Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 23 APRIL 1938 DE LEFDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EEN HUIS STOET IN. Fen bedreigd perceel in het Noordeinde. Hedenmorgen is de voorpui van het huis, Noordeinde 8, waarin gevestigd is de lunchroom van den heer de Geest, gaan scheuren en zakken. De oorzaak hiervan hiervan ligt in het graven en heien in den grond naast dit perceel gelegen, waar voor nieuwbouw voor de Rotogravuremaatschappij grond werkzaamheden worden verricht. De aan nemer heeft direct gelast de werkzaamhe den te staken. De hardsteenen pui is uit den muur weg gedrukt en de ruit weggezakt. UITVOERING ST. PANCRAS- KRUIS VAART. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Herinnert u zich onze uitvoeringen nog van vorige jaren? Hoe dat frissche en vroo- lijke en toch ook weer zeer mooie avon den waren? Onze jongens werken hard om katholiek Leiden weer zoo'n fijne avond te bezor gen. En u komt daar natuurlijk allemaal naar toe! Belangstelling toonen voor onze bloeiende Katholieke jeugdbeweging en... genieten van een uitstekend verzorgd pro gramma! Daar wordt op dien avond weer voor ieders smaak iets geboden. Een avond vol afwisseling en amusante verrassingen. Houdt u van frissche, vroolijke jongens gezichten? Dan moet u beslist komen! Tien tallen krijgt u er op de planken te zien. Houdt u van humor? U moet dan op onze uitvoering maar eens een lach-kuur komen ondergaan! Houdt u van jongens-koorzang? Onze Minstreels komen weer met een splinter nieuw repertoire! Houdt u vanNeen, voor vanavond moeten we er mee stoppen; we zouden zoo een heele litanie kunnen samenstellen, maar de courant heeft nog meer te publiceeren. Dus een volgende keer hoort u er meer van. Programma-boekjes, tevens bewijs van toegang, voor onze uitvoering in de Stads gehoorzaal op Zondag 8 Mei a.s. zijn ver krijgbaar a 25 cents. Onze Kruisvaarders doorkruisen de heele stad om ieder van plaatsbewijzen te voorzien. En mochten zij u vergeten: aan het adres Zijlsingel 37 kunt u steeds kaarten bekomen. Houdt dus Zondagavond 8 Mei a.s. vrij voor het bijwonen van de opvoering door het St. Pancras-cohort van: „Zij kwam, sprak enoverwon". R.K. GEMENGDE ZANGVER. „PULCHRI STUDIO" De leden worden verzocht a.s. Maandag allen tér repetitie te komen ter bespreking van de reisgelegenheid vopr de a.s. uitvoe ring te Alphen a. d. Rijn op Donderdag 5 Mei. Niemand verzuime. FEESTAVOND „ST. RAPHAEL" De feestavond van „St. Raphael" zal ge houden woi'den op Dinsdag 10 Mei e.k. De leden gelieven deze avond te reserveeren. Nadere gegevens volgen. De H. Mis voor de levende en overleden leden der afd. op Zondag 8 Mei, 9 uur, H. Leonardus a P. M.-kerk, Haagweg. CHINEESCHE AVOND. Het Chineesche 'teeken voor welwillend heid en menschlievendheid, reeds bekend geworden door de reeds vroeger gehouden speldjesverkoop ten bate van de hulp aan de burgerbevolking van China, prijkt nu in grooter formaat voor vele ramen op de linoleumsnede welke de Chineesche avond cp Donderdag 28 April aankondigt. Deze avond is bedoeld als slot van de actie te Leiden. Het programma is zeer ge varieerd. De St. Odoknapen, die reeds eeri zekere vermaardheid als zangkoor hebben verworven zullen liedjes zingen, de heer Bugersdijk, als goochelaar in Leiden niet onbekend heeft zich belangloos beschik baar gesteld. Er zal een Oud-Chineesch tooneels'tuk in het Nederlandsch worden gespeeld door de Nederlandsche