OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 11 Aim 1938 DE LEIDSCHE COURaNT TWEEDE BLAD - PAG. fi KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-overzicht. Nog steeds blijft waschpeen het hoofdproduct en nog ge regeld gaat de prijs naar boven. Thans staat het artikel op een pry's die bij heel hooge uitzondering ooit werd betaald, n.l. van 2.50 tot 2.90 per kist van 20 K.G. Grove peen brengt nog van 1.70 tot 2. per kist op. Er is goede vraag voor export waardoor die hooge prijs gestand blijft. Kleinere partijen sla worden aangevoerd. Voor binnenland gaat deze sla voor 3.60 tot f 4.per 100 stuks. Witlof werd weer duurder en werd zelfs tot 13.per 100 K.G. gekocht. De prys varieerde trouwens van 8.50 tot 13.per 100 K.G. Radijs was aan eenige schommeling onderhevig, naar gelang van kwaliteit ging dit artikel voor 2.70 tot f 3.60 per 100 bos. Spinazie ging slecht. De massa bracht niet meer dan 2.tot 3.per 100 K.G. op, soms ging een partijtje voor 4.—. De op brengst loont dus niet. Het wachten zal nu worden op de bospeen en de vroege aard appelen. Het weer werkt hiervoor niet mee. Aanvankelijk stond het er voor of alles vrij vroeg zou zijn dit jaar. Doch men gaat al van andere gedachte worden. Mo gelijk als we nog spoedig werkelijk lente weer krijgen dat het dan beter wordt. E. H. B. U. Vanwege de Katwijksche Reddingsbrigade zijn in de gemeente een dertiental posten Eerste Hulp bij Onge lukken gepiaatst. Dit is bij de posten ken baar gemaakt door een sierlijk emaille bordje in Oranje kleur waarop in zwarte letters in het midden K. R. B. en op de vier hoeken E. H. B. O. Voor Katwijk aan den Rijn zijn de posten geplaatst aan de volgende adressen: M. Durieux, Comman deurslaan, A. Durieux, Kerkstraat, C. van Klaveren, Zeeweg hoek Kerkstraat, T. P Boot, Noord wij ker weg en R. van Delft, Wassenaarsche weg. Aan het laatstgenoem de adres zijn gedurende 9 maanden extra hulpmiddelen plus een zuurstofapparaat, en de 3 wintermaanden dekens en een draagbaar aanwezig. Verkooping. Ten overstaan van No taris Matthijs is gisteren het winkelpand Voorstraat 63, dat in bod stond op 750. verkocht en op f 100.afgemijnd door C. Aanhaanen alhier. LISSE Gemeente-veldwachter. Naar wij vernemen is aan den heer B. Kromhout, overeenkomstig zijn verzoek, door zijne Excellentie den Minister van Staat, Com missaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland eervol ontslag verleend als gemeente-veldwachter. De heer Kromhout gaat den dienst met pensioen verlaten; hij is reeds 17 jaren in Lisse als zoodanig werkzaam geweest. Zijn ontslag gaat in op 15 Mei a.s. Vuilnis-auto. Gisterenmiddag hebben wij opgemerkt, dat door de gemeente een nieuwe vuilnis-auto reed. Deze zag er keurig donker geschilderd uit en is naar de moderne eischen ingericht. Deze nieu we auto zal met enkele dagen in gebruik worden genomen door de gemeente-rei niging, zoodat de oude en het verouderde type gaat verdwijnen en misschien zelf op de vuilnishoop terecht komt. Fiets verduisterd. Door de politie al hier is aangehouden een zekere P., ver dacht van verduistering van een rywieL Geboren: Theodorus Cornells z. van H. A. Simons en M. H. van Kempen Willem z. van B. de Vries en A. L. van Steensel Laurentia Cornelia d. van M. M. de Haas en M. van der Zwet Catha- rina Sophia Johanna d. van C. Th. van der Meer en P. A. Heemskerk Jacoba Wilhelmina d. van B. Baartse en A. Bly- leven Johanna Cornelia Maria d. van Th. A. Turnhout en C. C. van Kesteren Theodorus Johannes Petrus z. van N. W. Castien