LUCHTVAART De steunregeling Bollenstreek RECHTZAKEN SPORT STADS NIEUWS WOENSDAG 20 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; t 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten '0 cent per week; f 2.60 per kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén V/oensdag en Zaterdag. ROE WORDT HET WEER? DROOG. De Bila seint i Verwachting: Zwakke tot matige Noor delijke tot Oostelijke wind, heldere nacht met lichte tot maige nachtvorst, overdag gedeelelijk bewolkt, met weinig verande ring in temperatuur, droog weer. Hoogste barometerst.: 774.5 te Valentia. Laagste barometerst.: 748.9 te Janmayen. Het hoogedrukgebied over de Britsche Eilanden nam weer wat in omvang en be- teekenis toe. Bovendien vormt zich een nieuwe hooge druk over de omgeving van de Oostzee. De depressie in het hooge Noorden trekt verder Noord-Oostwaarts. Over Centraal-Europa bevindt zich nog een vlakke lage druk. Behalve aan de Noorsche kust, waar het krachtig uit het Zuid-Westen waait, is het over het ge- heele waarnemingsgebied rustig weer met zwakke en uiteenloopende winden. Over IJsland, en plaatselijk in Scandinavië, werd het wat kouder, in het overige ge bied steeg de temperatuur een weinig. Op tal van plaatsen in Duitschland, Frankrijk en ook in ons land daalde de temperatuur nog onder het vriespunt. Bij de ontwikkeling van den hoo- gen druk over Scandinavië mag een draaiing van van den wind naar het Oosten verwacht worden. De heldere nacht zal lichte tot ma tige nachtvorst brengen. De kans op neerslag is nihil. LUCHTTEMPERATUUR. 8.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 7.35 uur tot Donderdagmorgen 4.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 21 April voorm 6.25 en nam. 6.50 uur. Maan op 0.39 uur Donderdagnacht. Maan onder 9.21 uur Donderdagmorgen. (22 April laatste kwartier). NOODLANDING VAN EEN ZWEEFVLIEGTUIG. Bestuurder door prikkeldraad gewond. Hedenochtend omstreeks kwart over tien heeft op een weiland in de buurt schap de Ankelaar, gemeente Apeldoorn, een zweefvliegtuig van de zweefvlieg- school te Teuge een noodlanding gemaakt. De bestuurder van het toestel, de heer Bauling uit Deventer, voorzitter van de zweef vliegclub Teuge, die hedenochtend voor het maken van een overlandvlucht te Teuge was opgestegen, was door ge brek aan thermische luchtstroomingen ge dwongen te dalen. Bij den uitloop is het toestel in een prikkeldraadraster terecht gekomen. De heer Bauling werd aan het hoofd ge wond en is per ziekenauto naar het Julia" naziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Het toestel, dat niet ernstig werd bescha digd, zal gedemonteerd worden en naar het vliegveld Teuge worden getranspor teerd. VLIEGONGELUK BIJ LYON. Vanochtend zou bij het dorp Saint Do- nat (dept. Drome) tijdens een oefenvlucht van een groep legervliegtuigen van het vliegveld Bron, die op weg waren naar Marignane, een ernstig ongeluk zijn ge beurd. Een der toestellen zou slecht zijn neer gekomen en in brand geraakt, waarbij de vijf inzittenden levend zouden zijn ver brand. Het zou een Amiot-bommenwerper zijn, die verongelukt is. Bijzonderheden zijn echter nog niet bekend. in de Het is al geruimen tijd geleden, dat wij over bovenstaand onderwerp een beschou wing in de „Leidsche Courant" ten beste gaven en sindsdien zijn er zoovele wijzi gingen in de steunregeling aangebracht, dat het de moeite loont om de zaak nog eens nader uiteen te zetten. De bloembollenstreek behoort, althans voor zooveel de gemeenten Hillegom, Lis- se, Sassenheim, Voorhout, Noordwijk, Noord