MGEVING VRIJDAG 29 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 HAZERSWOUDE (Groenendijk) Tooneel. Donderdag gaf de tooneel- vereeniging „Kunst na Arbeid" een uit voering in de zaal van den heer Uljee. Op gevoerd werd het transformatiespel „De toog van Mijnheer Pastoor". Het stuk, dat van de spelers zware eischen stelt, werd verdienstelijk uitgevoerd. Ook de decors werkten hiertoe mede. De aanwezigen hebben genoten en beloonden de spelers met veel applaus. Het kapwerk en de costumeering van den heer Hoppezak was keurig. A.s. Zondag om 7.30 uur wordt de uitvoering herhaald. Wie komt kijken, be leeft een avond vol genot, DE KWAKEL Coöperatieve Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van den heer I. Koole, vergaderde Dinsdag j.l. de Coöperatieve leden van den Boerenleenbank alhier. Na de gewone plichtplegingen als ope ning, notulen, jaarverslagen, werd by aj- gemeene stemming als bestuurslid herko zen de heer C. G. Rijneveld en tot lid van den Raad van Toezicht de heer H. Nig- ten. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heeren A. W. van Poelgeest en H. Nigten. Üit de rekening van ontvangsten en uitij gaven boeken we de volgende cijfers: ont vangen spaargelden 309.810.07; terugont vangen voorschotten 50.677.53. Ontvangen van loopende rekening van rekeninghou ders 145.827.85, id. van de Centrale Bank 286. 141.69, id. van diversen C. Z. C. en T. O. 104.297.70. Uitgaven: terugbe taalde spaargelden 309.262.62, gegeven voorschotten 34.502.uitgaven in loo- pende rekening aan rekeninghouders 139.688.23, id. aan de Centrale Bank 305.215.30, id. aan diversen C.Z.C., T.O. enz. 103.318.89, uitgegeven rente aan spaargelden 18.845.78. Uit de winst en verliesrekening maken we op, dat de uit staande voorschotten bedragen 454.933.11 waarde papieren 10.000, winst over het jaar 1937 2.312.98. LEIDERDORP 12 y2 -jarig bestaan Leiderdorpsche Dam club. De L.D.C. heeft haar \2y3-jarig be staan in haar clublocaal in de Chr. School aan de Hoofdstraat op feestelijke wijze her dacht. De voorz., de heer N. Hoogervorst, opende op gebruikelijke wyze en gaf daar na een overzicht over de afgeloopen perio de. Het laatste jaar was voor de club een succesjaar, niet alleen wat betreft de stij ging van het ledental, maar ook omdat het le tiental promoveerde naar den L.D.D.B. Hierna volgde de prijsuitreiking: J. Smit, wissel beker en draagmedaille (kampioen van Leiderdorp); C. de Koning, medaille (kampioen 2e groep); B. Hoogervorst, me daille (kampioen 3e groep). Vervolgens werden enkele leden gehul digd die tegelijkertijd hun 12 y2-jarig lid maatschap vierden,'n.l. de heeren K. Spek (tevens 12 y, jaar penningmeester), A. Spies en J Goedhart. De eigenlijke feestviering, die hierna volgde, was bij den heer J. B. v. d. Wijn gaard in goede handen. O.a. werd een wed strijd gehouden in excentriek dammen, waarvan winnaar werd de heer W. van Heusden. De avond verliep verder zeer gezellig, ook dank zij de humorist W. v. d. Wijngaard, die verschillende voordrachten ten beste gaf. Een belangrijk onderdeel van het pro gramma was nog de rijk voorziene tombola. Aan dezen uitnemend geslaagden avond zullen alle leden zeker met genoegen terug denken. Aan het ijverig bestuur en niet le vergeten den organisator van den avond, den heer J. B. v. d. Wijngaard, komt dan ook een woord van hulde toe. LEIMUIDEN Verbetering van rietlanden. B. en W. deze gemeente hebben deze week in ge zelschap van den uitvoerder der