ZATERDAG 23 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 ALPHEN AAN DEN RIJN Hanze. De Hanze houdt Maandag avond 25 April te half negen in de Sint- Josephzaal een algemeene ledenvergade ring waarin o.m. besproken zullen worden de voorstellen voor dén Centralen Raad en de reclamecampagne 1938. Vijf-en-vijftig jaar getrouwd. Het echtpaar D. Bijl en J. P. Bijl—Vos, wo nende Emmalaan, hoopt 7 Mei zijn 55-ja- rige echtvereeniging te herdenken. Aanbesteding. Door den architect W. B. Kroon werd Vrijdag in het openbaar aanbesteed het bouwen van 14 woonhuizen in de Dichterswijk. De inschrijvingen wa ren als volgt: W. Barreveld, perceel 1 11636.H. Oudenes, perc. 1 f 10994. H. G. Mulder, Bodegraven f 10.774.per ceel 2 L. v. Beusekom 14660.J. J. Bons 10.964.—; A. v. Dam 11830.—; perceel 3 massa: W. v. Egdom 25113. L. v. Beusekom 23860.J. J. Bons 22787.W. Verhagen. Oudewater 28940.F. Brake en Stolweg, Lichten voorde 28650.Brandsen, Amersfoort 27900.J. v. Bijsterveld, Oudewater 27300.J. N. Kranenburg, Delft 24.800.—; W. v. Beijeren 24428.—; J. v. d. Velde, Gouda 28291.C. Koppen 27844.—; W. G. Bergshoeff f 24700.—; W. v. d. Helm f 22993.L. Ponser, Krim pen a. d. IJssel 25562.Gesman, Tur kenburg en Oudenes 26397.J. Vonk 23870.—. Perceel 4 schilderwerk: C. Blom, Alphen 1989.—; C. den Uyl 2072.—; Joh. C. Verhoeff f 1848.W. v. Diest 2373. De gunning werd aangehouden. AARLANDERVEEN MOEDERCURSUS. Namens het Wit-Gele Kruis werd in on ze parochie een moedercursus gegeven, be staande uit zes lessen. Zuster Hoskam, die reeds op tal van plaatsen een moedercursus gaf en steeds met succes en tot groote tevredenheid van de cursisten, was ook naar- hier gekomen om zulk een moedercursus te geven voor gehuwde vrouwen. Ruim 30 cursisten volgden de lessen. Op zeer prettige, bevattelijke en duidelijke wij ze werden door Zuster Haskam in deze zes lessen verschillende onderwerpen keu rig behandeld. Met graagte kwamen de cursisten, som migen zelfs van verre in het avonduur naar het lokaal, hetwelk welwillend door de eerw. Zusters daarvoor was afgestaan en volgden met groote aandacht de verschil lende lessen. Jammer genoeg werd een der cursisten, moeder van een groot gezin, ernstig ziek en ontviel ons door den dood. Het was ook fijn aangevoeld, toen on der de cursisten het plan rijpte om een H. Mis te laten lezen voor hare zielerust. Toen Zuster Hoskam de zesde en laatste les had gegeven, deelde zij aan de cursis ten mede, dat zij den zeereerw. heer pas toor bereid had gevonden om er zelf nog een les aan toe te voegen, welke les Don derdagavond door zij neer w. werd gege ven. Na met gebed geopend te hebben, bracht de zeereerw. heer pastoor, mede namens de cursisten zijn oprechten en welgemeen- den dank aan Zuster Hoskam voor de voor treffelijke wijze, waarop zij dezen cursus had gegeven en bedankte tevens de cur sisten, die met zooveel aandacht de lessen hadden gevolgd. Daarna besprak zijnfierw. nog enkele punten, die als aansluiting en toevoeging op hetgeen Zuster Hoskam in verschillende lesen had oehandeld, den cursus volledig deden besluiten en voegde er verschillende wetenswaardige opmerkingen aan toe. Daarna voerde Zuster Hoskam het woord, bracht haar warmen dank aan den zeer eerw. lieer pastoor, die het haar had mo gelijk gemaakt om dezen cursus te geven, aan de cursisten, aan de eerw. Zusters, in zonderheid aan de eerw. ziekenzusters en wijkverpleegster, die zelf obk den cursus had gevolgd en met zooveel toewijding zich voor dezen cursus had geinteresseerd. Hierna