'UGfüéotg ff kieeamq Franco's opmarsch in Catalonië De strijd in China. BUITENLAND öHéén bij J KREYMBORG OMGEVING WOENSDAG 20 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 VAL ARAN LIGT OPEN. Door de linksche troepen ontruimd. De afdeelingen uit Navarra van het leger van Franco hebben een aantal dorpen in de Val Aran bezet, o.a. Viella. Volgens inlichtingen van uitgewekenen naar Toulouse hebben de troepen van ko lonel Garcia Cuaner hun laatste stellingen verlaten en ligt Val Aran thans geheel open voor de rechtschen. De rechtsche troepen houden thans meer dan vijftig kilometer van de kust der Mid- dellandsche Zee bezet. Dank zij hun op marsch in het gebied van Amposta contro leeren de rechtschen thans meer dan de helft van de rijstproductie van Spanje. NATIONALE FEESTDAG IN RECHTSCH SPANJE. Gelijk reeds werd gemeld, heeft Franco den negentienden April tot feestdag ver klaard, aangezien het de verjaardag is van de onderteekenïng van het decreet, dat de finitief oriënteering der politiek van het land vastlegde door de vereeniging der Spaansche falanx en der traditionalisten. De werkgevers zijn uitgenoodigd een dag vrij met behoud van loon aan alle arbei ders en bedienden .te gven. De openbare instellingen en handelshuizen waren giste ren gesloten. Om vijf uur 's middags heeft Franco voor Radio Nacional een rede uitgesproken. Franco herinnerde aan de vereeniging, die „een jaar geleden voor God en de natie tot 6tand gebracht werd". Voorts somde hij de militaire successen van dit jaar, tot aan de verovering van de zeekust op en schet ste de ten uitvoer gelegde taken op sociaal, economisch en cultureel gebied. O.m. wees hij op de oprichting van het Spaansche in stituut en op de opstelling van de arbeids- code, die een der fundamenteele grondsla gen vormt van den nieuwen staat. In zijn verklaringen betreffende het op nationaal en internationaal gebied nog uit te voeren program zeide Franco o.m.: „Wij moeten ons prestige in de wereld heroveren". De generaal eindigde zijn rede met den kreet „Arribo Espana! Hoog Spanje!" Nota van den Volkenbond. Alvarez del Vayo, de minister van Bui- tenlandsche Zaken der Spaansche republi- keinsche regeering, heeft, gevolg gevende aan een door hem geformuleerd protest te gen de Britsch-Italiaansche overeenkomst van 16 April, een nota gericht tot Avenol, waarin hij verzoekt op de agenda der op 9 Mei beginnende vergadering van den Vol kenbondsraad het vraagstuk de buitenland- sche inmenging in den Spaanschen burger oorlog te willen plaatsen. Trekt Moskou zich terug? Naar uit Helsingfors wprdt gemeld, heeft het Russische emigrantenblad „Segodnia" verklaard uit Kremlin kringen te hebben vernomen, dat de Sovjetautoriteiten zich uit Spanje willen terugtrekken, aangezien zij den toestand voor de regeering hopeloos achten. In Moskou zou een commissie van drie gevormd zijn om den terugtocht te leiden. De niet-inmenging. De ondercommissie voor de niet-inmen- ging is tegen Maandag a.s. bijeengeroepen. Het voornaamste punt van bespreking zal waarschijnlijk zijn de financieele positie van de commissie. De vermoorde geestelijken. Volgens een opgave van de „Osservatore Romano" hebben de linkschen in Spanje 1.379 paters en nonnen vermoord. Hierbij