studenten van het Sino-> logisch Instituut, met medewerking van twee Indo-Chineesche dames. Ook zullen ex Chineesche ge,dichten worden voorge dragen, waarbij vertaling zal worden ge geven. Het Leidsch Salon Orkest zal de muzi kale verzorging op zich nemen, terwijl in de pauze de uitslag der verloting zal wor den bekend gemaakt en de prijzen in ont vangst kunnen worden genomen. Wij wenschen het ijverige comité gaarne een geslaagden en dus drukbezochten avond. MILITARIA. Dè sergeanten capitulant van het 4de Re giment Infanterie P. J. D. Stroebei, L. P. de Jong, J. W. van Luijk, H. Petei's van het le Bataljon en J. de le Roe, H. A. v. d. Horst, S. J. Keijer en C. Dam, van het lie Bataljon worden op 25 April a.s. gedeta cheerd bij het Kader Bataljon te Laren voor- het volgen van een opleiding tot in structeur. Deze opleiding eindigt op 30 Augustus 1938. In verband hiermede zijn de d.pl. ser geanten adspirant capitulant A. J. de Vrind, A. Deijn en A. J. Duk met ingang van genoemde datum overgeplaatst bij het lie Bataljon te Weert. Prof. dr. C. W. Lunsingh Scheurleer, bui tengewoon hoogleeraar aan de rijksuniver siteit alhier, is benoemd tot adviseur bij den dienst van Kunsten en Wetenschappen- van het Gemeentemuseum te Den Haag. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM. Op 1 Mei a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de heer A. J. Hartwijk, in de Sleutelstad en ver daar buiten be kend, op bescheiden wijze een handel be gon in diverse goederen, warvan de mees te jaren aan de Nieuwe Beestenmarkt, de laatste tien jaren door bijvoeging der zaak in de Burchtsteeg. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat door den heer Landwaart de expedi tie „De Zwaluw" werd opgericht. Het be gin was klein, want op 1 Mei 1913 trok de heer Landwaart met handwagen land waarts om zijn eerste vracht naar Den Haag te brengen. Dat deed hij van toen af driemaal per week. Driemaal per week duwde hij de beladen handwagen van Lei den naar Den Haag en teiiig. Nadat hij dit eenige jaren aldus gedaan had, schafte hij een brik aan en een paard, daarna een paard met een sleeperswagen en in 1920 kwam in zijn bedrijf de eerste vrachtauto. Vooral in piano- en vleugeltransport heeft „De Zwaluw" heel wat te doen ge had. Er waren jaren dat er over de dui zend werden veiwoerd. „De Zwaluw" is dus met de jaren snel ler geworden en de zoons van den heer Landwaat drijven nu de zaak, die door him vader met een handwagen werd be gonnen. Dat deze Zwaluw een hooge vlucht be schoren zij. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 7174. „Geerlings Bergamo N.V.", Voorhout, Bergamolaan 29, kweeken van en handel in bloembollen, zaden, planten, gewassen enz. Dir.: A. J. Geerlings, Voorhout. Comm.: H. Geer lings Hzn., Voorhout. Maatsch. kap.itaal: 25.000.waarvan geplaatst en gestort: 10.000.—. W ij z i g i n g e n: 7073. N.V. Leidsche Overdekte Bad- en Zweminrichting „De Overdekte", Leiden, Haarlemmerstraat 262. N. Comm.: C. P. W. van Oploo, Haarlem. 