RIJNSTREEK WOENSDAG 20 APRIL 1938 DE LEIDSCKE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LEIDSCHEN DAM DE HEER ZU YD WIJK RAADSLID. De heer F. J. Zuydwijk, die met 330 voorkeurstemmen op de lijst der R.K. Staatspartij gekozen werd tot lid van den gemeenteraad, heeft het raadslidmaatschap aanvaard. Gemeenteraad. Maandag 25 April a^. des avonds te 8 uur komt de Raad der gemeente Leidschendam in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot wijziging van het besluit van den Raad der voormalige gemeente Veur inzake aankoop van grond. Voorstel tot het aan gaan van een kasgeldleening. Voorstel tot wijziging van de raadsbesluiten van 30 Juni 1936 (voormalige gemeente Veur) en 14 Januari 1938 inzake grondoverdracht aan de Prinses Julianaweg. Verlaging rente hypothecair voorschot M. J. Vrolijk. Verzoek R. K. Harmonie „St. Cecilia" om gebruik leegstaand schoollokaal voorma lige O. L. school te Leidschendam met af wijzend voorstel van B. en W. Emmabloem-collecte. De op 2den Paaschdag hier ter plaatse gehouden Em mabloem-collecte heeft opgebracht de somma van pl.m. 105. Gebruik schoollokaal. Door het be stuur der R. K. Harmonie „St. Cecilia" werd verzocht éénmaal per week tegen een nader overeen te komen vergoeding voor het houden van repetities gebruik te mogen maken van het lokaal der voorma lige O. L. school achter het Raadhuis. B. en W. merken op, dat het ernstig bezwaar ontmoet, het hier bedoelde lokaal voor alle mogelijke doeleinden in gebruik af te staan. Het betreft hier een oud gebouw en het gevaar voor brand bij een onvoorzich tig gebruik moet, naar het oordeel van B. en W., niet denkbeeldig geacht worden. Op grond van het vorenstaande achten B. en W. het niet gemotiveerd aan het verhuren van dit lokaal verdere uitbrei ding te geven, zoodat wordt voorgesteld afwijzend te beschikken. Geboren: Gerardus Johannes Jaco bus z. v. A. A. Knijnenbufg en G. v. d. Lubbe. Johannes Theodorus z. v. J. N. v. Bohemen en J. J. Dobbe. Adriar.us Martinus Cornelia z. v. M. Overdevest en A. M. v. d. Ham. Leonardus Christianus z. v. H. A. v. d. Helm en E. C. de Haas. Martha Beatrix d. v. J. Romijn en W. de Zoete. Gudula Petronella d. v. JVA. v. Beek en M. C. Brandsma. Ondertrouwd: Hendricus Johannes Marinus v. Herpen en Elisabeth Johanna Henriëtte Maria Hendrikx. Cornelis Jo hannes Lans en Klasina Johanna Prenen. Casper Johannes Wilhelmus v. Leeu wen en Adriana Johanna Hendrika Vie- veen. Pieter v: d. Bos en Diewertje Ma ria Alida den Haan. Johannes Wilhelmus v. cL Zijde en Louisa Jsephina Dons. Gehuwd: Gerardus Cornelis v. Zan ten en Berta Halwax. NOORDWIJK AUTO BOTSTE TEGEN TRAM. Twee dames ernstig gewond. Gisterenavond te ongeveer 7 uur had een ernstige aanrijding plaats tusschen een luxe auto komende uit de Beeklaan en de tram. In de auto bevonden zich mevrouw H. en mevr. V. uit den Haag. Hoewel het uitzicht op den trambaan goed is, reed de auto met flinke gang tegen de juist passeerende tram op. Door de bot sing werd de auto grootendeels vernield en enkele meters teruggeworpen. Zwaar gewond werden beide dames uit de ver nielde wagen gehaald en bij den heer Steenvoorden binnengedragen. Dr. Nie- kerk en dr. Schucking Kool, die spoedig ter plaatse waren, constateerden dat me vrouw H. een zware hersenschudding had bekomen, terwijl mevr. V. een knieschijf had gebroken terwijl beide dames vele bloedende snijwonden hadden opgeloopen door de glasscherven. Overbrenging per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Leiden werd noodzakelijk geacht, terwijl