RECHTZAKEN EXPERIMENT ZATERDAG 23 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 NEDEHLANDSCHE KORFBALBOND WedstrijdprogTamma voor a.s. Zondag Districts wedstrijd te Delft: NoordZuid. Promotie-degradatie le klasse Noord- Holland: DDVOosterkwartier; DTVDE D (12—2). Promotie-degradatie 2e klasse Zuid-Hol land: Fluks IIQuick. Promotie-degradatie le klasse Gelder land: MercedesSteeds Hooger. Promotie-degradatie le klasse Overijsel: Groen ZwartMarkelo. le klasse Noord: Nic.Vitesse. ATHLETIEK R.K. Athl. Ver. „Docos" Morgen zullen té Venlo de Nederland- sche kampioenschappen veldloopen wor den verloopen. Hieraan zullen vijf Docos- athleten deelnemen, n.l. in de A-klasse L. v. d. Klugt, H. Jansen, J. v. Rooden en J. Dubbelaar en in de B-klasse M v. Steenber gen, J. Wurzer, die eveneens voor de B- klasse was ingeschreven zal op medisch ad vies niet starten. Wij willen ons niet aan voorspellingen wagen, doch onze jongens hebben de laatste maanden vel mooie over winningen geboekt, zoodat wij ook thans wel een succesje kunnen verwachten. BILTARTEN Wedstrijd te Roelofarendsveen In de St. Panci-atiuszaal speelde gisteren avond de biljartclub TVB uit Voorschoten vriendschappelijk de return-wedstrijd te gen de Veensche Gezellenclug „De Caram bole". Twee negentallen bonden den strijd gen de Veensche Gezellenclub „De Caram- tenslotte met een voorsprong van 46 car. eindigde. Ook de uitwedstrijd werd des tijds door de Veenders gewonnen, n.l. met 81 car. voorsprong. Iedere speler kreeg 20 beurten en de gedetailleerde uitslag was als volgt: TVB De Carambole J. v. BemmelenTh. de Konig 2735 v. d. WerfJ. de Bruyn 2332 L. LambooJ. Verdel 1939 NiersmanG. Dobbe 3443 KnijberP. Verdel Azn. 3051 Th. VersteegJac. Bakker 3726 H. DuivenvoordeP. Oomes 189 P. VersteegJoh. v. Beek 4245 J. LambooH. Koek 2319 GEMENGDE BERICHTEN Totaal 253-299 SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Prom.-degr-wedstrijd. Gisteravond werd de prom.-degr.-wed- strijd tusschèn de Politiesch.cl. I en de R.K. Sch.cl. De 2 Kon. II opnieuw gespeeld, daar de eerste wedstrijd, door de 2 Kon. met 6y3 y. gewonnen, ongeldig was ver klaard en dus overgespeeld moest worden. Het was slechts uitstel van executie voor de Politie, want thans won de 2 Kon. II met 73, zooals uit onderstaand overzicht blijkt. W. de Gast (P.)H. H. Raaphorst (2 Kon.) 0—1 A. M. Oude AlinkL. Tummers 01 J. MiddendorpJ. Zandvliet 01 G. H. v. d. HamH. Kettenis y2y2 J. VisserD. F. Verplancke 1—0 A. R. v. d. PuinTh. Uittenhout 01 M. SepersD. v. d Steen y2y A J. v. d. BergG. Plasmeyer 10 C. Hartevelt (res.)H. Timmerman 01 J. Lit (res.)L. Thoolen 01 Totaal 37 De wedstrijd werd gespeeld in de Theo riezaal van het Politiebureau. HET TOURNOOI TE MARGATE Aljechin heeft de leiding Het internationaal schaaktournooi te Margate is gisteren voortgezet met de der de ronde. In het hoofdtournooi won Alje chin van Golombek, terwijl zijn grootste rivaal, Spiemann, het tegen Milner Barry niet verder dan tot remise kon brengen, zoodat de wereldkampioen thans met 3 p. de leiding heeft. De uitslagen luiden: Hoofdtournooi: SpielmanMilner Barry J4 Mrs. StevensonMenchik Alexander Vt—y,. BöökSir G. A. Thomas 10. AljechinGolombek 10. SergantPetrov 01 Premier reserve tournooi A: A. R. B. Thomas (Engeland)v. Seters Premier reserve tournooi B: Opocenski (Tsjecho-Slowakije)Landau 0—1. PrinsKoenig (Joego-Slavië) 10 Premier reserve tournooi C: Reilly (Ierland)v. Doesburg Vt. Son ja Graf (Duitschland)Schelfhout afgebroken in betere stelling voor Sonja Graf. De afgebroken partij uit de tweede ronde in het hoofdtournooi tusschen Milner Bar ry en Book eindigde in remise. De stand luidt