Het Alphensche kerkhof RECHTZAKEN 1 DINSDAG 26 APRIL 1938 DE I.EIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN Noodlanding, welke geen noodlanding was. Gisterenmiddag omstreeks half een werden de omwonenden van de „Nieu we Sloot" opgeschrikt, door een hevig geronk in het luchtruim, 't Bleek al spoedig, dat de piloot van een militaire tweedekker pogingen deed een nood landing te maken. Het vliegtuig kwam inderdaad met het landingsgestel op het land, tippelde eenige honderden meters over den grond, om daarna weer op te stijgen en in de richting "Wóubrugge te verdwijnen. Hanze Onder voorzitterschap van den heer C. Y. Ponsioen vergaderde de afdee- ling Alphen aan den Rijn van den Ned. R.-K. Middenstandsbond „De Hanze" gis teravond in de St. Josephzaal, waarbij me de tegenwoordig waren de Deken en de geestel. adviseur kapelaan C. M. Klaver. Ondanks vriendelijke en tevens zakelijke uitnoodiging van het bestur, waarin de ac tieve secretaris de heer C. J. Winninghoff toch zoo duidelijk nog eens extra de be langrijkste zaken, welke dezen avond be handeld zouden worden, heeft doen uitko men, mocht het bestuur niet het genoeegen hebben, een groot aantal der georganiseer de Katholieke middenstanders aanwezig te zien. In tegenstelling met de vorige vergade ring bleef bovendien de opkomst tijdens de geheele bijeenkomst onbevredigend. Nadat de voorzitter het gebruikelijke welkom had toegeroepen tot de aanwezigen, inzonder tot den Deken en den geestelijk adviseur, verkreeg de tweede secretaris, de heer N. J. Verkley, gelegenheid zijn verslag te verzorgen. Deze bleek ook nu weer er in geslaagd een duidelijk, kort en zakelijk overzicht van het verhandelde in de vorige vergadering, den leden thans aan te bieden. Na een kleine redactioneele aan- teekening van de zijde van den heer R. Boeren werd dit verslag onder dankzeg ging aanvaard. Ingekomen was een schryven van het hoofdbestuur van de Hanze in het Bisdom Haarlem waarin mededeeling wordt gedaan dat het de Hanze, na heel veel studie en moeite gelukt is met concrete plannen te komen omtrent een zoo lang begeerde eigen vacantieoord, n.l. „De Hooge Hoenderberg" te Groesbeek. Daar er ernstige bezwaren door de aan wezige leden werden geopperd omtrent de hooge tarieven, besloot men schriftelijk bij het hoofdbestur stappen te doen ter ver krijging van beduidende verlaging. Vervolgens werd een commissie samen gesteld uit de heeren L. G. Kempers, Adr. Breukel en C. Y. Ponsioen, dat zich tot taak zal stellen een onderzoek in te stellen naar en een rapport uit te brengen om trent de electriciteits-tarieven. Een en an der in combinatie met de door de beide plaatselijke middenstandsvereenigingen te benoemen commissie. De voorzitter deelt nog mede, dat dezer dagen, door het actieve dames-comité de Hanze-busjes zullen wordoen opgehaald en geeft vriendelijk in overweging eventueel in een „vergeten hoekje" geraakte busjes alsnog te willen gedenken! Na de breedvoerige behandeling van de voorstellen voor de Centrale Raadsvergade ring op 18 Mei a.s. te Haarlem werd de heer C. J. Winninghoff benoemd als afge vaardigde ter bijwoning van deze bijeen komst, terwijl als diens plaatsvervanger werd aangewezen de heer S. Breukel. De bespreking reclame-campagne 1938 had tot resultaat, dat de aanwezige leden zich voor het meerendeel tegen een cam pagne als het vorig jaar gevoerd, toonden. Daar een actie als de Alphensche Midden stands Actie zou moeten worden gevoerd in combinatie met de andere middenstands vereenigingen, zal alsnog de houding te genover een soortgelijk plan, van hare le den moeten worden afgewacht. Na een geanimeerde rondvraag sluiting. Verg. Ziekenhuisverpleging. Heden verscheen het jaarverslag van de verg. tot voorz. in de onkosten voor ziekenhuisver