de politie de auto welke door een kraan wagen van den heer Otto moest worden weggesleept in beslag nam. De tramdienst ondervond geruimen tijd vertraging. Bloemenfeest. Alles is thans in Noord- wijk in 't geweer om den komenden bloe- menfeesten, welke morgen geopend wor den, allen luister bij te zetten. Op allerllei hoeken en pleintjes, open stukken grond, de duinlanden, in hét villapark, aan den Boulevards, doch ook bij vele winkeliers en particulieren ziet men volop versierin gen aanbrengen en overal is men bezig met het leggen van reusachtige mozaïken, waarbij vooral de jeugd een werkzaam aandeel heeft. Meerdere van deze mozaïe ken zullen des avonds met schijnwerpers v/orden verlicht. Deze week zal Noord wijk dan geheel staan in het teeken van een ..Bloemensproken" en met steeds meer recht zal men ook door dit bloemenfeest Noordwijk de Bloembadplaats kunnen noemen. Morgen te twee uur zullen de bloemen- feesten officieel worden geopend en zal de pers een rondrit door Noordwijk wor den aangeboden, waarbij dan tevens be kend zal worden gemaakt de keuring der mozaïken, gevelversiering, straatversie ringen en meerdere attracties, terwijl Zaterdag het groote Bloemencorso, waar voor veel inschrijvingen zijn ingekomen en dat bijzonder mooi belooft te worden, zal gehouden worden te 10 uur v.m. voor de kinderen en te 2 uur n.m. voor de an deren, waarbij zoo mogelijk de bloemstuk ken der kinderen wederom zullen meerij den. Gedurende deze dagen zal er ook gele genheid zijn om de versieringen te aan schouwen per mail-coach of diligence. Huishoudelijke Voorlichtingsdienst. Met goed gevolg zijn dezen winter, zoo- De leden van het Engelsohe „Institute of Park Administration" brengen een drie- daagsch bezoek aan ons land. Gisteren zijn zij van Gent, waar zij de floraliën be zichtigd hebben, te 's-Gravenhage gearri veerd. De reis is georganiseerd op uitnoodi.?i.ng van den heer Henri Bourgeois directeur der gemeenteplantsoenen te Gent en van den heer S. G. A. Doorenbos, directeur der gemeenteplantsoenen in Den Haag. Vanochtend heeft het gezelschap een be zoek gebracht aan de Haagsche parken. Morgen staan bezoeken aan de bollen velden van Sassenheim, een ontvangst door het Haarlemsche gemeentebestuur en een lezing door prof. E. van Slochteren in het laboratorium te Lisse op het pro gram. In den avond dineert het gezelschap te Amsterdam, als gast van het gemeen tebestuur. Vrijdag volgen dan bezoeken aan Aals meer, Boskoop en Rotterdam. wel te Noordwijk-binnen als te Noordwijk aan Zee, naaicursussen gegeven. Thans is door velen aangevraagd weer een vervolg cursus in te stellen. Dit zal dan de 9de vervolg-cursus zijn; wel een bewijs dat ae animo hiervoor groot is. Deze cursus, waarin behandeld zal worden de zomer- voeding in het gezin, zal geopend worden op Dinsdag 26 April des avonds te 6.30 uur in de school aan de St. Jeroensweg. Zij, die aan deze cursus alsnog willen deelnemen, kunnen zich hiervoor opgeven bij Boeren- burgerweg 23. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijksche ledenver gadering onder voorzitterschap van den heer Polderman. Na eenige bespreking werd vervolgens besloten op Dinsdag 10 Mei a.s. een middag excursie te organiseeren naar de kweeke rsen te Bloem endaal, alwaar de deelne mers zullen worden rondgeleid door den heer Boeschoten, oud-bestuurslid dezer af- deeling. In de plaats van den heer van der Schans werd met algemeene stemmen tot secretaris der tuinenkeuringscommissie ge kozen de heer A. H. Aartse. Tot juryleden om het