thans na de derde ronde: 1. Aljechin 3 p. 2, 3 en 4 Spielmann, Böök en Petrov, ieder 2!4 punt. 5, 6 en 7 Mrs. StevensonMenchik, Mil ner Barry en Sergeant, ieder 1 p. 8, 9 en 10 Alexander, Sir. G. A. Thomas en Golombek. ieder p. TAXI RIJDT GRONDWERKERS AAN. Tegen middernacht zouden twee werk lieden van de N.V. Bitumenweg in de Vij zelstraat nabij de Regulierdwarsstraat te Amsterdam een begin maken met het re- pareeren van de tramrails ter plaatse en hadden daartoe reeds hun waarschuwings lampen naast zich geplaatst. Juist toen zij wilden beginnen, naderde een taxi van de Atax, waarvan de chauffeur de beide man nen wel opmerkte en daartoe naar links uitweek, doch op dat oogenblik werd de taxi aangereden door een achteropkomende personenauto met het gevolg, dat de beide werklieden door de taxi werden aangere den. Beide mannen, waarvan er een eenige ribben had gebroken en de ander een ern stige hoofdwonde en een beenfractuur op liep zijn door den G.D. naar het Binnen gasthuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. OUDE VROUW IN WASCHKUIP GEVALLEN. Te Dantumawoude is de 70-jarige mej. B., toen zij met de wasch bezig was, plot seling onwel geworden. Zij viel voorover in de waschkuip, die vol heet water was, met het gevolg, dat zij hevige brandwon den opliep. Toen men haar vond, had de ongelukkige het bewustzijn reeds verloren en zonder dat zij nog bij kennis is geweest, is zij overleden. AAN KOLENDAMPVERGIFTIGING OVERLEDEN. Mej. C. G. de Graaf, die op 18 Maart j.l. in het Catharinagesticht te Arnhem ten gevolge van kolendampvergiftiging bewus teloos te bed werd aangetroffen is giste ren in het gemeenteziekenhuis aan de ge volgen overleden. Haar zuster, die even eens slachtoffer werd van de kolendamp vergiftiging is thans zoodanig hersteld dat ze binnen eenige dagen het ziekenhuis zal kunnen verlaten. LIJK OPGEHAALD. Gistermorgen is nabij de nieuwe dok ken te Terneuzen het lijk opgehaald van een manspersoon van middelbaren leef tijd. Een sectie op het lijk verricht, doet vermoeden, dat men het stoffelijk over schot gevonden heeft van den sinds 3 Mei 1937 vermisten aannemer J. v. Drongelen uit Walsoorden. Het lijk is naar het lijken huisje vervoerd in afwachting van een nader in te stellen justitieel onderzoek. TWEE WINKELHUIZEN TE COEVORDEN AFGEBRAND. Vanochtend om vijf uur is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de rij wielzaak van den heer H. Kügel aan de Bentheimstraat te Coevorden. De heer Kügel, die alleen thuis was, waarschuwde onmiddellijk de brandweer. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel en het vuur sloeg dan ook over naar het aangrenzenden perceel, waarin een sla gerij van den heer Vos was gevestigd, niets kon worden gered. Beide winkelhui zen brandden geheel uit. Verzekering dekt de schade. Vanochtend om zes uur is brand ontslaan in de wasscherij „De Oranjeboom" te Nig- tevecht. Toen de machinist, den heer de Groot, om 6 uur in de machinekamer kwam, bemerk te hij, dat uit een der droogkamers rook kwam. Hij begaf zich direct naar deze ka mer en ontdekte, dat een partij vodden, welke te drogen lag, vlam had gevat. De heer De Groot heeft nog geprobeerd den brand te blusschen, waarbij hij verwondin gen opliep. De dokte rheeft hem verbonden De bovenverdieping is uitgebrand, ter wijl beneden aan machineriën veel water schade is toegebracht. De oorzaak is niet bekend. Verzekering dekt de schade. INBREKER TE VENLO GEGREPEN. Bij nachtelijke achtervolging aangeschoten. Gisternacht, omstreeks kwart voor twee werd de Venlosche politie telefonisch gealar meerd door den heer K., op den Burg. Van Rijnsingel, aldaar, aangezien hij