VOOR ONZE ZIEKEN. RIJNSTREEK Burgerlijke Stand AGENDA MARKTBERICHTEN WOENSDAG 20 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. CHR. ORATORIUM VER. „CON AMORE". Daar, bij de periodieke aftreding, de heer W. Kruit, die gedurende enkele jaren voorzitter van bovengenoemd koor was, zich niet meer voor het presidium be schikbaar kon stellen, moest in deze va cature voorzien worden. Bij acclamatie werd nu tot voorzitter gekozen de heer mr. N. G. Geelkerken, die zich ook bereid verklaarde, de benoeming te aanvaarden. Diefstallen uit auto's. Door de politie is aangehouden de 50-ja- rige L. v. d. V., die op heeterdaad betrapt werd toen hij op de Hooigracht uit een auto van een medicus uit Voorschoten een tasch met instrumenten wegkaapte. Hij was tevens in het bezit van een tasch met glazen aschbakjes, ontvreemd uit een auto in de Vrouwenkerkkoorsteeg, terwijl ook nog 'n 25-tal corsages op hem werden bevonden. Ook deze zullen wel van diefstal afkomstig zijn. Wie daarover inlichtingen kan verschaffen wordt verzocht zich aan het politiebureau afd. recherche te willen vervoegen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 2344. M. de Jong, Katwijk aan Zee, Stengelinstraat 39. Suikerwerken. Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 Nov. 1937 omgezet in een vennootschap on der firma onder den naam: Firma M. G. de Jong. Venn.: M. G. de Jong en M. de Jong, Katwijk aan Zee. Gisterenavond vond in de Centrale Ont- spaninngszaal van Endegeest een zang uitvoering plaats welke gegeven werd door de Christelijke Zangvereeniging „Ex Animo", dirigent de heer H. W. de Wolff, met begeleiding van mevrouw M. de Graaf—Schroot. Een zeer goed zangpro gramma werd ten gehoore gebracht. De directeur der inrichting, dr. F. J. Stuur man, heeft den medewerkenden hartelijk dank gebracht. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat eenieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 9—12 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé s enz. Vervanging van het stempelen. Naar aanleiding van uw onderschrift onder mijn stukje in uw blad van 19 dezer, a.u.b. nog het volgende: U schrijft: „Wij kunnen begrijpen den uitval van den geachten inzender". Maar is „begrijpen" niet een te groot woord? Wordt dat woord tegenwoordig tegenover werkloozen niet te veel gebruikt? Het schijnt toch psychologisch vast te staan dat men eerst moet weten wil mèn kun nen begrijpen, al zult u uiteraard meer van de omstandigheden der werkloozen hooren dan vele anderen. Toen ik nog brood voor mijn gezin kon -verdienen, dacht ik ook den nood der werkloozen te kunnen begrijpen, doch nu weet ik dat ik het niet begreep. Verder zegt u: „maar 't is toch al héél wat waard, als er nuttig werk wordt verricht",Maar zou er nu werkelijk niets nuttigers te vinden zijn? Zeker, kunst, zoowel met groote als met een kleine K, en ook sport, kan nut tig zijn als ze beoefend wordt als ontspan ning, maar nu wordt er een soort beroep van gemaakt. Het nuttigst is misschien nog het tuinieren alhoewel m.i. van den kant der noodlijdende tuinders en bloemis ten nog wel eenige oppositie daartegen te verwachten zal zijn. Maar waarom aan de jonge menschen geen vak geleerd? Als men hoort dat zelfs door werkloozen voor vakonderricht aan hun kinderen op een ambachtschool, betaald moet worden, waardoor verschillende ouders verhinderd worden hun kinderen een vak te laten leeren, dan vraag ik mij af of hier geen nuttiger terrein voor de regeering ligt. Nooit heb ik getwijfeld aan de goede bedoeling van den Minister, doch als men de dagelijksche misère van werkloos zijn meemaakt, dan gaat men een dergelijk bericht als een satire voelen. Daarom, mijnheer de redacteur, eerst als er werkelijk niets nuttigers te vinden is, kan ik een dergelijke oplossing toejuichen, omdat ik het met u eens ben dat alles, maar dan ook alles, beter is