SPORT R.K. Nederland-R.K. België te Breda ZATERDAG 23 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 DAMMEN Uit tiet katholieke kamp VOETBAD DE MISSIEWEDSTRIJD UTRECHT—HAARLEM. Fftf'Tcle Samenstelling der elftallen. Voor den Missiewedstrijd Utrecht Haarlem, welke morgen in het Sportpark te Hilversum gespeeld zal worden hebben de bonden thans de elftallen samenge steld. Zij zien er als volgt uit: Utrecht: Doel: C. Pot (H.M.S.). Achter: G. Verhoeven (Huihuizen) en H. Spijker (Emos). Midden: M. Trentelman (Vosta), H. Pik (V.D.Z.) en L. v. d. Linden (Zwal. Voor uit). Voor: A. Sinnige (H.M.S.), G. te Jtiele (Altior), A. v. d. Berg (Vogido), G. Koop man (Quick) en A. de Hosson (H.M.S.). Haarlem: Doel: W. Alsemgeest (D. H. L.). Achter: A. Noom (G.V.O.) en A. Gigen- gack (D.H.L.). Midden: H. Troost (Excelsior), Jac. Tuyp (Volendam) en W. Runderkamp (Volen- dam). Voor: N. Wijbenga (V.V.V.), J. Mol (R. K. A. V.), R. v. Lingen (Excelsior), C. Al semgeest (D.M.L.) en A. Martin (H.B.C.). MOOIE KAMPIOENSKAMP TE HEEMSTEDE TE VERWACHTEN. D.O.S. op bezoek bij Graaf Willem voor de promotie. Er staan voor morgen enkele zeer be langrijke voetbalwedstrijden voor het Wes ten op het programma. De eerste daarvan is de kampioenswed strijd HBCBrabant ia, de twee clubs wel ke beide uit twee wedstrijden drie punten wisten te behalen. De winnaar van dezen wedstrijd verwerft zich een mooien voor sprong van twee punten, temeer omdat we vermoeden, dat WH zich tegen de Ooste lijke kampioene VOSTA wel zal weten te handhaven. Voor de promotiecompetitie der 2e klasse van West II gaat DOS op bezoek bij de eer ste klasser Graaf Willem. Dat wordt een zware partij voor de Veenders. Maar daar zullen ze zelf het best van doordrongen zijn en met deze wetenschap voor oogen zullen ze ongetwijfeld wel zorgen zich tot het uiterste in te spannen. Dan is er mogelijk ook wel eenig succes te bereiken. Met een gelijk spel zijn we al tevreden, want dit waarborgt den Veen bewoners reeds een goede kans op promotie. In West I wordt DOSSWY gespeeld. Wanneer de IJsselsteiners dezen wedstrijd Vinnen, waarop een goede kans bestaat, dan kunnen de eerste klassers zich vrij safe voelen. Voor de rest nog wat competitiewedstrij den, waarbij vooral de wedstrijden der Jaagstgeplaatsten in de le klasse Zuid I van belang zijn. VAN DE D.H.V.B.-VELDEN. 'n Klein programma. Het programa wordt steeds kleiner. In de 2e klasse A staan nog twee aardige wed strijden op het programma, n.l. Meerburg VVSB en ConcordiaForeholte. De onder linge strijd ovor de bezetting van een be tere plaats duurt hier natuurlijk nog voort en we zijn nieuwsgierig hoe tenslotte de eindstand zal worden pu SNA en naar we hooren ook Steeds Hooger zich uit de competitie hebben teruggetrokken. Voor de res. 3e klasse D worden ge speeld NVC IINic. Boys II en Meerburg IIDOS IV, voor de res. 4e klasse F. Vo gelenzang IITeylingen III. In deze wed strijd kunnen de Sassenheimers zich weer twee punten verrijken. J unioren-Competitie, Afd. C: Docos a—Teylingen c, 12.30 uur, M. v. d. Berg; Docos eLisse c, 2 uur. M. v. d. Berg; DOS bMeerburg a, 1 uur, M. Wesselman; Teylingen bSJC c, 3.30 uur, M. v. d. Klauw; Lisse bDocos f, 1 uur, J. J. Zandvliet. Clabnieaws der Kath. Sportvereenigingen Docos: Docos I speelt Zondag voor de proefwedstrijden van het Leidsche District in Noord wij kerhout op het V.V.S.B.