pleging te Alphen a. d. Rijn. Hieruit blijkt dat 226 patiënten werden verpleegd in de verschillende ziekenhuizen met in totaal 4.416 verpleegdagen; 149 maal werd ge bruik gemaakt van vervoer met gewone auto en 54 maal per ziekenauto. Door het groote aantal patiënten sloot het gewoon tarief me t een nadeelig saldo van i 2.204.34y2 en het speciaal tarief met een nadeelig saldo van 259.5 y.genoemde bedragen werden afgeschreven van de re serve welke thans per 31 Dec. 1937 12.752.19 bedraagt. Door het speciaal ta rief werd uitbetaald v. operaties ƒ2469.65; bijkosten f 979.20; röntgen f 471.sala rissen 192.65; id. gewoon tarief o.m. ver- plegingskosten 11.256.80; autovervoer 1340.05; reiskosten 680.65; salarissen 2895.35. Voor 1938 gelden de volgende nieuwe verstrekkingen; röntgen-photo's tot een maximum van 5.per jaar; röntgenbestraling tot een maximum van 10.per jaar; reiskosten: nadat patiën ten 3.zelf betaald hebben aan reiskos ten per trein of bus, dus geen autovervoer, wordt door de verg. betaald tot een maxi mum van 35 reizen ad 0.60; verlossin gen: wanneer bij opname van vrouwen in de ziekenhuizen, niet voor normale ver lossing, de noodzakelijkheid aanwezig is, dat voor de voeding het kind eveneens opgenomen moet worden, zoo zal de verg. hiervoor betalen hoogstens 28 dagen het verpleeggeld van het kind, berekend ad 1.per dag. Voorts zullen de behandel- kaarten voor de kliniek van dr. v. Iterson, Gr. Kruisgebouw eenmaal worden ver strekt. Kosten f 3. BODEGRAVEN Verkooping. -= Door notaris Jhr, P. J. van Winter had hedenmorgen de verkoo ping plaats van een woonhuis en drie ar beiderswoningen te Bodegraven, aan de Kerkstraat 30, 32, 34 en 36. Deze perceelen gezamenlijk werden toegewezen aan F. Noordhoek te Bodegraven voor 6280. Voorts had de verkooping plaats van een woonhuis, Nieuwstraat 23 en van een woon- en winkelhuis, Zuidzijde 37 en 38, welke te zamen werden verkocht voor 4760.aan J. P. Voordouw, eveneens alhier. jé* LEIDERDORP Burgerwacht. De schietoefeningen te Katwijk zullen niet, zooals voorheen was aangekondigd op 26 April beginnen maar op 3 Mei a.s. des n.m. van 6 tot 7 uur. „Een goed verbond". De vereeniging „Een goed verbond" hield haar jaarver gadering. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat er in het afgeloo- pen jaar is uitgegeven aan versterkende middelen 359,48. De inkomsten waren 262,35, het nadeelig saldo wordt uit de reservekas bijgepast. De versterkende middelen bestonden uit: vleesch, melk, eieren en wijn. Geboren: dochter van A. Bosvan 't Riet zoon van D. van der Zwan Vervar k. Gehuwd: A. C. van Weeren en M. van Alphen. NOORDEN Spreekbeurt Henri de Greeve. Wilt u Vrijdagavond Henri de Greeve hooren, haast u zich dan in het bezit te komen van een toegangsbewijs. Als u tot Vrijdag wacht zult u zich stellig een teleurstelling bereiden. Koopt dus nog heden een toe gangsbewijs. ROELOFARENDSVEEN Personalia. De heer C. S. de Jong is gisteren te Utrecht geslaagd voor tuin- bouw-vakonderwijzer. TER AAR Been gebroken. Door het omvallen van een hek, warop het zes-jarig doch tertje van den heer C. H. geklauterd was, bleek het kind ernstige verwondingen te hebben opgeloopen. Dr. P., die spoedig het eerste verband legde, constateerde been breuk en vond overbrenging naar het St. Elisabeth-ziekenhuis noodzakelijk. WÓUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Woensdag 27 April a.s. des v.m. half tien uur. Aan de orde zullen worden gesteld: le. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vor dering van de Kleer inzake transforma torzuil en onderstation te Hoogmade. 4, Comptabele regeling (begrootingswijzigin- gen). 5. Verzoeken art. 13 L. O. wet van een drietal ingezetenen. 6. Voorstel in zake subsidieering Christelijke H.B.S. te Alphen a. d. Rijn. 7. Voorstel inzake be schikbaarstelling B.