V AGENDA Land- en Tuinbouw BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 15 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 f Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten 0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. WEERBERICHT. Het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bilt geeft heden geen weersverwachting uit. LICHT OP VOOR METSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 7.26 uur tot Zaterdagmorgen 4.33 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 16 April voorm. 3.30 en nam. 3.55 uur. Maan op 20.12 uur Vrijdagavond. Maan onder 5.30 uur Zaterdagmorgen. DE EXPORT VAN EIEREN NAAR ENGELAND. Verschil van meening tusschen liandelarenorganisaties. Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren verneemt, kunnen enkele orga nisaties uit den eierhandel zich niet ver eenigen met het ontwerp-concept, dat de Nederlandsche industrie- en handelsraad heeft opgemaakt om den minister op diens verzoek voor te lichten omtrent den achter uitgang van den eierexport naar Engeland in vergelijking met dien van Denemarken en de middelen om tot verbetering van dien export te komen. Het staat thans reeds vast, dat een van de organisaties een dusdanige afwijkende opinie heeft, dat zij een afzon derlijke nota zal indienen, waarin de oor zaken zullen worden meegedeeld, die tot achteruitgang van den export zouden heb ben geleid en waarin tevens zal worden uit eengezet wat zou zijn nagelaten om destijds de Engelsche markt voor Nederlandsche eieren te behouden. Deze organisatie is evenmin accoord ge- agan met de middelen, die de industrie- en handelsraad tot verbetering aan de hand doen. Die gedachte middelen zijn: 1. den minister te adviseeren, dat van. een be paald merk ten minste honderd kisten te gelijk moeten worden geëxporteerd; de be trokken orgnisatie acht een dergelijken maatregle voor kleine exportverbetering geen heil van. 2. Accoord te gaan met de voornemens van den minister om verschil lende bevoegdheden voor den export in handen te leggen van de betrokken hande laren zelf; dit zou dan mogelijk worden ge maakt door de stichting van een zooge naamde centrale overkappingsorganisatie voor de helft samengesteld door den raad en voor de andere helft door de coöpera ties, die de taak van de Nederlandsche cen trale voor eieren en pluimvee gaat overne men. De betrokken organisatie staat ook zeer sceptisch tegenover deze oplossing maar is bereid haar in overweging te ne men. BIGGENIMERKEN. Van 28 Maart2 April 1938 zijn aange bracht 40.392 biggenmerken, tegenover 38.390 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 2 April 1.1. gebruikt 223.179 merken, tegenover 267.433 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari 1938 tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 485.729 biggen, welk aantal voor het zelfde tijdvak in 1937 bedroeg 417.577. VEREENIGÏNG VAN KAASHANDELAREN. Het jaarverslag over 1937 van de te Gou da gevestigde Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren constateert, dat de op leving van einde 1936 zich in 1937 niet heeft doorgezet; integendeel, 1937 was voor den export moeilijk en voor den binnen- landschen handel was het nog erger, zoo dat van het ontstaan van een noodtoe stand gesproken mocht worden. Afge vraagd dient te worden of de grondoorzaak van de malaise niet ligt bij het buitenland, speciaal bij de grootste afnemers, die den invoer van kaas in die landen, hetzij con- tingenteert tot een percentage van den normalen invoer, hetzij den invoer door exorbitante rechten zoo goed als onmoge lijk maakt. Iets ten goede zou kunnen werken af schaffing van de omzetbelasting. Een drin gend verzoek daartoe heeft de vereeniging gedaan. De vereeniging mocht