-ter- rein tegen D.O.S. II uit Roelofarendsveen, aanvang 1.45 uur, vertrek per fiets 12.15 vanaf Gezelenhuis. Jongens D.O.S. II speelt reserve le klas, dus is voor jullie een ste vige tegenstander en denkt er aan, dat er een Districts D.H.V.B.-elftal gekozen moet worden. Afd. Jun. Docos dTeylingen c Sport park om 12.30. Docos eLisse c om 2 uur, ook op het Sportpark, en onze F jun. ver trekken om 11.45 vanaf het station en spe len om 1 uur tegen Lisse b. Voor onze A jun. is een vriendschappelijke wedstrijd vastgesteld tegen BI. Zwart a in Wasse naar. Vertrek 11.45 uur vanaf het Sport park, aanvang wedstrijd 1 uur. Jun. denkt om de missie-cent hoor! D. O. S.: Senioren: Na het eerste succes van DOS I in de promotiecompeti tie, staan we morgen voor den uitwedstrijd tegen Graaf Willem II uit Den Haag. Hoe wel het een degradatieploeg is, gelooven wij toch, dat het de zwaa-ste tegenstander zal worden. De Hagenaars zullen, hun 1ste klasseschap hardnekkig verdedigen. Ver- Wordt een mijlpaal in de R.K. Sportbeweging. 8 Mei de groote dag. De voorteekenen beginnen er op te wij zen, dat de op 8 Mei as. te Breda te spe len ontmoeting tusschen R.K. Nederland en R.K. België er eene van groote beteeke- nis zal worden voor de R.K. Sportbeweging in het algemeen en die van Nederland in het bijzonder. De wijze waarop dit evenement voorbe reid wordt, is in alle onderdeelen van grootsch allure en alleen reeds het feit, dat te Breda het H.K.I.-terrein, waarop de match zal worden gespeeld, in orde wordt gemaakt om straks niet minder dan twaalf duizend toeschouwers een plaats te ver schaffen, die hen in staat zal stellen den kamp op voortreffelijke wijze te kunnen volgen, zegt al zooveel meenen wij, dat er met eere op deze plaats van mag worden gewaagd. De diverse commissies, welke met voortvarenden ijver doende zijn alles te regelen, hebben zich met het uitvoe rende bestuur op het standpunt gesteld, dat deze ontmoeting tot in de puntjes dient te zijn geregeld en zoo kunnen wij ter kennis brengen, dat geen enkel onderdeel in dat opzicht zal worden verwaarloosd. Deze eer ste maal, dat beide landenploegen te Breda gastvrijheid zullen genieten, willen de or ganisatoren aangrijpen om te toonen, hoe zeer gewaardeerd wordt, dat het Haagje van het Zuiden uitverkoren werd om er dezen kamp te doen plaats vinden. Bereikt werd reeds, dat op dien dag geen van de neutrale clubs in Breda wedstrijden zullen spelen, zoodat op voetbalgebied al ler aandacht op deze internationale gericht zal zijn. Teneinde die belangstelling nog te stimuleeren ontwierp de propagnnda-com- missie een affiche, dat overal in den lande verspreid, de interesse op moet wekken en ook zal weten aan te wakkeren. Daarbij hebben de clubs hare medewerking even eens toegezegd, een niet te onderschatten steun, omdat deze plaatselijk zooveel ten trek om 12.45 per autobussen vanaf het clublocaaL DOS II speelt op het „St. Bavo"-terrein tegen Docos I; vertrek om 12 uur. DOS IV komt uit tegen Meerburg II; vertrek om 1.30 uur. DOS III: Voor mogelijke wedstrijd zie men de raambiljetten. Junioren: DOS a moet voor het spe len der demi-finale naar Sassenheim om tegen SJC a te voetballen; vertrek wordt op de raambiljetten bekend