DeNoordwijkschebloemenfeesten De aardbeving in Anatolië VRIJDAG 22 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT UKK1JË BLAL) - PAG. 10 Per diligence langs de mooiste bloemen-legkaarten GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN AARDBEVING EISCHT HONDERDEN SLACHTOFFERS. De aardbeving;, die Midden-Anatolië Dinsdag geteisterd heeft, blijkt verreweg de zwaarste ramp van dien aard te zijn, welke dit gebied sinds menschenheugenis getroffen heeft Spraken de eerste berich ten van twee honderd dooden, thans blijkt dat er minstens 800 a 1000 slachtoffers te betreuren zijn. Vijf en twintig dorpen in de districten Kersjelr, Yozgad en Cho- roem zijn geheel verwoest, o.m. Turkalpi- nar, waar alle huizen werden vernield. In den afgeloopen nacht was de aarde nog steeds niet tot rust gekomen; telkens weer werden er schokken gevoeld, echter niet zoo hevig meer als die van Dinsdag. Uitgestrekt is het gebied, waar vrijwel geen steen meer op elkaar staat Vijftig duizend dakloozen kampeeren in de open lucht. Overal rondom hen gapen diepe klo ven in de aarde, waaruit op sommige plaat sen kokendheete bronnen opspuiten. Hoe groot de schade is, valt thans nog evenmin te becijferen als het juiste aantal slachtof fers. Geheele gezinnen zouden onder de puinhoopen bedolven liggen; vooral veel vrouwen en kinderen schijnen er omgeko men te zijn. De hulpverleening is onverwijld met kracht ter hand genomen. De Turksche regeering heeft hulpexpedities naar het ge bied van de ramp gezonden, welke door particuliere organisaties gesteund worden. Bij de Nationale Vergadering is een wets ontwerp ingediend, ten einde met spoed machtiging tot verdere "hulpmaatregelen te verkrijgen. Het opruimingswerk wordt met spoed voortgezet; telkens weer worden er nieuwe slachtoffers onder de puinhoopen gevonden. Het getroffen gebied ligt ongeveer 150 K.M. ten Oosten van de hoofdstad des lands Ankara. Het centrum wordt gevormd door het vilajet Yazgad, waarvan de gelijkna mige hoofdplaats aan de spoorlijn ligt, die van Ismid via Eskisjehir en Ankara Oost waarts loopt. Ten Noorden daarvan ligt het vilajet Choroem, ten Zuiden het vilajet Kirsjeir. Tezamen tellen deze drie provin cies circa 600.000 inwoners. De Turksche bladen hebben speciale ver slaggevers naar het terrein der catastrophe gezonden, zoodat eerst thans nadere bijzon derheden omtrent het gebeurde bekend worden. Het blijkt, dat het groote percen tage vrouwen en kinderen onder de slacht offers moet worden toegeschreven aan het feit, dat op het oogenblik, dat de schok ken het hevigst waren, de meeste mannen zich op hun akkers bevonden. Slechts deze omstandigheid is oorzaak, dat het dooden- cijfer niet nog veel hooger is. BOERENWAGEN DOOR TREIN GEGREPEN. Nabij Stuhlweissenburg in Hongarije is een boerenwagen op een overweg door een trein gegrepen en verpletterd. Drie der in zittenden werden gedood, de vierde levens gevaarlijk gewond. EEN PRACHT DOEL.... EEN PRACHT KANS. Zegt het voorloopig niet meer met bloe men, zegt het voorloopig met „Hèt lot van Nederland". Bij allerlei gelegenheden, wanneer anders bloemen en cadeaux worden gepresenteerd, nu een origineele en zeer zeker op prijs gestelde verrassing; „in dit envelopje zitten één of vijf of tien of vijf en twintig of hon derd exemplaren van: „Hèt lot van Neder land". Met beste wenschen voor succes, mede namens den Vlootaalmoezenier te den Helder". Vader is er blij mee. Moeder heeft nog zooveel noodig in het huishouden enwie weet zijn nu alle zorgen voorbij. De kinderen van oud tot jong bewaren het zuinig en leven in stoutmoedige ver wachting. Vragen en bepraten wat ze zul len kiezen. De verloofden droomen over een eigen huis en over een vrije huwelijksuitzet. De vrijgezel wil een prachtige reis ma ken. De watersporter wil een eigen jacht. De werklooze een eigen zaak. De weeklager over zijn verouderde wa gen wil een schitterende