STADS [XJ NIEUWS Het veertig-jarig ambtsjubileum van Dr. A. J. de Bruine Groeneveldt N svaai VRIJDAG 29 APRIL 1938 OE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Heden op zeer bijzondere wijze herdacht Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; f 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 10 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, mei geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? NOG STEEDS GUUR. De Bill seint: Verwachting: Meest matige in het Noor den tijdelijk krachtige Noord-Westelijke tot Noord-Oostelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, aanvankelijk kans op lichte regen of hagelbuitjes, koude nacht met kans op nachtvorst, overdag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 772.1 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 756.6 te Skagen. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noord-Westen breidt zich nog steeds naar het Noorden uit. Op den Oceaan ligt ver in het Westen een diepe depressie, die echter op een grooten afstand schijnt te zullen passeeren en dus het weer in het Weste lijk deel van het waarnemingsgebied, be houdens ver in het Noord-Westen, niet zal beïnvloeden. Een secundaire van de depressie, die gisteren hoog in het Noorden passeerde, vereenigde zich met het vlakke minimum, dat gisteren over Oost-Duitsch- land lag tot een gebied van lagen lucht druk over het Oostzee-gebied. Dit had tot gevolg, dat op de Noordelijke Noordzee de wind tot krachtig toenam en de polaire luchtmassa's naar onze omgeving geleid ■"werden,' waarbij het weer een weinig buiig werd. In Scandinavië en het Westelijk Oostzeegebied werd het iets kouder, in de Baltische Staten en het Oostelijk Oostzee- gebied worden de hoogste temperaturen gevonden. Het gebied van koude in Zwit serland en Zuid-Duitschland is bezig te verdwijnen. In de Alpen verdween de ab normale koude. Thans worden boven ons land zeer lage atmospheertemperaturen gevonden (minus 29 gr. Celsius op 5100 m.). Het is te voorzien, dat het buiige weer in onze omge ving althans een etmaal zal aan houden met kans op een koüden nacht met gevaar voor nachtvorst. LUCHTTEMPERATUUR. 8.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 7.50 uur tot Zaterdagmorgen 4.04 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 30 April voorm. 2.25 en nam. 2.50 uur. Maan op 4.26 uur Zaterdagmorgen. Maan onder 20.07 uur Zaterdagavond. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 29 April te 10.55 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: ,,Weest op uw hoede". want de giasreclame is verlengd tot 7 Mei Artistiek glaswerk voor i dubbeltje. HAARLEMMERSTRAAT 228—230. Academienieuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Discontinuities in. the energy and specific heat", de heer A. Bijl, geboren te Maassluis. Idem, op proefschrift, getiteld: „Diffe- rentiaalmeetkundige beschouwingen over lijnenstelsels": de heer Ph. Dwinger, gebo ren te 's Gravenhage. Geslaagd: doctoraal examen Geschiedenis: de heer T. J. Twijnstra, Bilthoven. H. MIS VAN DANKBAARHEID IN DE KAPEL VAN HET ST. ELISABETH-ZIEKENHUIS. Op wel zeer bijzondere wijze heeft van daag de herdenking plaats gehad van het veertigjarig artsjubileum van dr. J. R. de Bruïne Groeneveldt. De herdenking begon in het St. Elisa- beth-Ziekenhuis, waar de jubilaris een zeer groot deel van zijn arbeidzaam leven heeft doorgebracht. Te half negen werd in de kapel door den rector van het Ziekenhuis, den weleerw. heer R. J. J. Reynen, een plechtig gezon gen H. Mis van dankbaarheid aan God op gedragen. De celebrant werd daarbij geas sisteerd door twee oud-patiënten van den jubilaris, de w.eerw. heeren H. Sondaal, rec tor van Huize Duinzicht te Oegstgeest en P. J. M. Verhoofstadt, kapelaan van de paro chie van den Heerensingel. In het priesterkoor had plaats genomen de hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Ho- mulle. 