volgde een pauze, waarin een kopje thee werd gebruikt, terwijl sommige cursisten voor een heerlijke versnapering hadden gezorgd en in opgewekte en gezel lige stemming werd wan gedachten gewis seld. Daarna nam de pastoor opnieuw het woord om Zuster Hoskam te vragen, of zij bereid zou zijn misschien in het najaar op nieuw zulk een cursus te geven, hetgeen door haar heel gaarne werd aangenomen. Vervolgens deelde de pastoor nog mede, dat de H. Mis voor de overledene cursiste op a.s. Woensdag 27 April zal worden ge lezen en verzocht de cursisten hierbij te genwoordig te willen zijn. Nogmaals onder dankzegging aan allen sloot de zeereerw. heer pastoor dezen wel geslaagden cursus. li H. J. Cozijn jd 27 j. E. M. de Koning jm. 28 j. en J. C. Bakker jd 26 j P. N. J. van der Geest jm 29 j. en W. J. van der Poel jd 22 j. J. J. van Berkel jm 30 j. en J. C. Winnubst jd 25 j. S. R. M. v. d. Geest jm. 29 j. en C. M. van der Voort jd. 24 j. BODEGRAVEN Geboren: Cornelia Johanna d. van J. A. Jacobi en C. W. Zimmerman Hen drik z. van J. Anker en H. C. Windhorst Cornelis Adrianus en Nicolaas Pieter twee z. van C. van Leeuwen en L. Kop. Ondertrouwd: J. Hogenelst 26 j. en C. Groep 22 j. N. J. Stolwijk 31 j. en W. C. Verwoerd 27 j. Overleden: J. de Vlieg, echtgenoote van J. van Kampen, 38 j. L. A. Nell 57 j. Gevestigd: A. M. Smits, dienstbode, Willemstraat 81, van Gouda. Vertrokken: Th. van Zuilen en echtgenoote, veehouder, naar Haastrecht A. 65 I. de Haan, fabrieksarbeider, naar Naarden, Kloosterstraat 29 G. J. Sterk, badmeester, naar Enschede, Slankweg 3 S. Uittenbogaard, dienstbode, naar den Haag, Obrechtstraat 318 H. van Termeij boerenknecht, naar Zwammerdam, B. 85 A. de Jong, dienstbode, naar Sexbierum No. 13. BOSKOOP DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Gisterenmiddag werd de tentoonstelling bezocht door den Pauselijken Internun tius Mgr. Paolo Giobbe, dor den Italiaan- schen gézant en door Minister de Wilde. Ook werd de tentoonstelling bezocht door een gezelschap van 65 leden van het Institute of Parkadministration, welk ge zelschap alhier de lunch heeft gebruikt, waarna enkele kweekerijen werden be zocht. Voorts kwam er een gezelschap Amerikanen, waaronder rar. Lee Strong, hoofd van den plantenziektenkundigen dienst in de U. S. A. Het gezelschap werd rondgeleid door ir. Bonthuis, rijkstuin- bouwconsulent in algem. dienst, ir. J. Doo- renbos, dir.-gen. plantsoenen te Den Haag, ir. Roebroeck, insp. van den Phitepatelo- gische dienst. Tevens waren nog aanwezig orof. v. Slogteren uit Lisse en dr. van Poeteren te Wageningen, hoofd van den plantenziektenk. dienst. „St .Deus Dedti". Vrijdagavond had in het R. K. Vereenigingsgebouw een al gemeene ledenvergadering plaats van den Land- en Tuinbouwarbeidersbond Sint Deus Dedit. Onder de aanwezigen merk ten we o.a. op de heer Th. Salman, lid van het hoofdbestuur. Na opening door den 2en voorz., den heer J. Verbey, las de secr., de heer J. v. d. Berg. de notulen der vorige vergade ring, welke ongewijzigd werden goedge keurd. Hierna was aan de orde: bestuursver kiezing. In de vacature van den heer P. Verbey (wegens vertrek) werd gekozen de heer F. J. Binken Pzn. Jr., terwijl in de vacature wegens bedanken van den heer J. Pannebakker,, werd gekozen de heer L. de Rooy. Hierna kwam men tot bespreking van het feestavond ie in verband met het 25- jarig bestaan. Het bestuur stelde voor dit avondje in September te houden, terwijl een commissie werd benoemd om dit feestavondje te leiden. Benoemd