-steun. 8. behandeling reclames hondenbelasting. 9. Voorstel in zake een verordening op het vloeken. 10. Rondvraag. Postbestelling. Wij vernemen, dat door de posterijen besloten is, naast de bestaan de postverzendingen een nieuwe verzen ding in te lasschen en wel om 8 uur des n.m. In het vervolg zullen derhalve drie lichtingen plaats hebben t.w. des v.m. half negen, des n.m. half vijf en om 8 uur. Dit is een belangrijke verbetering, waar door de mogelijkheid ontstaat, dat brie ven, welke in den avond gepost worden, nog in de ochtendbestelling worden op genomen. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. Het „Nationale Dagblad" rook weereen schandaaltje! Het „Nationale Dagblad" heeft thans ook te Alphen aan den Rijn een clericaal schan daal ontdekt. In een der laatste nummers van dit snug gere blad worden onder de koppen: „Vrij heid in Holland Zelfs de dooden krijgen geen rust" Alphen en Oss zelfs in één adem genoemd: „In ons land is het politiek Katho licisme oppermachtig. Dat leert ons Oss, maar dat leert ons ook Alphen aan den Rijn". En het blad vervolgt: „In Alphen aan den Rijn ïs het kerk- -,hof, achter de kerk aan de Paradijs laan fantastisch klein. Bezocht hebben we het niet, daar ons niet werd toege staan het te betreden. Doch aan de achterzijde, van uit het mooie plant soen, heeft men een voldoende zicht op deze begraafplaats en de eerste indruk is, dat de verhouding tusschen kerk en kerkhof abnormaal is. Sterker, dat het wel vaststaan moet, dat de ruimte op deze rustplaats der dooden niet toerei kend kan zijn. Zoo is het ook met de algemeene be graafplaats die enkele stappen verder ligt. Ook die is klein en werd daarom gesloten. Buiten de bebouwde kom is een nieuw gemeenschappelijk kerkhof gesticht. Het politiek Katholicisme wei gerde van het aanbod, om een deel van de nieuwe beraafplaats te benutten, gebruik te maken. Zij wilde niet met anderen deelen en besloot daarom den bestaanden toestand te handhaven. En die houding bracht geruchten in omloop. Den Katholieken is een abso luut stilzwijgen opgelegd. Van hen wordt men niet wijzer. Desondanks staat vast, dat die geruchten niet van allen grond ontbloot zijn. Ware dit ook niet het geval, dan was deze houding vol geheimzinnigheid niet noodig. Het is een feit we herhalen het dat hier, wegens nijpend plaatsgebrek, lijken zijn geschud binnen den, door de begrafeniswet gestelden, minimum termijn. Vrijdag, 18 Maart j.l., werden dien aangaande op last en onder toezicht van de Justitie, in aanwezigheid van den politie-deskundige dr. Hulst opgravin gen gedaan, ter onderzoek van de ge- ruchtenxvan een te vroeg schudden van lijken. Van betrokken zijde werd aan dit on derzoek de voorstelling gegeven, dat die opgravingen verricht werden ten behoeve van een vooronderzoek inzake een delict van lijkenschennis, waar voor reeds eenige arrestaties waren ver richt. Deze voorstelling werd echter pertinent en formeel tegengesproken. Het parket van 's-Gravenhage deed de ze opgraving uitsluitend in verband met een ernstige verdenking, dat lij ken te vroeg waren opgeruimd. Het resultaat van dit onderzoek is echter tot nu toe geheim gehouden en er zijn gegronde redenen om aan te ne men, dat godin Themis is ingefluisterd, dat dit eveneens een kwestie is voor het z.g. kerkelijk gerecht en haar blinddoek tevens wat vaster werd aan gehaald! L'histoire se répète. Na Oss, moet Vrouwe Justitia te Alphen het veld ruimen voor het „kerkelijk recht". Men kan daaruit zijn conclusie trek ken. Maar intusschen is het hier zoo ver gekomen, dat zelfs onze dooden niet met rust worden gelaten, zelfs niet in den minimum-tijd, die de wet stelt En de vraag, hoe pijnlijk dit wel voor de nabestaanden moet zijn, is geheel