BOSKOOP EXPOSEERT. FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door N THEA BLOEMERS. -3 HU draaide zich boos om, maar zy hield hem tegen. Ik heb je niet willen kwetsen. Dat denk ik cok niet. Zij stak hem haar hand toe. Als ik je niet meer zie kom je me in New York dan eens opzoeken? Ga je al weg? Vanavond. Er lag een schaduw over haar, zij was niet meer zoo vroolijk en overmoedig als daarstraks. Zij gaf Rickey haar adres. Hij noteerd het, schudde haar de hand en was haar oogenblikkelijk vergeten. Grogan kwam met een stalen doos naar hem toe. Voor ik het vergeet, mr. Farquhar, zei hij, ik heb hier een massa contanten. Ik zal u die maar meteen overhandigen, de chèques krijgt u morgen uitbetaald. Hij telde de bankbiljetten na, de som liep over de duizend dollar. Berg het veilig weg, waarschuwde hij. Rickey lachte. Maak u maar niet bezorgd ik kan er wel oppassen. Hij stak het geld in zijn binnenzak en sprong op van 't podium. Een man, die klaarblijkelijk op hem had staan wachten, sprak hem aan, een lang, onguur individu. Kom vanavond in de schuur, Far quhar. 't Zal er vroolijk toegaan. Vanavond kan ik niet, Lute. Morgen dan? Ik zal nog wel eens zien. IV. Virginia beantwoordt een beleediging. Het kleine restaurant waar mrs. Bleecker haar gasten heen bracht, was een gezel lige gelegenheid en de lunch ws uitstekend. Virginia zat naast mrs. Bleecker, met Michael aan haar linkerhand. Daarnaast Marty en daarnaast Tony Bleecker. Eigen lijk had mevrouw Bleecker haar zoon niet naast zich mogen plaatsen, maar zij had hem instinctief van Virginia gescheiden. Jane handelde altijd naar haar instinct. De maanden, die volgden, zouden bewijzen, dat het haar ook ditmaal niet misleid had! Marty was op haar best tusschen de twee mannen. Zij leidde het gesprek in een richting die absoluut buiten het wereldje van Virginia lag. Zij praatte over sport in Florida en in Engeland, over de laatste tooneelstukken en revues, over de men- schen, die zij had ontvangen en die haar hadden ontvangen. Virginia zat maar glimlachend en vol be- langsteling te luisteren. Michael vond haar allerliefst zoo, en Tony had geen oogen voor Marty. Het was Michael, die de conversatie ten slotte in banen leidde, zoodat Virginia er aan kon deelnemen. Op een goeden dag kom ik naar De- rekdale om uw oud-Hollandsche lepels te stelen, zei hij tegen de gastvrouw. Komen moet u zeker, maar niet om te stelen. Jane bemerkte tot haar verbazing dat zij Michael wel mocht. Ernstige mannen hadden over het algemeen haar sympathie niet. Zij besloot hem van naderbij te lee- ren kennen, vandaar de invitatie. En hoe is nu de historie van die le pels? vroeg Michael aan Virginia, want een historie hebben ze toch, is 't niet? Ja zeker. Ik weet niet, of het heele- maal waar is, zooals het tot ons is geko men, maar het is wel aardig. Ziet u, er was eens een zekere Richard Farquhar Vertel het ons zóó, dat we het alle maal kunnen verstaan, onderbrak Jane Bleecker haar. Virginia vertelde het verhaal en zij ver telde het goed. Het ging over een voorvader, die aan het spel verslaafd was, een zekere Ri chard Farquhar. Op zekeren nacht, dat hij alles bij het spel verloren had kwam hij zonder geld voor logies in een kleine her berg. Door zijn geest en zijn galant optre den lokte hij echter een invitatie van een jonge Hollandsche dame uit, om met haar te soupeeren. Deze buitenlandsche schoon heid werd aan een apart tafeltje door haar eigen meisje bediend, ook het linr-n en het tafelzilver waren haar eigendom. Toen du jonge Richard mee aanzat, gaf men hem een zwaren zilveren lepei om zijn soep mee te eten. Eén van de lepels, die u hebt mrs. Bleecker, verklaarde Virginia. Hy kende de waarde er van en wist, dat hij er zijn nachtrust mee zou kunnen betalen. Hij vroeg om een pen en schreef een gedicht, dat hij de jongedame aanbood, in ruil voor den lepel, dien hij, naar hij zeide, als 'n souvenir aan haar schoonheid wilde bewaren. Zij