wijkerhout en Warmond aangaat tot de 6de klasse der steunregeling. In de 6e klasse bedraagt de steun voor uitgetrokkenen 9.50 per week, benevens ƒ1.per week voor ieder gezinslid boven de 2 personen, voor dubbel-uitgetrokkenen 8.50 per week plus 1.voor ieder ge zinslid boven de 2 personen. Degenen, die in het tijdvak van 1 Maart 1 October 1936 hetzij gedurende het ge- heele, hetzij gedurende een gedeelte van dit tijdvak steun trokken, ontvangen een overgangstoelage voor huishuur, gelijk staande met 2/3 van het bedrag, dat hun huishuur op 30 September 1936 meer be droeg dan ƒ23.per week. Inkomsten niet uit arbeid verkregen moeten geheel op den steun worden ge kort. Pensioen enz. van den steuntrekker zelve wordt geheel op den steun gekort. Inkomsten uit arbeid verkregen, zoowel van den steuntrekker, als van inwonende gezinsleden worden voor 2/3 op den steun gekort. Wat echter de verdiensten van in wonende gezinsleden betreft blijven van de verdiensten van meerderjarige kinde ren -de eerste 4.en van de verdiensten van minderjarige kinderen de eerste ƒ2. voor de korting op den steun buiten aan merking. De steun is gebonden aan een maximum. Dit maximum bedraagt bij géheeïe werk loosheid bij uitgetrokkenen voor een gezin zonder kinderen 12.met één kind ƒ13.met 2 kinderen 14.met 3 kin deren ƒ15.met 4 kinderen ƒ15 83. met 5 of meer kinderen 16.Met 16 Mei a.s. als de loonnorm verhoogd wordt komt daarin in zooverre verandering dat de maximum-steun bij een gezin van 4 kin deren in plaats van ƒ15.83 wordt ƒ16. De maximum-steun voor dubbel uitge.- trokkenen bii geheele werkloosheid be draagt voor een gezin zonder kinderen ƒ11.met 1 kind ƒ12.met 2 kinderen 13.met 3 kinderen f 14.met 4 kin deren f 14.97. met 5 en meer kinderen ƒ16. Met 16 Mei as. als de loonnorm wordt ver hoogd komt daarin in zooverre verandering dat in ulaats van ƒ.14.97 moet worden ge lezen ƒ15. Bij al het bovenstaande dient men reke ning te houden mei de omstandigheid, dat de uit te keeren steun plus gezinsinkom sten, plus overgangstoelage huishuur teza men niet hooger mogen ziin dan 1 1/2 maal het steunbedrag, d.i. grondbedrag (ƒ9.50 of 8.50) plus gezinsledentoeslag. Bii de toe passing dezer bepaling moeten de ver diensten van inwonende kinderen ten vol- 1° worden medegerekend. Is de steuntrekker in een week gedeeltelijk werkloos geweest, dan wordt zooals uit het bovenstaande blijkt 2/3 van het verdiende loon van den steun afgehouden, doch er dient rekening mede te worden ge houden, dat een beDaald maximum is vast gesteld. dat het verdiende loon en de be rekende steun gezamenlijk niet mogen overschrijden. Het zoude ons te ver voeren deze maxi ma. die uiteraard verschillen voor uitge trokkenen en dubbel uitgetrokkenen en die met 16 Mei a.s. althans voor gezinnen met meerdere kinderen weder verhoogd wor den alel op te nemen. Wij volstaan daarom met een enkel voorbeeld. Een uitgetrokkene met 6 kinderen mag aan steun en loon tezamen per week niet maer ontvangen dan 18.40, zulks bij den tegenwoordigen loonnorm. Wordt de loon norm met 16 Mei a.s. verhoogd, dan mag een uitgetrokkene aan steun e nloon teza men niet meer ontvangen dan 19.70. Voor een dubbel uitgetrokkenen zijn deze bedra gen respectieveleijk 17.42 en 18.64. Bij alles dient voorts rekening te wor den gehouden met de omstandigheid, dat een niet georganiseerde steeds 0.50 per week minder aan steun ontvangt dan een georganiseerde. De brandstoffentoeslag wordt extra bo ven den volgens bovenstaande normen be rekenden