun. Docos d om 12 uur. Athletiek: Zondagmiddag om 12 uur trainen op het terrein, zoo ook op a.s. Donderdagavond. De meeste athleten zijn reeds in serieuze training voor het mooie programma van 22 Mei, waarvoor zelfs vanuit Rozendaal deelnemers zullen ko men. Ook wij kunnen op dien historischen dag voor de athletieksport in Roelof- arendsveen een behoorlijke plaats hier en daar veroveren; maar alleen als er goed wordt voorbereid. Nog steeds missen we enkele cracks! De volgende week publi- ceeren we het uitvoerige programma, zoo als dat reeds aan de vele vereenigingen is toegestuurd. Foreholte: Morgen 1 Mei, Algemeene H. Communie der Foreholte-leden. Om 2.30 uur is op ons terrein vastgesteld de laatste comp.-wedstrijd van Foreholte II tegen Meerburg III. Deze kamp tegen de hekkesluiters kan worden gewonnen. On ze reserven, zoowel als Meerburg III kun nen, hoe de uitslag ook is, verandering in den stand brengen; toch zal het voor onze jongens een eer zijn de competitie goed te besluiten. Mogelijk wordt nog een Juniorenwed strijd tegen Docos gespeeld. De stand der reserven is thans: v. Nispen II 12 9 3 58—22 18 Docos IV 12 8 4 55—32 16 Teylingen III 12 8 4 50—34 18 Foreholte II 11 5 6 24—38 10 Vogelenzang II 12 4 1 7 35—37 9 S. M. C. II 12 4 1 7 24—42 9 Meerburg III 11 2 9 17—65 4 Nic. Boys: Morgen zal Nic. Boys op eigen terrein een wedstrijd spelen tegen K.R.V. II uit Katwijk; aanvang te 2.30 uur. Meerburg: Het programma voor morgen luidt als volgt: Het 3e Seniorenelftal zal om 2.30 uur den strijd aanbinden tegen Foreholte II te Voorhout. Of er gewonnen worden zal, moet worden afgewacht. Wij rekenen op gelijk spel. De reis gaat per fiets, vertrek 1 uur van het Patronaat (lei der A. O wel). De Junioren spelen op eigen terrein te gen Teylingen b. Voor het eerste elftal is getracht een vriendschappelijken wed strijd te krijgen. Teylingen: Morgen spelen op Sporthof Teylingen 2 en 3 tegen Docos 2 en 3; aan vang 1.15 uur en 3 uur. Het Jun.-programma voor de competi tie luidt: Teylingen b uit naar Meerburg a, aanvang 1 uur; Teylingen c krijgt Docos e op bezoek, aanvang 4 uur. De finale van het Junioren-tournooi wordt om 12 uur ge speeld. Teylingen aSJC a om den eersten en tweeden prijs. ..Afd. Junioren. Mogen is er voor onze Junioren weer een vol programma. Docos b en Docos c spelen vriendschappelijk tegen elkaar op 't Sportpark; aanvang 4.15 uur. eD d-boys gaan naar DOS b en vertrekken niet om 2 uur, maar om 11 uur bij hooge uitzondering en spelen om 12 uur in Roe- lofarendsveen. Een zware wedstrijd, d-boys, denkt daar om. De e-junioren trekken naar Sassenheim en spelen om 4 uur tegen Tey lingen c. Wie zal hier winnen? Vertrek 3 uur van af 't station. De f-boys moeten nu eens probeeren te winnen. Zij krijgen be zoek van SJC c om 2 uur op eigen terrein. Doet je best nu eens extra, f-jun., probeert eens, al was het maar eens één puntje. Dan zijn wij al tevreden. Jun. steunt steeds de Missie door Uw 1 ets. bijdrage. V.V.L.: Het programma voor Zondag is weer niet bijster groot. Het 3de ontvangt thuis bezoek van Quick Steps, welke reeds meermalen uitgesteld was. Spelers, denkt er aan: beter en netter dan j.l. Zondag. Aan- van 2.30 uur. Het 4de gaat op bezoek bij Gr. Willem op de Roggewoning. Vertrek per fiets 1.30 uur. De b-junioren gaan bij een geheel onbe kend tegenstander op bezoek, n.l. Blauw Zwart b. Aanvang kwart voor één. Vertrek per fiets 12 uur. Woensdag 4 Mei Senioren-vergadering, acht uur. Aller opkomst dringend ge- wensch. Zondag 8 Mei Missie-wedstrijd WL I SJC I. De recette van dezen wedstrijd komt geheel ten bate aan onzen vertrekkenden plaatsgenoot Pater Doeswijk. Laat ieder dezen datum vrij houden! Lisse: Het programma voor morgen luidt: Ned er laag-wedstrijden. 