Ned. Heide Mij. een bezoek gebracht aan het centrale werkverschafingsobject „verbete ring der rietlanden", eigendom dezer ge meente. De door de werkloozen verrichtte werk zaamheden werden bekeken, ze zijn goed verricht, dank zij het gunstig weer in het voorjaar. Van ruim 10 H.A. is reeds het mos en verder onkruid verwijderd, terwijl het bedekt is met een dikke laag bagger. Verwacht wordt dat dit jaar het riet we der welig op de in behandeling genomen landen zal groeien. Het ligt in de bedoe ling om dezen zomer wanneer het riet in vollen bloei is nog eens een onderzoek naar de verkregen resultaten in te stellen. Groote H. Geestpolder. Tot bestuurs lid van den Grooten Heiligen Geestpolder is benoemd in de vacature ontstaan door aftreding van den heer A. van Poelgeest de heer L. C. van Poelgeest. NIEUWKOOP Feestavond N.V.V. De voetbalver- eeniging N.V.V. herdacht gisteravond haar 5-jarig bestaan op feestelijke wijze in de zaal van hotel Sportlust alhier. De voor zitter, de heer J. G. Zwart, sprak het wel komstwoord en hield een feestrede waar in hij het wel en wee van de vereeniging memoreerde. Afgevaardigden van zuster verenigingen uit Nieuwveen en Uithoorn boden hun gelukwenschen aan. De too- neelclub „Tot Aller Genoegen" verleende bij dezen avond haar medewerking en voerde met veel succes en daverende lach salvo's een blijspel op. Eenige bloemen manden werden aangeboden. Met een poos gezellig samenzijn werd deze goed geslaagde avond gesloten. Geboren: Jan, z. van G. Kranenburg en M. Kesting. Overleden: M. A. van Soest 92 J., wede. van Th. L. van der Tol. NIEUWVEEN Gevestigd: M. A. Kuiper van Alphen aan den Rijn M. J. J. Nieuwland van Dirksland L. van Eijk en gezin van Uit hoorn. Vertrokken: W. P. Plomp en gezin naar Schagen J. Plas naar Purmerend G. W. Lenting naar Uithoorn W. J. Soede naar Den Haag A. H. de Jong naar Wieringermeer. Overleden: M. M. Wittebolv. d. Lee 48 jaar. Getrouwd: T. van Dolder en W. van Heusden. ROELOFARENDSVEEN Veender- en Lijkerpolder buiten de be dijking. Van dezen polder werd de ver gadering van stemgerechtigde ingelanden gehouden. Bij de voorafgaande verkiezing der twee periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren Ant. v. d. Meer Czn. en W. Straathof, werden beiden weer met al- gemeene stemmen herkozen. Wegens overlijden van den voorzitter, den heer W. v. d. Zwet Pzn., berust de leiding van de vergadering bij het oudste bestuurslid den heer Joh. Loos, die in zijn openingswoord in eenige waafdeerende woorden herdenkt het zoo plotseling ver scheiden van den voorzitter, waarna ver volgens de notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. De commissie tot nazien der rekening verklaart bij monde van den heer C. Huigsloot de geheele re kening met de daarbij behoorende beschei den in de beste orde te hebben bevonden. De rekening over 1937 wordt hierna door de vergadering goedgekeurd tot een bedrag aan inkomsten van 6319.77 en aan uit gaven 5584.74, a'zoo sluitende met een batig saldo van 735.03. Ter toelichting diene echter, dat dit saldo is ontstaan door het feit, dat vanwege de vele achterstallig gebleyen polderlasten, het afgeloopen jaar geen aflossing heeft kunnen plaats heb ben van de in 1926 gesloten geldleening. Ook de begrooting wordt onveranderd goedgekeurd met een bedrag aan inkom sten en uitgaven van 7396.46, waarbij de omslag wordt bepaa'd op 15.fier H.A. Voorts wordt aan het bestuur machti ging verleend tot af- en overschrijving