3)e Scictoolie Qounmü Voor een nieuw te bouwen complex woonhuizen voor nazorgpatienten in gezins verband van de „Eugenie van Moppes-Rose Foundation" is Woensdag te Hilversum de eerste steen gelegd door een kleindochter van Eugenie van Moppes-Rose De zweefvlieger R Nauta, die door zijn vlucht van Ypenburg naar Namen het Nederlandsch afstandsrecord voor zweefvliegtuigen aan zienlijk verbeterde, is Woensdag op Ypenburg teruggekeerd, waar hij hartelijk door collega's werd verwelkomd Aan de lunch tijdens het 12de Binnen scheep vaartcongres te Nijmegen. In hel midden achter de tafel minister mr0 dr. ir. J. A. M. van Buuren in gesprek met jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, voorzitter De laatste hand wordt gelegd aan de tentoonstelling varü spoorweg-modellen, welke in Central Hall te Londen is geopend Zeg het met bloemen. De kooplieden langs den weg in bloembollenland ge bruiken al hun overredingskracht, om hun Icooowasr .aan den man" te brengen Het déraillement van den express-trein Algiers Oram plaats des onheils Een overzicht op de In bloembollenland. Een dagelijksch tafreeltje langs de wegen tusschen Haarlem en Den Haag, waar de bloei der bloembollen dagelijks duizenden bezoekers trekt FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door f THEA BLOEMERS. !ll) Zijn toon was niet minder dan beleedi- jgend. Rickey! protesteerde zijn zuster. O, goed. Hij liep vlugger door en hleef jvóórhen ioopen. U moet het hem vergeven, veront schuldigde Virginia hem, hij is zichzelf niet meer. Anders is hij niet zoo, maar er zijn de laatste dagen zooveel opwindende dingen gebeurd. U moet hem niet verwennen door te goed voor hem te zijn en te veel mede. ij - den met hem te hebben, ried Michael haar. Maar ik hou zooveel van hem. Zij zei het eenvoudig, maar zóó oprecht, dat het zijn argumenten het zwijgen op legde. Michael stond stil en keek ontroerd in het lieve meisjesgezicht. Niemand heeft mij ooit om mijn zwak heid liefgehad, zei hij met bewogen stem. Zij sloeg haar oogen naar hem op. Ook uw moeder niet? Zij stierf, toen ik nog klein was. Is er niemand anders geweest? Mijn vrouw. Maar zij heeft nooit van mij gehouden. Ons huwelijk was een ver gissing. Oh, vergeef mij In het witte maanlicht zag hij een on uitsprekelijk medelijden op haar gezichtje. En op dat oogenblik wist hij, waarnaar hij al die jaren verlangd had.naar iemand, die medelijden met hem had. Hij nam haar hand en kuste die. Zy schrok toen hij dat deed, maar hij wist, dat zij het hem niet kwalijk nam. Daar was hij zeker van. Toen hij weer naar haar op keek zag hij, dat haar gezicht naar de lucht gewend was. Zijn blik gewaarwordend zei ze snel: Hoort u de rivier zingen? Daarna vertelde hij haar wat van zijn jeugd. Ik troost mezelf altijd met de belof te, dat ik eenmaal de stad zal ontvluch ten. Is het niet vreemd, dat zooveel men- schen, die van de zeè, de bergen en het land houden, zich toch zonder weerstand te bie den in muffe kantoorlokalen laten opslui ten! Denk eens, hoe goed het leven buiten zou kunnen zijn, als je maar den moed had.. En toch breng ik mijn dagen door achter mijn bureau, in een wolkenkrabber. O, als ik maar iemand had. Hij onderbrak zich zelf. Hij mocht niet te ver gaan. Dadelijk zou hij haar nog vra gen of zij met hem de wijde, schoone, we reld wilde ingaan Na een lange poos van zwijgen vroeg hij haar: Wat zullen we nu met de kandelaars doen? Als ik ze houd, vrees ik, dat u nog méér leelijke dingen van mij zult gaan dijken. O nee.Maar u moet ze maar liever niet teruggeven. Rickey zou het vervelend vinden. Rickey, zei het met ongeduld in zijn stem, denkt u ooit aan iemand anders dan aan Rickey. Vergeef het mij, voegde hij er aan toe, toen hij haar verwijtende oogen zag. Toen zij het huis naderden, stond Ri chard op de stoep op hen te wachten. Ik geloof dat ik u een excuus schuldig ben, Mr. McMillan, zei hij met hoog opge richt hoofd. Ik was in een slechte stem ming. Op dat moment ondervond ook Michael het ontwapenende effect van Rickey's per soonlijkheid. De jongen had zijn arm om de schouders van zijn zusje