bereiken, dat de kaashandelaar, die bij aankoop ze gels plakt, bij uitvoer van een partij naar het buitenland niet alleen gerestitueerd kan krijgen de omzetbelasting, berekend over het werkelijk uitgevoerde gewicht, doch ook over den indroog, mits hij be wijst, dat de partij meer gewogen heeft. Het euvel van den verkoop van D-kaas door producenten bestaat nog steeds en had doorloopend de aandacht der vereeni ging. -Het bestuur bleef de bevoegde instan ties wijzen op het gevaar. Een kleine stap in de goede richting was het instellen door de Ned. Zuivelcentrale van een „vergun ning"; voor de verkrijging er van werden voorwaarden gesteld. De vereeniging ijverde voor het behoud van de kaasmarkt te Alkmaar en stelde zich achter de actie van de Kamer van Koophandel te Arnhem, betreffende het in- casseeren van kleine vorderingen. Resul taat is nog niet bereikt. Zij nam stelling tegen het toenemend gebruik van „kuil- voer" door de boeren. De ervaring is, dat de kwaliteit van de kaas, bij gebruik van kuilvoer door de koeden, sterk vermin dert. Ook de export had de belangstelling der ereeniging. Wat betreft de restututie-rege- ling werd succes geboekt. Dit was ook het geval met de opzetregeling. Speciaal de kleine exporteurs voelden het als een be zwaar, dat op de kaas, geëxporteerd naar Duitschland, een te kleine winst zat. In dit verband heeft het bestuur aangedron gen op verhooging van die winstmarge en ook geijverd voor een grootere bedrags toewijzing bij den export naar Duitschland. De winstmarge op Frankrijk werd zelfs met 1/3 verlaagd, hetgeen de rendabiliteit van de bedrijven, die op dit land exportee ren, sterk ten ongunste beinvloedde. Ge klaagd werd door de leden ook, wat den export op Duitschland betreft, over de hoo- ge kosten der clearing. Vermindering der kosten heeft plaats gevonden. De exportre geling over de geheele linie is het gansche jaar een onderwerp geweest, dat het be stuur steeds heeft bezig gehouden. Tegen het plan den expyrt van 20 plus en 30 plus kaas te verbieden heeft de vereeniging stel ling genomen. In den loop van het jaar bedankte als bestuurslid, wegens gezondheidsredenen, de heer C. H. W. Heusdens, die eenigen tijd later overleed. Zeer veel heeft hij voor de vereeniging gedaan. In de vacature-C. H. W. Heusdens werd gekozen als bestuurslid de heer W. Heus dens, terwijl in de plaats van den heer Ba telaan werd gekozen de heer H. Scheer. De heeren Poppelhouwer en Broere zagen hun mandaat als bestuurslid hernieuwd. Het ledental bleef nagenoeg stationnair en bedraagt thans ruim 150. AUTOGRENSVERKEER MET OOSTENRIJK. De K.N.A.C. bericht, dat de voorschrif ten voor het autogrensverkeer met Oos tenrijk nog zullen blijven zooals deze waren. Nieuwe regelingen zijn wel in be werking en kunnen binnen niet al te lan gen tijd worden tegemoet gezien. Automobilisten, die Oostenrijk bezoeken, moeten dus in het bezit zijn van. een Oos- tenrijksche triptiek. Het carnet blijft even als vroeger ook geldig voor Oostenrijk. Zij, die niet zijn voorzien van een dezer beide documenten, kunnen zich aan de grens een tijdelijke toegangskaart, dé z.g. carte d'en trée provisoire, aanschaffen, welke 10 da gen geldig is. H. M. F. SMEETS. t Gistermorgen is te Roermond overleden de heer H. M. F. Smeets, oud-voorzitter van dc Kamer van Koophandel en Fabrieken "oor midden-Limburg. De heer Smeets was de eerste voorzitter oezer Kamer, toen deze in 1922 in Raar huidigen vorm werd gereorganiseerd. Ge durende 14 jaren heeft hij deze functie be-' kleed. In 1935 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ook was hij begiftigd met de Fransche onderscheiding „Officier de mérite agricole". Tal van jaren was hij leider van het be kende grootbedrijf N.V. Smeets' Meelfa