ZATERDAG 16 APRIL 1938 OP I.F.IOSCHE COURANT CERSTE BLAD - PAO Bioscopen. Luxor. Een amusante film voor de pauze is „De Onweerstaanbare" met Anny Ondra in de hoofdrol. Een amusante film met liefde, humor en vroolijkheid, welke met de Paaschdagen een uurtje vroolijke afwisse ling brengt. Na de pauze een film voor wie van schet termuziek houdt. In de „Top of the Town" is een bijzonder komische revue- en show film met technisch uitstekende enscenee- ring, snel van prima artisten en pakkende 6ongs. De film geeft de geschiedenis weer van Diana Borden, een onmetelijk rijk, char mante en stijfhoofdige jongedame, die tij dens een Europeesch uitstapje een slordig niiiioentje stukgeslagen heeft en verant woording moet afleggen voor haar vier conservatieve suikerooms. Zij laat hun ech ter geen tijd om aan het woord te komen, zoo spoedig verdwijnt zij weer. Zij wordt dol als zij verneemt, dat haar ooms op de honderdste verdieping van het hotel een monstercabaret zullen inrichten. Zij stelt daarbij den eisch daarin een rol te vervul len, doch haar ooms wenschen zulks niet. Niet zonder moeite gelukt dit, doch zij weet de exploitatie van de maanlichtzaal in han den te krijgen om het cabaret te hervormen. Hoe dit onder veel muzieklawaai geschiedt, zóó zelfs, dat ieder door de muziek-woede aangetast wordt, laat het slot van deze film zien. De massa-regie in deze film is voortref felijk. Ralph Murphy heeft hier uitbundig succes bereikt. De Jazz viert hier haar triomfen op een wijze als wij tot heden niet zagen. Aan de hoofdfilms gaan de journaals vooraf en een vermakelijke Mickey Mouse- kleurenfilm. Casino. Het Paaschprogramma, dat door de direc tie van Casino deze week wordt geboden, is met bijzondere zorg'samengesteld, waarvan vooral de hoofdfilm „Singende Jugend" de noodige belangstelling zal trekken. Het merkwaardige Weensche jongenskoor de „Wiener Sangerknaben", dat door de ja ren hier reeds zoovele lauweren heeft ge oogst, is het middelpunt van dit belangrijke en grandiooze filmwerk. Met voldoening mochten we constatee- ren, dat hier geen film gemaakt is met zin gende knapen, maar dat de jeugdige film- terren die allen op de hun eigen wijze een. steentje bijdroegen, een boeiende, kunst zinnige film hielpen maken, waarin de zang weliswaar geen bijrol, doch allerminst toch ook den hoofdtoon vormt. D.w.z. deze film zou evengoed 'n goede film zijn, wanneer geen Sangerknaben haar hielpen tot stand brengen. Evenwel, nu het wel een film is van het heerlijke Weensche koor, heeft deze rolprent aan waarde er slechts door gewon nen. Dit idee werd uitgewerkt door den Oos- tenrijksche tooneelschrijver en journalist Hermann Heinz Ortner en hij schreef een scenario, dat fijn afgestemd werd op de voor indrukken zoo ontvankelijke kinder ziel, dat tot grondslag heeft een logische, boeiende handeling, welke bij zoovele hui dige films noode gemist wordt, kortom een film van jongens door jongens en voor jon gens gespeeld. De film geeft 'n diep-menschelijk ver haal van 'n jeugdigen verschoppeling, een vondeling, die door 'n schoenmaker wordt groot gebracht, doch meer slaag dan eten krijgt en tenslotte dezen ontvlucht. 