't Zal wel zelden gebeuren, dat op deze wijze een jubileum van een niet-Katholiek wordt gevierd. De H. Mis werd behalve dooi* den jubi laris, zijn echtgenoote, zijn dochter en haar verloofde, bijgewoond door de eerw. Moe der Overste Zr. Avellina, door de eerw. moeder Overste van de Cortona-Stichting, Zr. Sebastiana, de eerw. Zusters van het Ziekenhuis voor zoover zij niet bij den dienst in het Ziekenhuis noodig waren, door prof. dr. J. A. J. Barge, rector-magni- ficus der Leidsche Universiteit, de dokto ren Niemer, Rassers, v. Iterson, Seret, Tim- mers, Veldhuyzen, Schouten, mej. Hovens Greve, Simons en Kerkhoff, en mr. Nord Thomson, van wie verscheidenen met hun echtgenoote, terwijl voorts nog verschei dene patiënten en oud-patiënten van hun belangstelling blijk gaven. De heer Abr. Martijn, organist, had de plechtigheid ingezet met de Toccata D Moll van Joh. Seb. Bach, waarna het koor der Zusters onder zijn leiding de Missa „Lauda Sion" van Hub. Cuypers op stemmig de vote wijze vertolkte.' Na hét Evangelie hield de weleerw. heer rector R. J. J. Reynen een toespraak, waar in zijneerw. op klare wijze de bijzondere beteekenis van dit plechtige dankoffer aan God uiteenzette. Rector Reynen sprak als volgt: Wij zijn hier bijeengekomen om een par tieel dankfeest te vieren. Anderen en beter ter zake kundigen zullen op dezen dag U Hooggeachte Jubilaris op meer uitgebreide wijze spreken over al hetgeen gij deedt in deze 40 jaren. Zij zullen zich daarbij geen en kele beperking behoeven op te leggen. Mij echter werd de aangename taak opgedragen in dit plechtig uur slechts te gedenken het geen gij i n dit huis en vóór dit huis voor patiënten en voor zusters gedurende uw 40-jarigen medischen loopbaan hebt ge daan. Het zou wel geheel in den geest van dezen tijd liggen om in dit oogenblik te grijpen naar statistieken en te vermelden hoeveel patiënten gij behandeld hebt hoeveel operaties gij verrichttet in al deze jaren. Maar wat zou dat een inférieure een armzalige wijze van doen zijn! Het is mijn overtuiging, dat de ware maatstaf van uw verdienstelijk leven slechts te vinden is in deze vraag: Hoeveel geluk hoeveel intens levensgeluk hebt gij in deze 40 ja ren aan uw medemenschen gebracht? Ik zeg: de ware maatstaf is gelegen in deze vraag, niet in 't antwoord op die vraag. Immers, die vraag is niet afdoen de te beantwoorden. Het is namelijk zon der meer duidelijk, dat 't geluk van den pa tiënt, die door de zorgen van zijn arts de gezondheid herwint en aan 't leven wordt teruggegeven onzegbaar en onvoorstelbaar groot-is. Het is duidelijk, dat dit persoon lijk geluk van den genezene bijna altijd ge paard gaat met 't geluk van weer anderen. Dat is: van zijn familieleden en vrienden, die zich verheugen in de genezing van hun bloedverwant en vriend: van een onge telde hoeveelheid gegadigden, die profitee- ren zullen van de werkzaamheid, die de genezene straks weer ter hand gaat nemen. Dat is in vollen omvang het geluk, dat de geneesheer bezorgt aan één enkelen her stelden patiënt. Het zou dan wel dwaas zijn als ik ook maar een poging deed om de vraag te beantwoorden: Hoeveel geluk hebt gij in deze 40 jaren aan uw medemen schen gebracht!? Te dwazer zou die poging zijn, als ik daarbij bedenk hoevelen uwer patiënten vooral onder de sociaal-zwak keren naast uw medische bijstand te vens mochten genieten van uw onbaatzuch tigheid. Wanneer ik in den aanvang zei, dat dit uur van dankzegging een beperkt karakter draagt, dan bedoelde ik daarmee, wèl, dat deze feestviering een intiem, een laat ik zeggen huiselijk cachet heeft. Echter bedoelde ik niet daarmee, onvol ledig te willen zijn. Ik zou evenwel ter dege onvolledig blijven, als ik thans niet