las het vers, bloosde, gaf hem den lepel ten geschenke en zette haar reis voort. Richard sliep dien nacht heerlijk, en gaf den waard den volgenden morgen den lepel, als borg voor wat hij hem schuldig was. Daarna galoppeerde hij naar een vriend, leende een som gelds en had dien avond geluk bij het spel, zoodat hij terug won wat hy verloren had en den lepel kon inlossen. Later trouwde hij met de jonge Hollandsche schoonheid en aan haar was het bruinroode haar in de familie te dan ken. Er is een heel dozijn van die lepels, besloot Virginia, maar niemand weet wel ke precies de bewuste is. Zij had een kleur en was een beetje bui ten adem, maar even mooi als de schoone dame, van wie ze haar bruinroode haar had gekregen. Michael glimlachte haar toe. Ik hoop, dat ze daarna lang en ge lukkig hebben geleefd, zei hij. Volgens de overlevering bedronk hij zich iederen avond en is ook aan zijn on matigheid gestorven. En sindsdien is er in ieder geslacht van de Farquhars één ge weest, die speelde en dronk.... Allen lachten. Maar Michael voelde, dat Virginia dat niet zoomaar gezegd had, doch dat het voor haar een bittere waarheid was. Bestaat er misschien nog een copie van het vers, dat ridder Richard schreef? vroeg mrs. Bleecker. Ja. Wij hebben nog een merklap waar het vers met den kruissteek op gebor duurd staat. De Hollandsche schoonheid heeft dien waarschijnlijk in den eersten ge lukkigen tijd van har huwelijk gemaakt. Zoudt u het graag willen hooren? Ze zei het allerliefst op haar kin een beetje in de hoogte, en haar wangen bran dend door de ongekende prettige emotie 't middelpunt te zijn van een gezelschap. „Al trek ik Oost- of Westwaarts, naar 't Noorden of naar 't Zuid. "i Het glanzen van dit zilv'ren ding blijft steeds in mijn herinnering; maar meer dan 't beeld erin gegrift, het lief gezicht, dat eens dit zilver ving", Prachtig! applaudisseerde Tony, maar Michael vroeg alleen: Zoudt u het nog eens voor mij wil len opzeggen, dat ik het kan opschrijven? Hij haalde een notitie-boekje en zijn vul pen voor den dag en zij herhaalde de re gels langzaam, haar hoofd naar zyn schou der buigend. Michael stond op. Ik moet nu maken, dat ik weer by de veiling terug kom. Er is nog een stel an tieke wandborden. Had u die ook op het oog, mrs. Bleecker? Ik bezit al meer wandborden dan mij lief is, dank u. En ik wilde graag nog een paar andere dingen van miss Farquhar ver nemen. Ik ga met Michael mee, verklaarde Marty. Ga jy ook maar, Tony, stelde zijn moeder voor. Dan kunnen miss Farquhar en ik gezellig samen praten. (Wordt vervolgd). Actie tijdens het nummer kogelstooten bij de jaarlijksche wedstrijden tusschen cadetten en adelborsten te Amsterdam in het Olympisch stadion Een prijzenswaardig voorbeeld. Leerlingen van de Kon. School onder leiding van André Verhorst te 's Hertogenbosch hebben een veertigtal affiches ver vaardigd, welke Den Bosch en omgeving moeten opwekken tot steun aan Artis De groote Boskoopsche bloemententoonstelling werd Donder dag door den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek (x), officieel geopend. Tijdens de bezichtiging der expositie De comman dant van den Duitschen krui ser .Emden" legde Donder dag een krans bij het graf van Michiel de Ruy- ter in de Nieuwe Kerkte Amster dam Hooge belangstelling voor den hockeywedstrijd tusschen cadetten en adel borsten in het Olympisch stadion te Amsterdam. V.l.n.r.vice-admiraal T. L. Kruys; ober-leutnant Schumanski van den Duitschen kruiser .Emden"; kolonel H. C. G. baron van Lawick, gouverneur der Kon. Militaire Academie en de kapitein der Mariniers W. J. van Rhijn Bijzondere staaltjes van behendigheid werden ten toon ge spreid tijdens de generale repetitie voor de militaire demon straties te Catterick Camp in Yorkshire Een gevaarlijke „hobbel* in de wielerbaan van het Amster- damsche stadion wordt verwijderd voor het komend wieier- seizoen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5