Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Sland DINSDAG 26 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PJG. 3 BEGRAFENIS W. F. VERHEY VAN WIJK. Gistermiddag vond op Westerveld onder groote belangstelling de crematie plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. F. Verhey van Wijk, in leven di recteur van de N.V. Leidsche Textielfa briek Gebrs. van Wijk en Co aan de Hee rengracht. Onder de aanwezigen merkten wij o. a. op: de heeren Mr. C. E. van Strije'n, secre taris der gemeente Leiden, J. L. Feitz, dir. N.V. Frisia Wolspinnerij te Veenendaal, afgevaardigden der sociëteit Amicitia en der Maatschappij van Nijverheid en Handel dr. L. P. Krantz en mr. A. G. de Blécourt namens de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, J. C. A. Binnendijk, oud-directeur der N.V. Sajetfabriek Clos en Leembruggen, A. J. Kraan uit Haarlem, directeur der N.V. de Wolbaai, Ir. P. C. Lindenbergh, dir. N.V. Leidsche Duinwater Mij., deputatie Mannenzangver. „Kunst na Arbeid" uit Leiden, waarvan de overle dene beschermheer was, dr. mr. J. W. Ver- burgt, oud-Gemeente-Archivaris, repre- senteerend het College der Regenten van het Loridanshofje te Leiden, van welk Be stuur de overledene voorzitter was en se dert 55 jaar regent, dr. J. Heinsius, namens Regenten van het voormalige Hópital Wal- ion te Leiden en het Zusterpensioenfonds van die instelling, J. J. Groen namens den Kerkeraad van de Waalsche Gemeente te Leiden, Bernard Woltering, dir. Woltering Meubileering Mij., N;V. te O verveen, mr. F. J. Callenbach, dir. N.V. Veenendaal- sche Sajet en Vijfschachtfabriek te Amers foort, zeer vele vrienden van den overle dene en het kantoor- en fabriekspersoneel. Toen allen plaats hadden genomen werd alleen het woord gevoerd door den zoon van den overledene, den heer J. G. J. Ver hey van Wijk, die het volgende sprak: Mijn Vader was een gelukkig man. Gelukkige menschen om zich heen te zien was voor hem een behoefte, dat gaf waarde aan zijn leven. In zijn rijk en lang leven heeft hij dit dan ook in ruime mate mogen ondervinden. Gelukkige menschen in zijn gezin, in zijn familie. Gelukkige menschen in ruimen kring daarbuiten. Gelukkig door zijn liefde, door zijn raad, door zijn daad. Zijn geluk heeft hij gevonden in het ge luk van anderen. MANNENKOOR „KUNST NA ARBEID". Bij den aanvang der gisteravond gehou den repetitie werd door den voorzitter met eenige gevoelvolle woorden het verscheiden herdacht van den heer W. F. Verheij v. Wijk, beschermheer van bovengenoemde vereeniging. Hierin memoreerde hij het buitengewoon vele, dat deze edele mensch voor de vereeniging gedaan heeft. Het koor zong daarop ter nagedachtenis staande „Beati Mortui" van Mendelssohn. A. J. JöRGE. Op 66-jarigen leeftijd is gisteren alhier, waar hij cliënten bezocht, overleden de heer A. J. Jörge, firmant van de heeren- kleedermakerij firma C. Jorge te Utrecht. De overledene was voorzitter van den Bond van Kleermakerspatroons in Nederland en voorzitter van het bestuur van de kleerma kersvakschool te Utrecht. Verder was de heer Jörge o.m. voorzitter van het college van diakenen der Ned. Herv. gemeente te Utrecht en bestuurslid van het Ned. Herv. Weeshuis aldaar. FEESTDAG S. F. L. Zondag jl. was het feest op het Sint Franciscus Liefdewerk. De Weleerw. Pa ter A. Duindam, oud-leider van het S. F. L., droeg