zijn niet inbegrepen de wereldlijke geeste lijken, die volgens het blad bij honderden tegelijk om het leven zijn gebracht. Doodvonnissen te Barcelona. De rechtbank voor de behandeling van hoogverraadzaken te Barcelona heeft giste ren twintig doodvonnissen uitgesproken. JAPANS TEGENSLAG IN ZUID- SJANTOENG. Japansche versterkingen rukken aan. In allerijl zenden de Japanneezen ver sterkingen naar Zuid-Sjantoeng, om de te Yihsien belegerde troepen te ontzetten. Een divisie is reeds uit Sjanhai te Tsing- tao aangekomen. De Japansche versterkin gen trekken van Tsingtao uit in twee rich tingen Zuidwaarts. Ook uit Noord-China zijn Japansche versterkingen op weg naar Sjantoeng. Vijfduizend Japansche solda ten zijn reeds te Tsinan aangekomen. Zij kunnen echter niet langs den spoorweg Tientsin-Poekau oprukken, daar de Chi neezen de spoorlijnen tij Zuiden van Tsinan vernield hebben. Intusschen hebben de Chineezen, die aan hét hoofdfront in Zuid-Sjantoeng operee- ren, gisterochtend vroeg voor de derde maal Hantsjwang 50 K.M. ten Noorden van Hsoetsjau, heroverd. Hantsjwang is een ideale basis voor de Chineezen, van waaruit zij bij hun opmarsch naar het Noorden Lintsjeng kunnen aanvallen, waardoor de Japansche troepen te Tsaots- jwang en Yihsien verder geïsoleerd zouden worden. In een communiqué deelen de Japan neezen mede, dat zij Ling Yi geheel be- VAN HET VATICAAN KARDINAAL FAULHABER TE ROME. In verband met Hitler's bezoek. De aartsbisschop van München, kardinaal Faulhaber, is gisteren te Rome aangekomen. Hij had onmiddellijk na zijn aankomst een onderhoud met den kardinaal staatssecre taris Pacelli. Kardinaal Faulhaber zal ook door den Heiligen Vader worden ontvangen. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat het bezoek van kardinaal Faulhaber verband houdt met het a.s. bezoek van Hitier aan Rome Het is nog steeds niet zeker of de Fuehrer een bezoek aan den Paus zal bren gen. Het Vaticaan stelt zich op het stand punt, dat dit van Hitier zelf zal afhangen. DUITSCHLAND OTTO VON HABSBURG. Een actie voor het Internationale Hof van Justitie te Den Haag? Zooals wij reeds gemeld hebben, zyn de nationaal-socialistische autoriteiten van plan, den Oosten rij kschen kroonpreten dent, Aartshertog Otto von Habsburg te vervolgen, wegens hoogverraad. De correspondent van de „Evening Standard" te Weenen seint thans aan zijn blad, dat de legitieme raadgevers van den aartshertog druk op hem uitoefenen ten einde hem er toe te brengen, antwoord op deze beschuldiging te geven door middel van een tegen-aanklacht en door bij het In ternationale Hof van Justitie een actie te beginnen ter restitutie van de bezittingen, die hij ingevolge van erfenis in Oostenrijk bezit en welke hem door de nazi-autoritei ten, handelend op bevel van het gouverne ment te Berlyn, zijn ontnomen. Belast zich met den aan- of verkoop van effecten en staat U gaarne ter zijde met nlichtingen om- trent aandeelen of obligaties OOSTENRIJKERS HET LAND BINNENGESMOKKELD. De Cesko Slovo uit Bratislava meldt, dat Oostenrijksche A.A.