RIJNSTREEK VRIJDAG 22 APRIL 1938 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Bespreking van het uitbreidingsplan. Woensdag 27 April des avonds om half acht, zal in de trouwzaal van ,,'t Huis der Gemeente" een bespreking worden gehou den met den heer Waardenburg over het uitbreidingsplan der gemeente. Speldjesdag E. H. B. O. De gisteren gehouden speldjesdag ten bate der veree- niging E. H. B. O. afd. Alphen bracht op 166.56 H- Geboren: Kors, zoon van Jan Tolk en van Wijntje C. den Boer Arie, zoon van Catharinus van den Boom en van An- tje Hesseling Chrisiianus Gijsbertus, zoon van Hendricus L. den Hollander en Maria A. Heemskerk Petroneila, doch ter van Matthijs H. Rynsburger en Wilhel- rnina van der Helm Pietertje, dochter van Marten Griffioen en van Johanna Gul- demond Cornelia Geertruda Jannigje, dochter van Gerrit van Vliet en Margje van Dolder Cornelis Hendricus Anto- nius, zoon van Cornelis A. Janmaat en Juliana Th. M. van Willigen Leendert, zoon van Jacob Griffioen en Cornelia van der Vis. Getrouwd: Quirinus Wortman, oud 27 jaar met Cornelia Maria van Egmond, oud 24 jaar Gijsbertus Gerardus Koene koop, oud 29 jaar met Fijgje Rookje van Wijngaarden, oud 31 jaar Reinier van Zwieten, oud 25 jaar met Henderika van Da'fzen, oud 20 jaar, wonende te Assen Maarten van Vliet, oud 39 jaar met Aafje van Grol, oud 40 jaar. Overleden: Petroneila Vierbergen, oud 81 jaar, echtgenoote van Dirk van der Neut. Gevestigd: Willemina C. Snoeker van Leiden Johanna M. de Groot van Ter Aar Petroneila C. van der Helm van Zevenhoven Adriaan Hooftman en gezin van Tjilatjap Willem Verburg en gezin van Woubrugge Wed. L. Melkert Keij van Gouda Anna P. van der Kleij van 's Gravenhage Anthonia Dongel- mans van Leidschendam. Vertrokken: Johannes H. Feenstra naar 's Gravenhage Wi'helmina C. D. van den Bosch naar Ginneken Jacoba Peters naar Didam Maria W. Kuipers naar Nieuwveen Wed. Munnikvan der Lee naar Reeuwijk Dirk Z\Vaan en ge zin naar Reeuwijk Cornelis Lepelaar en gezin naar Amsterdam Marinus van Mook en gezin naar Woerden Johannes Th. Wouters naar Zevenhoven Johannes C. Verschoor naar Noord wijk Magdalena L. Zwaan naar Amersfoort Andries Rijnsburger en gezin naar Vinkeveen Johanna Verwoerd naar Rijswijk Dirk je Uithol naar Batavia N.O.I. ALKEMADE Steunverleening. Wederom zijn als gevolg van de gehouden controle op de werkloozen eenige geva'len van fraude aan het licht gekomen. Tegen een drietal werkloozen, die inkomsten hebben verzwe gen zal proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl eenige anderen er voor ditmaal nog met een diciplinaire straf afkomen. Deze gevallen mogen voor alle belanghebben den nogmaal een waarschuwing zijn om van al'e verdiensten nauwgezet opgave te verstrekken. BOSKOOP DE BLOEMENTENTOONSTELLING Onze Ned. zwemsters opnieuw in de belangstelling Donderdagmorgen, een week geleden, werden aan een zestal nieuwe babyrozen van de N.V. Kersbergen, de namen van de zwemsters gegeven.' Het was jammer, dat de dames toen niet allen bij deze plechtig heid tegenwoordig konden zijn, aangezien zij in het buitenland de eer der Ned. zwemkunst moesten verdedigen. De N.V. Kersbergen heeft zich echter niet uit het veld laten slaan door deze han dicap en beraamde plannen om dit euvel op te lossen. Donderdagmorgen is op bijzonder aar dige attente wijze dit euvel opgelost. Op uitnoodiging waren de dames Jopie Waalberg, Cor Kint en Iet v. Feggelen om plm. 10 uur in het tentoonstellingsgebouw aanwezig, waar zij werden welkom gehee- ten door het bestuur der tentoonstellings- vereenigng. Ook mevr. Triebeis uit Rot terdam, die de „meisjes", zooals ze de zwemsters noemde, begeleidde, was aan wezig, alsmede verschillende leden van de Rotterdamsche dames-zwemclub. Nadat allen eenigen tijd hun belang