OMGEVING Het bloemen-corso van de kleine Noordwijkers ZATERDAG 23 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 geestelijkheid der stad zoo in aanzien is, waar men in het college van regenten zelf zulk een prettige en amicale omgang met elkaar heeft, waar ten slotte de priorin en de overige Zusters alles doen om de zaak te doen loopen, daar is het voorzitterschap niet zoo moeilijk en een vreugde. Daarom hoopt spr., dat hij nog vele jaren zijn functie als regent en als voorzitter zal mogen en kunnen vervullen en hij geeft de verzekering het naar beste krachten te zul len doen. FEESTELIJKE BIJEENKOMST. Daarna was het feest voor de inwoners van het huis. In de tooneelzaal hadden al len zich verzameld en toen de jubilaris met bestuur en familie gezeten waren klonk blij een feestlied, door een achttal van de oud ste meisjes ten gehoore gebracht. Uit naam van alle kinderen sprak hier na de verpleegde Piet Vianen, die na har telijke woorden van gelukwensch wees op het vele, dat de heer Noordman voor al de bewoners van het huis, vooral voor de weeskinderen heeft gedaan en waardoor zoovelen thans óf eerzame huisvaders of huismoeders óf priester, broeder of zuster zijn geworden. De kleine Noord wij kertjes treffen het vanmorgen niet. De lucht is betrokken en heeft meer neiging tot huilen dan tot lachen. Zoo was het vanmorgen ook met het humeur van Jong-Noordwijk gesteld, toen zij door het raam keken en ontdekten, dat hun glorie-morgen, de morgen van het kinder-bloemencorso, niet met een bezoek van de zon zou worden vereerd. Maar over die teleurstelling waren zij spoedig heen, en opgewekt en parmantig kwamen zij te gen tienen in het Brêloftpark opdagen, de een nog mooier uitgedost dan de andere. Het aantal deelnemertjes was bevredi gend, al had de regelingscommissie op nog veel grooter toeloop gerekend, en ook mo gen rekenen. Wij zullen maar niet gaan vertellen, welke deelnemertjes het leukste waren, want dan komen wij in een conflict met de dames Aten, Litjens, Van der Meer, Niekerk en Wassenaar, die de jury uit maakten en hun taak hoogst ernstig op namen. Behalve vele uitbundig en feestelijk ver sierde fietsen, poppenwagentjes en zand- karren, waren er enkele wiegen en huif karren en rijdende prieelen, geheel en al opgebouwd uit bloemen-mozaiek, waartus- schen glundere Noordwijkers gedoken za ten. Sommige kinderen waren in maske rade-pakjes gestoken; er bleek groote trek te zijn voor boer en-kieltjes, maar ook wa ren er een matroosje, een verpleegster, en zelfs een oude vrijster met een bandjes muts op, voor wie echter de kansen op een goed huwelijk nog lang niet verke ken zijn. Sierlijk was het groepje kinderen in Biedermeyer-pakjes, in met bloemen ver sierde crinolines en met parasols (of wa ren het parapluies?) van louter bloemen. Er waren ook grooter „stukken": een prachtig rood met geel versierde Meiboom, waarvan een tiental met tulpen opgesierde jonge burgers de slippen droegen, een prachtige zwaan van bloemen met een gele snavel, bootjes van bloemen en auto's van bloemen en zelfs een tramwagen van de N.Z.H. van gele narcissen, waarbij de beu gel niet vergeten was; de miniatuur-con ducteur toonde zich van het gewicht zijner functie welbewust. Een uitlooper in deze serie versierde wagens en versierde kin deren was het nummer „Bloemen te koop" een aardige vondst, dat bloemenveld met op den achtergrond een schaft-hutje! Van alle „inzendingen" was veel werk gemaakt en wij hebben respect voor de moeite, het geduld en de toewijding van de ouders, die deze kleine bloemen-kunst- stukjes hebben gewrocht. Onder groote belangstellng trok, na de beoordeeling door de jury, het kinder-corso door de straten van Noordwijk; al werkte het weer niet mee, toch is het voor de kinderen ,een morgen geweest, die zij nooit zullen vergeten. De meest uitverkoren „nummers" van dit kinder-corso zullen ook vanmiddag wederom deelnemen aan het bloemen corso voor de grooten. De bekroningen. Ie prijs: W. v. Schie. 