-leden clandestien op 16 April een groep van 51 Oostenrijksche onderdanen, twintig mannen, twintig vrou wen en 12 kinderen, op een Tsjechoslo- waaksch eilandje in de Donau hebben afge zet. De autoriteiten hebben dezen personen onderdak verleend en hen den volgenden dag weer naar Oostenrijksch gebied terug gebracht. Dti, aldus het genoemde blad, was de tweede poging om clandestien Oos tenrijksche burgers op Tsjechoslowaaksch gebied te brengen. ROEMENIE CODREANOE KRIJGT ZES MAANDEN Wegens laster jegens prof. Jorga. Codreanu, de leider van de vroegere IJze ren Garde, die zooals gemeld, in verband met de maatregelen tegen de aanhangers van deze beweging, in arrest is genomen, is 'veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf en een boete van 2000 lei, wegens de beschuldiging van laster jegens den oud premier, prof. Jorga. Het is de eerste maal in zijn avontuur lijke loopbaan, dat Codreanu een veroor- deelend vonnis tegen zich heeft hooren uit spreken, hoewel het de derde maal was, dat hij voor het gerecht moest verschijnen. In 1923 had hij een prefect van politie te Jassy Goed bedienen en voorkomend bedienen, dat brengt Kreymborg stroomen van klanten. Voor goede bediening is er V/aarborg-Kleedlng, voor beschaafde bediening ons des kundig Verkoop-personeel. Bevel tot arrestatie. De Duitsche Angriff bevestigt thans in een bericht op de eerste pagina, dat op 29 Maart een bevel tot inhechtenisneming van Otto van Habsburg is uitgevaardigd wegens hoogverraad. Het blad spreekt over den aartshertog als over een „misdadiger" en een „vluchteling". Het schrijft, dat het be vel tegen hem is uitgevaardigd, omdat hij „gevlucht is en de hulp van Parijs heeft in geroepen tegen Hitier voor het arme ver drukte Oostenrijksche volk". Het orgaan ge bruikt uiterst heftige termen tegen den aartshertog, evenals tegen keizer Karei en keizerin Zita. TSJECHO SLOWAKIJE DE ERKENNING VAN ABESSINIë. Gezant te Rome geaccrediteerd. De gezant van Tsjechoslowakije te Rome is gisteren door den Italiaanschèn minister van buitenlandsche zaken, Ciano, ontvan gen. De gezant heeft Ciano medegedeeld, dat de regeering te Praag haar vertegen woordiger te Rome als geaccrediteerd be schouwt bij den koning van Italië en kei zer van Ethiopië. De Italiaansche avondbladen brengen groot opgemaakt nieuws, dat Praag de ver overing van Abessinië erkent. Men wijst er op, dat deze daad van Tsjechoslowakije, dat een trouw bondgenoot is van Frankrijk de besprekingen tusschen den Franschen zaak gelastigde te Rome en Ciano zal bevorde ren. DUITSCHERS MOGEN DUITSCHE VLAG UITSTEKEN. Het ministerie van binnenlandsche za ken deelt mede, dat Duitsche onderdanen, die in Tsjechoslowakije wonen, op heden 20 April de Duitsche vlag mogen uitsteken ter gelegenheid van Hitiers verjaardag, op voorwaarde, dat zij ook de Tsjechoslowaak- sche vlag doen wapperen. zet hebben. Dertig vliegtuigen, afkomstig van de vliegkampschepen, welke langs de kust van Sjantoeng liggen, hebben Ling Yi 24 uur voor de verovering met bommen be stookt. De Japansche zegslieden voegen hier aan toe, dat zwaar geschut de muren der stad heeft gebeukt, totdat deze vernietigd „PANAY" INCIDENT DEFINITIEF BIJGELEGD. De Amerikaansche ambassadeur te To kio heeft het s'taatsdepartement medege deeld, dat de Japansche regeering hem vandaag een chèque ten bedrage van 2,2 millioen dollar zou overhandigen ter vol doening van den Amerikaanschen eisch tot schadevergoeding