moderne wagen of vrachtauto, plus nog zooveel duizend liter benzine vrij. De boer wil nieuw vee. De landbouwer wil landbouwwerktuigen. De tuinder wil nieuw glas op zijn tuin, verwarmingsinstallatie enz. Ja! Wie heeft er in dezen tijd niet iets te wenschen? Geef op verjaardagen en bij feesten slechts één cadeau: „Hèt lot van Neder land". En krijgt u het van niemand, dan'koopt u het zelf. Maar doet het dan spoedig! Dit is de tiende en de laatste maal, dat ik Katholiek Nederland het lot van Neder land publiek aanbeveel. Leest voor de laatste maal onze adver tentie en antwoordt mij eens heel ernstig op mijn vragen: geeft u niets om dergelijke hoofdprijzen engeeft u niets om mijn moeilijk werk? Düs u bestelt en koopt óók „Hèt lot van Nederland". H. J. BANGERT, Vlootaalmoezeier, Hoofdgracht 22, den Helder. Postgironummer: 231067. Hoe spoedig gaan somtijds onze heimelijk- ste wenschen in vervulling! Gisteren nog hebben wij onze fotograaf benijd, die bo- ven-op de monumentale pomp aan het Lindenplein geklommen was (een acroba tisch toertje, dat op zich verdiende gefoto grafeerd te worden) en vanaf zijn verhe ven positie het bloem en-mozaiek op z'n voordeeligst kon overschouwen en ziet! nog denzelfden dag werden wij uitgenoo- digd in vogelvlucht langs de Noordwijk- sche bloemen-tapijten te scheren, op de top van een diligence. Zoo'n diligence ziet er i"omantisch en echt-Pickwickiaansch uit, maar het inwen dige doet meer denken aan de Camera Obscura. Ondanks de koude wind en de dreiging van hagelbuien, bestond er bij de journalisten, die gisteren de gast waren van de Noord wij ksche autoriteiten, een uitge sproken voorkeur voor de frissche lucht, op de imperiale. Na driemaal al wuivend en zwaaiend bo- ven-op de diligence een eere-rondje gere den te hebben op het Lindeplein, verdween het hooggeplaatste gezelschap in zeewaart- sche richting, op zijn reis trouw verge zeld door een koppeltje hollende kinderen. Vanaf de diligence heeft men een prach tig uitzicht op de bloemen-mozaieken en op de goedige, nieuwsgierige gelaten van de Noordwijkers, die allen met een medelij dende glimlach naar u op kijken. Aangestaard door het mannelijk en lui de toegejuicht door het lieftallige deel der bevolking ratelde de mail-coach kris-kras door de beide Noordwijken. Nauwgezet hebben wij alle versieringen gezien, en we kunnen slechts herhalen, wat wij gisteren schreven: het is werkelijk de moeite waard, om eens te komen kijken. De wonderlijk ste dingen heeft men uitgebeeld: een schaakbord, een auto, een tennisbaan en een volle maan, maar 't mooiste daar over was de Pickwick-club het roerend eens vonden wij het rose dameskopje van een kapper in Noordwijk-Zee, van welk kopje de lippen keurig met karmijn-roode bloemen waren bijgewerkt. Dat viel niet mee Ook het Emma-duin, beplant met eenige duizenden bollen, hebben wij bezichtigd, doch om eerlijk te blijven dat viel niet mee. Het Bloemen-comité overweegt de bollen volgend jaar op een steilere hel ling te planten, in de stellige verwachting, dat het effect dan grandioos zal zijn Wij zullen het hopen, maar wij -vreezen, dat een beplanting van de duinen tenzij in den vorm van „wild-gardening" met hier en daar verspreide groepjes geen succes zal hebben. Men krijgt by een dichtere en meer regelmatige beplanting licht den in druk, dat de ratten in de bollen hebben huisgehouden. Om deze critische opmerking en de daar op bij den lezer gevolgde wrevel te neutra liseeren, haasten wij ons de vaste overtui ging uit te spreken, dat, wat overigens het „bloemenfeest" betreft, Noordwijk op den goeden weg is, en een luisterrijke toekomst tegemoet gaat. Verleden jaar waren er 30 burgers, die deelnamen, thans zijn het er 150 deelde burgemeester Van de Mortel mede in de welkomstspeech, welke hij in de Raadzaal hield. En de burgemeester koesterde de wensch, dat elk jaar de animo tot mede werken in opgaande lijn zou groeien, zoo dat binnen eenige jaren niet 150, maar 1500 ingezetenen aan de versiering zouden mede helpen. Ook de heer S. P. C. van Wely, voorzitter van het Bloemencomité, wees erop, dat Noordwijk nog bezig is zichzelf te onderwijzen met bloemen en daarbij pas in de eerste klas zat, terwijl de V.V.V.