BIOSCOPEN TE LEIDEN Wilt U iets weten VRIJDAG 29 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 OEGSTGEEST Jeugddag. Weer zal een Jeugddag worden gehouden. Zij zal In haar grootsch en schoon karakter niet voor die van het vorig jaar onderdoen. Als datum werd 22 Mei uitgekozen. Volgende week meer. R.K. Staatspartij afd. Jongeren. In het vereenigingsgebouw „St, Willibrord" hield genoemde afdeeling een by eenkomst, waarop de voorzitter, de heer J. Rüben- kamp een inleiding hield over „Ordening". Het is wel jammer en zeer te betreuren, dat een betrekkelijk klein aantal leden slechts bewijs van belangsteling toonde. Van het bestuur der Staatspartij waren een viertalleden aanwezig, terwijl ook Pas toor Looyaard de bijeenkomst met zijn te genwoordigheid vereerde. De heer Rübenkamp gaf bij den aanvang een korte verklaring, waarom deze avond afweek van andere avonden. Ordening is een onderwerp, dat zoo belangrijk is, dat Z. H. de Paus er zich mee heeft bemoeit en reeds jaren geleden heeft voorgehou den, welke richtlijnen op sociaal econo misch terrein moeten gevolgd worden, wil len wij komen tot een betere maatschap pij. Het onderwerp is zeer lastig, maar ze ker de moeite waard om te bespreken op een avond als deze. Wij allen aldus spreker zijn geplaatst in een maatschap pelijke positie van verschillenden aard. De een werkt op 't land de ander in een fabriek, een derde op een kantoor, maar 't is allemaal werk, arbeid. Wy hebben dus iets gemeenschappelijks en wel het feit, cat wij werken. De voldoening in het leven moet grootendeels gelegen zijn in het werk. De vraagstukken, die met het werk met den arbeid, samenhangen hebben eveneens groote beteekenis en ver dienen ook onze belangstelling. De arbeid moet in zyn vele waardigheid hersteld worden. Spreker citeert een en ander uit de brochure der R.K. Staatspartij over „De Ordening". Vervolgens wees spreker op de ency cliek van Paus P.us XI „Quadragesimó Anno", waarin de weg gewezen wordt naar een betere, naar eenig juiste sociale eco nomische orde. Er moet tot stand gebracht worden een eendrachtige samen\.«.rking in „bedrijfsschappen". Het stelsel van vrij heid en individualisme heeft allerwege een verbijsterende chaos gebracht. Het ka pitalisme heeft zijn bedroevende vruchten afgeworpen. De ontstellende werkeloos heid is een ramp voor dewereld en de moordende concurrentie heeft ontelbaren geworgd in den strijd om het bestaan. Noodzakelijk is tegen dit alles een reactie ontstaan en wel het eerst in de kringen der arbeiders, gelijk spreker nader aantoont. Komend tot het corporatisme wijst spre ker er op, dat de mensch de gemeenschap behoeft, om volmaaktheid te bereiken. De samenleving is er omwille van den mensch en is ondergeschikt aan den mensch, waarop spreker nog nader ingaat. Vervolgens behandelde spreker de ver schillende vormen van samenleving en besloot met de wensch, bij de aanwezigen belangstelling te hebben gewekt voor de ordenings-gedachten. Op deze inleiding volgde een zeer geani meerde gedachtenwisseling. Tot allen te vredenheid wist de inleider de opmerkin gen te beantwoorden. Wij kunnen de af deeling Jongeren feliciteeren met zulk een voorzitter. We herhalen nogeens, dat het zeer jammer was, dat niet meerdere leden aanwezig waren. E.HJS.O. Dinsdagavond hield onze vereeniging de R.K. E.H.B.O. haar eerste jaarvergadering. Bijna alle leden waren aanwezig. De heer A. C. Paardekooper opende, als waarnemend voorzitter, de vergadering en heette allen van harte wel kom, in het bijzonder den heer G. F. den Dubbelden als commissaris van toezicht. Vervolgens bracht de secretaresse en penningmeesteresse haar verslag uit, waarvoor de voorz. haar dankte. De pen ningmeesteresse bracht tevens, haar voor- loopig verslag