in gezondene te keuren werden hierop door den voorzitter aangewezen de heeern J. K. v. d. Hoek, J. van Vugt en J. Hermsen. Na de pauze werd bij monde van den heer van Vugt verslag van de keuring uit gebracht. Voor de prijsvraag de mooiste verzameling groenten, kruiden en vruchten behaalde de heer J. van Noort een lsten prijs met lof der jury, terwijl den heer G. Vogels een eersten prijs werd toegekend. Voorts werden vele hooge punten toege kend aan een inzending Cineraria's en een vaas Freesia's door Joh. van Noort, een in zending Cineraria's en een inzending Cal ceolaria's door den heer G. de Gooijer. Hierop werd het woord gegeven aan den heer A. de Gans tot het houden van een praatje over den kweek van Poinsettia's. WARMOND Een zweminrichting gevraagd. Door verschillende in deze gemeen te gevestigde organisaties is aan Burge meester en Wethouders en den Raad het verzoek gericht, om van gemeen tewege een gqlegenheid beschikbaar te willen stellen voor het beoefenen van de zwemsport, aangezien deze or ganisatie van meening zijn, dat de op. dit gebied bestaande toestand niet be stendigd kan en mag blijven. Loterij. Door Burgemeester en Wet houders is aan de R. K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Matthias" vergun ning verleend tot het houden van een lo terij, zulks in verband met het in Mei a.s. te houden groote nationaal concours bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan van deze vereeniging. Tentoonstelling in het huis van Jan Steen. Door Mr. L. A. Siéburgh, Kunst schilder te Rotterdam, is aan Burgemees ter en Wethouders het verzoek gericht om gedurende de maanden Mei tot en met Augustus een tentoonstelling van schilder stukken te mogen houden in het pand, waarin destijds de beroemde kunstschilder Jan Steen heeft gewoond. Het Theologicum. Uit het door het Se minarie ingezonden verslag bleek, dat het aantal studenten op het Theologicum mo menteel bedraagt 128. In het afgeloopen jaar hebben 30 studenten de H. Priester wijding ontvangen, terwijl 6 naar elders zijn vertrokken. In September, toen het nieuwe studiejaar begon, zijn er 25 van het Philosophicum naar het Theologicum gekomen. ZILK ..Duinbrand. Vermoedelijk door het wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret is een vrij uitgestrekt stuk duin terrein, behoorende bij het Jachtveld „Vo- gelenveld", door vlammen vernield. Ook veel jong groen hout werd door het vuur vernield. Gelukkig werd het vuur door de wind gedreven naar een voetpad van grind waardoor het vuur, mede met behulp van personeel der Amsterdamsche Waterlei dingen, gebluscht kon worden. Inmiddels is een mooi stukje duin in een dooie zwarte massa herschapen. ALPHEN AAN DEN RIJN Van de wal in de sloot. Gisterenmid dag omstreeks 3 uur is nabij de betonfa- briek van de firma Oosthoek in den Hoorn een vrachtauto, beladen met ledige melkbussen, bestuurd door V. uit Ter Aar, na eerst een drietal knotwilgen te heb ben geraakt, in een links van den weg ge legen sloot terecht gekomen. De bestuur der en een mede-inzittende, maakten de salto mortale mede. Zij wisten zich druip nat zelf op het droge te werken. De pas sagier liep een hoofdwonde op. Denzelfden dag geraakte een andere vrachtauto van de fa. v. N., bestuurd door P. nabij Prinsenschouw van den wal in de sloot. Hierbij kwam de bestuurder er goed af. Beide wagens werden door een kraan wagen van den heer Jac. Boot gelicht. Jubileum. Vandaag herdenkt Arie Domburg den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij het expeditiebedrijf