MAGGI 'soepen STADS NIEUWS AGENDA VRIJDAG 22 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.59 per kwartaal. Bij onze agenten ^0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad I 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. nor WORDT HET WEER? NOG WEINIG VERANDERING. De Bilt seint i Verwachting: In het Westen zwakke tot matige Noord-Westelijke wind, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, moge lijk lichte nachtvorst, zachter overdag. In het Oosten zwakke tot matige Zuid- Westelijke ot Noord-Westelijke wind, be trokken tot zwaar of half bewolkt, aan vankelijk eenige regen, zachter des nachts, overdag zelfde temperatuur. Hoogste barometerst.: 772.7 te Valentia. Laagste barometerst.: 752.0 te Vardö. Het hoogedrukgebied over de Britsche Eilanden hield nog steeds stand. In dit gebied is het zwaar bewolkt rustig weer, terwijl de temperatuur er sinds gisteren weinig veranderde. Over de Randstaten trok een zich uitdiepende lage druk- kern Zuid-Noordwaarts, deze bracht tot in Polen en Oost-Duitschland vrij zware neerslag, hier en daar in den vorm van sneeuw. Een voor van lagen druk bevindt zich over Denemarken, de Duitsche Bocht, ons land en België. In het Westen van ons land bracht deze voor matige neerslag. Zij beweegt zich Oostwaarts en zal hedennacht het weer in onze Oostelijke provincies nog beïn vloeden. Over Zuid-Duitschland en Oost- en Mid den-Frankrijk kwam vannacht nog flinke vorst voor. In de omgeving van IJsland verscheen een nieuwe depressie. De vorige depressie in het Noorden bracht aan de Noorsche kust nog flinke neerslag. LUCHTTEMPERATUUR. 8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 7.39 uur tot Zaterdagmorgen 4.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 23 April voorm. 8.05 en nam. 8.30 uur. Maan op 1.40 uur Zaterdagnacht. Maan onder 11.28 uur Zaterdagmorgen. (30 April nieuwe maan). Het beste wat Holland's bodem biedt de allerfijnste groenten, peulvruchten e.d. wor. den in MAGGI® Soepen verwerkt en wel zó, dat U al hun gezonde, voed zame en aromati- sche eigenschop pen hierin volledig terugvindt. Dat is juist zo kenmerkend van MAGGI5 Soepen! Dat geeft aan deze soepen zo'n onmiskenbare, fijne kwaliteit MAGGI-kwaliteit. Vraagt dus uitdrukkelijk MAGGI' Soepen en let op de geel-rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisster J. BAAK Jzn. t Gisteravond is te Oegstgeest, waar hij sinds eenige maanden woonde, in den ouderdom van 65 jaar plotseling overleden de heer J. Baak Jzn., tot 1 Maart j.L in specteur bij het Lager Onderwijs in de Inspectie Leiden. De thans ontslapene werd op 14 Febr. 1873 te Scheveningen geboren. Na de la- geré school doorloopen te hebben volgde hij de Rijks Normaalschool te 's Graven- hage en slaagde aldaar voor het onderwij zersexamen. Op 21 April 1891 begon hij zijn loopbaan als onderwijzer en was achtereenvolgens aan verschillende scholen voor openbaar lager onderwijs te Den Haag werkzaam. Op 1 December 1901 werd hij benoemd tot hoofd der school te Willemstad in Noord-Brabant, op 1 Mei 1905 te Hilli- gersberg, waarna hij precies 10 jaar later werd benoemd tot hoofd van de voormali ge school aan de Van der Werffstraat hier ter stede. Zoo zou van 1915 af de verdere werkzaamheid van den heer Baak zich uit strekken tot de Sleutelstad, en reeds spoe dig meer in den vorm van leiding gevend dan leiding ontvangende onderwijskracht. Immers reeds twee jaar na zijn aanstel ling hier ter stede, op 1 Juli 1917, werd de heer Baak benoemd tot schoolopziener in het district Leiden, om daarna op 1 Aug. 1924 te worden aangesteld tot inspecteur