2e prijs: Marijke v. d. Luyt. 3e prijs: Jo v. d. Meer. 4e prijs: Prinses Beatrix groep. 5e prijs: E. v. Werf. 6e prijs: P. Vink. 7e prijs: J..P. H. Alkemade. 8e prijs: Ned. Herv. School-groep. 9e prijs: de Ridder. 10e prijs: Krüger. terwijl ook aan de tientallen andere deelnemers kleine prijzen werden toege kend. Van de meisjes sprak hierna Marie Oudshoorn, die eveneens in treffende woorden dank bracht voor de goede zorgen van den heer Noordman en bad dat den jubilaris honderdvoudig moge beloond worden wat hij voor de arme weezen heeft gedaan. Weer ging het scherm van het tooneel open en in velerlei kleur werd door een aantal jongedames in bloemrijke taal de lof van den „jubilaar" bezongen, waarna zij besloten met een bloemenhulde. Nadat allen den jubilaris persoonlijk hadden gecomplimenteerd, sprak de heer Noordman een woord van dank voor de mooie wenschen en liedjes. Spr. dankte al len, dat zij hun vrijen tijd hebben willen opofferen om dat allemaal in te studeeren en hij besloot met den wensch, dat nog vele malen een dergelijk feest zou mogen gevierd worden, waarna hij tjplen nog een extra vacantiedag toezegde. Hiermede was de officieele viering ten einde. Er waren voorts tal van schriftelijke en telegrafische gelukwenschen ingekomen, w.o. van de St. Eilsabethvereeniging en van den Bijzonderen Raad der St. Vincentius- vereeniging. Bezoek van de Koningin aan de bioemen-mozaïeken H.M. de Koningin kwam gistermorgen door Noordwijk om een vluchtig bezoek te brengen aan het bloemenfeest. De Ko ningin. vergezeld van een hofdame, liet zich langs de mozaïeken in Voorstraat en Lindenplein rijden en bezichtigde ook het Emmaduin. Door mej. Steenvoorde wer den in de Wilhelminastraat bloemen aan geboden, voor welke attentie H.M. harte lijk dankte. Het koninklijk bezoek aan Noordwijk kwam geheel onverwacht. Bij de kweekerij Ornata aan den weg naar Katwijk heeft de Koningin nog eenige ruikers bloemen gekocht. KATWIJK HET CONFLICT IN DE BURGERWACHT. Plannen tot reorganisatie. Het conflict in de Katwijksche Burger wacht, dat reeds dateert van Maart 1937, is in een nieuw stadium gekomen. De contactcommissie, die in de laatst gehouden ledenvergadering benoemd werd en die tot taak had te trachten de tegen stellingen tusschen burgemeester en afge treden bestuur tot overeenstemming te brengen, heeft met genoemd bestuur ver gaderd en uitvoerig de reorganisatieplan nen, zooals de burgemeester zich die voor stelt, besproken. Deze plannen komen in hoofdzaak op het volgende neer. In het algemeen zullen geen emolumenten meer worden toegela ten. Een uitzondering dient gemaakt voor den secretaris, wiens administratie van dien aard is, dat eenige tegemoetkoming gewettigd is. Ook zal een redelijke ver goeding voor het onderhoud der geweren er. voor he^vervoer van en naar de schiet banen moeten worden toegekend. Voorts zullen de functies burgemeester- voorzitter der B. W. gescheiden dienen te worden. (De burgemeester was tevens voorzitter). Ook de functies van comman dant-secretaris zullen niet meer, zooals tot nog toe het geval was, in één persoon vereenigd mogen zijn. Ook de doelstelling der B. W. zal wijzi ging behoeven. Er dient gevormd te worden een z.g. groep A., waartoe zullen behooren, die le den, welke zich bereid verklaren een ac tieve kern te vormen. Het lidmaatschap van deze groep beteekent een deelneming aart schietoefeningen en het meemaken van militaire oefeningen. Groep B. zal gevormd worden uit de le den, die den wensch hebben te kennen ge geven actief deel te nemen aan den lucht beschermingsdienst. Deze leden zullen in bepaalde gevallen ook gebezigd worden voor het verleenen van assistentie aan de politie. De leden van deze groep zullen eventueele cursussen over luchtbescher ming moeten bijwonen. Groep C. zal worden samengesteld uit leden, die in het algemeen bereid zijn in geval van nood burgerlijke diensten te be wijzen, b.v. postdiensten, transportdien sten, arbeid in bakkerijen, het verzorgen van de gasproductie, enz. Naar we vernemen gaat het afgetreden bestuur in hoofdzaak