steun verleend. Alleen moet re kening worden gehouden met de bepaling, dat de verdiensten van den ondersteunde zelf plus steun, plus brandstoffentoeslag niet meer mogen bedragen dan 95 pet. van den loonnorm, die thans 20 is en met 16 Mei a.s. 22 wordt. Eindelijk dient nog te worden vermeld, dat ten behoeve van inwonende kinderen van steuntrekkers van 18 jaren en ouder, die gedurende 13 weken ten minste 3.25 per week verdiend hebben bjj werkloos heid dezer kinderen, een extra-bedrag aan steun van 1.50 kan worden uitgekeerd. Ten slotte nog een woord over de spaar regeling. De spaarregeling geldt uitslui tend voor gezinnen met minstens 2 kin deren. Als deze ƒ0.25 per week van hun steun laten afhouden, wordt op hun reke ning 0.50 geboekt, waarvoor zij bons, spe ciaal voor kleeding, dekking en schoeisel kunnen krijgen. Bestaat het gezin uit 5 of meer kinderen, dan wordt op hun rekening wekelijks 0.65 bijgeboekt. VAN IERSEL. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. De rechtbank te Leeuwarden deed heden uitspraak in de zaak tegen den 24-jarigen landarbeider W. van der Z. Wierum, den 21-jarigen varensgezel U. K. en den 18 jarigen arbeider J. S., beiden uit Holwerd. Allen zijn gedetineerd wegens poging tot diefstal met geweldpleging, subsidiair po ging tot afpersing en het wederrechtelijk binnendringen op een besloten erf. In den avond van 12 Januari drongen de verdachten de schuur van den landbouwer G. van der Kooi te Wier (Westdongera- deel) binnen met het doel v. d. Kooi te be- rooven. Toen de boer bezig was zijn vee te voeren, werd hij door de verdachten overvallen en mishandeld. De mishande ling werd eerst gestaakt, toen van der K. aanbood, geld te zullen halen. Toen hij echter met een geweer in de schuur terug kwam, kozen de verdachten het hazenpad. De Officier van Justitie had tegen ieder vier jaar gevangenisstraf geeischt. De rechtbank veroordeelde heden W. van Z. en U. K. ieder tot vier jaar gevangenis straf en J. S. tot twee en een half jaar gevangenisstraf, door te brengen in de jeugdgevangenis. HET DRAAIEN VAN FILMS OP ZONDAGOCHTEND. Volgens den kantonrechter te Utrecht strafbaar. Voor het Kantongerecht te Utrecht is dezer dagen behandeld de strafzaak tegen het Sociaal-Democratisch Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling, welk instituut op een Zondagochtend voor zijn leden de film „Drei Grosschen Oper" had laten draaien. De kantonrechter deed Dinsdagmorgen uit spraak en veroordeelde ieder van de be stuursleden van bovengenoemde organisa tie tot 0.50 boete of één dag hechtenis. OVER HET VERSCHOONINGSRCHT VAN DEN JOURNALIST. Aan het vonnis, dat de Haagsche Recht bank gisteren inzake de strafvervolging in gesteld tegen den journalist, C. L. Hansen, heeft gewezen, en waarbij deze is veroor deeld tot 100.boete subs. 50 dagen hechtenis, is het volgende ontleend,: Overwegende, dat een geheimhoudings plicht, welke een beroep op het verschoo- ningsrecht wettigt, vooreerst geldt voor die groep van personen, die een beroep of ambt uitoefenen, waarin zij krachtens eenig bijzonder wettelijk voorschrift tot geheimhouding van bepaalde zaken zijn gehouden, en daarenboven moet worden erkend voor een andere groep van per sonen, wier functie in zekeren stand of wier beroep en ambt het noodzakelijk maakt, dat hun geheimen worden toevertrouwd, terwijl het openbaar belang vordert, dat niemand wordt weerhouden van hunne diensten -gebruik te maken uit vrees, dat zij- hun in hunne hoedanigheid noodzake lijkerwijs toevertrouwde geheimen te eeni- ger tijd zullen moeten openbaren, overwegende, dat een journalist als zoo danig niet behoort tot één der boven aan gegeven groepen van personen, zoodat het in artikel 218 wetboek van strafvordering neergelegde verschooningsrecht hem niet toekomt. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY BOND. Zuid-HollandZuid-Nederland. Zondag a.s. komen en dames- en een heeren-team van den Zuid-Nederland- schen Hockey bond naar het Zuidwyck- terrein te Wassenaar om aldaar voor de vierde maal te kampen tegen vertegen woordigende teams van den Zuid-Holland- schen hockey bond. brengt hulp In gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. ■Eoaasa KINDEREN VAN „VOORZIENIGHEID" EN ST. LIDUINAGESTICIIT ZIEN „S1NGENDE JUGEND". De directie van het Casino-theater heeft de aardige gedachte gehad de kinderen van het gesticht „De Voorzienigheid" op de Hoogewoerd en de kinderen van het St. Liduinagesticht aan den Zoeterwoudsche Singel in hun Paaschvacantie een gratis voorstelling aan te bieden van de schoone en ontroerende film „Singende Jugend". Hedenmorgen om half elf vulden de kin deren het theater, waar met een aardig voorprogramma de film voor hen werd ver toond. TENTOONSTELLING DOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Morgenmiddag wordt de tentoonstelling, georganiseerd door de R.K. jeugdige werke- loozen voor het publiek opengesteld. De tentoonstelling wordt gehouden in de oude pastorie van de St. Petruskerk, Breestraat 139. De dagen van de tentoonstelling zijn van Donderdag 21 April tot en met Zondag 24 April. Op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag is de tentoonstelling open 's middags van 25 uur en 's avonds van 710 uur, Zon dag 's middags van 25 uur en 's avonds van 810.30 uur. De tentoonstelling is voor een ieder gratis toegankelijk. Wij hopen, dat zeer vele Katholieken onze tentoonstelling zullen bezoeken, wij zijn overtuigd, dat zij tevreden zullen zijn over hetgeen in den afgeloopen winter door de jongere werkloozen is verricht. Het doel van onze tentoonstelling is niet geld te ontvangen, al worden giften altijd dankbaar aanvaard, maar belangstelling te wekken bij de Katholieken van Leiden voor ons zoo nuttig werk. Belangstelling hebben wij noodig, willen wij in de toekomst kunnen doorgaan, be langstelling bij hen, die in de toekomst ons werk door een grootere of kleinere bijdrage kunnen steunen; belangstelling bij de ouders van de jeugdige werkeloozen, opdat ook hun jongens zich bij ons aansluiten; belangstelling bij de jongere werkeloozen opdat ook zij leeren hun tijd nuttiger te besteden. Komt, het is heusch de moeite woord. H. SCHRAMA, Pr., Gironummer 314325. Lorentzkade 16. BOND VAN LEIDSCHE HARMONIE- EN FANFARE-VEREENIGINGEN. De Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Vereenigingen hield zijn algemee- ne jaarvergadering in Café „Royal". Door het vertrek van den heer van der Schee stond deze vergadering onder leiding van den heer Joh. Brouwer, die de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. De notulen van de vorige vergadering, het jaarverslag van den secretaris en van den penningmeester werden onder dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris memoreeren wij het volgende: Steeds weer opnieuw is het een genoegen het vorige jaar „de revue" te laten passeeren, omdat het steeds weer' opnieuw uitkomt hoe goed de gedachte geweest is de verschillende in Lei den gedomicilieerde Harmonie- en Fan fare-Vereenigingen in één Bond bijeen te brengen. We weten het en