óók herinnerde aan hetgeen gij in deze 40 jaren gedaan hebt voor dit huis en voor de Zusters, die dit huis bedienen. Uw leiden de adviezen waar 't gold den bouw, de ge leidelijke uitbreiding, de inrichting, de technische en medische vervolmaking van dit huis. Het zeer belangrijke aandeel, dat gij hadt in de opleiding der Zusters: theo retisch door uw systematisch onderwijs practisch door uw woord en voorbeeld. Heel deze werkzaamheid, die den patiënt goed deels ontgaat, maar die toch onrecht streeks den patiënt ten slotte ten goede komt.... heel deze werkzaamheid moet ik uitdrukkelijk noemen, wil ik niet schuldig staan aan grove onvolledigheid. Voor dit alles danken wij U en 't is ons- een groote eer, dat gij wèl wilde tegenwoordig zijn bij de intieme viering van dit huiselijk feest, waardoor gij ons in de gelegenheid stelde U onze dank te betuigen. Het moet voor U, geachte jubilaris, een schcone dag zijn nu gij heden een terug blik werpt op hetgeen gij als medicus ver richtte in deze 40 jaren. Men zou de vraag kunnen stellen en die simplistische vraag wordt ook inderdaad gesteld waarom zou God zelf den patiënt niet gene zen? En waartoe dient dan de arts? Een simplistische en ook een volkomen on juiste vraag! Wij gelooven, dat God den mensch rechtstreeks onmiddellijk gene zen kan. Wij gelooven, dat God dit ook in derdaad somwijlen doet door een won der! Wij gelooven echter ook, dat God slechts bij uitzondering aldus ingrijpt. Wij gelooven namelijk, dat Gods wereldbestel niet enkel in dit èene opzicht maar over de heele linie zóó is: dat Hij de causa prima, dat is: de ongeschapen eerste al- oorzaak, tewerkstelt causae secundae, dat is: geschapen oorzaken, om de door Hem gewilde resultaten te bereiken. God schept niet met iedere lente nieuwe bloemen maar Hij doet ze voortspruiten uit de reeds aan wezige zaden. God schept geen paleizen, ■geen muziek, geen schilderijen, maar Hij wekt architecten, componisten, schilders ten leven, opdat deze op hun beurt scheppers zouden worden scheppers natuurlijk als causae secundae. God geeft ons in -den re gel de genezing niet rechtstreeks, maar door de hand van den arts. Alleen wie heuSche- lijk machtig is kan zijn bestuur dermate zóó decentraliseeren. Alleen de pittige wa genmenner kan de teugels vieren. Alleen een werkelijk paedagoog kan een woelige zelfwerkzaamheid zijner leerlingen gedoo- gen. Alleen God is iZtio almachtig, dat Hij zich de weelde veroorloven kan om niet te zijn een dictator met marionetten onder zich, maar te zijn alleenheerscher met vrije medewerkers naast zich. Men zegt vaak: De mensch is een werktuig in Gods hand. Met een weinig goeden wil kan men die uit drukking goed verstaan. Maar als we de puntjes op de i zetten, dan is deze zegs wijze onjuist. We zijn juist géén instru menten, juist géén werktuigen maar cau sae secundae, vrij werkende oorzaken. Wij zijn zelfwerkende oorzaken. We moeten 't zelf doen. We hebben eigen inzicht, éigen verantwoordelijkheid, "t Resultaat hangt van óns af. We moeten-onze taak aangrij pen als hing alles exclusief af van onze activiteit, ook al weten we in ons diepste bewustzijn, dat alles 'afhangt van Gods als causa prima. God doet-'t heelemaal Wij doen 't heelemaal Nisi Dominus aedifi- caverit domum in vanum laboraverunt qui aedificant eum. En omdat we weten dat we geen werktuigen zijn geen stomme beitel of hamer die alleen maar verslijten en verslechteren kan maar dat wij zijn: levende veranderbare verbeterbare krachten, daarom moeten wij ons toeleg gen op steeds hoogere perfectionneering. Als ik geschiedenisleraar ben mag ik geen twee keer op dezelfde wijze praten over Ka rei den Groote, want dan ben ik een gra- mofoonplaat, dat is een instrument. Er staan twee patiënten vóór u met schijn baar 't zelfde ziektegeval, maar gij zult ze