brieken te Roermond. MINISTER GOSELING EN OSS. Vragen van den heer v. Vessem beantwoord Gelijk men weet, heeft het Eerste Ka merlid, de heer Van Vessem, ook vragen aan minister Goseling gesteld betreffende het ontnemen van de bevoegdheden aan et brigade van de Kon. Marechaussee te Oss. Minister Goseling verwijst thans in zijn artwoord naar de behandeling van de in terpellatie van den heer Drop in de Tweede Kamer, waar de onderwerpen, welke in deze vragen zijn aangesneden en de sug gesties, welke daaraan zijn verbonden, uit voerig behandeld zijn, aldus de minister. HET NEDERLANDSCH BIJ HET EINDEXAMEN GYMNASIUM. Ook het mondeling deel. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake de onderwijsbegroo- ting, heeft de minister van Onderwijs, ten bewijze, dat het onderwijs in het Neder- landsch zijn aandacht heeft, verwezen naar een Kon. besluit van 28 Maart, waardoor wijziging is gebracht in het eindexamen \an het gymnasium en in het staatsexamen. Thans is bedoeld Kon. besluit in het Staatsblad verschenen, en hieruit blijkt, cat de candidaten, behalve het te maken opstel bij het schriftelijk gedeelte van het examen, voor de Nederlandsche taal met ingang van het volgende jaar ook aan een mondeling examen zullen worden onder worpen. De eisch hiervoor is als volgt om schreven Het op juiste wijze voorlezen en ver klaren van een na 1600 in niet te gemakke lijk Nederlandsch geschreven stuk proza of poëzie. De duur van dit examen-onderdeel is be paald op 20 minuten, voorafgegaan door 15 minuten inzage van het te verklaren stuk. Deze regeling zal 1 Januari 1939 in wer king treden, zoodat dit jaar de eindexamens gymnasium nog als vroeger worden afge nomen. VEERTIGJARIG FEEST VAN DE INWIJDING DER ST. BAVO- KATHEDRAAL. Een week van plechtigheden. Op 2 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de kathedraal „St. Bavo" aan de Leid- sche Vaart te Haarlem door Z. H. Exc. Mgr. Bottemanne werd ingewijd. De parochianen zullen bij dit feest bron zen klokken en een uurwerk voor den mannen- en vrouwentoren aanbieden. De pontificale klokken wij ding zal ge schieden Zondag 1 Mei des namiddags half vijf. Maandag 2 Mei zal er een plechtige kapittelmis worden opgedragen met ponti ficale assistentie. Op de volgende dagen zijn er feestelijke bijeenkomsten in en buiten de kerk. Zondag 8 Mei wordt de veertigste verjaardag der parochiestichting feestelijk herdacht, des morgens met een pontificale Hoogmis, des avonds met een danklof. DE ZOUTVOORZIENING VAN NEDERLAND. In de toekomst geheel voor Boekelo? Naar het Ned. Weekblad voor kruide nierswaren verneemt, is inzake het weer in het leven roepen van de Zoutconventie een oplossing aanstaande die algemeen zal bevredigen. De Kon. Ned. Zoutindustrie heeft destijds de conventie opgezegd, om dat zij in staat is in de zoutbehoefte van geheel ons land, geschat op 170.000 ton, te voorzien en er daarom niet mee accoord wilde gaan, dat enkele zieders hun grond stof uit Duitschland betrokken. Bij de besprekingen over de wederin stelling van de conventie stuurt men thans in de richting, dat die grondstoffen in de toekomst niet meer door Duitschland maar door Boekelo worden geleverd, zoodat in direct de Kon. Ned. Zoutindustrie gelegen heid krijgt op volle capaciteit te gaan wer ken. Het laatste handelsverdrag met Duitsch land zou een dergelijke oplossing niet in den weg staan, want, in tegenstelling met vroegere verdragen, wordt daarin thans het artikel zout niet meer genoemd. F*ET WEGGELD IN NOORD-BRABANT. Vrijstelling voor Dewoners van andere provincies. Voor het berijden van de provinciale wegen in Noord-Brabant is het nog steeds r.oodig, dat men voorzien is van een z.g. weggeldkaart, waaruit blijkt, dat men het weggeld heeft betaald, De