van den heer P. Schouten. Gedurende al die jaren heeft hij als leider van het bedrijf hieraan zijn beste krachten gewijd; het zal hem aan belangstelling heden wel niet ontbreken. Verkooping. Hedenmorgen had door notaris H. M. Markusse te Leiden de ver kooping plaats van de „Lenahoeve", met bijbehoorende grond, totaal 12.83.50 H.A., aan de Heimanswetering en den Middel weg te Alphen a. d. Rijn bij Woubrugge. Perceel 1 tot en met 5 (weiland en een perceel bollenland) werd toegewezen aan M. Hoogendoorn te Alphen a. d. Rijn voor 6101.Perceel 6 tot en met 9 (wei land) aan E. van Starkenburg te Oegst- geest q.q. voor f 11.074. Perceel 10 (de woning) werd toegewezen aan H. Lang- hout te Alphen voor 950. ALKEMADE Luchtbescherming. Maandagavond had in het Paviljoen de Brasem te Oudewete ring een bijeenkomst plaats, welke ten doel had om te komen tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Vereeniging tot Luchtbescherming. De vergadering werd geopend met een welkomstwoord van burgemeester Peek, die den spreker van den avond, den heer Muller, hoofd-inspecteur van politie te Rot terdam en aldaar belast met de organisa tie van den Luchtbeschermingsdienst, met een hartelijk woord inleidde en vervol gens uiteenzette, door welke omstandighe den 't was veroorzaakt, dat deze zaak, wel ke in tal van gemeenten reeds eerder aan de orde is gekomen, eerst nu wordt aan gepakt. Een der hoofdredenen is wel de eigenaardige samenstelling van de ge meente, welke 6 kommen telt, in verband waarmede eerst de kwestie van centralisa tie of decentralisatie onder de oogen moest worden gezien. Nu hieromtrent een voor- loopige beslissing kon worden genomen is het de tijd om het vraagstuk van de lucht bescherming ook hier aan de orde te stel len. Spr. verleende hierna het woord aan den heer Muller. Deze heeft in een van groote deskundigheid getuigend betoog, het welk hij op hoogst aangename en prettige wijze heeft voorgedragen een overzicht ge geven van den stand van zaken inzake luchtbescherming. Het zou ons te ver voe ren alle aangesneden onderdeelen hier te vermelden, doch'we mogen volstaan met de constateering, dat ieder der aanwezigen in de gelegenheid is geweest zich in deze kwestie voldoende te oriënteeren. Na de pauze werd het gesproken woord met licht beelden toegelicht. In zijn dankwoord deed de burgemeester vooral uitkomen, dat de spreker er door zijn aangename en heldere betoogtrant uit nemend in geslaagd was om de belang stelling van alle aanwezigen te wekken en hij twijfelde er niet aan of de resultaten daarvan zouden doorwerken in de nieuwe afdeeling. Bijna alle aanwezigen gaven zich als lid van de nieuwe afdeeling op, waarna de burgemeester op practische wijze de be stuursverkiezing oploste door een voorloo- pig bestuur aan te wijzen, hetwelk zoo noo- dig later nog kan worden aangevuld. In dit bestuur hebben zitting de heeren me dici, de heer Van den Berg, veearts, de hoofden van de politie en gemeentewer ken, vertegenwoordigers van het Groene- en Wit-Gele Kruis en de Reddingsbrigade, alsmede de commandant van de brand weer. Aan het einde van den avond sprak de burgemeester de verwachting uit, dat de medewerkig, welke van de zijde van de burgerij verwacht wordt, spontaan zal wor den verleend, daar hierin een waarborg is gelegen voor het bereiken van het beoog de doel. BODEGRAVEN Hanze. In hotel Haaften vergaderde gisteravond de R.K. Middenstandsvereeni- ging „de Hanze" onder presidium van den heer A. Aengenent. De voorzitter sprak 'n kort openingswoord, en sprak