en tot uitvoering in eigen beheer of bij onder- handsche aanbesteding van werken en le- verantiën. Tot leden van de commissie van onder zoek tot nazien der in het volgend jaar af te leggen rekening worden benoemd de heeren J. v. d. Meer Czn., G. Rietbroek en B. v. d. Meer Jzn., en tot plaatsvervangende leden de heeren J. Bakker Jzn., G. Ter- meulen en J. J. Castelein. Door de waarnemende voorzitter wordt nog medegedeeld, dat in het laatst van de maand Mei de verkiezing zal plaats hebben van een nieuwen voorzitter, Na de rondvraag, welke niets belangrijks op'evert, wordt de vergadering onder dank aan de Ingelanden voor de opkomst door de waarn. voorzitter gesloten. KOUDEKERK Verjaardag Prinses Juliana. Ter ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op Zaterdag 30 April a.s. hoopt het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" een openluchtconcert te geven op het ter rein voor het Gemeentehuis alhier. Geboren: Klaas, zoon van Johannes Kagenaar en Grietje van den Bosch. WOUBRUGGE Polder Oudendijk. Onder voorzitter schap van den dijkgraaf Th. J. Zwetsloot vergaderden de ingelanden van den pol der Oudendijk in hotel Swama, voor het houden van de jaarvergadering. Bij de opening van de vergadering her dacht de dijkgraaf in enkele woorden het overlijden van den dijkgraaf F. Kroes. De rekening 1937 werd in ontvangsten vastgesteld tot een bedrag van f 59.66.705 en in uitgaaf tot een bedrag van 5594.475 zoodat een batig saldo aanwezig bleek van 372.23. De begrooting voor het dienstjaar 1938 werd in ontvangst en uitgaaf bepaald op 8147.25, in welk hoog bedrag begrepen is de aankoop van een ambtswoning voor den machinist van den polder. In de vacature Zwetsloot werd tot heem raad benoemd G. Kroes. Tot leden van de commissie belast met het nazien van de rekening 1938 werden benoemd de leden T. v. d. Eijk, M. R. Kroes en C. W. Anker. De gewone omslag voor 1938 werd be paald op 10.50 per H.A. Reddingsbrigade. Naar wij vernemen is, onder leiding van den heer Loth, ge neesheer, en in tegenwooqrdigheid o.m. van de heeren v. d. Bijl, geneesheer te Oude-Wetering, Beilschmidt, instructeur en eenige leden van het bestuur van het Groene Kruis, tot oprichting besloten van een reddingsbrigade, welke brigade te vens medewerking zal kunnen verleenen in het te ontwerpen luchtbeschermingsplan voor deze gemetene. Het bestuur, dat geformeerd werd, be staat uit de heeren Loth, Zijderveld, Swa ma en W. v. Klaveren, benevens mw. M. v. Egmondde Wit; tot voorzitter werd bencemd de heer Loth. Een 20-tal leden heeft zich inmiddels bij de brigade aangesloten. Koopt bi| hen, die in Uw Dagblad adverteeren KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-overzicht. Het verloop van den groentenhandel is in meer dan een opzicht nog geheel an ders dan dat men zich dat nog enkele weken geleden had voorgesteld. Het geleek toen, of er van voorraad van eenige betee- kenis geen sprake meer was. Dat is nog geheel anders gebleken. Er komt iedere veilig nog een aardig kwantum waschpeen aan de veiling en de prijzen waren prach tig. In de gewone sorteering werd gekocht voor 2.50 tot 3.10 per kist van 20 K.G., grovere soort bracht van 2 tot 2.30 op, en fijne waschpeen ging wel tot 3.40 per kist. De goede vraag voor export was van den goeden gang van zaken wel de oor zaak. Witlof bracht ook veel betere prij zen op als maar iemand had durven ver wachten. Het was lang slecht gegaan met dit product, doch sinds kort liep de prijs geregeld op. De noteering was deze week voor de le soort van 10.60 tot 13.10 p. 100 K.G. Ook kroten gingen voor hoogen prijs. Een paar weken geleden dacht ieder dat het wel eens gedaan kon zijn met dit product. Doch nadien ging de prijs weer oploopen en er werd gekocht voor 3.50 tot 6.50 per 100 K.G. Het koude weer zal ook hiervoor mei medgewerkt hebben. Prei bleef, nu de uien duur ble ven, ook gced in den prijs. Betaald werd van 4.65 tot 7.75 per 100 K.G. 