- voorzitter, de heer H. Vermeulen, reeds rij ke droomen droomde in de toekomst, als in Noordwijk een „bataille de fleurs" ge houden zal worden, even mooi als in Monte Carlo. Een Italiaansch collega. Zoo moet en zoo kan het al zullen ook bij deze pogingen de schampere opmerkin gen niet ontbreken. Er ligt een klein, groe- zelig-wit stadje in de nabijheid van Rome, verscholen tusschen de Albaansche bergen, dat aan de Noordwijkers, die zichzelf im mers nog als school-gaand beschouwen in het vak van bloemen-mozaieken, menig wijze les en behartigenswaardige wenk kan geven. In dat onoogelijk stadje Genzano "waarbij vergeleken Noordwijk een me tropool kan heeten, worden op Sacraments dag bloeemn-mozaieken aangelegd, die ieder jaar duizenden Italianen trekken van hein de en verre. Deze mozaieken zijn gelegd op de hoofd straat, welke kaarsrecht en steil omhoog loopt naar de kerk, tronend op een heuvel boven Genzano. Wij hebben die feestelijk heid, de „I n f i o r a t a", eens medegemaakt en verbaasd gestaan over de kunstzinnig heid en kunde, waarmede deze bloemen- tapijten gelegd waren. Natuurlijk zag men er een portret van Mussolini en een licto renbundel; er waren ook vrome onderwer pen en weer andere, die grappig waren en geestig. Zoo was de geheele straat van on der tot boven belegd met bloemen, en langs de zijkanten verdrong zich het Italiaansche publiek, druk gesticuleerend en op luid ruchtige wijze zijn goed- of afkeuring te kennen gevend. Des avonds gingen de kerk-deuren open, de Sacraments-processie trad naar buiten, vóórop het Allerheiligste, en daalde af over de bloemen-tapijten waarmede de In- fiorata op even schörne als afdoende wijze was beëindigd! Terwijl wij, diep-in de kraag gedoken, op de oude diligence voorthobbelden over de keien van Noordwijk, kwam ons deze Infiorata in herinnering en maakten wij vergelijkingen tusschen Genzano en Noordwijk; al is Genzano een gehucht, in de kunst van bloem-mozaieken spant het vooralsnog de kroon. Er zijn ook in Noord wijk vele mooie bloemen-tapijten en gevel- versieringen, doch wij vragen ons af of niet een grootscher effect kan worden bereikt door het hoogtepunt der versiering tot een enkele, gunstig gelegen, straat of enkele straten te beperken. Misschien zou men de verschillende ver- eenigingen kunnen uitnoodigen ieder een vak voor haar rekening te nemen en be kwame teekenaars het behoeven geen kunstenaars te zijn kunnen vragen de ontwerpen te maken. Voor de gevel-versiering in deze. aange wezen straten zouden bizondere prijzen be schikbaar kunnen worden gesteld, om de aanwonenden tot flinke deelname te prik kelen, terwijl de geheele burgerij verzocht wordt op de reeds gebruikelijke wijze tuin tjes en gevels te versieren. In tusschen was, al bibberend van de koude en met de gedachten in het warme Zuiden, het eindpunt van de rondrit bereikt. De paarden "onden het welletjes, en de passagiers eveneens. In het „Huis ter Duin" werd de thee rondgediend, waarmede het einde kwam van dezen ouderwetschen middag. Bijna zouden wij vergeten, dat de rijjool even onderbroken werd voor een bezoek aan de Freesia-kassen der firma Konijnenburg en Mark, die in deze specialiteit een welhaast Europeesche vermaardheid genieten. De bekroningen. Ook de jury had dien middag niet stil gezeten en de versieringen gekeurd, met het volgende resultaat: Gevelversieringen: de jury be stond uit de heeren: W. Bosman, C. v. Vliet en C. G. J. Alkemade. Aantal deelnemers 150. Ie prijs E. v. d. Werf, 2e S. Langelaan, 3e J. C. v. d. Meer, 4e C. W. G. Alkemade, 5e Wed. P. H. v. d. Voort, 6e J. v. d. Steen, 7e G. L. v. d. Berg, 8ste fa. Zandvoort, 9ë C. Soeteman, 10e W. de Ruyter, lie N. Schulte, 12e E. Lindhout; eervolle ver melding: Nic. Caspers, H. v. Bourgondiën, De Landbouw IJmuiderstr., M. v. Westerop en W. Kruijer. Mozaïeken: de jury was samenge steld uit de heeren H. Wieckerink, C. Soeteman en E. v. d. Werf, le prijs Wil- helminaschool, 2e Mij. Huis ter Duin, 3e Pension Zeerust, 4e A. H. Faase, 5e F. H. v. Spanje, 6e Mevr. Wed. C. J. L. v. d. Meer, 7e Noordwijksche Pluimvee vereen. 