1.15 uur Lisse II Zwaluwen Vooruit n le klas H.V.B. 3 uur Lisse IZwaluwen Vooruit I 2e klas I.V. C.B. afd. Utrecht. Dit is voor de supporters een sportdag bij uitnemendheid. Zou het den Zwaluwen gelukken Lisse de eerste ne derlaag toe te brengen? We zullen afwach ten. Van Nispen: Morgen spelen alleen de ju nioren voor de competitie en wel voor het tournooi tegen HBC op het HBC-terrein om 12 uur. (Leider-Th. v. Haaster). De jongens moeten uiterlijk 11.15 uur vertrekken van Kerkvliet. Zij spelen in de opstelling van Zondag j.l. Het tweede gaat op bezoek bij VCH I te Hoogmade, welke vereeniging ook hier een tegenbezoek zal brengen. Dit is wel een flinke uitreis, jongens, maar noodzakelijk om te oefenen, daar jullie Zondag a.s. moe ten spelen voor de promotie en degradatie op eigen terrein tegen Donk 4 uit Gouda. Voor het eerste is tot op heden niets be kend, hoewel wij met drie vereenigingen in onderhandeling zijn. De heeren moeten goed begrijpen, dat het, nu de competitie ten einde is, niet meevalt om reeds zoo vroegtijdig een of meerdere wedstrijden vastgesteld te krijgen. Indien het eerste speelt, krijgen de spe lers bericht. Onze kampioensploeg, want dat is zij nu inderdaad, gaat met de ge wone opstelling en krijgt geen aanschrij ving. Tot slot zij medegedeeld, dat op Hemel vaartsdag op ons terrein een wedstrijd ge speeld zal worden voor de ouden van da gen, tusschen ons eerste en vermoedelijk BSM. Ook zal een veteranenwedstrijd ge speeld worden, mits er inderdaad oudjes voor gevonden kunnen worden. Tot op he den was er van een echten veteranenwed- stryd niet veel te bespeuren, daar het meest jonge menschen waren, die meespeelden. Wij moeten echter oude luidjes hebben, al thans van tusschen de 60 en 70! V. C. H.: Morgen speelt V. C. H. I een vriendschappelijken wedstrijd tegen van Nispen II uit de Zilk. Dit elftal is voor on ze jongens geheel onbekend en na twee weken rust zal het wel aanpakken wor den om eenig succes te boeken. Wij ver wachten voor dezen wedstrijd veel publiek. Er kunnen nog eenige junioren zich aan melden. DE INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES. Gisteren zijn te Leiden de interacademia le wedstrijden voor dames voortgezet. De uitslagen luiden: Hockey: LeidenAmsterdam 41 LeidenGroningen 71; UtrechtRotter dam 90; UtrechtAmsterdam 22; Gro ningenRotterdam 20. Utrecht won den beschibaar gestelden beker. Des middags werden op de Kaag zeil wedstrijden gehouden. Het resultaat was hier: 1. Leiden, mej. E. Sijthoff 6.1 pnt.; 2. Amsterdam 5 pt.; 3. Utrecht 3 punten. Kon. Nederlandsctie Voetbalbond EEN GOEDE DAG VOOR FEYENOORD EN HERACLES? Utrecht kan morgen een eerste klasser hebben Het programma der kampioenscompetitie wordt morgen voortgezet met thuiswed strijden voor de twee clubs, die beide op fraaie wijze de leiding hebben. Feyenoord toch ontvangt Be Juick en Heracles krijgt de andere Westelijke kampioenen op be zoek. Voor een meer spannend verloop der kampioens-competitie zou het gewenecht zijn, indien de bezoekende clubs morgen wisten te winnen. Of de leiders zulks zon der meer zullen toelaten valt evenwel te betwijfelen. Vooral van