'n Straatzanger ontfermt zich over den knaap, ontdekt talent in hem en weet hem te doen opnemen in het convict der Wiener Sangerknaben, waar hij een liefderijk te huis vindt. Hij krijgt hier zijn opvoeding, doch en kele conflicten zijn bijna oorzaak dat hij het instituut moet verlaten, maar met bo- venmenschelijke opoffering van krachten Worden deze conflicten opgelost door Zus ter Maria en krijgt de film een gelukkig Clot. Alle factoren om deze film te doen sla gen vindt men hier als het ware vereend. Er zit gang in, spanning, humore afgewis seld met momenten van groote, zuivere ont roering. Naast Julia Jansen verleenden aan deze film medewerking: Hans Olden van het Er zit gang in, spanning, humor, afgewis- straatmuzikant, Maierhofer van het Burg theater te Weenen vertolkt de rol van den rector der school. Aan het slot een zeldzaam prachtige op name van 'n H. Mis in de openlucht, een stukje Tiroolsch leven, zooals wellicht nim mer een camera-man op de gevoelige plaat wist vast te leggen. Daarnaast blijft de vlotte, forsche zang van het knapenkoor speciale aandacht vra gen, want op hun tochten door de bergen, hetzij te voet of per auto doen de jongens zich van hun beste zijde hooren. Trianon. *t Is ook wel om in je stoel achterover te vallen, als je op een reclamekantoor zonder klanten plotseling een reclameop dracht krijgt van een millioen dollar. En Mr. Brewster doet dat dan ook prompt in de film „Artisten en modellen", welke er meer is om de aantrekkingskracht dan omdat deze op dit verhaal zou passen. Daarna probeert Mr. Brewster van alles om het model te vinden, het meisje, dat het Townsend zilver persoonlijk zal maken En nu is de aardige vondst dit, dat Brew ster daarvoor een meisje vindt, dat een goede kennis is van Townsennd en Town send het meisje, waarmee Brewster zou gaan trouwen. Dit is een orgineele vondst en de oplossing is natuurlijk een gelukkige n.l. twee verloofde paren op het bal, waar de Townsend-girl schoonheidskoningin wordt. Maar dit aardige verhaal is toch niet de film. De film is de show. Een show feitelijk een borbardement van shows die te pas en ook te onpas het verhaal onderbreken. Het verhaal is er sleohts om de show aan een te rijgen. Maar deze shows bieden dan ook alle liefhebbers iets Zij zijn én kostbaar én muzikaal én grap pig én grootsch. Martha Raye en Judy Canova en de re genmaker en het poppenorchest zijn ge weldig en Ida Lupino, Gail Patric Jack Benny en Richard Arlen, een bekoorlijk stel. Jac Brown in „3 tegen O" is baseball- speler en verliefd. Hij is ingebeeld en dom, raakt onmogelijk in de knel, komt in de gevangenis en wil er niet meer uit en wint tenslotte toch den wedstrijd voor de Chicago-club. Met journaals en een grappige Poppeye- film een vroolijk feestprogramma. Rex. De flauwste moppen zijn de leukste is het devies van het onafscheidelijk duo Stan Laurel en Oliver Hardy en met die flauwje uitjes oogsten zij jaar- in-jaar-uit een onbédaarlijk succes. Deze Paaschweek zitten de twee maatjes in het Rex-theater hevig „in de penarie" en het is de moeite waard om te gaan zien, hoe zij zich daar uit weten te redden. Dat gaat niet zoo vlot! Tot groot ongenoegen van menigeen, doch niet van het publiek, dat zich koste lijk amuseert met deze malle fratsen. Een echte vroclijke voorjaars-film. Behalve door vreugde en jolijt, wordt de lente-stemming gekenmerkt door vlagen van sentimentaliteit, ook liefde genoemd. En wie is beter geschikt om een derge lijke lentestemming te vertolken dan Jean- nette Mac Donald