voor de jongens met hun leiders en leidsters een plechtige H. Mis op. De feestpredikatie wer dgehouden door den Pater Directeur, die sprak over de verhe ven waarde van het Priesterschap en over den eerbied en den steun, dien wij aan den Priester verschuldigd zijn.. De gewijde spreker besloot zijn feestrede met het uit spreken van de beste gelukwenschen voor den neomyst en zijn familie, mede namens de jongens en hun leiders, Na de H. Mis werd in de sierlijk versier de gymnastiekzaal de neomyst met een welkomstlied, uit volle borst door alle jóngens gezongen, ingehaald. Het deed den jongen priester goed, dat hij hier de jon gens nog eens kon toespi'eken, waaraan hij zeven jaar geleden zijr. beste krachten had gewijd. Met een tractatie was de plechtig heid voor de jongens afgeloopen. Een fees telijk ontbijt bracht hierna den neomyst en zijn familie met de leiders en leidsters samen. Hier zorgden de heeren C. M. Wester- n-.ann en J. van Remundt op de hun be kende en geestige wijze voor een vroolijke noot, door den levensloop van den neomyst voor te dragen. Nadat de neomyst; zeer getroffen, woorden van dank gesproken had, behoorde de feestelijke morgen weer tot het verleden. Des avonds had de installatie plaats van een nieuwe groep Franciscusvrienden. Na het Lof gaven deze een demonstratie voor hun ouders, die schitterend slaagde. Zeer voldaan keerde ieder huiswaarts. De heer M. J. Krop alhier is benoemd tot lid van de commissie, welke te 's Graven- hage is belast met het afnemen van het staatsexamen voor onderwijzer. De wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd morgen spreekuur te houden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 7030. Mode-Union, Lei den,. Breestraat 4. Hoofdz. Den Haag Berkstraat 3. Damesconfectiezaak. Het fi liaal te.Leiden is met ingang van 1 Mei 1938 in liquidatie getreden. 6202. W. J. Bink en Zonen, Leiden van Speijkstraat la. Melkhandel. De vennoot schap onder firma is met ingang van 22 April 1938 ontbonden. 7052.. Fa. Gebrs. Klaverweiden, Chem. Verffabriek Alpha, Alphen aan den Rijn, Oranjestraat 60a. Bovengenoemde zaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Verffabriek voorheen fir ma Gebroeders Klaverweiden „Chemische fabriek Alpha" N.V. (Ned. Staatscourant: 24 Maart 1938, Bijvoegsel No. 524). Dir.: M. P. J. Klaverweiden, Alphen aan den Rijn. Adj.-dir.: A. Oskam, Woerden. Comm.: G. J. Kooy, Alphen aan den Rijn. Maatsch. ka pitaal: ƒ9000. Geheel geplaatst en gestort. 7175. Firma J. P. M. Balet, Leiden, Zoe- terwoudscheweg 13. Grossierderij in huish. artikelèn, glas- porselein en aardewerk. Afkomstig uit Amsterdam. Tooncel Ver. Rotterdamsch Hofstad- tooneel. Zijne Eminentie doet zaken (Chateau de Ber- sac). Ben van Eysselsteyn. Het spel van het heden, het verleden en den wijn, dat zich afspeelt in het chateau van de bijna koninklijke familie de Bersac is een spel van prachtige kwalitéiten. Men is, na dit spel aanschouwd te hebben, geneigd niet te willen gelooven, dat dit een spel is van een Nederlandschen auteur, zóó weinig zijn wij verwend met oorspronke lijke stukken in de Nederlandsche taal, zóó zeer zijn wij gewend geraakt aan stukken van buitenlandsche origine. Het zou ook evengoed een stuk van een Fransch too- neelschrijver kunnen zijn, maar dan van een van de besten, omdat het alle kwalitei ten bezit, die een