7068. Firma Schaay en Zonen, Leiden, Nieuwsteeg 16, Boekbinderij, cartonnage- fabriek, uitgeverij. De zaak is verplaatst naar Rotterdam, v. Oldebarneveldstraat 77 De landbouwer P. de J. te Hazerswoude tjeeft aangifte gedaan van vermissing van een koe van de Veemarkt en de landbou wer M. B. W. te Haarlemmerliede van ver missing van een 1-jarig schaap. Bij den stalhouder Dieben is een kalf ge schut. Bioscopen. Trianon. „De weg naar Rio" is een film der Fran- sche cinematografie en dat is aan de film te zien. De regisseur heeft zich met een precair gegeven als in deze film behan deld wordt n.l. de meisjeshandel, prachtig weten te beheerschen. Hij heeft dit precai re onderwerp allerminst uitgebuit, maar veeleer op kunstzinnige wijze behandeld. Hij heeft er zelfs een note gaie ingebracht, welke de handeling niet onderbreekt, maar op natuurlijke wijze opvolgt. En deze note gaie heeft hij gevonden in de beide hoofd personen Kathe van Nagy, als de Ween- sche en Jules Berry als de Fransche jour nalist, die er beiden op uit zijn een sen- sationeele reportage te leveren van een handel in blanke slavinnen, maar ook om elkander een vlieg af te vangen. Zij heeft zich doen inschrijven als dan seres in een school, waarvan zij weet dat daar het. broeinest van dezen handel is. De meisjes gaan z.g. een tournée maken door Amerika, maar worden in werkelijkheid naar Rio gebracht. Het zijn spannende, maar ook vermake lijke avonturen, welke die twee beleven. Maar cok de oplossing, welke om bestraf fing der booswichten vraagt, geschiedt on- overdreven en op geheel natuurlijke wijze. Daarbij verraden tal van aardige trekjes de kunstenaarshand van den regisseur. Deze en de beide hoofdpersonen hebben er een geslaagde film van. gemaakt. „Een dame is zij niet", welke film voor de pauze gaat, is een film van dieven en inbrekers, welke later niet allen dieven blijken te zijn, maar detectives en verze keringsagenten en verliefde menschen. De wijze, waarop vex-schillende typen hier bij een zijn gezet is vermakelijk en de film zelf is het ook. Als staal van een humoris tische detective-film zeer geslaagd. Vooraf gaan er journaals en een muziek film, die de prestaties van eenige beken de Amerikaansche orchesten laat hooren. 't Is allemaal erg mooi en er zullen mis schien velen zijn, die weg zijn van deze Amerikaansche hott-jazz. Ons kan echter een getransponeerde en gesyncopeerde, men kan ook zeggen, vervalschte en kapot- gehakte Hongaarsche Rhapsodie van Liszt maar matig bekox'en. Overigens een aantrekkelijk programma. Casino. In Casino-Theater draaien deze week een tweetal hoofdfilms, die een amusanten avond waarborgen. Als eerste hoofdfilm draait de Amerikaansche klucht „Zoutwa terliefde". De onwaarschijnlijke gebeurte nissen worden in machtig toevallige situa ties samen gebracht, maar toch weet alies bijeen de aandacht te boeien en tegen het einde vooral wordt deze rolprent een zeer te waardeeren klucht. Slim Summex'ville bekend uit „De Weg Terug" speelt de hoofdrol. Na de pauze draait de Nederlandsche film „Pygmalion" naar het bekende tooneel- stuk van Bernard Shaw. Het is een der beste Hollandsche producties en het is te hopen, dat dit niveau in de toekomst ge handhaafd blijft. De film en het verhaal, dat de film vertelt, stoomen in een pret tige vaart aan het.oog voorbij, vol met geestigheden, die" het aanschouwen van deze film tot een genot maken. De „ontdekking" in deze film is wel Lily Bouwmeester, Dit. was de allereerste keer, dat zij voor. de film speelde en het resul taat is werkelijk- verbluffend. Bij een pi-oefopname bleek het, dat zij „niet zeer fotogeniek" was, doch desondanks werd zij door dr. Berger voor de hoofdrol ge handhaafd. Haar .mimiek/ haar gebaren, alles is in één woord af. Zij heeft zich ont popt als een actrice van den eersten rang en behoeft niet onder te doen voor ster ren van de