geheel accoord met de voorstellen van den burgemeester, zoo dat te verwachten is, dat het conflict bin nen korten tijd in gunstigen zin zal zijn opgelost. Geboren: Johan z. van A. v. Rijn en C. Guyt Jan z. van W. de Koning en L. Kuyt Arendje d. van G. Meijvogel en A. de Vreugd Dirk z. van J. Haas noot en E. Remmelzwaal Cornelia Theodora Maria d. van C. J. Boskamp en H. A. P. de Vrind IJsbrand Teunis z. van Z. v. d. Oever en A. v. Rhijn Anna Jacoba d. van D. v. Duyvenbode en A. Kloos Leentje d. van P. Zwanenburg en J. v. d. Plas Elisabeth d. van G. Klinkenberg en K. de Niet. Ondertrouwd: L. v. d. Oever en A. Dijkdrenth N. v. Duyn en K. Dijk huizen A. Durieux en L. J. Lit. Getrouwd: G. Meijvogel en J. Koe le wijn L. Noordervliet en W. Kuyt L. v. d. Plas en J. Varkevisser J. v. Roon en A. Messemaker E. P. v. Beelen en J. v. Dijk J. v. Dijk en J. de Zwart. Overleden: Andries Tukker 60 j., gehuwd met A. v. d. Weijden Nic. v. d. Plas 61 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Emmabloem. De straatverkoop der Emmabloempjes gaf alhier een batig sal do van 20.01. Looncontract. De tuinders en bloe misten hier en in omgeving ontvingen de zer dagen een schrijven namens den Mi nister van Economische Zaken, waarin werd medegedeeld dat overleg tusschen werkgevers en werknemers verplichtend werd gesteld. De hoofdbesturen van de Nederl. Christ. Landarbeidersbond, de R. K. Landarbeidersbond, en de Nederl. Ar beidersbond werd nog geadviseerd een po ging te doen om tot overleg te komen. In verband hiermee zal dezer dagen in „Con cordia" te Rijnsburg gelegenheid zijn een bespreking bij te wonen over de loonen en arbeidsvoorwaarden. De leden van de werkgeversorganisaties kunnen zich daar door hun besturen laten vertegenwoordi gen en eventueel niet aangeslotenen door een in te stellen commissie. LEIDSCHEN DAM NASLEEP VAN DE ROOFOVERVAL. Proces-verbaal wegens het weigeren van toegang. Door de politie werd tégen B. S., hoofdbewoner van het perceel in de Veenestraat, alhier, waar de dader C. G. K. van den Roofoverval op den Haagschen taxichauffeur door de poli tie werd gearresteerd, is proces-ver baal opgemaakt in verband met het feit, dat aan de politie bij eerste som matie geen toegang tot de woning werd verleend, terwijl de dader zich in deze woning ophield. St. Josephsgezellenver. Zondag 24 April te half twaalf en na het Lof bijeen komst. Maandag 25 April te 7.30 uur too- neelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 26 April te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 28 April te 7.30 uur biljartclub A. D. O. en Zaterdag 30 April na het Lof bijeen komst K. J. M. V. Maandag 25 April a.s. des avonds te 8.30 uur komt de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" in jaarvergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Mededee- lingen. Jaarveslagen van secretaris en pen ningmeester. Benoeming kascommissie. Be stuursverkiezing. Begrooting. Aanrijding. Op den Westvliet weg had gisteren een aanrijding plaats tusschen den wielrijder A. v. d. H. uit Voorburg en een auto bestuurd door A. G. M. N. S. uit Maassluis. De wielrijder, die uit de rich ting Voorburg kwam, wilde den weg over steken zonder zich rekenschap te geven van het gevaar, dat dreigde met bovenge noemd gevolg. Het rijwiel werd vernield, terwijl S. eenige lichte verwondingen op liep. Rijwiel teruggevonden. Het rijwiel, dat op 1-2 dezer is ontvreemd by de wo ning van G. aan de Mauvelaan, alhier, is gisteren teruggevonden in een sloot, gele gen aan genoemde laan. NOOTDORP Staatspartij. In herinnering wordt ge bracht de stemming voor de candidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkiezing op a.s. Zondag 24 April in de St. Jozef zaal aan den Veenweg. De gelegenheid hier voor is opengesteld na de Vroegmis tot 10 uur; na de Hoogmis tot 12.30 uur, en in den namiddag van 3 tot 4 uur. Het bestuur verzoekt alle leden, aan deze stemming deel te nemen, en tevens hun oproepingskaart mede te brengen. LISSE AUTO STOND MIDDEN IN DE