uit van de vorige week ge houden propaganda-avond, daar de leden erg benieuwd waren naar de uitslag. Hier uit bleek, dat de vereeniging succes gehad heeft met haar werk, en na aftrek der on kosten een voordeelig saldo overbleef. Intusschen had ook de eereerw. heer Pastoor Looyaard, als geest, adviseur, door zijn tegenwoordigheid blijk gegeven van zijn belangstelling, wat door de vereen, zeer op prijs werd gesteld en waarvoor de voorz. in enkele woorden dank zei. Hierna volgde de verkiezing voor de 3 opengevallen bestuursfuncties. De waarn. voorz. was wegens vertrek naar elders niet herkiesbaar. Na stemming kregen de volgende leden zitting in het bestuur: de heer G. A. J. Hogervorst werd als voorzitter gekozen en mevr. C. v. d. Aar-Molenaar en de heer H. C. Hooyrnans maakten het bestuur vol tallig. Van de rondvraag werd door eenige le den gebruik gemaakt. Besproken werd in de zomermaanden eenmaal in de maand te oefenen, en als het kan, het aanstaand winterseizoen een nieu wen cursus te geven. Den voorz. werd har telijk dank gebracht voor zijn werk, voor alles wat hij in het belang der vereeni heeft gedaan, niet het minst in de laatste weken van voorbereiding voor den propa ganda-avond. Hierna werd de vergadering, die een prettig verloop had, gesloten. Meegedeeld dient nog dat van de ge houden verloting, een prijsje op lot no. 453 is overgebleven; het kan bij mej. Zand bergen, Dorpsstraat 9 worden afgehaald. Opening Ruiterschool. Onder zeer groote belangstelling werd gisteravond ge opend de Ruiterschool „Oegstgeest", waar over we in ons blad van Dinsdag een.ge mededeelingen deden. De ondernemer en pikeur, de heer Broeman, sprak, nadat hij alle aanwezigen had verwelkomd, zijn leedwezen er over uit, dat Burgemeester van Gerrevink verhinderd was de opening te verrichten. Spreker wees vervolgens op het aange name en het nuttige van den ruitersport. Door mevr. Broekman werd daarna het lint doorgeknipt en met deze symbolische daad was de ruiterschool geopend. Door verschillende bevriende vereeni- gingen en corporaties werden bloemen aangeboden. De heer Broekman dankte in hartelyke woorden voor deze attentie. Daarna kwamen de paarden binnen en werd een schitterend programma afge werkt, waarbij terdege bleek de groote vorderingen, die deze school reeds had ge maakt en tevens getuigenis werd afgelegd, dat het in alle deelen goed is verzorgd. Het programma werd geopend met een Entree-Manoeuvre, gereden door tien da mes en heeren. Het 2de nummer „Black en White" was bijzonder mooi, waarbij, «ie heer Broekman, in het wit gekleed, zelf Black" bereed. Eveneens waren interessant de prestatie van een elfjarig meisje onder den titel van „De jongste uit het Nest". Ook de stoelen dans uitgevoerd door een tiental heeren ontlokte groote hilariteit. In de pauze was er gelegenheid de stal len te bezichtigen, waarvan vele gebruik maakten. Vermelden we ook nog, dat ge durende de zomermaanden een filiaal van deze ruiterschool te Katwijk is gevestigd. De bedoeling van dit ruiterkamp is vooral oe jongeren nader tot het paard te bren gen, door dagelijksche rijtoeren door de schitterende omgeving. Hedenavond zal het zelfde programma wederom worden vertoond. WARMOND De kerk wordt afgebroken, het station en de scholen gesloopt!! Dit gebeurt nu gelukkig nog niet waar de lezer, maar dat zou onvermijdelijk ge beuren, als.... als die menschen het heft in handen kregen, die nu alles wat maar eenigszins nieuw of modern is. van de hand wijzen met het zoo van weinig inzicht ge tuigende: „Maar dat was er toch vroeger cok niet?". Vroeger! heel vroeger! was er ook geen kerk, geen trein, geen school, geen dokter, geen electrisch licht, geen courant en geen Radio! Maar gaat u daarom nu niet naar de