stelling in de bloemen hadden kunnen be vredigen, kwamen de zwemsters op het podium voor den stand van genoemde fir ma, waar de oude heer Kersbergen de dames toesprak. Nadat aan de dames een bouquet rozen, genaamd „Kersbergen" was overhandigd, dankte mevr. Triemers den heer Kersber gen voor deze bijzonder aardige attentie, welke hij de meisjes hier had betoond, waarna van de uitnoodiging tot het ge bruiken van een kop koffie enthousiast gebruik werd gemaakt. „Door Eendracht Sterk". Onder deze vlag varen nog steeds de Boskoopsche winkeliers in hun schuitje van de ver koopactie. En de wijze waarop is voor niemand vreemd. Het bonnenstelsel waaruit deze actie be staat is echter niet het gewenschte middel gebleken. Steeds weer kwam men tot de conclusie, op welke wijze men ook tracht te de zaken te doen draaien dat slechts een klein gedeelte van het koopend pu bliek hiervan kon profiteeren, terwijl 90 pet. zich met illusies tevreden moest stel len. Wat was het gevolg hiervan? Natuur lijk een steeds dalende belangstelling voor deze actie, met als gevolg weinig vraag naar bonnen, zoodat de commissie van deze actie, juist door den weinigen ver koop van bonnen aan de winkeliers door haar wekelyksche premie-uitgave, voor een tekort kwam te zitten. Om deze actie op rendabele wyze te voeren, waren de winkeliers Donderdag avond in Hotel Neuf bijeengekomen. De voorzitter, de heer Nic. Koster, open de de vergadering en moest tot zijn spijt constateeren, dat de belangstelling der winkeliers niet bijster grqpt was. Nadat de zaak, zooals wij die hierboven hebben uiteengezet, lang en breed bespro ken was, geraakte men het er ten eerste over eens, dat de actie moest worden voortgezet echter op geheel andere wijze. Besloten werd het huidige stelsel geheel te doen verdwijnen om dan daarvoor in de plaats te stellen 'n ander systeem, een z.g. spaarsysteem, waardoor een ieder tevreden kan worden gesteld. Een nadere beschrij ving van dit systeem werd in de vergade ring met gesloten deuren gehouden, zoo dat wij hierover niet kunnen uitweiden. Het eindresultaat van de vergadering was, dat a.s. Maandag voor het laatst de bonnen kunnen worden ingeleverd en dat Dinsdag daaropvolgend het nieuwe systeem in werking treedt. Of deze nieuwe manoeuvre van de „Eendrachtvloot" succes zal hebben moet nog blijken. Wij wenschen de actie opnieuw het beste. BODEGRAVEN Christ. Hist. Unie. In de Dinsdag avond gehouden bestuursvergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging werd de heer W. J. v. Muiswinkel tot voorzitter gekozen, vice-voorz. C. v. Dam. Afscheid. Ds. Pel, die de benoeming naar Nijmegen heeft aangenomen, zal Zondag 24 April a.s. in de Luth. Kerk af scheid nemen. HAZERSWOUDE Brand in den kiem gesmoord! He denmorgen ontstond een begin van brand in een schoorsteen bij den arbeider Lau- wers in het Westeinde. Door de groote activiteit van huisgenooten en buren werd de brand met emmers water gebluscht. Er is eenige materieele schade, welke door assurantie wordt gedekt. LEIMUIDEN Reorganisatie van de brandweer. Bur gemeester en Wethouders dezer gemeente hebben in verband met de reorganisatie van de brandweer tegen 1 Mei a.s. ont slag verleend aan al het personeel van de brandweer. Met ingang van 1 Mei a.s. zyn benoemd tot Commandant de heer A. Angenent, tot ondercommandant de heer J. Maarse, en tot brandmeesters de heeren K. F. Lissen- burg en L. C. van Poelgeest. Tot 1ste, 2de en 8de monteur bij de autospuit zijn benoemd resp. de heeren J. van Immerseel, A. du Pau en N. Beredijk. Tot pijphouders zijn benoemd de heeren H. van Rijn, H. Meijer, H. Roos en M. J. Berends. Tot slangen be waazders de heeren C. A. Heuzen, C. M. Vlasman, J. A. van Haaste ren en C. van Beyeren. Bouwen. Aan den h^er van Kints