en welk scenario eigent zich daartoe meer dan Rose-Marie. Rose-Marie, I love you! deze ontboe zeming, behoorend tot de Engelsche taal schat van ieder Nederlander wordt in „Rex" gezongen in alle toonaarden. Het is een meesleepende melodie, die weer klinkt door de donkere bosschen en over de glinsterende meren van het ongerepte Canada, waar Rose-Marie ronddwaalt, zoe kend naar haar misdadigen broer. Op deze zwerftocht wordt zij trouw gevolgd en trouw bewaakt door Nelson Eddy, een lid van de Canadeesche bereden politie, die een ontmoeting met denzelfden misdadi ger nastreeft, doch met andere oogmer ken. Het wordt een lente-idylle in de Ca nadeesche wildernis. Een film, waarvan een grcote bekoring uitgaat. Er zijn niet heel veel films, welke, voor de tweede maal gezien, weten te boeien. Rose-Marie is één daarvan, gelijk ons gisteravond is gebleken. Ondanks, dat wij Rose-Marie reeds vroeger zagen, boei de ons vertooning van begin tot einde en kwamen wij opnieuw onder de bekoring van deze sterke speelfilm. Lido. Het Paaschprogramma, dat Lido brengt, is aan den luchtigen, vroolijken kant, in overeenstemming met de naderende lente. De held van deze week is Joe Brown, de man met de groote sla-bek, de man met meer goedhartigheid dan hersens, die zich in allerlei dwaze avonturen steekt, maar toch op z'n pootjes terecht komt. In de hoofdfilm van deze week is hij „De vlie gende zot" ofwel een man, die op de zotste manier vliegt; die het klaar weet te spe len, om van Claremont naar Chicago te vliegen zonder iets te begrijpen van de vele handletjas en kraantjes van zijn vliegtuig, die de zotste dingen uithaalt als correspondent van de Chicago Daily Star en als redacteur van dé Claremont Chroni- ce, maar er ondanks zichzelf toch in slaagt om een opzienbarende moord op te helde ren en een stelletje parfum-smokkelaars aan de justitie uit te leveren. Bij hem is het mogelijk, dat de bevolking van Cla remont evenals hij zelf gedupeerd door een handigen oplichter (een pracht-type, die oplichter van Guy Kibbee!) hem den eenen dag wil lynchen en den anderen dag op de handen draagt. Wie weten wil, wat de oorzaak daarvan is, wie de geschie denis van Joe Brown als Elmer Lane wil kennen, hij ga naar Lido. Hij zal zich krom lachen, maar de historie niet kunnen na vertellen. De tweede film is getiteld „Op glad ijs" en als men naast dien titel den naam Son- ja Senie heeft gelezen, is hef duidelijk, dat de hoofdmomenten van deze film be staan uit de demonstraties van de fenome nale schaatsenrijderskunst van de wereld kampioene. Het is ongelooflijk met welk een bravoure en een elegantie deze kleine Zweedsche over het gladde ys zweeft en zeer terecht is aan haar kunst een goede plaats in deze film Ingeruimd. Overigens is het verhaal van de liefdes historie met prins Rudolph ook een niet onvermakelijk gegeven, dat zeer goed is uitgewerkt en ons bovendien nog de gele genheid geeft om prachtige natuurtaferee- len bij het skieën te bewonderen. Een programma aangevuld met een uitvoerig binnen- en buitenlandseh jour naal dat wij gaarne aanbevelen. De politie-brandweer is gisteren twee maal, vanmorgen eenmaal uitgerukta. C4 ter middag te half één naar de Os- en Paar- delaan, waar jongens een vuurtje gestookt hadden bij een schutting van de oude mat- tenfabriek, waardoor de schutting in brand was geraakt. In