RIJNSTREEK OMGEVING KERKNIEUWS ZATERDAG 16 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM Bekroond. Op de vanwege de „Royal Horticultural Society" te Londen gehouden Narcissen-Tentoonstelling werd de inzen ding der N.V. Heemskerk en Zon en's P.oembollenbedrijf alhier, bekroond met de groote zilveren medaille voor de mooiste groep oranje en rood cuppige narcissen. KATWIJK AAN DEN RIJN Dat is jubileeren Het jaar 1938 belooft voor den heer Joh. Meyer Fz. wel een belangrijk jaar te wor den. Het is pas kort geleden dat M. ?ijn 65 jarig lidmaatschap van het R.K. Zang koor vierde. Hij is nog een volijverig «id Op 31 Juli a.s. zal het den dag zijn. dat hij 40 jaar geleden rot lid van het R K. Armbestuur dezer parochie werd benormd Hij is er nog de voorzitter van, terwijl hij op 26 Juli a.s. 90 jaar hoopt te worden. Dl: heer M. verkeert nog in zeer goede gez >r.d- heid. Toch nog vroegOndanks het koude weer van April, zijn de vroege aardappe len dit jaar toch nog al vroeg. Zoo hier en daar staan ze al „op de rij". Het zal er nu maar om gaan of ze zullen afvriezen. Uit gezaaide peen heeft veel van het droge weer te lijden. Verwacht wordt, dat het product dit seizoen vanwege de droogte dus in het gewas zal staan De bollengewas- s$n hebben in het algemeen nog al van de Aprilbuien geleden. Er valt hier en daar nog al iets aan te merken. Winkelhuis. Ten overstaan van Nota ris M. alhier is het winkelhuis aan de Voorstraat 63 in bod gebracht door Jac. Haasnoot op f 750. Geboren: Teuna Jacoba, d. van A. v. Duyvenbode en P. v. d. Niet. Hendrikus Petrus, z. van L. W. van Rijn en G. Schra- ir.a. Gerretje, d. van P. de Vries en A. van Vliet. Harmen, z. van W. L. Gelder- blom en A. Verloop. Johan, z. van A. v. Rijn en C. Guyt Bernhard, z. van R. Bröcker en A. L. C. Boon. Maartje, d. van K. Kuyt en Y. Ros. Jan Hendrik, z. van A. H. W. v. Ingen en N. Oudshoorn. Ondertrouwd: E. P. v. Beelen en J. v. Dijk. J. v. Dijk en J. de Zwart. Getrouwd: C. v. d. Plas en M. van Dijk. E. Kuyt en J. Nijgh. G. Rem- melzwaal en A. Kioos, Overleden: Wilhelmina Guyt, 17 j. NOORDWIJK De werkloosheid. Het kan helaas niet gezegd worden, dat het met onze werk loosheid snel bergafwaarts gaat. Het tegen deel moet momenteel weer worden gecon stateerd. Immers, op 13 April jl. stonden tjj de arbeidsbeurs ter plaatse nog 510 werkloozen ingeschreven, tegen 507 aan het einde van Maart en 486 erleden jaar om streeks dezen tijd, alzo:) 24 méér dan in 1137. Van deze 510 werkzoekenden vormen de landarbeiders het grootste contingent, n.l. 302. Daarnaast zijn er 89 visschers, 23 cpperlieden, 22 timmerlieden, 17 chauf feurs en 57 verdeeld over diverse andere beroepen. Voorts staan er 52 vrouwen als werkloos ia-geschreven, waarvan 39 dienstboden. Bouwen. B. en W. hebben aan den C. Barnhoorn Nzn. alhier, vergunning ver leend voor het bouwen van 6 woonhuizen, plus 1 bollenschuur aar. de Quarles van Uffordstraat te Noordwijk aan Zee. Voorts hebben zijn aan de N.V. „Rembrandthotei" alhier, vergunning verleend voor het bou wen van een glazen serre aan genoemd botel aan den Beethovenweg te Noordwijk aan Zee. NOORDWIJKERHOUT Speldjesdag. 