't Was ook lang geleden dat deze prijs werd ge geven voor Prei. Dan komen er enkele jonge groenten, waarvoor de prijs in het algemeen te laag is. Er draaide nog wel niets door, doch als de noteering den mi nimumprijs dicht benadert, is het voorden tuinder niets gedaan. Radijs bracht deze week van 1.50—2 per 100 bos op. En spi nazie kon door het koude weer ook nog een prijs van 2.50 tot 4.20 per 100 K.G. noteeren, doch zulke prijzen zetten voor de tuinders niet aan. Ook de sla die 3.50 tot 4 opbracht, kan niet veel winst in het laad je brengen. De vroege aardappe len, die aanvankelijk zoo vroeg er voor stonden, hebben voor de nachtvorst het lootje moeten leggen. Ze zijn geheel afge vroren en moeten dus opnieuw gaan uit- loopen. Hiervoor is nu juist weer wat mooi groeizaam weer noodig! 't Is moei lijk ieder te bevredigen. LISSE Hanze. Donderdagavond vergaderde de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afd. Lisse, in het café-restaurant „De Nachtegaal" onder presidium van den heer Barnhoorn. De voorz. opende met een welkomst woord tot de leden; de leden van de K.J. M.V. en in het bijzonder tot den heer V. P. Keijsper, uit Alkmaar, lid van het hoofdbestuur. Spreker verheugde zich over de goede opkcmst op deze slotvergadering van het winterprogramma. Het bestuur is tevreden over de volbrenging van het win terprogramma, waarmede het doel bereikt is, n.l. de belangstelling der leden in de organisatie. Hierna verleende hij het woord aan den spreker. De heer V. P. Keijsper, behandelde het onderwerp „Wij en de crisis". Besproken werd de positie van den middenstand in het heden en in de toekomst, met als on derdeel: wij en de crisis. Wie zijn die w-ij. Het begrijp „wij" is bij den middenstan der dikwijls een enkel begrip. Dit is alleen maar noodig voor anderen en niet vcor den middenstander. Het „wij" van den middenstander moet zijn heel de standsge meenschap van den middenstander. De middenstand moet strijden voor een groot doel, zoodat wij dezen strijd ook groot moeten zien. Daarom moeten wij ook lief de voor deze zaak hebben. De liefde voor de eigen zaak moet uitgroeien tot liefde voor de geheele standsgemeenschap. Wat moet men verstaan onder crisis! De middenstandscrisis dateert feitelijk vanaf den valtijd der middeleeuwen!! De orga nische samenstelling van de maatschappij ging toen verloren. Men vroeg vrijheid en men kreeg dit. Hiervan is de huidige cri sis nog een gevolg. Wie deze crisis wil op heffen moet arbeiden aan het cultureele herstel in het algemeen. Er is maar één weg: naar de waarheid terug. Herstel is slechts mogelijk door den te rugkeer tot de organische samenhang der maatschappij. Wij moeten het midden- standsvraagstuk dus bezien naast die van de andere standsorganisaties. De voorz dankte den spreker voor zijn gloedvolle en leerzame lezing. Zeer binnenkort zal, aldus de voorz., we derom een vergadering worden gehouden, waarin de beschrijvingsbrief zal worden behandeld voor de eerstvolgende algemee- ne vergadering. Een aangename gedachten wisseling volg de over het ingeleide onderwerp. Hierna volgde sluiting. Opbrengst Emmabloemcollecte. De al hier plaats gehad hebbende Emmablcem- collecte heeft de mooie som van ruim 200 opgebracht. Voorwaar een prachtig resultaat, hetgeen het Groene Kruis best zal weten te besteden ten behoeve van de t.b.c.