bij het lager onderwijs in de inspectie Lei den, welke functie hij vervulde tot 1 Maart van dit jaar, toen hij wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd af trad. De heer Baak heeft vooral in zijn laatste functie een veelzijdig arbeidzaam leven geleefd. Hij doortrok tal van keeren zijn inspectie, hetzij uit hoofde van de inspectie zelf, het zij wegens jubilea, opening van scholen, enz. Hoezeer hij in aanzien was bleek wel overduidelijk, toen hij zijn veertigjarig jubileum bij het onderwijs; op 21 April 1931, mocht herdenken. Dit bleek opnieuw bij zijn aftreden be gin dezes jaars. Vanwege zijn verminder den gezondheidstoestand heeft dit afscheid toen in intiemen kring plaats gevonden. Hoezeer hij in onderwijskringen zelve ge acht werd bleek toen wel uit hetgeen de heer H. G. de Boer uit Noordwijk. voor zitter van de Dioc. Ver. van Bijz. Onder wijzers en Onderwijzeressen, afd. Leiden en Omstreken, in ons blad schreef en waar uit we het volgende citeeren: „In de meer dan twintig jaar dat hij, in verschillende kwaliteiten, deel uitmaakte van het schooltoezicht heeft hij meerdere duizenden onderwijzers leeren kennen. Zijn plicht als ambtenaar vervullend, zul len er toch weinigen zijn, die hem een „lastig" inspecteur meenden te moeten noemen. Daarom zullen 't ook maar enke lingen zijn als ze er zijn die den heer Paak zonder leede oogen zien vertrekken. Juist bij dit afscheid is in onderwijzers kringen allerwegen de meening in woor den geuit: ,,'t Is toch jammer, dat de heer Baak weggaat". Dat is een eervol testi monium. De heer Baak was van huis uit open baar onderwijzer. Geen wonder, dat het openbaar onderwijs zijn liefde had. Maar dat heeft hem nooit verleid tot ongelijke behandeling van bijzonder en openbaar onderwijs. Zijn objectiviteit ten deze is zoo bekend, dat het constateeren van dit feit voldoende is. Namens het katholieke onderwijs in de Inspectie Leiden moge dan in ons katho liek dagblad wel het hartelijk dankwoord klinken, dat niet op andere wijze tot uiting kan komen. En daarmede ga vergezeld de wensch, dat de ingetreden beterschap m vlot tempo tot volledig herstel moge leiden." Het heeft niet zoo moge zijn. Het vol ledig herstel is uitgebleven en het is den heer Baak niet vergund geweest van een welverdiende rust te mogen genieten. Moge hem de eeuwige rust tot heil strek ken. De begrafenis zal a.s. Maandagmiddag cp Rhijnhof plaats hebben. W. F. VERHEY VAN WIJK f In den ouderdom van 85 jaar, is hier ter stede overleden de heer W. F. Verhey van Wijk, directeur van de N.V. Leidsche Textielfabriek Gebrs. v. Wijk en Co. aan de Heerengracht, Op 21 Juni 1852 geboren, trad hij in 1870 in dienst der firma v. Wijk. Zijn zes tig-jarig jubileum werd op luisterrijke wijze in het begin van 1931 herdacht, ter wijl hij thans dus gedurende niet minder dan 67 jaar aan deze onderneming is ver bonden geweest. De thans overledene nam gedurende tal van jaren een vooraanstaande plaats in het openbare leven der sleutelstad in. Hij was o.m. voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland in haar oude samenstelling. Van 5 Mrt. 1903 tot 5 Sept. 1905 vertegenwoordigde hij de liberale partij in den Leidschen gemeen teraad; hij was commissaris van de Leid sche Duinwatermaatschappij, commissaris van de commissie van het voormalig Hópi- tal Wallon en president van de Zuster- commissie van deze instelling, president regent van het Pieter Loridanshofje, oud officier van de voormalige schutterij enz. Door zijn veelzijdige werkzaamheid in be sturen van organisaties en instellingen, was hij ook bekend met veler nooden en toonde hij zich een philantroop, die daad werkelijk met de armen meeleefde. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Maandagmiddag a.s., na aankomst op Westerveld van trein 15.14 uur. „DIE ALTIJD BLIJFT'. In verband m«t het plaatsbespreken op a.s. Zondag voor bovengenoemd tooneelspel deelt men ons nog méde, dat met het uit reiken van volgnummers wordt begonnen om half elf. Het plaatsbespreken zelf vangt aan pre cies half twaalf in de vestibule van de Stadsgehoorzaal. PROCESSIE TER EERE VAN ST. LID ULNA. Naar Schiedam. Bovengenoemde Processie trekt a.s. Maandag. Abusievelijk, zooals de lezer zelf reeds zal hebben bemerkt, stond er gisteren in de courant: Dinsdag. Wij herinneren er nog even aan, dat kaarten verkrijgbaar zijn k f 1.50 bij de firma Huibers, Zandvliet, Geyer en v. Kesteren. GROEPSAVOND DER KATHOLIEKE VERKENNERS In de aula der R.K. H.B.S. De Katholieke Verkenners zijn knapen met durf en ondernemingsgeest; zij treden niet alleen in het vrije veld op, waar zij zich trainen en stalen, maar zij durven ook hun prestaties voor het voetlicht te brengen en zë te laten zien aan hun ouders, familieleden en verdere belang stellenden. Dat deden zij gisterenavond in de aula van de R.K. H.B.S. aan de Mariënpcel- 'straat, waar de St. Lodewijksgroep (St. Petrus Parochie) een uitstekend geslaag den groepsavond gaf. Uitstekend geslaagd: want de aanwezigen hebben genoten van hetgeen de jongens hun hebben getoond. Wat zij lieten zien was deels hetgeen er al zoo gedaan wordt in de beweging, deels wat met het eigenlijke jeugdwerk slechts in verwijderd verband staat. Want niet al les wat in het kamp moet worden gedaan, leent zich voor een tooneelvoorstelling. Vandaar dat het ook moeilijk is, om op een avond als deze, waarop men den be langstellenden een inzicht wil geven in dit jeugdwerk en de aandacht erop wil vestigen, een geschikt programma samen te stellen. „Oubaas" Balsieben, de leider van de groep, die den avond opende en de aanwezigen welkom heette, wees' daar te recht op, maar het resultaat van het „com promis" is in ieder geval dit geweest, dat het „publiek" zich geamuseerd heeft en overtuigd is geworden van het verdienste lijke werk, dat onder de jeugd wordt ver richt. Het eerste groote "programma-punt was een wandeling door verkennersland, waar bij wij kennis maakten met de „welpen", die in de jungle als wolven rondzwierven of'een overstroomde rivier leeg dronken(l) en toonden, dat zij spiegeleieren konden bakken en thee zetten. De oudere „verkenners" lieten hun be drevenheid zien in het bouwen van een seintoren en in het lasso-zwaaien, terwijl de nog oudere ..voortrekkers" demonstreerden hoe het er bij hen naar toe gaat, wanneer zij nieuwe leden „ronselen". Er waren bui tengewoon aardige scènes bij en de jon gens, die zelf niet minder schik hadden dan de toeschouwers, deden hun uiterste best. Eugène Guljé, die de taak had, de verschillende onderdeden van dit num mer te annonceereri, toonde zich voor die taak berekend. Bovendien werden eenige aardige snap-shots van het kamp leven vertoond op het witte doek, terwijl na de pauze een zooveel mogelijk natuur getrouw beeld werd gegeven van het kampvuur, waarbij liedjes werden ge zongen, begeleid door instrumenten. Kapelaan A. Leenders bracht in een toe spraak dank aan de leiders en leidsters, die met opoffering van tijd en moeite zich geven voor de jongens. Zich richtend tot de ouders, zeide spr.: „Het is nu de derde maal, dat wij u heb ben uitgenoodigd om te komen zien naar het werk van uw jongens. In December van het vorig jaar bestond de groep 3 jaar. Vele jongens hebben zich in