in de zaak van de „Pa- nay". Daarmede is het incident van den 12en December 1937, waarbij, zooals men Zich herinneren zal, de Amerikaansche ka nonneerboot „Panay" op de Jangste door de Japanneezen tot zinken werd gebracht, definitief geregeld. gedood. De desbetreffende rechtzaak werd door de rechtbank te Turnu Severin behan deld, die Codreanu vrijsprak. In 1934 moest hij als leider van dè IJveren Garde voor het gerecht verschijnen tegelijk met de moor denaars van den eersten minister Duca. Deze zaak werd voor den krijgsraad te Boekarest behandeld. Er waren toen zes tig beklaagden. Naast Codreanu was gene raal Cantacuzene verschenen. De moorde naars werden tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. Codreanu werd vrijge sproken. Gisteren is Codreanu voor een aan een minister gezonden schrijven veroor deeld. Bij de behandeling was gistermiddag geen enkele getuige verschenen. Noch de oud-premier Maniu, noch de talrijke vrien den van den beklaagde, noch ook prof. Jorga, die het waardiger achtte de beschul diging in handen van het O. M. te laten. In het requisitoir werd, kort samengevat, ge zegd: Men kan den mensch niet van den minister scheiden en beweren, dat de be- leedigingen, die aan het adres van prof. Jorga gericht zijn, voor den journalist hl hem alleen bedoeld waren. De beide advo caten van Codreanu bepaalden zich in hun pleidooien tot een juridisch standpunt. Co dreanu zelf verklaarde, dat de artikelen van Jorga reeds de bevestiging inhielden van een complot. Daarom achtte hij het noodig ter bescherming van zijn vrijheid te protesteeren. Na langdurige beraadslaging sprak de krijgsraad zijn vonnis uit. Het publiek dat voor een groot deel bestond uit personen, die met de IJzeren Garde sympa- thiseeren, ging zonder betooging uiteen. KRANT YAN MANIU IN BESLAG GENOMEN. De Roemeensche autoriteiten hebben ge last, dat het dagblad der Nationale Boeren partij de „Romania Nova", dat te Cluj uit komt en te beschouwen is als het orgaan van Maniu, niet meer mag verschijnen. Dit is het derde blad der uiterste rechterzijde, dat in de laatste paar dagen is verboden. PALESTINA BOM ONTPLOFT IN CENTRUM VAN JERUZALEM. Gisteren, den verjaardag van het uitbre ken der wanordelijkheden van 1936, is een bom ontploft in het centrum van Jeruzalem. Twee Joodsche voorbijgangers werden licht gewond. Maandagavond was in een andere straat in Jeruzalem een bom tot ontploffing gekomen. ZUID-AMERIKA OPSTANDIGE BEWEGING IN HONDURAS? Volgens Nicaraguayaansche bladen zou in Honduras een militaire opstand zijn uit- broken onder leiding van de generaals Feliberto Diaz Zelaya en Rufino Solis. De opstandelingen zouden kazernes en verscheidene regeeringsgebouwen hebben bezet. Men beschikt nochtans over geen enkele officieele inlichting. HAARLEMMERMEER Geboren: Arnold, z. van P. L. Boer en C. M. de Wilde. Anneglen Jantina, d. van W. Wijnholts en M. Bouman. Catha- rina Elisabeth, d. van Z. J. Hofstede en J. Visbeen. Gerardus Adrianus, z. van A. Schalk en J. A. Nederveld. Johannes Ni- colaas, z. van N. Zegstroo en M. Verbeek. Susanna Elizabeth, d. van P. J. Steen- voorden en M. J. van Borre. Klaas, z. van E. Kooij en P. E. Dekker. Martinus, z. van K. Slootweg en T. Beukers. Marga- retha