is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van woonhuis, aan den Geerdijk. Een jachtwerf langs de Ringvaart? Bij het College van Burgemeester en Wet houders is een aanvrage ingekomen tot het bouwen van een jachtwerf op het nieuwe industrie,terrein ge'egen aan de Ringvaart. Een uitkomst. Een vijftal perceelen liggende in deze gemeente tegen de ge meente Aalsmeer zullen aan het buizennet van de Prov. Noordh. Waterleiding worden aangesloten. Dit beteekent voor die bewo ners onzer gemeente een ware uitkomst. NOORDEN Spreekbeurt H. de Greeve. De zeer- eerw. heer Henri de Greeve komt 29 April spreken over het onderwerp: „De zeden verwildering in de hedendaagsche maat schappij". De bijeenkomst vangt aan des avonds 8 uur en wordt gehouden op de St. Franciscuszaal. Met het oog op de beperkte plaatsruim te hebben personen beneden 18 jaar geen toegang. Toegangsbewijzen tot deze ver gadering zijn a 25 cents te verkrijgen van af 20 April bij M. Verburg te Woerden- sche Verlaat en bij S. Splinter te Noorden. Auto-ongeval. in den namiddag van 21 April te omstreeks vijf uur, had alhier een auto-ongeval plaats wat evenwel nog goed is afgeloopen. Uit de richting Nieuw koop naderde een vierwielig motorrijtuig, zijnde een z.g. bestelwagen, geladen met kaas, boter en vet, van de firma van Dijk te Gouda. Even voor het Kruis alhier moest de bestuurder van de auto uitwijken voor een wielrijder, waarvan de bestuur der reed met een mand aan zyn arm. Blijkbaar heeft de bestuurder van de auto te veel uitgehaald naar rechts en kwam al dus met de wielen in de aan de rechter kant van den weg zich bevindende gras berm. Daar de grond daar nog al veen achtig is zakte de auto tijdens het rijden door de grasberm steeds dieper weg, met het gevolg dat het motorrijtuig zijwaarts terecht kwam in de aan de rechterzijde van den weg zich bevindende Voorwete ring. Drie inzittenden, waaronder een meisje van vijf jaar, konden zichzelf uit hun benarde positie bevrijden. Met behulp van een kraanwagen van gebr. de Rooij uit Nieuwkoop is de auto weer op het dro ge gebracht. Een en ander had veel be kijks. De in de auto zich bevindende waar was gedeeltelijk bedorven. Een schuld vraag behoeft hier niet te worden opge lost, daar de bestuurder van de auto geen rekening had gehouden met de losse gras berm. NIEUWVEEN Afscheid van mevr. PlompKoster. Bij het vertrek van de in wijde omtrek bekende mevr. PlompKoster die 16 ja ren als verloskundige in deze gemeente en omgeving haar arbeid met opgewektheid en nauwe plichtsbetrachting heeft ver richt, was met bekwame spoed een comité gevormd, teneinde haar een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden. Het comité is hierin prachtig geslaagd. Spontaan mocht het van alle zijden groote medewerking ondervinden. Een bedrag van f 50 is bijeengeza meld, waarvoor haar een fraaie salontafel en een bloemstuk werd aangeboden. Mevr. Speelman bracht namens de vele moe ders uit Nieuwveen en omgeving, dank voor de goede zorgen en hooggewaardeer de hulp aan zoovelen verleend. Ook dr. B. Nout sprak haar woorden van waardeering toe. Mevr. Plomp dankte voor dit blijk van medeleven en de hartelijke woorden tot haar gericht. Gistermorgen is mevr. Plomp naar haar nieuwe woonplaats Schagen vertrokken. Wij wenschen dat zij nog vele jaren in welverdiende rust moge genieten. Geboren: fcornelis Adriaan z. van A. Ph. Visser en A. Twijfel. Overleden: J. N. Brouwer 70 j. J. Bout 73 j. Gevestigd: C. J. de Graaf van Ben- nebroek J. Hoogervorst van Amsterdam G. J. v. d. Hoven van Ter Aar. NIEUWKOOP Geboren: Johannes, zoon van C. Bos en J. M. van Trigt Klarina Hendrika, dochter van A. W. van der Voorn en J. Blom. Overleden: J. Bos, 1 dag. Ondertrouwd: P. U. van Koert, 25 jaar en C. A. Kouwenhcven 26 jaar, won. te Ter