niet op gelijke wijze "behandelen, reclas- seeren, want ge zijt geen werktuig. Deze al tijd weer andere altijd weer betere zelf- vervolmaking is de rechtstreeksche con sequentie van 't begip mensch als causa secunda. En dan moet 't mij" van 't hart -geachte jubilaris te zeggen, dat gij deze 40 jaren geleefd hebt in een uiterst gunstige periode. Immers men kan zonder overdrijving de stelling poneeren, dat de wetenschap der geneeskunde vanaf Hippo crates tot aan den Krim-oorlog niet zóó ver is vooruitgegaan als vanaf dien Krim- oorlog tot op onzen tijd. En juist in die laatste voorspoedige periode hebt gij ge leefd. En terwijl alle andere menschelijke vooruitgang in dienzelfden tijd helaas groo- tendeels misbruikt werd om den menschen- moord door middel van -den modernen oor log te vervolmaken is he-t juist de eer der geneeskunde, dat haar perfectionneering in tegendeel exclusief gediend heeft om het leven der menschheid te beschermen te verlengen te vermooien. Een poging, die met tallooze successen is bekroond. Wel nu in dit gunstig tijdsgewricht viel juist uw medische loopbaan.. En waarlijk deze vooruitgang der medische wetenschap is aan U als man der wetenschap niet onbe roerd voorbijgegaan. Een schoone uitver kiezing is het, als Goci ons roept tot het nobile officium van arts. En als wij uw ju bileum zoo bezien, dan-wordt 't opeens voor eenieder begrijpelijk, dat wij in dezen stond niet enkel dank betuigen aan-uw persoon, maar ook dank aan God.Dan wordt 't op eens duidelijk, dab - eesi--.; louter-ptrofane dankzegging ten eenenmale onvolledig en niet ad rem zou zijn geweest. Dan is deze opzettelijk-godsdienstige viering van uw jubilé ineens volkomen gerechtvaardigd. Dan zult gij 't, geachte jubilaris, ons niet euvel duiden, dat wij na u bedankt te heb ben voor al 't goede wat u deedt ons als 't ware een moment van u afwenden en ons richten tot God om Hem te danken voor al 't goede dat Hij ons door u ge schonken heeft ons richten tot God in dit H. Misoffer en Hem vragen, dat Hij u nog geve vele jaren van gezondheid en levens kracht om ook in de toekomst nog veel te mogen werken voor 't heil der menschheid ons richten tot God om van Hem voor u te vragen een overgroeit loon voor het vele onbeloonbare dat gij in deze 40 jaren verricht hebt. Amen. Na het H. Misoffer klonk een plechtig Te Deum en met den zegen met het Allerhei ligste wexd besloten. De heer Martijn vertolkte bij het uit gaan der kapel de Toccata van Hendrik Andriessen. Na de H. Mis vereenigden zich de jubi laris met familie, geestelijken en enkele ge- noodigden aan een gemeenschappelijk ont bijt. Daarna had een receptie plaats, waar hij alle Zusters den jubilaris kwamen com plimenteeren. Dit was het slot der feestviering in het St. Elisabeth-Ziekenhuis. Hedenmiddag is de jubilaris te zijnen hui ze gehuldigd. Daarop komen we morgen nader terug. R.K. VROUWENBOND. In de Jacoba-zaal van „Den Burcht" had gisteravond de sluitingsavond plaats van bet winterseizoen. Voor dezen avond, waarvoor goede belangstelling bestond, was uitgenoodigd de heer Peter van Rooyen, die zou spreken over „Een dag Indië" en zijn voordracht met snelteeke- n in gen zou illustreeren. De bijeenkomst werd door de presidente Mevr. J. Manders- Vermeulen geopend met den chr. groet en een hartelijk woord van welkom, vooral tot den nieuwen geest, adviseur kap. F. Eernefeld, die dezen avond voor het eerst aanwezig was. Mevr. Manders brach't in herinnering- het bericht van Prof. Cleophas, dat kape laan Bernefeld hem zou opvolgen, daar hij door zijn al te drukke werkzaamheden-, waardoor hij niet steeds aanwezig kon zijn, ontslag aan den Bisschop had moeten vra gen. De presidente herinnerde aan de goede verstandhouding welke er steeds was ge weest tusschen den oud-geest. adv. en den Bond en zeide te