eerste grootte. De verdere medewerkenden zijn be kende tooneelspelers o,a. Johan de Mees ter, Eduard Verkade, Mathieu van Eys- den en nog vele anderen. Het gegeven speelt zich af in Amster dam, waar men den spraakleeraar prof. Higgins kermis ziet maken met een bloe menmeisje Liesje (Lily Bouwmeester). Hij gaat een weddenschap aan met zijn vriend kolonel Pickering, d$t hij van haar binnen 3 maanden een elegante dame zal maken, die zich in de voor naamste kringen zal bewegen. Liesje krijgt les en blijkt een vlugge leerlinge te zijn, zoodat zij reeds spoedig dusdanige vorderingen heeft- gemaakt, dat Higgins haar op een tea bij zijn moeder durft in- troduceeren. Tijdens deze tea weet zij zeer deftig te spreken, doch -ook op een deftige manier enkele onbeschaafde dingen. De weddenschap dreigt dus te mislukken, doch op een bal bij een gezant weet zij zich ge heel als dame te gedragen, zoodat het expe riment geslaagd mag heeten. Op zekeren dag merkt zij, dat zij slechts een stuk ma teriaal voor Higgings was om een wed denschap te winnen, idoch tevens dat zij verliefd op hem is geworden. Zij gaat nu de rollen omkeeren, zoodat zij niet langer het instrument van Higgings is, maar hij het slachtoffer van Liesje wordt. Het ein de wordt een toenadering tusschen deze jonge menschen. Rex. De lente is weer in haar schulp gekro pen, het is opnieuw winter geworden en nog steeds het geëigende seizoen voor een avondje in de bios. Rex heeft deze week een programma, waarbij alle kilte wordt vergeten, verwarmd als men wordt door een gezonden lach en door de gloeiende spanning van een detective-verhaal. De drie Max-x-brothers streven ernaar de menschen aan het lachen te brengen, en dat lukt hun maar al te goed. Het pu bliek schatert bij de veel dwaze voox-val- len, waarvan het Marxistische drietal de schuld draagt. Een genoegelijke film van echte Amerikaansche humor, die ook hier te lande door velen wordt gewaai'deerd. Charlie Chan reist in de film, die na de pauze vertoond wordt, naar het land van zijn „eerbiedwaardige voorouders", naar China, doch de ontvangst, die hem daar ten deel valt is allerminst hartelijk. Hij wordt ontvoerd en er- worden moord-aan- slagen op hem gepleegd, doch de sluwe detective ontsnapt telkens aan het gevaar en weet zijn belagers in te rekenen. Een film met schokkende gebeurtenissen en met een verrassend slot. Het programma deze week in Rex zal ongetwijfeld veel belangstelling trekken. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Feestavond R. 'K. Tooneelver- eeniging „Vondel", 8 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de le den van de Afdeeling Leiden en Omstre ken, 6.308.00 uur,-Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Repetitie R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH S GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: F. Overdijk, Th. van Dijk en P. Rijzevoort; Maandag: C. v. d. Meel en C. van Tol; Dinsdag: C. Bilderbeek en F. Overdijk; Donderdag: G. Bot en J. Compier; Zaterdag: J. Bentveld en C. v. d. Meyde. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bibliotheek. Zondag: is de zaal ge opend van 12.302.30 uur en van 7.00 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.45 9.45 uur, om 10.45 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaarkas; deze wordt waargenomen door den heer P. v. Berge Henegouwen 8.30 uur Prijs- sjoelbakken voor de jonge gezellen. 