Aar. OUDE-WETERING WORDT DE SPOORBRUG TE OUDE WETERING GESLOTEN? Het gemeentebestuur van Alkemade dreigt Aan een aantal belanghebbenden woon achtig in de omgeving van de voormalige spoorbrug te Oude-Wetering, alsmede aan nog eenige zakenlieden, die geregeld van deze brug gebruik maken is de vorige maand een circulaire verzonden, waarbij cm een finantiee'e bijdrage is gevraagd, *en einde mogelijk te maken, dat de spoor brug óók na 1 Mei e.k. voor het algemeen verkeer kan blijven opengesteld. Hoewel vele belanghebbenden wederom spontaan tot 31 December e.k. hunne bij dragen hebben toegezegd zijn er toch nog een groot aantal achter gebleven een bij drage te verleenen. Het bedrag, dat aan toegezegde bijdragen van particulieren is binnengekomen, is ontoereikend om de brug na 1 Mei e.k. te blijven exploiteeren, zoodat het gemeentebestuur van Alkema de noodgedwongen, vanwege de finantieele noodlijdandheid der gemeente heeft moe ten beskuiten de bru? na 1 Mei e.k. voor het verkeer af te sluiten. Dit besluit beteekent voor zeer vele za kenlieden een groote schade daar het ver keer na 1 Mei e.k. geheel is aangewezen op de brug te Nisuwe-Wetering. Op onze vraag of dit besluit ernst was, werd bevestigend geantwoord. De brug kan alleen geopend blijven, indien aRe belang hebbenden, tot wie een verzoek om een bydrage is gericht, alpnog bereid blijken te zijn hun dec+üds gegeven bijlage tot 31 December 1938 te verlengen. Het is te hopen, dat vóór den datum van 1 Mei e.k. nog vele bijdragen bij het gemeentebe stuur van A'kemade zullen binnenkomen. Degenen, tot wie geen circulaire is verzon den en die meenen by de openste'ling van dc brug belang te hebben, kunnen een bydrage storten op de postrekening van de gemeente Alkemade no. 37130. OUD-ADE Bouwen. Bij besluit van Burgemees ter en Wethouders van Alkemade is aan den heer H. C. Voorsluijs te Leiden ver gunning verleend "tot den verbouw van de boerderij, bewoond door den heer Kool alhier. RUNZATERWOUDE E. H. B. O. - Op Woensdagavond heeft alhier in het Nutsgebouw de eindcursus plaats gehad van de E. H. B. Ohet eerste gedee'te. Het tweede gedeelte wordt vol gende winter gehouden. Van de achttien aanwezige dames slaagden er zeventien, waarvan de demes Mej. Groen en A. Be rends met lof Volgende week zuPen de heeren, ongeveer een twintigtal, het exa men van dit eerste gedeelte van den cur sus afleggen. TER AAR BIJEN IN DE KASSEN Om de perziken te bestuiven Een Ter Aarsche kweeker heeft een interessante proef genomen met de be stuiving van perzikboomen in zijn kas sen. Daar er om dezen tijd nog vrywel geen insecten zijn en de wind in de kassen naturlijk geen rol in het be- stuivingsproces kan spelen, is de kwee ker op de gedachte gekomen eenige korven met bijen in de kassen te plaat sen. Het resultaat was verrassend goed. Het bijenvolk zelf moet echter zijn rol in dit kunstmatige bevruchtings proces duur betalen, daar vele bijen tegen het glas doodvliegen. ZEVENHOVEN het inhalen van den kop van den stoet hu zaren kwam er uit tegenovergestelde rich ting een groote vrachtauto. Niet meer we tende wat te'doen had de autobestuurder, die onder toezicht reed, het stuur omge gooid naar rechts met het gevolg dat de koprijders van het eskadron, een luitenant en een wachtmeester, in de knel waren gekomen, waarbij de wachtmeester met paard en al in den wegberm terecht was gekomen. Tydens de zitting kwamen twee dingen naar voren en wel de tegenligger was liefst 150 M. verwyderd toen er naar rechts ge stuurd werd en ten tweede: de eigenlijke verdachte had op dat moment de auto n;et bestuurd, dat had zyn leermeester gedaan, die dat als getuige grif toegaf. De Officier echter vond het vonnis van den Leidschen kantonrechter juist ge wezen en vroeg bevestiging van dit vonnis, zijnde