ver moedde, dat in zijn woning werd ingebro ken. De politie spoedde zich derwaarts en zag, aldus de „Limb. K.", bij haar komst uit den tuin van genoemd perceel een man ko men, die bij het zien der politiebeambten per rijwiel de vlucht nam. Bij de achter volging werden waarschuwingsschoten ge lost, doch men slaagde er niet in den man te vatten. De politie zette de omgeving af en kort daarop zag men den man in de richting van de stad rijden. De achtervolging werd op nieuw ingezet. Aan het bevel tot stoppen voldeed hij niet, hierop schoot de politie en raakte den man in het bovenbeen. Hij trachte ondanks zijn verwonding door te Na het rooken. HAARLEMSCHE KANTONRECHTER. Aanrijding. De 21-jarige losse arbeider L. Kr. uit Abe- nes stond terecht terzake dat hij op 31 Januari j.l. op den Heereweg met zijn vier wielig motorrijtuig tusschen een geparkeer de auto is doorgereden, tengevolge waarvan hij de 15-jarige J. W. A. van H. uit Lisse, die juist daar ter plaatse op zijn rijwiel reed, heeft aangereden, waardoor deze pijnlijk is getroffen. Verdachte bekende het feit. De ambtenaar vond de manier van rij den zeer onbehoorlijk en eischte tegen den verdachte een geldboete van 10 subsi diair 5 dagen hechtenis. Overeenkomstig veroordeelde de Kantonrechter de ver dachte. Hierna stond dezelde verdachte terecht. Hem was thans ten laste gelegd, dat hij op den zelfden dag te L i s s e eveneens met zijn vierwielige vrachtauto, komende van af de Kapelstraat over de Schoolstraat en rijdende naar de Haven aldaar met een te groote snelheid en bovendien zonder signa len te hebben gegeven heeft gereden, waar door hij het 8-jarige dochtertje van den heer H. heeft aangereden, welk meisje aan het achterhoofd werd gewond, schaafwon den opliep en een hersenschudding be kwam. Verdachte is na het ongeval doorge reden. De vader var. het slachtoffer dien de een eisch voor schadevergoeding ten be drage van 13 in. De ambtenaar laakte de houding van verdachte en vond het feit zeer ernstig. Spr. eischte tegen verdachte een geldboete van 10 subsidiair 5 dagen hechtenis, tevens de toewijzing der civiele vordering en ontnam hem de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 4 maanden. Op een vraag van den ambtenaar hoeveel hij verdiende, deelde verdachte mede, dat hijƒ1 per week verdiende bij zijn vader en dat deze niet genegen zou zijn de toegewezen civiele vordering te betalen. De Kantonrechter veroordeelde de ver dachte tot een geldboete van 10 subsidiair 5 dagen hechtenis en wees de civiele vor dering toe en ontnam bovendien de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. BEKENDE HELER VOOR DE RECHTBANK Twee en een half jaar tegen hem gerequireerd Toen een villabewoonster te Heemstede in den avond van den 13den September thuis kwam, merkte zij tot haar verbazing, dat de overgordijnen in de voorkamer ge sloten waren, ze waren open toen zij de woning verliet. Een inderhaast ingesteld onderzoek bevestigde haar vermoedens. In brekers hadden in den tijd waarin zij af wezig was geweest, kans gezien in te bre ken, door een glas in loodraam van de keu kendeur uit te snijden. De kamers waren grondig doorzocht en de bewoonster miste haar tafelziver, een kistje met geld en een groot aantal kostbare sieraden. Het gelukte de politie te Heemstede drie inbrekers aan te houden en ook een beken de figuur uit de Amsterdamsche onderwe reld zat spoedig achter slot en grendel, verdacht van heling. De inbrekers zij zijn reeds door de rechtbank te Haarlem veroordeeld waren gisteren als getuigen opgeroepen in de zaak tegen den Amsterdamschen koopman, die wegens heling van het tafelzilver en de sieraden terecht