8.30 uur Prij^biljarten met als hoofdprijs een Fototoestel. 4 uur: Verloofden-Confe rentie. INTERPAROCH. ST. FRANC LIEFDE WERK. Zondag: 8.45 uur; Gelegenheid om te biechten. 9 uur: Plechtige H. Mis, welke wordt opgedragen door den weleerw. Pa ter A. Duindam O.F.M.,, oud-leider van 't S. F. L. 6 uur: Installatie Franciscus- vrienden. Daarna Lof en recreatie. 7.45 uur Groepsdemonstratie. Maandag: 8.30 uur: Gezellen. 6.30 uur: Franciscusvrien- den-I. Dinsdag. 8.15 uur: Franciscus- ridders III. Woensdag: 6.43 uur: Francis- cusvrienden II. 8.15 uur: Godsdienston derricht, waarna recreatie. 8.30 uur: Franciscusridders II. Gezellen. Don derdag: 7.45 uur: Gymnastiek. Vrijdag: 9 uur: Gezellen. Zaterdag: 3.30 uur Fran ciscusridders I. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half zes: Groep A: Generale Repetitie voor onze twee uitvoeringen op Dinsdag en Dondei'dag. Dinsdag: half vijf: Groep C; kwaxf na vijf: Groep B. Donderdag: half vijf: Groep C; kwart na vijf: Groep B. Vyijdag: half zes: Groep A. Hallo beysü Uitgerust in de vacantie? Goed zoo! Letten jullie goed op de kleine verandering Maandag en Dinsdag? Groep C en B. komen dus niet Maandag maar Dinsdag, en Groep A heeft Maandag repe titie vanwege de Uitvoeringen! Jongens van Groep A: jullie zorgen voor ons suc ces op de Uitvoering in de Stadsgehoor zaal. Denk aan de verschillende afspraak jes, die we hebben gemaakt! Welke.... dat is ons geheim! O zoo! Je kunt nog fo to's koopen bij me voor 20 cent. Geef je spoedig op, hoor, anders grijp je ernaast!!" Tot kijks boys! Houdt je maar taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort „Aeteraus Pater". Burcht St. Antonius Clubhuis. Zondag, 7.30 uur: H. Mis, waaronder Alg. H. Communie voor Kruistochters en Maria Congreganisten. 9.30 uur: Schild- knapenbijeenkomst in uniform. 4 uur Ontspanning. Van 5 tot 5.30 uur Biblio theek voor iedereen toegankelijk. Des avonds geen ontspanning. Maandag: 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag, 10 uur Aantreden wandelaars. 8.30 uur Schaakclub. 8.30 uur Dam club. Maandag: 8.30 uur Godfriedban. Dinsdag: 6 uur Sleutelkoor. 8 uur Kar dinaal Faulhaber. Woensdag, 8.30 uur: Tax-cisiusban. Donderdag, 8 uur: Trom melen. Vrijdag, 6 uur: Sleutelkoor. 8.30 uur Franciscusban. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor alle Ban-, Sleutelkoor- C. v. K. A.-leden. 7 uur Lodewijkban. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Kruisvaarders, deze week geen gewone ban- of vendelbijeenkomsten, maar uit sluitend repetities voor onze uitvoering. Daar moet hard aan gewerkt worden! Komt dus met goeie zin en vooral op tijd. Hier onder volgt het programma. Als je nog niet weet, waar je bij bent ingedeeld, krijg je daarvan nog bericht. Zondag, 12 uur: Repetitie dansen. 3.30 uur Repetitie Min streels (alleen alten). 4.30 uur Repetitie Minstreels (alleen sopranen I). 5.15 uur Repetitie Klepperen. Minstreels en kleppe raars repeteeren in de zaal van de Maria Gijzensteeg. Maandag, 8.15 uur: Repeti tie Minstreels (alleen sopranen II); 8.30 uur Repetitie Tumbles. Woensdag, 7.30 uur Repetitie Dansen. 8.15 uur: Repeti tie Minstreels (allemaal). 8.30 uur Re petitie Tumbles. Donderdag, 8 uur: Re petitie Dansen. 