z'n vreug de uit over de belangstelling van de aan wezigen, die door hun komen blijk gaven mee te leven met hun standsorganisatie. De notulen, welke waren verzorgd door den secretaris, de heer N. A. v, Rossum, werden onveranderd, onder dank, vastge steld. Ingekomen is een schrijven over de kindervacantie-ko'onie. Indien de leden hiervoor interesse hebben, kunnen zij zich vervoegen bij het bestuur. Er volgdë hierna een levendige bespre king over al of niet deelname aan het reis plan voor cliënten. In principe wordt het voorstel me't 6 tegen 4 sttemmen aanvaard, echter met dien verstande, dat de ver- eenigingskas vóór noch nadeelen zal dra gen. Hét bestuur wordt voorts gemachtigd verdere besprekingen te voeren met de vereenigingen van Handeldrijvenden. Tot afgevaardigden naar de voorjaars centrale Raadsvergadering worden be- i oemd: ambtshalve de voorzitter, de heer A Aengenent, terwijl met algemeene stemmen wordt gekozen de Geest. Adv., de weleerw. heer W. de Lange. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna de voorzitter deze geani meerde vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Volksbond. De leden van den R.K. Volksbond worden herinnerd aan de ver gadering van hun organisatie hedenavond in het Parochiehuis. Onderwijs. Tot onderwijzer aan de R.K. Jongenschool alhier is benoemd on ze plaatsgenoot, de heer C. Twaalfhoven. Geboren: Rijkje d. van P. van Til burg en N. den Boer. Raampje Francina d. van J. van Eijk en L. Hoogendoorn. Ondertrouwd: J. van Veldhuizen 25 j. en A. C. Bunik 23 j. J Boedel 38 j. en T. van Tol 37 j. Overleden: Hendrik Balten 80 jaar. Ingekomen: N. van La vieren, smid, van Leerdam. S. A. Rijlaarsdam, dienst bode, van Aeeuwijk. C. de Groot, dienst bode, van Hilversum. N. C. van Doorn, dienstbode, van Zegveld. Jacoba van Leeuwen, dienstbode, van Hilversum. H. J. Oomen, boerenknecht, van Papekop. F. Mak, monteur, van Alblasserdam. D. Buitelaar, van Oegstgeest. Vertrokken: E. Plomp, huishoud ster, naar Zegveld. C. Muis, slagers knecht, naar Hoofddorp. J. van Wijk, landbouwer, naar Naarden. M. Th. Seip- gens, wed. van P. den Ouden, naar Was senaar. E. Keddeman, commies bij 's Rijksbelastingen en gezin, naar Haarlem mermeer. HAZERSWOUDE (Groenendiik) Paaschuitvoering v. d. Kruisvaart. Op den Eersten en Tweeden Paaschdag heeft de Kruisvaart haar winterprogram besloten met een uitvoering, 't Stemt tot vreugde, dat de medewerking van velen zoo gul is geweest: 't welbegrepen jeugdwerk heeft toch altijd nog 'n streepje voor. Na opening door den directeur met een woord van welkom aan allen, (in 't bijzon der aan den zeereerw. heer pastoor, pater Cornelis en de Kruisvaartdirecteuren uit Alphen en Meerburg), ging voor de oogen der toeschouwers „de Hemel" open. Dat was 't begin van 't mooie spel: „Toen Je zus reisde door den nacht", gespeeld door de St. Jansknapen. Onder 't zingen van de Sanctus uit de achtste Mis voerden de en geltjes, links en rechts voor de troon van 't kind Jezus opgesteld, een religieuze dans uit, terwijl twee andere engelen wierook vaten aandroegen en bij den troon plaat sten. De mooie inzet van deze aanbidding verwekte bij de toeschouwers merkbaar spanning, die tot 't einde toe gegroeid is. 