kerk? Haalt u in geval van ziekte geen dokter, maakt u geen gebruik van electrisch licht, en leest u nooit een courant? Natuurlijk! Maar waarom zou dan de R.K. Jeugd beweging (die er vroeger ook niet was) nu géén plaats in mogen nemen in het moder ne leven? Een oud spreekwoord zegt: „Als het getij verloopt, moet men de bakens verzetten!" Juist omdat de tijden veranderd zyn, lebben we nu op Warmond het Jeugd werk! Daar merkt u misschien zelden of nooit wat van. maar dat komt omdat we roeien met de riemen die we hebben, en nooit bij na een beroep doen op uw beurs! Eén van de takken van het R K. Jeugd werk hier is de „Kruisvaar t". U weet wel, die jongens in die groene pakjes! „Vroeger" was er geen „Kruisvaart", maar nu, nu zijn we er en dat zullen we nu weer eens laten zien. Zondag 8 Mei a.s. geven we een ouderavond ,in hotel „De Zon". Behalve de ouders en genoodigden is ook u daar wel kom! Geneert u niet, en kom eens kijken, de entree-prijs is geen bezwaar, die bedraagt maar een kwartje .terwijl werkloozen en personen van 1417 jaar 15 cent betalen. Onze jongens zullen u best vermaken, en twintig verschillende nummertjes voor u geven Zang, tooneel, voordracht, declama tie enz We werken vlit achter elkaar door, en houden 15 minuten pauze! Onder de pauze weer een pracht verloting, u komt schat rijk thuis! Laten we dus afspreken, u zit Zondag 8 Mei a.s. om acht uur in hotel „De Zon", en dan let u maar eens goed op die „Kruisvaart", die er vroeger niet was. en u zult zien.... u komt dan tot de conclu sie: „Wat hebben w ij vroeger toch veel gemist!" Tot 8 Mei, 8 uur dus. J. A. M. TEN HENGEL, Directeur v. d. „Kruisvaart". Concert. Bij gelegenheid van den ved- jaardag van H K. H. Prinses Juliana op Zaterdag a.s. zal de Warmondsche Fan fare des avcnds een uitvoering geven on der de gemeentelijke muziektent alhier. Werkloozenzorg. Mochten wij de laat ste maanden de werkloosheid in deze ge meente steeds in dalende lijn zien gaan, thans neemt deze echter weer sterk toe, hetgeen een gevolg is van het feit, dat de werkzaamheden aan den nieuw aan te leggen rijksweg voor de arbeiders alhier zijn beëindigd en dezen ontslag is aange zegd. WASSENAAR Ouderavond U.L.O.-School. In het gebouw van lichamelijke opvoe ding aan de Kerkstraat, had gisteravond te 7.30 uur de jaarlijksche ouderavond plaats vanwege de R.K. U.L.O.-school. De Eerw. Zuster Fidelia, Hoofd der school opende de bijeenkomst met een woord van welkom, bijzonder lot het be stuur der school en den spreker van dezen avond, den weleerw. Pater H. Helmer Cs.s.R., waarna zij allen heel veel genoe gen wenschte. Terstond hierna traden een aantal leer lingen, jongens en meisjes voor het voet licht, om onder leiding van den heer Calis, onderwijzer der school, eenige liederen uit te voeren, waaronder door de meisjes ook een enkel tweestemmig, aismede een tweetal canons. Er werd vlot en vrij zui ver gezongen. De diverse liederen vielen zeer in de smaak en oogstten telkenmale een dankbaar applaus. Pater Helmer sprak vervolgens over een bepaald opvoedingsprobleem, waarbij hy zeer sterk benadrukte de bovennnatuurlijke opvatting, die de ouders van hun taak die nen te hebben. Spr. staafde het door hem gesprokene met diverse voorbeelden en gaf tal van raadgevingen hoe té handelen. In de hierna volgende pauze werden ver- verschingen rondgediend, terwijl de hee ren tevens vergast werden met een roo- kertje. Na de pauze werd een declamatorium opgevoerd, terwijl ten besluite nog werd opgevoerd „De Zeven Slapers." Vooral wat uit laatste betrof viel duidelijk op te mer ken, dat de inhoud van het gegevene de executantjes goed lag. Het was een aar dig spel, dat over het algemeen vlot werd vertolkt en dat meermalen de lachtlust op wekte. Kapelaan