een geldboete van f 10 subs. 4 dagen. De rechtbank zal deze zaak nog eens overwegen en over 14 dagen vonnis wyzen. Loongeschil. In de gisteren gehouden bijeenkomst der plaatselijke afdeeling van den R. K. Land- avbeidersbond en de Werkgeversorganisa ties heeft men geen overeenstemming kunnen verkrijgen over de loonen der landarbeiders, welke loonen nu zijn 25 cents per Uur voor losse krachten en 30 cents bij dorschen. Gevraagd was voor beide een verhooging van 2%. cent. Door den Minister zal nu een arbiter aangewezen moeten worden, bij wiens uit spraak zich de werkgevers hebben neer te leggen op straffe van uitsluiting van di verse Overheidssteun. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK, De student cn de zes „biertjes", „Een polderjongen zou zich schamen voor zulk optreden en beschaafde menschen doen zooiets heelemaal niet", concludeerde de president der Haagsche rechtbank te gen den Leidschen student G. S. M. R. Wat was het geval geweest, dat er zulk een rake terechtwijzing gelanceerd werd? In den nacht van 30 op 31 Juni wandelden twee agenten van de gemeente Noord- wijk in de buurt van den Oude Zeeweg daar ter plaatse. Plotseling zagen zij een wielrijder aankomen, die nu niet bepaald de rechte lijn volgde. In politietermen ge sproken: hij reed zig-zag over den weg. Eerst lieten zy hem nog even gaan om te zien wat er nu eigenlijk precies aan de hand was. En ze kregen wat te zien en te vens te hooren, want toen er een auto naderde stapte de zig-zag rijdende wielrij der af en begon te schelden niet tegen den bestuurder van de auto maar.... tegen de voorbij rijdende auto zelf. Dat was heele maal vreemd vonden de agenten en toen vonden zij het zoo langzamerhand tijd om er het hunne van te zeggen. „Hoe is uw naam?", had een der agenten, Visser geheeten, aan den wielrijder ge vraagd. „Daar hebben jullie niets mee te ma ken", luidde het antwoord, en even later waren, tengevolge van dit antwoord, twee agenten en een student „die hem om had" op weg naar het bureau. Op het bureau gekomen was alles echter nog geen koek en ei geweest. Om te begin nen wilde verdachte nog steeds zijn naam niet opgeven, maar na lang ondervragen gelukte dit toch eindelijk. Er was toen aangeboden om een taxi voor mijnheer te bestellen, maar dit werd geweigerd; hij moest en zou zijn fiets terug hebben. En dat was nu iets waar de agen ten erg op tegen waren, dus werd de stu dent zonder rijwiel buiten de deur gedepo neerd. Dat was weer niet naar zijn zin, want hij was even vlug weer in het bu reau als hij er buiten was gezet. Dat spelletje herhaalde zich enkele ma len, want zoo was verd. buiten de deur of zoo was hij er op een of andere manier weer in geslaagd om binnen te komen. Totdat de agenten het spelletje gewonnen hadden en verdachte niet meer terug kwam. Hoe hij toen in Leiden gekomen was vertelt de historie niet. En waarom hij nu eigenlijk in hooger beroep was gekomen? „Omdat er gezegd werd, dat ik dronken was", vertelde de verdachte, „en van zes glaasjes bier ben ik niet „om", zooals de agenten dat plegen te noemen", dus ben ik onschuldig", was het slot van dit plei dooi. En toen vertelde de president verdachte hetgeen in den aanvang vermeld is, er nog aan toevoegend: „Hoe durfde u eigenlijk in hooger beroep te komen? Je had blij moe ten zijn, dat je er zoo goedkoop bent afge komen". De Officier vond geen termen aanwezig voor vrijspraak en vroeg bevestiging van het vonnis, zijnde 10 subs. 4 dagen. Of hij er over 14 dagen, als de rechtbank uitspraak zal doen, ook zoo „goedkoop" at zal komen? Wachtmeester met paard en al van den wegberm gereden. P. H. P. te Haarlemmermeer, kon alleen maar op een ouderwetsche Ford rij den en daarom had hij op 4 Auugustus, toen hij een nieuw model Ford bereed een leermeester