werden de heeren A. v. Rhijn en P. Rosbergen uit de leden en F. J. Binken en L. de Rooy uit het bestuur. Zondag a.s. 24 April zal een algem. H. Communie voor de leden gehouden wor den. Nadat de heer K. Salman het onderwerp „Regeling der arbeidsvoorwaarden" had behandeld en vele vragen hierover tot voldoening had beantwoord, werd de ver gadering gesloten. HAZCRSWOUDE Ziekenverp'eging. Gisteravond verga derde in café Natzijl de vereeniging Zieken verpleging te Hazerswoude. Van de 350 le den waren er 18 tegenwoordig, het bestuur inbegrepen. De voorzitter, de heer T. We zelenburg, verwelkomde het kleine aantal aanwezigen en sprak zijn vreugde uit, dat nog altijd een goede kern van getrouwen belangstellen in 't werk van de Ziekenver pleging, Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat van de instrumenten een veelvuldig gebruik is gemaakt. 13 kinderen werden uitgezonden naar vacantiekolonies. De verkoop der Emmabloem zal plaats hebben op 27 April a.s. Het batig saldo van de vereeniging bedraagt 192.01. De aftredende bestuursleden zijn de zeer eerw. heer J. Ruiter, de heer Wezelenburg en de heer W. Lommerse; zij werden allen met alg. st. als bestuursleden herkozen. Met instemming der vergadering werd besloten 100 over te schrijven in het T.B. C.-Fonds. VOORHOUT Ook de Gezellen ecren hun ouders. De groote zaal van het Parochiehuis was voor dezen avond niet de kille vergader gelegenheid, waar menschen tezamen ko men om het wel en wee hunner vereeniging te bespreken, neen, ditmaal hing hier een gezellige, echt huiselijke sfeer waartoe de warme aankleeding van het tooneel behan gen met roode gordijnen geflankeerd door palmen met in het midden een kruis dat de geheele hoogte van het tooneel bereik te; zeker hebben de overige palmen en kleurenrijke Dloempjes tot deze gezellige stemmigheid bijgedragen. Ternauwernood half negen was het toen de senior J. de Groot de aanwezige vaders en moeders en de heeren leden van den Raad van Bestuur een hartelijk welkom toeriep en allen een avond van ernst en humor van echt Roomsche blijdschap toe- wenschte. Hierna was het woord aan den weleerwaarden vice-president, kapelaan Ten Have, die meer het doel van dezen avond den aanwezigen duidelijk deed wor den en vervolgens opende met gebed. Al dadelijk werd aan de afwerking van het programma begonnen. Er werd op keurige wijze een vertolking gegeven door meer dere gezellen van gedichten en proza van Guido Gezelle, Anton van Duinkerken, Wim Snitker en anderen, welke litteraire stukken de een meer, de ander minder in den smaak vielen; maar dit moet met eere gezegd: de wijze waarop de declama ties werden voorgedragen was boven alle lof verheven, en wat zeker ook niet mag worden vergeten is, dat de aanwezigen het gebodene zoo zeer op prijs stelden. Tus- schen de bedrijven door speelden het mu- ziek-ensemble Franz Schweitzer uit Leiden met een 12 man bezetting muziek van Cé- sar Franck, e.a. waaronder een diepe stilte hereschte, voorwaar een teeken waaruit de waardeering voor deze muziek is gebleken. Nog even voor de pauze een aanvang nam trokken drie lieve meisjes ten tooneele om op echt naïeve, kinderlijke wijze uiting te geven aan de gevoelens van dankbaarheid welke leven in de harten van alle gezellen jegens hunne ouders. Zij zonden zoo aller liefst, dat menig moederhart aangedaan werd bij het hooren dier schoone woorden; hun ontroering steeg nog hooger toen zij als symbool van erkentelijkheid een bouquetje bloemen mochten ontvangen. Geen wonder dan ook