stond voor de recht bank. Het drietal, twee boekbinders en een zeeman, uit Amsterdam, hebben al ver scheidene inbraken op hun kerfstok. Zij zijn veroordeeld voor inbraken te Heem stede, Apeldoorn en Den Haag tot zware gevangenisstraffen. De zeeman weigerde verklaringen af te leggen. „Ik heb hooger beroep aangetee- rijden, maar een lid van den nachtveilig heidsdienst kreeg hem in de gaten en trachtte hem te grijpen. Toen reed hij in een greppel, waarna hij door de politie werd gegrepen. Dr. Paulissen verbond den man, waarna hij werd overgebracht naar het politiebu reau. Het bleek te zijn de 27-jarige H., uit Blerick. Hij bekende bij K. te hebben inge broken. Op hem werden eenige ontvreemde voorwerpen gevonden. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze man zich ook aan beroovingen van dames- handtaschjes en eveneens aan een op den Herungerweg gepleegde inbraak heeft schuldig gemaakt. door MARTIN DEVILÉE „Het experiment, dat ik kort geleden op mijn verantwoofding nam", zei Dr. Mor rison tot zijn gast, en zijn stem klonk bij zonder mat, „zal het laatste zijn." „Gaat u eindelijk rust nemen na zooveel jaren ingespannen praktijk?" Geldt dit als dv_ kroon op het werk?" „Allerminst", antwoordde de dokter. „U wilt zeggen, dat het experiment is mislukt? Maar dat doet 'toch niet af van de waarde van „Het is niet mislukt, mijn waarde, en het doet niets af af van de waarde van mijn vroegrere proefnemingen. U hebt ge- li, k. Maar dit geval is gelijk aan den laat- sten diefstal van een inbreker: de kruik gaat zoolang te water tot ze breekt. Zooals u weet, waren mijn experimenten altijd gebaseerd op het overwinnen van de ma terie door den geest. Nu wilde ik den geest overwinnen dooi de materie. Ik heb heel veel menschen gered van den dood: de man, dien ik mijn laatste stel ling wilde laten bewijzen, is door mij ge dood." „Neen, neen, niet met voorbedachten ra ce" ging hij voort, toen zijn gast een ver schrikte beweging maakte, „in het proces, dat volgde, heette het, dat ik uit zelfver dediging gehandeld had." Hij haalde zijn schouders op. „Is het beter, met deze uit spraak van den rechter genoegen te ne men, dan de gevangenis in te gaan?" „Wat was dan uw stelling, dokter?" „Dat beschaving slechts een vernisje is, dat afvalt, zoodra een man geplaatst wordt in omstandigheden, die er op berekend zijn, hem lam en weerloos te maken." „Waarbij de man dus gebrek aan zelf- beheersching toont?" „Zelfbeheersching heeft grenzen, en die grenzen wilde ik laten overschrijden. Niet om de wetenschap te verrijken, oh neen, enkel voor mijn genoegen. Ik wilde voor mij zelf de zekerheid hebben." „En om die zekerheid te hebben.." „Laat ik het verhaal vertellen. Waarom zou ik den geleerde uithangen, waar alles zoo zeer eenvoudig is? Ge herinnert u, dat deze stad geterrori seerd werd door een stel inbrekers? Ge hebt natuurlijk gehoord van de combinatie Black and White. De witte was een blanke, de zwarte een ras-echte neger van de Westkust van Afrika De blanke was een gedegenereerd Europeaan, die Zhako, den neger, aan zich had weten te binden. De politie kon hen niet in handen krij gen. Ze werkten zeer systematisch, en stroopten wijk voor wijk af. Maar arres teeren kon men hen niet. Tot nu toe was deze wijk gespaard gebleven van hun be zoek, maar eens of eens, dat stond wel vast, zouden ze komen. Ik voelde er niets voor, mijn inboedel door dat stel te laten plunderen. Ik kwam met een voorstel. Ik Dr. Mor rison, zou hen arresteeren, althans den r.eger. Men lachte mij uit. Waar de poli tie faalde, was ik zoo pedant, mét de eer te willen gaan strijken. Mijn plan verschilde echter hemelsbreed van