-patiënten. Baldadigheid? Eenige jongens van den Stationsweg hebben uit het voortuintje van den heer C. V., wonende in de von Bon- ninghausenlaan bloemplantjes gehaald en deze geplaatst in de tuintjes behoorende bij hun huis. Iemand die zulks bemerkte, waarschuwde de poltie, die de jongens en de bloemen wist te achterhalen. De plan tjes werden aan den rechtmatigen eige naar teruggegeven en de jongens incasseer de een flinke uitbrander van de politie. Aanrijding. Op den Heerenweg reed gisteren een file auto's in de richting VOORHOUT AFSCHEID VAN BURGEMEESTER BULTEN. Men luisterde op straat en in de huizen. Hedenmiddag heeft de edelachtbare heer G. Bulten afscheid genomen van de ge meente, welke hy sinds 1920 heeft be stuurd. De burgemeester werd te half drie aan het station te Leiden afgehaald door den loco-burgemeester, den heer P. A. van Reisen en door den secretaris, den heer M. P. A. Meissen. Te 3 uur werd in het gemeentehuis te Voorhout een buitengewone openbare raadsvergadering gehouden. Na opening met gebed werd voorlezing gedaan van het ontslag van den burge meester met ingang van 1 Mei. Hierna hield de burgemeester een af scheidsrede, waarna het woord werd ge voerd door wethouder P. A. van Reisen namens den geheelen Raad. Vervolgens sprak de gemeente-secreta ris namens de ambtenaren, na wien nog enkele sprekers een toespraak hielden. Deze raadszitting werd uitgezonden door de Voorhoutsche radiodistributie op het derde programma; aan den buitenzijde van het raadhuis was een luidspreker ge plaatst, zoodat men ook op straat met de plechtigheid in de raadszaal kon medeleven. Haarlem. De laatste auto, bestuurd door A v. N. uit Diemen, reed achter een vrachtauto en werd gepasseerd door een ingehaalde personenauto, die de bestuur der beduidde, dat hij in de file wilde ko men. Hierdoor werd de bestuurder N. af geleid, waardoor hij niet bemerkte, dat de voor hem rijdende auto's stopten. Een aan rijding was onvermijdelijk. De personen auto van den heer N. werd aan de voor zijde deerlijk gehavend. Persoonlijke on gevallen bleven uit. Aangifte bij de politie volgde, die een en ander opnam. Geboren: Maria Wilhelmina Margare- tha d. van P. Langeveld en A. J. M. de Groot Huig z van D. Wildeman en M. C. den Butter Corneli? z. van J. Meijer en P. H. van Bakel. Ondertrouwd: P. de Koter 26 j. te Haarlemmermeer en S. Imans 22 j. M. H. Vrolijk 24 j. te Noordwijkerhout en M. P. van der Lans 26 j. A. van Eeuwen 26 j. en S. Goulooze 26 j. te Heemstede. Ovedleden: Elisabeth Uitendaal 52 j. echtg. van G. Mens. Gevestigd: P. Kasteleijn geb. Vonk uit Hillegom B. van der Steen uit Lei den J. M. Raaphorst uit Hoorn K. Hobo en gezin uit Sassenheim B. P. Hoogervorst en gezin uit Haarlemmermeer S. C. de Back uit Amsterdam H. G. Beelen uit Bergen B. F. Gardenier geb. Kostka uit 'sGravenhage M. G. van Diest uit Sassenheim C. Cardol en ge zin uit Haarlemmermeer H. van Houten uit Sassenheim M. C. Tulen uit Sassen heim. Vertrokken: L. Broekhuizen naar Engeland H. van Tol naar Delft S. Breijer en gezin naar Haarlemmermeer W. G. Kroon naar Heemstede E. A. Groeneveld naar