dat die meisjes, maar vooral degene die hun dat zoo mooi 'had geleerd en de woorden zoo treffend had kunnen vinden, daarvoor een woord van dank gepaard aan een klein stoffelijk blijk van waardeering had in ontvangst te ne men, welke dankwoorden van den vice- praeses aan het adres van mej. Rie van der Hulst gevolgd werden door een luid ap plaus van de aanwezigen. Na de pauze volgde een tooneelstukje getiteld: „De Duvel kocht een lapke grond". De eigene onderafdeeling der gezellen heeft, hoewel de Vlaamsche tale zoet is, zich deze tongval zoo één, twee, drie nog niet eigen weten te maken, gelukkig maar ook, want anders had misschien wel niemand der aanwezi gen het stukje kunnen volgen. Er werd volop genoten, en het was laat geworden zonder dat men er erg in had. Als laatste dankte de vice-praeses allen die tot het welslagen van dezen avond hadden mede gewerkt, en prees zich gelukkig in de aan wezigheid van zooveel ouders, die van de zen avond dankbaar getuige hadden kun nen zijn. Met een dankgebed sloot Z.E., ter wijl allen met groote voldoening kunnen gewagen van deze alleszins geslaagde slui- tings-gezinsavond der gezellen. WASSENAAR Buurtvereeniging Nieuw Wassenaar. In Theetuin Renbaan hield de Buurtver- eeniging Nieuw Wassenaar onder voorzit terschap van mr. P. A. van. der Drift haar jaarlijksche alg. vergadering. Na het wel komstwoord memoreerde spreker het feit, dat de vereeniging in het najaar het 10-ja- rig bestaan heeft herdacht. Op het oogenblik telt de vereeniging 179 leden. Het door den penningmeester, de heer Prud'homme van Reine, werd hierop het fi- nancieele verslag uitgebracht. Met het ba tig saldo van het vorig jaar hadden de in komsten bedragen 436.44, de uitgaven f 160.17 zoodat het batig saldo bedraagt 276.27. De aftredende bestuursleden mr. Prud'homme van Reine, M. C. van Essen, J. R. Kingma en N. Hoogewerf werden al len herkozen. Uit het verslag van de portefeuillecom- misie bleek, dat er 32 leden zijn en de kas thans 500 rijk is. Na de pauze werd door den heer A. J. Westhoff een lezing gehouden in verband met de oprichting in onze gemeente van een afdeeling der Nederlandsche Luchtbe scherming. WARMOND St. Jozef Gezellen. Maandagavond in de verplichte bijeenkorfist, welke na de Congregatie begint, zal de uitgestelde boekbespreking plaats vinden. De heer v. d. Zalm zal het boek „De wilde jager" van Marie Koenen bespreken. Gevaarlijk spel. Eenige jongens, die achter op een vrachtauto waren geklom men, vielen, doordat de chauffeur een bocht zeer scherp nam, van den wagen. Een der jongens V. S. kwam zoo ongeluk kig terecht dat hij een arm brak terwijl hij ook eenige hoofdwonden bekwam. Hij moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. ALKEMADE Geboren: Hendrica Maria Johanna d. van C. van Aarle en Th. M. Struive Jo hanna Gesina Maria en Maria Theodora Helena drs, van P. M. Cozijn en C. M. van der Zwet Adriana Elisabeth d. van P. van Klink en W. G. van der Meer Cor nelis Gerardus Maria d. van W. van der Star en M. K. Ganzevle Colomba Wil- helmina Maria d. van Th. W. Witjes en J. M. van Amsterdam Johanna Cornelia Maria d. van H. J. Klein en E. H. M. Bak ker. Ondertrouwd: G. J. Huigsloot jm 31 j. en C. E. van Klink jd. 25 j. L. N. van Ruiten jm 30 j ei G. Droog jd 22 j. W. H. Waasdorp jm. 32 j. en C. M. Wee- nink jd 35 j. J Bremmer jm 37 j. en KOUDEKERK De burgerwacht. Men verzoekt ons mede te deelen, dat op Maandag 25 April des avonds te 7 uur precies, de laatste schietoefening van de burgerwacht in dit