dan stempe len. Onder beleefde dankzegging voor de plaatsing, verblijf ik inmiddels, Hoogachtend, De man met den baard. Wij kunnen begrijpen, dat de geachte inzender ons niet begrijpt! Blijkens zijn laatste zin zijn wij het met elkaar eens hierover: alles is beter dan stempelen. Dat was de strekking, de hoofd-strekking van wat wij hebben geschreven. Red. L. Crt. DE HEILIGE ANALPHABEET De Heilige Salvator van Horta, die de duivel van Horta genoemd werd. Tot de heiligen, die Zondag 1.1. door Paus Pius XI heilig verklaard werden, behoort ook de H. Salva tor da Horta, een Spaansche Min derbroeder, wiens canonisatie van des te meer beteekenis schijnt, nu zijn vaderland in een verschrikke lijke burgeroorlog gewikkeld is. „Salvator van Horta, een nederig Min derbroeder, analphabeet".Onomwonden en klaar zeggen het de biographen, die het leven beschrijven van den wonderdoener, wiens leven een voortdurende vervolging was: van de zijde van God, die aan zijn ne- derigen en ongeletterden dienaar de geve der wonderen gegeven had, en van de zij de van zijn medebroeders en Oversten, die hem voor een krankzinnige hielden, en hem van klooster tot klooster stuurden, om te trachten een einde te doen komen aan zijn wonderen. Hij werd in het jaar 1520 uit arme ouders te Fames in Spanje geboren. Vroeg verloor hij zijn ouders, hielp eerst de boe ren op het land, om later het schoenma kersvak te leeren. Dat is zoo ongeveer al les, wat wij van zijn leven buiten het kloos ter weten. Op twin tig jarigen leeftijd ging hij naar de Franciscanen in Barcelona, waar hij werd opgenomen en in de keu ken en aan de poort werk vond. In grooten eenvoud viel hij den eersten tijd alleen op door zijn liefde tot het ge bed en zijn gehoorzaamheid. Toen hij in Barcelona in het klooster een wonder had verricht, werd hij door zijn oversten naar het klooster van Tortosa gestuurd. Nu be gon voor broeder Salvator een leven onder de terreur van zijn medebroeders. In Tor tosa werd hij met vijandige blikken ont vangen, en de genezing van een jongetje te Tortosa was het sein voor nieuwe aanval len van zijn Oversten, die hem ook hier wilden verwijderen, omdat hij de huiselijke rust verstoorde. Belpuig was het volgende klooster, eenzaam en verlaten; maar nau welijks had broeder Salvator er den voet gezet, of de bevolking kwam in scharen toegestroomd, naar den wonderdoener der Minderbroeders. Hij vluchtte naar Lorida, maar ook hierheen snelde zijn roem, en opnieuw moest hij de wijk nemen naar Hor ta, gelegen tusschen bosschen en bergke tens, waar hij geruimen tijd leefde. In de twaalf jaren, dat hij hier bleef, kwamen duizenden uit Catalonië naar het klooster toe, en de woede van zijn Over sten en medebroeders steeg. De Guardiaan liet een inquisiteur komen, doch deze gaf den ongeletterden Minderbroeder gelijk, maar hij werd toch ten slotte door zijn Overste verbannen naar Reus, waar hij met deze woorden ontvangen werd: „Gij hebt het klooster van Horta reeds met uw won deren verontrust, en nu komt gij dit kloos ter hier verontrusten; maar ik verzeker u, dat dat niet zal gebeuren." Maar ook hier kwam de menigte, en op nieuw moest de Inquisiteur een onderzoek komen instellen, waaruit bleek, dat Broe der Salvator valschelyk door ijn oversten beschuldigd was,, en de Provinciaal en de Gardiaan ontkwamen aan hun verdiende straf voor hun valsche aangifte, omdat de beschuldigde zelf nederig aan den Inquisi teur voor hen om vergeving vroeg. Toen Broeder Salvator zich te Reus be vond, werd hij door Koning Philips II naar Madrid geroepen; op den terugweg ont moette hij de Hertog van Gandia, de latere H. Franciscus Borgia, die hem in zijn pa leis gastvrijheid verleende. In het jaar 1565 nam Pater Vincentius Forri hem mee naar Cagliari, waar de hei lige op 18 Maart 1657 stierf. In de Franciscanerkerk aldaar ligt hy be graven. Toen zijn lijkkist 