Heemstede P. F. van der Laan naar Hillegom. NOORDWIJKERHOUT Boerenleenbank. In café „de Zwaan" hield de Coöp. Boerenleenbank alhier een algemeene ledenvergadering. Geopend werd door den voorzitter, den heer J. v. d. Berg, die na de leden een hartelijk welkom toegeroepen te hebben een terugblik deed op het afgeloopen jaar. Spreker liet uitko men, dat de onzekerheid op politiek gebied het vertrouwen in het bedrijfsleven nog steeds ondermijnt. Hij bezag de toestand hier in ons eigen land en zeide, dat een zeker stabiliteit is ingetreden, doch dat voor den tuinbouw no ggeen verbetering te zien is. Na deze korte inleiding werden de notulen door den kassier voorgelezen, waarna de verkiezing plaats vond van een lid van den Raad van Toezicht en een lid van het bestuur weegns periodieke aftre ding. Herkozen werden met overgroote meerderheid van stemmen respectievelijk de heeren J. R. Zonneveld en C. J. Ruigrok. Hierna kwam aan de orde vaststelling der rekening en balans over 1937. Hieraan ont- leenen wij het volgende: Ontvangen spaar gelden ƒ353.271.33; terugbetaalde voor schotten 13.578.84. Ontvangen in loopende rekening van rekening-couranthouders ƒ209.844.26, ontvangen Centrale Bank ƒ354.263.99. Totaal loopende rekening ƒ566.851.81. Terugbetaald werd ƒ367.888.39. nieuwe voorschotten 6100. Aan rekening- couranthouders leden werd uitgege ven ƒ260.426.60, gedeponeerd bij de cen trale bank ƒ292.908.26, totaal uitgegeven aan rekening-couranthouders f 553.334.86. De rente van spaargelden bedroeg ƒ14.998.17. De inhoud van de kas op 31 Dec. 1937 bedroeg ƒ21.065.79 en de reserve op dien datum ƒ39.987.07. De winst was ƒ3491.85. Over 1937 bedroeg de rente van spaargelden deposito's loopende rekening le halfjaar 3y2 pet., 2e halfjaar 3 pet. De ren te die van voorschotten zoowel van gewo ne voorschotten als van voorschotten in loo pende rekening moet worden betaald, be droeg 4^ pet. Uit het verslag der bank bleek, dat in het afgeloopen jaar 3 leden tot de vereeniging toetraden. Op 31 Decem ber 1937 bedroeg het aantal leden 322. Door overlijden en vertrek werden 6 leden af gevoerd. De controlecommissie, bestaande uit de heeren C. v. Paridon, P. Reyneveld en W. Guldemond, bracht verslag uit, dat de re kening was nagezien en in orde bevonden. Bij punt 6 „Mededeelingen", zeide de voor zitter, dat het bestuur voor de toekomst had gezorgd en daarom het pand Dorp straat 36 had aangekocht. Dit vond instem ming bij de leden. Men heeft zoodoende een goede plaats om later eventueel een bankgebouw te stichten. Tevens deelde de voorzitter mede, dat ook alhier een com missie is ingesteld ter beoordeeling van de vaste lasten, voornamelijk voor de tuinde rijen. Deze commissie bestaat uit 2 leden van het bestuur der Veiling, 2 van de Boe renleenbank en 2 van den L.T.B., waaraan is toegevoegd de Rijkstuinbouw-consulent. Mochten er menschen zijn, die deze com missie noodig hebben, dan kunnen zy zich wenden tot den heer J. R. Zonneveld. Naar aanleiding van een vraag van een lid om uitbreiding van de zittingsuren van den kassier bij de 1 Mei-uitbetalingen, deelda de kassier mede op 2 Mei van 48 uur zit ting te zullen houden. Hierna volgde slui ting. NOORDWIJK STEEDS MEER WERKLOOZEN Moesten wij twee weken geleden constateeren, dat het aantal werkloo zen in deze gemeente over de toen af geloopen 14 dagen weer vermeerder de, thans moeten wij helaas schrijven, dat deze vermeerdering nog is toegeno men en dat ondanks het