winterseizoen zal worden gehouden in de O. L. school alhier. Na 8 uur zal niet meer worden geschoten. Om 8.30 uur zal door den burgemeester dezer gemeente de prij zen aan de winnaars worden uitgereikt, alsmede het beëedigen van nieuwe leden. Voorts zal op Maandag 9 Mei a.s. des avonds te 7 uur de eerste schietoefening met scherp worden gehouden te Alphen a. d. Rijn. Personalia. Onze plaatsgencote mej. J. C. Lekx is aangesteld als wijkverpleeg ster te Oude-Wetering. LEIMUIDEN Mond- en klauwzeer. Tot heden zijn twee gevallen van mond- en klauwzeer ter gemeentesecretarie aangegeven. Beide ge vallen zijn voorgekomen bij koeien ge kocht op de markt en afkomstig uit Gro ningen. Ondertrouwd: J. A. Straathof 32 j. en P. A. van Diemen 32 j. C. de Weert 25 j. en W. H. de Vos 33 j. C. Brussen 29 j. en J. Coen de Vugt 20 j. J. S. Flik- weert 30 j. en M. C. Gentenaar 25 j. Getrouwd: J. C. Heemskerk en C. J. Keijzer. OUDE-WETERING FEESTELIJKE SAMENKOMST B.V.L. De afdeelingen Oude-Wetering, Nieuwe- Wetering en Huigsloterdijk waren gister avond bijeen in een feestvergadering. Bij de opening zongen alle aanwezigen het eerste couplet van het Wilhelmus. Deze bijeenkomst stcnd onder leiding van den voorzitter der plaatselijke Commissie dok ter van der Bijl, die een hartelijk woord van welkom toeriep tot alle aanwezigen en zich in het bijzonder richtte tot luit. kol. Boots, commandant Landstorm-Corps Zuid- Holland West, den heer Rooijaards, voor zitter van de Gew. Commissie, alsmede tot de heeren Wildenberg en kapt. Karres. Als gasten waren nog aanwezig generaal Zeeman en kap. Captyn. De voorzitter stelde de aanwezigheid van den generaal op hoogen prijs en achtte diens tegenwoor digheid voor de afd. van het hoogste be lang. Hierna sprak ds. van den Bos, ger. pre dikant alhier, een propaganda-woord. Spr. hield een glcedvol betoog over den band tusschen Vorstenhuis, Volk en Vaderland en zette het groote b'elang uiteen van de taak van den B.V.L. onder de huidige tijdsomstandigheden. Het is de taak van den B.V.L. den band tusschen volk en land steeds te versterken en zoonoodig tegen willekeur te beschermen. Vervolgens werd pastoor Saraber als lid van de Plaatselijke Commissie geïn stalleerd door den heer Rooijaards, waar bij deze de voorname plaats van de Plaatselijke Commissie in het licht stelde en de taak van de leden dier Commissies aangaf. Ter afwisseling trad nu de bekende voordrachtkunstenaar Louis Contran op. Het bleek, dat de Commissie in hem de juiste man gevonden had. Met een keur van voordrachten en pittige kernspreuken deed hij de aanwezigen met genoegen luis teren. Getuige het applaus. Generaal Zeeman sprak daarna op kern achtige wijze een propagandistisch woord en zeide het aangenaam te vinden dezen vend mede te maken, zulks ook met het oog op de vele oude vrienden en beken den, die hij in deze afd. heeft. Spr. haalde enkele herinneringen op en zeide in ver band hiermede, dat wij als B.V.L.'ers, hoe wel verschillend van geloof en politieke opvatting, toch kunnen en moeten samen- wongn als broeders van hetzelfde huis. Luit. kcl. Boots reikte hierna op de hem eigen prettige en vriendelijke wijze de prijzen aan de scherpschutters uit en toonde hierna in een korte rede aan, dat wat ds. van den Bos schertsend „Spielerei" had genoemd toch inderdaad volle ernst was en dat de oefeningen noodzakelijk waren voor het verkrijgen van voldoende geoefendheid. Kapt. Karres, hierna het woord verkrij gende, richtte zich tot dokter van der Zijl als voorzitter van de