en E. J. Zonneveld Petrus z. van Th. van Ruiten en M. A. Voordouw. Ondertrouwd: Herman Veldhuis Kroeze 23 j., te 's-Gravenhage, en Ruur- tje Eisenga 20 j., te Lisse. Overleden: Antje Oosterhof 85 j., wed. van F. Smink. Gevestigd: A. Faas uit Wassenaar B. M. van Werkhoven uit Voorschoten. Vertrokken: A. Kersbergen naar Wassenaar T. B. Schenk naar Maas tricht E. B. Nieuwenhuis naar Almelo M. J. Jelierse naar Hillegom S. P. Buschman en gezin naar Hillegom P. A. Weijers en gezin naar Sassenheim. LEIDSCHEN DAM Uitvoering Meisjes-Patronaat. Giste renavond had in het R. K. Vereenigings- gebouw aan de Damlaan de le uitvoering plaats van het Meisjes-Patronaat, welke uitvoering in alle opzichten schitterend is geslaagd. De avond werd met een kort woord ge opend door den zeereerw. heer pastoor, die aan allen het mooie werk van het Pa tronaat aanbeval en allen een mooien en prettigen avond toewenschte, daarbij de hoop uitsprekende, dat allen hierdoor zou den worden aangemoedigd het mooie en nuttige werk van het Patronaat en het dikwijls moeilijke werk der dames te steu nen en zoodoende mede te werken aan den opbouw van het Patronaat. Door de meisjes werd allereerst opge voerd „De groote erfenis", blijspel in 2 bedrijven, welk stuk door allen zeer goed werd gespeeld en waarin de ver schillende rollen aardig werden vertolkt, zoodat het stuk by de aanwezigen wel in den smaak viel en de lachspieren danig deed werken. De gymnastiekvereeniging „Sportlust" trad hierna voor het voetlicht. Door de kleintjes en adspiranten werden op keu rige wyze eenige vrije oefeningen uitge voerd, terwijl de dames op voorbeeldige wyze stokoefeningen en rythmisehe dan sen ten beste gaven, waarvoor allen een dankbaar applaus hadden te accepteeren. Tenslotte werd door de dames opgevoerd „Het Levenselixer", vroolijk blijspel in drie bedrijven. Door de dames werd hierin een spel vertoond, dat er inderdaad zyn mocht. Alle rollen werden vlot en onbevangen gespeeld, zoodat het geheel zeer goed tot zijn recht kwam en het spel alle aanwezi gen zeer zeker een vroolijk uurtje heeft bezorgd. Een en ander is dan ook werke lijk èn voor de Patronaatsdames èn voor de Meisjes een succes geworden. Gedurende de pauze had nog een ver loting plaats van eenige fraaie prijzen, welke eveneens een vlot verloop had. Aan het einde van den avond bracht de zeereerw. heer pastoor dank aan allen voor de medewerking tot het welslagen van dezen avond. Vermeldt dient nog te worden, dat Zon dag 24 April a.s. de 2e uitvoering zal ge geven worden en wij kunnen en durven een ieder een bezoek aan dezen avond ge rust aan te bevelen. STOMPWIJK S. N. A. herboren. Donderdavond werd onder leiding van kap. Klaver een vergadering gehouden in de gymnastiek zaal, met het doel een voetbalvereenigmg op te richten. Aan de bestuurstafel hadden het K. J. C.-bestuur en enkele leden van het oude bestuur van S. N. A. plaats geno men. Kap. Klaver constateerde met voldoe ning, dat een zoo groot aantal voetbal- enthousiasten aan zijn oproep gehoor had- gegeven door deze bijeenkomst bij te wo nen. Tot zijn spijt moest spreker mededee- len, dat de heer Hoogervorst verhinderd was en men dus de propagandarede moest missen. Kap. Klaver bracht verschillende punten naar voren, waaruit zonneklaar bleek de noodzakelijkheid van een sport vereniging in katholiek verband. Hierna werd de gelegenheid opengesteld om zich als lid op te geven. Een 25-tal der aanwe zigen gaven zich op als lid, waarvan 11 als senior. De volgende vergadering zal gehou den worden