goed tooneelstuk, maar ook ieder speciaal onderwerp vereischen. Ben van Eysselsteyn heeft dit stuk laten spelen in Zuid-Frankrijk, in het land van den wijn, waar een oud kasteelheer weg droomt in den ouden tijd. In dit stuk, een lyrische comedie, be schrijft de auteur de onweerstaanbare be koring die er voor velen uitgaat van het verleden. De Graaf de Bersac droomt van den ouden, goeden tijd, toén het leven nog gratie en hoffelijkheid en stijl bezat. Die droom brengt' hem in conflict met het leven zelf. Het nuchtere, harde leven van tegenwoor dig. Een conflict dat tot misverstand en verwijdering leidt tusschen hem en het kleine gravinnetje dat door haar zakelijk en resoluut optreden de benarde financiën van den ontmaafschappelijken droomer zoekt te redden. Tusschen die twee: hét Dr-oomend Verleden en- het Zakelijk, reële „nu", staat de figuur van den wijzen, mil- den curé,, die én het verleden én het tegen woordige begrijpt omdat hij de tijdelijke dingen van uit een wijder en breeder standpunt beziet, en weet dat elk gero mantiseerd verleden eens: onromantische en harde werkelijkheid geweest is. Het stuk heeft de benoodigde kwalitei ten en de voornaamste daarvan is wel, dat het, spelende in een oud-adellijk Fransch geslacht, in zijn dialogen ook de Fransclie esprit heeft. De zeer goed gevonden en volgehouden tegenstelling van Eysselstein heeft zich niet om 'n enkel goedkoop succes naar zijwegen laten verleiden leidt hiertoë, maar ook deze is een verdienste van den auteur. De pittige dialogen be reiken wel hun hoogtepunt, als de goede Abbé den jongen notaris, onomwonden de waarheid zegt, maar de auteur laat hem dit doen op zoo'n beschaafde, fijne en over tuigende wijze, dat men bij iederen zin zit te genieten. Zooals hieruit reeds blijkt en dat heeft ons wel zeer aangenaam getroffen is het stuk beschaafd en fijn van toon. Nergens wordt op iets anders gespecu- teerd dan op den geest der toehoorders. Er wordt nergens geaasd op goedkoope suc cessen, het blijft voornaam van toon tot het einde toe. Beoordeeld naar tooneelwetten zou het wellicht door iets meer activiteit, door iets minder uitwijding of door een snellere op gang naar - het conflict nog wel iets aan spanning hebben kunnen winnen, maar de bovenvermelde goede kwaliteiten maken dit tooneelwerk reeds meer dan verdienstelijk. Daarbij zijn de figuren en de karakters gaaf en goed volgehouden en het Hofstad- tooneel heeft dit ongetwijfeld naar de op vattingen van den schrijver ten tooneele gebracht. Theo Frenkel speelde prachtig de onwe zenlijke Louis, com te de Bersac, die bij het hooren van een telefoonbei evenzeer hui verde als bij het hooren van een vermale dijde autoclaxon, maar vooral de curé van Adolphe Engers, die in deze rol jubileerde, was lovenswaard. Een levensechte, oude goede pastoor, die het leven kent, het ver leden èn het heden, een man vol menschen- liefde en met een hart vol vriendschap. Adolphe heeft hiervan een schoone figuur gemaakt, levend en echt. Myra Ward was een jolig en toch ver standig gravinnetje, dat wel Amerikaansch was, maar toch een zwak voor deze oude dingen in het-hart droeg. Mimi Boesnach speelde de niet gemak kelijke rol van Angèle Lamartine in den juisten toon, Eduard Palmers gaf als Zeer goede tegenstelling den jongen geld- en eemichtigen notaris, terwijl de kamerdie naar van Anton