zijn er van overtuigd: „er kan en moet nog veel meer bereikt worden" maar, als we zoo het eerste en tweede jaarverslag ter vergelijking nog eens doorloopen, is er toch al heel veel be reikt. Vooral wat de „Harmonie" onderling betreft. Meer en meer zien we toch ge beuren, dat er, wanneer dat noodig is, do,or leden van de eené vereeniging geassisteerd wordt bij de andere, vereeniging. En wat het mooiste is in dit geval het ge beurt in verreweg de meeste gevallen „Con Amore". Ook van „buitenaf" wordt steeds meer rekening met het bestaan van den Bond gehouden en steeds zijn er meer commis sies waar de „muziek" vertegenwoordigd wordt. In verband met het aanbieden t.z.t. van het Carillon voor het Leidsch Stadhuis werd goedgevonden en besloten, dat bij dit eventueel aanbieden zes speciale marsehen gecomponeerd zouden worden door de zes directeuren van de verschillende vereeni- gingen om deze marschen gezamenlijk, d. w. z. met ongeveer 500 man, daar uit te voeren. Te dien einde zou er reeds lang een sa menspraak met bestuur/en directeuren heb ben plaatsgehad, maar doordat een direc teur nog steeds in gebreke bleef zich hiertoe bereid te verklaren, moest deze samen komst nog even wachten. De verstandhouding tusschen de verschil lende vereenigingen was steeds goed. De samenwerking in het bestuur was eveneens goed. Door middel van de dagbladen werd reeds een woord van dank gebracht aan de gemeente voor de gelegenheid welke werd geboden voor het geven van de zomercon- certen alsmede aan den heer Weler, de po litie, den heer Jonker en zijn staf. Hoewel eigenlijk niet meer behoorende tot 1937, meen ik toch goed te doen hier met een enkel woord melding te maken van het feit, dat de heer v. d. Schee, voor zitter van den Bond vanaf de oprichting, in begin 1938 bedankte als voorzitter, later als lid van „de Post", waardoor zijn plaats vacant kwam. Een woord van dank komt hem zeker toe voor wat hij voor den Bond deed. Hierna werd als voorzitter gekozen de heer J. Dragt, zoodat het dag. bestuur van den Bond nu'is: J. Dragt, voorzitter; Joh. Brouwer, secretaris, Stadhouderslaan 17, tel. 1398; J. v. Weizen, penningmeester. Na nog dank gebracht te hebben aan de Gemeente, Plantsoendienst, Politie en an dere autoriteiten, werd deze vergadering door den nieuwen voorzitter onder-dank voor de opkomst gesloten. MUZIEKGEZELSCHAP „ORPHEUS". v Op de onder voorzitterschap van den heer Joh. Brouwer gehouden jaarvergade ring van het Muziekgezelschap „Orpheus" werd het bestuur samengesteld als volgt: Joh. Brouwer, voorzitter; L. Oostveen, vice-voorzitter; J. J. van Weerlee, secre taris, Hooigracht 92, Tel. 2120; H. Ginjaar, penningmeester; J. Erades, commissaris bibliothecaris. De voorzitter kon in zijn openingsrede mededeelen, dat er van een opgewekt vereenigingsleven gewag gemaakt kan worden. Onder leiding van den eminen- ten directeur, den heer de Vries, maakt het Muziekgezelschap goede vorderingen. Ook het aantal donateurs en begunstigers is stijgende, zoodat met geoden moed het nieuwe jaar ingegaan kan worden. Na behandeling van nog enkele interne vereenigingszaken sloot de voorzitter on der dankzegging deze zeer geanimeerde vergadering. In Leiden gevestigd: C. v. Beek. Gerecht 10 Wed. M. W. v. d. Broek-Beekman en Fam., Borneostr. 17a Wed. A. Maat-v. d. Berg en Fam., woon schip Haarl.vaart. E. Bindschadel, Zoe- terw. Singel 102 B. C. Bouman, J. v. Houtkade 34b. S. Brandt, Rapenburg 87 C. G .Brücker, Oude Singel 142 J. Cahen, Zoeterw. Singel 64 A. E. Derickx, Hooigr. 