DE „TEGELBERG" IN PRIOK'S HAVEN. FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 13) Maar zij bleef langer dan een oogenblik je. Mary Lee wist zelf heel goed, dat zij al leen om Rickey was gekomen, dat haar hart beklemd was, telkens als zij aan hem dacht. Zij wilde hem nog één keer zien en hooren praten en lachen, zoo als gisteren, vóórdat hij Marty van Duyne ontmoette. Zij was om hèm in Annapolis gebleven. Zy deed haar hoed en jas af en zat mee aan. Het gouden poesje sprong dadelijk op haar schoot en de oude dame glimlachte tegen haar. Zij at de sandwiches en de heerlijke cake, die Virginia haar presen teerde en dronk een kopje koffie. Anthony verwenschte haar en toonde zijn misnoegen door te zwijgen. Virginia daaren tegen was blij met het nieuwe gezelschap. Zij voelde, dat zij Anthony niet had moe ten laten komen, dat zij daardoor iets had uitgelokt, waarvan het einde wellicht nog niet te voorzien was. Nu Mary Lee er was, kon hij ten minste niet meer zoo persoon lijk zijn. Mary Lee hoorde van Virginia, wat zij omtrent het bureau had willen weten en praatte over antiquiteiten, over haar ouderlijk huis in Memphis, haar moeder, haar zangstudie en haar groote toekomst- Idealen, over al de dingen waarover zij den vorlgcn dag met Rickey had gepraat. Uw broer vertelde mij, dat u ook in New-York komt wonen, zei ze tegen Vir ginia. Ik hoop, dat u het goedvindt, dat ik u eens kom opzoeken. Wij zullen niet veel tijd hebben voor gezelschapsleven, Rickey moet schrijven. O, maar ik vertegenwoordig het ge zelschapsleven niet! Zeg alstublieft, dat u blij zult zijn als ik kom! Er was iets openhartigs in Mary Lee, dat Virginia onwillekeurig aantrok. Zij legde haar hand op die van het meisje en gaf haar een hartelijk drukje. Natuurlijk zullen we blij zijn, zei ze oprecht. Anthony zat er verveeld bij. Hij wilde dat zij wegging, de avond was toch al kort genoeg Maar plotseling deed Mary Lee iets, dat hem uit zijn apathie deed ontwaken. Al pratende had zij drie wijnglazen bij elkaar gezet en nu tinkelde zij er met de tanden van haar zilveren vork tegen, zoodat er een fijn, dim melodietje ontstond. Daarbij zong zij zacht, alsof zij alles om zich heen vergeten had, een vreemd liedje van een Chineesch meisje, dat op zekeren nacht uit ging om haar geliefde te ontmoeten, maar inplaats van hem den dood ontmoette. Ma ry Lee had een mooie, zuivere stem en zy droeg het zoo gevoelig voor, dat zij in de oogen van haar toehoorders niet langer het dikke, slordig gekleede meisje was, maar het meisje, waarvan zij zong, teer en tragisch tegen een achtergrond van treurwilgen, ivoren minaretten en een maanlichten nacht. Toen zij zweeg vroeg Anthony: Waar hebt u dat opgeduikeld? In China. Vader heeft mij meegeno men op een reis om de wereld, toen ik ze ventien was. Anthony was ook de wereld rond ge weest en zei dat. Zij praatten over hun herinneringen. Virginia zei weinig, zij was bezorgd over Rickey. Waarom kwam hij zoo laat? Hij wist toch, dat zij een gast ver wachtte en dat ze hem erbij wilde heb ben. Zij luisterde nauwelijks naar het ge sprek, zij hoopte alleen maar, dat haar gas ten spoedig zouden vertrekken. Waar ter wereld kon Rickey uithangen? Mrs. Montgomery zat te knikkebollen in haar stoel. Af en toe schrok zij wakker en trachtte dan deel te nemen aan het gesprek. Er lag een droeve poging om haar oude charme te doen herleven in haar opmer kingen, die zij meest tot Anthony richtte. Maar dan kreeg de slaap weer de over hand en dommelde zij in. Ik vrees, dat ik u zal moeten verzoe ken haar huis te brengen, zei Virginia te gen Anthony. Het is hier vlak tegenover... Hij stond dadelijk op. U doet het toch niet om my kwijt te raken? vroeg hij. Virgina lachte. Ik geloof van wel, zei ze eerlijk. Mary Lee keek van de een naar den an der en begreep de situatie onmiddellijk. Vóórdat hij vertrok, had Anthony nog een oogenblikje Virgini voor zich alleen. Mag ik uw adres hebben? vroeg hij. Ik moet u terugzien. U zult ons in een armoedig