Plaatselijke Commis sie. In verband met diens 12VS-jarig huwe lijksfeest en arts-jubileum schetste spr. de verdiensten van den dokter. Dat deze ar beid door alle B.V.L.'ers op hoogen prijs werd gesteld, bleek uit de aanbieding van een beeld van het embleem van den B.V.L „Als 't moet", met een bijpassenden eiken zuil. Zichtbaar onder den indruk dankte dekter van der Bijl voor het schitterende cadeau en voor sprekers vriendelijke woor den. Hierna trad de heer Contran weer op en hield allen aangenaam bezig. De eenige Schaduwzijde van dezen uitnemend ge slaagden avond was de afwezigheid van den eere-voorzitter, burgemeester Peek, die wegens ongesteldheid verhibderd was aan wezig te zijn. Vermelding verdient nog het geheel be langloos optreden van het muziek-ensem- ble Bouwmeester, dat den geheelen avond pittige muziek ten gehcore bracht, waar- zoor een woord van dank verdiend is. Te ongeveer 11 uur sloot de voorzitter dezen prachtigen geslaagden avond, welke zooveel belangstelling heeft getrokken, dat de beide zalen van hotel Van den Bosch tot in alle hoeken bezet waren. ROELOFARENDSVEEN Tuinbouw. Aan de tuinders wordt bij deze de zeer belangrijke mededeeling ge daan, dat de rijks-tuinbouw-consulent, de heer G. W. van der Helm op den 2den en 4den Woensdag van elke maand van 11 12 uurc te beginnen 27 April a.s. aan de groenteveilng alhier aanwezig zal zijn voor het geven van voorlichting en adviezen betreffende den tuinbouw. In het belang van de tuinders, hun be drijf, en de te verhoogen waarde der pro ducten wordt verwacht, dat iedereen, die inlichtingen wenscht over ongemakken van den grond en van de gewassen, alsmede aangaande bestrijdingsmiddelen, van deze kostelcoze gelegenheid een dankbaar ge bruik zal maken. Personalia. Geslaagd is bij het exa men voor diploma Vestigingswet-kleinhan- delbedrijf de heer D. Hogenboom Jr., leer ling van de Coöperatieve Praktijkschool te Hoek van Holland. UITHOORN Geboren: Cornelis Hendrikus z. van C. M. Wilelmse en S. C. Baartman Adrianus Gerardus z. van M. W. Rekelhof en A. A. S. M. Oorbals. Getrouwd: Anthonie de Vos en An na Vis Jacobus pieleman en Maria Christina de Vos. Overleden: Sophia Henriëtte Wam- steeker 69 j., wed. van M. J. L. Schram Hendrik van Breda, 30 j., echtgen. van P. W. Goudkuil. TER AAR ALS KONING WINTER NOG ZOO LAAT REGEERT.... De strenge nachtvorst van de laatste weken heeft in onze streek flinke schade toegebracht aan de te veld staande gewas sen, bizonder de peulen, doperwten en tuinboonen. Deze producten waren eerst door het mooie weer in de maand Maart snel gegroeid, later met het afnemende weer werd de groei eenigszins geremd en tot overmaat van ramp komen nu de ha gel- en sneeuwbuien opzetten, gepaard gaande met sterke nachtvorsten. Hierdoor is het niet te verwonderen, dat de gewas sen veel hebben te lijden gehad, wat aan- stands zoodra het zonnetje komt nog in sterker mate tot uitdrukking zal ko men. ZiekenhuisverpJeging. Voor de vijf tiende ledenjaarvergaderign van de R.-K. Vereeniging tot verlichting der verplegings- kosten in ziekenhuizen, welke gisteravond werd gehouden in het café Verhoef onder praesidium van den heer M. Holscher, be stond geen groote belangstelling, waaruit zeker vastgesteld mag worden, dat het be leid naar wensoh gaat van de leden, an ders. k.. Na opening met den chr. groet en ver welkoming, maakt de voorzitter terloops gewag van het derde dustrum met de bij zondere med6deeling over het gratis of- freeren van een kop koffie plus een sigaar. De notulen gaan vlot onder de hamei- door, waarop direct het jaarverslag aansluit van den secr.