8ste J. Teeling, 9e v. Rheenen, 10e Palace Hotel, lie J. C. v. d. Meer, 12e Casino. Eervolle vermelding: Herv. School, Huis ter Duinstraat. Buiten mededinging eer volle vermelding: Ringers Chocolade Rot terdam, Amstel Brouwerijen Amsterdam, Mevr. Wed. P. Vink. Morgen kinder-corso. Het kindercorso heeft morgenochtend plaats opstelling 9.30 uur in het Breloft- park en precies 10 uur keuring de volgende route zal dit corso nemen: O./Zeeweg, Pic- késtraat, Douzastraat, Voorstraat, Wilh.- straat, Zeestraat, N.-Zeeweg, Schoolstraat, N. Boulevard, Hoofdstraat en ontbinding bij den watertoren. Het groote corso in den namiddag. Het groote corso begint te 2 uur, plaats van opstelling v. Panhuijsstraat te 1.30 uur, keuring precies 2 uur, route: IJm.straat, Molenstraat, Kerkstraat, v. Limburg Sti- rumstraat, Douzastraat, Voorstraat, Wilh.- straat, Zeestraat, N.-Zeeweg, Huis ter Duinstr., N. Boulevard, Hoofdstraat, Schoolstraat, Ruyterstraat, Golfweg, He- negouwerweg, N. Boulevard, Hoofdstraat, ontbinding bij den watertoren. De opgaaf voor deelname is reeds zeer groot, doch sluit onherroepelijk heden avond; latere opgaven komen voor even- tueele prijzen niet in aanmerking. De prijsuitreiking voor alle inzendingen zal Zaterdagavond te 7 uur plaats hebben in de versierde zalen van "Hotel „Het Hof v. Holland", door den heer Burgemeester. Het Bloemencomité had nog een dringend ver zoek en wel dit: mochten de gebruikte bloe men in de versieringen minder mooi wor den, laat men ze dan beslist ververschen. Er zijn zeer mooie werkstukken, waar men bewonderend naar kan kijker. Laat de in druk niet teloor gaan. Mét een kleine moei te kan het den laatsten dag even mooi zijn als den eersten. Hoog bezoek. Gisteren bracht' dê "Pètgische gèzant een bezoek aan het bloemenfeest; ook de Pool- sche en Zweedschë "gezant zullen Noord wijk met een bezoek ."vereèrën. (Vervolg). Vervolgens deelen B. en W. den raad mede, dat de heer J. H. Rutten, wegens pensioneering op 1 Januari 1938, ophield lid te zijn van de commissie tot wering van schoolverzuim. In verband hiermede advi seert de comimssie het aantal leden der commissie terug te brengen op 8, waar door de samenstelling blijft voldoen aan de eischen van de wet. B. en W. stellen den raad voor aldus te besluiten. Aldus aangenomen. Door het bestuur van het R.K. Lyceum voor Meisjes te 's Gravenhage is verzocht een subsidie in het tekort over het jaar 1935 voor één leerlinge uit deze gemeente, welke die school heeft bezocht tot een be drag van ƒ34.35. B. en W. adviseeren den arad gunstig op dit verziek te beschikken. Conform besloten. Door het bestuur „St. Bonaventura", de R.K. H.B.S. te Leiden, is verzocht een sub sidie te verleenen voor 5 leerlingen, die deze school hebben bezocht in 1935, ten be drage van ƒ340.84. B. en W. stellen den raad voor op dit verzoek gunstig te be schikken. Wordt aldus aangenomen. Voor- en nazorg krankzinnigen. In den laatsten tijd is het aantal krank zinnigen, dat voor rekening van de ge meenten in deze provincie wordt verpleegd, zeer sterk toegenomen, daarom hebben Ged. Staten hieraan hun bijzondere aan dacht besteed. Eén der middelen tot be perking van toeneming is gelegen in een ruime toepassig van de voro- en nazorg voor krankzinnigen. Onze gemeente is in gedeeld in district II. De kosten van aan sluiting bedragen ƒ0.01 per inwoner per jaar. Het provinciaal bestuur heeft zich