A.N.W.B. heeft steeds krachtig geageerd voor een alge- heele opheffing van deze heffing en, als dat niet mogelijk zou blijken, toch in ieder geval voor de vrijstelling daarvan voor de riet-ingezetenen der provincie. Met ingang van 1 Mei a.s. zullen nu deze wielrijders hiervan zijn vrijgesteld mits zij kunnen aantoonen, dat zij „hun hoofdver blijf niet binnen déze provincie hebben". Ofschoon het tot volledige afschaffing ^an deze bepaling nog niet is gekomen, mag het tooh tot voldoening strekken, dat voorloopig althans dit eerst resultaat is bereikt. DE ZOMERPOSTZEGELS 1938. 16 Mei verkrijgbaar. Het centrale propaganda-comité voor de zomerpostzegels deelt mede Als termijn voor den verkoop van de zomerpostzegels was aanvankelijk vastge steld 1 Mei tot en met 15 Juli. Er is echter ia de vervaardiging van de postzegels ver t-aging ontstaan, zoodat zij eerst 16 Mei verkrijgbaar zullen zijn. COMMISSIE VAN OVERLEG DRIE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS BONDEN. Dezer dagen vergaderde te 's-Gravenha- ge de Commissie van Overleg uit de drie Nederlandsche Middenstandsbonden. Bij aanvang der vergadering vond de overdracht van het presidium plaats door den heer J. A. Koops, voorzitter van den Ned. R.-K. Middenstandsbond aan den heer W. G. Scheeres, voorzitter van den Chr. Middenstandsbond. Met teleursteling werd kennis genomen van het afwijzend antwoord van den Mi nister van Sociale Zaken op het jongste adres van de drie bonden inzake de hef fing krachtens de Warenwet. Besloten werd voorshands het resultaat van de ver dere behandeling van dit vraagstuk door den Middenstandsraad af te wachten. In het toporgaan voor de overheids-uit- voering der sociale verzekeringen, den Raad van Toezicht op de Rijksverzekerings bank, is tot op heden geen plaats inge ruimd voor een vertegenwoordiger van de Middenstandsbonden. Waar in de wet op de Rijksverzekerings bank wordt gesproken van „voornaamste centrale organisaties van werkgevers" en hieronder mede de Middenstandsbonden ge rekend dienen te worden, achten de Mid denstandsbonden het billijk, dat in de toe komst in dit lichaam zoowel onder de 4 le den werkgevers, als onder de 4 plaatsver vangende ledenwerkgevers ten minste één vertegenwoordiger der 3 Middenstandsbon den zal worden aangewezen. De Middenstandsbonden hebben zich in dien zin tot den Minister van Sociale Zaken gewend en met voldoening vernam de commissie van Overleg het van den Minister ontvangen antwoord, dat deze bereid is bij een volgende samenstelling van den Raad van Toezicht of bij een tus- schentijdsche vacature aan den wensch der middenstandsbonden zijn aandacht te geven. Van den minister van Economische Zaken er. van Waterstaat was antwoord ontvan gen, op het In December j.l. verzonden adres van de 3 Bonden inzake de sanee ring van den huisbrandhandel. De ver gadering constateerde, dat niet op goede gronden kan worden vastgehouden het standpunt, dat de overheid met de Kolen- conventie geen bemoeienis heeft en daar om ook met de saneering van den huis brandhandel door de Kolenconventie geen bemoeienis zou behoeven te hebben. Besloten werd de bemoeiingen om te geraken tot eon behoorlijk geconstrueer de en behoorlijk functionneerende saneerine in den huisbrandhandel voor te zetten. Als vakbonden aangesloten bij de Ver eeniging Contact Centrale van de 3 Ned. Middenstandsbonden werden toegelaten de Bond van Automobielhandelaren en Gara- gehouden BOVAG en de Bond van Ned. Brandstoffenhandelaren. Met groote belangstelling werd kennis genomen van de jongste Economische Pu blicatie van de Ned. Middenstandsbank in zake de credietverleening door den mid denstand aan het publiek. De vergadering vereenigde zich volko men met de conclusies van deze