gunstiger sei zoen voor het verkrijgen van werk. Vergeleken met 2 weken geleden is dit aantal gestegen van 510 tot 526, en vergeleken met verleden jaar op dit tijdstip (462) bedraagt dit accres 64! Voorts staan thans 54 vrouwen, mee- renreels dienstboden, als werkzoeken den ingeschreven. Verjaardag Prinses Juliana. Ter ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zullen Zaterdagavond te 8 uur de plaatselijke Muziekvereenigin- gen een muzikale rondwandeling door het dorp maken. De mozaieken. Door het Bloembollen comité is het Bloemenmozaiek op het Lin- denplein geheel ververscht, eveneens de versiering van het Raadhuis, zoodat dege nen, die het mozaiek nog niet hebben ge zien, het in de komende dagen alsnog kun nen bewonderen. Personalia. Te Den Haag slaagde voor het diploma A onder Rykstoezicht Gedi plomeerd Schoenhersteller, onze plaatsge noot P. v. d. Berg Azn. Welkom vreemdeling. Nadat het echt paar P. uit Amsterdam, dat per auto naar hier gekomen was, zich even van de auto verwijderd had, bleek daaruit een hand- tasch, inhoudende o. ,a 11.— ontvreemd te zijn. Aangifte bij de politie volgde. Verplaatsing kantoor Rijksinspectie Werkverschaffing. In verband met het aftreduen per 1 Mei a.s. van burge meester J. B. V. M. J. van de Mortel als Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing, is het kantoor der inspectie met ingang van dien datum verplaatst naar Haarlem, Groote Houtstraat 77 roocj (tel. 19407). Ge lijk bekend, wordt met de leiding van de inspectie belast ir. J. W. Hudig, Rijks inspecteur voor de Werkverschaffing. Ook de heer L. J. Droogh, alhier, die vanaf de instelling van de inspectie Noord wijk de leiding had van het kantoor der inspectie en te wiens huize dat kan toor gevestigd was, zal eveneens ingaande 1 Mei niet meer aan de inspectie voor de werkverschaffing verbonden zijn. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer F. de Lijster te Barendrecht vergun ning verleend voor den verbouw van een dubbelwoonhuis aan den Oranjeweg 19— 21 te Noordwijk aan Zee en aan den heer Jac. Verloop, alhier, voor den bouw van een woonhuis met werkpiaats aan de Hoofdstraat 23 te Noordwijk aan Zee. RIJNSBURG Tuinbouw. 't Is waschpeen en nog eens waschpeen wat de klok slaat. Het product is dit seizoen al bijzonder goed gevraagd en de prijs is best. Dit geeft voor de tuinders nog een extraatje. Het buitenland treed geregeld als goede kooper op. Dat is de reden dat zulk een hoogen prijs wordt gegeven, van 12.60 tot 15.30 ped 100 K.G. Fijne waschpeen gaat nog hooger, tot 16.60 per 100 K.G. Ook kro ten bleven hoog in prijs. Een ongewoon verschijnsel voor dit grove product. Er werd tot 6.20 per 100 K.G. betaald. Iets buitengewoons. Het gaat dus met de win- terproducten beter dan met de versche groenten. Witlof ging voor 11 tot 13.20 per 100 K.G. Ook om van te watertanden. En prei ging vlug weg tegen f 4.30 tot f 7.40 per 100 K.G. Ook loonend. SASSENHEIM Hanze. Woensdagavond kwam de Hanze bijeen in café „De Oude Post". De opkomst was als gewoonlijk: slecht. De agenda werd v'.ot afgewerkt. Als voornaamste kan worden vermeld, dat het bestuursbesluit, de heer W. C. Hooymans te benoemen als voorzitter, werd gesanctionneerd. Door een kort financieel overzicht deed de penningmeester weten, dat het vereeni- gingsjaar met een klein voordeelig saldo afsloot. Na eenige huishoudelijke besprekingen sloot de voorzitter te 10 u<-

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14