Hermina, d. van G. J. van Hensber- gen en J. G. Jeurissen. Leonardus Johan nes, z. van L. J. van der Lans en M. Witte- ïr.an. Agnes Apolonia Theresia, d. van C. A. Munsterman en P. K. van Diemen. Marinus Leonardus Jacobus, z. van J. van Duren en M. C. A. Schönhage. Tine, d. van F. Groenewoud en J Clement. Klaas z van M. van Groeningen en C. v. Vasten hout. Abraham, z. van A. Kamerman en J Pols. Ondertrouwd: Petrus M. Blok, 26 j. en Helena J. v. d. Maden, 23 jaar. Gerrit van Krimpen, 2 jaar en Klaasje J. Tammes, 24 jaar. Franciscus M. S. Ruigrok, 29 j. en Gerdina, A. Wiering, 23 jaar. Petrus J. F. Baker, 30 jaar en Grada van Wirdum, 23 jaar. Arie Verhagen, 23 jaar en Arie- ke A. Monster, 28 jaar. Gehuwd: Johannes H. Lode wijk en Aartje Meijer. Teunis Glaij en Kuintje Visbeen. Adrianus Zorge en Louiza L. Schram. Overleden: Sientje, 3 mnd., d. van J. v. d. Pol en H. Slinger. V ertrokken: Adriana Onder de Lin den, v. Kruisweg 1571, n. Heemstede, Eiken laan 43. Margaretha J. Veen, v. Benne- broekerdijk 27, n. Hillegom, Jhr. Mockkade 15. Johanna Wijker, v. Aalsmeerderdijk 310, n. Aalsmeer, Dorpstraat 17. Hendri- r.a T. Leenhouts, v. Schiphol weg 204, naar Oosthuizen, No. 290. Adrianus Koole, v. Sloterweg 831, n. Hoofddorp, Kruisweg 647. Petrus J. T. Meegdes, v. Esschenlaan 27, n. Amsterdam, v. Bossestraat 86 hs. Hen- drikus v. Dijk, v. Esschenlaan 61/63, n. id. id.'Everdina W. Hoffmeister, v. id., n. id. Leonardus Kreike, v. Nieuwemeerdijk 69, n. id., N. Paseerderstr. 2. Margaretha v. Gelderen, v. Sloterweg 137, n. id., Valerius- straat 111 bov. Sara v. d. Bent, v. Lisser- weg 734, na Haarlem, Hazepaterslaan 26. Gerardus Marsman, v. Lijnderdijk 23, naar Haarlemmerliede, Ams'terdamsche straatw. 22. Elisabeth J. Vooges, v. Schipholdijk 133, n. Haarlem, Soendaplein 56. Jacob Beukers, v. Lisserdijk 432. n. Texel, 't Noor der, p.a. M. Boon. Maria Wezenbeek, v. Kerkhoflaan 24 n. Amsterdam, Groote IJ- polder F. 111. Jan Volger, v. Akerdijk 16, n. Amsterdam, Schinkelhavenstraat 31 Ihg. Willem M. Roodzand, v. Akerdijk 1, n. Hillegom, 2e Amerikadwarsstraat 24. Hendrikus J. H. Montfrooij, Zwaneniburger- d'ijk 458, n. Woerden, Tulpstraat. Johan- res G. Hijstek, v. Wilgenlaan 79, n. Castri- cum, Vinkemnbaan 9. Arie C. Bogert, v. Akerdijk 121, n. Amsterdam, Koninginne weg 275. Jan Th. Bosch, v. Schipholweg IS, n. 's-Gravenhage, Morsestraat 12. Hendrik A. v. d. Elsaker, v. Nieuwemeer dijk 360, n. Laren, Jordaan 29. Johan G. Douwes, v. Eikenlaan 31 n. Amsterdam, Raadhuisstraat 17 Ihg. Pieter de Jager, v. Kerkhoflaan 90, n. Haarlemmerliede, Houtrakerweg 19. Arend C. Koning, v. Venneperweg 416, n. Leiden, Zuidsingel 1. Wiepke Kroes, v. Hoofdweg 724, n. Zwol le, Spinhuiswal 16. Floris van Os, v. Hil- legommerdij'k 387, n. Hillegom, Voorplein 6 Gevestigd: Johannes J. Roza, v. Am sterdam, Voetboogstraat 2 hs, Akerdijk 137. Dirk Melissen, v. Amsterdam, Schager- iaan 71, Akerdijk 174. Jan J. C. van Rijn, v Haarlemmerliede, Houtrakkerweg 19, 01- rrenlaan 76. Theodorus A. v. d. Horst, v. F otterdam, H. de Grootstraat 197c. Spie ringweg 322. Dominicus F. de Meijer, v. Amsterdam, Fahrenheitstraat 93, Kastanje laan 58. Egbertus Warries, v. Amster dam, Polanenstraat 85 2hg, Akerdijk 221. Wilhelmus