heengeslagen. Zooals zij daar samen in het maanlicht ston den, leken zij de belichaming van al wat jong en mooi was. Michael voelde zich oud en levensmoe naast hen. Waarom zouden wij nog denken aan iets, dat onaangenaam is geweest? zei hij glimlachend. Hij hoopte, dat Virginia hem nog zou viagen om binnen te komen, maar zij deed het niet. Hij nam dus afscheid en ging heen in een tumult van zich opdringende gevoe lens. Hoe zou hij de lange uren doorkomen, die hem nog scheiden van een volgende ontmoeting? Den volgenden morgen toen hij naar be neden kwam om te ontbijten, bleef hij een oogenblikje in de hall van het hotel zitten om het ochtendblad in te kijken. Terwijl hij daar zat, zag hij Anthony Bleecker de breede marmeren stoep opkomen. Hij zag Michael dadelijk. Nog hier, Mc.Miïlan? Ja. Tony viel in een stoel tegenover hem neer en stak een sigaret op. Wat een prachtige veiling was dat gis teren! O, voordat ik het vergeet, moedei laat je zeggen, dat ze je voor een weekend op Derekdale verwacht. Zij heeft je een massa dingen te laten zien. Ik heb 't altijd erg druk» Nou, enfin, ik kan je wel verzekeren dat Midget's verzameling heusch de moei te waard is. Wat ze hebben wil, dat krijgt ze ook. Je zult zien dat ze Virginia Farqu- haar dien merklap ook nog afhandig maakt. Michaels hart sprong op bij het hooren van dien naam. 'n Schoonheid, vind je niet? vroeg An thony. Wie bedoel je? Virginia Farquhar. Maar Muchael had geen lust om over haar te praten. Tony ratelde al weer door: Ik ben uitgenoodigd om vanavond bij haar in de oude keuken te komen soupee- ren. Ik stel me er heel wat van voor. Op Michaels gezicht vertrok geen spier, haar hij voelde dat hij Tony haatte. Tony met z'n opgewekte praten, z'n flatterende uniform en z'n millioenen. Hij ging niet naar het restaurant. Hij wandelde lang, tot hij de plek bereikte waar hij den vorigen avond Virginia had zien zitten, ontroerd door de schoonheid rondom haar. Alle vrouwen waren eender, dacht hij bitter. Zij leken engelen, maar schonken haar gunst zonder eenig onderscheid. Vier en twintig uur geleden had Virginia An thony Bleecker nog nooit gezien en nu zat hij hier al lachend en luchthartig over haai schoonheid te praten met iemand, van wien hy nauwelijks iets af wist. Michael zou nooit zoo over haar kunnen praten, zon der een gevoel te hebben, alsof hij een hei ligschennis beging. Maar was zij hel waard? O hij was gek geweest natuurlijk.... De zon scheen tintelend op het water, de meeuwen flitsen als zilveren pijlen door de blauwe lucht. Maar voor Michael had de dag zijn glorie verloren» Rickey komt niet soupeeren» Met hoogespannen verwachtingen begaf Anthony Bleecker zich dien avond naar het huis van de Farquahrs. Het regende, dat het goot en er blies een gure herfst wind, maar dat deed aan zijn goede stem ming niets af. Het zou de gezelligheid in het oude huis slechts verhoogen. Hij bereikte het tuinhek, opende het, liep het kiezelpad op en bleef plotseling voor een verlicht, gelijkvloersch raam staan. Het tafreeltje, dat hij daardoor zag, vervulde hem met verwondering. Het vertrek, waar in hij keek, was ongetwijfeld de bewuste keuken. Het was in de twee eeuwen, sinds het moest zijn gebouwd, maar weinig ver anderd. De lage zoldering met de zware eiken dwarsbalken, de ingebouwde steenen haard, gevuld met vlammende blokken, da teerden ongetwijfeld van vroeger. Het eeni- ge licht in de kamer, behalve van het vuur kwam van een hangende, ijzeren lantaarn en van een paar kandelaars, die op de ge dekte tafel prijkten. Een bos koperroode chrysanthen in een tinnen bowl vormden de tafelversiering. Maar het was noch de tafel, noch de kan delaars of de lantaarn, die Anthony's ver wondering gaande maakten, doch een oude dame in een leuningstoel bij het vuur, die als gezelschap een heel klein, goudgeel katje op haar schoot had. De oude dame was in het zwart; met een kanten fichu en een camée op haar borst. Om haar hals droeg zij een zwart fluweelen band en kan ten volants vielen over haar magere, oude handen» (Wordt vervolgd)»

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12