8.30 uur Repetitie Tum blers Vrijdag, 8 uur: Repetitie Minstreels Zaterdag 56 uur Afrekenen 3 Cents- fonds en Spaarbank. Er worden nog enkele andex*e repetities gehouden, maar daar krijgen de betrokken kruisvaarders nog wel bericht van. Dan nog dit: Doet allemaal je uiterste best voor de kaartver koop! De Stadsgehoorzaal moét vol. Geen stoel mag onbezet blijven. We moeten ex- weer zooals vorige jaren een „knal" avond van maken. Afgesproken? OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus". Burcht: R. K. School. Zondag: Geen bijeenkomst voor het ring- verband. Maandag: 7.30 uur Maria-Con- gx-egatie. Dinsdag, 7.30 uur Vendelbij eenkomst. Donderdag 7.30 uur oefenen voor de jeugddag. Zaterdag: 7.30 uur: oefenen voor de jeugddag. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Maandag: 7 uur H. Mis. Woensdag: 23 uur Kruiskinderen. Donderdag: 8.309.45 uur zang. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maandag: 7.309.00 uur jongste groep. 8.449.30 uur naaien. 8.00—9.30 uur topgroep. Woensdag: 8.009.30 uur naaien jongste groep. -»- Donderdag: 7.30 9.00 uur middengroep. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 8.009.30 uur topgroep. Dins dag: 8.009.30 uur naaien. 7.358.45 uur jongste groep. Donderdag: 8.00 9 30 uur middengroep. Zaterdag: 2.00 3,30 uur mulogroep. Par. St. Petrus: Dinsdag: 6.45.15 uur naaien. 7.008.30 uur jongste groep. Donderdag: 6.458.15 uur jongste groep 8.159.45 uur middengroep. 8.15 9 45 uur middengroep. 8.159.45 uur topgroep. Vrijdag: 6.458.15 uur jong ste groep. 6.458.15 uur naaien. Za terdag: 2.003.30 uur mulogroep. Par. H. Leonardus: Woensdag 7.30 9 uur, jongste groep. Donderdag, 8.30 uur topgroep. R.-K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". Maandag: geen kleutex*gymn. Woens dag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heëx'ensingelschool. Vrijdag: 6.15 7.15 uur aspiranten 1214 jaar in de Ur- sulasteeg. 7.308.30 uur aspiranten 14 16 jaar in de Ursulasteeg. 8.4510.15 uur dames in de R. K. H. B. S. Zater dag: 2.153.15 uur kleuters 811 jaar in de Ursulasteeg. R.-K. DAMESHOCKEY-CLUB „OLYMPIA". Zondag: 25 uur vrij trainen op het ter rein „Zuidwijck" voor leden, die niet mee spelen in de competitie. Woensdag: 25 uur vrij trainen op het terrein. Za terdag: 25 uur trainen onder leiding; DE AANSLAG IN DE REGENTESSELAAN TE 's-GRAVENHAGE. Een der slachtoffers overleden. In het ziekenhuis aan den Zuid wal te den Haag is in den afgeloopen nacht overleden de 16-jarige stiefdochter van den schoenma ker D. uit de Regentesselaan, die, tenge volge van mishandeling met een hamer door haar krankzinnigen stiefvader, zoo LEIDEN. Geboren: Elisabeth Johanna, d. van C. v. d. Reijden en E. J. Wijting Petro- nella Maria, d. van W. N. v. Kippersluit en C. Burggraaf Dirkje, d. van J. de Geus en M. Uitenbogaart Catharina Ali- da, d. van P. J. Jansen en C. v. d. Broek Francina Wilhelmina, d. van J. B. Korae- lissen en J. Vlaanderen Johanna Antonia Gerandus, d. van J. W. eHinsbergen en A. M. v. d. Nouland Abraham Jacob, z. van K. v. Rossen en E. J. Momberg Marinus Pieter, z. van P. Boef en M. v. d. Pouw Kraan Hendricus Johannes Adrianus, z, van Tt. J. Hoek en A. Th. Rooijers Ma ria, d. van C. Kloosterman en J. v. d. Harst. Ondertrouwd: J. v. d. Kwaak jm. 35 j. en A. Dannijs jd. 27 j. Overleden: M. M. Wittebol-v. d. Lee vr. 48 j. P. J. Smit m. 64 j. J. W. C. Boogers-Vorst wede. 81 j. S. C. Verhoe ven-Hanselaar vr. 80 j. ernstig was gewond, dat men voor haar le ven vreesde. De moeder van het meisje, die eveneens het slachtoffer van den razenden schoen maker was geworden en ernstige verwon dingen had opgeloopen, toen zij in haar angst door de etalageruit van den schoen winkel sprong, maakt het naar omstandig heden redelijk wel. Zij vertoeft nog in het ziekenhuis. LEIDEN, 22 April. Groentenveiling. Prei f 35.90, Kroten f 1.504.80, Kroten, gekookt f 59.Peen f 10.9014.10, An dijvie f 714.Sla f 613.Snijboonen f96.