gemaakt, zoo ook verdere mededeeling voor DOS b. Zij, die zich nog als junior wenschen op te geven, moeten hun schriftelijk bewijs der ouders aan onzen Adviseur Kap. von Fisenne afgeven; zoo spoedig mogelijk! Athletiek: Donderdagavond om half zeven trainen op het sportterrein. De in- doortraining voor athleten en voetballers is deze week verzet naar Vrijdagavond. Teijlingen. Teijlingen 2 speelt a.s. Zon dag te Noordwijkerhout tegen K. R. V. 1 voor het senioren-tournooi. Aanvang 12.30 uur. Teijlingen 3 moet naar Vogelenzang 2 voor een te spelen competitie-wedstrijd. Aanvang 2.30 uur. Voor het jun.-tournooi van Teijlingen ko men morgen voor de 2de ronde in het veld SJCaDOSa, 1 uur. Teijlingen aODIa, 2.15 uur. Voor de competitie spelen elftal BSJCc aanvang 3.30 uur. Elftal C gaat naar Lei den om daar Docos te ontmoeten, aanvang 12.300 uur. In het programma stond vermeld Do cos aTeijlingen c; dit moet zijn Doces d Teijlingen c. Meerburg: Morgen speelt Meerburg I op eigen terrein haar laatsten competitie wedstrijd en wel tegen VVSB uit Noord wijkerhout. Dit belooft wederom een mooie en spannende wedstrijd te worden, daar de wedstrijden tegen de Bavo-men- schen het aanzien zeker waard zijn. Dus is er voor de Meerburg-supporters weer wat goeds te bekijken. Aanvang 2.30 uur. Vooraf wordt, gespeeld Meerburg II DOS III uit Roelofarendsveen om 12.30 uur. Van Nispen: Voor morgen luidt het pro- grammo: HBC juniorenVan Nispen, 12.30 uur, terrein HBC; vertrek vanaf Kerkvliet om uiterlijk 11.30 uur. Leider is de heer Th. van Haaster. Van Nispen II speelt om half drie thuis tegen Onze Gezellen ni. Voor het eerste elftal staat geen wedstrijd op het programma. Lisse: Het programma voor morgen luidt als volgt: nedrlaag-wedstrijden: 1.15 uur: Lisse II—St. Martinus; 2.30 uur: Lisse I— Wilhelmus I. O. D. I.: Zou O.D.I. I morgen rust heb ben, ter elfder ure is nog een medaille wedstrijd vastgesteld: Teylingen IIO.D.I. 1, aanvang half drie. Foreholte: Als we dit schrijven, staat enkel op het programma de laatste com petitiewedstrijd in Hillegom: Concordia I- Foreholte I. Juist deze laatste kamp is be langrijk, omdat door het terugtrekken van SNA, de Voorhouters nog een geringe kans op de 2e plaats hebben. Men zie den stand; momenteel zijn er vier gegadigden. Foreholte diene zich dus nog eens extra goede kunnen verrichten. Reeds nu zijn honderdtallen aanvragen om plaatskaarten ingekomen bij het Comité, waaruit blijkt, dat ook de vereenigingen er een eer in stellen mee te werken aan het streven om op 8 Mei voor een uitverkocht hius te kun nen doen spelen. De jeugd blijft als van ouds niet achter. Van de beschikbare 1500 plaatsen werd reeds de helft opgevraagd, zoodat het aanbeveling verdient, spoedig zich met de kaartenverkoop-commissie in verbinding te stellen. Een goede gedachte van het comité was ongetwijfeld, om niet alleen de bezitters van tribuneplaatsen een goed uitzicht op den wedstrijd te verlee- nen, maar ook de houders van kaarten op de staantribunes daarvan te doen genieten. Maandag a.s. zal reeds met het aanbrengen der duizenden zit- en staanplaatsen-bieden de tribunes een aanvang worden gemaakt, daar men tijdig geheel gereed wil zijn om de bezoekers te ontvangen. Het spreekt bijna vanzelf, dat de Katho lieke radio-omroep, onze