Voorn, v. Haarlem, Caninifaten- sti^at 26, Olmeniaan 24. Jacobus B. v. d. Blom, v. Heemstede, Bankastraa't 108, IJ- weg 978. Jacob Warmenhoven, v. Bloe- mendaal, Leidschevaart 32, Bennebroeker- cijk 46a. Hendrik W. Sattelmeijer, van Amsterdam, v. Tuijl v. Serooskerkenweg 69 ?hg, Leeuwerikstraat 56. Karei G. van SC-under, v. Amsterdam, Wenslauerstraat 4 S'hg, Esschenlaan 35. Jacob C. v. Leeu wen, v. Amsterdam, Vogelenzangstraat 49 2hg., Sloterweg 254. Hendrik v. d. Weerdt, v. Amsterdam, J. van Lennepstr. 323 2hg., Nieuwemeerdijk 322. Johan N. de Bruin, v. Amsterdam, Fagelstraat 88 hs, Fschdoornplein 6. Cornelis v. d. Broek, v. Amsterdam, Crijnssenstraat 20 3hg., IJ- weg 28. Jan Galis, v. Epe, Zunk D 73, Kerkhoflaan 73. Hendrik C. Wijnders, v. Hillegom, Weeresteinstraat 149, Spiering weg 300. Andreas L. C. Drost, v. Voor hout, Loosterweg 16, Venneperweg 512. Leo W. Tazelaar, v. Amsterdam, Vondelstr. 51 B, Roerdompstraa't 47. Wed. B. Pau- vrels, v. Amsterdam, Bloois v. Treslongstr. 27 hs, Sloterweg 50. Henri G. G. Voer man, v. id. id., id. Willem A. v. Leeuwen, v Amsterdam, Meeuwenlaan 137b hs, Nieu wemeerdijk 121. Ietje Loen, v. Soest, v. Lenneplaan 62, Havikstraat 3. Willem v. d. Lelie, v. Leiden, Heerengracht 104, Meidoornweg 29. Hendrik G. W. Nahuijs, v 's-Gravenhage, Magnoliastraat 1, Burg. Amersfoordtlaan 25. Theodora W. Neder- stigt, v. Alkemade, D 65, Kastanjelaan 4. Hendrikus Oostrom, v. Hillegom, Molenlaan 2 Venneperweg 751. Johannes W. Slote- maker, v. Rotterdam, Westerlaan 8, Schip holdijk 35. Willemina Strij ker, v. Hell en- co orn, Grootestr. 72, Kruisweg 1055. Ar nold J. v. d. Tempel, v. Zutphen, IJsselkade 23a, Kruisweg 576. Nelis A. Veldhoen, v. Brielle, Wijk J 134, Nieuwemeerdijk 179. Cornelia Vis, v. Wervershof, Z 112, Riet- vinkstraat 36. Philippuh J. Wessels, v. Utrecht, Reggestraat 30, Kruisweg 1111. Gerbert Rebel, v. Amsterdam, Sloterkade 169 1 hg, Schipholdijk 85. Leendert de Foom, Rotterdam, Hendrik Sorchstraat 63a, IJweg 104. Adrianus R. Kuiper, Amster dam, Fred. Hendrikstraat 51, 3hg. Eiken laan 47. KATWIJK AAN DEN RIJN Dat liep goed af. Het 10-jarig doch tertje van P. N. te Valkenburg, kwam, door dat zij voor een ander vervoermiddel moest oversteken, in minder zachte aan raking met de tram en kwam hierbij te vallen, juist naast de rail. Dit was haar geluk, want ongetwijfeld zou zij zijn over reden. Zij werd bij H. v. P. binnen gedra gen en is daar door Dr. H. verbonden. Daarna kon zij weer naar de ouderlijke woning worden vervoerd. Het liep dus, wonder boven wonder, nog goed af. LISSE Bijz. Vrijw. Landstorm Lïsserbroek. De afdeeling Lisserbroek der „B. V. L." hield Dinsdagavond te 8 uur een ledenver gadering in café Faas. De voorzitter der afdeeling, de heer B. Berbee, opende met een kort doch krachtig woord de vergade ring en heette in het bijzonder kapitein H. G. Smit, secretaris der Gewestelijke Land stormcommissie, welkom. Op de Agenda voor deze vergadering stond vermeld de bespreking der centrale schietwedstrijden te Amsterdam en het uitreiken der prijzen der laatst gehouden schietwedstrijd. Aan hen, die hierbij geen prijs mochten beha len, riep spreker een „houd moed" toe en spoorde hen aan met volharing te trach ten een volgende maal