de Hugo de Grootstraat 3 gistermiddag te 5.20 uur, waar ten huize van de fam. D. de vlam in een pan met vet was geslagen. De 17-jarige dochter des huizes had het ge valletje echter in de met water gevulde badkuip geworpen en uit was de pret. Hedenmorgen te 7.15 uur werd bij den winkelier B. A. H., Haarlemmerweg 53, een schoorsteenbrandje door de politiebrand- weer gebluscht. Gisteravond te kwart over zeven is de 7-jarige S. B. uit de Groenoordstraat op den Haarlemmerweg tegen een rijwiel geloo- pen. Met een gebroken linkerbeen werd de knaap naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloëmistcnlaan 45. Zondag: 1ste Paaschdag is het Gebouw den geheelen dag gesloten. Maandag: 2de Paaschdag, het-Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Dinsdag: „De Poede aars", 8 uur. Woensdag: Bestuurs vergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Reisvereeniging „St. Paulus", 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Tuinbouwcursus, 8 uur. Za.erdag: Bibliotheek 78 uur. Spaar bank op het Kantoor, 78 uur. N.B. Mochten er spoedgevallen zijn voor het Rechtskundig Adviesbureau, dan kan U zich schriftelijk wenden tot het Algemeen Adviesbureau, Berkenstraat 57, Haarlem (Noord). INTERPAROCHTEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING LEIDEN. Rapenburg 32. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek Beurtrooster: Zondag: P. R'j- zevoort, C. Bilderbeek, J. Bentfeld en G. Bot.. Maandag: J. BentvJd en G. Bot; Dinsdag: C. v. d. Meyde en F. Overdijk; Donderdag: C. v. d. Meel en Th. v. Dijk; Zaterdag: J. Compier en C. v. Tol. Zon dag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 7—10.15 uur; verplicht bijeen komst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten Geen zitting St. Joseph's Spaarkas Van 12 uur Biblio theek 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs een polshorloge 8.30 uur Prijssjoelbak- ken; hoofdprijs een polshorloge. Maan dag: Bijeenkomst voor de leden van 12.30 2.30 uur en van 710.15 uur 8.30 uur Prijsbiljarten om luxe doozen sigaretten Dinsdag: 8.45 uur Verplichte Vergadering Afd. Gezellen Woensdag: 8.15 uur Repe titie Liedertafel „$ebastiaan Schaffer" 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie Donderdag: Bij eenkomst voor de leden van 810.15 uur 8.15 uru Tafeltennisclub 8.159.15 uur Bibliotheek 6.30 uur spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie Vrij dag: 8 30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer" Zaterdag: Bijeen komst voor de leden van 810.15 uur 8.159.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Ke- gelclub „De Poedelaars". KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 12 uur Korte bespreking voor het Maria Vendel voor een tocht 2den Paaschdag in de burCnt. 4 uur Geen bij eenkomst. Maandag: 4 uur Ontspanning 5 uur tot 6 uur Bibliotheek voor ieder een toegankelijk. 7.45 uur Ontspanning. Dinsdag: 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Woensdag: 7.30 uur: Tarcisiusban. 7.30 uur Franciscus- en Pascha'isban. Vrijdag: 7.30 uur Marti- nus- en Servatiusban. Zaterdag: 3.30 uur Zanggroep. St Pancras-cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Zaterdag: 5—6 uur Afrekenen 3 Cents fonds in de zaal Maria Gijzengteeg. 89 uur Repetitie Klepperaars in de zaal Ma ria Gijzensteeg. Dingdag: 7.30 uur Tar cisiusban. 