K.R.O., den kamp zal uitzenden; ook daartoe worden reeds dé noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Van alle kant wordt daarenboven hulp en medewerking vefleend. Voor de ordemaat regelen op en om het terrein bood zich een groot aantaf scheidsrechters van den R.K. V.B. Breda aan en zooals gewoonlijk blijven de R.K. verkenners niet achter. Voor hulp verleening bij eventueele ongevallen zal worden gezorgd door het R.K. E.H.B.O. te Breda en wat de aanduiding der toegangs- weegn naar het terrein betreft, richtings borden zullen op enkele plaatsen in de stad daartoe worden opgericht. Zeer vereerd is het Comité met de aan vaarding door Burgemeester Van Slobbe, van het eere-Voorzitterschap van het Uit voerend Comité en met groote energie be ginnen al die werkers nu langzamerhand aan de laatste voorbereidingen, die niette min nog vele en zware zijn. Zij hopen slechts beloond te worden met een veld, dat tot de laatste plaats bezet zal zijn en daarom doen wij ten slotte dan nog gaarne een beroep op alle vereenigingen, die zulks tot nog toe nalieten: zendt per omgaande uw definitieve aanvragen van het aantal benoodigde kaarten. Men voorkomt er la ter teleurstellingen door en bewerkt een vlotte cifwerking der voorbereidende maat regelen. in te spannen! Vertrek per fiets vanaf Pa rochiehuis 1 uur (leider C. P. v. d. Berg). gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Meerburg 13 11 1 1 51—14 23 V. V. S. B. 13 6 3 4 38—31 15 Concordia 12 6 2 4 40—38 14 Foreholte 13 6 2 5 36—29 14 K. R. V. 13 5 3 5 32—33 13 St. Bernardus 13 4 1 8 24—27 9 S. M. C. 13 3 2 8 28—51 8 St. Hooger 12 1 4 7 23—49 6 V. V. L.: Het programma is voor a.s. Zondag tot nu toe niet bijster groot, alleen het 3de elftal behoeft maar te spelen. Het gaat een bezoek brengen bij een lastige candidaat n.l. G.D.S. Jongens, speelt wat je kunt, dan kunnen de puntjes mee naar huis komen. Vertrek per fiets 1.30 uur. Als er nog bericht binnen komt voor de overige elftallen volgt nog nader bericht. Nic. Boys: Daar de voorgenomen fiets tocht wegens het' slechte weer op 2en Paaschdag niet kon doorgaan, heeft Nic. Boys wederom een tocht nar de bollen velden georganiseerd. Zondag gaat de reis naar Noordwijkerhout naar N.V.C. Het vertrek is bepaald om 11 uur vanaf de R. K. school. Te 12.45 spelen Nic. Boys I tegen N.V.C. I, te 2.30 is de competitiewedstrijd N.V.C. IINic. Boys. Het is echter niet zeker, dat deze wedstrijd doorgaat, daar enkele leden van Nic. Boys ongesteld zijn. Wan neer allen medewerken kan ook dit een mooie tocht worden en uit den wedstrijd die gespeeld zal worden kan Nic. Boys een les nemen voor de toekomst. Deelnemers denken er aan de fietsvlaggen mede te nemen. Kon. Nederlandsche Voetbalbond DE KAMPIOENSCOMPETITIE. De eerste beslissingen in de promotie- competitie. Voor de kampioenscompetitie worden morgen gespeeld de wedstrijden Be Quick Feyenoord en PSVDWS. De Rotter dammers zouden al erg tegenvallen, wan neer zij het voorbeeld van Heracles niet zouden volgen en beide punten uit Gronin gen meebrengen. En PSVDWS? Dat kon de eerste zege der Eindhovenaars wel eens worden, wijl de schotvaardigheid der Amsterdammers heel wat te wenschen overlaat. Voor de promotiecompetitie in Afd. I kan de beslissing nagenoeg zeker vallen, indien het Excelsior