Blankers sprak een dank woord. voor het gebodene, alsmede tot Pa ter Helmer. Het was een welgeslaagde ouderavond. Sportvereenlging „Wassenaar". In Kasteel „Oud Wassenaar" had een feest avond platas van bovengenoemde vereeni ging. Door den voorzitter, den heer Grim- me, werd dezen avond geopend. Toen men voor 7 jaren de sportvereeniging op richtte, aldus spr., kon men niet droomen in 1938 reeds ever te gaan naar den Kon. Ned. Voetbalbond. In de afgeloopen 7 ja ren is met afwisselend succes gestreden en dit jaar slaagde het eerste elftal erin het kampioenschap van de 1ste klasse C van den Haagschen Voetbalbond te ver overen, waardoor de vereeniging is over gegaan naar den K. N. V. B. Ook de an dere elftallen der vereeniging hebben hard gewerkt en dit kwam mede door het feit dat er een goede kameraadschap onder de spelers heerschte. De sportvereeniging gaat nu den H. V. B. verlaten, maar wij zullen haar zeker niet vergeten, aldus spreker. Vervolgens had de huldiging plaats van de drie elftallen, die zich van den kam pioenstitel hadden verzekerd. Na een kern achtige toespraak van den heer A. van Rijn, lid der feestcommissie, waarbij hij uitsprak ervan verzekerd te zijn, dat half Wassenaar met die felicitatie instemde, werd hem eveneens geantwoord door de aanvoerders der elftallen. Ee'n dooi den heer Toon van Keppel ge componeerd kampioenslied werd hierop door alle aanwezigen uit vollen borst mee gezongen. Het feestelijke gedeelte van den avond werd verder gevuld met een opvoering van een blijspel „Beurskoorts" en besloten met een groot bal, staande onder leiding van Anton de Groot. Een goede Band „The Bolero's zorgde gedurende den avond voor een goede mu zikale illustratie. Ingekomen: H. J. van Beek, R.K., dienstbode, uit Nieuwkoop, Rijksstraatweg 225 J. J. de Boer, N.H., kantoorbed., uit R'dam, Hyacinthstrata 17 C. M. Dobbe, R.K., dienstbode, uit Zoeterwoude, Lang straat 29 G. van Dongen en gezin, G.K., koopman, uit Ridderkerk, Pr. v. Wiedlaan 4 M. Endrikaat, vreemd, D.Ev., dienst bode, uit den Haag, Wittenburgerweg 10 Wed. J. M. P. de Leeuw geb. Essenberg, N.H., zonder beroep, uit Rijswijk, Raad huislaan 4 K. M. Fiedler, vreemd, D.Ev., uit den Haag, Wassenaarscheslag 12, dienst bode E. W. Fortuyn, N.H., zonder beroep, uit Aalsmeer, Deijlerweg 95 E. C. v. d. Giessen, Rem., uit Pynacker, v. Z. v. Nije- veltstraat 118 N. Godijn en vrouw, N.H., chauffeur-huisknecht, uit Hilversum, Oost- dorperweg 130 J. M. v. d. Graaff, G.K., sergeant-capitulant, uit Ridderkerk, Ba rakkenkamp Waalsdorp E. Grondel, geen, z. beroep, uit A'dam, Prinses Ma- rielaan 22 M. C. A. Grundeken, R K., zonder beroep, uit den Haag, v. Z. v. Nije- veltstraat 348 J. Hoogendoorn en ge zin, G.K., timmerman, uit 's-Gravenhage, Gravestraat 16 A. Jarings en gezin, N.H., chauffeur, uit Heerenveen, Buurt weg 65 C. Jets-es en gezin, N.H., kunst schilder, uit den Haag, Kievietslaan 17 H. F. Kernkamp en vrouw, geen, hoofdred. Utrecht's Nieuwsblad, uit Hilversum, Wa- vopark 81/4 M. v. Kesteren, R.K., dienstbode, uit Leiden, Kerkstraat 11 H. F. J. Kloppenborg, geen, zonder be roep, uit den Haag, Duinlustweg 13 R. J. Kuilart en gezin, geen, magazijnmeester, uit den Haag, Crocusstraat 25 G. M. M. Lau, vreemd, Ev., dienstbode, uit Ham burg, Raaphorstlaan 17b F. Mertinat, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit den Haag, Konijnenlaan 38 C. E. Mosman en vrouw, Prot., ingenieur, uit den Haag, lepenlaan 6 C. Offers, N.H., slager, uit Gorinchem, Molenstraat 2 T. G. T. Pigeaud, N.H., taai-ambtenaar, uit Djokjakarta N.