34 jaar later ge opend werd, werd zijn lichaam niet alleen ongeschonden, maar zelfs buigzaam als van een levende, teruggevonden. Deze heiligverklaring is de zestiende, die door onze roemrijk regeerenden Paus Pius XI verricht werd. LEIDERDORP Pols gebroken. Het dertienjarig zoon tje van den landbouwer A. R. had het on geluk te vallen, en wel zoodanig, dat hij met een gebroken pols opstond. Nadat dr. de Br. een noodverband had gelegd, werd de patiënt voor verdere behandeling over gebracht naar het Diaconessenhuis te Lei den. TER AAR De eerste snijboonen. Heden werden bij de Centrale Veiling de eerste snijboo nen aangevoerd door J. van Rossenberg. Voor de prijzen zie men het veilingbe- richt. Kruisvaart-actie. De beide dagen van het Paaschfeest zijn van groote beteekenis geweest voor de Kruisvaart in onze pa rochie. Hoewel reeds gedurende eenige maanden deze moderne jeugdbeweging alhier had gewerkt, mogen wy nu dan zeggen, dat zij officieel is opgericht. Op den eersten Paaschdag had in de ka pel van het St. Anthonius Rustoord de in stallatie plaats van de herauten. In de vergadering, die hierna werd gehouden, zag de heer B. Akerboom zich gekozen tot Baljuw. Paasch-Maandag na het Lof werden de jongens van de drie bans plechtig geïn stalleerd. Verheugend was het, dat een aantal ouders aanwezig was bij deze plechtigheid en zoo hun belangstelling en waardeering toonden voor het werk van Priester en leiders voor hun jongens. Ka pelaan Switsar, Directeur van de K.J.C., verrichtte de installatie. In de toespraak die hij tot de jongens richtte, wees kape laan hen op de diepe beteekenis van deze plechtigheid. Allen moesten begrijpen en er van doordrongen zijn, dat van hen, als Kruisvaarders veel gevraagd zou gaan worden. Zij toch zouden hun Kruisvaart- wet moeten gaan beleven en uitdragen, zij zouden moeten zijn een voorbeeld voor de anderen, voor allen. En om deze moei lijke taak te kunnen volbrengen moesten zij gaan tot Christus om kracht en sterkte af te smeek en. Nu traden allen naar voren en had de installatie plaats. Nauwkeurig deze plech tigheid beschrijven, zou te ver voeren, al leen moet ervan gezegd worden, dat zij een diepe indruk maakte op allen, die er by aanwezig waren. Aan het einde van dit schoone gebeuren, werd spontaan het Christus Vincit gezongen. In het Parochiehuis was daarna nog een korte bijeenkomst. De jongens mochten een kleine tractatie in ontvangst nemen, er werd wat gezongen, gespeeld en hier mee werd deze dag. die voor de Kruis vaart een belangrijke dag geworden is, besloten. Moge de Kruisvaart in onze pa rochie een groote bloei tegemoet gaan. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSÜLINDE" Heerenstraat Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Sigarenmagazijn „DE HALTE" Hoogewoerd 100 LEIDEN. Geboren: Willem Theodorus Maria z. v. W. Develing en A. Th. Verkerk. Su sanna Petronella Maria d. v. W. Develing en A. Th. Verkerk. Pieternella d. v. J. H. Sommeling en C. Dreef. Elisabeth d. v. C. Hillebrand en C. l'Ecluse. Cornells Nicolaas Hendrik z. v. H. Nieuwenburg en H. M. v. d. Zalm. Dammis Johannes z. v. J. M. v. d. Berg en E. v. 't Zelde Willem Frederik z. v. P. A. Breddels en A. E. Tuithof Geertruda Adriana Maria d. v. J. C. Ham en J. C. M. Notenboom. Ondertrouwd: C. den Duik, jm. 37 jaar en J. C. Wassenburg jd. 32 jaar. Overleden: L. J. C. A. Gordon, Man, 82 jaar. J. Bavelaar-v. Galen, Vrouw, 74 jaar S. Zonderop-Scholten, Wed., 75 jaar A. de Vogel, Zoon, 5 dagen. Gehuwd: H. J. Brakema, Gesch. en M. A. Kuiper jd. Laatste berichten HET JUBILEUM VAN DEN HEER A. J. LOERAKKER. (Vervolg van Pag 8). V. Mgr. Huibers ter vergadering. Toen Z.H.Exc. Mgr. J. P. Hüibers, Bis schop van Haarlem, de zaal betreden had werd hij welkom geheeten door den heer B. N. Loerakker, die Mgr. namens den ju bilaris en zijn familie hartelijk dankte voor zijn tegenwoordigheid. Spr. herinnerde aan het bezoek van Mgr. Aengenent bij het zil veren jubileum van den bond. Diens woor den destijds maakten op de eenvoudige landarbeiders zulk een begeesterenden in druk, dat daarover thans bij herhaling met groote voldoening over wordt gesproken. Wanneer dit het geval was bij het feest van alle georganiseerde R.