gelukt om van DWV te win nen. Geheel onmogelijk is dit niet; de Am sterdammers wonnen weliswaar op eigen terrein maar den eersten wedstrijd verlo ren zij met flinke cijfers van DOS. In Afd. II heeft Hermes DVS kans zich zelf in veiligheid te brengen door van Over maas te winnen. Erg gemakkelijk zal zulks niet gaan, maar wie weet! In Afd. III'zullen Rigtersbleek en Quick de buit moeten deelen. Morgen komt de eerste klasser PEC bij Rigtersbleek op be zoek. Verliezen de Zwollenaars dezen wed strijd, dan zijn ze al zeker van degrada- R.K. DAMKAMPIOENSCHAP VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. OM DEN LEIDSCHE COURANT BEKER. A. G. de Jeu kampioen 1ste klasse. Door zijn overwinning j.l. Donderdag op H. B. Stipdonk, is het A. G. de Jeu voor de 3de maal achter elkaar gelukt, den kam pioenstitel te veroveren en tevens voor de 2de maal (1937 en 1938) den Leidsche Cou rantbeker. Verleden jaar eindigde de Jeu met 2 punten voorsprong als No. 1, dit jaar is het heel wat moeilijker gegaan. De eerste 4 partijen door hem gespeeld leverden slechts 4 punten op, terwijl P. Geerlings uit het zelfde aantal reeds 8 punten had behaald. Terwijl laatstgenoemde een inzin king kreeg, ging de Jeu steeds beter spe len om tenslotte na een spannenden strijd met slechts 1 punt voorsprong als No. 1 te eindigen. Uit 10 partijen werden door hem 15 punten behaald. De Jeu verloor van J. v. DE KAMPIOEN A. G. DE JEU. Leeuwen en P. Geerlings en speelde remise tegen L. Groenewegen. Een gelukwensch aan den kampioen. Over het verloop van de beslissende par tij het volgende: Stand na de 26ste zet van zwart (510). Zwart (A. G. de Jeu) 13 schijven op 3, 7, 9, 10, 11—15, 17, 19, 22 en 26. Wit (H. B. Stipdonk) 13 schijven op 25, 28, 31—34, 37—39, 31, 43, 44 en 49. Wit aan zet zijnde speelde 3429. Zwart ruilde on middellijk af door 1924, dreigend met 2429, waarop wit de zwakke zet 3934 speelde, waarna zwart op de volgende ver rassende wijze won: 14—20, 25x5, 1319, 5x23, 24—29, 33x24, 22x42, 37x48. 26x50, waarna wit natuurlijk de partij opgaf. In de 1ste kl. werd de afgebroken partij J. v. LeeuwenTh. Zwetsloot remise, ter wijl J. J. Bekker regl. won- van J. v. d. Hulst Sr. Dit waren de laatste te spelen partijen. Donderdagavond 28 April as. geeft de kampioen 1ste kl. een simultaan-séance, terwijl in de pauze de prijs-uitreiking zal plaats vinden (Zaal 1 en 2 R.K. Volksbond). Hier volgen-de slotstanden: 1ste kl. gesp. ge w rem.verl.pnt. A. G. de Jeu 10 7 1 2 15 A. Jansen Sr. 10 6 2 2 14 Th. Zwetsloot 10 4 5 1 13 J. J. Bekker 10 4 3 3 11 P. Geerlings 10 4 2 4 10 H. B. Stipdonk 10 3 4 3 10 J. Wortman 10 4 1 4 9 J. v. d. Hulst Sr. 10 3 3 4 9 J. v. Leeuwen 10 3 2 5 8 G. Rijsdam 10 2 3 5 7 L. Groenewegen 10 1 3 6 5 tie. Alleen een overwinning geeft nog een kleine kans op behoud. In het Zuiden begint de promotiecompe titie met de wedstrijden Bleyerheide—De Valk en HeroMiranda. Afwachten is '.lier de boodschap. In het Noorden wordt geen promotiewed strijd gespeeld. De lagere promo tie-wedstrijden worden vrij onbelangrijk. Voor Alphen is de kans op behoud verkeken. De wedstrijd Fluks Alphen is dus alleen voor de thuisclub en voor Martinit van belang. In de andere 3e klasse-promotie-afdee- ling wordt de wedstrijd RDMBMT ge speeld. In de 4e klasse strijden Celeritas