alle andere. Ik, Dr. Morrison, de ge leerde, die zieken genas door zielkundige methodes, ik zou een dief vangen door op diens zièl in te werken. Let wel! De schuldige was een neger, die geleid werd door een Europeaan zon der geweten. Ik beschouwde alles als een •proefneming. Ik wilde bewijzen, dat ik de ziel van dien man kon raken, en hem zoo doende kon overmeesteren. Het was be trekkelijk gemakkelijk voor mij. Op mijn reizen door Afrika had ik ethnologische vondsten gedaan. Met behulp daarvan zou ik den man verpletteren. Ik trof mijn voorzorgsmaatregelen, en wachtte dagen en nachten lang. Als een roofdier wachtte ik op mijn prooi! Ik bar ricadeerde de vensters op elke verdieping, en liet de voordeur ongegrendeld. Ik wil de, dat ze den weg zouden volgen, dien ik gekozen had. Mijn geduld werd eindelijk beloond. Op een nacht hoorde ik hen binnen komen. Le neger liep voorop, de blanke volgde. Ze morrelden aan deuren, maar gingen door, zoodra ze merkten, dat deze gesloten wa ren. Ze zochten geen moeilijkheden. Toen gebeulde het. Ze kwamen de kamer binnen, waar ik me verborgen had. Ik hoorde hun gejaagde ademhaling, de spanning in hun fluiste ren. De deur achter hen sloeg dreunend dicht, ik had deze, vanuit mijn schuilplaats, automatisch gesloten. Ik lachte stil voor me heen, en luisterde naar het gedempt vloeken van den Europeaan. Ze zaten ge vangen. Het volgend oogenblik had ik het licht ontstoken, en stonden de inbrekers onbeschermd en met de oogen knipperend rond te zien. Verblind door het felle licht zochten ze naar den mensch, die hun dat geleverd had. Maar er was niemand, al thans niet zichtbaar. En toch waren er buiten hen nog twee wezens. Ik was er een van. Het andere we zen had honderden jaren achter zich, eeuwen van een ontzag en eerbied-af- dwingende kracht: een levensgroot afgods beeld, dat grijnzend en geheimzinnig naar den neger staarde, de mond half geopend, de handen, grijpende klauwen naar den neger gericht. Wat ging er om in dien man, dien Zha ko? Welke oer-instincten heeft dat beeld m hem opgeroepen? Begrijpt u me goed: ait afgodsbeeld hadden zijn vader ver eerd, zijn voorvaderen en hun kinderen, de eeuwen door. Hij zelf had het in zijn jeugd gekend. Is het dan wonder, dat hij gehypnotiseerd werd door dat zelfde beeld, dat hem aanzag met dien afschuwe lijken grijns? Is het niet begrijpelijk, dat hij dacht, een verschijning te zien, dat die afgod hem verscheen om wraak te nemen? Hij viel, maar zijn val was 'n gevolg van 'n geestelijke verlamming. De arme kerel was vernietigd, hij kroop naar den afgod, om vergiffenis af te smeeken in zijn on verstaanbaar taaltje. De angst in zijn oogen was afschuwelijk om te zien, toen hij het beeld hartstochtelijk omhelsde. Ik had zijn verstand kapot geslagen, de ke rel was öp, en hoorde zelfs niet de waar schuwingen van zijn makker. Het was mijn werk, maar ik voelde geen triomf. Ik had overwonnen, het ver- nisje van beschaving had ik met geweld weggenomen. Maar ik had een misdaad begaan: ik heb gebruik gemaakt van het feit, dat de man reeds op den verkeerden weg, en een speelbal was in handen van den blanke. Ik was een lafaard, een gewetenloos egoïst! Ik begreep het plotseling, toen ik Zhako zóó zag. Ik reageerde, ik stootte het afgodsbeeld om. Maak ik heb Zhako ge dood: het beeld verpletterde hem toen hij terugweek. Ja werkelijk, ik heb een mis daad begaan." kendï en ik houd nu liever m'n mond. Voor het Hof wil ik probeeren minder straf te krijgen". De officier deed afstand van dezen ge tuige. De twee boekbinders hadden er geen be zwaar tegen om te zeggen, dat verdachte als „snees" was opgetreden. Hij had het zilver en