bij de prijswinnaars te behooren. De secretaris, de heer M. van Tol, las vervolgens de notulen voor der laatst gehouden vergadering. Kapitein H. G. Smit hield vervolgens een korte propa- gandarede. Spr. wekte de aanwezigen op de B. V. L. met alle kracht te steunen en een gesloten eenheid te vormen achter de Regeering. De B. V. L. is noodig om ver schillende redenen, waarbij wellicht een nieuwe is te noemen naar aanleiding van het Paaschcongres der S. D. A. P. Was de houding der S. D. A. P. ten opzichte van ons Oranjehuis en de regeeringsvortm, zoo als wij deze hier hebben, iets milder ge stemd en had het er den schijn van dat de S. D. A. P. in het schuitje zou gaan mee varen, de op het Paaschcongres aangeno men motie naar aanleiding van de „natio nale S. D. A. P.'ers" geeft reden temeer te denken dat de S. D. A. P. weer op weg „terug" is. Spr. bracht naar aanleiding hiervan de bekende dagen van 1918 in her innering en wees op de rust, welke wij in Nederland in vergelijking met andere landen hebben en wekte ieder op te waken, dat'deze rust niet verloren gaat. De B. V. L. erkent de zegen van ons Koningshuis en als één man willen wij staan achter de Re geering, welke gekozen is volgens de Grondwet. Na dit krachtig woord reikte de voorzitter de prijzen uit aan de winnaars van den gehouden schietwedstrijd. Ook de gezonde humor bleek op deze vergadering niet te worden gemist. Hierna volgde be sprekingen met betrekking tot de cen trale schietwedstrijden te Amsterdam, wel ke van 7 tot 14 Mei a.s. worden gehouden. Voor deze wedstrijden bleek veel animo te bestaan en velen gaven zich hiervoor op. Besloten werd met een, corps scherpschut ters uit te komen en met de schutters der verschillende klassen. Kapitein Smit gaf omtrent de deelname en de prijzen nadere inlichtingen. Luchtbescherming. In het hotel „De Witte Zwaan" is door den Burgemeester dezer gemeente een openbare vergadering belegd op Vrijdag, 22 April a.s., des avonds om 8.30 uur, teneinde te geraken tot de oprichting van een afdeeling Lisse van de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbe scherming. Dien avond zal als spreker aan wezig zijn de heer A. Wijma, vertegen woordiger dezer vereeniging die het on derwerp „de luchtbescherming" zal behan delen in woord en beeld, omdat het een lezing met lichtbeelden zal zijn. Personalia. Het Hoofd der Ned. Herv. School, de heer N. B. Themmen, alhier, is benoemd tot Hoofd der M. U. L. O. School te Zeist. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding voor het bouwen van een maga- zijnloods op een onderbouw van gewapend beton werd het werk gegund aan de laag ste inschrijfster de firma E. Schuijt te Hillegom voor de somma van 6985. Het werk geschiedt in opdracht van de N.V. Handelsraad en staat onder architec tuur van den heer C. W. Barnhoorn, al hier. SASSENHEIM Uitgegleden over een tulpenblad. Toen gisterenmiddag de schoenmaker Braam in de Kerklaan zijn klanten be zocht, had hij het ongeluk over een tul penblad uit te glijden. Hierdoor kwam hij zoodanig te vallen, dat hij een been brak. Nadat hij bij de familie Batenburg was binnengebracht, verleende dr. P. Ie Grand de eerste hulp, waarna de patient naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6