—, Peulen f108.—, Witloof f5—18.— Postelein f 2027.Spinazie f 37.per 100 K.G. Komkommers f418.Bloem kool f3.70—16.10, Salade f 1—4.90, Knol- selderei f 3.per 100 sutks. Pieterselie f 0.70—0.90, Radijs f 1.20—2.10, Selderie f 0.40—1.20, Peen f 11.40—12.40, Rabarber f 2.606.10, Raapstelen f 0.401.10 per 100 bos. 23 April. Boter. Fabrieksboter pri ma f 1.42, Boerenboter prima f 1.261.35. Aanvoer 2165 K.G.. Handel kalm. Turf. Lange turf geen aanvoer, f 7.8.t per 1000 stuks. ZEVENHOVEN, 20 April. Eieren. Aan voer 1950 stuks. Kipeieren 2.60340, eendeieren 2.50. LEIDERDORP, 22 Apxil Vrije veiling. Kipeieren 3.103.60, eendeieren f 2.40 Boter 6175 ct. per p. Kaas 1838 ct. p. pond, kippen ƒ0.451.25 per stuk, hanen 0.801.10, Konijnen 2455 ct. BOSKOOP, 23 April. Rozen. Pechtold 40—81. Wendland 50—70, Hadley 50—86, Duisburg 80100, Briarclif 5072, Butter fly 3672, Steward 5091, Wilh. Kordes 4060, Rohalandia 3550, Florex 4061, Edith Helen 5081, Aug. Noack 5070, El len Poulsen 3055, Ingar Ohlson 4064, Queen Max-y 102, Rod. Pudipeai'l 4060, id. in soorten 2042, Clem. Pr. Hendrik 120, id. Le Coultre 100, Azalea p. tuk 25, Aza lea 45110, Geranium 11. UTRECHT, 23 April Vee. Totaal aan gevoerd 3820 stuks vee, w.o. 1300 runde ren. Stieren 2933 ct. p. pond, handel ma tig, prijzen onveranderd; slachtkoeien 2e srt. 3237 ct. p. pond, idem 3e srt. 2831 ct. per pond, handel kalm, zelfde prijzen. Vaai-zen 165240, pinken 90150, melk koeien 18030, kalfkoeien 190320, vare koeien 150230 gulden per stuk, handel gedrukt, prijzen onveranderd hoog. 1150 nuchtere kalveren 46 gld., handel rede lijk, iets lagere prijzen; 430 magere var kens 3147, schrammen 2331 gld, per stuk; 800 biggen 1623 gld., handel flauw prijzen varkens iets lager, biggen iets op loopend. 140 magere schapen 1528 gld., handel kalm, prijzen gelijk. Zuivel. 250 K.G. Bater 1.60, 125 K.G. kaas 0.50—0.70, per 100 K.G.; 42.000 eieren 2.903.75 per 100 stuks. VINKEVEEN, 22 ApriL Groentenveiling. Witlof f8.40, Spinazie f 1.50—5.75, Pos telein f 1718.Prei f 3.80, Stoofsla f 7. per 100 K.G., Kropsla fl5.Bloemkool f 524.per 100 suks, Rabarber f 3.80 6.10, Radijs f 1.402.40, Peterselie f4.10, Selderij f 1.20, Kervel f 1.per 100 bos, KATWIJK a. d. RIJN. 22 April. Groen- Violen f 0.070.16 per bak. tenvciling. Waschpeen f 2.403.idem grove f 1.802.10 per kist. Radijs f 1.60 2.30 per 100 bos. Prei f 57.Kroten f 3 60 —5.—. Witlof f 10.50—12.75 per 100 K.G.. Sla f 3.404.25 per 100 stuks, Spnazie f 2.60 —5.— per 100 K.G. LEIDSCHENDAM, 22 April. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort f 1416.2e soort f 1012.3e soort f 611.Gele komkommers le soort f 13 16.50, 2e soort f 1013.50, 3e soort f 710. Kropsla le soort f 24.20, 2e soort f 1 1.80, Stoofsla f 59.50, Bloemkool le soort f 1016.50, 2e soort f 610.uitschot f 35.—, Andijvie per 100 K.G. f 615.50, Postelein f 1321.Spinazie per 4 K.G. f 0.120.24, Raapstelen f 11.30, Rabarber per 100 bos f 4—5.50, Snijboonen f 0.80 0.90, Radijs f 1.90—3.50, Prei f3—5.50, Sel derie f 0.801.60. 1 LNOTEERINULN (AM!» - h KAM) 5.40 30.331/2 41.3U/2 40 021/., 46'JO Oslo 1-7911/,, 6.26

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3