2e Paaschdag zal met toestemming van B. en W. een speldjesdag gehouden worden ten bate van het comité autotocht ouden van dagen. ZILK Uit de Missie. De Z.Eerw. Pater Does- wijk, werkzaam in de Missie, zal binnen kort om gezondheidsredenen, met verlof huistoe keeren. Pater Doeswijk is nu on geveer 6 jaar in de Missie werkzaam ge weest. Bouwen. Voor rekening van den heer Gerritsen wordt aan den Zilkerduinweg een bloembollenschuur met pakhuis ge bouwd. RIJNSBURG EEN SLECHTE MAAND VOOR DEN BLOEMENHANDEL. Dat de maand Maart voor den bloe menhandel en dan voornamelijk voor kweekers slecht is geweest, bewijzen de omzetcijfers aan „Flora". In Maart van het vorig jaar was n.l. geveild voor een bedrag van f 190.905.84 en in Maart 1938 was de <mzet slechts f 146.229.21. Dat is maar eventjes f 44.676.63 minder dan in 1937. De oorzaak hiervan is voornamelijk te vinden in de groote aanvoeren in Maart met ge volg zeer lage prijzen. Voor velen heeft Maart het geheele seizoen bedorven. SASSENHEIM Geitenfokvereeniging „Sassem". Don derdagavond vergaderde bovengenoemde vereeniging in de zaal van Café „De Oude Post". De voorzitter, de heer W. Verver, opende deze jaarvergadering met een kort welkomswoord en sprak zijn /oldoening uit over de groote opkomst, daar van de 44 leden niet minder dar. 37 waren opge komen. De notulen werden, wegens af wezigheid van den secretaris, aangehouden. De penningmeester, N. v d. Kwaak, bracht verslag uit over de financiën, waaruit bleek dat het batig saldo f 46 81 bedroeg. Vervolgens werd een kort verslag uitge bracht over het jonge vee van 1937, waar van 8 jonge geiten werden opgenomen. Dezen winter zijn 85 geiten bij de bok- houders geweest. Een woord van dank werd gebracht aan de heeren Onderwater en Reeuwjjk ais bokhouders voor de mede werking. Bij de verkiezing, wegens vacature van G. de Zwart, werd gekozen Wolvers. Op een voorstel van het bestuur werd besloten het getal van 5 bestuursleden te hand haven, daar men met eventueele keuring elkaar behulpzaam kan zijn Na een korte pauze werd een verloting gehouden zonder nieten, bestaande uit levensmiddelen. Medegedeeld werd, dat de jaarlyksche provinciale keuring zal plaats hebben op 11 Juli as. op een nader aan te auiden plaats. Bjj de rondvraag werd nog jverwogen een verzekering te sluiten, doch, gezien de hooge kosten, werd dit weer ont raden. Hierna sluiting. STOMPWIJK KATHOLIEKE KINDERUITZENDING. Men verzocht ons plaatsing voor het vol gende bericht. Woensdag 13 April kwamen de eerste vijf door ons uitgezonden kinderen in blaken- den welstand terug, 't Was aan de kinde ren duidelijk te zien hoe goed een derge lijke uitzending voor hen is. 't Is wonderbaarlijk hoe de kinderen in zes weken tijd zoo'n dosis gezondheid kun nen opdoen. Ons Stompwijksche vijftal is in zes weken tijd totaal 25 pond in gewicht aangekomen. Dank zij de godsdienstige verzorging en de regelmatige verzorging in onze kolonie huizen, zal deze uitzending nog jarenlang zijn gunstigen invloed doen gevoelen, door dat de algemeene gezondheidstoestand zoo is verbeterd, dat het weerstandsvermogen tegen allerlei ziekten aanzienlyk ver groot is. Deze uitzending heeft het comité kunnen bekostigen, dank zij de dubbeltjesbonnen, die U gedurende deze maanden gekocht heeft. Echter wachten weer andere kinderen, tot ook zij weer kunnen worden uitgezon den. Deze uitzending heeft de geldmidde len van het comité uitgeput Om nieuwe uitzending mogelijk te maken, hebben wij dus weer uw hulp noodig. Dank zy de medewerking van den Zeer Eerw. Heer Pastoor, zal op den tweeden Paaschdag na alle H.H. Missen een schaalcollecte gehouden worden aan de kerkdeur. Wy hopen dat U het goede voorbeeld van Rijk, Provincie en Gemeente zult vol gen. Deze instanties immers verlemen subsidie aan ons mooie werk. Gedenkt dus de zwakke jeugd en gedenkt die je-'.;ri mild, want alle gelden worden bestee-i aan kinderen uit de parochie van den H. Lau- rentius te Stomp wijk. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag, des namiddags te 8 uur. Agenda 1. Notulen. 