en VDS, resp. om behoud en om promotie. Wie van deze twee morgen zal winnen is moeilijk te voorspellen. LFC ontvangt Delft, maar zal daar geen voordeel meer uit kunnen putten. Het re sultaat doet er dan ook weinig toe. WATERPOLO POELMEER I— H.P.C. I 0—4. Gisterenavond speelde Poelmeer I de tweede wedstrijd uit de Nederlaagserie te gen de eerste klasser uit Heemstede. In een zeer snelle partij met natuurlijk een overwicht van HPC wist Poelmeer aar dig partij te geven. HPC kon na goed aan geven door Elding, die prachtig doorsloeg de score openen (01). Eenige tegenaan vallen van P. werden gevaarlijk door Wes ten, maar de paal keerde den bal, of de zeer goede keeper maakte alles onschadelijk. Bij een der aanvallen van HPC moest Ydens een harde bal stoppen, maar de terugsprin gende bal kwam bij Ten Hacke en deze maakte onhoudbaar (02) het tweede doel punt. Met vinnige aanvallen op 't Poel meer-doel kwam de rust. Na de rust was de Poelmeer-voorhoede H. ZWETSLOOT (Sassenheim). Kampioen 2e klasse. 2de kl.: gesp.gew.rem.verl.pnt. H. Zwetsloot 6 4 1 1 9 K. Staats 6 4 1 1 9 N. de Jong 6 2 3 1 7 W. v. d. Meer 6 3 1 2 7 W. v. d. Veer 6 1 2 3 4 K. Tol 6 1 1 4 3 Th. Barthen 6 1 1 4 3 3de kl. gesp.gew rem.verl.pnt. A. Jansen Jr. 10 9 1 13 C. B. Janssens 10 7 3 17 J. v. d. Reijden 10 5 4 1 14 F. Bredeveld 10 6 1 3 13 F. Goddijn 10 5 3 2 13 J. v. d. Hulst Jr. 10 6 1 3 13 J. v. Zijp 10 2 2 6 6 H. Bruitsman 10 2 8 4 C. Prins 10 1 2 7 1 W. Schelvis 10 1 2 7 -1 A. Verwaijen 10 3 7 3 A. JANSEN Jr. (Leiden). Kampioen 3e 'klasse. JEUGDWEDSTRIJDEN LDV De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: K. Nie vaartK. Va vier 20 J. BarthenW. Pieëte 20 K. KleinA. Leeflang 20 I. RedelJ. Haasbeek 02 F. FrankenI. Pardon 20 P. SmittenaarE. 't Hart uitg. R. SmitJ. Bosman 02 C. v. d. MijE. 't Hart 02 F. H. KlinkenbergK. Nievaart 02 J. HaasbeekF. Franken 20 Th. SwaakC. v. d. Mij 20 die over 'l algemeen veel te langzaam is in iets beter vorm. Westen had geen geluk, toen eenige doorslagballen door de paal ge keerd werden. Bij een tegenaanval der gas ten maakte Eldring gebruik van aarzelen van keeper Ydens en scoorde (03). Toch waren ook de aanvallen van Poelmeer niet ongevaarlijk, maar tegen de soli ede HPC- achterhoede kreeg P. geen kans. Bij een corner op 't Poelmeer-doel trachtte Ydens de bal te onderscheppen, maar hij miste en 't werd 04. Hiermee kwam het einde van een prettig gespeelden wedstrijd, voortreffelijk geleid door den Haagschen scheidsrechter Beun dei'. POELMEER I—H.Z. en P.C. I. Maandag a.s. te 10 uur speelt Poelmeer I tegen H.Z. en P.C. I (Haar). Deze eerste klasser heeft al een zeer goede staat van dienst. Steeds werd de H.Z. en P.C. I afdee- lingskampioene en eenige malen wist zij zelfs het Ned. kampioenschap te behalen. De internationale spelers erin zijn o.a. Stam, den Hamer enz. LAWNTENNIS NED. LAWNTENNISBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Het programma van de competitie ver meldt voor Zondag o.m. de volgende wed strijden: Hoofdklasse. Afd. 1, den Haag: Leonidas IThor; Amsterdam: Festina IAnglo Dutch I. Afd. 2, Amsterdam: D.D.V. ILeimonias II; Arnhem: Arnh. T.V. IHet Spieghel I. Eerste klasse. Afd. 2, Amsterdam: Kat ID.D.V. II; Leiden: Leiden ISchiedam I.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13