HUISKAMER. Bezoek, waarop geen prijs werd gesteld. Hedenmorgen reed op den Rijks straatweg binnen deze gemeente in de richting Haarlem een vrachtauto van de firma van der Schuyt uit Rotter dam. Een tegenliggende personenauto, bestuurd door den heer Schouten uit Lisse begon, wegens de gladheid van den weg, te slingeren en botste tegen de vrachtauto op. De chauffeur van de vrachtauto gooide zijn stuur naar rechts, reed het trottoir op en drukte hierdoor een gedeelte van den voor gevel van het woonhuis van de we duwe Moerkerken in. In de kamer werd een chaos aangericht en de vrachtauto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken bleven uit. Verzekering dekt de schade. DE SCHOOLTANDVERZORGING. Zooals reeds eerder bekend isgemaakt, vangt de schooltandverzorging op de la gere scholen na de Paaschvacantie aan. Aan de leerlingene die met 1 April j.l. tot die scholen zijn toegelaten, zijn door de schoolhoofden aangifte-biljetten uitge reikt, waarop hun ouders of verzorgers hebben in te vullen, of zij hun kinderen in de schooltandverzorging wenschen op te nemen. Wanneer er bezwaren ^egen be staan, die biljetten door tusschenkomst van de schoolhoofden in te leveren, zulks in verband met de gevraagde inkomsten, kan dit rechtstreeks ter secretarie geschieden. Mocht een biljet verloren zijn geraakt, of iemand niet hebben bereikt, dan kan men dit eveneens ter secretarie bekomen. Voor de goede regeling wordt men verzocht voor zoover dit nog niet is gedaan de aangifte uiterlijk de volgende :week te doen. LUCHTBESCHERMINGSVEREENIGING OPGERICHT. Vrijdagavond vond in het hotel „De Wit te Zwaan" een openbarevergadering plaats onder leiding van den burgemeester, ten einde te geraken tot de oprichting van een afdeeling van de Nederlandsche Vereeni ging voor Luchtbescherming. De burgemeester, dr. S. F. A. C. M. Ba ron van Wijnbergen, opende deze bijeen komst met een openingswoord, waarin hy verklaarde, dat hij als burgemeester be last was met de verzorging van de burger bevolking in tijden van oorlog of oorlogs gevaar. Wij zijn bijeengekomen om deze ernstige zaak met elkaar te bespreken en het doet spr. genoegen, dat velen zijn op gekomen om hieraan mede te werken. Bij zonder heette spr. welkom de heeren raads leden, de reeds aangewezen hoofden en plaatsvervangend hoofden van de verschil lende takken van dienst en de leden van de E. H. B. O., die spontaan hun medewer king hebben toegezegd, waarvoor hij zijn erkentelijkheid betuigde. Ten slotte heette hij welkom de heer A. Wij ma, vertegenwoordiger van de Neder landsche Vereeniging voor Luchtbescher ming, die voor ons zal uiteen zetten de luchtbescherming in de 'meest algemeene zin. Deze vergadering, aldus spreker, heeft ten doel om de belangstelilng wakker te maken van de Lisserbevolking, vooral van dat deel der bevolking die niet dienst plichtig zijn in tijd van oorlog, omdat zij vooral voor de luchtbescherming goede diensten kunnen bewijzen en op de twee de plaats om een afdeeling van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming te stichten. De heer A. Wijma besprak hierna het onderwerp „De luchtbescherming". De hoofdzaak van de luchtbescherming is wel de alarmeeringsdienst, die de burgerbevol- pen zulks voor Teeuwen. king tijdig moet waarschuwen, wanneer er een luchtaanval dreigt, opdat zij zich in veiligheid kan brengen in de schuilplaat sen. Vervolgens besprak spreker het bom- menwerpen en de gevaren daaraan ver bonden. Er zijn 3 soorten bommen, n.l. bri santbommen, brandbommen en gasbom men. Technische aangelegenheden besprak spreker over deze bommen in den breede. Hoofdzaak is de zelfbescherming en die is na te gaan met een goede organisatie. De consequenties van eventueele luchtaan vallen moeten wij aanvaarden en hierte gen moeten wij onze maatregelen nemen. Spreker besloot met een korte uiteenzet ting van de werkzaamheden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming en wekte de aan wezigen op om lid van deze nuttige ver eeniging te worden en een afdeeling te stichten. De