8.00 uur Roode Vendel. Woensdag: 3 uur Godfried Bouillonban. 8 uur Don Boscoban. 7.30 uur Servatius ban. Donderdag: 8 uur W Doylcban. 8 uur Aloysiusban. Vrijdag: 7.30 uur Canisiusban. 8.00 Stephanusban. Zaterdag: 56 uur 3 centsfonds in den burcht. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Groep A zingt in Hoogmis en Plechtig Lof. Verder deze week: Paasch- vacantie, behalve: Vrijdag: half zes: Repe titie voor Groep A. Halloy boys!! Zalig Paschen hoor!! Groep A heeft zich kranig gehouden deze week. Mooi zoo. Dan.... onze foto van Groep A. met de nieuwe uniformen kan je bij mij bestellen voor 20 cent. Geef je spoedig op. Dinsdag 26 April a.s. zingt Groep A in de Stadsgehoorzaal bij het Stuk „Die Altijd blijft". We moeten optreden vóór het Eerste Bedrijf en voor de tweede maal vóór de Pauze, daarna gaan we naar huis. Op Donderdag 28 April zingen we op de Chineesche avond en wel heel in het begin; daarna gaan we naar huis. Jongens van Groep A, houdt je kranig en denkt aan de repetitie van Vrijdagde laatste lood jes....!!! Dag hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE DE GRAAL. Woensdag. G-een Kruiskinderen. Donderdag: 8.309.45 uur zang. Par. O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Woensdag: 8—9 uur naaien jongste groep.Donderdags 7,309.30 uur mid dengroep. Par. O.L.Vr. Onbevl. Ontvangenis. Dinsdag 8.159.45 uur naaien. 7.309 uur jongste groep. Zaterdag 23 uut mulogroep. Par. St. Petrus. Dinsdag 6.458.15 uur naaien. 7.—8.30 uur jongste groep Donderdag: 6.45—-8.1,5 uur jongste groep. 8.159.45 uur, middengroep. 8 159.45 topgroep. Vrijdag: 6.458.15 uur jongste groep. 6.458.1ft-uur naaien. Zater dag: 23.30 uur mulogroep. Par. H. Léohardus. Dinsdag 7.309 u. jongste groep. R.-K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". Woensdag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag 6.15—7.15 uur aspiranten 12—14 jaar in de Ursulasteeg. 7.308.30 uur aspiranten 1416 jaar in de Ursulasteeg. 8.4510.15 uur dames in de R.-K. H. B. S. Zaterl dag 2.153.15 uur kleuters 811 jaar in de Ursulasteeg. R.-K. DAMESHOCKEYCLUB „OLYMPIA". Woensdag: 25 uur vrij trainen op het terrein „Zuidwijck". Zaterdag: 25 uur trainen onder leiding. Wilt U iets welen? Vraag: v. E. te A. inzake onderhoud van een hulpbehoevende zuster. Antwoord: Er bestaat geen wettelij ke onderhoudsplicht voor de broers en zusters van een hulpbehoevende zuster. De aangewezen instantie is de gemeente, die misschien wel een bijdrage van de fa milie zal vragen, in overeenstemming met de draagkracht. Laatste berichten VROUW VERDRONKEN TE OLDEMARKT. Vanmorgen geraakte de vijftigjarige echt- genoote van den heer G Kuiper wonende aan den Lindendijk te Ol^emarkt, bij het ii^tappen in een roeibootje te water. Schipper P. Hof, die juist met zijn motor boot passeerde, heeft haar kort na het on geval op het droge gebiacht De levens geesten waren echter reeds geweken. Het stoffelijk overschot is naar de woning ver voerd. HET DRAMA TE LOCHEM. Begrafenis van de slachtoffers. Vanochtend zijn de zes slachtoffers van het drama te Lochem op de algemeene be graafplaats ie Lochem ter aarde besteld. De kisten werden door de buren op zes open boerenwagens naar de begraafplaats gere den. Hier zijn de stoffelijke resten in een gemeenschappelijk graf ter aarde besteld. Enkele der kisten waren met bloemen