be reid verklaard een subsidie in de kosten van deze districtsdiensten te verleenen van 50 pet., doch de aangesloten gemeenten moeten echter eveneens subsidie verlee nen. In de laatste maand zijn weer 7 per sonen uit de gemeente opgenomen in een krankzinnigengesticht. Wat voor de ge meente een zeer kostbare zaak is. B. en W. adviseeren den raad een gemeentelijke subsidie toe te kennen voor 1938 van ƒ67.47. Aldus aangenomen. Extra hulp aan werkloozen. De regeling voor het loopende jaar is thans vastgesteld en in deze gemeente mag aan extra-ondersteuning worden besteed en hoogste een bedrag van 822.30. Hier van komt ten laste van het departement van sociale zaken 534.30 en derhalve ten laste van de gemeente f 288. B. en W. ad viseeren den raad ten behoeve van extra ondersteuning voor 1938 aan het B-comite een bedrag van ƒ822.30 beschikbaar te stellen. De heer J. Braggaar uit zijne tevreden heid over dit voorstel, waarna met alge- meene stemmen aldus wordt besloten. Huurverlaging gemeente woningen. Nu door conversie der annuïteitsleening de reente der geldleening ad 79.919.70 van 4 1/4 pet. tot 3 3/4 pet. is teruggebracht, zijn de financieele omstandigheden voor een huurverlaging gunstig om te trachten het ledigstaan der huizen te voorkomen en stellen B. en W. den raad voor de wonin gen met ƒ0.25 per week te verlagen. Aldus aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor de legesverordening aan te vullen, daar volgens de tegenwoordige redactie slechs leges worden geheven voor „laatste lijk niet als woning gebezigde gebouwen" en niet van nieuw gebouwde woningen, doch de bedoeling der legesverordening was om ook deze woningen er in te be trekken en voor het afgeven van dit be wijs ƒ0.50 te stellen en eveneens bij het afgeven van. een bewijs betreffende het sloopen van woningen een bedrag van 0.50 te stellen. De heer J. Braggaar kan dit voorstel, al zijn de bedragen niet zoo groot, niet bewon deren, ofschoon de gemeentefinanciën nu juist niet schitterend zijn. Waarna dit voor stel wordt aangenomen. Daarna komt aan de orde eenige wijzi gingen van administratieven aard in de schoolgeldverordeninp, welke van niet in grijpende beteekenis zijn. Aldus besloten. Herziening uren openstelling en tarieven badhuis. B. en W. stellen den raad voor het bad huis open te stellen voor het publiek op: a. Woensdag van 14—19 uur, b. Vrydag van 10—12 en van 14—24 uur; c. Zaterdag van 10—2 en van 14—20 uur en de tarieven te bepalen: a. voor een sproeibad 0.12^, per 10 stuks ƒ1.—; b. voor een sproeibad voor kinderen 0.07^, per 10 stuks 0.50; c. voor een kuipbad 0.25, per 10 stuks 2.25; d. voor een ensproeibad voor kinde ren, genomen op Wosdag 0.04; c. voor twee sproeibaden, genomen in dezelfde week ƒ0.20, per 5 x 2 stuks ƒ0.75, voor kuipbaden, genomen in dezelfde week ƒ0.40, per 5 x 2 stuks ƒ1.75. Het badhuis word seeds drukker bezocht na de laatste prijsverlaging. De heer Bakker juicht dit voorstel toe en hoopt dat B. en W. aldus zullen voort gaan. Aldus besloten. Besmettelijke-ziektenverordening. In yerband met het weer veelvuldiger voorkomen van roodvonk in deze streek, adviseerde ons de districtsschoolarts een nieuwe verordening te doen vaststellen voor de besmettelijke ziekten, daar aan de hand van de oude verordening het niet wel mogelijk is doeltreffende maatregelen te nemen tot voorkoming en beteugeling van besmettelijke ziekten in scholen en kin derbewaarplaatsen. Weshalve B. en W. den raad eene nieuwe verordening aanbieden ter vaststelling, bestaande uit 14 artikelen. Conform besloten. Hierna stellen B. en W. den raad voor voor den nieuw benoemden veldwachter, Th. van Drumpt, een woning te huren voor een jaar aan den Veurscheweg van den heer C. van Wissen voor 27 per maand, daar het uit politioneel oogpunt gewenscht wordt geacht den veldwachter een woning te laten berekken in de omgeving van den Veurscheweg. Aldus