dien tijd aangesloten, maar er zijn er ook heen ge gaan. Hiervan zijn er enkelen naar het semi narie gegaan om den roepstem van God te volgen en zich voor te bereiden op het H. Priesterschap. Hierover hebben wij geen spijt. Anderen, doch dit zijn er slechts een paar, hebben zich afgemeld in overleg met de ouders. Zij konden door omstandigheden niet langer aangesloten blijven. Wij vinden het jammer, maar leggen ons er bij neer. Tenslotte waren er weer anderen, waar aan wij met droefheid terugdenken. Zij bleven weg zonder dat zij zelf of de ouders er over spraken. Hun aantal is niet gering. Ik spreek hier in 't algemeen, opdat men niet denke dat ik persoonlijk wil zijn. Wanneer men eenmaal gedurende eeni- gen tijd de jongens bij zich gehad heeft, let men vanzelf nog op hen. En het droe vige is dan, dat wij dikwijls moeten zien, hoe zij er kennelijk slechter op worden. Moge dit voor u, ouders, een reden zijn om uw jongens te blijven bemoedigen en wanneer ze niet alles van de troep kun nen meemaken, laat hen dan toch, voor zoover hun werk het toelaat, deelnemen aan het werk der Verkennerij". Hierna werden aan mevr. Castelijn bloe men aangeboden in dank'voor de dansles sen door haar aan de welpen en door haar man aan de verkenners" gegeven. De avond, welke tfoor1 den pastoor en de kapelaans der St. Petrusparochie werd bijgewoond, is geslaagd,-óók in financieel opzicht. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maandag l Mei in het Nut van 't Algemeen. DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS. I St.-Jorisdag. Elk jaar op 23 April is het de groote feestdag voor de padvindersbroederschap. Dit is de dag waarop hun schutspatroon St. Joris geboren werd. Der gewoonte ge trouw zal morgen zooveel mogelijk het uni form worden gedragen met op de linker borst een voorjaarsbloem b.v. tulp, terwijl de dag zooveel mogelijk besteed zal wor den aan hulpvaardigheid en ridderlijkheid. Des middags te kwart over twee zullen alle padvinders zich vereenigen in de Leid sche Hout, alwaar een korte plechtigheid zal plaats hebben. Des avonds zullen overal de kampvu ren worden ontstoken en zullen zonder on derscheid van rang of stand, de jongeren en ouderen zich om de kampvuren verza len om te luisteren naar het aloude ver haal van den jongen Ridder Joris. Dan Stellen zij zich St. Joris voor als voor beeld van Eer en Ridderlijkheid en ster ken zij zich in hun goede voornemens door gezamenlijk de door hen afgelegde belofte van trouw, hulpvaardigheid en gehoor zaamheid te hernieuwen. In elkanders bij zijn nemen zij zich ernstig voor in de toe komst nog meer hun best te doen dan in het verleden en den strijd aan te binden tegen de nog altijd offers vragende draak van egoisme en futloosheid door zich zoo wel lichamelijk als geestelijk te trainen. Is het niet een geweldige gedachte, dat morgen niet alleen de Leidsche padvinders St. Joris vieren, maar ongeveer 3 millioen jonge ridders, verspreid over de gansche wereld, met denzelfden geest bezield zul len zijn? OPROEP VERKENNERS, WELPEN VOORTREKKERS. Denkt allen Zaterdagmorgen aan de H. Mis met Alg. H. Communie bij gelegen heid van het St. Jorisfeest. Zorgt aanwe zig te zijn om 6.30 (half zeven) aan de R.K. H. B. S. Mariënpoelstraat. Natuurlijk allen present en niemand te laat! „LENTEBLOEMEN". Een schoon zangspel in het St. An toni us- clubhuis. De uitvoering van het zangspel „Lente bloemen", dat mej. J. Kortmann gister avond met haar leerlingen, groote en klei ne, ten tooneele bracht is werkelijk een al leraardigst succes geworden. Het werd om verschillende redenen een opvoering aan