2 Ingekomen stuk ken. 3. Verzoek P. Vlag tot herziening van het uitbreidingsplan terzake aanleg zij straat Veurscheweg. 4. Wijziging salaris- regeling administratieve ambtenaren. 5. Wijziging indeeling administratieve ambte naren. 6. Beschikbaarstelling crediet voor de R.I.Z.A. ut te brengen rapport inzake zuivering van afvalwater. 7. Aantal leden commissie tot wering van schoolverzuim. 8 Subsidieaanvrage R.K. Lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage, jaar 1935. 9. Sub sidieaanvrage R.K. H.B.S. te Leiden, jaar 1935. 10. Subsidie voor- en nazorg krank zinnigen. 11. Extra steur, aan werkloozen. i2. Huurverlaging gemeentewoningen. 13. Aanvulling legesverordening. 14. School geldverordening. 15. Herziening uren open stelling en tarievenbadhuis. 16. Besmette lijke ziekten verordening. 17. Huur ambts woning gemeente-veldwachter. 18. Adres bewoners Duivenvoordsstraat inzake be strating van wegen. 19. Aankoop grond voor verbreeding van der. Leidscheweg. 20. Opruimen huis en straatvuil. 21 Beheers- verordening bedrijven. 22. Wijziging in structie gemeente-ontvanger. 23. Compta- biliteitsbesluiten. 24. Rondvraag. WARMOND Concours „St. Matthias". De concours- commissie van St. Matthias bericht ons, dat de circulaire, welke door haar onlangs op ruime schaal werd verspreid met het doei giften te verzamelen voor het beschikbaar stellen van prijzen, naar haar gebleken is, eenige aanvulling behoeft. Op de eerste plaats wenscht zij uitdrukkelijk mede te deelen, dat ook giften kleiner dan f 5 dank- taar aanvaard zullen worden. Op de twee de plaats verzoekt zij hun, die iets beschik baar wenschen te stellen, dit mede te deelen en zoo mogelijk ook af te dragen vóór 23 April a.s. Indien de mededeeling later geschiedt dan 27 April, is vermelding van den naam van den schenker in het con coursprogramma niet meer mogelyk. BOSKOOP BEZOEK VAN TWEE MINISTERS. AAN DE BLOEMENTENTOON STELLING Dat de belangstelling voor deze bloemenpracht zeer groot is, is giste ren wel gebleken uit het aantal be zoekers, die bij eenige duizenden Bos koop in den loop van den Vrijdag heeft bezodht. Vrijdagmorgen bracht Z. Exc. Min. Steenberghe een bezoek aan de ten toonstelling; des middags kwamen de gezanten van Engeland en Zwitser land. Heden werd de tentoonstelling bezocht door Z. Exc. Minister Gose- ling. Landstorm. De plaatselijke afd. van de B.V.L. hield op 14 April in het gebouw Biezen haar Paaschschietwedstrijd. De uitslag was als volgt: Afd. koning- en scherpschutter. 1. J. v. Wengerden; 2. W. Kelderhuis; 3. J. Uittenbogaard; 4. J. v. Bergen; 5. S. Helder; 6. D. v. d. Wolf; 7. P. Bouman; 8. M. de Jong. Afd. geluksbaan: 1. P. Bouman; 2. KI. v. Leeuwen; 3. D. v. d. Wolf; 4. J. Helder; 5. P. Slingerland; 6. J. v. Wengerden; 7. J. J. Uittenbogaard. Vogelprik: 1. J. v. Bregen; 2. P. Bouman; 3. J. Helder; 4. L. Bank; 5. H. v. Tol Jr.; 6. A. Blonk. Verkeersregeling. Was tot nu toe op den hoek KoninginnewegZijde brug, de bocht met een kalkstreep aangegeven, nu zijn in het wegdek witte steenen aange bracht, die aan duidelijkheid niets meer te wenschen overlaten. Tevens ligt het in de bedoeling der politie streng op de over treders te letten. Men zij dus gewaar schuwd en helpe mede om het verkeer in goede banen te leiden. Lente idyllen. Na overal het gras zijn volle glorie gaat vertoonen, zijn ook de viervoetige verkeersmiddelen erop uit om hiervan profyt te trekken. Een drietal woonwagen-bewoners wilde 7jjn haver- motors eens op wat anders trakteeren en vonden de gemeente-plantsoenen een geschikt terrein om deze wenschen in da den om te zetten. Proces-verbaal volgde. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer J. v. d. Starre; slaagde te 's-Gravenhage voor het examen marechaussée. Aanbesteding. Bij de door den heer G. J. v. d. Togt, architect alhier gehouden onderhandsche aanbesteding voor den bouw van een dubbele middenstands wo ning aan de Valkenburgerlaan was laag ste inschrijver C. Bontebal te Reeuwijk, wien de opdracht ook is verstrekt. Gouden bekroning. De firma Jan van Gelderen behaalde op de tentoonstelling te Gent een gouden medaille en de eere- prijs van het Belgische Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Onze Ned. zwemsters. Behoudens on voorziene omstandigheden zal de Rotter- damsche Dameszwemclub, w.o. de dames Rietje van Veen, Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Jopie Waalberg enz. in de week van 27 Juni tot en met 2 Juli (de z.g. kermisweek) een bezoek aan Boskoop brengen, om een zwemdemonstratie in het Zuiderbad te geven! ALKEMADE Personalia. Benoemd tot districts- waterfitter van het Waterleidingsbedrijf Oostelijk Gelderland, den heer P. Keijzer te Alkemade. Standplaats Doetinchem. Geboren- Anna Maria, d. van H. Th. Opdam en J. M. Verduin. Maria Engelina d. van A. Bouwmeester en P. A. Wessel- ir.an. Theresia Maria Martina, d. van J. P Hogenboom en J. M van der Meer. Theodorus Johannes, z. van G M. Vermeij en A. A. Van der Meer. Hubertus Theo dorus, z. van H. van der Hoorn en C. Braak. Theodora Francisca Maria, d. van C. W. Wesselman en F. C. A. van Geest. Overleden: A. van Rijn, oud 90 jaar. NOORDEN Bedreiging' met geweld. Door een zekere van V., koopman, wonende te Ter Aar, was voor eenige tijd geleden een var ken geleverd aan den veehouder V., wonen de te Noorden. Bedoeld varken voldeed niet aan de gestelde eischen en hierdoor ont stond een kwestie tusschen den verkooper er kooper. Koopman van V., die het varken bad geleverd, bevond zich in den loop van dt vorige week op het erf van den vee houder V. ten einde deze zaak met den kooper te regelen. Veehouder V, had voor dat varken betaald f 13C, terwijl de ver kooper genegen was een ander varken te leveren. Het betrof hier een varken, die voor drachtig was verkocht, terwijl later bleek dat het beest niet drachtig was. Vee houder V. begon den koopman uit Ter Aar zoodanig te bedreigen met een mes en een griep en dwong hem alius de f 130 weer terug te geven. Uit angst voor de eventu eele gevolgen, heeft de koopman uit Ter Aar het geld weer aan den veehouder V. terug gegeven. Aangifte bij de rijks- en gemeentepolitie volgde, die momenteel de zaak in onderzoek heeft in hoeverre hier van overtreding is gepleegd van art. 317 van het Wetboek van Strafrecht. Wie zal dezen zomer het water schoon houden? Sinds het jaar 1872 heeft de gemeente het onderhoud van de vaarten, die deels eigendom van de polders en van aange landen zijn vrijwillig op zich genomen. Bij mondelinge overeenkomst kreeg de gemeente daarvoor het genot van het vischwater. Vele jaren is dit goedgegaan tot dat in 1924 een der eigenaren van het water een schadevergoeding eischte van de gemeente voor door de gemeente ver pacht en in zijn eigendom zynde water. De gemeente heeft toen verschillende eigenaren bereid gevonden schriftelijk af stand te doen van 't visohrecht. Het was echter niet zoo eenvoudig deze servituten bindend te maken. Totdat een aangeland van de Korte Miening zich eenigen tijd geleden kwam beroepen op zijn vischrecht in die vaart en B. en W. deze oude zaak in den Raad brachten: een voorstel om radicaal van het vischrecht af te zien en ook het onder houd van de vaarten voor rekening van de eigenaren te laten. Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft keur op de vaarten, behoorende tot Rijnlands boezoem en hier zal dus voor de inspectie van Rijnland een groot nieuw werk komen. Ging de opzichter van Rijnland totdus- ver een dagje rond met den aannemer van het slootwerk van de gemeente, of later, toen het slootwerk in werkverschaffing werd uitgevoerd met den gemeente-opzich ter, in den vervolge zal de Technische dienst van Rynland vele aanschrijvingen te doen krijgen, omdat de onderhouds plichtigen zich niet meer van hunne ver plichtingen tegenover Rijnlands Keur be wust zullen zijn. De Vrouwe vaart blijft voor de eene helft voor rekening van de gemeente en de andere helft voor de aangelanden. De Lange Miening is geheel voor de aange landen. De Noordbuurtsche Vaart is ook ten deele van de gemeente en aan de westelijkte helt voor de aangelanden. Het Watertje is geheel voor de aangelanden, ook langs de wegzijde. De Korte Miening zal door de Polder Groote Westeindschen en de Zwet en Grooten Blankaartpolder schoongehouden moeten worden. De Zuidbuurt komt voor de Zwet en Grooten Blankaart Polder voor de weste lijke helft en voor de aangelanden aan den kant van den Oost en Westbroek Polder. De Ommedijksche vaart moet geheel door den Zwet en Grooten Blankaart on derhouden worden. Algemeen wordt nu gevreesd, dat deze nieuwe toestand niet in het voordeel van een goed onderhoud zal uitvallen en dat het voor menig particulier een kostbare maatregel zal blijken. ZOETERWOUDE (H. R.) EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. De heer en mevr. Heykerv. d. Meer zyn op 1 Mei 50 jaar getrouwd. Dit feest zou een gereede aanleiding zijn, om het echt paar uit de bescheidenheid, waarin zij l£- ven, te zetten in het volle licht van de vele verdiensten, die het zich in een langen le vensloop beiden zijn ongeveer 75 jaar oud heeft verworven. Maar wij mogen dit niet doen. Wij mogen naar aanleiding van dit blijde feest geen daad stellen, die den gouden jubilarissen niet anders dan onaangenaam, onwelgeval lig kan zyn. Wy beperken ons daarom tot vermel den van enkele levensbijzonderheden. Tot 1929 is het echtpaar Heyker woon achtig geweest te Hazerswoude (Dorp); toen hebben zy hun boerderij verlaten en zich gevestigd te Zoeterwoude (H. R.). De heer M. Heyker is toen „stil" gaan leven wat niet wil zeggen, dat zijn daad werkelijke belangstelling niet is blijven uitgaan naar heel veel belangen van ande ren, van de gemeenschap. In Hazerswoude is de heer HeykeT lid van den gemeenteraad geweest van 1916 tot 1929; lid van den Raad van Toezicht van de Boerenleenbank Hazerswoude-Koude- kerk eveneens van 1916 tot 1929; lid van het Kerk- en Schoolbestuur van 1895 tot begin 1929, toen hij zyn ontslag heeft aange vraagd. De heer Heyker is lid van het College van Commissarissen van de N.V. de Leid- sche Courant vanaf 1916; de laatste jaren Gedelegeerd Commissaris. En, wij mo gen hier toch wel met 'n enkel woord dank baar mem oreeren: de Leidsche Courant heeft zijn daadwerkelijke belangstelling i: de ruimste mate. Het is een vermelding van enkele feiten en data. Voldoende blykt hieruit, hoe men in verschillende kringen gaarne heeft willen gebruik maken van de gaven van verstand en hart, die den heer Heyker zijn geschonken en hoe hij ook zelf bereid is gevonden, die gaven dienstbaar te stellen aan de goede zaak. Veel goeds heeft de heer Heyker in de genoemde functies tot stand gebracht veel goeds óók, en waarschijnlijk nóg meer, is verricht in het verborgene, alléén be kend aan wie het tot zegen heeft gestrekt. En bij dat alles is de heer Heyker ge steund door de meelevende hulp van zijn echtgenoote. Maar wij mogen over dat alles zeker niet méér zeggen, willen