ge dekt. Onder de aanwezigen bevond zich de heer L. van Luttervelt, burgemeester van Lochem. Ds. J. Ossewaarde, Ned. Herv. pre dikant te Lochem, sprak enkele woorden van troost tot de familie. Voor deze begrafenis bestond groote be langstelling. Behalve de familieleden en genoodigden wer<l echter niemand op het kerkhof toegelaten. HET WAPENARSENAAL IN HET WATER VAN DE WALDECK PYRMONTKADE TE DEN HAAG. Het wapenarsenaal in het water van de Waldeck Pyrmontkade te 's-Gravenhage is nog niet uitgeput. De baggeraars hebben weer nieuwen voorraad opgehaald, die ditmaal bestond uit een kleinen revolver, 226 revolverpa- fcronen en 27 geweerpatronen. VLIEGER HEEFT EEN AANRIJDING. Op den hoek van den Rjjswijksche weg en de Wenckebachstraat te 's-Gravenhage is de 16-jarige M. van H., wonende op de Laakkade, die' op de fiets was, gisteravond omstreeks half 12 tegen een auto opgere den. De fietser had schuld aan deze aanrij ding omdat hij gee:, voorrang verleende aan de auto. Van der H. kreeg een lichte hersenschudding en sehaafwondjes. De bestuurder van de auto was de be kende vlieger H. M. Schmidt C~ans, die een snywondje aan het linkeroor kreeg en ter plaatse van het ongeval door eén dokter werd verborden. De auto sloeg over den kop en werd grootendeels vernield. FANTAST AANGEHOUDEN. Door de gemeente-politie te Bergen op Zoem is aangehouden een zekere B. O., melkknecht te Wouw, verdacht van oplich ting van een bedrag van ongeveer zesdui zend gulden ten nadeele van A. B te Ber gen op Zoom. De man had dit bedrag in gedeelten en onder verschillende voorwaarden geduren de de laatste anderhalf jaar geleend. Aan vankelijk gaf hij voor het geld ten bate van deft benadeelde op „het Stamboek" te zullen plaatsen. Later zeide hij de gelden noodig te hebben voor een erfeniskwestie, daar zijn moeder overleden was en hij een paar boerderijen in Zeeland zou krijgen, waarvan een ter waarde van ƒ320.000. Ver der had hij geld noodig om zijn zwr die notaris zou zijn, ,r' de gevangenis te koopen". O. werkte niet meer, leefde op grooten voet, gaf cadeaux aan vrienden en ken nissen en zelfs aan den man, van wien hij het geld had geleend. Ook zich zelf vergat hij niet, hij kocht o.a. vele gouden sieraden. De man is thans ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Janny Jacqueline, d. van J. Musse en J. Mulder Jacques Lambertus, z. van I. L. de Groot en P. J. Oskam Maria, d. van M. J. v. Tol en G. M. Ver schuren Agatha Wilhelmina, d. van D. -Heijmans en P. Gerritsen. Ondertrouwd: B. Dool jm. 29 en M. C. de Jongh jd. 22. H. G. P. Plas- meijer jm. 30 j. en H. Hakkaart d. 30 j. Overleden: C. H. v. Wijk ongeh. vr. 65 j. A. v. Haarlem wedn. 76 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 April. Boter. Aanvoer 1820 Prijzen: Fabrieksboter prima 1.44, boeren boter prima 1.281.36J4 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 11 tot en met 16 April Lange turf geen aanvoer, prijzen 78 per 100 stuks. LEIDEN, 15 April. Groenten. Per 100 K.G.: Prei 2.10—5.10, Kroten, gekookt 68, Peen 6.1010.20, Andijvie 6 13, Ela 3—9, Witloof /^3—13, Postelein 18—26, Spinazie 3—5. Per 100 stuks: Komkommers 714, bloemkool 2.80 21.20, Salade 14, Knolselderie 2.40 3.10. Per 100 bos: Pieterselie 6080 ct., Ra dijs ƒ2.60—4.20, Selderie 0.30—1.40, Peen 7.10—11.50, Rabarber 0.90—6.10, Raap stelen 0.400.80. LEIDERDORP, 