goud per gram gekocht, in totaal had hij 270 betaald. Twee honderd tien gulden had verdach te direct gegeven. De rest zou later wor den voldaan, maar voor het zoover kwam zat het viertal in het Huis van Bewaring. Zij verklaarden, dat verdachte wist, dat zij inbrekers waren. Verdachte had nergens naar geinfor- meerd. Hij dacht aldus verklaarde hij dat het „eerlijke kooplui" waren. „Ik ben nu eenmaal koopman in goud en zilver", voerde verd. aan. Pres.: In gestolen goud en zilver be doelt u. Verdachte bevindt zich thans in het huis van bewaring te Utrecht, verdacht van he ling van een deel van het goud, dat eeni ge maanden geleden is gestolen uit de tandheelkundige klinek te Utrecht. Verdachte is een van de meest bekende helers in goud en zilver, zeide de officier van Justitie, mr. C. J. van Arkel in zijn requisitoir. Hij koopt overal goud en zil ver op, afkomstig van inbraken in Amster dam en elders in den lande. Maar hij is zeer moeilijk te betrappen en hij is pas twee keer wegens opzettelijke heling ver oordeeld. Ik heb hem aldus het O. M. ook schuldheiing ten laste gelegd, doch ik vrees, dat ik verdachte beleedigd heb door zelfs maar te veronderstellen, dat hij niet absoluut zeker wist, dat de sieraden en het tafelzilver gestolen waren. De laatste keer is verd. tot twee jaar veroordeeld. Dat was blijkbaar niet voldoende, daarom eisch ik thans twee jaar en zes maanden tegen hem wegens heling. De verdediger mr. Claessens pleitte cle mentie, ook al met het oog op de straf, die verd. misschien nog te wachten staat voor de Utrechtsche zaek. Vonnis 6 Mei. TWEE JAAR VOOR EEN MISLUKTE POGING TOT BEROOVING. De rechtbank te Assen veroordeelde B. uit Barger-Oosterveld tot een gevangenis straf van twee jaar met aftrek van pre ventieve hechtenis, omdat hij op 5 Februari te Oranjedorp, gemeente Emmen, had ge tracht den zoon van zijn vroegeren patroon te berooven na hem tevoren met een knup pel een slag op het hoofd toe te brengen. Verd. had op een afstand de uitwerking van de slag afgewacht. Toen hij bemerkte, dat H., die aanvankelijk versuft was en van zijn fiets was gevallen, zich spoedig herstelde, was hij op de vlucht geslagen. De eisch luidde twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. EEN DOODENRIT. Zes passagiers van autobus in de modder gestikt. Voor de groote Rapat te Porsea in In- dië stond dezer dagen terecht Arsenius Boetar-boetar, van beroep chauffeur, door wiens groote onvoorzichtigheid een auto bus met marktgangers en goederen kantel de in een sawah vol modder, waai-bij in het geheel zes personen het leven lieten, ter wijl anderen ter verpleging in het hospi taal moesten worden opgenomen. Volgens het proces-verbaal van de poli tie had de autobus eerst tot 30 M. toe over het gras gereden, dan pas kwam hij in de modder terecht. De chauffeur hield echter vol, dat de bus plotseling omkantelde. Hij was plotseling de macht over het stuur kwijt en had slechts 35 K.M. per uur gere den. Uit het getuigen-verhoor kwam, volgens de „Sum. Post" vast te staan, dat het erg regende. De goederen, welke in de tweede klasse werden vervoerd, raakte bijna het dak; ook op 't dak waren veel goederen gepakt. De passagiers achteraan zaten als sardines gepakt. Alle getuigen verklaarden, dat de auto erg snel reed; ze konden niet vaststellen hoeveel kilometer per uur, wel dat de bus reed „als de wind". De chauffeur werd wegens grove onvoor zichtigheid veroordeeld tot de maximum straf van één jaar gevangenisstraf, met in trekking van zijn rijbewijs voor een jaar, alsmede tot betaling van begrafenis- en ver- pleegkosten ad 534.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14