en al van ondergeschikt belang. Tailooze volksgenooten in Alphen. ja in het geheele land, eischen, dat met alle gestrengheid, volgens de wetten des lands, en in het volle licht der open baarheid een onderzoek wordt inge steld. Het Nederlandsche volk eischt zekerheid dat haar dierbare dooden de rust verkrijgen, waar zij recht op heb ben en protesteert tegen het feit, dat hiermede, op een wijze, die slechts af grijzen kan afdwingen, geknoeid wordt, om politiek een onbenullig voordeel te behalen." Wij presenteeren hier het geheele artikel, tot amusement van de Alphensche lezers en om hen niet in verleiding te brengen uit nieuwsgierigheid een exermplaar van het Nationaie Dagblad te koopen, want dat is zonde van het geld. Onze jeugdige collega van de Kaiserstraat, die dit stukje schreef, eischt dat „met alle gestrengheid" een onderzoek zal worden in gesteld, doch het dunkt ons, dat zulk een enquête na zijn gefundeerd betoog geheel overbodig en zelfs misplaatst zou zijn. Het is immers voor geen tegenspraak vatbaar, dat, sinds deze verslaggever het katholiek kerkhof van verre heeft aan schouwd, „het wel vaststaan moet", dat deze dooden-rustplaats „fantastisch klein" is ofschoon ons van de zyde der paro- chieele autoriteiten werd verzekerd, dat het kerkhof, bij ditsterftecijfer, minstens nog een tiental jar en voorzijn doel geschikt is Het is inderdaad een uiting van politiek Katholicisme, dat de Katholieken een eigen begraafplaats wenschen met een kerk of kapel ernaast, om met liturgische plechtig heid hun dooden te begraven, en het is be spottelijk, dat de parochiale autoriteiten het aanbod om de nieuwe algemeene be graafplaats te benutten hebben geweigerd te meer daar zulk een aanbod nooit is gedaan. En is het niet meer dan erg, dat aan den verslaggever den toegang tot het kerk hof werd geweigerd, ofschoon, naar onsblijkt,hy er den Deken van Alphen nooit om heeft ge vraagd? Dat den Katholieken van Alphen „een absoluut stilzwijgen" is opgelegd, wie zal het durven betwijfelen, tenzij de Alphena- ren zelf? De kern van het betoog van het Natio nale Dagblad is het justioneel onderzoek naar het te vroeg schudden van lijken op 18 Maart j.l. „Het is een feit" schrijft het blad dat lijken geschud zijn binnen de wettelijke ter mijn. Maar het is een feit, dat de verslag gever zich vergist. Gelijk wij toentertijd reeds schreven is er wel een klacht inge diend. doch deze klacht is ongegrond ge bleken. Er worden op het kerkhof te Alphen geen lijken geschud binnen de vereischte termijn van 10 ja ren, zelfs niet binnen de veer tien jaren. Maar de meest schandelijke aantijging volgt in het boven-gecjteerde stuk onmid dellijk daarop: „Van betrokken zijde werd aan dit onderzoek de voorstelling gege ven.... enz." Door enkele sensatie-grage bladen zijn destijds de meest lugubere ge ruchten gepubliceerd, doch de „betrokken zijde", dat is de Deken, heeft ons, toen wij hem om inlichtingen vroegen, onmiddellijk medegedeeld, dat het onderzoek een ge volg was van een, niet gefundeerde, aan klacht bij de Justitie, inzake het te vroeg schudden, hetgeen door ons nog dienzelf den dag in ons blad is gepubliceerd. Voor een fluister-gesprek met Godin Themis was geen enkele aanleiding, omdat er geen enkele onregelmatigheid is ge pleegd door de parochieele autoriteiten. Wel is geconstateerd, dat een enkele maal de lijken te dicht naast elkaar werden be graven, een simpel overtredinkje van de Begrafeniswet, welke door den Alpherfschen Kantonrechter op de juiste wijze is ge taxeerd door den doodgraver tot een boete van 10.te veroordeelen. Ht „Nationale Dagblad" kan dus gerust zijn over de „dierbare dooden". De laatste zinsnede uit dit geschrijf ma ken wij geheel tot de onze, maar dan ge richt tot het Nationaal-Socialistisch orgaan: Wij protesteeren tegen het feit, „dat hier mede op een wijze, die slechts afgrijzen kan afdwingen, geknoeid wordt, om poli tiek een onbenullig voordeel te behalen". In Leiden gevestigd* E. den HaanAmes, Haven 3 D. An derson, agent van politie, Maresingel 27a M. Aniba, St. Jacobsgracht 1 A. L. Arbouw, Medusastraat 3a P. J. Arens, Koninginnelaan 41 J. H. O. Ballintijn, Boerhaavelaan 14 T. Bierema, Witte Singel 97 L. Bom, leerl. verpleegster. Rijnsburgerweg 10 W. Rooversv. Eekelen, Oranjestraat 37 D. Geuke, dienstbode, Marnixstraat 43 B. Gode- frooij, dienstbode, Raamsteeg 5 A. Hoe- sintalib, de Sitterlaan 24 C. C. Huldy, leerl. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 G. M. G. Huyskes, Rijnsburgerweg 10 S. A. Janisse, Breestraat 99101 J. Kee- reweer, meubelmaker, Zoeterw. Singel 89 H. D. Koelewijn en fam., chauffeur, Pr. Wilhelminastraat 4 L. Kohier, Jan v. Goyenkade 40 R. Last, sigarenmaker, Heerensteeg 21a K. Latukotta, kok, H. de Grootstraat 12 S. v. d. Meij, groen- tenhandelaar, P. C. Hooftlaan 2 L, Th. Miezenbeek, chemigraaf, J. v. Goyenkade 1 A. Onsman, huishoudster, Himorstr. 22 J. Pestman, verpleegster, Rijnsbur gerweg 10 E. C. de Reu, verpleegster, v. Oldenbarneveltstraat 24 A. v. Roe den, leerl. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 J. de Roode, winkelbediende, Oude Singel 94b D. de Ruiter en fam., smid, Hansenstraat 40 P. S. Tol en fam., fabr. arbeider, Prinsenstraat 29a T. Tschann. dienstbode, Rijnsburgerweg 177 A. v. d Zee, leerl. verpleegster, Rijnsburgerweg 144 S. M. MedemaZonnenberg, van 't Hoffstraat 12a. Uit Leiden vertrokken. A. J. v. d. Berg, Zwolle, Diezerstr. 97 J. R. Bloot en Fam., Hillegom, v. d. Ende laan 86 C. J. v. Boxtel, N. O. Indië L. M. Bouwman, Buurmalsen, Lingedijk B 28 J. Bulthuis, den Haag. Segbroek- laan 1 G. J. v. d. Burg, den Helder, vliegkamp „de Kooij" A. R. Buijs, Naaldwijk, Groeneweg 11 R. J. E. Daa- ne, den Haag, Weigeliaplein 35 A. Doorn, Meopel. Wilhelminapark 12 B. G. M. A. Geijer, Kortryk, Inst. Don Bosco M. Gib bon en Fam., Ede, Klinkenbergerw. 45 M F. v. d. Gugten, den Haag. Haringkade 153 H. G. Hagens, Weert, Markt 12 J. L. L. F. Hartkamp en Fam., Haren Gr., Botanicuslaan 24a M. W. N. Hermans, Amsterdam. Legmeerstr. 241 M. de Jong en Fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F 101a H. Kant, Nederhemert, B 4f - J. W. M. Keunen, den Haag, Gr. Hertoginneln. 22 C. J. Klaver, Alkmaar, Mient 11 M. A. Brakema-Kuiper, Naarden, J. v. Stol- bergln. 49 C. Lardé-v. d. Linden, den Haag, Scheeperstr. 162 C. Mulder, den Haag, v. Speijkstr. 26 M. Mulder. Noord- wijk, v. Hardenbroekw. 2 E. Schüller- Oudshoorn, den Haag, Hobbemastr. 13 M. A. Pané, den Haag, Heemskerkstr. 10 J. v. Rijn en Fam., Rotterdam, Insulindestr. 93 E. Schras, Arnhem, Klarendalschew. 31 J. M. Steijger-Simons, den Haag, Breughelstr. 194 R. D. G. Ph. Simons, den Haag, v. Hogendorpstr. 83 T. K. The en Fam., Magelang A. P. Visser, Bata via H. Visser, den Haag, Twentstr. 76 I E. Wildschut, Gouda, Vondelstr. 25 B. J. Wittenberg, Haarlem, Anslijnstr. 16. HAAGSCHE RECHTBANK* Ernstige aanrijding te Wassenaar. T. H. kapper te Den Haag had op het eind van het afgeloopen jaar met zyn auto gereden op den grooten rijksweg Leiden— Den Haag. Toen drie auto's reeds naast el kaar reden om in te halen en te passee- ren was verdachte op zijn beurt de andere auto's gaan passeeren met het gevolg, dat op zeker moment vier auto's naast elkaar waren. Uit tegenovergestelde richting naderde geheel rechts van den weg rijdend, een mo torrijder uit Wassenaar. Het gevolg laat zich raden. Met een vreeselijken slag waren auto en motor op elkaar gebotst. Voor den motorrijder waren de gevolgen funest geweest, want hy werd dusdanig verwond, dat zijn linkerbeen geamputeerd moest