burgemeester zeide, dat ieder wel tot de overtuiging zal zijn gekomen van den ernst van luchtaanvallen bij een eventuee le oorlog. Wij zijn verantwoordelijk tegen over elkaar en onze eerste maatregel moet dan ook zijn een begin te maken om maat regelen te treffen. Als burgemeester zag spreker gaarne, dat een ieder spontaan zijn medewerking zal geven, evenals dit dooT de E. H. B. O.'ers is gegeven. Het moet geen dwang worden, doch wij moeten het ons als een eereplicht rekenen, om elkaar te helpen in die omstandigheden. Wij hebben nog noodig helpers, waar voor gelegenheid zal worden gegeven zich op te geven, hetgeen nader bekend ge maakt zal worden. Van Lisse is spr. over tuigd, dat de bevolking spontaan zal me dewerken, omdat het gaat om de belan gen van Lisse zelve en dan: dit hebben wij reeds meer getoond, zijn wij steeds paraat. Laat de bevolking van Lisse toonen, dat zij wil uitschitteren en een luchtbescher ming vormen, die klinkt als een klok. Spr. besloot met een krachtdadig beroep te doen om toe te treden als lid van de afdeeling Lisse van de Ned. Ver. voor Luchtbescher ming, opdat Lisse zal toonen hoe het kan. Staande de vergadering gaven zich reeds een 50-tal leden op. Nadat nog enkele vragen waren beant woord sloot de burgemeester deze flink bezochte vergadering. Ontwikkelingsavond R.K. Staatspartij. In een der zalen van het K.J.C.-Gebouw hield de politieke Propaganclub „St. Pau- lis" onderafd. van de afd. Lisse van de R.K. Staatspartij, een goedbezochte ver gadering onder presidium van den heer P. Wessels, 2e voorz. Dezen heette allen, m het bijzonder den heer J. H. v. d. Voet, politiek adviseur, allen welkom. De notu len werden gelzeri en vastgesteld. De ver gadering was belegd, om door het stellen van vragen op politiek gebied zicht te ont wikkelen, welke vragen door den heer J. H. v. d. Voet zouden worden beantwoord. Allereerst werd de vraag gesteld, hoe het mogelijk is, dat men onze werklooze land arbeiders dwingt in Duitschland te gaan werken. Allereerst zette de heer v. d. Voet uiteen, dat z.i. met de geringe werke loosheid in Duitschland, zooals dan van daaruit wordt voorgegeven, wel eenige reclame voor het regiem wordt gemaakt. Ook is een feit, dat Duitschland behoefte heeft aan geschoolde landarbeiders, Bo vendien, als men zou gaan tellen, zou men bemerken, dat hier meer Duitschers wer ken dan Hollanders in Duitschland. Spre ker gelooft niet, dat een Katholieke Mi nister iemand zal dwingen tegen zijn zin van vrouw en kinderen te worden wegge haald. Spreker stelde voor aan het be stuur der R.K. Staatspartij de vraag te stellen of men de werkloozen verplichten kan met de bedreinging van steunonthou- öing in Duitschland te gaan werken. Hier toe werd besloten. Een andere vraag werd gesteld: „Wat is de bedoeling van het Na tionaal Jongerenverbond." De heer v. d. Voet meende dat men voorzichtig moet zijn, om daarvan lid te worden. Een der aanwezigen wees er op, dat men hem een advertentie in de „Residentiebode" had voorgehouden, waarin werd opge wekt tot toetreding. De heer v. d. V. wees er in den breede op dat een advertentie in genoemd blad voor een katholiek geen vrijbrief kan geven om toe te treden. Uiterste voorzichtigheid leek hem gebo den, temeer daar genoemde vereeniging door den Bisschop voor ons is verboden. Een ander lid vroeg inlichtingen over de geruchtmakende zaak te Oss. De heer v. d. V. zette hieromtrent uiteen, wat mi- r.