14 April. Eierenveiling. Aanvoer 5000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3 203.70, eendeneieren 2.90—3.20 per 100 stuks, boter 6275 cent en kaas 1632 cent per pond, kippen 0.751.20, eenden 4575 cent konijnen 0 252 45 per stuk. LEIDSCHENDAM, 15 April Groenten. Gele komkommers le soort 1922 ct., id. 2e soort 1419 ct., id. 3e soort 612 ct., Kropsla le soort 24.10, id. 2e soort 1 1.90, Stoofsla 46.80, Bloemkool le S. 10—1 8 ct.. id. 2e soort 4—9 ct., Andijvie per 100 K.G. 59.50, Spinazie per 4 K.G. 3—12 set.. Postelein f 15—17.20, Raapste len 4070 ct., Rabarber per 100 bos 4.50 —6 50, Padijs f 2 10—3 90, Prei 3.50— 6.50. Seldery 0.40—1.20. UTRECHT, 16 April. Vee. Tot. aanvoer 4C90 stuks vee w.o. 1700 koeiem- Stieren 2833 ct. per pond, handel kalm, prijs houdend. Slachtkoeien 2e soort 3236 ct. Slachtkoeien 3e soort 28—31 ct. per pond. Handel motig, pr zen onveranderd. Vaar zen /T79—240 per stuk, Pinken 90—150 Melkkoeien 180—290, Kalfkoeien 190 —310, Varekoeien 140—235, handel rede lijk, prijzen vast. 1160 nuchtere kalveren: 4—6.50, handel redelijk, prijzen iets te rugkopend. 460 magere varkens: 3048, schrammen 2330, 640 biggen 16 22.50, handei matig, varkens onveranderd, biggen iets höoger, 130 magere schepen 15—28, handel matig, prijzen hooger. Boter 300 K.G. f 1.60 per K.G., Kaas 125 K.G. 50—70 ct. per K.G., eieren 48.000: 3—3.70 per 100 st. KATWIJK a. d. RIJN, 15 April Groen- tenveiling. Waschpeen ƒ1.902.55, idem grove 1.70—1.90 peT kist. Kroten ƒ56, Spinazie 2—4 Witlof 8—8.30. Prei 3.50 —7.40 per 100 K.G. Knolselderie per 100 ƒ56.50, Radijs per 100 bos ƒ2.303.80, Sla per 100 stuks ƒ3.254. VÏNKEVEEN, 15 April. Groentenveiling. Op de veiling zijn de volgende prijzen besteed: Spinazie 26 per 100 K.G. Bloem kool 5—32 per *100 stuks. Witlof 6.10— 6 50, id. II 3—3.50, Postelein ƒ15, Stoof sla 6.90—7.10 per 100 K.G. Kropsla 1— 4.60 per 100 stuks. Rabarber 2.705.70 p. 100 bos, Rarijs 1.40—2.60 per 100 bos, vio len 1416 per bak. BOSKOOP, 16 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 80 105 cent, Hadley 50—98 cent, Briarclif 40- bO cent, Butterf.y 5070 cent, Wilh. Kor- ^es 40—66 cent, Rosalandia 3061 cent, Fiorex 70—95 cent, Aug. Noack 30—55 cent, Else PouLssen 30—60 cent, Rosa Mundi 60—100 cent, Ingar Ohlson 11—17 cent, Queen Mary 60114 cent, Matus 1116 tent, Rhodo Pink Pearl 4060 cent, Rhodo in soorten 20- -30 cent, Asparagus 1318 cent. Clematis Prins Hendrik 100160 cent, Hortensia per st. 3045 cent, Acer p. st. 2040 cent. Rhodo p. st. 2035 cent. STOMPWIJK, 16 April. Veilingbericht Aangevoerd 4292 eieren. Hennen f 2.85 2.90 per 100 st. Kippen eieren f 3.05 tot 3.50 eenden eieren f 2.80 tot 3.90; ganzen eieren 10 ct. per stuk; kalkoen eieren 12 st. p. st. Het „Katholiek Comité van Actie voor God" schrijft ons V/EEST GEEN FIGURANTEN Het program van de Kerk in het critie'-e uur der geschiedenis, dat we thans beleven, Is erop gericht om kerntroepen ti formeeren en deze keurtroepen te vormen voor de herkerstening van het land. Maar daarvoor moeten we veel nadenken over onze plichten. Laten we toch niet van die in consequente katholieken zijn, die een vlag boven hun hoofd zien waaien en die in hun particulier leven Jegens die vlag verraad plegen. Weest toch geen figu ranten 1 Kard. Gerlier.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3