over 14 dagen; op dien avond zal den de heer Hoogervorst komen spre ken en op dien avond zal ook een bestuur door de leden gekozen worden. Gedurende deze 14 dagen kunnen nieuwe leden zich nog aanmelden bij de heer Jac. Kappetein. NOORDWIJK Emmabloem-collecte. Evenals in zoo vele andere steden en dorpen van ons mooie Nederland, zal dit jaar ook in de bloemen badplaats Noordwijk de Emma bloem-collecte worden gehouden. De besturen van de plaatselijke vereni gingen „Het Groene Kruis" en „Het Wit- Gele Kruis" hebben gezamenlijk de orga nisatie van dezen bloempjesdag op zich genomen. Op Zaterdag 23 April, den dag van het bloemencorso, zullen een aantal jongedames u hun bloempjes aanbieden. Ze zijn niet geplukt op het Koningin Em- maduin, maar de opbrengst van den ver koop dezer bloempjes is bestemd voor het schoone doel, waaraan wijlen Koningin Emma zoovele vorstelijke giften heeft ge schonken, n.l. aan de bestrijding der tu berculose. Veel wordt reeds gedaan tegen deze zoo zeer gevreesde ziekte en gelukkig niet zonder succes, maar nog steeds worden vele levens bedreigd! Tooit u daarom a.s. Zaterdag allen met een Emmabloempje en geeft de ijverige verkoopsters wat u voor het schoone doel kunt missen! Veel kleine korrels zand bedwingen sa men de groote zee. Veel giften voor de Emmabloem behoeden voor smart en wee. Autobotsing. Nabij het café „De Vier sprong" had gisternamiddag op den Pro vincialen weg een ernstige autobotsing plaats, doordat een luxe auto, bestuurd door V. uit Den Haag, achter ope en zand- auto inreed, welke plotseling stopte. Mevr. S., die naast den bestuurder zat, vloog met het hoofd door de voorruit en liep ver schillende verwondingen op. Een dienst bode, K., die achterin zat was er erger aan toe. Deze brak een neusbeen en kreeg een hersenschudding. Beiden werden naar het Academisch ziekenhuis te Leiden ver voerd. De bestuurder bekwam geen letsel. De auto was zwaar beschadigd en is in beslag genomen. OEGSTGEEST Hanze. Gisteravond hield de Hanze een alg. vergadering, die slechts matig was bezocht. De voorzitter, de heer W. F. de Rooy, was door ongesteldheid verhinderd, zoodat deze vergadering werd geleid door den vice-voorzitter, den heer Hienkens, die bij de opening verwelkomde pastoor Looyaard en zijn teleurstelling uitsprak over de geringe opkomst. Onder de inge komen stukken was o.m. een schryven be- trefende het vacantieoord te Groesbeek, dat zeer werd toegejuicht, ofschoon mo menteel nog slechts een betrekkelijk ge ring aantal kinderen zijn te plaatsen. De heer A. F. de Rooy informeerde naar toezicht en leiding. Het bestuur kon daar op nog geen antwoord geven, doch men weet zeker, dat de leiding bij deskundige personen zou berusten. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. G. Schrijvers en W. Hienkens werden herkozen. Nu kwam in behandeling de agenda van den Centralen Raad, die wordt gehouden op 18 Mei in den Haag. Tot afgevaardig den werden benoemd de heeren Nouwens en ELshof. De heer Elshof wees op het feit, dat het hoofdbestuur op bijna alle voorstellen een afwijzend advies had ge geven. Spreker meende, dat de afdeelin- gen beter met de nooden bekend zijn dan het hoofdbestuur. Verder werd nog opgemerkt, dat op een vergadering van den Centralen Raad te langen tijd werd beschikbaar gesteld voor sprekers, terwijl een rondvraag, die soms zeer belangrijk kan zyn, niet kan worden gehouden of moet worden bekort. De afgevaardigden zullen dit ter sprake brengen. Bij de rondvraag werd het slechte ver- gaderingbezoek nog besproken. Er werden voorstellen gedaan om de bijeenkomsten meer aantrekkelijk te maken, welke voor stellen op de eerstvolgende vergadering zullen worden behandeld. Nog werd behandeld het wederzijdsch verplicht lidmaatschap van Hanze en vak- vereen iging. Hierna sluiting. Gevestigd: Ph. V. Pistorius en gez., Regentesselaan 14, van Pretoria N. I. J. A. Feith geb. v. d. Horst, Rynzichtweg 11, van Wassenaar C. M. Campfens db., de Kempenaerstraat 39 van Leiden H. Broekhuizen en vr., Javastr. 