Roemer prachtig getypeerd was. De laatste abonnementsvoorstelling is en groot succes geweest en de volle Schouwburg heeft hPl gezelschap dan ook herhaaldelijk en hartelijk toegejuicht. Zilveren Jubileum. Op 3 Mei as." hoopt de heer J. Huting, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar als Rijkswerkman werd werkzaarp gesteld bij het 6e Regiment veldartillerie. Bij Kon. besluit van 21 April is verleend de eere-medaille in zilver der orde van Oranje-Nassau aan den heer W. Joosten, gewezen huisvader van het christelijk te huis voor militairen alhier. Hans Franco Mendes heeft een nieuw werkje voltooid: „Album voor Piano", op gedragen aan zijn leerlingen en oud-leer lingen van de Muziekschool van de Maatsch. voor Toonkunst te Leiden, inhoudende zes kleine stukken. In het begin van het vol gend seizoen zal het in druk verschijnen. Tweede Kamer Vergadering van heden. De voorzitter 'doet mèdedeeling van het binnenkomen van een voorstel van den heer Wendelaar tot het houden van een enquete naar de toedracht der feiten, wel ke hebben geleid tot het ingrijpen door den Minister van Justitie inzake de mare chaussee te Oss, en nhar de vraag, of de minister in deze bevoegd was te hande len, zooals hij deed. Dit voorstel zal worden gedrukt en rondgedeeld om daarna in de afdeelingen te worden behandeld. De heer ALBARDA (S.D.) informeert of het in het voornemen van den voor zitter ligt de behandeling der interpellatie van Gelderen spoedig aan dé orde te stel len. De VOORZITTER zegt, dat hij de inter pellatie voornemens is te doen houden te gelijk met de openbare behandeling van het wetsontwerp tot verhooging van het crediet voor werkverruiming. De heer ALBARDA vraagt dat, mocht de voorbereiding van dit wetsontwerp on verhoopt lang duren, de interpellatie eer der zal worden gehouden dan de openbare behandeling van dit wetsontwerp. De VOORZITTER wil dit gaarne in over weging nemen. Het wetsontwerp verh'ooging van crediet voor werkverruiming wordt verzonden aan de begrgotingscommissie voor hoofdstuk I der Rijksbegrooting. De heer ROST VAN TONNINGEN (N. S B.) vraagt de Kamer verlof den minister van justitie vragen te mogen stellen be treffende de voorloopige beslissingen ten aanzien der brigade der Koninklijke Mare chaussee te Oss en eenige aanvullende vragen, welke onmiddellijk met hèt herstel der opsporingsbevoegdheid van de brigade der Koninklijke Marechaussee en met het vërleenén van rechtsingang tegen enkele vérdachten evenals met de handhaving van burgemeester Ploegmakers em van den pro cureur-generaal van den Bosch in zijn functie verband houdende. De voorzitter stelt voor over deze aan vrage te beslissen in den aanvang der eerst volgende openbare vergadering. De vergadering wordt gesloten. WOORDENWISSELING IN TWEEDE KAMER. Onmiddellijk na afloop van de openbare vergadering van de Tweede Kamer van dezen middag ontstond een scherpe woor denwisseling tusschen de heeren Wende- laar (Lib.) en Rost van Tonningen (N. S. B.), welke laatste gezegd had „Ik ben geen draaier" en deze woorden niet wilde terugnemen. MOTORRIJDER TEGEN VUILNIS WAGEN. Onmiddellijk gedood. Vanmorgen is te Zaandam de' 35-jarige rijwielhersteller P. Boekei uit Assendelft, toen hij met zijn motorrijwiel den hoek Tsaar PeterstraatTsarinastraat wilde om slaan, in botsing gekomen met een klein model vuilniswagen van de gemeentereini ging. Hoewel beide voertuigen slechts een matige snelheid hadden was de schok toch zoo hevig, dat de heer Boekei tegen de voor ruit van den vuilniswagen werd geslingerd. Door de glasscherven werd hij daarbij zoo danig gewond, vermoedelijk werd een slag ader doorgesneden, dat hij korten tijd la ter ter plaatse overleed. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. WIELRIJDER DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Op slag gedood. Vanmorgen is te Nijmegen op den hoek Voorstadslaan-Krayenhofflaan de 28-jarir ge wielrijder P. F. uit Nijmegen, 'toen een zware vrachtauto met aanhangwagen van de firma de Munnik uit Zwolle passeerde door het achterwiel van den wagen ge grepen en tegen grond geslingerd. Het wiel ging den ongelukkige over de borst. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. Het stoffelijk overschot is naar het St. Canisius-ziekenhuis overgebracht. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. BRAND TE ENSCHEDE. Vanochtend vröëg heeft een felle brand gewoed in een perceel aan de Herman van Hoevellstraat' te Enschede, bewoond door de familie Schalker. De bewoners'konden zich langs ladders, t ie schilders daar hadden' laten staan, in veiligheid stellen.- Eén'dochter van den heer S. sprong in haar angst uit een raam en liep ernstige verwondingen op. Zij is bij familie opgenomen. De brandweer kon niet voorkomen, dat het huis tot den grond toe afbrandde. Niets kon worden gered. Een bedrag van 460 gulden aan papiergeld ging eveneens verloren. De oorzaak van den brand is niet be kend. Verzekering dekt de schade. Mr. J. D. VERRBROEK f Lid van Gedeputeerde Staten. Op 70-jarigen leeftijd is mr. J. D. Ver broek, lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land overleden. Mr. Verbroek is in Dordrecht geboren en bezocht daar het gymnasium. Hij heeft te Leiden gestudeerd en is daar in 1893 gepromoveerd op een profschrift over het getuigenis de auditu in burgerlijke zaken. Zijn loopbaan is hij begonnen als advo caat in Den Haag (1894), later is hij se cretaris van de Kamer van Koophandel geweest. In 1909 deed hij, na zijn verkiezing tot lid van den raad, zijn intrede in de ge meentepolitiek. Kort daarop n.l. in 1910, werd hij wethouder, wat hij tot 1917 is ge bleven. In 1919 heeft hij ontslag genomen als raadslid. In 1927 kwam hij als verte genwoordiger van de liberale beginselen in de Provinciale Staten van Zuid-Holland, die hem in 1931 tot gedeputeerde ver kozen, welke functie hij tot aan zijn dood is blijven waarnemen. Behalve de genoemde functies heeft mr. Verbroek er verschillende andere van openbaren of particulieren aard vervuld. Hij behoorde tot de oude garde van de li beralen, is eenige jaren voorzitter geweest van de afdeeling Den Haag van den Vrij heidsbond en was lid van den afdeelings- raad van de Liberale Staatspartij. Hij is van 19211931 lid en secretaris van den raad van beroep voor de directe belastin gen geweest, was commissaris van de Ne derlandsche Bankinstelling voor waarden belast met vruchtgebruik en periodieke uitkeering en heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de Vereeniging voor facul tatieve lijkverbranding, in welker bestuur bij sedert 42 jaar zitting had. Met dr. Van Lissa heeft hij den stoot gegeven tot de stichting van het crematorium te Wester veld. Mr. Verbroek was ridder in de orde v an den Nederlandschen Leeuw. Zijn verassching zal geschieden Don derdag in het crematorium op Westerveld. „Avondpost". POLITIEMAN GEDOOL BIJ ARRESTATIE. K.