-ster Goseling heeft geantwoord op de irterpelatie-Drop. Wat hem het meest frappeerde was, dat een blaadje als „Ons Weekblad", na ministers antwoord nog zoo insinueerend over deze zaak meent te moeten schrijven. Hierna sluiting. Hinderwet. B. en W. hebben aan me vrouw de wed. T. de Lange, alhier, vergun ning verleend ingevolge de Hinderwet, tot het uitbreiden van haar brood- en ban ketbakkerij op het perceel kadastraal be kend gemeente Lise in sectie D. No. 4117, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat No. 31. SASSENHEIM DE NIEUWE PROVINCIALE WEG. EEN BRUG, DIE OP HET DROGE GEBOUWD WORDT. Zooals reeds gemeld is aan de firma H. en P. Voormolen te Rotterdam gegund de bouw van een duikerbrug, het maken van een grondduiker en het maken van een ge deelte weglichaam. Bedoelde duikerbrug, die „Ter Lee- de-brug" zal heeten wordt achter de Oosthaven op het droge gebouwd, na omlegging der Sassenheimer Vaart komt deze onder de brug door. De brug zal bestaan uit een koker van gewa pend beton met een inwendige hoogte van 5.95 M. en een breedte van 5.65 M. De doorvaarthoogte wordt 2.20 M. De brug wordt gefundeerd op dennen-hei palen waarvoor 1780 strekkende meter noodig zal zijn. Waar het beton in 't gezicht komt wordt het bekleed met metselwerk, zoodat de indruk gewekt wordt, dat het een gemetselde brug is. Niet minder dan 48 ton wapeningsijzer 340 M.3 beton zal noodig zijn. In de richting van den nieuwen Rijks weg moet worden aangelegd een weg lichaam van 290 M. lengte. Veen en klei zullen moeten worden weggehaald en pl.m. 17000 M.3 zand moet worden aangevoerd. Aan het einde van dit te maken wegge deelte moet een grondduiker van 60 M. ge maakt inwijdig 90 c.M. breed en hoog. De fa. Voormolen zal ook nog een ge deelte van de Molensloot, bij Berkhout, moeten dempen en een nieuwe sloot moe ten graven. Acht maanden na den aanvang zal het werk gereed moeten zijn. „St. Ambrosius." De Harmonie en Zangvereeniging „St. Ambrosius" hield een ledenvergadering in K.S.A. naar aan leiding van de huidige bestuurscrisis we gens bedanken van den voorzitter, de heer W. J. Rozema en den penningmeester, de heer J. M. Matze. Deze vergadering stond onder leiding van den tweede voorzitter, de heer J. Kor- tekaas, die in zijn openingswoord den ver diensten van den scheidenden voorzitter uiteen zette. Ook tot de heer Matze werden woorden van dank gericht. Na een korte gedachtewisseling werd overgegaan tot verkiezing in de twee va catures Op voorstel van het bestuur wer den gekozen de heeren W. Krom en S. Rotteveel. Voorgesteld werd om as. winter een zangspelavond te houden. Dit voorstel zal door het bestuur worden overgenomen mits de afdeeling zang zich zoodanig uit breidt, om hieraan te kunnen voldoen. Vertrouwd wordt, dat de ingezetenen hier in zullen meewerken door zich op te geven als lid; dan zal en kan succes niet uitblij ven. Voor het vieren van het 12 1/2 jarig be staan der vereeniging zal later het be stuur eventueele plannen bekend maken. Met een aansporing aan de leden om de vereeniging hoog te houden en groot te maken besloot men deze vergadering. Arm verbrijzeld. Gisteravond had aan de Klinkenberg een ernstig ongeval plaats, waarbij een jongen man C. de J. uit Katwijk zijn arm zoodanig bezeerde, dat men vreest, of deze wel behouden zal blijven. Het ongeval is te wijten aan het plotseling omkippen van een met 2 M3 zand geladen kipkar. De J. was bezig met het smeeren, was zich niet bewust, dat de- wagen kon omslaan en kreeg aldus de vol le lading. Zijn arm zat geheel bekneld tusschen den wagen. Dr. Zeijerveld was spoedig ter plaatse met de koffer van de E H.B.O. Ook dr. Walenkamp van War mond was aanwezig. De patiënt werd la ter per ziekenauto van Bakker naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd. Opleiding dienstboden. Zij, die zich willen bekwamen in huishoudelijke vak ken, waarvoor zij een kostelooze opleiding kunnen bekomen, gelieve zich zoo spoe dig mogelijk op te geven aan het Gemeen tehuis alhier. VOORSCHOTEN Ongeval. Een zoon van den landbou wer L., geheeten W. L., had gisteren het ongeluk van zijn paard te vallen en brak zijn been. Hij werd vervoerd naar één der ziekenhuizen te Leiden. ZILK Een tegenvaller. Toen de werklooze arbeider Teeuwen zijn steungeld had ge ïnd en thuis af wilde dragen, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat hij een bankbiljet van 10.had verloren. Tot op heden kwam de eerlijke vinder zich niet melden, of zou hij, bij het lezen van dit stukje nog tot inkeer komen? Wij ho pen zulks voor Teeuwen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6