't Spel der kleinen voldeed; 't gemak en de eenvoud, waarmee zij zich bewogen en spra ken gaf 't geheel een bijzondere bekoring. Voor de ouders om niet meer te vergeten. Na de St. Jansknapen kwam de Kruis vaart met „De Vierde Koning", een zonder eenigen twijfel mooi leekenspel. Blijkbaar werd dit den eersten avond minder goed door 't publiek begrepen en vanzelf niet zoo geapprecieerd. Maar laten we 't eerlijk bekennen: wat 't spel de Tweede Paasch dag te genieten gaf, is de eerste avond de bezoekers onthouden. Menige correctie en vooral meer bezieling hebben 't spelgehal- te den tweeden avond hooger opgevoerd. Bij de aankondiging van deze uitvoering werd er reeds op gewezen, dat dit spel groo te toewijding vraagt. De tweede vertooning was dan ook in derdaad een vefbeterde „uitgave", waar toe tooneeldécor en 't lichteffect het hunne hebben bijgedragen. Volgens een legende van Marie Koenen zou de Vierde Koning (naast de drie bekende uit 't geboortever haal) ook op zoek gaan naar de nieuw ge boren Koning. Drie en dertig jaar lang zoe kend, leert hij de harteloosheid der men- schen kennen, terwijl hij zelf een en al goedheid is. Die liefde en 't vaste vertrou wen om zijn Koning te vinden worden be loond, doch pas op Goeden Vrijdag, tege lijk met den dood van den Grooten Ko ning. Als derde nummer stond op 't program ma na de pauze de kluoht: „Leep, Leeper, Leepst". Gastelin Leep dwong niet alleen de toeschouwers, maar zelfs de meespelen den tot lachen. Daar voelden sommige jon gens zich echt in hun element. De bijzon dere attractiede verloting van „Paplam", paaschmanden en andere prijzen, bracht een prettige steming in de zaaL Vermeld zij nog, dat de loten in drie kleuren waren te onderscheiden, n.l. groen, geel en oran je. De prijzen vielen op de volgende num mers 38 (groen) Paaschlam, 36 (gegl) Paaschmand alsmede op 13. Van de oran jeloten waren 7 prijswinnaars, n.l. de num mers 91, 30, 123, 2, 198, 14 en 189. De prij zen kunnen afgehaald worden bij den eerw. directeur. Aan 't einde van dezen tweeden avond mocht dan ook terecht een hartelijk woord van dank gesproken worden tot al len te velen om met name te noemen die bereidwillig hebben meegewerkt. De directeur had den eersten avond een groote verrassing in ontvangst te nemen, nl. door den oudsten der St. Jansknapen werd onder een toepasselijk woord van dank voor de vele zorgen en moeite, die hij zich getroost had en nog dagelijks getroost voor de K. J. C., maar vooral voor de St. Jans knapen een prachtige album met verschil lende photo's aangeboden. Ook bij die woorden van deze knapen kunnen wij ons ten volle aansluiten, als wij spreken uit naam der ouders. Werkloosheid. Het aantal ingeschre venen bij het agentschap der Arbeidsbe middeling alhier bedraagt thans 85, waar van er 56 gesteund worden ingevolge de steunregeling. Ondertrouwd: Gerardus Johannes Anthonius van Winden 31 jaar en Sophia Corneliar Koot 33 jaar. Getrouwd: Hermanus Johannes ter Rake 33 jaar te 's Gravenhage en Johanna Bes, 25 jaar alhier. Overleden: Simon Maurits 76 jaar en Plona Adriaantje Cornelia Kuijper, 73 jaar weduwe van J. van Kempen. HAZERSWOUDE Geboren: Willem, zoon van T. Oos- terom en N. Slappendel Cornelia, doch ter van W. F. van den Hollander en J. v. d. Bosch. Ondertrouwd: A. van Dorp, 24 jaar en G. Koetsier, 25 jaar W. Binken, 25 jaar en D. W. Kruit, 28 jaar H. Loomans, 30 jaar en W. M. v. d. Voort, 29 jaar Z. C. de Jong, 41 jaar en E. Brondgeest, 38 jaar C. Bol, 31 jaar en G. Maaskant, 25 jaar J. A. Straathof, 23 jaar en M. Th. van Wieringen, 22 jaar. Vertrokken: T. Kersseboom, woon schuit, naar Leiden, Steenstraat 37 K. M. Kaptein, A 13, naar Bussum, Parklaan no. 35. NIEUWKOOP Ouderavond. Op den avond van den tweeden Paaschdag had de Kruisvaart al hier in haar burcht een ouderavond be legd. Alle leden van de Kruisvaart