ÓRTRIJK, 26 April. (Belga). Eenigen tijd geleden had de vrouw van een metse laar de echtelijke woning te Avelghem verlaten om bij een broer te gaan wonen. Toen gisteren de vrouw met haar broer op straat kwam, loste de verlaten echtgenoot een geweerschot op de vrouw, zonder haar te treffen. Haar broer wilde ingrijpen, doch werd in den rechterarm getroffen. De met selaar trok zich vervolgens in zijn woning terug. Korten tijd later vervoegden zich twee gendarmen bij de woning om den metselaar te arresteeren, deze vuurde op hen en tröf den 48-jarigen wachtmeester Desloo, vader van vièr kinderen, die op slag werd gedood. De moordenaar nam de vlucht en verborg zich achter een huisje. De gendarmerie uit Kortrijk werd te hulp geroepen en toen de moordenaar deze po litiemacht op zich af zag komen, gaf hij zich over. Hij werd overgebracht naar de gevangenis van Kortrijk. 26 PERSONEN TE BARCELONA TER DOOD VEROORDEELD. BARCELONA, 26 April. (A.N.P.) De rechtbank heeft vandaag 26 personen we gens hoogverraad of spionnage ter dood veroordeeld. GIFTEN VAN DEN PAUS. BURGOS, 26 April. (A.N.P.) Z. H. de Paus heeft in totaal 600.000 peSeta geschon ken voor het herstel van kerken en voor sociale organisaties in het door Franco be zette deel van Spanje. GERUCHTEN OVER SAMENZWERINGEN IN KATALONIë. PERPIGNAN, 26 April. (A.N.P.) De commandanten van de politie te Figueras en La Junquera, ten Noorden van Barce lona, zijn naar verluidt van hun post ge vlucht, nadat agenten van de bijzondere po litie te Barcelona waren aangekomen. Verscheidene hooge functionarissen, o.a. de gouverneur van de gevangenis van Fi gueras, zouden zijn gearresteerd, onder be schuldiging onrust te hebben verwekt en aanhangers van Franco en „gematigden" te hebben geholpen over de Fransche grens te vluchten. LEIDEN, 25 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 3.80—6.50, kroten 3.70, kroten, gekookt f 8—9, peen 15.90, an dijvie 916, sla 510, peulen 0.96 1.02, witloof 720, postelein 2128, LEIDEN. 0 I Geboren: Cornelis, z. van J. A, Hen driks en E. M. Schroder Lambertus, z. van L. Cornet en L. Molenaar Cornelia Petronella Josepha Maria, d. van C. W. J. Conijn en J. J. Ruigrok Dina, d. van A. P. v. Strater en D. M. Zwart Elizabeth Margaretha, d. van M. Baardman en J. L. v. Dijk Maria Cornelia, d. van S. P. v. d. Voort en M. C. Verwer Cornelia, d. van A. v. Keulen en A. M. v. Egmond Freerkje, d. van H. Wilkens en S. Fenne- rna Cornelia, d. van H.'Disseveld en H. Goedhardt Hesther, d. van J. Boter en T. v. d. Sluis Catharina, d. van J. Distel- velt en C. v. Tongeren Jacobus, z. van P. Boom en J. M. Fakkel Pieter Hendvi- kus, z. van B. H. Haverkamp en A. J. C. de Jong. Ondertrouwd: H. S. Ites jm. 32 j4 en J. M. Korenhof jd. 29 j. Gehuwd: P. M. Vellekoop jm. en E. H. J. Baijer jd. J. Tr. Janssen jrm en 1; J. H. Stumpel jd. Overleden: J. v. Weizen m. 36 j. J. Berlemon wedn. 77 j. L. de Graaf wed. van P. J. Hogman 91 j. J. W. Vërhoeff wed. van H. Ravensbergen 82 j. E. G. M. Karei hsvr. van P. M. K. Schemmekes 35 j. Rectificatie opg. 22 April.'O v e r-I e d e nf H. J. Nellestein m. 71 j. spinazie 3—5; per 100 stuks: komkommers 5—19, bloemkool 2.40—12.60, salade i.oo3.40, per 100 bos: pieterselie 0.8.0 —1.30, radijs 1.20—2.40, selderie 0.40 1.10, peen 11.2013.10, rabarber 2.3Q 5.60, raapstelen 0.401.10. 