oud huis op Washington Square vinden, zei ze en gaf hem het nummer. Geen huis zal mij armoedig lijken, als uw tegenwoordigheid het opluistert. Virginia bloosde niet bij dat complimen tje en toonde ook niet de minste belang stelling in een volgende ontmoeting. En hoe kon hij weten dat zij, toen zij nauwe lijks de deur achter hem gesloten had, hem alweer vergeten was? Mary Lee was met de agderen wegge gaan en toen Virginia eindelijk alleen was, holde zij de trap op naar de tweede ver dieping, waarbij alle echo's in het oude huis haar nadreunden. Toen ze Rickey's kamer bereikt had, opende zy het bureautje, waarin hij zijn papieren bewaarde. Het geld, dat Grogan hem had gegeven, lag er niet! In koortsachtige opgewondenheid doorzocht zij alle laden en kasten, zelfs de zakken van Rickey's pakken. Niets. Zij stond roerloos midden in de kamer. De vreeselijke waarheid drong tot haar door. Rickey had al het geld bij zich en bevond zich op het oogenblig ongetwijfeld in het gezelschap van zijn gevaarlijke en sluwe vrienden! Zij holde weer naar de keuken terug en blies de kandelaars uit. De roode vuur gloed van de beukenblokken verlichtte de kamer en de resten van het maal. Het gou den poesje zal op tafel van den room te snoepen. Maar Virginia voelde, dat er geen tijd was voor iets anders dan Rickey. Ieder oogenblik teldehij had al dat geld bij zich, al dat geld Haar vingers beefden, toen ze haar re genjas toeknoopte, haar hart klopte of het barsten zou. Zij had wel willen huilen, maar dat mocht ze niet. Ze moest probee- ren haar broer te vinden. Hij had haar noo- dig, zij moest hem redden! VII. Michael redt Rickey. Toen Virginia het huis verliet, bemerkte Izij dat de regen had opgehouden. De maan zetelde hoog achter de laatste wolkenslir- ten. Zij haastte zich door de donkere stra ten, tot ze de brug over de Savern bereik te. Aan weerszijden van de brug waren lan taarns, maar hun licht scheen de duister nis rondom nog te verdiepen. Een auto gleed haar voorbij, scheen haar aan te sta ren met zijn gouden oogen. Daarna ont moette zij noch auto's noch voetgangers meer, totdat zij nog maar een paar stappen van den anderen oever verwijderd was. Een man leunde over de steenen balu strade en keek in het donkere water. Op het geluid van haar stappen draaide hij zich om en keek naar haar. Toen zij onder de laatste lantaarn kwam, sprak hij ver wonderd haar naam uit. Virginia voelde zich plotseling verwon derlijk gerust gesteld. O, Michael McMillan. Haar opgeheven gezichtje was doods bleek, maar glansde blij. Ik ben zoo blij dat u het bent! Zij was buiten adem, maar mooi in het lantaarn licht, dat pal op haar neer- scheen. Hij kwam een stap dichter naar haar toe. U moest zoo laat niet alleen op pad zijn. Zij aarzelde. Ik ben op zoek naar Rickey. Hij is vanmiddag uitgegaan en nog niet thuisge komen. Hij heeft een massa geld bij zich al de contanten die Grogan hem in han den heeft gegeven. Ik vrees dit h(jdat hy in gezelschap van Lute Carney is. Den man van gisteren? Ja, Rickey had mij beloofd op tijd te zijn voor het souper. Wij hadden gasten. (Wordt vervolgd). 3)e Êeictoclte (Bou/tomt De „Tegelberg", de nieuwe aanwinst der Kon. Paketvaart Mij., liep dezer dagen voor de eerste maal de haven van Priok binnen. De aankomst van het fraaie schip De mergel-afgraving in het Geuldal gaat gestadig voort. De „hap" in den rotswand te Geulhem, die reeds respectabele afmetingen heeft aan genomen Z. K. H. Prins Bernhard te Parijs voor zijn terugkeer naar ons land Minister prof. mr. C. P. M. Romme tijdens zijn openingsrede op het zevende nationale Veiligheidscongres te Amster dam In de bloeiende Betuwe. Langzaam zijn de uitgestrekte boomgaarden in het gebied van Rijn, Maas en Waal in kleur gekomen, waarvan thans veel schoons te genieten is De tunnelbouw te Rotterdam. - Drie der negen benoodigde tunnelstukken zijn thans bij de Heijsche haven in aanbouw, waarvan hierboven een over zicht

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9