-Ind'c, Schouwlaan 13 A. Priebee, geen, em ployé Pamanoekan Entjiasem-landen, uit Soekamandi, Pr. Frederiklaan 4 J. Pot en vtouw, geen, monteur, uit R'dam. Corn, de Wittstraat 22 A. J. Roersma, N.H., dienstbode, uit den Haag, Groot Hoefijzer laan 23 W. Q. N. van Rijn en vrouw, R.K., afd. ohef Texaco, uit Voorburg, Ara- weg 4 Wed. J. A. Serbrock geb. Saris, R.K., zonder beroep, uit den Haag, Lange Kerkdam 52 J. de Snoo, G.K., dienst bode, uit Hendrik-Ido-Ambacht, Rijks straatweg 793 M. Sijtsma, geen, dienst bode, uit Alphen a. d. Ryn, Stoeplaan 17 - C. P. Togni, R.K., dienstbode, uit Voor schoten, Duindigt 4 H. E. A. van de Velde, N.H., ambt. b. h. Dept. v. Ec. Zaken, uit den Haag, Crocusstraat 31 M. A. Waszink, geen, zonder beroep, uit den Haag, Santhorstlaan 17 J. J. Wesselius, G.K., dienstbode, uit Oegstgeest, Grave straat 2a G. T. C. Wortman, R.K., dienst bode, uit Alkemade, v. Heeckerenstraat A. H. Zwart, geen, kinderjuffr., uit Hilver- HOOFDFILMS INHOUD AA'N VANÜSUUR Saratoga (Jean Har low, Clark Gable). Een avontuur in Barcelona (Loretta Young, Don Ameche) 'n Prachtexemplaar van een man (Joann Blondell, Edward* Everett Horton). Ten Westen van Shanghai (Boris Karloff, Ricardo Corter). Pygmalion (Lily Bouwmeester). Het Corps der waag halzen (Jack Holt). Ching-Ching (Shir ley Temple). Park Avenue (Ma deleine Caroll, Dick Powell). Sensation, film Sensation, film :peelfilm lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 t.ur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag, Woens dag 2 uur matinée. 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 iur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Afgekeurd. sum, Rijksstraatweg 290. Vertrokken: A. J. v. 't Riet naar Almelo, Ootm.straat, Diaconessenhuis A. H. Hellersbergen naar Linz, Oostenrijk A. Muller naar Schoonhoven. Oude Sin gel 84 D. Kempen geb. Boelen naar Duitschland E. Schneider naar Rhein- brohl, Did. K. Mathey naar idem J L. v. d. Wall naar den Haag, v. Hoogen- dorpstraat 48 H. C. Snelleman naar idem R. Kleinhuis naar Vlagtwedde, ter Apel H 380 W. J. C. Eikendal naar Gries, Tirol E. C. Starre geb. Gerth naar Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 64 c E. Waverijn geb. Hollestelle naar Sprank Capelle C 151a T. S. ten Bruggen Cate geb. Menko Hartogensis naar den Haag, v Alkemadelaan 350 A. J. Rooseboom geb. Hekkema en kinderen naar New York J. Mund naar idem F. A. A. Sutorius naar Utrecht, Stolberglaan 11 A. Pütsch naar Rheden, Ellecan, Laan van Avegoor 12 J. C. Remigius naar llaarlem, Ver- spronckweg 87 rood A. v .d. Scheer en gezin naar Zeist, Oranje Nassaulaan 57 B A. J. Roldaan naar den Haag, van Rhenen- straat 16 M. Roldaan geb. Hoskorn naar Maarn, v. Beuningenlaan B 16 D M. M. Sarroz naar Londen M. A. v. d. Does naar Amsterdam-O., Fahrenheitstraat 62 huis L. M. Conijn naar Oss N.-Br., St. Nicolaas-College C. M. Conijn naar Arnhem, Velperweg 142 M. E. van Schelle geb. Jkvr. van Bevervoorde van Oldemeule naar Brussel, Res. Palace Quar- tier Berlaimont 41 B K. G. Schon-Nielse geb. Wistoft naar Zweden C. H. Kooi man naar den Haag, Regentesselaan 23 J. P. Klaare geb. Koolhoven naar België R. R. A. Dijkstra naar Hamburg, Schlank- wege 37 M. R. Bauer naar den Haag, 2e Sweelinckstraat 172 G. B. Heringa en gezin naar den Haag, Badhuisstraat 61 J FINANCIËN EN ECONOMIE. N.V. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ „SINT PETRUS" UTRECHT. Op 23 April 1938 werd ten kantore van bovengenoemde Maatschappij de jaarlijk sche algemeene vergadering van aandeel houders gehouden. De Ba.ans met Verlies- en Winstreke ning, sluitende met een Winstsaldo ad 55.811.82 1,2, werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Uit de winst werd het meubilair lot op 1.