-K. landarbeiders, hoe groot zal hun dank den wel zijn nu U Mgr., ons de eer wilt aandoen op het feest van onzen leider aanwezig te zijn. Namens de vergadering verzocht spr. den Bisschop de kinderlijke dankbaarheid van allen wel te willen aanvaarden. Ridder in de orde van St. Sylvester. De Bisschop wenschte den heer Loerak ker geluk met zijn zeer bijzonder jubileum en deelde mede, dat het Z. H. den Paus be haagd had den jubilaris te benoemen tot ridder in de Orde van St. Sylvester. Deze orde werd door Paus Gregorius XVI gesticht. Het onderscheidingsteeken is een gouden Maltheserkruis met het porttet van Sylvester in het midden. De heer Loerakker was reeds*drager van het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" en Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Daarne voerden nog het woord prof. Cleophas, geestelijk adviseur, de heer de Bruin, voorzitter van het R.-K. Werklie denverbond, bestuursleden van verschillen de afdeelingen etc. Ten slotte dankte de jubilaris voor deze treffende huldiging. Hedenavond om 6 uur komen vele genoo- digden in den Stadsschouwburg te Haar lem bijeen. Daar zal het R.-K. Tooneelge- zelschap „Ludamus" met medewerking van het orkest van Jan Rib bering opvoeren „In 't Witte Paard". JOURNALIST P. J. TH. DIEGES OVERLEDEN. Te Keyenborg in den graafschap is gis teravond onverwachts overleden de jour nalist P. J. Th. Dieges, in den ouderdom van 55 jaar. Tot 1930 was de overledene redacteur bij het dagblad „Het Centrum" in Utrecht en tot heden als correspondent verbonden aan verschillende dagbladen en periodie ken. De heer Dieges was een bekend drank bestrijder en als zoodanig actief werk zaam als secretaris van de R. K. Drank bestrijders Organisatie „Kruisverbond" in het aartsbisdom. De overledene was voorzitter van de groep „Midden-Nederland" van de Neder- landsche R. K. Journalisten Vereeniging. De begrafenis zal te Keyenborg (gem. Hengelo Gld.) plaats vinden. TELEGRAMMEN DE AANKLACHT TEGEN OTTO VAN HABSBURG. BERLIJN, 20 April. (A. N. P.). De „B. Z. am Mittag" behandelt onder het op schrift „Otto de laatste" het bevel tot in hechtenisneming tegen Otto van Habsburg. Het blad schrijft o.a., dat al mag het oor deel van de geschiedenis over den een of anderen Habsburger niet slecht zijn, over. het algemeen het geslacht geen laatsten troonopvolger te gunnen is. Otto van Habs burg, de oudste zoon van Karei, den laat sten keizer van Oostenrijk en Koning van Hongarije, wordt door de politie gezocht, aangezien hij verdacht wordt in Maart ge tracht te hebben vreemde mogendheden er toe te brengen in te grijpen in Oostenrijk. De Habsburgers noemen dit „huispolitiek" wij noemen het hoogverraad. Het blad trekt hieruit de conclusie, dat de geschiedenis niet wordt gemaakt door de vorstenhuizen, doch door de volken en de mannen, die uit het volk voortkomen. LEIDEN*- Donderdag. Operette-avond onder leiding van mej. Kortmann. Het Antonius- clubhuis, Mare, 8.15 uur. Donderdag. Bridgeavond in restaurant Zarse, vanwege de Ned. Reisver. v. Kath. Voor iedereen toegankelijk. 8.15 uur. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden. Zitting gebouw St. Vine. Ver. Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 April (2de Paaschdag) tot en met Vrijdag 22 April a.s. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523; Voor Oegstgeest: Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. AMSTERDAM, 20 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 201 vette kalveren: 6872 cent (enkele hooger, 58 66 cent en 4555 cent per kg. levend ge wicht; 84 nuchtere kalveren 5.008.50 per stuk; 121 varkens vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 6465 cent, zware 6263 cent en vette 6162 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren aanvoer ruim, inzet voor beste kalveren willig, afloop echter ongunstig met lagere prijzen. Nuchtere kalveren korte aanvoer, handel kalm, prij zen iets lager, varkens gewone aanvoer, weinig handel, prijzen lager. BOSKOOP, 20 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 75 125 cent, Hadley 5075 cent, Duisburg 75 100 cent, Briarclif 5090 cent, Butterfly 4077 cent, Steward 80104 cent, Wilh. Kordes 4050 cent, Rosalandia 3060 ct., Florex 4091 cent, Edith Helen 5076 cent, Aug. Noack 4055 cent, Else Poul- sen 4060 cent, Ellen Poulsen 3061 cent, Paul Grampel 60 cent, Rosa Mundi 70 121 cent, Ingar Ohlson 4058 cent, Queen Mary 60105 cent, Rhod. Pink Pearl 40 60 cent, Rhodo in soorten 2550 cent, Aza lea 5080 cent, Lathyrus 1420 cent, As paragus 1822 cent, Calla 70 cent, Gera nium 1418 cent, Cerasus Hisakura 110 180 cent, Clematis Prins Hendrik 1.00 1.30, Clematis le Coultre 1.001.40, Cle matis Miss Boterman 3546 cent, Rhod. per stuk 3038 cent, Azalea per stuk 27 35 cent. HAZERSWOUDE, 19 April. Eierenveillng. Aanvoer 5524 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.003.30, eendeneieren 2.002.35 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 19 April. Groen- tenveiling. Waschpeen 2.402.95, idem grove 1.701.95 per kist; witlof 813, kroten 4.505.50, spinazie f 2.003.25, prei 5.757.75 per 100 kg. radijs 2.00 3 50 per 100 bos, sla 3.504.00 per 100 stuks. KOUDEKERK, 19 April. Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 3500 stuks: kippeneieren en 39 pond boter. Prijzen: kippeneieren 2.703.20, eendeneieren 2.402.60 per 100 stuks; boter 6065 cent. kaas 1930 cent per pond, kippen 4050 cent en konijnen 21 cent per stuk. LEIDSCHENDAM, 19 April. Groenten- veiling. Eng. komkoommers le soort f 14 17, 2e soort 1014, gele aomkommers le soort 16.8018.90, 2e soort 10.30 14.20, 3e soort 8.2010.10. kropsla le soort 2.503.60, 2e soort f 1.202.10, stoofsla 5.60—7.80, peen 13.90—15.60, bloem kool le soort 7.5012.30, 2e soort 4.20 6.00, uitschot 2.504.00, andijvie per kg. 1014 cent, spinazie per 4 kg. 1015 cent, postelein 16.1018.30, raapstelen 1.101.40, rabarber per 100 bos 56, radijs f 2.803.20, prei 4.005.80, sel derie 0.70—1.20. TER AAR, 20 April. Centrale Veiling. Spinazie 1223 cent, andijvie 4150 cent, Slavellen 1024 cent, peulen 7.409 20, snijboonen 8.postelein 1416, witlof 9.3010.radijs 1.602 00, rabarber 4.90, peen 12.selderie 80 cent, raap stelen 1.001.10, sla 13, bloemkool 3—18. ROELOFARENDSVEEN, 20 April. Groentenveiling. Aardbeien 31—41 en idem kleine 1415 cent per doosje; andijvie 4 cent per kg.; sla 1.001.80 per 100 krop, Peulen 4.10 per 10 pond. RIJPWETER1NG, 19 April. Veiling R. P. V. Aanvoer: 3228 kippeneieren 2.70 3.80, 282 eendeneieren f 2.803.20 per 100 stuks, 6 konijnen 0.301.00 per stuk, kas 3050 cent per kg. VEUR, 19 April. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 29100 kip peneieren 2.903.30, 963 eendeneieren 2.252.40, 54 ganzeneieren 7.0012.00 per 100 stuks; 506 kippen 0.101.00, 32 eenden 12 cent, 61 konijnen 0.251.50 en 7 duiven 2025 cent per stuk. WOERDEN, 20 April. Kaas. Aanvoer 78 partijen. Met rijksmerk le kwal. 22 —23.50, 2e kwal. 19—21. Handel matig. W1 SS M,NOTEER (N GEN (AIMS'""- Londen 8.97 5/32 Berlijn 72.;21/2 Parijs 5.671/4 Brussel 30.80 Zwitserland 41.89 Kopenhagen 40 02'/2 Stockholm 46-0 Oslo 45.07i/2 New York 1.799/jg Praag 6,25 Wij weten, dat ,,De Leidsche Courant" in zeei vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden vernleegd, iederen dag een ev -nplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn vooi onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3