28 van Delft P. S. Klerk, Wald. Pyrmontlaan 4 van Leiden N. Dofferhoff, kapper, Terwee- weg 28 inw., van Noord wij kerhout P. J Maas, onderwijzer, Terweeweg 64 van Rynsburg P. G. van den Boogerd, Too- renveltstraat 11 van De Bilt (U.) H. C. A var. Duuren, Geversstraat 75 van Lei den H. Brijker en gez., A. v. Burenlaan 15 van Leeuwarden I. Verhoeven, in strumentmaker, Wijttenbachweg 47 inw. van Beverwijk C. van Zijl geb. v. d. Spek, H. Morschweg 108 inw., van Leiden L. L. Looijen, verpleegster, Toorenvelt- straat 1 van Den Haag W. F. Krynen en gez., palaeontoloog. A. v. Burenlaan 13 van den Haag B. Bouwman en vr., A. v. Burenlaan 13 van den Haag Ginem, baboe, A. v. Burenlaan 13 van den Haag. Vertrokken: A. F. Merckx, 1.1. ban ketbakker, van Regentesselaan 2 naar den Haag, Bankastraat 5 P. Th. Hugen- holtz en vr., arts, van L. de Col.laan 5 naar Amsterdam, Koninginneweg 144 M. Laterveer geb. Reijntjes, arts, van Spaargarenstraat 34 naar Arnhem, Pog- genbeekstraat 1 S. J. Hooijman, van Abtspoelweg 17 naar Berkel N.B., Ko ningsoord A 174 C. M. Hooijmans, idem M. M. Schouten db., van Rhijngeester- straaeweg 40 naar Leiden, Uiterstegr. 4 E. M. Huisman geb. v. d. Eijkel, van Rijns- burger weg 142 naar De Bilt (U.), Biltho- ven, Diepenbrocklaan 1 H. G. Moorrees en vr., van Emmalaan 7 naar Ned. Indië S. van der Meij, groenteh. van Hooge Morschweg 75 naar Leiden, P. C. Hooft- laan 2 J. Wuite en gez., zuivelbew. van Borneostraat 7 naar Utingeradeel E. H Vliet Vlieland, db., van Koninginnelaan 12 naar Noordwijk, Boerenburgerweg 84 N. W. Boer, monteur, van O. Rijnzichtweg 22 naar Breda, Baronielaan 211 W. J. van den Burg, rijksveldw. en gez., van Valkenburgerweg 14 naar Katwijk, Sand- laan 24 J. v. d. Oever, winkelier, van de Kempenaerstraat 65 naar den Haag, Korbootstraat 50 C. G. Brücker, db., van L. v. Oud-Poelgeest 18 naar Leiden, Oude Singel 142 M. E. Sypkens geb. v. Dijk van Julianalaan 11 naar Eindhoven. Boschdyk 496 C. H. Barendrecht geb. Haasnoot, van de Kempenaerstraat 57 naar Sassenheim, Kooilaan-West 5. Verhuizingen binnen de ge meente: P. S. Pots en vr., van Rhjjn- geesterstraatweg 120 naar Spaargarenstr. 42 N. A. v. d. Werff, onderwijzeres van Juffermansstraat 29 naar Toorenveltstraat 1 F. M. Blonk en gez., graanhandelaar, van W. de Zwijgerlaan 37 naar de Kem penaerstraat 78. Geboren: Marion dr. van G. G. van Syll en J. L. Meijer, L. de Col.laan 28 Frederik Reinier Jacob zn. van P. v. d. Meij en J. Knetsch, Valkenburgerweg 16. Ondertrouwd: D. P. Roosenburg, technicus, wonende te Gorinchem, en E. Mayers zonder beroep, wonende alhier A. Nek, timmerman, en J. van der Luit, zonder beroep, beiden wonende alhier. RIJNSBURG Tuinbouw. De win terproducten blij ven, dank zij het erge koude weer van den laatsten tijd, bijzonder goed gevraagd en duur. Het meeste munt wel uit de was- peen die gekocht wordt voor 12.tot 14.50 per 100 K.G.; zelfs de grovere soort gaat nog tegen 8.50 tot 9.20 per 100 K.G. Ook Witlof ging steeds naar bo ven in prijs en bracht van 7.40 tot 12.50 per 