-penningm. den heer W. Tog- ni. Eerst een algemeen overzicht en dan cij fers. Het ledental bedraagt 827 perso' boven de vijftien jaar en 824 personen er beneden, bij elkaar een vermeerdering van 90 leden. De afdeeling „vrij vervoer" telt 740 leden, vermeerdering van 137 perso nen. Er zijn verpleegd geworden 37 perso nen met 610 ligdagen en 47 leden zijn op kosten van vrij-vervoer van en naar het ziekenhuis gebracht. Het verslag over de financiën, eveneens voorgedragen door den heer Togni, was zeer bevredigend te noemen. De ontvang sten zijn 2286.82, uitgaven 16595.85, een batig saldo van ƒ591.07 (vorig jaar ƒ512). Mocht hier dus een vooruitgang te bespeu ren zijn, anders loopt het met de afdeeling vrij-vervoer, want het batig saldo is we derom teruggeloopen en bedraagt thans 272.94. De heer Ant. van Emmerik bacht na mens de controle-commissie rapport uit over het beleid des penningmeesters. Uit- eervoopende steekproeven zijn genomen, de kas en bank-saldi vergeleken met de hoofdboeken, doch niets gaf aanleiding tot op- of aanmerkingen, weshalve de com missie adviseert den penningmeester voor zijn punctueel gevoerd beleid te déchargee- ren. Dit geschiedde met applaus. Het aftredende bestuur werd op voorstel bij acclamatie herkozen, vqor welk ver trouwen de herbenoemden dankbaar waren terwijl tot leden van de verificateurscom missie werden aangewezen de heeren W. v. d. Hoorn en A. v. d. Vlugt. Vooraleer de rondvraag aan de orde kwam, gaf de secretaris een vluchtig over zicht van de werkzaamheden der vereeni ging die talrijk zijn en de verschil lende mutaties, welke in het bestuur heb ben plaats gehad. Slechts twee leden, n.l. J. Kelder en W. Togni, hebben vanaf de oprichting tot nu toe deel uitgemaakt van het bestuur. Wanneer nog extra de goede basis van de vereeniging is aangeroerd, ein digt het verslag met een opwekking steeds bij elkaar te blijven. Veel belaigrijks leverde de rondvraag niet op, waarna sluiting. ZEVENHOVEN Gemeente-begrooting thans goedgekeurd. Gedep. Staten hebben de gemeentebe- grooting voor 1938 thans goedgekeurd. Uit de laatste raadvergadering is bekend, dat de hooge post voor de uitkeering aan de bijzondere scholen 14.per leer ling) ingevolge de per 1 Januari 1.1. in werking getreden nieuwe onderwijswet bepalingen, nogal bezwaar ontmoette. De gevolgen ervan komen dan ook voor re kening der gemeente, doordat de Rijks bijdrage in het begrootingstekort vermin derd is met het verschil tusschen f 8.60 en 14.per leerling, vermenigvuldigd met het totaal-aantal leerlingen. Met een „onvoorziene uitgaafpost" van rond ƒ300 en een zeer krappe begrooting gaat het gemeentebestuur 1938 tegemoet. Kopziekte. Door de zeer koude nach ten en dikwijls niet minder koude dagen, sneuvelen verschillende koeien, vooral aan de gevreesde kopziekte. ZWAMMERDAM Gevestigd: H. J. van der Louw en gezin, A. 22 van Bodegraven R. van Egdom en gezin, A. 141 van Woerden Mej. C. J. Balvert, B. 85 van Zegveld P. J. van Dijk, B. 15 van Kufferath (Duitschland) Mej. H. Nordberg, C. 46 van Beckum (Duitschland). Vertrokken: C. A. van Katwijk, C. 118g naar Utrecht Mej. J. Verweij, D. 14 naar Waddinxveen Th. C. G. de Wit C. 29 naar Noordwijk Mej. J. Verkaik. C. 31 naar Woerden G. Hol en gezin B. 86 naar Bodegraven. Ondertrouwd: Johannes Hogen elst 26 j., tunider te Bodegraven, en Cor nelia Groep, 22 j., te Zwammerdam.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7