worden, zoodat hij zijn geheele leven invalide is. De schuldige van deze ernstige aanrij ding had veertien dagen geleden terecht moeten staan wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. De Officier had een hechtenisstraf geëischt voor den tijd van vier weken. De rechtbank hedenmorgen uit spraak doende veroordeelde verdachte tot een geldboete van 100 subs. 20 dagen. I Een raad oud mannetje. Het botert al jaren niet tusschen den 67- jarigen emballeur H. P. van B. en diens 44- jarige dochter. Eenige jaren geleden had deze oude baas het geschil trachten op te lossen in zijn voordeel door zijn dochter met vitriool te werpen. De poging was niet geslaagd maar de rechtbank had hem toch tot een flinke gevangenisstraf veroor deeld. Uit het gevang komend was de ,.ouwe baas" een tijdje kalm gebleven, maar was daarna weer in zijn oude fout van bedreigingen aan het adres van zijn dochter teruggevallen. Hij had haar een brief geschreven, waarin hij aanbood haar met een bijl of een mes dusdanig te behan delen, dat de gevolgen doeltreffender zou den zijn dan het werpen met de vitriool- flesch. De dochter was naar de politie gegaan en het vervolg had zich afgespeeld voor de Haagsche Rechtbank. De Officier had een gevangenisstraf ge ëischt voor den tijd van een jaar. De Rechtbank uitspraak doende veroor deelde hem heden tot een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. Incasseerder liet even zijn fiets staan* Ieder zal zich nog wel herinneren de geruchtmakende zaak in de Hondhorst- straat te den Haag, alwaar een incasseer der even zyn rijwiel liet staan, terwijl aan de fiets een tasch bevestigd was waarin 175.—. Toen hy even later terug kwam was de fiets met de geldtasch verdwenen. Als verdachten van dezen diefstal moesten plaats nemen A. de B., metaalslijper, af komstig uit de Haarlemmermeer, J. L., afkomstig uit Zoeterwoude, mej. M. N. afkomstig uit Leiden en de vrouw van den eersten verdachte mej. A. J. D. Aan A. de B. was diefstal ten laste ge legd, omdat hij het rijwiel met de geld tasch had weggenomen, terwijl aan de andere verdachten heling was ten laste gelegd. Het feit zelf had zich afgespeeld op 27 Januari des middags om 4 uur toen de in casseerder even zijn rijwiel had laten staan voor een perceel terwijl hij zelf zich even naar een portiek begaf. De incas seerder als getuige gehoord verklaarde nogj dat hij was komen aanloopen, toen hij hoorde roepen „ze stelen je fiets". Een der verdachten zeide, dat het be drag niet 175.was maar f 162. Bij het verhoor van de verdachten kwam vast te staan, dat zij gezamenlijk het com plot in elkaar hadden gezet, waarbij A. de B. aangewezen was om het rijwiel weg te nemen. J. L. wist van het geval en had f 100.gekregen van de buit. Mej. A. J. D. was ook in het zaakje betrokken ge weest en was er bij geweest toen de 100 aan L. werden gegeven. Zij zelf had de rest gekregen voor huishoudgeld. Mej. N. had zelf geen geld gekregen, maar niet temin heeft zij er toch van geprofiteerd, want verdachte L. woonde bij haar in. De Officier van Justitie, mr. S. Hoek stra achtte diefstal en heling bewezen en. eischte tegen A. de B. acht maanden ge vangenisstraf. Tegen J. L. werd de eisch wegens heling acht maanden gevangenis straf met aftrek van preventief, terwijl de eisch tegen de beide vrouwen werd elk twee maanden gevangenisstraf. De verdedigers pleitten een voorwaar delijke gevangenisstraf subs, clementie. De uitspraak werd daarna bepaald op over 14 dagen. leselijlc eenvoudig: 'nV-vormig verkeers bord beteekent, dat u 'n Voorrangsweg nadert, waarop het verkeer voorrang heeft, onverschillig of het voor u van links of van rechts komt. Let op de V-borden i °t is voor uw eigen KTp|nVfl veiligheid!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10