26 April. Vette Varkens. Aanvoer: 181 totaal waarvan 178 zwaar 5354 cent per kg. levend gewicht, en 3 licht. Handel ta melijk. HAZERSWOUDE, 25 April. Eierenveiling Aanvoer 7950 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.953.30 en eendeneieren 2.152.45 per 100 stuks. KATWIJK a. d. I^JN, 25 April. Groen tenveiling. Waschpeen 2.803.10, idem grove 1.802.30 per kist, radijs f 1.50 1.90 per 100 bos, prei 4.757.50, kroten 3.10—6.00, witlof 10.50—13.00, spina zie 2.5042.20 per 100 kg., sla per 1Q0 stuks 3.754,00 per 100 stuks. ROTTERDAM, 25 April. Buitenl. Granen. Stemming lusteloos. Rogge 74/75 kg. Bahia Blanca aangeko men 9.70, 73/74 kg. Zuid-Russische 7.80 Gerst: Amerikaansche no. 2 disponibel 149, Amerikaansche no. 3 disponibel 146 Amerikaansche no. 3 stoomend 144. Amerikaansche no. 4 disponibel 144", 67/68 TUrksche"disponibel 148, idem stoo mend 145, Karobn disponibel "146!—7 68/69 kg. Poolsche dagelijks verwaeht 152, 72/73 kg. Poolsche dagelijks ver wacht 157. Haver: 55/56. kg. La Plata Clipped dispo nibel 6.45, idem stoomend 6.35. Mais per 2000 kg. Gele La Plata dispo nibel 180, Gele La Plata nieuwe oogst stoomend 183.idem deze maand t.e vertrekken 161.idem 6 Mei te vertrek ken 160.Gele Braziliaansche disponi bel 161, idem stoomend 158.Gele Amerikaansche no. 3 stoomend naar aan komst 146143, Gele Amerikaansche no. 2 disponibel f 149.idem stoomend. naar aankomst f 146.50144.Amerikaan sche Mixed no. 2 disponibel 148.50, idem stoomend 146.50, Afrikaansche no. 2 dis ponibel 146, Gele Zuid-Slavische geladen gestoomd f 14.50, Gele Java heden ver wacht 168.incl. bin. Fijne Zaden. Heden geen noteering.; Binnenl. Granen en peulvruchten. Haver f 6.256.65, gerst chevalier 7.25— 7.85, rogge tot f 7.50, erwten kleine groene 8.50—10.75, schokkers 12—15.25, brui ne boonen 8.5012,soms iets meer, al les per 100 kg. ROTTERDAM, 26 April. Vee. Aanvoer: 5188 totaal, 212 paarden, 2 veulens, 1464 magere runderen. 945 vette runderen, 83 vette kalveren, 123 graskalveren, 1742 nueh tere kalveren, 490 schapen en lammeren, 3 varkens en 124 bokken of geiten. Prijzen, per kg.: vette koeien 75, 67 en 5256 cent, vette ossen 70, 66 en 5458 cent, stieren 63, 58 en 50 cent, vette kalveren 105, 90 en 6070 cent, schapen 50, 45 en 40 cent, nuchtere kalveren 49, 37 en 32 cent, slacht- paarden 58. 50 en 42 cent, Prijzen per stuk: schapen 28—2418; lammeren f 1410— 6; nuchtere slachtkalveren 9.5086; nuchtere fokkalveren 252218; slacht- paarden f 240190130; werkpaarden 390—330—200; hitten 250—200—100. stieren f 350270200; kalf koeien 330 —280—200; melkkoeien f 325—285—205; varekoeien 215—180150; vaarzen ƒ230 —170—120: pinken 190—90—55; bokken of geiten 118—4. bok^n of geiten aanvoer gelijk vorige weelc, handel vlot, prijzen iets lager. Èr was op de markt een afdeeling voor T. B. C.-vrij rundvee. 's HERTOGENBOSCH, 26 April. Boter. Aanvoer 18925 kg., Hoogste prijs 1.40, laagste prijs 1.34, middelprijs f 1.36 per kilogram. IVI <SK|,NOTEERINGLN (AMS'r Londen 8/96l/g Berlijn 72.20 Parijs 5.601/2 Brussel 30.281/2 Zwitserland 41 28i/2 Kopenhagen 40 021,j Stockholm 46 20 Oslo 4P.05 New York 1.795/8 Praag 6.27i/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3