Feyenoord tegen Be Quick kunnen we zulks moeilijk aan nemen. Dat DWS geheel kansloos is tegen Heracles, gelooven we echter niet, maar van den anderen kant kunnen we ook niet aannemen, dat de Oosterlingen zich door DWS zullen laten kloppen, hetgeen dus neerkomt op een gelijk spelDat zou het vierde gelijke spel der Amsterdam mers zijn, de helft dezer competitie! Voor de promotiecompetitie der 2e klas se kan in Afd. I de beslissing vallen. DOS krijgt n.l. bezoek van Excelsior en het zou van de Utrechteniaren al bar tegenvallen, indien zij, op den drempel der eerste klas se staande, nu niet zouden binnentreden. Weliswaar kan ook DWV nog tot eenzelf de puntenaantal komen, maar ook dit heeft DOS zelf in handen. In Afd. II wordt EmmaOvermaas ge speeld, een wedstrijd welke van geen be lang meer is. In Aid. Ill RigtersbleekQuick. De thuis club heeft bij een overwinning een prach tige kans op promotie; winnen de Nyme- genaars echter, dan is hun kans op promo tie nog grooter. In Afci. IV is de strijd nog geheel open. De Valk krijgt Hero op bezoek en Miranda de Zuic? Limburgers Bleyerheide. Ook deze derby kon spannend worden. In hel Noorden heeft FVC de beste kans op promotie, wijl zij zich reeds een voor sprong van drie punten heeft verworven. Een Friesche zege zou niet te verwonde ren zijn, waarmede tegelijkertijd de degra datie van Hoogezand een voldongen feit wordt. Voor de lagere promotiewedstrijden gaat de strijd in 4e 3e klasse van Afd. n tus schen BMT en Hoek van Holland en tus schen Fluks en Martinit. Fluks heeft hier de mooiste kans. Weliswaar is het een uitwedstrijd voor de Dordtenaren doch zij hebben slechts een gelijk spel noodig, ter wijl Martinit moet winnen om te kunnen promoveeren. BMT en Hoek v. Holland beslissen mo gelijk om de bezetting van de laatste piaats in deze promotiecompetitie. Een overwinning van BMT, welke wel het mee.ct voor de hand ligt, brengt de Hage naars op gelijken voet met RDM. Rouwkoop krijgt haar laatste kans in den rtryd tegen Celeritas. Een overwinning van Rouwkoop brengt evenwel VDS dichter bij het 3e klasse-schap. CromvlietLFC is van geen belang meer en Bodegraven moet haar kans ver dedigen tegen OB. Wedstrijden R. K. O. V. Onder groote belangstelling had gister middag op het Gem. Werkloozen-terrein aan het Zwarte Pad te Leiden de wedstrijd R. K. O. V.-VeteranenL. O. V.-Veteranen plaats. De L. O. V.-Veteranen wisten te ze gevieren met 31. Daarna Speelde R. K. O. V. I tegen A. S. C.-comb.; ook hier wis ten de gasten te zegevieren met 31. Scheidsrechter L. Ver woerd leidde cor rect. ATHLETIEK DE D.O.S.-ESTAFETTE TE ROTTERDAM. Morgen wordt te Rotterdam op de Sin- telbaan bij de Nenijto-hallen de jaar'!;k- sche estafette over 7500 meter gehouden, welke telkenjare gehouden wordt door de Rotterdamsche Athletiek vereeniging D. O. S. Voor deze wedstrijd worden een tiental van de sterkste Zuid-Hollandsche vereeni gingen uitgenoodigd. Wy vermoeden, dat de strijd evenals de vorige maal zal gaan tusschen de Haagsche Trekvogels de Rot terdamsche vereenigingen D. O. S. en Pro Patria en het Leidsche Holland. Wij vermoeden, dat de samenstelling van de Leidsche ploeg als volgt is: 700 Meter: J. Nota; 200 Meter: M. Deyn; 1200 Meter: A. Visser; 800 Meter: A. ten Cate; 400 Meter: J. Schuss; 1600 M.: A. J. van Bakel; 800 M.. J. Deyn; 1200 Meter H. v. d. Does; 400 M.: E. van de Water; 200 Meter: O. Kronig.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14