publicatie, dat bij het euvel van de te groote cre dietverleening van den middenstand aan het publiek niet de invloed van de branche doch wél die van de vestigingsplaats pri mair is, dat maatregelen tot inperking van de al teongebreidelde credietverleening van den middenstand aan het publiek de beste kansen op welslagen zullen bieden, wanneer zij plaatselijk worden genomen en dat hier dus vóór alles een taak ligt voor de plaatselijke middenstandsvereenigingen, hoewel vanzelfsprekend vooral in die branches, welke a.h.w. van nature een nei ging tot credietverleening aan het publiek hebben, de hulp van de vakorganisaties van groote waarde zal kunnen zijn. In afwachting van een nader te ontwik kelen breed plan van actie, werden reeds enkele maatregelen ter bevordering van een en ander vastgesteld. In verband met de voorbereiding aan het Departement van Sociale Zaken van een ontwerp van wet tot herziening der Vleeschkeuringswet, stelde de commissie van Overleg als haar standpunt vast, dat de vleeschkeuring behoort te worden een Rijkskeuring met een uniforme uitvoering en althans een keuring met uniforme ta rieven, welke de kostprijs zooveel moge lijk benaderen. Besloten werd van dit standpunt aan den Minister van Sociale Zaken mede- deeling te deen. Met voldoening werd opgemerkt, dat met betrekking tot het vraagstuk van de ouderdomsverzorging van kleine zelfstan digen in steeds breeder kring de gedachte rijpt, dat de oplossing van dit vraagstuk zal moeten worden bereikt langs den weg van opname der zelfstandigen als verplicht verzekerden in de ouderdomsverzékering. In afwachting van stappen ten aanzien van dit vraagstuk in het algemeen, werd besloten bij de Regeering aan te dringen op afdoende maatregelen tot voorziening Lr den nood van de thans behoeftige ouden van dagen. Bij de autoriteiten en instanties belast met de economische verdedigingsvoorberei- ding zal worden aangedrongen op volwaar dige inschakeling van den georganiseerden handel in de organisatie van de distributie in oorlogstijd. Ten slotte werd aan het ontwerp van wet tot herziening van de Omzetbelasting een inleidende gedachtenwisseling gewijd, welke op korten termijn zal worden voort gezet. MOND- EN KLAUWZEER. In- de week van 3 tot en met 9 April sterven aan mond- en klauwzeer 8 runde ren, 14 kalveren en 13 varkens en biggen. Sedert de week van 19 tot 26 September 1937 zijn aan deze ziekte in totaal gestor ven 3118 runderen, 3949 kalveren, 3037 var kens en biggen, 242 srhapen en 50 geiten. Geen samenvoeging van Geertruidenberg en Raamsdonk. Naar wij vernemen is bij de gemeente besturen van Geertruidenberg en Raams donk bericht ingekomen, dat Geputeerde Staten van Noord Brabant afzien van de voorzetting der wettelijke procedure tot samenvoeging der gemeenten Raamsdonk en Geertruidenberg. leiden. Maandag. Pulchri Studio. Operette „Nelly". Stadsgehoorzaal 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 15 April a.s. waarge nomen door de apotheken: j. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. j. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313 en j. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. kantooruren vahj het veiling- Personeel. Het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland berichtte aan de veilingbe- sturen, dat de Hooge Raad bij arrest van 11 April 1.1. het vonnis der Rechtbank te Haarlem waarbij de Directeur der vei ling te Beverwijk strafbaar werd ver klaard wegens overtreding der Arbeids wet 1919 op grond, dat hij niet had zorg gedragen dat in het veilingkantoor een ar beidslijst en een arbeidsregister zichtbaar aanwezig waren heeft vernietigd. De Hooge Raad overwoog hierbij, dat tot de werkzaamheden in een onderneming van tuinbouw ook behoort