bij zich vanwege de versnel lingen-constructie van de nieuwe Ford. Al les was goed gegaan, totdat de onder toe zicht rijdende bestuurder een eskadron hu zaren moest inhalen en passeeren op den weg tusschen Katw ij k en Wassenaar. Toen was de misère gekomen, want bij HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstallen te Lisse. De Haarlemsche Rechtbank zette de zaak voort tegen den ontslagen filiaalhouder eener bazar te Lisse (verdachte woont thans te Oldenzaal), die terecht heeft gestaan, terzake dat hv herhaaldelijk geld, dames- tasschen, galanterieën, aardewerk en speel goed gestolen heeft. De Officier van Jus titie had tegen verdachte geëischt 4 maan den gevangenisstraf. Destyds heeft de Rechtbank de uitspraak uitgesteld om eerst over de verdachte een reclasseeringsrap- port in te winnen. Dit was inmiddels ver schenen. Het luidde niet ongunstig, maar stelde voor om aan verd. een gecombineer de straf te doen opleggen. De Officier van Justitie kon zich hiermede vereenigen en eischte tegen verdachte een gevangenis straf voor den tijd van 6 maanden, waar van 2 maanden onvoorwaardelijk en 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar met opdracht aan de R.-K. Re- classeering te Enschede. De Rechtbank zal een en ander nader overwegen en bepaalde de uitspraak tot over 14 dagen. „EEN BIJZONDER BEDENKELIJK BEDRIJF". Voor het kantongerecht te Gouda had zich de reeds zeer vele keeren veroordeel de P. in 't V. te verantwoorden voor het feit, dat hij als hoofd van een boterfabriek te Gouda door een knecht boter had doen afleveren met een vetgehalte van 73.8 pet., terwijl het minimum toelaatbare 80 pet. be draagt. Verdachte was niet verschenen, doch de getuige A. V. uit Reeuwijk verklaarde, dat in 't VI geen directeur meer was, doch commissaris, evenals getuige. Beiden heb ben een afdeeling van de fabriek waarover zij hun bevelen geven. De geconstateerde overtreding ligt op het terrein, waarover getdtge V. gaat. De kantonrechter stelde prijs op het per soonlijk verschijnen van den verdachte in 't V., waartoe deze zaak tot de volgende week aangehouden werd. De schoonvader van den vorigen ver dachte, de 73-jarige A. M. uit Arnhem, stond voorts voor hetzelfde feit terecht Deze gaf eenigszins tegenstrijdig, op zonder beroep te zijn en tevens directeur van bovenbe doelde N.V. Deze direpteur, die in Arnhem woonde, had volgens zijn zeggen zijn schoonzoon en de getuige A. V. uit de vorige zaak, die beiden commissarissen van de N.V. waren, ieder belast met het toezicht op een ge deelte van de fabriek, hetgeen de kanton rechter een vreemde figuur vond. Toen de ambtenaar van het O.M. ver dachte attent maakte op het bedenkelijk groote aantal overtredingen welke in dit bedrijf gepleegd waren, merkte verdachte op, te hebben ingezien „dat deze Augias stal gereinigd moest worden", waarom hij het directeurschap zou hebben aanvaard. „U bent dus om zoo te zeggen geldschie ter met den persoonlijken titel van direc teur", aldus de kantonrechter, die verdach te verder nog aanraadde een abonnement op den trein te nemen om eens een beetje meer uit Arnhem te kunnen overkomen. In zijn requisitoir zeide de ambtenaar van het O.M., dat verdachte het directorium aanvaard heeft van een bijzonder beden kelijk bedrijf. Verdachte was verplicht toe zicht uit te oefenen en heeft dit geenszins gedaan. Spr. eischte een boete van ƒ300 subs. 10 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter mr. T. de Jong Tzn., veroordeelde verdachte tot een boete van 100. subs. 10 dagen hechtenis voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. „N. R. Crt." U hebt géén voorrang als u bij wegkrulsingen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg! als u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7