en ook alle ouders, benevens de leidsters van de Graal waren present en vulde het zaaltje tot de laatste plaats, toen pastoor Blom als directeur het openingswoord sprak. Z.Eerw. noemde deze bijeenkomst een kennismaking voor de ouders met het mooie jeugdwerk van de Kruisvaart en evenals de Graal onlangs deed, wilde thans ook de Kruisvaart een en ander van het werk laten zien om daarmede tevens de zoo noodige medewerking en belang stelling van de ouders te verkrijgen. Opgevoerd werd het alleraardigst too- neelstuk „Broeder Lustig", dat de jon gens vlot en kwiek speelden, terwijl tus schen de bedrijven door onder leiding van den Heraut C. van Koert verschil lende zangnummers en declamaties ten beste gegeven werden. Heraut van Koert had ook een rijmkroniek samengesteld, welke een resumé bevatte van al hetgeen sinds de oprichting gepasseerd was. Het was een gezellige en goed geslaagde avond. Mej. Jo Rijnbeek trad als pianiste op. Pastoor Blom sprak een dank- en slot woord, terwijl de sluiting geschiedde door jongens in carré-formatie. Kerkelijke plechtigheden. Op Zondag 1 Mei a.s. zal voor de kinderen van het 7e schooljaar de plechtige geloofsbelijde nis plaats hebben, op Dinsdag 10 Mei, des nam. 3.30 uur zal door den Bisschop van Haarlem het H. Vormsel worden toege diend en op Donderdag, 26 Mei (Hemel vaartsdag) zullen de kinderen van het 2e schooljaar hun eerste H. Communie doen. RIJP WETERING Tooneeluitvoering. Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „Elk een gunst" in de zaal van „Rustoord" een uitvoering ten bate van de missie van Pater Zoete melk in Z. O. Afrika. De zaal was goed bezet, zoodat van de geheven entrée-gel- den zeker een aardig bedrag voor het goede doel zal overblijven. De voorzitter, de heer J. Zoetemelk sprak een kort ope ningswoord, waarbij hij de aanwezigen opwekte, met aandacht de uitvoering te volgen, een uitnoodiging waaraan spon taan gevolg werd gegeven. Opgevoerd werd allereerst het tooneel- spel „Oogst", dat zeer goed gespeeld en met gespannen aandacht gevolgd werd. Na de pauze werden twee kluchtige een- actertjes opgevoerd n.l. „S.O.S." en „Jo- pie als standbeeld", die ook goed in den smaak vielen, getuige het stormachtig ap plaus, waarmede het publiek de spelers beloonde. Voor de muzikale afwisseling zorgde de heer C. Borst Czn. terwijl de grime in handen van den heer Hoppezak, zooals we dit van dezen tooneelkapper ge woon zijn, af was. Beide komt, evenals de spelers een woord van lof toe. Tenslotte werd nog een verloting ge houden, waarvoor door vele ingezetenen prijzen waren beschikbaar gesteld. Dit maal werden 45 prijzen verloot, terwijl er nog 40 resten voor de uitvoering van a.s. Zondag. Deze verloting alleen leverde een netto opbrengst van ruim 50.op. Zondag a.s. zal een reprise van deze uit voering worden gegeven, eveneens voor hetzelfde mooie doel. Het zal wel overbo dig zijn, degenen, die den 2den Paaschdag verzuimden naar Rustoord te gaan, aan te sporen, Zondag a.s. de gelegenheid aan te grijpen om een gezelligen avond te hebben en daarmede tegelijk een goed werk te doen. ZWAMMERDAM Geboren: Willem z. van L. de Vos en W. Schouten. Overleden: Anna Elisabeth Bruin- sius 81 j. wed. van J. v. d. Weijden. ZOETERWOUDE Verkooping. Heden werd door nota ris Ruizeveld bij afslag verkocht het huis met tuin aan de Zuidbuurt te Zoeterwou- de G 61. Het perceel, dat in bod was geko men op 1350 werd op i.gemijnd door den heer J. C. Stadhouder te ZGeter- woude.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7