de afzet van de in die onderneming gekweekte producten, be houdens het bepaalde in art. 1 lid 2 onder b. der Arbeidswet, hetgeen echter ten de ze niet ter sprake komt", dat alle werk zaamheden, welke voor dien afzet noodig zijn de administratieve inbegrepen ook als zij geschieden in een gezamenlijke vei lingonderneming behooren tot de werkzaamheden in een onderneming van tuinbouw en mitsdien niet zijn „arbeid in den zin der Arbeidswet 1919". De Hoo ge Raad concludeerde, dat onder deze omstandigheden de Rechtbank niet tot een veroordeeling had mogen komen. Opnieuw is hiermede dus in hoogste in stantie vastgesteld, dat de tuinbouwveilin gen niet onder de bepalingen der Arbeids wet 1919 vallen. Er dient echter terstond te worden bijgevoegd, dat deze uitspraak in geen geval tengevolge mag hebben, dat het veiligkantoorpersoneel nu voortaan maar ongelimiteerde arbeid mag verrich ten. Integendeel, men dient er voor te wa ken dat zich op de veilingkantoren geen misstanden zouden voordoen op het ge bied der arbeidstijden. Deze zouden onge twijfeld tegen de veilingen worden uitge speeld en aan het Ministerie van Sociale Zaken aanleiding kunnen geven om spoe dig een zoodanige wijziging der Arbeids wet voor te stellen, dat de veilingen er voortaan wel onder zouden vallen. Het feit dat in het werktijdenbesluit voor kantoren de tuinbouwveilingen reeds uitdrukkelijk met name werden genoemd, wijst er op, dat het Ministerie een wette lijke regeling der arbeidstijden op de vei lingkantoren gewenscht achtte en ook op het oog had. Het arrest van den Hoogen Raad heeft dit Werktijdenbesluit thans ten aanzien van de veilingkantoren onverbindend verklaard. Niets echter belet den Minister om aan de Staten Generaal een zoodanige wijziging der Arbeidswet voor te stellen dat de tuinbouwveilingen voortaan wel onder de bepalingen dezer wet zoudn val len. Teninde een dergelijke wettelijke rege ling welke uit den aard der zaak wei nig soepel zal zijn te voorkomen, is het volgens het Centr. Bureau gewenscht, dat de veilingsbesturen thans zoo spoedig mo gelijk een vr ij willige regeling in overleg met hun personeel tot stand bren gen. Bij deze vrijwillige regeling kan ten volle met de eischen der practijk rekening worden gehouden, terwijl over een geheel jaar genomen, het totaal aantal van 52 x 48 of 2500 arbeidsuren niet wordt over schreden. Het Centraal Bureau verzoekt dientengevolge de veilingbesturen een re geling op schrift te willen stellen en aan genoemd bureau een afschrift te doen toe komen, opdat het Centr. Bureau, zoodra dit noodig mocht blijken, den Minister met bewijzen kan overtuigen, dat voor de tuinbouwveilingen een „wettelijke" rege ling overbodig mag heeten. De veilingbesturen zullen goed doen van een ander goede nota te nemen. 7 HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Artisten en Model len (Jack Benny, Ida Lupino). 3 tegen 0 (Joe Brown) Amusem. film Kom. film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Singende Jugend (Wiener Sangerkna- Len). Speelfilm 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 mr. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Luxor: Lido: Top of the town (Do ris Nolan, Ella Lo gan, Henry Arme- tha). De onweerstaanbare (Anny Ondra). De vliegende Zot. (Joe Brown). Op glad ijs. (Sonja Henie). Kom.revue en showfilm Kom. film Kom. film Amusante showfilm 1 xlcren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag m Donderdag 2 uur lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur natinée. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Rose Marie (Jean- nette Macdonald, Nelson Eddy). In de penarie (Stan Laurel, Oliver Har dy). Romant. speelfilm Kom. film lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2