trekkelijker, beter verzorgd, dan wij in dit genre langen tijd hebben gezien. Dat lag niet alleen aan de zang, welke beschaafd was, want kinderstemmen te cultiveeren en in bedwang te houden vereischt een niet te vergelijken grootere inspanning en toe wijding dan stemmen van volwassenen. Kinderstemmen, vooral van die heele kleinen, kunnen scherp en schril zijn, als daar niet is de kennis en het eindeloos ge duld van een, die weet hoe het moet zijn en die den juisten toon in die kinderstemmen brengen kan. Daarin is mej. Kortmann gisteren ongetwijfeld geslaagd. Het gezon gene was beschaafd van toon, zuiver en de samenzang voortreffelijk. Maar ook de aankleeding en enscenee- ring was zeer goed verzorgd. Het tooneel was vergroot en ertegenaan waren aardi ge bloementaKken aangebracht, zoodat het geheel ook werkelijk den indruk gaf van een vroolijke en blijde lente. Ook de aankleeding was zeer goed ver zorgd en vooral de hoofdfiguren zagen er zeer verzorgd uit. De operette zelf heeft eveneens verschil lende goede eigenschappen. De naam van Catharina van Rennes zegt genoeg omtrent de waarde van de muziek, die ook nu weer bekoorlijk was en prachtig aansluit bij den kinderlijken tekst. Maar ook de tekst zelf van C. M. van Hille-Gaerthé viel zeer te loyen, zoowel de liederentekst als de berijmde voordracht, welke kinderlijk voornaam en bevattelijk was. In het eerste bedrijf is het lente en toch koud. De lentekoningin komt en wil de kopjes der bloemen opheffen, maar deze laten hun kopjes hangen, omdat koning Winter op aarde wil blijven en hij Prins Zonneschijn in zijn ijspaleis gevangen houdt. Het Fluitekruid wil Prins Zonne schijn gaan bevrijden en alle bloemen gaan mee. In het tweede bedrijf kondigen vier la keien Fluitekruid aan, maar Koning Win ter wil haar niet ontvangen, want hij haat alle bloemen. Ten laatste echter geeft hij toe. „Wat doet gij hier, wilt gij soms be vriezen?" vraagt hij. Maar als Koning Win ter Prins Zonneschijn niet wil vrij laten, roept deze alle bloemen binnen om den dans van de lente te dansen. Prins Zonne schijn ontwaakt daardoor en wordt door Koning Winter vrijgelaten. Dan komen allen in het derde bedrijf met zang en dans bloemen aandragen voor de lentekoningin, waarna Prins Zonneschijn vertelt van de schoone lente en tenslotte zegt de lentekoningin, dat allen moeten gaan slapen voor een nieuwen dag, waar na met een zeer mooi avondlied het spel is beëindigd. Dat mej. Kortmann de beschikking had over een lentekoningin met zülk een lieve stem en beschaafde dictie, en die boven dien allerliefst was in optreden en voor dracht, was voor haar wel een zeer ge lukkige omstandigheid, al moet hieraan worden toegevoegd, dat deze een van mej. Kortmann's leerlingen was in de solisten klasse, waarmede zij dus wel veel eer in legde. Bij zonderen lof verdienen ook Prins Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. Zondag, Populaire opvoering van het zang spel „Lentebloesem" en de brui loft van Kloris en Roosje onder leiding van Mej. J. -Hostman. St. Antoniusclubhuis, Mare 8.15 uur. Dinsdag. Uitvoering tooneelspel „Die altijd Blijft" door de Ver. Haagsche Spelers, medewerking van de St. Odo-koorknapen, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 April (2de Paaschdag) tot en met Vrijdag 22 April a.s. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523; Voor Oegstgeest: Mej. J. Doedena, Wilhelminapark 8, tel. 274. Zonneschijn, Fluitekruid de Winterko ning, die met de Lentekoningin aan het zangspel cachet en bekoring gaven. Mej. Kortmann kan over haar „Zing Mee" dezen avond zeer tevreden zijn. De uitvoering werd gegeven ten bate van de K.J.C. der Hartebrug-parochie, zoodat vooraf Pater D. van Galen O.F.M. de tal rijke aanwezigen de zaal van het Anto niusclubhuis was tot de laatste plaats be zet van harte welkom heette, vooral mej. Kortmann, die hier niet alleen komt om den ouders te toonen, wat hun kinderen bij haar hebben geleerd, maar ook om het goe de doel, het jeugdwerk der Hartebrug- parochie. Spr. hoopte, dat er een prettige en intieme sfeer zou heerschen en dat allen een aangename herinnering aan dezen avond zouden bewaren. Na de pauze werd de bruiloft van Kloris en Roosje opgevoerd, waarbij de vreugde in declamatie, zang en dans hoogtij vierde. Voor muziek aan den vleugel zorgden op dezen welgeslaagden avond de dames Zus van Zijp en Yda van Grol. Aan het einde van den avond hield een der leerlingen een schoone toespraak tot mej. Kortmann en bood zij haar namens allen bloemen en een geschenk aan. Hierna sprak Pater D. van Galen mej. Kortmann toe. Hij zeide, dat deze avond voor hem een openbaring was geworden en hij dankte mej. Kortmann zeer voor deze zeer schoone uitvoering, welke dank hij uitte In het aanbieden van een bloemen en fruitmand. De opvoering zal Zondagavond in dezelf de zaal tegen populairen toegangsprijs wor den herhaald. EEN CHINEESCHE AVOND IN DE STADSGEHOORZAAL. Op 28 April a.s. zal er een Chineesche avond worden gegeven in de Stadsgehoor zaal ten bate van de medische huip aan de burgerbevolking van China. Wij heb ben reeds meerdere malen bijzonderheden over dezen avond gepubliceerd, maar nu het uitvoerige programma is verschenen, zal het onzen lezers ongetwijfeld interes seeren de interessante bijzonderheden uit dit programma te vernemen. Vooreerst zullen dien avond optreden de Leidsche Orchestvereeniging „Musica" onder leiding van den heer J. Noordanus en de St. Odokoorknapen in hun kleurige costuums onder leiding van kapelaan E. A. M. Paap. Mevr. Chow Ching Ching zal vervolgens Chineesche gedichten voordragen, waarna Katendrechtsche Chineezen een draken- dans zullen uitvoeren. De eerste helft wordt dan besloten met twee films n.1. „Peking" en „Père Jacquinot". Het tweede deel van dezen zeer bijzon deren avond zal gevuld worden door Chi neesche goocheltoeren en de opvoering van een Chineesch tooneelstuk in twee bedrijven „De hemelsche gerechtigheid". Ook de pauze zal met muziek en amuse ment gevuld zijn. Een echt Chineesche avond dus en een programma, dat voor naam is en op hoog peil staat. Niet alleen om het goede doel, maar ook om de bijzondere waarde van dezen avond moge niemand, die kan, zich het genot van dezen Chineeschen avond ont zeggen. Leidsche Burgerwacht. De wedstrijden in prijsschieten met buks zullen worden gehouden in de Schietzaal Den Burcht volgende Vrijdag, 8 uur n.m. Vrijdag 6 Mei 1938 schieten om den Kampioensprijs. Er wordt geschoten op schijf 1220, zelfde houding; elke schutter schiet 15 patronen achter elkaar (desge- wenscht 1 proefschot). Dinsdag 3 Mei a.s. Schermwedstrijden, Gymnastiekzaal Pieterskerk gracht 7, aan vangende 8.30 n.m. en z.n. Dinsdag 10 Mei. Aanvang schieten te Katwijk 14 Mei 1938 te 6.30 n.m. Op Zaterdag 21 Mei géén schieten we gens rijwiel-terreinrit. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 4533. A. Pannebakker en Zoon, Hazerswoude, Wijk C57. Kweeken van boomen en planten en handel daarin. De zaak is met ingang van 3 Mei 1937 om gezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma A. Pannebakker en Zoon (B. P.). Venn.: A. J. A. Panne bakker, B. F. A. Pannebakker en A. Pan- nebakker, Hazerswoude.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2