hopen, dat dit ook nu het geval zou zijn. De Bond met al zijn onder- afdeelingen zal veel arbeid vereischen, maar u zul't daarvoor ook den dank ont vangen van alle leden. De presidente sprak vervolgens woorden van dank aan het adres van Prof. Cleophas. Met deze woor-- den verklaarde spr. den geest, adviseur ge ïnstalleerd. Nadat de secretaresse, mej. S. van Deene, de notulen der vorige vergadering had ge lezen, deed de presidente eenige mededee lingen. Zij deelde o.a. mede, dat het be stuur op de tot haar gerichte uitnoodiging de afd. te Haarlem had vertegenwoor digd op het zilveren feest der afd. Haar lem. Spr. deelde in dit verband ook mede, dat het volgend jaar de afd. Leiden het zil veren bestaansfeest zal vieren. Voorts vroeg spr. den leden haar mee ning omtrent een jaarlijksche uitgaansdag kenbaar te willen maken. "Wat de etensactie betreft, hierover is spr. zeer voldaan, 2ij hoopt, dat nog meer dere leden zich zullen opgeven. Voor he't 15-jarig bestaan van het Wachtuur bij het H. Sacrament zal op 16 Juni in de kapel van het St. Elisabeth- gesticht een H. Mis worden opgedragen. Voorts heeft een afgevaardigde zitting genomen in het bestuur van de bedevaart van St. iduina naar Schiedam. Hierna sprak de geest, adviseur, Kape laan Bernefeld, woorden van dank voor ae vriendelijke ent vangst. Spr. zegde toe van harte te zullen medewerken en ver zocht wederkeerig de medewerking van allen ook van de onderafdeelingen. Spr. zeide te hopen, voor den R.K. Vrouwen bond veel tot stand te kunnen brengen. Hierna was het woord aan den heer Pe- tei van Rooyen met zijn causerie „Een dag Ir.dië". In deze aangename en prettige causerie vertelde spr. nu de levenswijze op een dag in Indië, wat hij op zeer, amusante wijze met snelteekenen illustreerde. Hij vertelde achtereenvolgens van de dagindeeling, van de verschillende bevolkingsgroepen en van hun middelen van bestaan. Voorts behan delde hij de Indische pers, een maildag en het credietwezen, welke beide laatste on derwerpen spr. met een geestig liedje il lustreerde. Vooral het credietwezen in In dië gaf reden tot vroolijkheid, toen spr. mededeelde, dat er de grootste verbazing beerscht, als er contant wordt betaald. Ook de inlandsche vermaken behandel de spr. de sagen en legenden waarbij hij een vergelijking maakte met de Holland- sche sagen en legenden, de Indische Tyl Uilenspiegel, he't Wajangspel en het In dische orchest de gamelan. Het was een bijzonder interessante s,lui- tingsavond, waarvoor den heer Peter van Rooyen door den presidente hartelijk dank werd gebracht. Hierna volgde sluiting met den Chr. groet. PAROCHIE-JEUGDHUIS AAN DEN HAAGWEG. Naar wij vernemen heeft het kerkbe stuur van de parochie van den H. Leonar- dus a Porto Mauritio dezer dagen aange kocht het huis Haagweg vroeger bewoond door di*. Boeser. Dit huis zal worden ingericht als paro chie-jeugdhuis. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. R.K. Staatspartij. Ledenvergade ring Den Burcht Foyer 8.15 uur. Vrijdag, Uitvoering „Litteris Sacrum". „Het geheimzinnige Pension", Schouw burg, 8.15 uur. Zaterdag. Herhaling uitvoering „Litteris Sacrum". „Het geheimzinnige Pen sion", Schouwburg, 8 uur. Dinsdag, R. K. Bond van Overheidsperso neel „St, Paulus", Ledenvergade ring, BondsgebOuw, 8 uur. Donderdag: „St. Raphael". Ledenvergade ring, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht-, en Zondagdienst apotheken wordt van Zater dag 23 en met Vrijdag 29 April a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. K.JM.V. „ST. PETER KANIS" Algemeene ledenvergadering In het „Eigen Huis" hield „Peter Kanis" gisteravond een ledenvergadering, welke niet van langen duur was, maar wel belang rijk, gehoord de plannen voor het zomer- programma. Nadat de voorzitter, de heer Jansen, de vergadering op de gewone wijze had