100 K.G. op. De kleine voor raad uien die er nog is wordt gekocht voor 12.50 tot 13.60 per 100 K.G. Door de hooge uienprijs is ook de prei goed in de prijs, van f 4.60 tot f 6.70 per 100 K.G. Het aantal producten is, zoo als steeds, in dezen tijd van het jaar, zeer beperkt. SASSENHEIM De Kruisvaart naar de bollen. Mor genavond zullen 36 Kruisvaarders en 7 Kruisvaartleiders uit Monster een bezoek brengen aan de Kruisvaart van Sassen heim. Te ongeveer 7 uur zullen zij arri- veeren. De grooten met de fiets, de klei nen per autocar. De avond wordt besteed bij goed weer met een groot kampvuur in de ruïne van Teylingen en bij ongunstig weer in de burcht met een programma van lied, spel en dans. Onder de gasten bevindt zich ook de Districts-Baljuw van het Westland. Allen zullen voor den nacht worden ingekwartierd bij verschillende „Kruisvaart-sympathieke" parochianen. Des Zondags zullen zij een tocht maken langs de bollenvelden. Wij wenschen hun genoeglijke dagen en mooi weer toe. Excursie. Een gezelschap van pl.m. 60 hoofden van parken uit Engeland, hoofdzakelijk afkomstig uit Lancashire bracht gisteren een bezoek aan de kvvee- kerijen van de fa. Warnaar en Co. alhier. Bij het gezelschap hadden zich aangeslo ten de voorzitter en secretaris van de Al- gemeene Ver. van Bloembollencultuur te Haarlem t.w. de heeren dr. A. J. Verha gen en H. J. Voors. Slachtoffer van de schoonmaak. Gis termorgen te 9 uur, toen mej. J. de R. wo nende in de Zuilhofstraat bezig was met het schoonmaken van den kelder, brak plotseling de huistrap. Door den val kwam zij zoodanig terecht, dat zij haar been brak. Op het hulpgeroep kwamen de bu ren om haar uit haar benarde positie te redden. Dr. Hueber werd spoedig ontbo den en achtte overbrenging naar het St. Elisabethgesticht noodzakelijk. VOORHOUT Gemeenteraad. De raad dezer ge meente is bijeengeroepen voor een open bare vergadering op Vrijdag 29 April a.s. des namiddags drie uur, waarin de bur gemeester de edelachtbare heer G. Bulten afscheid zal nemen van de raadsleden. Geboren: Anna Margaretha Maria Jacoba d. van N. J. v. d. Laan en C. G. Hulsbosch Petrus Adrianus Engelbertus z. van H. C. Damen en A. C. Hogervorst Maria Hendrica Wilhelmina d. van W. Kerkvliet en J. M. Paardekooper Hen- drikus z. van C. Th. H. N. Hu(jts en H. M. Wassenaar. Ondertrouwd: Jozef Johan Henri Klomp 65 j., te Voorhout, en Anna Pfeif fer, 52 j., te 's-Gravenhage Adrianus Cornelis Paardekooper 26 j., te Oegstgeest en Gyurasko Ottillia Valeria 26 j., te Voorhout. VOORSCHOTEN Tafeltennis. Woensdagavond j.l. speelde de tafeltennisclub „Ready V" een wedstrijd tegen „Leiden II" in 't Gezellen- huis te Voorschoten. Deze wedstrijd, ede een geanimeerd verloop had en in de bes te verstandhouding gespeeld werd, ein digde in een 44 gelijk spel. Met dit al een moi resultaat van de thuisspelenae club, die, ofschoon pas op gericht, zich al in een vrij respectabel aantal leden mag verheugen. Nieuwe leden zijn ten allen tijde wel kom! WASSENAAR Onthulling monument. Op 30 April a.s. vieren we den verjaardag van H.K.H. Prin ses Juliana. Het is een gelukkige gedachte van het Comité: „Blijvende Herinnering Heugelijke Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin" om de onthulling van het Monu ment, dat inderdaad een blijvende herinne ring zal zijn aan de geboorte van Prinses Beatrix juist op dien dag te doen plaats heb ben. Het moet voor het Comité wel een groote voldoening zyn, dat het er ten slot te met inspanning van alle krachten in ge slaagd is een monument te