— afgeschreven, terwyl op de vaste Eigendommen extra een bedrag ad. 3.600.werd afgeschre ven. Aan de reserve werd een bedrag ad 22.437.31 toegevoegd. Directie en commissarissen werd de charge verleend voor het gehouden be heer. De aftredende commissaris de heer A. A. F. M. Verbeek werd herbenoemd. Op de aandeelen no's 1300 wordt een dividend uitgekeerd vaiv f 13.per aan deel en op de overige aandeelen 40. per aandeel. Aan het verslag der Directie ontleenen wij de volgende cijfers: Premiën: 1. 122 432.06 (v.j. 1.0S8.076.04) Premiereserve- 3.114.123.— (vorig jaar 2.636.026.—). Totaal bedrag der vrije reserves r 233.000.— (v. j. 219.000.— Naar aanleiding van de vraag omtrent de mogelijkheid van uitzending van land arbeiders naar Duitschland, schrijft onze agent te Bodegraven, de heer Jac. Walra ven, dat hij nadere gegevens kan ver strekken. Vraag inzake den duur eener borg stelling. Antwoord: De borg blijft aansprake lijk zoolang de overeenkomst, waarvcorhij borg is gebleven, niet geheel en al is nage komen, dus in dit geval zoolang het geleen de geld niet is terugbetaald en alle ver plichtingen, daaruit voortvloeiende, niet zijn nagekomen. Er zijn wel gevallen, waarin de aansprakelijkheid van den borg vervalt, doch niets wijst erop, dat zulk een geval hier van toepassing is. Vraag: Wat is het adres van het Prin ses Beatrix-fonds. Antwoord: Het Prinses Beatrix-fonds is gevestigd te Den Haag: Giro-no. 75000. DE ZAAK OSS. ZES onderofficieren hebben bij Ambtenaren gerecht een klacht Ingediend. De zes onderofficieren, die tot de briga de der Koninklijke Marechaussee te Oss hebben behoord en die eerst van hun op- sporingrbevoegdheid ontheven en vervol gens overgeplaatst zijn, hebben bij het ambtenarengerecht een klacht aanhangig gemaakt tegen de besluiten en handelin gen, welke tot de bovengenoemde onthef fing en hun overplaatsing hebben geleid. De klaagschriften van de zes onderoffi cieren zyn by het ambtenarengerecht in gezonden. Van elk der klagers is er bo vendien een verweerschrift bijgevoegd. De klagers vragen vernietiging van de beslui ten eerste wegens onbevoegdheid van ten eerste wegenes onbevoegdheid van den minister van Justitie, en ten tweede omdat, al ware de minister bevoegd ge weest, de klagers geen zoodanige hande lingen hebben verricht, dat de door den minister getroffen maatregelen gemoti veerd zouden zijn. Mr. R. H. James, advocaat en procu reur te Apeldoorn, zal als raadsman van de klagers optreden. ROST VAN TONNINGEN GEDAGVAARD. Het A. N. P. bericht verder, dat de offi cier van Justitie te Den Haag den hoofd redacteur van „Het Nationale Dagblad", den heer Rost van Tonningen, gedagvaard heeft, tegen Donderdag 12 Mei ter zake van beleediging van minister Goseling in een artikel in het blad van 13 April, welk artikel was gewijd aan de affaire-Oss. DE ORDEVERSTORING TE OSS. De burgemeester van Oss heeft het vol gende bevel uitgevaardigd: De Burgemeester van Oss, overwegende, dat op Zaterdag, 23 April 1938, door per sonen van buiten deze gemeente op indi recte en directe wijze alhier aanleiding is gegeven tot verstoring van de openbare orde, gelet op artikel 219 der gemeente wet, vaardigt het volgende bevel uit: Op Zaterdag 30 April 1938, wordt we gens vrees voor stoornis der openbare or de het verblijf binnen de gemeente Oss ontzegd aan alle niet-inwoners dezer ge meente, ten aanzien van wie door de poli tie ernstige vrees gekoesterd wordt, dat zy tot stoornis der openbare orde, recht streeks dan wel zijdelings, aanleiding zul len geven. Personen, hier bedoeld zullen na voorlei ding voor den burgemeester door de po litie over de gemeentegrens worden geleid. Aldus vastgesteld en afgekondigd te Oss op Vrijdag 29 April 1938. De burgemeester van Oss, W. G. J. PLOEGMAKERS. Binnen 30 meter ven een bran dende straatlantaarn staande be hoeft uw auto binnen bebouwde kommen geen eigen verlichting te voeren!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15