geopend en een welkomstwoord had gesproken, werd na voorlezing der notulen de slotvond van het winterprogramma na der besproken. De voorzitter was van mee ning, dat als men eens terugziet op het winterprogramma, men moet constatee- ren, dat het nu niet een bijzonder succes geworden is. Deze slotavond, op Donder dag 5 Mei, kan en moet veel goed maken en daar vertrouwt het bestuur dan ten volle. op. Met een spreker als de eerw. heer de Greeve en een koor als de „St. Odo-knapen" is een zeer leerzame en genotvolle avond gegaran deerd. De leden kunnen veel doen als zij propagandisten zijn en elk een belangstel lende medebrengen. Van 't winterprogram ma naar het zomer-dito was hier maar een kleine stap. In grove trekken had een commissie een programma samengesteld, dat aan elk wat wils biedt. De clou zal gevormd worden door den eersten natio- nalen bondsdag, op Hemelvaartsdag te Utrecht, alwaar Z. H. Exc. Mgr. dr. de Jong, aartsbisschop van Utrecht, den bond met zijn aanwezigheid zal willen vereeren. Nadere bijzonderheden zullen daarover nog bekend worden gemaakt. Verder vermeldt het programma 8 of 15 Mei een voetbalwedstrijd tegen Haarlem. 1 Juni excursie naar de terreinen van de. Leidsche Duinwater Mij., onder deskun dige leiding. 12 Juni voetbalwedstrijd tegen Gouda, 23 Juni een avondbezoek aan de Laken hal. 30. Juni. een waterpolo wedstrijd - tegen Voorburg. 10 Juli een dagtocht naar Oosterhout. 20 Juli een voetbalwedstrijd en 28 Juli een waterpolo wedstrijd tegen Sassenheim. Verder zullen er in Augustus eenige fietstochten georganiseerd worden, waar van éen naar den Seringenberg te Was senaar. Begin September zal Peter van Rooijen een causerie houden over Indië. Nadat er in den breede was gesproken over dit met zorg gekozen zomerprogram- ma, werd het met algemeene stemmen aanvaard. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat er aan dit programma tevens een fotowed strijd is verbonden met elke maand een bekroning voor de beste foto betrekking hebbende op het een of andere moment van dit programma. Na de rondvraag volgde daarna op de 'gebruikelijke wijze de sluiting. STIERENKEURING ZWARTBLAAR- VEESLAG Op de heden gehouden centrale stieren keuring voor het zwartblaar-veeslag wer den de volgende prijzen toegekend: Éénjarige stieren: la. Winfried van C. Kwakerneak te Bo degraven; lb Franco van H. Voorbij, Al phen l. d. Rijn; lc Reindert van J. Was senaar, Alphen a. d. Rijn; ld. Julius van Stal van der lKoot Meyburg, Alphen a. d. Rijn; le Adriaan van N. C. Kapstein, Ha- zerswoude; 2a. Mikado van G. van Dorp, Hazerswoude; 2b Mathador van A. Voorbij, Bodegraven; 2c Karei van J. A. Kool, Al phen a. d. Rijn; 3a Frank van W. Nell, De Kaag; 3b Joost van W. C. v. d. Vis, Al phen a. d. Rijn; 3c Aldert van A. Roest, Leiderdorp; 3d Julius III van G. v. Dorp, Hazerswoude; 3e Sam van L. de Wit, Al pen a. d. Rijn; 3f George van S. J. Visser, Rijnsaterwoude. 2-jarige stieren: la Klaas van M. v. Zwieken, Alphen a. d. Rijn; lb Robert van Gebrs. Zwanen burg, Bodegraven; lc Kapitein van J. D. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn; 2a Leenders van W. de Wit, Lisse; 2b Bertus van H. J. Paul, Zevenhuizen; 3a Richard van J. P. v. d. Stoel, Zoeterwoude. 3-jarigen. 2a Johan van J. H. Wolmerstett, Alphen a. d. Rijn; b Geert van C. den Hertog, id.; 2c Rikus van Th. Hartveld, Ter Aar. Oudere stieren: le pr. Albertus van H. Blijleven, Nieuwkoop.. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 1369. Maison Susan-Basoski. Leiden, Kort Rapenburg 5a. Dameskappen en ver koop van aanverwante artikelen. Uittr.; Wed. J. Q. JVL Susan-Basoski, Leiden, d.d. 1 Mei 1938. 1231 P. N. G. van Tol, Leiden, Hooi gracht 54. Instrumentmakerij. Uittr. E.: P. N. G. van Tol, d.d. 29 April 1938.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2