wij niet zooals wij reeds opmerkten onaangenaam zijn voor het jubileerend Echtpaar. Vermelden wij nog, dat de gouden ju bilarissen voor vrienden en kennissen, di; hen willen gelukwensc-hen, daartoe gele genheid geven op Zondag 24 April tusschen 3 en 5 uur in den Burcht te Leiden. EEN PRACHT KANS EEN PRACHT DOEL. De heeren bestuurders van het R.K. Marinetehuis te den Helder, ingedeukt door de financieele zorgen kijken nog zoo ongeveer door hun ribben heen en weten met mij zoodoende, dat er nog een buiten wereld en dus een uitkomst is. Ik deel als Voorzitter van het Tehuis- bestuur in der heeren lot. Katholieke actie! Apostolaat. Binnenlandsch Missiewerk! Bekijkt dan onze R.K. Marinezaak en... U koopt één of liever meerdere loten! Geen, wat men noemt, liefdadigheids loterij met als eerste prijs een auto van 1000.—. Neen! Een, officieele zakelijke gokloterij. Voor Uwen pleziere maakte ik zoovele hoofdprijzen. Voor slechts 6 van die kleine, onooge- lijke dubbeltjes het uitzicht op een prijs, die een einde kan maken aan alle zorgen. Wie niet waagt, wie niet wint. Hoort U er toch nooit iets van? Eerstens geven alle Katholieke dagbla den de volledige uitslag, maar tweedens, wanneer U dat wenscht stuur ik U per soonlijk de trekkingslijst. Koopt één of liever meerdere loten en leeft met alle bezitters van „Hét lot van Nederland" in blijde afwachting. Leest en herleest de advertentie in dit blad. Het allerbeste succes toegewenscht! H. J. BANGERT, Vlootaalmoezenier, Hoofdgracht 22, den Helder. Postgironummer: 231067. ZOETERWOUDE Vrouwelijke Jeugdbeweging. De grootsch opgezette feestavond van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie, waaj-voor gedurende den afge- loopen winter mét grooten ijver is gewerkt, zal nu op Paasch-Maandag plaats hebben. Deze avond zal zeker een groot succes worden en een demonstratie van de zeer krachtige opleving van de jeugdbeweging. •Kaarten voor dezen avond zijn verkrijg baar bij de dames Vlasveld en van Es ad 40 cent. ZWAMMERDAM Gevestigd: H. de Heer en gezin, B. van Alphen a. d. Rijn. Mej. C. van Delft, A. 155c, van 's-Gravenhage. Wed. C. Eijkelboom, geb. Jansen, A. 39, van Waddinxveen. Vertrokken: Mej J. Goudkuil, A. 163, naar Woerden. Mej. E. Kuffel, C. 46, naar Wanne Eickel (Duitschland). Geboren: Hendrik, z. van J. v. Zwie- ten en G. Gerritsen. Overleden: Anna Elisabeth Bruin- sius, 81 jaar, weduwe van J. v. d. Weijden. MEDISCH MISSIEHUIS. Z. H. Exc. de Bisschop van Roermond gaf toestemming voor de stichting. Naar de „Tijd" verneemt, heeft Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, officieel toe stemming gegeven tot de stichting van een Medisch Missiehuis in het bisdom Roermond. Zooals reeds eerder werd gemeld, wordt deze stichting voorbereid door de „Society of Catholic medical Missionaries", geves- stigd in Brookland, Washington. Binnen kort kunnen de namen van stad en huis der vestiging worden meegedeeld. De Aartsbisschop van Baltimore heeft deze zijn goedkeuring gehecht aan het plan. Dr. Anna Dengel, de stichteres en Alge- meene Overste van bovengenoemd gezel schap van katholieke medische missiona rissen, komt vermoedelijk dezen zomer, te zamen met Zr. M. Eleonore Lippits, de eerste religieuse in ons land, die te Was hington medicijnen studeert, uit Amerika over, om de naaste voorbereidingen te treffen. Vermoedelijk zal het eerste Medisch missiehuis in ons land begin 1939 worden ingericht. drieën op de voorbank van zitten mag alléén, als er %r den bestuurder 60 cm en voor /eiken passagier 40 cm beschikbaar is (voor 'n kind tot 12 jaar: 30 cm).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6