58 L. A. Dirkse. K. Mare 32 T. Fakkel, Kaarsenm.str. 2b J. G. C. v. Genderen, Lorentzkade 52 J. C. Glaser en Fam., Oude Singel 68 M. P. C. Schal- ker-Glaser, Gortestr. 11a L. H. Grutte- rink, Witte Singel 88 A. B. de Gunst, Galgewater 11a Th. Herzog, J. de Witt- straat 2 H. Heshof. Leeuwerikstr. 12 H. W. v. d. Heijden, Hoogl. Kerkgr. 17 H. E. v. Hoepen, Rijnsb.weg 127 H. Jon ker, Lorentzkade 52 H. F. Karreman, H. Morschweg 134 T. Kersseboom, Steenstr. 37 A. C. Koning en Fam., Zuid singel 1 M. Niehaus-Kortleven, Prinsen straat 23a G. J. M. Kortman, Hooigr. 32 B. A. Kramer, W. Rozenstr. 46a A. W. Krommenhoek, Morschweg 7a A. Landwer Johan, Nieuwe Rijn 5 S. A. B. Eijgendaal-v. Leeuwen en Fam., Rapen burg 121 F. Ie Mair en Fam., H. de Vriesstr. 20 F. J. Mol, Rijnsbweg 145 H. R. v. Ommeren, Hoogl. Kerkgr. 1. G. Schaap en Fam., H. Morschweg 114 W. J. Schijf en Fam., Utr. Jaagpad 85 S. Spoelstra, H. de Vriesstr. 1 Wed. P. Hennik-Springer, Oranjegr. 83 W. F. Spruyt, Lijsterstr. 36 Th. J. v. Stipriaan Luiscius en Fam., Justs Carelshuis 6 H. J. Ulenberg, N. Rijn 99a F. de Vries en Fam., leeraar ambschool, Brederostr 29 J. L. de Vrind, dienstbode, Uiterstegr. 167 P. Ph. Wessendorp en Fam., H. de Vries- straa 48 H. Udema en Fam., monteur, Driftstr. 54. Uit Leiden vertrokken. J. Auer, Voorburg, Dr. Beguinlaan 22 Wed. H. J. C. E. BoeserBax, Zeist, Vij verlaan 6 I. Bleeker, Amsterdam, Veld weg 10 H. Brandt en fam., den Haag, Hemsterhuisstraat 34 M. Th. M. de Bruin, Utrecht, J. v. Scorelstraat 22 A. M. Besde Bruijn, Amsterdam, Adelaars- weg 83'hs. C. M. Campfens, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 39 I. Damsté en fam., N. O. Indië H. C. A. v. Duuren, Oegstgeest, Geversstraat 75 P. H. Dijk man, den Haag, Koningstraat 201 E. GoethartFasseur en fam., Rotterdam, v. d. Takstraat 46-3b H. J. Forijcki, Her ten, Karl Hei'manstr. 7 Wed. J. M. W. v. d. NouwlandFranken, den Haag, v. Ostadestraat 228 II C. H. Gout, N. O. Indië P. de Graaf, Amsterdam, Jac. v. Lennepstr. 122a III J. Hagen, Oberhau- sen H. Halbertsma, Eindhoven, Kievit laan 6 W. Hattu en fam., Utrecht, C. Mertensstr. 41 I. Helleman, Vlaardingen Hofsingel 31 M. G. C. Hermans, Haar- lemmerliede ca. Plein 16 P. Kaasjager, den Haag, Bezuidenhout 35 H. Kenbeek Hilversum, Neuweg 6 M. v. Kesteren, Wassenaar, Kerkstr. 11 A. K. Kleine, Dusseldorf, Lindenstr. 136 P. S. Klerk, Oegstgeest, Wald. Pyrmontlaan 4 A. Koenen en fam., Voorschoten, Leidscheweg 347 A. N. A. Marinus, Zeist. Vijyerlaan 6 E. Nennstiel, Wassenaar, Bloemcamp- laan 24 J. Nust. Wassenaar. Wassenaer- straat 2 A. J. Nijhuis en fam.. Leider dorp, Dr. de Bruynestraat 11 N. Otten- hof. Monnikendam, Nieuwpoortlaan L. Petri en fam., Zandvoort, Haltestraat 51 P. J. Polderman en fam.. Gennep, Hven- scheweg 81b F. J. J. Punt, Amsterdam, v. Kinsber.gen straat 71 Z. Punt, idem idem C. J. v. Rooden, Woubrugge, Hoogmade B 329 J. W. Schaap, Noord- wijk, Hoogeweg 13 F. G. Siliakus en fam., Weert, Wilhelminasingel 26 Wed. C. v. Zijlv. d. Spek, Oégstgeest. Hooge Morschweg 108 M. Stevens, Haarlem, Smedestraat 23 M. J. Tauber, Alkmaar, Nic. Beetskade 50 M. Th. Tepe, Haar lem, Iordenstraat 49 J. M. AnibaTis- seur, den Haag, Kritzingerstraat 306 J. G. Toonder, Amsterdam, Keizersgr. 639bhs M. v. Trigt, den Haag, Mechelschestraat 18 J. B. Twaalfhoven, Nieuwkoop J. Varkevisser, Schiedam, Archimedesstraat 12b C. M. D. Vendrik, Oegstgeest, Em- malaan 103 S. Vriend, Delft, v. Bosse- -'raat 37 V. O. Zunzer, Friesaeb,

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2