stichten, dat in al zijn eenvoud en soberheid een spre kende getuigenis zal zyn van de vreugde, die ook de Wassenaarsche burgerij bezielde, toen een blijde verwachting werkelijkheid was geworden. Het eenvoudige monument bestaat uit een steenen muur rond de eik, die geplant is ter herinnering aan het huwelijk van Prinses en Prins. In deze muur komt een bronzen plaquette; op de muur worden in bronzen letters aangebracht de huwelijks datum van Prinses Juliana en de geboorte datum van Prinses Beatrix. Rond deze her- denkingswand worden bloemen geplant en flagstones gelegd. De heer Ph. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt, kamerheer van H. M. de Konin gin, heeft zich bereid verklaard de onthul ling te verrichten, die des namiddags om drie uur zal plaats hebben, terwijl terstond na de onthulling het monument door het Comité aan de gemeente Wassenaar wordt overgedragen, waarbij de gemeente verte genwoordigd zal worden door den Burge meester, den heer J. J. M. Wiegman. De plechtigheid zal worden opgeluisterd door muziek van „Excelsior", terwijl een gedeel te van Wassenaars schooljeugd met bege leiding van „Excelsior" een paar vaderland- sche liederen zal zingen. Namens elke school zullen twee leerlingen aan de voet van het monument bloemen neerleggen. De voorzitter van het Comité is ver heugd in de gelegenheid te zijn om in zyn openingswoord allen, die het Comité op eenigerlei wyze hebben gesteund, een har telijk en welgemeend woord van dank te kunnen toespreken. Geboren- Wilhelmina Sibilla, dochter van J. Hoogstraten en C. Ma3rse. Theo dora Maria, dochter van G. J. A. Knynen- burg en A. C. van Wissen. Adriana He lena Maria, dochter van W. Zonneveld en M. J. Jansen. Helen, dochter van P. Hoogerwerff en A. J. van der Schuijt. Ondertrouwd: j. P. Hemerik en J. C. v. d. Weijde. J. C. van Santen en J. Zonneveld. Getrouwd: L. D. Driessen en M. A. R A. Arts. D. J. de Bie en A J. Okker- ie. A. J Barnhoorn en H. W. v. d. Burg. - F. ten Sijthoff en E. J. van Douwe. Overleden: Cornelis Adrianus Ste vens, oud 38 jaren, ongeh. Johannes Ja cobus Post, oud 55 jaren, echtgenoot van E. Heemskerk. - Cornelius Joannes Vin- kesteyn, oud 78 jaren, echtenoot van I. J. lvï Zoetmulder. Adrianus Hendrikus van Straten, oud 58 jaren, echtgenoot van J H. de Zeeuw. Johannes Leonardus Schuurmans, oud 1 jaar. Anthonetta Su- zanna Frederika Nagel, oud 79 jaren, we- ouwe van H D. Mac Gillavry. Louis August Schoppenhauer, oud 69 jaren, echt genoot van C. M. C. v. d. Zon. Gevestigd: T. M. Becker, vreemd, D.Ev,.dienstbode, uit den Haag, Prinsen- weg 71 A. J. Bervoets, N.H., dienst bode, uit Woubrugge, Hooge Klei 1 A. H. Biehl, vreemd, R.K., dienstbode, uit Gel- senkirchen-Buer, Prinses Marielaan 9 A. v. d. Bogert, N.H., dienstbode, uit den Haag, Duinvoetlaan 9 Wed. G. J. Jan sen geb. v. d. Boogerd, R.K., zonder be roep, uit den Haag, Ridderlaan 1 I. Bron, geen, dienstbode, uit Amsterdam, Gr. Hoef- yzerlaan 43 H. N. Buts, R.K., huishoud ster, uit Voorschoten, Haven 8 G. J. van der Flier en vr., geen, Dir. N.V. Expl. Mij. „Bengkalis", uit den Haag, Prinsenweg 71 M. L. Frings, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Wittenburgerweg 160 J. P. Hageman, C.G., dienstbode, uit Lisse, Victorialaan 3 C. Hahn, vreemd, Ev.L., dienstbode, uit Keulen, Wittenburgerlaan 102 A. van Heemst, N.H., dienstbode, uit Sommelsdijk, v. Z. v. Nijeveltstraat 46 J. G. C. van der Helm, R.K., dienstbode, uit Leidschendam, Iepenlaan 7 G. Honyk en vr., N.H., zonder beroep, uit Voorburg, St. v. 