aangenomen. Bestrating van wegen. De bewoners van de Duivenvoordestraat C. H. van Leeuwen en cons, hebben zich met een gemeenschappelijk adres gerient tot het college van B. en W. om de Dui venvoordestraat en de Hendrikstraat te willen bestraten. De verschuldigde gelden van deze straten zijn reeds vroeger in de gemeentekas gestort. De kosten dezer be strating met rioleering enz. wordt begroot op 3700. Ook met mevrouw de wed. G. Launsbach-Spitholt te den Haag worden onderhandelingen gevoerd tot het doortrek ken van de Wijngaardenlaan. Deze kosten worden begroot op 2000, van welk be drag de helft voor rekening van de ge meente komt. B. en W. geven den raad in overweging tot bestrating van de Duiven voordestraat, de Hendrikstraat en een ge deelte van de Wijngaardenlaan. Wordt al dus besloten. Aankoop grond voor verbreeding van den Leidscheweg. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor van de erven P. M. Hooymans alhier aan te koopen de benoodigde grond, zooals deze is omschreven in het K. B. van 21 Ja nuari 1938 onder de bekende en gebruike lijke voorwaarden en prijzen: een en an der tegen den prijs van 5 per M2., voor tuin- en bollenland 1.50 per M2. voor sloot en water en 0.10 per M2. voor berm. Conform besloten. De heer Gerrits heeft onderhands aan genomen het opruimen van huis en straat- vuil enz. welke overeenkomst eindigt met 31 Mei 1938 en heeft te kennen gegeven, dat het hem onmogelijk is op de tegen woordige voorwaarden zijn arbeid te blij ven verrichten en is bereid het werk vanaf 31 Mei a.s. aan te nemen, mits de aan- neemsom wordt verhoogd tot 25 per week. Het komt B. en W. voor aan het verlan gen van den heer Gerrits te moeten vol doen, daar hij zijne werkzaamheden tot volle tevredenheid verricht en het alles zins billijk is. Zonder discussie of hoofdelijke stemming aldus besloten. Beheersverordening bedrijven. De thans bestaande beheersverordening moet worden gewijzigd naar aanleiding van de inwerkingtreding van de wet van 22 April 1937 tot wijziging van de Gemetene- wet, daarom stellen B. en W. voor de voor schriften op het beheer van de in deze ge meente bestaande takken van dienst in één verordening samen te vatten en bieden den raad een nieuwe verordening aan bestaande uit 27 artikelen. Tevens stellen B. en W. den raad voor de instructie van den ont vanger te wijzigen, daar de zekerheidsstel ling van den ontvanger is komen te ver vallen. Wordt aldus aangenomen. Van het bestuur der vereeniging tot stichting en in standhouding van scholen voor lager en uitgebreid onderwijs op Ge reformeerden grondslag alhier is een ver zoek ingekomen krachtens art. 72 der L. O. wet 1920 om medewerking te mogen ont vangen voor de aanschaffing van 5 school banken door de uitbreiding van het aantal leerlingen. B. en W. adviseeren aan voor noemd verzoek te voldoen. Aldus besloten. De heer W. Olsthoorn, aannemer van het nieuw te leggen trottoir aan de Papelaan, heeft voor de op te breken basaltine-tegels een oppervlakte van 200 M2. de som van 100 geboden. B. en W. adviseeren den raad op dit bod in te gaan. Aldus aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer A. Verboon of in het Burgemeester Vernède- park nog eenigen beplanting wordt aan gebracht, nu de boomen zijn gerooid. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. hier over nog geen beslissing hebben genomen en nog een afwachtende houding wenschen aan te nemen, waarna de openbare verga dering wordt gesloten. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons: Rechtvaardigheid en Liefde Nooit zal dc rechtvaardigheid in staat zijn om de maatschappelijke verhoudingen te ordenen, wan neer nie* een liefhebbende ziel in haar woont, die niet ziet naar het loon en de grenzen van den plicht, maar die grootmoedig is en zich omwille van God tot de menschen keert. Fr. Muckermann S.J.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10