's Gravesandeweg 3 A. Kersbergen, G.G., dienstbode, uit Lisse, Gr. Haesebroek- scheweg 14 J. J. Pool geb. de Kloe, G.K., zonder beroep, uit R'dam, Dr. Mansveltka- de 2 LJ. Kootstra, G.K., dienstbode, uit Schiermonnikoog. Schouwweg 31 H. C. Lackroij, R.K., dienstbode, uit Amsterdam, Prinsenweg 9 J. W. C. Lamsvelt en ge zin, geen, werktuigk. ingenieur, uit Oegst geest, St. van 's-Gravensandeweg 52 A. v. d. Lugt, geen, verpleegster, uit Amster dam, Berkheistraat 40 A. Mërten, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 56 H. J. Minor en ge zin, Ev.L., 'zonder beroep, uit den Haag, v. Z. v. Nyeveltstraat 122 M. Nagler, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Duinweg 1 E. Nennstiel, vreemd, D.Ev., hulp i. d. huishouding, uit Leiden, Bloera- camplaan 24 C. A. Noordenneer, R.K., dienstbode, uit Sassenheim, Bloemcamplaan 16 J. Nust, N.H., timmerman-aannemer, uit Leiden, Wassenaerstraat 2 P. P. v. Peereboom en gezin, G.K., procuratiehou der, uit Eindhoven, St. v. 's Gravesandeweg 54 J. E. Plettenburg, R.K., dienstbode, uit den Haag, Konijnenlaan 29 E. P. M. van der Ploeg, R.K., dienstbode, uit Delft, v. Z. v. Nijeveltstraat 24 J. A. Pool, en vr., N.H., bouwk. ingenieur meubel-fabr., uit den Haag, Kievietslaan 11 J. H. A. W. Voogd geb. Pot en dochter, geen, zon der beroep, uit Hillegersberg, Corn, de Wittstraat 22 Wed. M. Th. den Ouden geb. Seipgens, R.K., zonder beroep, uit Bo degraven, Santhorstlaan 13 Wed. B. A. J, Houtsma geb. Smit, geen, zonder beroep, uit den Haag, Deylerweg 95 R. de Vrij, N.H., brood- en banketbakker, uit Hilver sum, Buurtweg 65 D. W. F. H. IJssel de Schepper en gezin, geen, zonder beroep, uit den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 56. Vertrokken: K. Vuijk en gezin naar den Haag, Vlietstraat 28 C. Vissers naar Rotterdam, West Zeedy'k 36a G. W. Foelhekke naar Amsterdam, 's-Gravesant plein 16 J. Hoogenkamp en vr. naar Sin gapore H. M. Meijer naar Vlissingen, St. Jozef-Ziekenhuis C. J. Oudshoorn naar den Haag, L. v. N. O. Indië 215 E. J. van Steyn naar Sassenheim, Rusthoffstraat 26 A. M. de Graaff naar den Haag, W. van Outshoornstraat 12a G. M. Storms naar den Haag, Nwe Havenstraat 74 W. J. H. Th. Kloppenburg naar Amsterdam, Corellistraat 9 A. J. de Bie geb. Okkerse naar den Haag, Begoniastraat 31 v. d. Berg geb. Dicke naar het Buitenland M. A. R. A. Driessen geb. Arts naar Amster dam, Jac. Obrechtstraat 62 S. van Wil ligen en gezin naar Velsen, Meerweidelaan 51 Wed. Jkhr. Graafland geb. L. C. A. Colot naar den Haag, de Carpentierstraat 198 J. J. A. de Koning naar idem M. J Boss naar Kerkrade, St. Pieterstraat 57 W. M. duChattel en gezin naar Alkmaar, Nassauplein 42 S. W. Tesselhoff en vrouw naar den Haag, Z. O. Buitensingel 31 H. M. van Fenema naar Leidschendam, West- vlietweg 148 J. J. H. van Slooten naar Amersfoort, Langstraat 115. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: De weg naar Rio (Kathe von Nagy) Een dame is zij niet (Ann Dvorak, John Trent). Dramatisch Humor. De tective-film lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Casino; Pygmalion (Lily Bouwmeester, Johan de Meester). Zoutwaterliefde (Slim Summer- ville). Komisch Komisch 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 jur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Rex: Lido: Charlie Chan in Shanghai (Warner Oland). Een avond in de opera (Max bro thers). Detective film Klucht lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd Afgekeurd Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6